Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Giouli36 είπε:

      Αχ κορίτσι μου το για πότε μεγάλωσαν ούτε που το καταλαβα και γω!!

      Εγώ συνελαβα φυσιολογικά μετά από 3 διεγερσεις και εξωσωματικες στις οποίες μετά βίας μου έμενε ένα έμβρυο για νσ μεταφέρω(τα καλά της επαρχίας και του δημοσίου νοσοκομείου). Στο τέλος μετά από την τρίτη τελευταία εξωσωματικη όταν έμεινα φυσιολογικά έγκυος και παλινδρομησε είπα θα κάνω μια προσπάθεια σε κέντρο της Αθήνας αλλά με πρόλαβε ο μικρός!!!!

      Οπότε δεν έχω κανένα έμβρυο και να σου πω την αλήθεια μου δε νομίζω ότι έχω τις ψυχικές αντοχές για να μπω πάλι σ'αυτη τη διαδικασία και εγώ και ο σύζυγος!!

      Όταν γεννήθηκε ο μικρός είχα πει σ'ευχαριστω Θεέ μου που μου έφερες τον μικρό, τώρα όσο περνάει ο καιρός σκέφτομαι ότι θέλω ένα αδερφάκι για τν μικρούλι για να μην είναι μόνος του μεγαλώνοντας, αλλά έχουμε πει αν  μας κάτσει φυσιολογικά, που το θεωρώ πολύ πολύ δύσκολο γιατί περνάει και ο καιρός και κοντεύω τα 40!!!

      Εν τω μεταξυ θυμάμαι ότι στην εγκυμοσυνη σου έκανες καθε μέρα εμετό και γενικά δεν πρέπει να πέρασες πολύ καλα!!Σου βγάζω τκ καπελο!!!Τι είμαστε εμείς οι μανάδες, τι περνάμε για να φέρουμε στη ζωή αυτά τα μικροσκοπικά πλασματακια σε πρώτη φάση!!Χαρά στο κουράγιο σου❤️!!

      Ναι έκανα εμετούς μέχρι την ημέρα που γέννησα,αλλά δεν πειράζει, τουλάχιστον δεν έπαθα υπερεμεση και δεν νοσηλεύτηκα🙂 Είχα πάθει και οξεία τενοντίτιδα στο ένα χέρι και ήπια στο άλλο, ήμουν με νάρθηκα τους τελευταίους 3μηνες,ήταν δύσκολο.Λογω των ορμονών και αυτό όπως μου είχε πει ο ορθοπεδικός🤷

      Αχ εχουμε και ίδια ηλικία βλέπω και εγώ 39 είμαι και είπα πως αν είναι να κανω κ άλλο μωράκι, τώρα είναι η στιγμή,γιατί με χαμηλή ΑΜΗ και γενικά με όχι καλή ανταπόκριση στα φάρμακα,δεν έχω και πολλά περιθώρια. Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια,σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να αποκτήσεις κ άλλο παιδάκι αν το θέλεις και να έχεις κάθε ευτυχία! Το αξίζεις 🥰Εφόσον έμεινες φυσιολογικά έγκυος μια φορά,γιατί όχι και μια δεύτερη?Όλα είναι πιθανά 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

On 20/11/2021 at 3:51 ΜΜ, Xristina xristina είπε:

Έτσι από περιέργεια βρε κορίτσια τι ακριβώς θες πείτε στο παιδί για εξηγήστε,τι θα του αναφέρεται, γιατί όταν εγώ το ανέφερα στον γιατρό μ μου είπε ότι το παιδι δεν πρέπει Ι να μαθαίνει τέτοια πράγματα γιατι το παιδι είναι δικό μου, τέλεια και παύλα, το παιδι αγάπη θέλει και στοργή θέλει, εγω πιστεύω εάν καταφέρω και κάνω παιδί δεν προκειτε να αναφέρω τίποτα και το ξεχνάω μεγαλώνοντας το παιδι μ. (γνώμη μου πάντα και αυτό θα κάνω εγώ τουλάχιστον) 

Εννοειται θα ειναι δικο σου το παιδι. Θα του ελεγα οτι η μαμα κι ο μπαμπας θελανε πολυ ενα μωρο και δεν μπορουσαν και μια κυρια, η δοτρια εδωσε το αβγουλακι της για να γινει ενα πολυ ξεχωριστο παιδακι , εσυ

Κοριτσια μου γλυκα, μην ξεχναμε οτι τα παιδια αυτα, εχουν τρια dna. Του πατερα, της δοτριας και 11% dna της ληπτριας. Αυτο δεν το λεω εγω, οι ερευνες το πιστοποιουνε. Οποτε δεν ειναι κακο στο γιατρο να δωσουμε πληροφοριες και για το δικο μας ιστορικο.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Η οικογένειά μας δε γνωρίζει τίποτα για τη δωρεά, εκτός από τον αδερφό μου και τη νύφη που έκανε παιδί με την ίδια διαδικασία και ξέρει ακριβώς τι περνάμε. Στους υπόλοιπους δεν έχω πει τίποτε, ούτε έχω σκοπό να δώσω αναφορά. Το παιδί όμως όταν και αν με το καλό προκύψει, θα ήθελα να το γνωρίζει. Δε ξέρω πότε, πώς, με τη βοήθεια ειδικού ή όχι, πάντως θέλουμε να γνωρίζει. Εννοείται ότι είναι ένα θέμα πολύ προσωπικό, οπότε η κάθε μία ας πράξει όπως νιώθει καλύτερα. Ας έρθουν με το καλό τα μωρά μας και από κει και πέρα... άσπρα βάσανα αυτά :)

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Xristina xristina said:

Έτσι είναι, δεν νομίζω ότι ε ει νόημα να πω κατι και εμπιστεύομαι τον γιατρο μ και τον συζηγο μου, φιλια

Εγω νομιζω οτι το θεμα ειναι καθαρα δικο σας  και στο συγκεκριμενο θεμα δεν ειναι ειδικος ενας γυναικολογος.Εκφραζει καθαρα την προσωπικη του αποψη. Οπως και αν ελεγε να το πειτε , παλι δεν ειχατε λογο να τον ακουσετε.Πιο ειδικοι ειναι επιστημονες που ασχολουνται με τον ψυχισμο ενος παιδιου, ακομη και απλοι παιδιατροι πιο σχετικοι ειναι. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , anoulious είπε:

Εγω νομιζω οτι το θεμα ειναι καθαρα δικο σας  και στο συγκεκριμενο θεμα δεν ειναι ειδικος ενας γυναικολογος.Εκφραζει καθαρα την προσωπικη του αποψη. Οπως και αν ελεγε να το πειτε , παλι δεν ειχατε λογο να τον ακουσετε.Πιο ειδικοι ειναι επιστημονες που ασχολουνται με τον ψυχισμο ενος παιδιου, ακομη και απλοι παιδιατροι πιο σχετικοι ειναι. 

πρίν από 14 λεπτά , Xristina xristina είπε:
πρίν από 38 λεπτά , anoulious είπε:

Εγω νομιζω οτι το θεμα ειναι καθαρα δικο σας  και στο συγκεκριμενο θεμα δεν ειναι ειδικος ενας γυναικολογος.Εκφραζει καθαρα την προσωπικη του αποψη. Οπως και αν ελεγε να το πειτε , παλι δεν ειχατε λογο να τον ακουσετε.Πιο ειδικοι ειναι επιστημονες που ασχολουνται με τον ψυχισμο ενος παιδιου, ακομη και απλοι παιδιατροι πιο σχετικοι ειναι. 

Εγώ βρε κορίτσια πάντως αν με το καλό καταφέρω και κάνω παιδί, δεν θα αναφέρω τίποτα, θα ζω την ευτυχία και την, χαρά μαζί τους, τώρα εάν μπω στην διαδικασία να σκέφτομαι τι πρέπει και τι δεν πρέπει, θα φθειρομαι καθα μέρα, αυτή είναι η γνωμη μου, την κρατάω για μένα και μόνο για μένα, τώρα αν εσείς πιστεύετε ότι το παιδί πρέπει να το μάθει τι να πω, πείτε το, τι είναι σωστό τι είναι λάθος, ας το κρίνουμε η καθεμιά από μας, δεν έχω να γράψω κάτι άλλο, όλες οι γνώμες δέκτες. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

koritsia kalhspera.epitelous vrhka mia selida me thema ta daneika waria.eimai egkuos sto prwto paidaki me dwrea.arxisa kai niwthw ligo perierga epeidh to paidi den tha mou moiazei kaig einai apo allh gynaika.epishs skeftomai otan gennhsw me to kalo pws tha niwsw me to paidi <an to thelw h an den to thelw>.ti aisthimata tha mou bgoun.eseis pws niwthete?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα σε ολα τα κοριτσια. Το δικο μου up date εχει ως εξής. Απλα θελει να πω τις ανυσηχιες μου ..5η προσπαθεια με δανεικά.

8/11 ημερα εμβρυομεταφορας με τρια εμβρυακια τριών ημερων. Δανεικά ωαρια

19/11 μια ημερα νοριτερα λογο Σαββατοκύριακου η χοριακη μου ηταν 26,9.επικοινώνησα με το γιατρο μου ο οποιος ειπε λογο οτι το εκανα μια ημερα νοριτερα να μην ανυσηχω γιατι δειχνει εγκυμοσυνη.Δευτέρα μου ειπε επαναλυπτικη εξεταση.

20/11 το χθες βραδυ, ειδα ελάχιστα καφε ημιδιαφανα υγρα. Ο γιατρος μου ειπε ξεκουραση και να κανω τα utrogestan απο 4 σε. 5.

Σημερα 21/11 ολη μερα ξαπλωμένη το στηθος ακομα πρισμενο αλλα καμια αλλη ενόχληση. Δεν ειχα παρα μονο το απογευμα ελάχιστα παλι υγρα. 
 

τι λετε βρε κοπελες μου υπαρχει ελπίδα η να το ξεγράψω και αυτη την φορα;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν να σου πω ότι είσαι παλικάρι. 5η προσπάθεια θέλει μεγάλα @@@@ και χαίρομαι που δεν εγκατέλειψες το όνειρο!!! Θα σου πω μόνο να μην χάσεις την ελπίδα σου. Η χοριακη είναι μικρή αλλά δεν παύει να είναι θετική. Κάνε αύριο πάλι και ελπίζω το νούμερο να είναι τριψήφιο.τωρα για τα υγρά δεν ξέρω τι να σου πω εμένα μου ήρθε κανονικά περίοδος 2 μέρες πριν τη χοριακη.

περιμένω αύριο να μας έχεις ευχάριστα νέα!! Όσο μπορείς κάτσε ξάπλα και χάιδευε κοιλίτσα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Καταρχήν να σου πω ότι είσαι παλικάρι. 5η προσπάθεια θέλει μεγάλα @@@@ και χαίρομαι που δεν εγκατέλειψες το όνειρο!!! Θα σου πω μόνο να μην χάσεις την ελπίδα σου. Η χοριακη είναι μικρή αλλά δεν παύει να είναι θετική. Κάνε αύριο πάλι και ελπίζω το νούμερο να είναι τριψήφιο.τωρα για τα υγρά δεν ξέρω τι να σου πω εμένα μου ήρθε κανονικά περίοδος 2 μέρες πριν τη χοριακη.

περιμένω αύριο να μας έχεις ευχάριστα νέα!! Όσο μπορείς κάτσε ξάπλα και χάιδευε κοιλίτσα.

Χρυσά μου ευχομαι τα καλυτερα να σου ερθουν συντομα…

και που να ήξερες καλη μου οτι πριν τις πεντε προσπαθείς με δανεικά ειχα κανει 4 σπερματεγχησεις και δυο ivf με δικα μου ωαρια. Γενικα σαν ατομο ειμαι πολυ πεισματάρα. Δεν το βαζω κατω ευκολα αν και εχω περασει απο 40 κύματα!!

Μακαρι να πανε ολα καλα χαϊδεύω την κοιλιτσα μου προς  το παρων και σκεφτομαι ευχάριστα πραγματα. Αυριο πρωι πρωι θα παω για χοριακη.

εσυ καλη μου με δανεικά ; Ποια προσπαθεια σου ηταν; 
Αλλη κοπελα που υπήρξε με τα δικα μου συμπτωματα ;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dreamer-b είπε:

Καλησπερα σε ολα τα κοριτσια. Το δικο μου up date εχει ως εξής. Απλα θελει να πω τις ανυσηχιες μου ..5η προσπαθεια με δανεικά.

8/11 ημερα εμβρυομεταφορας με τρια εμβρυακια τριών ημερων. Δανεικά ωαρια

19/11 μια ημερα νοριτερα λογο Σαββατοκύριακου η χοριακη μου ηταν 26,9.επικοινώνησα με το γιατρο μου ο οποιος ειπε λογο οτι το εκανα μια ημερα νοριτερα να μην ανυσηχω γιατι δειχνει εγκυμοσυνη.Δευτέρα μου ειπε επαναλυπτικη εξεταση.

20/11 το χθες βραδυ, ειδα ελάχιστα καφε ημιδιαφανα υγρα. Ο γιατρος μου ειπε ξεκουραση και να κανω τα utrogestan απο 4 σε. 5.

Σημερα 21/11 ολη μερα ξαπλωμένη το στηθος ακομα πρισμενο αλλα καμια αλλη ενόχληση. Δεν ειχα παρα μονο το απογευμα ελάχιστα παλι υγρα. 
 

τι λετε βρε κοπελες μου υπαρχει ελπίδα η να το ξεγράψω και αυτη την φορα;

Να μην ξεγραψεις τιποτα!! Θα ακουσεις τον γιατρο σου που ειπε οτι δειχνει εγκυμοσυνη και αυριο θα μας πεις τα ευχαριστα!!!


nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες τις καταπληκτικές γυναίκες και αγωνίστριες.

Παρακολουθώ εδώ και μήνες το φόρουμ, αφού ήμουν κι εγώ στον αγώνα με δωρεά ωαρίων.

Ο λόγος που γράφω είναι να δώσω, αν φυσικά μπορώ, κουράγιο και δύναμη σε όλες τις γυναίκες που βιώνουν τον αγώνα των ivf μέσω της δωρεάς. Είμαι 45 ετών, και κατάφεραμε μετά από 9 εξωσωματικές, οι 7 τελευταίες με δωρεά, το θετικό αποτέλεσμα, με δωρεά τελικά και από την πλευρά του συζύγου. Δεν διστάσαμε ποτέ, δεν είχαμε ποτέ ενδοιασμούς για το πως θα είναι το παιδί, αφού όλα επίκτητα είναι, και η αγάπη είναι πάνω από όλα. Για το σύντροφο μας, για τη ζωή, για την οικογένεια που θελουμε να φτιάξουμε. 

Αυτή τη στιγμή τα ποδαράκια του μου κλοτσάνε τα πλευρά μου, διανύοντας την 36η εβδομάδα και περιμένοντας πως και πως να έρθει στη ζωή μας.

Ναι, είναι δύσκολες διαδικασίες όλες όσες αφορούν τις ivf, είναι πολλές φορές υπεράνθρωπες, αλλά μόνο αν σταματήσεις - όχι αδικαιολόγητα το καταλαβαίνω-  δεν θα πετύχεις. 

Πολλές φορές, είναι δύσκολος ο δρόμος, αλλά έχει φως στην άκρη του τούνελ. 

Εύχομαι σε όλες, σε όλα τα ζευγάρια να πετύχουν και να βιώσουν αυτό για το οποίο αγωνίζονται και παλεύουν.

Αν έχω να δώσω μία συμβουλή, όχι φυσικά με νουθετίστικη διάθεση, είναι να γνωρίζετε μόνο εσείς και ο σύντροφος σας. Ακόμη και την 'απλή' διαδικασία ivf. Πόσο μάλλον της δωρεάς. Δεν υπάρχει κανένας λόγος να  δώσετε πληροφορίες που προσωπικά πιστεύω θα οδηγήσουν να μεγαλώσει το αγχος σας, που άθελα τους θα σας μεταφέρουν οι συγγενείς και φίλοι. Έχετε το δικό σας άγχος και αγωνία. Δεν χρειάζεστε παραπάνω. 

Εύχομαι καλή δύναμη και να μην ξεχνάτε ποτέ τον σύντροφο σας σε όλο αυτό το ταξίδι. 

 

  • Μου αρέσει 12
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 19 λεπτά , Neli83 είπε:

Να μην ξεγραψεις τιποτα!! Θα ακουσεις τον γιατρο σου που ειπε οτι δειχνει εγκυμοσυνη και αυριο θα μας πεις τα ευχαριστα!!!

Νελι μ σε ευχαριστω πολυ κοπελα μ. Μακαρι αυριο να εχω ευχάριστα νεα.. βασίζομαι σε αυτο που μ ειπε ο γιατρος προς το παρων και ονειροπολώ σαν ονειροπόλα που ειμαι…

πρίν από 19 λεπτά , Betty Blue είπε:

Καλησπέρα σε όλες τις καταπληκτικές γυναίκες και αγωνίστριες.

Παρακολουθώ εδώ και μήνες το φόρουμ, αφού ήμουν κι εγώ στον αγώνα με δωρεά ωαρίων.

Ο λόγος που γράφω είναι να δώσω, αν φυσικά μπορώ, κουράγιο και δύναμη σε όλες τις γυναίκες που βιώνουν τον αγώνα των ivf μέσω της δωρεάς. Είμαι 45 ετών, και κατάφεραμε μετά από 9 εξωσωματικές, οι 7 τελευταίες με δωρεά, το θετικό αποτέλεσμα, με δωρεά τελικά και από την πλευρά του συζύγου. Δεν διστάσαμε ποτέ, δεν είχαμε ποτέ ενδοιασμούς για το πως θα είναι το παιδί, αφού όλα επίκτητα είναι, και η αγάπη είναι πάνω από όλα. Για το σύντροφο μας, για τη ζωή, για την οικογένεια που θελουμε να φτιάξουμε. 

Αυτή τη στιγμή τα ποδαράκια του μου κλοτσάνε τα πλευρά μου, διανύοντας την 36η εβδομάδα και περιμένοντας πως και πως να έρθει στη ζωή μας.

Ναι, είναι δύσκολες διαδικασίες όλες όσες αφορούν τις ivf, είναι πολλές φορές υπεράνθρωπες, αλλά μόνο αν σταματήσεις - όχι αδικαιολόγητα το καταλαβαίνω-  δεν θα πετύχεις. 

Πολλές φορές, είναι δύσκολος ο δρόμος, αλλά έχει φως στην άκρη του τούνελ. 

Εύχομαι σε όλες, σε όλα τα ζευγάρια να πετύχουν και να βιώσουν αυτό για το οποίο αγωνίζονται και παλεύουν.

Αν έχω να δώσω μία συμβουλή, όχι φυσικά με νουθετίστικη διάθεση, είναι να γνωρίζετε μόνο εσείς και ο σύντροφος σας. Ακόμη και την 'απλή' διαδικασία ivf. Πόσο μάλλον της δωρεάς. Δεν υπάρχει κανένας λόγος να  δώσετε πληροφορίες που προσωπικά πιστεύω θα οδηγήσουν να μεγαλώσει το αγχος σας, που άθελα τους θα σας μεταφέρουν οι συγγενείς και φίλοι. Έχετε το δικό σας άγχος και αγωνία. Δεν χρειάζεστε παραπάνω. 

Εύχομαι καλή δύναμη και να μην ξεχνάτε ποτέ τον σύντροφο σας σε όλο αυτό το ταξίδι. 

 

Βetty πραγματικα τα λογια που έγραψες με συγκίνησαν για το λογο οτι ειναι ακριβως αυτος ο ιδιος τρόπος που σκεφτόμαστε και εγω με τον αντρα μου. Εχουμαι περασει μεγάλες δυσκολίες και ηταν ο ανθρωπος που μου ειπε δεν με νοιάζει αν αποκτήσουμε μωρακι με δότρια η οτιδοιποτε χρειαστει..

ενα μωρακι που θα ερθει στην αγκαλιά μας θα ειναι κομματι μας γιατι θα εχει την αγαπη και των δυο και δεν υπαρχει πιο δυνατο πραγμα απο την αγαπη.

αληθεια μου εδωσες ακομα περισσότερη δυναμη..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dreamer-b said:

Καλησπερα σε ολα τα κοριτσια. Το δικο μου up date εχει ως εξής. Απλα θελει να πω τις ανυσηχιες μου ..5η προσπαθεια με δανεικά.

8/11 ημερα εμβρυομεταφορας με τρια εμβρυακια τριών ημερων. Δανεικά ωαρια

19/11 μια ημερα νοριτερα λογο Σαββατοκύριακου η χοριακη μου ηταν 26,9.επικοινώνησα με το γιατρο μου ο οποιος ειπε λογο οτι το εκανα μια ημερα νοριτερα να μην ανυσηχω γιατι δειχνει εγκυμοσυνη.Δευτέρα μου ειπε επαναλυπτικη εξεταση.

20/11 το χθες βραδυ, ειδα ελάχιστα καφε ημιδιαφανα υγρα. Ο γιατρος μου ειπε ξεκουραση και να κανω τα utrogestan απο 4 σε. 5.

Σημερα 21/11 ολη μερα ξαπλωμένη το στηθος ακομα πρισμενο αλλα καμια αλλη ενόχληση. Δεν ειχα παρα μονο το απογευμα ελάχιστα παλι υγρα. 
 

τι λετε βρε κοπελες μου υπαρχει ελπίδα η να το ξεγράψω και αυτη την φορα;

Η ημερα που εκανες τη χοριακη ειναι λιγο νωρις για εμβρυα 3ημερων..Οχι πολυ νωρις, αλλα ειναι λιγο νωρις. Κανεις δεν μπορει να ξερει πως θα προχωρησει..Να εισαι αισιοδοξη και προσευχομαστε ολοι για το καλυτερο

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Betty Blue είπε:

Καλησπέρα σε όλες τις καταπληκτικές γυναίκες και αγωνίστριες.

Παρακολουθώ εδώ και μήνες το φόρουμ, αφού ήμουν κι εγώ στον αγώνα με δωρεά ωαρίων.

Ο λόγος που γράφω είναι να δώσω, αν φυσικά μπορώ, κουράγιο και δύναμη σε όλες τις γυναίκες που βιώνουν τον αγώνα των ivf μέσω της δωρεάς. Είμαι 45 ετών, και κατάφεραμε μετά από 9 εξωσωματικές, οι 7 τελευταίες με δωρεά, το θετικό αποτέλεσμα, με δωρεά τελικά και από την πλευρά του συζύγου. Δεν διστάσαμε ποτέ, δεν είχαμε ποτέ ενδοιασμούς για το πως θα είναι το παιδί, αφού όλα επίκτητα είναι, και η αγάπη είναι πάνω από όλα. Για το σύντροφο μας, για τη ζωή, για την οικογένεια που θελουμε να φτιάξουμε. 

Αυτή τη στιγμή τα ποδαράκια του μου κλοτσάνε τα πλευρά μου, διανύοντας την 36η εβδομάδα και περιμένοντας πως και πως να έρθει στη ζωή μας.

Ναι, είναι δύσκολες διαδικασίες όλες όσες αφορούν τις ivf, είναι πολλές φορές υπεράνθρωπες, αλλά μόνο αν σταματήσεις - όχι αδικαιολόγητα το καταλαβαίνω-  δεν θα πετύχεις. 

Πολλές φορές, είναι δύσκολος ο δρόμος, αλλά έχει φως στην άκρη του τούνελ. 

Εύχομαι σε όλες, σε όλα τα ζευγάρια να πετύχουν και να βιώσουν αυτό για το οποίο αγωνίζονται και παλεύουν.

Αν έχω να δώσω μία συμβουλή, όχι φυσικά με νουθετίστικη διάθεση, είναι να γνωρίζετε μόνο εσείς και ο σύντροφος σας. Ακόμη και την 'απλή' διαδικασία ivf. Πόσο μάλλον της δωρεάς. Δεν υπάρχει κανένας λόγος να  δώσετε πληροφορίες που προσωπικά πιστεύω θα οδηγήσουν να μεγαλώσει το αγχος σας, που άθελα τους θα σας μεταφέρουν οι συγγενείς και φίλοι. Έχετε το δικό σας άγχος και αγωνία. Δεν χρειάζεστε παραπάνω. 

Εύχομαι καλή δύναμη και να μην ξεχνάτε ποτέ τον σύντροφο σας σε όλο αυτό το ταξίδι. 

 

Αλήθεια, μας δίνει πολύ κουράγιο η ιστορία σου!

Σ' ευχαριστώ πολύ που τη μοιράστηκες,

Να είστε πάντα καλά και να χαίρεστε τη ζωούλα που θα έρθει σε αυτόν τον κόσμο!

1 ώρα πρίν, Dreamer-b είπε:

Καλησπερα σε ολα τα κοριτσια. Το δικο μου up date εχει ως εξής. Απλα θελει να πω τις ανυσηχιες μου ..5η προσπαθεια με δανεικά.

8/11 ημερα εμβρυομεταφορας με τρια εμβρυακια τριών ημερων. Δανεικά ωαρια

19/11 μια ημερα νοριτερα λογο Σαββατοκύριακου η χοριακη μου ηταν 26,9.επικοινώνησα με το γιατρο μου ο οποιος ειπε λογο οτι το εκανα μια ημερα νοριτερα να μην ανυσηχω γιατι δειχνει εγκυμοσυνη.Δευτέρα μου ειπε επαναλυπτικη εξεταση.

20/11 το χθες βραδυ, ειδα ελάχιστα καφε ημιδιαφανα υγρα. Ο γιατρος μου ειπε ξεκουραση και να κανω τα utrogestan απο 4 σε. 5.

Σημερα 21/11 ολη μερα ξαπλωμένη το στηθος ακομα πρισμενο αλλα καμια αλλη ενόχληση. Δεν ειχα παρα μονο το απογευμα ελάχιστα παλι υγρα. 
 

τι λετε βρε κοπελες μου υπαρχει ελπίδα η να το ξεγράψω και αυτη την φορα;

Σου ευχομαι αύριο να έχεις ευχάριστα νέα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Dreamer-b είπε:

Νελι μ σε ευχαριστω πολυ κοπελα μ. Μακαρι αυριο να εχω ευχάριστα νεα.. βασίζομαι σε αυτο που μ ειπε ο γιατρος προς το παρων και ονειροπολώ σαν ονειροπόλα που ειμαι…

Βetty πραγματικα τα λογια που έγραψες με συγκίνησαν για το λογο οτι ειναι ακριβως αυτος ο ιδιος τρόπος που σκεφτόμαστε και εγω με τον αντρα μου. Εχουμαι περασει μεγάλες δυσκολίες και ηταν ο ανθρωπος που μου ειπε δεν με νοιάζει αν αποκτήσουμε μωρακι με δότρια η οτιδοιποτε χρειαστει..

ενα μωρακι που θα ερθει στην αγκαλιά μας θα ειναι κομματι μας γιατι θα εχει την αγαπη και των δυο και δεν υπαρχει πιο δυνατο πραγμα απο την αγαπη.

αληθεια μου εδωσες ακομα περισσότερη δυναμη..

Είσαι φοβερή, συνέχισε με δύναμη και χαρά, όλα θα γίνουν. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , anoulious είπε:

Η ημερα που εκανες τη χοριακη ειναι λιγο νωρις για εμβρυα 3ημερων..Οχι πολυ νωρις, αλλα ειναι λιγο νωρις. Κανεις δεν μπορει να ξερει πως θα προχωρησει..Να εισαι αισιοδοξη και προσευχομαστε ολοι για το καλυτερο

Αnoulious μ μακαρι να ηταν νωρις και αυτος ο λόγος που ηταν μικρη.

Ξεχασα να πω οτι μια μερα πριν τη χοριακη ειχα κανει τεστ εγκυμοσυνης κι ειχε δειξει άχνη γραμμουλα.

Μακαρι να πανε ολα καλαααα σε ευχαριστω

πρίν από 19 λεπτά , chitaneta είπε:

Αλήθεια, μας δίνει πολύ κουράγιο η ιστορία σου!

Σ' ευχαριστώ πολύ που τη μοιράστηκες,

Να είστε πάντα καλά και να χαίρεστε τη ζωούλα που θα έρθει σε αυτόν τον κόσμο!

Σου ευχομαι αύριο να έχεις ευχάριστα νέα!

Σε ευχαριστω πολυ Chitaneta μμμ

πρίν από 15 λεπτά , Betty Blue είπε:

Είσαι φοβερή, συνέχισε με δύναμη και χαρά, όλα θα γίνουν. 

Thank u so much!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...