Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα σε ολες! 'Οποια θελει μπορει να μου στειλει προσωπικό μηνυμα για γιατρους που ασχολουντε αρκετα με εξωσωματικές με δότριες (εχουν μικρες αναμονες και "καλες" επιλογές σε δότριες). Ψαχνουμε και στην Ισπανια εδω και 1.5 μήνα αλλα χωρί αποτέλεσμα προς το παρόν και θέλουμε να εχουμε και αλλες εναλλακτικές. Ευχαριστώ πολύ κορίτσια! 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

πρίν από 25 λεπτά , athinaida είπε:

Κορίτσια,  πήρα τα αποτελέσματα!

Είναι...θετικό!

591!

Φοβάμαι να χαρώ...

Ας γίνει ότι θέλει ο θεός!!

Πολλά συγχαρητήρια! Σου εύχομαι μια εύκολη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

πρίν από 32 λεπτά , athinaida είπε:

Κορίτσια,  πήρα τα αποτελέσματα!

Είναι...θετικό!

591!

Φοβάμαι να χαρώ...

Ας γίνει ότι θέλει ο θεός!!

 

Συγχαρητήρια κορίτσι μου...μην ανυσηχεις καθόλου όλα θα πάνε κατευχην από δω κ πέρα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, athinaida είπε:

Κορίτσια,  πήρα τα αποτελέσματα!

Είναι...θετικό!

591!

Φοβάμαι να χαρώ...

Ας γίνει ότι θέλει ο θεός!!

 

Με το καλό κορίτσι μου. Με τέτοια χοριακη καλά κάνει και δεν σε αγχώνει ο γιατρός σου. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, athinaida said:

Κορίτσια,  πήρα τα αποτελέσματα!

Είναι...θετικό!

591!

Φοβάμαι να χαρώ...

Ας γίνει ότι θέλει ο θεός!!

 

Αθηναιδα μου!!!!!! Ειναι θετικο!!!!!!!! Θετικοοοοοοο! Αχ κοριτσι μου γλυκο να εχεις μια τελεια και τελειομηνη εγκυμοσυνη!!! Με το καλο να γεμισει επιτελους η αγκαλιτσα σας! Αχ Θεε μου πόσο χαρηκα!!!!!!

  • Μου αρέσει 2

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, athinaida said:

Κορίτσια,  πήρα τα αποτελέσματα!

Είναι...θετικό!

591!

Φοβάμαι να χαρώ...

Ας γίνει ότι θέλει ο θεός!!

 

ΜΠΡΑΒΟ!!Σουπερ χοριακη!Μια καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, athinaida είπε:

Την Πέμπτη...

Δεν θέλει να με στρεσσάρει ο γιατρός με πολλές..

 

Υπομονή...θα περάσουν οι μέρες που θα πάει...

Νομιζω πάντως ότι με τέτοια αρχική τιμή θα πάνε όλα πολύ καλά!

Η σκέψη μου μαζί σου

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, athinaida είπε:

Κορίτσια,  πήρα τα αποτελέσματα!

Είναι...θετικό!

591!

Φοβάμαι να χαρώ...

Ας γίνει ότι θέλει ο θεός!!

 

Είναι σούπερ!!! Μια ανέφελη εγκυμοσυνη ευχομαι!

 Ζωγραφίζει αυτός ο Κούρτης!

  • Μου αρέσει 3

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλες κορίτσια για τις ευχές!!

Ειδικά εσένα @Υβόννη  μου αγαπημένη, που ειχαμε ξεκινήσει μαζί εμβρυομεταφορα την προηγούμενη φορά....  Εσύ τα κατάφερες κι έχεις τώρα τον Ραφαηλακο αγκαλιά!

Λες να ήρθε η σειρά μου; Τι να πω, το αφήνω στον Θεό... Εκείνος ξέρει καλύτερα τι πρέπει να γίνει...

Εύχομαι σε καθεμια ξεχωριστά ότι ποθεί!

Στις κοπέλες που παλεύουν όπως εγώ,  μια ζωηρή κοιλίτσα γρήγορα,  στις εγκυμονούσες ένα γερό παιδί!

Αισιοδοξία και πίστη στο όνειρο  κορίτσια!!

@pocm έκανες επαναληπτική χοριακη;

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 15/10/2021 at 5:39 ΜΜ, angel23 είπε:

Εύχομαι να συνεχίσουν οι διπλασιασμοί, να εξελιχθεί ομαλά και τελειόμηνα η εγκυμοσύνη σου και σε εννέα μήνες να κρατάς ένα γερό μωρό στην αγκαλιά σου.

@athinaida καλά αποτελέσματα! με μια μεγάλη χοριακή και σύντομα ένα και δύο μωρά! Σε θυμάμαι. Νομίζω είχες ανοίξει ένα topic για την υιοθεσία και πάντα σε είχα στο νου μου για κάτι φίλους μου που ενδιαφέρονται.

@dimitra 19 καλή και γρήγορη επιτυχία σε αυτό σας το εγχείρημα. Πάντα με συγκινούσε η υιοθεσία. Ελπίζω να μας αξιώσει ο θεός μια μέρα να μπορέσουμε ως οικογένεια να βοηθήσουμε μέσω της αναδοχής. Πίστευα κορίτσια πως είχαν γίνει πιο εύκολα τα πράγματα. Μετά την αλλαγή του νόμου είχα δει ένα ρεπορτάζ στην τηλεόραση που έλεγε ότι υπάρχει πρόβλημα γιατί όλοι ψάχνουν παιδάκι από 0 έως 2 ετών και έδινα πόσα είναι διαθέσιμα - πολύ λίγα σε σχέση με τον αριθμό των αιτήσεων- ενώ, υπάρχουν πολλά παιδιά μεγαλύτερα π.χ. 5 ετών. κατανοώ πως οι γονείς θέλουν να ζήσουν όλα τα στάδια και να δημιουργήσουν δεσμούς με το παιδάκι  αλλά τα είπατε όλα παραπάνω: όλα παιδάκια είναι και θέλουν φροντίδα και αγάπη. Μπορεί κάποιος να μου πει ότι μιλάω εκ του ασφαλούς με δίδυμα. Μπορεί να είναι και έτσι. Αν ήμουν νεότερη θα το επιχειρούσα και μετά τα δίδυμα.

@alina80 παλιοσειρά! Μπράβο μεγαλώνει και η μπέμπα σας. να τα χαίρεσαι! Όπως είπε και η Μαίρη σαν χθες ήταν που έκανες την ετ για τη μπέμπα και για μένα σαν χθες ήταν που περίμενες τον μικρό! Με πολλή συγκίνηση γυρνάω πίσω πάντα.

@Tsini με το καλό η προσπάθεια για δεύτερο!

@MaryHαχ βρε Μαίρη σε θαυμάζω που είσαι πάντα εδώ με τον καλό λόγο για όλες! Μετά από σκέψη είπαμε να μην πάνε οι μικρές σχολείο μιας και υπήρχαν εναλλακτικές. Εγώ ήθελα να σου πω την αλήθεια αλλά εκείνο που τελικά με έκανε να μην τις στείλω είναι το ότι δεν ξέραμε πως θα εξελιχθούν τα πράγματα με τον covid. Θα πάνε του χρόνου σίγουρα μη σου πω και από την άνοιξη για να συνηθίζουν. προς το παρόν λέμε σιγά-σιγά και χωρίς άγχος να αρχίσουμε να δουλεύουμε το θέμα της πάνας (ναι, όλος ο κόσμος το προσπαθεί καλοκαίρι και εμείς χειμώνα .... θα δούμε δεν αγχωνόμαστε κιόλας)

@athinaida επειδή μας παρακολουθείς από παλιά θα έχεις δει ότι κατά καιρούς συζητήσαμε όλα αυτά που μας απασχολούν όταν επιλέγουμε τη δωρεά. Ενδόμυχα όλες μας απευχόμαστε οι δότριες να μην είναι θύματα εκμετάλλευσης. Ελπίζω τώρα που η νομοθεσία ασχολήθηκε με τις εξωσωματικές με την ευκαιρία της αλλαγής του ορίου ηλικιάς να βάλουν επιτέλους σε εφαρμογή και την υποχρέωση των κέντρων να δίνουν στοιχεία στην Εθνική αρχή υποβοηθούμενης αναπαραγωγής.

καλή επιτυχία σε όλες σε ότι αποφασίσατε να κάνετε!

Πόσο δίκιο έχεις! 

Θυμισε μου πόσο είναι οι μικρές τώρα και θα αρχίσετε να βλέπετε το θέμα πάνα; Ο μικρός μου είναι σχεδόν 2,5 αλλά δεν βλέπω κανένα σημάδι ετοιμότητας, παρόλο που ο λόγος τους είναι πολύ προχωρημένος και θα μπορούσε να τα επικοινωνεί. 

Προφανώς και όλες μας ελπίζουμε οι δοτριες να μην είναι θύματα εκμετάλλευσης. Αυτό όμως δεν ισχύει για ολα στον καπιταλισμό δυστυχώς; Από τις φράουλες που τρώμε μέχρι τα ρούχα των μεγάλων αλυσίδων; Για αυτό χρειάζεται ένα ισχυρό νομοθετικό πλαίσιο που θα ελέγχει και δεν θα απαγορεύει (γιατί η απαγόρευση είναι που οδηγεί σε μεγαλύτερη αδιαφάνεια και εκμετάλλευση).

 

1 ώρα πρίν, athinaida είπε:

Σας ευχαριστώ όλες κορίτσια για τις ευχές!!

Ειδικά εσένα @Υβόννη  μου αγαπημένη, που ειχαμε ξεκινήσει μαζί εμβρυομεταφορα την προηγούμενη φορά....  Εσύ τα κατάφερες κι έχεις τώρα τον Ραφαηλακο αγκαλιά!

Λες να ήρθε η σειρά μου; Τι να πω, το αφήνω στον Θεό... Εκείνος ξέρει καλύτερα τι πρέπει να γίνει...

Εύχομαι σε καθεμια ξεχωριστά ότι ποθεί!

Στις κοπέλες που παλεύουν όπως εγώ,  μια ζωηρή κοιλίτσα γρήγορα,  στις εγκυμονούσες ένα γερό παιδί!

Αισιοδοξία και πίστη στο όνειρο  κορίτσια!!

@pocm έκανες επαναληπτική χοριακη;

 

Συγχαρητήρια για τη θετική χοριακη. Όλα καλά θα πάνε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, athinaida είπε:

Κορίτσια,  πήρα τα αποτελέσματα!

Είναι...θετικό!

591!

Φοβάμαι να χαρώ...

Ας γίνει ότι θέλει ο θεός!!

 

Συγχαρητήρια!!!! Η Παναγία μαζί σου!!!! Όλα θα πάνε καλά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, athinaida είπε:

Κορίτσια,  πήρα τα αποτελέσματα!

Είναι...θετικό!

591!

Φοβάμαι να χαρώ...

Ας γίνει ότι θέλει ο θεός!!

 

Ω ρε διδυμακια που ετοιμάζονται! Συγχαρητήρια είσαι πολυυυυ εγκυοσ!

5 ώρες πρίν, natassaki2006 είπε:

Καλημερα κορίτσια μου..έχοντας ήδη ένα παιδάκι με το δικό μου γενετικό υλικό κ περιμένοντας σε 2 μήνες το αγοράκι μου με υλικό δοτριας για τα μέχρι τώρα συναισθήματα μου έχω να πω τα εξης:

Πιο έντονα πιο δυνατά με μεγαλύτερη ανυπομονησία.. 

Λόγω ηλικίας ίσως πιο συνειδητοποιημένη σίγουρα αλλά όλα τα ζω πολύ πιο έντονα.. έχω αγαπήσει τόσο πολύ αυτο το μωρο.δέν περνά ούτε μια στιγμή σκέψη από το μυαλό μου αρνητική.έιναι το μωράκι μου ο αδερφός του γιου μου..κ τον περιμένουμε όλοι με πολύ αγάπη!!!

Μπράβο βρε Νατασακι! Τι ωραία συναισθήματα! Καλωσ πήρες την απόφαση

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, athinaida είπε:

Κορίτσια,  πήρα τα αποτελέσματα!

Είναι...θετικό!

591!

Φοβάμαι να χαρώ...

Ας γίνει ότι θέλει ο θεός!!

 

Τέλεια χοριακη μπραβο μαχητρια τα κατάφερες!!! Να έχεις μια όμορφη τελειομηνη εγκυμοσύνη!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, athinaida είπε:

Σας ευχαριστώ όλες κορίτσια για τις ευχές!!

Ειδικά εσένα @Υβόννη  μου αγαπημένη, που ειχαμε ξεκινήσει μαζί εμβρυομεταφορα την προηγούμενη φορά....  Εσύ τα κατάφερες κι έχεις τώρα τον Ραφαηλακο αγκαλιά!

Λες να ήρθε η σειρά μου; Τι να πω, το αφήνω στον Θεό... Εκείνος ξέρει καλύτερα τι πρέπει να γίνει...

Εύχομαι σε καθεμια ξεχωριστά ότι ποθεί!

Στις κοπέλες που παλεύουν όπως εγώ,  μια ζωηρή κοιλίτσα γρήγορα,  στις εγκυμονούσες ένα γερό παιδί!

Αισιοδοξία και πίστη στο όνειρο  κορίτσια!!

@pocm έκανες επαναληπτική χοριακη;

 

Αύριο η τρίτη μέτρηση.  Θριλερακι

Χαχαχα 

 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, athinaida είπε:

Κορίτσια,  πήρα τα αποτελέσματα!

Είναι...θετικό!

591!

Φοβάμαι να χαρώ...

Ας γίνει ότι θέλει ο θεός!!

 

 Συγχαρητήρια  @athinaida, τα κατάφερες κορίτσι!!!! να έχεις μια ομαλή εγκυμοσύνη και με το καλό να υποδεχτεις ..... τα μωρά σου!!! Δεν ξέρω ποια μέρα έκανες χοριακή αλλά, Θα σου το είπε ο γιατρός σου σίγουρα, το νούμερο δείχνει δίδυμα!!!! Με το καλό να γεμίσει η αγκαλιά σου, το σπίτι σου και η ζωή σου! Κορίτσια, κάθε φορά που πετυχαίνει κάποια σας συγκινούμαι γιατί θυμάμαι τα δικά μου! Με το καλό όλες! Πάλι μπράβο σου!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...