Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 58 λεπτά , Antonia_ είπε:

      Υπάρχει κ η επίκτητη θρομβοφιλια εκτός της κληρονομικής που είναι γονιδιακή. Εμένα η αιματολογος μου μου είπε ότι πέρα από αυτό που έχω που είναι γονιδιακό, πρέπει αν μείνω έγγυος ν κάνω εξετάσεις για επίκτητη θρομβοφιλια. Υπάρχει κ το αυτοάνοσο αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο που προκαλεί θρομβωσεις.

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, gigi 72 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα.. Είμαι πολύ στεναχωρημενη.. Έπαθα κάτι που δεν το περίμενα με τίποτα ιδίως όχι τώρα σε αυτή τη φάση.. Ξύπνησα κατά τις 04:00πμ για να πάω τουαλέτα. Γύρισα και με πήρε ο ύπνος κατευθείαν. Δεν πέρασε μισή ώρα και ξυπνάω με έντονες συσπάσεις στην μήτρα. Είχα πάθει ονείρωξη. Άρχισα να πονάω τρομερά, να ιδρώνω από τους πόνους. Είχα γίνει μούσκεμα. Πανικοβληθηκα. Μετά από 20 λεπτά ακριβώς και τριγυριζοντας πέρα δώθε στο σπίτι βογκωντας και σε κατάσταση πανικού με άφησαν οι πόνοι.. Ήμουν έτοιμη για το κέντρο υγείας. Έχω μεγάλη ανησυχία μετά από αυτό που συνέβη για την έκβαση της υπόθεσης μου. Την Δευτέρα έχω χοριακη.Εχω απογοητευτεί.. Εντελώς όμως..Μπορεί να μου δώσει τα φώτα της κάποια κοπέλα σχετικά με αυτό.?Έχει συμβεί σε καμία σας ή αν έχετε ακούσει κάτι.. Ντρέπομαι να πάρω τηλέφωνο το γιατρό.. Τι ήταν Παναγίτσα μου να με βρει τώρα αυτό?Φοβάμαι για τα χειρότερα.. 

Λογικά είναι από την προγεστερόνη γιατί έχει συμβεί σχεδόν σε όλες. Για να μην ανησυχείς όμως θα σου πρότεινα να πάρεις τον γιατρό και να του πεις τουλάχιστον για τη σύσπαση και τον πόνο. Μήπως σου πει να ελέγξεις την προγεστερόνη σου. Καμιά φορά επηρεάζει η αύξηση ή η πτώση της τις κινήσεις της μήτρας. Μπορεί να σου πει και ότι είναι κάτι φυσιολογικό οπότε να ηρεμήσεις και να μην είσαι αγχωμενη και γι'αυτό μέχρι τη Δευτέρα.

Μη στεναχωριέσαι γλυκούλα μου, είναι φυσιολογικά όλα αυτά με τις ορμόνες που παίρνουμε. Έχουμε κάνει το σώμα μας και την ψυχολογία μας τραμπολίνο! Πάντως είναι συχνό. Και χωρίς να θέλω να είμαι υπέρμετρα αισιόδοξη, θα σου πω ότι το έχω διαβάσει να συμβαίνει αρκετές φορές σε ξένα φόρουμ και συχνά ακολουθούσε μια ωραιότατη χοριακη! 

Πάντως, εγώ θα έπαιρνα τον γιατρό μου. Αλλά εγώ, όπως σας είπα και παραπάνω, παίρνω για το παραμικρό. Σκέφτομαι να βγάλω το όνομα μου από το username και να με ονομάσω "η πρήχτεν"! 

  • Χαχα 7
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

@gigi 72 καλημέρα, λαχτάρα που πήρες μέσα στον ύπνο σου, και όλα το βράδυ μοιάζουν πιο τρομαχτικά απο οτι είναι. Εγώ θα συμφωνήσω με τη @marina_86, θα έπαιρνα ένα τηλέφωνο το γιατρό μου. Δεν υπάρχει λόγος να ντρέπεσαι και είμαι 100% σίγουρη ότι το έχει ξανακούσει. Μίλησε μαζί του και θα ηρεμήσεις ακόμα πιο πολύ, φιλιά. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , marina_86 είπε:

Λογικά είναι από την προγεστερόνη γιατί έχει συμβεί σχεδόν σε όλες. Για να μην ανησυχείς όμως θα σου πρότεινα να πάρεις τον γιατρό και να του πεις τουλάχιστον για τη σύσπαση και τον πόνο. Μήπως σου πει να ελέγξεις την προγεστερόνη σου. Καμιά φορά επηρεάζει η αύξηση ή η πτώση της τις κινήσεις της μήτρας. Μπορεί να σου πει και ότι είναι κάτι φυσιολογικό οπότε να ηρεμήσεις και να μην είσαι αγχωμενη και γι'αυτό μέχρι τη Δευτέρα.

Μη στεναχωριέσαι γλυκούλα μου, είναι φυσιολογικά όλα αυτά με τις ορμόνες που παίρνουμε. Έχουμε κάνει το σώμα μας και την ψυχολογία μας τραμπολίνο! Πάντως είναι συχνό. Και χωρίς να θέλω να είμαι υπέρμετρα αισιόδοξη, θα σου πω ότι το έχω διαβάσει να συμβαίνει αρκετές φορές σε ξένα φόρουμ και συχνά ακολουθούσε μια ωραιότατη χοριακη! 

Πάντως, εγώ θα έπαιρνα τον γιατρό μου. Αλλά εγώ, όπως σας είπα και παραπάνω, παίρνω για το παραμικρό. Σκέφτομαι να βγάλω το όνομα μου από το username και να με ονομάσω "η πρήχτεν"! 

Καλημέρα!!! Μακάρι να επρηζα κ εγώ τον γιατρό όσο εσύ. Θα είχα λιγότερο αγχος

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Καλημέρα!!! Μακάρι να επρηζα κ εγώ τον γιατρό όσο εσύ. Θα είχα λιγότερο αγχος

Καλημέρα χρυσουλακι μου.

Λοιπόν, έλα να οργανωθούμε. Πες μου λίγο ξανά τι σου έχει πει και πότε είναι να μιλήσετε. Σε ποια μέρα του κύκλου είσαι τώρα ακριβώς; 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημεερεεεερες,,!!! @marina_86 Και πολύ καλά κανείς. Έχει σημασία να είμαστε ήρεμες και ναι ο γιατρός είναι ο καθόλα υπεύθυνος όποτε αυτός θα τα ακούει σε μεγάλο βαθμό.μη νομίζετε κι εγω τον δικό μου για ευκολία του στέλνω στο. Viber  πολλές φορές και μου απαντάει εκεί η με παίρνει αυτός. Χεχεε

οποτε κι εσυ @Chrussa1982μου γλυκιά να τον ρωτάς ότι θέλεις και να μην το θεωρείς πρήξιμο . Δεν κάνουμε την πλάκα μας. Τόση προσπάθεια , τόση ταλαιπωρία και φάρμακα ε τουλάχιστον μια ενημέρωση μια καθησυχαση -κι ας τα έχει ξαναπεί - δεν πειράζει . 
@gigi 72 κορίτσι μου ελπίζω να ηρέμησες λιγάκι και να μίλησες με το γιατρό. 

Επίσης κορίτσια να σας πω….δεν κρατήθηκα,…. Πήρα τεστ !,!!!!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , Fili είπε:

Καλημεερεεεερες,,!!! @marina_86 Και πολύ καλά κανείς. Έχει σημασία να είμαστε ήρεμες και ναι ο γιατρός είναι ο καθόλα υπεύθυνος όποτε αυτός θα τα ακούει σε μεγάλο βαθμό.μη νομίζετε κι εγω τον δικό μου για ευκολία του στέλνω στο. Viber  πολλές φορές και μου απαντάει εκεί η με παίρνει αυτός. Χεχεε

οποτε κι εσυ @Chrussa1982μου γλυκιά να τον ρωτάς ότι θέλεις και να μην το θεωρείς πρήξιμο . Δεν κάνουμε την πλάκα μας. Τόση προσπάθεια , τόση ταλαιπωρία και φάρμακα ε τουλάχιστον μια ενημέρωση μια καθησυχαση -κι ας τα έχει ξαναπεί - δεν πειράζει . 
@gigi 72 κορίτσι μου ελπίζω να ηρέμησες λιγάκι και να μίλησες με το γιατρό. 

Επίσης κορίτσια να σας πω….δεν κρατήθηκα,…. Πήρα τεστ !,!!!!!! 

Καλημερα!! Δικια μου εισαι εσυ με τα τεστ! Θα σου ελεγα να το κανεις μια μερα πριν τη χοριακη...αυριο δλδ...πω πω...εχω αγωνια!

  • Χαχα 1

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Neli83 said:

Καλημερα!! Δικια μου εισαι εσυ με τα τεστ! Θα σου ελεγα να το κανεις μια μερα πριν τη χοριακη...αυριο δλδ...πω πω...εχω αγωνια!

Έκανα ένα χθες το μεσημέρι με το που το πήρα χωρίς να το σκεφτώ. Ένα ξανά το απόγευμα . Και σήμερα πήγα πήρα κι έκανα ένα και το πρωί. Η τρελή με τα τεστ!!! +++++++

Συγκρατημένα χαρούμενη και βλέπουμε.οοομμμμμμμμ

  • Μου αρέσει 13
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Fili είπε:

Έκανα ένα χθες το μεσημέρι με το που το πήρα χωρίς να το σκεφτώ. Ένα ξανά το απόγευμα . Και σήμερα πήγα πήρα κι έκανα ένα και το πρωί. Η τρελή με τα τεστ!!! +++++++

Συγκρατημένα χαρούμενη και βλέπουμε.οοομμμμμμμμ

Μπραβοοοοοοο κοριτσάκι, αχ μεγάλη χαρά πηρα. Ολα καλα θα πανε, το σερί συνεχίζεται. ❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Αχ μακάρι @Villi μου. Ευχαριστώ …

Το είπα και στο γιατρό που με πήρε σήμερα να δει πως είμαι και μου λέει στειλε φωτογραφίες να δω γιατί ήταν αχνό χθες. Έτσι μου φάνηκε δλδ. Είπε :ΘΕΤΙΚΟ αλλά κρατάμε τη μπάλα χαμηλά μέχρι να βγει η χοριακη .οοοοοομμμμμμ 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Fili είπε:

Έκανα ένα χθες το μεσημέρι με το που το πήρα χωρίς να το σκεφτώ. Ένα ξανά το απόγευμα . Και σήμερα πήγα πήρα κι έκανα ένα και το πρωί. Η τρελή με τα τεστ!!! +++++++

Συγκρατημένα χαρούμενη και βλέπουμε.οοομμμμμμμμ

Αλήθειααααααα; 

Α ρε @Fili  μου επιβραβεύτηκε η γενναιότητα σου!!!! Μπράβο, μπράβο! Πόσο χάρηκα!!! Αχ, ναι.. Συγκρατήσου Μαρίνα. Θα ακολουθήσω το παράδειγμα σου.... ομμμμμμ! Χαχαχαχα 

(Είδες; Ένα αρκεί!❤️)

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 17 λεπτά , Fili είπε:

Έκανα ένα χθες το μεσημέρι με το που το πήρα χωρίς να το σκεφτώ. Ένα ξανά το απόγευμα . Και σήμερα πήγα πήρα κι έκανα ένα και το πρωί. Η τρελή με τα τεστ!!! +++++++

Συγκρατημένα χαρούμενη και βλέπουμε.οοομμμμμμμμ

Οοοοομμμμμμ!!!! Τι τελεια νεα!!!! Συγχαρητηρια!!! Μια τεραστια χοριακη τωρα!!!

  • Μου αρέσει 2

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Fili sorry ο γιατρός σε παίρνει για να δει πως είσαι; Τι φάση; Θέλω κι εγώ έναν τέτοιο. Όλα καλά θα πάνε θα δεις. Μανούλες Σεπτεμβρίου σας στέλνουμε κόσμο ..

  • Χαχα 8
Link to comment
Share on other sites

Αχ @marina_86 χαχαχαχαχαχ ρε σε κάνω εικόνα χωρίς να σε ξέρω και γελάω μόνη μου… άσε από χθες κλαίω γελάω συνέχεια .απαπαπα

@Neli83 μου η μπεμπεδοσκονη ;) λες να κάνει το θαύμα; ..ευχαριστώ πολύ πολυ

@Villi μου είναι αλήθεια πολύ καλός. με έχει πάρει ήδη τρεις φορές. Σε φάση `για πες, πως είσαι;

Αφού με τον καλο μου όταν φύγαμε από το κέντρο και εννοείται μέχρι να έρθουμε σπίτι μας είχε πάρει τηλέφωνο να δει πως είμαστε κτλ είπαμε ότι αυτός παίζει να αγχώνεται πιο πολύ από εμάς… 

 

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Fili είπε:

Αχ @marina_86 χαχαχαχαχαχ ρε σε κάνω εικόνα χωρίς να σε ξέρω και γελάω μόνη μου… άσε από χθες κλαίω γελάω συνέχεια .απαπαπα

@Neli83 μου η μπεμπεδοσκονη ;) λες να κάνει το θαύμα; ..ευχαριστώ πολύ πολυ

Ετοιμασου να στελνουμε κ οι δυο τωρα στις υπολοιπες...εκει να δεις θαυματα!!!! Θα αδειασει το θεμα λεμε!!!! :wub:

  • Μου αρέσει 4

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Villi είπε:

@Fili sorry ο γιατρός σε παίρνει για να δει πως είσαι; Τι φάση; Θέλω κι εγώ έναν τέτοιο. Όλα καλά θα πάνε θα δεις. Μανούλες Σεπτεμβρίου σας στέλνουμε κόσμο ..

@Villi μας βλέπω να πηγαίνουμε όλες αγριεμενες στους γιατρούς μας από εδώ και στο εξής! Θα λένε τι πάθανε ξαφνικά; Μύγα τις τσίμπησε; Χαχαχαχα 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...