Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 58 λεπτά , Antonia_ είπε:

      Υπάρχει κ η επίκτητη θρομβοφιλια εκτός της κληρονομικής που είναι γονιδιακή. Εμένα η αιματολογος μου μου είπε ότι πέρα από αυτό που έχω που είναι γονιδιακό, πρέπει αν μείνω έγγυος ν κάνω εξετάσεις για επίκτητη θρομβοφιλια. Υπάρχει κ το αυτοάνοσο αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο που προκαλεί θρομβωσεις.

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

πρίν από 25 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Πωπω λίγο ελεθψσ και έχει γίνει ο χαμός!!! @Fili μπράβο γλυκιά μου τσ κατάφερες!!! Με το καλο και η χοριακη να τρελαθουμε όλες μαζι. Ρε κορίτσια τι θετικό σερί είναι αυτό?? Μακάρι να συνεχιστεί..στείλτε μπεμπεδοσκονη κορίτσια !!! @marina_86 αύριο το πρωί έχω Κουρ .. είμαι από την προηγούμενη Τρίτη με καφετι εκκρίσεις που από την Παρασκευή έχει γίνει κανονική περίοδος. Ελπίζω αύριο με τον υπέρηχο να μου πει να ξεκινήσουμε προετοιμασια. Οπότε μη με ρωτάς σε πια μέρα του κύκλου είμαι έχω χάσει τη μπάλα. Και όπως πολύ σωστά είπε η @Villi ο γιατρός μας είναι η προσωποποίηση της χαλαρότητας χαχαχαχα. Μέσα στο κεφάλι του μπορεί να έχει διαφορά άλλα σου μεταδίδει μια ηρεμία άλλο πράγμα. Μου έχει πει ότι ακόμα δεν έχουμε χάσει τον κύκλο. Θα μπουκαρω αύριο μαινομενη θα νομίζει ότι έπαθα αμόκ χαχαχαχα!!! Θα του πω μου είπαν οι φίλες μου στο καφέ να ρωτάω χαχαχαχα.

Έχω μεγάλη αγωνία πέρα από τον χαβαλε που κάνουμε εις αύριον λοιπόν τα νέα!!!

Τον κάνω εικόνα...κουλ...χαλαρός...έλα δεν είναι τίποτα αυτό θα σου πει...

Μην αγχώνεσαι. Υπάρχουν διάφορα πρωτόκολλα. Κάποιο θα έχει στο μυαλό του. Πες του να σου κάνει ένα προγραμματισμό, τι έχει κατά νου και πότε περίπου υπολογίζει την εμβρυομεταφορά. Όλα καλά θα πάνε! Κούρτης είναι αυτός. Δεν θα έκανε κάτι τυχαία!❤️

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

@Fili κοριτσι μου καταλαβαινω οτι εισαι μαζεμένη και συγκρατημένη, αλλα αυτό τωρα δεν είναι φάση υπάρχει ελπίδα,  ειναι φάση ολα καλα ,Παναγίτσα μου μη στραβώσει τιποτα. Κουράγιο ❤️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Ωραίο ήλιο έχει σήμερα ε;

@Fili τι ωραία νέα! Άντε με το καλό να κάνεις και τη χοριακή να πάρεις μια ανάσα και να επιστρέψει κι ο σύζηγος να το γιορτάσεται μαζί!:wub:

Μακάρι να συνεχίσουμε όλες έτσι με +++

Απ' ότι βλεπω εσένα ο γιατρός σου, σού είπε να κάνεις τη χοριακή, μετά απο πιο πολλές μέρες... Εμένα μου είπε σε 9 ημερες (με την μερα της ετ 0)

Ίσως το κάνει για να μην σε βάζει να κανεις πολλές χοριακές και αγχώνεσαι...

@gigi 72 πήρες τον γιατρό σου να του πεις για τον πονο και τους σπασμούς; Μεγάλη τρομάρα θα πήρες...

Κοριτσια, νομίζω ότι είναι καλο να ρωταμε και να τηλεφωναμε στον γιατρό μας όταν θέλουμε να ρωτησουμε κατι. Η @marina_86 κάνει την καλύτερη δουλειά!

Στον κουρ είναι αλήθεια ότι κι εγω δεν έπαιρνα πολλες φορές, αλλά όταν χρειάστηκε να ρωτήσουμε κάτι, πάντα μου τα εξηγουσε όλα μια χαρά! Να μην σας πω ότι καποιες φορές τα εξηγει πιο καλα απο το τηλεφωνο  απ' ότι από κοντά! Γιατί απο κοντα όλο πλάκες σου λεει και σε αποπροσανατολίζει χαχαχα.

Εμένα με άγχωνε μην τον πάρω σε λάθος στιγμη και δεν εχει χρονο να μιλησει, οποτε εστελνα μύνημα στην Στεφαν να την ρωτήσω πότε ειναι καλη ώρα να τον βρω...

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Fili είπε:

αχ ευχαριστω πολυ @Villi μου... δεν τολμώ να το πω ακόμα στον καλό μου γιατί φοβαμαι μεχρι Σαββατο χοριακής μηπως αλλαξει κατι :shock: 

Ποσο σε καταλαβαινω...ξεκιναει ενα μονιμο αγχος..θα ειναι καλη η χοριακη? Θα διπλασιαστει? Θα ειναι ολα καλα στον υπερυχο? Εγω σημερα ειμαι 6 εβδομαδων και εξακολουθω να το εχω μυστικο!! Νομιζω οτι μπορει να γεννησω και να μην το εχω πει σε κανεναν!!χαχαχαχα!!!

 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 4

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 20 λεπτά , Neli83 είπε:

Ποσο σε καταλαβαινω...ξεκιναει ενα μονιμο αγχος..θα ειναι καλη η χοριακη? Θα διπλασιαστει? Θα ειναι ολα καλα στον υπερυχο? Εγω σημερα ειμαι 6 εβδομαδων και εξακολουθω να το εχω μυστικο!! Νομιζω οτι μπορει να γεννησω και να μην το εχω πει σε κανεναν!!χαχαχαχα!!!

 

Ναι, πολύ άγχος βρε παιδί μου... Από την αρχή ως το τέλος!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα καλησπέρα,,,χαμός πάλι,,,διάβαζα κανά 15' τα νέα,,,,και αρχίζω με ....

Γιουπιιιιιιιιιιιιιιιι @Fili Με το καλό η χοριακή σου κορίτσι μου να επιβεβαιώσει και να δυναμώσει την πίστη και τη χαρά! @silvy22 από πίσω είσαι και εσύ και η @Malntalia και η @chitaneta και όλες μας, αλλά εσείς είστε οι Χιονούλες,,,,,, @gigi 72 πραγματικά εύχομαι να είναι όλα υπέροχα.....πολλές ορμές πάντως και ορέξεις μετά τις ετ συμφωνώ απολύτως. Εμένα κορίτσια στις 2 τελευταίες ετ μου έδωσε μαγνήσιο και buscopan για να μην κάνω συσπάσεις , δεν τις θέλει καθόλου ο γιατρός....ίσως γιατί είμαι περιπτωσάρα,,,σου λεει δώστης πράμα είναι νευροσπαστη αυτή,,,αχαχαχα. 

@marina86 και εσύ Κουρτ είσαι? Να μαζευτευτείτε να πάτε ομάδα όλες μαζί και να κάνετε ταυτόχρονες ερωτήσεις,,,,να δεις,,,,καίγεται τελικά ένας άνθρωπος !!!!!!!????????? αχαχαχαχα @Chrussa1982 εσύ υπομονίτσα , ώρες ως αύριο. Θα μάθεις σύντομα τα ευχάριστα, έρχεσαι κοντά σιμά από πίσω. 

@Neli83 εσύ κλω κλω κλω και μπεμπεδόσκονη,,,,υπερχειλίζεις,,,δώσε στον κόσμο μπόλικη,,,καλά τα κάνεις!!!!!!!!! 

Όσο για τα τσίπουρα και τους μεζέδες και το αλκοόλ και τις λεμονάδες ,,,, θα τα βρούμεεεεεεε,,,,,όσες μπορούν να πιουν θα πίνουν, όλες θα τρώμε και καλά θα είμαστε. Η πρόθεση μετράει και η καλή διάθεση για παρέα. 

@Viv37 σε νιώθω απόλυτα στο να είσαι διστακτική να αλλάξεις κέντρο τώρα που είσαι πιο κοντά από ποτέ ενδεχομένως. Οτι λεει η καρδιά και το ένστικτό σου κορίτσι μου! Υπάρχει δικαίωση πάντως , για όλες και για όλα! Όσο για τον Παϊσιο,,,περιμένω πως και πως να αρχισει η σειρά του στο Μεγκα. 

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, marina_86 είπε:

Λογικά είναι από την προγεστερόνη γιατί έχει συμβεί σχεδόν σε όλες. Για να μην ανησυχείς όμως θα σου πρότεινα να πάρεις τον γιατρό και να του πεις τουλάχιστον για τη σύσπαση και τον πόνο. Μήπως σου πει να ελέγξεις την προγεστερόνη σου. Καμιά φορά επηρεάζει η αύξηση ή η πτώση της τις κινήσεις της μήτρας. Μπορεί να σου πει και ότι είναι κάτι φυσιολογικό οπότε να ηρεμήσεις και να μην είσαι αγχωμενη και γι'αυτό μέχρι τη Δευτέρα.

Μη στεναχωριέσαι γλυκούλα μου, είναι φυσιολογικά όλα αυτά με τις ορμόνες που παίρνουμε. Έχουμε κάνει το σώμα μας και την ψυχολογία μας τραμπολίνο! Πάντως είναι συχνό. Και χωρίς να θέλω να είμαι υπέρμετρα αισιόδοξη, θα σου πω ότι το έχω διαβάσει να συμβαίνει αρκετές φορές σε ξένα φόρουμ και συχνά ακολουθούσε μια ωραιότατη χοριακη! 

Πάντως, εγώ θα έπαιρνα τον γιατρό μου. Αλλά εγώ, όπως σας είπα και παραπάνω, παίρνω για το παραμικρό. Σκέφτομαι να βγάλω το όνομα μου από το username και να με ονομάσω "η πρήχτεν"! 

@marina_86 Να είσαι καλά με έκανες και γέλασα ..Ευχαριστώ πολύ.. 

4 ώρες πρίν, Villi είπε:

@gigi 72 καλημέρα, λαχτάρα που πήρες μέσα στον ύπνο σου, και όλα το βράδυ μοιάζουν πιο τρομαχτικά απο οτι είναι. Εγώ θα συμφωνήσω με τη @marina_86, θα έπαιρνα ένα τηλέφωνο το γιατρό μου. Δεν υπάρχει λόγος να ντρέπεσαι και είμαι 100% σίγουρη ότι το έχει ξανακούσει. Μίλησε μαζί του και θα ηρεμήσεις ακόμα πιο πολύ, φιλιά. 

Τελικά πήρα τηλέφωνο τον γιατρό και μου είπε αυτό που λέτε όλες γλυκά μου κορίτσια.. Να μην ανησυχώ..Πηρα μια ανάσα μετά την τρομάρα και συνεχίζω το κλωσσημα.. Κοκοκο... 

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Neli83 είπε:

Ποσο σε καταλαβαινω...ξεκιναει ενα μονιμο αγχος..θα ειναι καλη η χοριακη? Θα διπλασιαστει? Θα ειναι ολα καλα στον υπερυχο? Εγω σημερα ειμαι 6 εβδομαδων και εξακολουθω να το εχω μυστικο!! Νομιζω οτι μπορει να γεννησω και να μην το εχω πει σε κανεναν!!χαχαχαχα!!!

 

Καλή επιτυχία αύριο στον υπέρηχο, να είναι ολα καλά σου εύχομαι. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@Neli83όντως  πολύ άγχος πολλές σκέψεις. Χθες δεν μπορούσα να κοιμηθώ ενω νύσταζα από τις σκέψεις. Ειπαμε μπρος στο δρόμο που χάραξες και στρώνεις με αστεροσκονη και μπεμπεδοσκονη!. Έφτασε και  η ημέρα του υπέρηχου <3

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Fili είπε:

Έκανα ένα χθες το μεσημέρι με το που το πήρα χωρίς να το σκεφτώ. Ένα ξανά το απόγευμα . Και σήμερα πήγα πήρα κι έκανα ένα και το πρωί. Η τρελή με τα τεστ!!! +++++++

Συγκρατημένα χαρούμενη και βλέπουμε.οοομμμμμμμμ

@Fili..συγχαρητήρια κοριτσάκι μου με το καλό και η χοριακή η οποία σου εύχομαι να είναι τεράστια. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 26/1/2022 at 10:46 ΠΜ, chitaneta είπε:

Πράγματι, ο γιατρός μας φοβερός!

Εύχομαι γρήγορη ανάρρωση στον σύζηγο!

Σε ευχαριστώ κοριτσακι μου γλυκό!!! 

On 26/1/2022 at 11:52 ΠΜ, Ναντιν40 είπε:

Όχι δεν έχω συλλάβει ποτέ.... Δεν ξέρω για πιο τεστ μιλάνε τα κορίτσια; εάν μπορεί να με κατατοπίσει κάποια κοπέλα... 

Δεν μου πε κάτι ο γιατρός.. Απλά δεν έτυχε.. Υστεροσκοπηση καλή, ενδομητριο καλό, ωοθήκες καλές για την ηλικία μου (40).Ολιγοσπερμια ο σύζυγος  αλλά πάντα βγάζαμε βλαστοκυστες 3ΑΑ-4ΑΑ. Τουλάχιστον μορφολογίκα καλές..Του έλεγα να κάνω κάτι σε εξετάσεις τύπου ανοσολογικής κλπ.κ μου λεγε δεν χρειάζεται.... Έχουμε απελπιστεί κ γω κ ο σύζυγος. Σε σημείο που τον βάζω με το ζόρι να ξαναπροσπαθησουμε.. 

Όταν λες με δίπλη δωρεα τι εννοείς; 

Είναι μια εξέταση νομίζω ΕΡΑ τεστ το λένε τα κορίτσια δεν ξέρω σίγουρα που βλέπεις το παράθυρο εμφύτευση ακριβώς ποια μέρα είναι. 

Διπλή δωρεά εννοώ και ωάρια και σπέρμα. 

On 26/1/2022 at 12:07 ΜΜ, Ναντιν40 είπε:

Εύχομαι να είναι η τελευταία  Κ τυχερή σου προσπάθεια με τα δικά σου κορίτσι!!! 

Να σαι καλά κοριτσακι μ αλλά ειλικρινά δεν ελπίζω καθόλου το κάνω για να είμαι σίγουρη 1000% και να προχωρήσουμε με δανεικό υλικό με ήσυχο το κεφάλι. Εδώ αλλά άριστα και ήταν παθολογικά αυτά που ήταν τα χειρότερα μας σίγουρα θα είναι και αυτά απλά είναι τυπικό το θέμα. 

Αλλά και πάλι σε ευχαριστώ κοριτσακι μ για την ευχή σου!!! 

On 26/1/2022 at 12:31 ΜΜ, Chrussa1982 είπε:

Βρε γκωσσοκοπανες καλημέρα!!! Τι λογοδιαρροια είναι αυτή χαχαχαχα. Εμείς πάλι αργία σήμερα βγήκαμε πήραμε παγωμένο αέρα και πίσω. Κορίτσια σας βρίσκω τέλειες με τις ημερομηνίες και τα προγνωστικά . Σκεφτείτε ότι ο μήνας θα κλείσει με 2 θετικές χοριακες και ο Φλεβάρης θα μπει με άλλη μια. Έτσι γιατί είμαστε γουρλουδες και μπορούμε να καταφέρουμε τα πάντα!!! Περιμένω να με πάρει η Στεφανία να μου πει τι ώρα θα πάω αύριο στον γιατρό. Άντε γιατί μου την έχει δώσει...έχω κανονικοτατη πλέον περίοδο γιατί δε μου αρχίζει τα λευκά?? Θα αποσυντονιστω εντελώς γιατί δεν ξέρω τι έχει στο κεφάλι του. Ένα μήνα σχεδόν είμαι με τα καφέ χάπια. Θα σκάσω στο τέλος!!!

Με το καλό να πας να αρχίσεις τα σεπα να ησυχάσει το κεφάλι σου κορίτσι μου!!! 

On 26/1/2022 at 1:40 ΜΜ, Laky είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Υπάρχει κάποια που έχει χρησιμοποιήσει σπέρμα δότη; Μου είπαν τώρα πως δε θα μπορώ να περάσω επιτροπή για τα φάρμακα αν πάρω σπέρμα από τράπεζα του εξωτερικού γιατί δε δίνουν πιστοποίηση. Μόνο απ' την Ελλάδα δίνουν οι τράπεζες. Έχει κάνει κάποια τη διαδικασία να με βοηθήσει;

Εγώ θα πάω και με δότη και με δοτρια αλλά δεν έχω ξεκινήσει ακόμα. Γτ θ; πας με τράπεζα εξωτερικού; 

On 26/1/2022 at 1:48 ΜΜ, Viv37 είπε:

Κορίτσια πήρα στο fivi με το δικό μου όνομα αυτή τη φορά και τους είπα ότι θα ήθελα μια πληροφόρηση και ότι πήρα κατευθείαν αυτούς και όχι το γιατρό μου γιατί αυτοί επιλέγουν τις δότριες. Γενικά ήμουν πολύ ευγενική για να μη με κράξουν στο γιατρό. Τέλος πάντων μου είπαν ότι τώρα δεν απαντάνε οι εμβρυολόγοι και ότι θα με πάρουν αργότερα ή αύριο. Ελπίζω να με πάρουν και να έχουν καλά νέα και να μη μου την πει ο γιατρός που χώνω τη μύτη μου. Τώρα θα μου πείτε είμαι χαζή που το σκέφτομαι έτσι αλλά έχω την αίσθηση ότι αν υπάρχουν αρνητικά συναισθήματα με το γιατρό δε θα πετύχει η μεταφορά. Το ξέρω ότι λέω χαζομάρες αλλά δεν ξέρω πώς να το αποβάλλω αυτό.

Καλά έκανες και πήρες κορίτσι μου. Αντε να σε πάρουν να ησυχάσεις!! 

Τώρα είδα ότι σε πήραν πφφφφφ τι ενώνουν άλλο ένα 3μηνο;;;

Να μην νιώθεις καθόλου άσχημα όσες φορές θες θα παίρνεις δεν σου κάνουν χάρη ούτε το κάνουν τζάμπα όλο αυτό! 

 

On 26/1/2022 at 3:32 ΜΜ, Condios είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,,,,χαμός,,,καταιγισμός μηνυμάτων!!!! Δεν ήξερα που να πρωτοαπαντήσω και να σχολιάσω....οπότε τα παίρνω με τη σειρά,,,,

@marina_86 και εγώ πάω για ΕΡΑ,,,,αν δωσει αυτός ο κύκλος και οι μετρήσεις γιατί μέχρι στιγμής η μούτζα πάει σύννεφο,,,αλλά μάλλον ο φύλακας άγγελός μου είναι που κάτι παραπάνω θα ξέρει και θα με έχει στην αναμονή. Όλα για καλό γίνονται

@Fili & @silvy22 περιμένετε ίδια μέρα χοριακή? Θα τρελαθώ? κάποια είπε ( @marina_86 εσύ ε?) πως 29/01 * 2 χοριακές = 30/01 πολύ σωστά οι 3 ιεράρχες,,,,σίγουρα τα νέα σας θα είναι και ανεβαστικά και ευχάριστα!!!! Πίστη και προσήλωση , χαλάρωση και πολλές αγκαλιές (νοερές από εμάς όλες) κυριολεκτικές απο τους συζύγους (βοηθά και το κρύο για τέτοιες καταστάσεις + την ωκυτοκίνη που εκρίνεται και είναι η ορμόνη της αγάπης) 

@Viv37 χαρά στο κουράγιο και την υπομονή σου, αλήθεια σου λέω,,,εγώ θα είχα αλλάξει ήδη κέντρο ,,, το ότι ψάχνουν δότρια που να μην εχει και αυτή το "γονίδιο" κυστικής ίνωσης με ξεπερνά,,,μεγαλύτερη μλκια (συγνώμη κιόλας) δε μπορούσαν να σου πουν ως δικαιολογία. Ξέρεις ότι δεν είναι συχνό φαινόμενο η κυστική ίνωση,,,,ίσα ίσα που ΔΕ ΔΙΑΛΕΓΟΥΝ δοτριες αν εχουν έστω και δείγμα ύπαρξης κυστικής ίνωσης. Τρελαίνομαι! Παρόλα αυτά,,,το μόνο θετικό είναι ότι σίγουρα θα είναι η ομορφότερη δότρια, η γονιμότερη, η εξυπνότερη,,,,,αλλιώς τόση αναμονή πια!!!!!!!!!

@MELINASP κλαιω απ'τα γελια με την εκφραση,,,,κωλοκαταστάσεις!!!!! Ευτυχώς είναι όλα περαστικά!!!! 

@Neli83 πως παει το κλω κλω κλω ??? (κλώσσημα) εκεί στα ζεστά και αραχτή! και φάει οτι λαχταρας,,,το καταλαβαινω απολυτα αυτο με το δεν καπνιζω,,,αρα πως θα απασχολω το στοματακι μου? αχαχα

@Chrussa1982 ,,, άντε με το καλό να ξεκολλήσεις απ'τα ρημάδια τα καφέ και να πας στα ασπρα σικλακουρ,,,,να συντρεχουν με τις ασπρες μερες που περιμένουμε και βλέπουμε κιολας ρε παιδί μου!!!!! 

Χαχαχαχαχα σε ευχαριστώ αγάπη μ να σαι καλά!! 

On 26/1/2022 at 3:46 ΜΜ, marina_86 είπε:

Καλέ μου γράφει ότι δεν έχω άλλα reactions. Γιατί; Χρεώνονται; Ε, θα τρελαθουμε! Έπαθα τώρα! Και στα reactions μας βάζουν φρένο; Χαχαχαχαχαχα Από μια καρδούλα σε όλες σας κορίτσια! ❤️

@chitaneta σε έχω στο μυαλό μου!!! Πώς είσαι γλυκούλα μου; Ελπίζω ηθικό ακμαιοτατο! ❤️❤️❤️

Χαχαχαχαχα ξοδεύεις πολύ εσύ κάνε οικονομία χαχαχαχαχα

23 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Τώρα που έγινε η αρχή θα τα πω αύριο στον γιατρό. Μου λέει ότι δεν χάσαμε τίποτα. Μα πώς όμως?? Πότε θα πάρω λευκά? Αν δεν κάνω λάθος η ετ σε τεχνητό κύκλο γίνεται 21η μέρα σωστά?? 

Ε ρε τι τραβάμε...έχουμε ένα σωρό δουλειές κορίτσια μου. Να στείλουμε θετική ενέργεια σε όλες τις κλωσσες μας, να στρώσουμε το κόκκινο χαλί στην σούπερ σταρ δοτρια της φίλης μας που επιτέλους θα μας κάνει την τιμή να εμφανιστεί , να ετοιμάσουμε διαδικτυακό πάρτυ με τις χοριακες που περιμένουμε, να γκρινιαξουμε και λίγο με την γκαντεμια που μας δέρνει τις υπόλοιπες και έτσι όμορφα και ωραία η παρέα μας θα δυναμώνει και καμιά στο τέλος δεν θα μείνει μόνη εδώ. Δηλαδή τι να μείνω τελευταία να τα γράφω και να απαντάω μόνη μου??

Όχι απαραίτητα κορίτσι μ όσες μέρες θες παίρνεις λευκά και όταν ξεκινήσεις προγεστερονη μετράς 5 μέρες και πας για εμ με βλαστοκυστες

 Εγώ λόγω τσουρουτικου εμδπμητριου έχω πάει και 24η μέρα. 

23 ώρες πρίν, Condios είπε:

Γενικά είμαι προληπτική,,,,αλλά επειδή είδα ότι δε φταίνε οι προλήψεις που δεν πήγε κάτι καλά,,,,θα σου πω μόνο πως ανάλογα πως θα εξελιχθώ ίσως και έχω πρώτη νέα,,,αν όντως ευοδώσει και γίνει. Αδιαθέτησα χθες,,,περιμένω οδηγίες για να ξαναξεκινήσω σικλακουρ και ντερμεστριλ και σιγα σιγα προφανως με μετρησεις θα βλεπουμε αν παει καλα για να κατεβω επιτελους να το κανω το ρημαδι το τεστ. Ρώτησα τη μαια,,,να κανω ορμονικες,,,μου λεει οχι,,,προφανως επειδη ειμαι ακομα σε καταστολή λόγω αρβεκαπ καλα θα είμαι,,,και θα με βάλει να κάνω καμια Ε2 αφού ξεκινήσω τα χάπια και τα αυτοκόλλητα. Πάντως να ξέρετε,,,,τα άτιμα τα οιστρογόνα κάνουν κολικούς εντέρου,,,εμένα με πέθαναν μια μερα πριν αδιαθετήσω,,,,είμαι που είμαι απο μονη μου ευαισθητη στα εντερικα με τίναξαν και αυτά τα ρημάδια. Εν τω μεταξύ πες λίγο,,,εγώ ξέρω πως η τριπλέτα ΕΡΑ, ΕΜΜΑ & ALICE πάνε στην INEGOMIX και φίλη που τα έκανε στο Χριστοφ.... Θεσ/νίκη πλήρωσε 850€ και τα 3,,,,εδώ , Αθήνα δηλαδή μου λενε μονο ΕΡΑ παει Ισπανια και είναι 850€,,,,το κάτι της μήτρας,,,,αλλιώς το είπε,,,γίνεται στην Αθήνα,,,και κάνει +150€. Να αρχίσω να βρίζω ε? και θελω και μεθη παλι και για τα τεστ η στενοτραχηλη για να μη με ακουσει ολο το Ψυχικο. Αλλα 100€ ζεστά και μαύρα εκεί. Μου πρότειναν θεση να αναλαβω το επικοινωνιακο εκει με τις πελάτισσες μιας και εχω γίνει εξπερ και δε μπορουν να μου πουν μλκίες πλεον αλλά λεω,,,,αν ανοιξετε στην πολή μου θα σας απογειώσω.....εκεί δεν έρχομαι,,,

Α και τωρα που εχω εγω οιστρο και γράφω, στη Λαρισα ανοιγει κεντρο εξωσωματικης ο Π...ντ..ς ο γνωστος με ενα Λαρισαιο γνωστο γυναικολογο,,,,της τρελης θα γινει και εκει,,,ολες θα τρεξουν,,,,τσουβαλια τα λεφτα απ'το Θεσσαλικό κάμπο. Επιτυχίες να έχουν όλοι και να ειναι πιο ανθρωπινοι θα πω εγω μονο! 

Η ετ σε τεχνητο κυκλο μπορει να γινει απο τη 16η ως και την 26η,,,,,αναλογα την καθε γυναικα και οργανισμο και πρωτοκολλο γιατρού. Επίσης υπαρχουν τουλαχιστον 3 τεχνητοι κυκλοι προετοιμασιας για ετ. Τί ψάχνεις??????? Ξέρει ο γιατρός. Αν γράψουμε μια ταμπελα και βγουμε στο κεντρο της πολης μας η καθεμια "ΖΗΤΕΙΤΑΙ ΔΟΤΡΙΑ ΩΑΡΙΩΝ , 20 -25 ΕΤΩΝ, ΔΙΔΕΤΑΙ ΑΜΟΙΒΗ 1000€ " θα μαζεψουμε και για τα κεντρα να ξερετε. Ασε που θα βλεπουμε και χαρακτηριστικα και υψος και προσωπο και μαλλια και όλα. Εγώ είπα στη μαια μου,,,,και Ρωσιδα να ειναι και γαλανοματα να ειναι και 2 μετρα ποδαρι να εχει και σπαστα να μιλαει ,,,, ντιπ δε με ενοχλει,,,, μοντελο θα το κανω , γερο να βγει και ας πινει και βοτκα ! αχαχαχαχαχα ,,,,Ε ΜΑ ΠΙΑ!!!!!! Καμια μονη ,,, ποτε μονη! Μακαρι να υπηρχε ενα θετικο προδιεγραμμενο ευτυχες τελος για ολες και να το ξεραμε απ'την αρχη,,,αλλα χωρις όλα αυτα που συμβαινουν πως θα εδενε το γλυκό "Μελλοντικες μανουλες με δανεικα 2022-2023"??? 

Χαχαχαχαχαχαχα θέα αυτό λέω στον άντρα μου γτ να μου μοιάζει η δοτρια για να κάνω ένα παιδί στουμπο;;;;; να πάρω μια ψηλή γαζέλα να έχει μια ελπίδα το παιδί να φτάνει τα ράφια χαχαχαχα

23 ώρες πρίν, Annaforyou είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Με το καλό και εσύ και όλες σας!!! Λοιπόν εγώ έχω εμπειρία από δύο κέντρα στην Θεσσαλονίκη. Στο fivi όταν πήγα μου φάνηκε εξαιρετική η συμπεριφορά τους παααρα πολύ καλές όλες οι κοπέλες που δούλευαν, μου έδωσαν προσωπικά τηλέφωνα να επικοινωνήσω για ότι χρειαστώ, όλα τέλεια! Κάνω την πρώτη ωοληψια, όλα μια χαρά σούπερ! Στις 10 μέρες με πήραν τηλ εαν ενδιαφέρομαι να ξανά δώσω. Λέω εντάξει. Πάω και μου ανακοινώνουν ότι θα κάνω ένα άλλο πρωτόκολλο με περισσότερες ενέσεις. Όταν ρώτησα γιατί, μου είπαν είναι καλύτερα. Κάνω το μακρύ, καταταλαιπωρήθηκα, 35 μέρες ενέσεις κ όχι μια τη μέρα. Στον υπέρηχο είχα 23 -24 ωαρια. (Όχι όλα ιδανικά  μερικά ήταν μικρά.) Κάνουμε την δεύτερη ωοληψια λοιπόν κ έχω αφορητους πόνους στην ωοθήκη, πάω για υπέρηχο κ είχε πρηστεί είχε φτάσει 6 εκατοστά. Ενέσεις πάλι να επανέλθει, με αποτέλεσμα να πονάω για κάνα χρόνο στην περίοδο μου. Συμπέρασμα να τα βρασω τα γλυκολογα και τις ευγένειες αν είναι να με εκμεταλλεύονται! Εκεί είπα δεν ξαναδινω. Μετά μπαίνω εδώ διαβάζω όλες εσάς κ δεν μου πάει η καρδιά... Έτσι άλλαξα κέντρο και πήγα στο ass..natur.... Επίσης και εκεί παρα πολύ ευγενικοί όλοι, προσωπικά τηλέφωνα για ότι χρειαστώ μόνο το μικρό πρωτόκολλο κ ας μην πάει εξαιρετικά. Συν το ότι μου είπαν ότι θα μου κάνουν μια δωρεάν ωοληψια και τα ωάρια θα μου τα καταψυξουν για μένα. Είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη.

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ!! Ναι είμαι η δότρια της παρέας! Δεν γράφω συχνά  αλλά σας διαβάζω καθημερινα πάνω από έναν χρόνο τώρα....!! Αγωνιώ και γω μαζί σας, αγχώνομαι, χαίρομαι, συγκινούμαι...! Είστε η καθημερινή μου παρέα!! Εύχομαι σε όλες σας να πετύχετε και να είστε ευτυχισμένες σε ότι κάνετε!! 

Να σαι έχει ο θεός καλά και μετά από αυτό που πέρασες τη πρώτη φορά ότι το ξανακάνεις ειλικρινά σας θαυμάζω απεριόριστα γτ μας δίνετε την ευκαιρία να γίνουμε μανουλες!!! 

23 ώρες πρίν, Viv37 είπε:

Εγώ κάποια στιγμή θα ήθελα να πάω στην Αγία Ειρήνη τη Χρυσοβαλάντου στο μαναστήρι στην Αθήνα. Λένε ότι κάνει θαύματα. Έχει πάει καμιά σας?

Εγώ είχα πάει πριν 3 χρόνια υπέροχο μοναστήρι! Αν πας να πάρεις ζωνουλα και το μηλαρακι! 

 

22 ώρες πρίν, Annaforyou είπε:

@Viv37 μου κάνει εντύπωση αυτό που μου λες! Να δέχτηκαν δότρια με προδιαθέσεις. Δεν ξέρω τί να πω. Αλλά και εσύ από προσωπική εμπειρία μιλάς, όπως και εγώ!

Αααχ!!  @Condios   πατρίδα μου η Λάρισα!! Σ ευχαριστώ πάρα πολύ! Είχα πάρει φυλικό για ένα διάστημα αλλά δεν! Θα πάρω και τα άλλα να καρδαμωσω μπας και πιάσω! Είμαι έγγαμη εδώ και 3 χρόνια με έναν καταπληκτικό ανθρωπο!!  Αχ!! Ξέρεις όταν είσαι νέος και υγιής και δεν πιάνεις με την πρώτη αρχίζουν τα σύννεφα!!! Είναι και όλοι αυτοί (όπως  λέγατε και σεις) πιάνουν με τον αέρα και καθόμαστε κ αγχωνόμαστε τώρα και μεις που δεν έχουμε πιάσει ακόμα! 

 

Και για να μην σας μπερδεύω μια και πιάσαμε την κουβέντα...  Λοιπόν αποφασίσαμε με τον σύζυγο να ξεκινήσουμε για παιδάκι. Κάναμε ελεύθερο Σεπτέμβρη τίποτα, Οκτώβρη τίποτα! Νοέμβρη κάνω δωρεά. Δεκέμβρη πάλι ελεύθερο και πάλι τίποτα. Παρ όλο που μου είχαν πει από το κέντρο ότι μετά την ωοληψια είναι πιο εύκολο να πιάσεις. Οπότε έστειλα και γω τον σύζυγο να κοιταχτει και αυτός να είμαστε σίγουροι ότι όλα είναι καλά κ να προσπαθούμε χωρίς άγχος. 

Θα σου ότι μου είχαν πει όταν ξεκινήσαμε με τον συζηξ το σπορ

Μέρα παρά μέρα βάρα ελεύθερα. Άσε τα ποτέ έχω ωορηξιας κλπ γτ μπορεί να έχεις νωρίτερα αργότερα κλπ. Από όταν σ περάσει η περίοδος μέχρι να σ ξαναέρθει μέρα παρά μέρα βάρα! Και μετά το "πάρτυ" κάτσε λίγο ξάπλα στο κρεββάτι με ψηλά τα πόδια ιδανικά. Εμείς χάσαμε 7 μήνες έτσι. Μόλις μ το είπαν αυτό σε ένα μήνα ήμουν έγκυος. 

20 ώρες πρίν, chitaneta είπε:

Η αλήθεια είναι ότι σημερα το πρωι ξυπνησα λιγο κάπως... με όχι πολύ ανεβασμενο το ηθικο μου... Ενιωθα σαν να μην κοιμηθηκα και αρκετα...και καποιες αρνητικες σκέψεις...

Αλλά δεν μπηκα να σας το πω για να μην με μαλώσετε χαχαχα.

Πολύ βασανιστικη αυτη η περιοδος αναμονής, ειδικα αν εχεις φαει τις σφαλιαρες σου στο παρελθον!

 

Οπότε θες θα μπαίνεις κ; ι θα μας λες τα εσώψυχα σου για αυτό είμαστε εδώ λογικό να έχεις άγχος ποια δεν θα είχε στη θέση σου. Αυτή τη φορά θα πάνε όλα καλά πρώτα ο Θεός!!! Και η μανούλα σ θα ναι όλα περαστικά!! 

 

10 ώρες πρίν, gigi 72 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα.. Είμαι πολύ στεναχωρημενη.. Έπαθα κάτι που δεν το περίμενα με τίποτα ιδίως όχι τώρα σε αυτή τη φάση.. Ξύπνησα κατά τις 04:00πμ για να πάω τουαλέτα. Γύρισα και με πήρε ο ύπνος κατευθείαν. Δεν πέρασε μισή ώρα και ξυπνάω με έντονες συσπάσεις στην μήτρα. Είχα πάθει ονείρωξη. Άρχισα να πονάω τρομερά, να ιδρώνω από τους πόνους. Είχα γίνει μούσκεμα. Πανικοβληθηκα. Μετά από 20 λεπτά ακριβώς και τριγυριζοντας πέρα δώθε στο σπίτι βογκωντας και σε κατάσταση πανικού με άφησαν οι πόνοι.. Ήμουν έτοιμη για το κέντρο υγείας. Έχω μεγάλη ανησυχία μετά από αυτό που συνέβη για την έκβαση της υπόθεσης μου. Την Δευτέρα έχω χοριακη.Εχω απογοητευτεί.. Εντελώς όμως..Μπορεί να μου δώσει τα φώτα της κάποια κοπέλα σχετικά με αυτό.?Έχει συμβεί σε καμία σας ή αν έχετε ακούσει κάτι.. Ντρέπομαι να πάρω τηλέφωνο το γιατρό.. Τι ήταν Παναγίτσα μου να με βρει τώρα αυτό?Φοβάμαι για τα χειρότερα.. 

Κορίτσι μ μην αγχώνεσαι πολλές το έχουμε πάθει δεν είναι κάτι. Να μην αγχώνεσαι. 

 

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Fili είπε:

Καλημεερεεεερες,,!!! @marina_86 Και πολύ καλά κανείς. Έχει σημασία να είμαστε ήρεμες και ναι ο γιατρός είναι ο καθόλα υπεύθυνος όποτε αυτός θα τα ακούει σε μεγάλο βαθμό.μη νομίζετε κι εγω τον δικό μου για ευκολία του στέλνω στο. Viber  πολλές φορές και μου απαντάει εκεί η με παίρνει αυτός. Χεχεε

οποτε κι εσυ @Chrussa1982μου γλυκιά να τον ρωτάς ότι θέλεις και να μην το θεωρείς πρήξιμο . Δεν κάνουμε την πλάκα μας. Τόση προσπάθεια , τόση ταλαιπωρία και φάρμακα ε τουλάχιστον μια ενημέρωση μια καθησυχαση -κι ας τα έχει ξαναπεί - δεν πειράζει . 
@gigi 72 κορίτσι μου ελπίζω να ηρέμησες λιγάκι και να μίλησες με το γιατρό. 

Επίσης κορίτσια να σας πω….δεν κρατήθηκα,…. Πήρα τεστ !,!!!!!! 

Άργησες κιόλας θα έλεγα εγώ από 6η μέρα ξεκίναγα χααχαχαχαχαχα

 

4 ώρες πρίν, Fili είπε:

Έκανα ένα χθες το μεσημέρι με το που το πήρα χωρίς να το σκεφτώ. Ένα ξανά το απόγευμα . Και σήμερα πήγα πήρα κι έκανα ένα και το πρωί. Η τρελή με τα τεστ!!! +++++++

Συγκρατημένα χαρούμενη και βλέπουμε.οοομμμμμμμμ

Κάτσε θετικό;;;;; ουυυυυυυυ μπράβο οοοοο φτου φτου κοριτσακι μου αντε σε ένα τέλειο νούμερο χοριακη τώρα!!! 

 

2 ώρες πρίν, Fili είπε:

αχ ευχαριστω πολυ @Villi μου... δεν τολμώ να το πω ακόμα στον καλό μου γιατί φοβαμαι μεχρι Σαββατο χοριακής μηπως αλλαξει κατι :shock: 

Τίποτα δεν θα αλλάξει όλα καλά θα πάνε και θ; γλεταμε. Το νούμερο  :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, gigi 72 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα.. Είμαι πολύ στεναχωρημενη.. Έπαθα κάτι που δεν το περίμενα με τίποτα ιδίως όχι τώρα σε αυτή τη φάση.. Ξύπνησα κατά τις 04:00πμ για να πάω τουαλέτα. Γύρισα και με πήρε ο ύπνος κατευθείαν. Δεν πέρασε μισή ώρα και ξυπνάω με έντονες συσπάσεις στην μήτρα. Είχα πάθει ονείρωξη. Άρχισα να πονάω τρομερά, να ιδρώνω από τους πόνους. Είχα γίνει μούσκεμα. Πανικοβληθηκα. Μετά από 20 λεπτά ακριβώς και τριγυριζοντας πέρα δώθε στο σπίτι βογκωντας και σε κατάσταση πανικού με άφησαν οι πόνοι.. Ήμουν έτοιμη για το κέντρο υγείας. Έχω μεγάλη ανησυχία μετά από αυτό που συνέβη για την έκβαση της υπόθεσης μου. Την Δευτέρα έχω χοριακη.Εχω απογοητευτεί.. Εντελώς όμως..Μπορεί να μου δώσει τα φώτα της κάποια κοπέλα σχετικά με αυτό.?Έχει συμβεί σε καμία σας ή αν έχετε ακούσει κάτι.. Ντρέπομαι να πάρω τηλέφωνο το γιατρό.. Τι ήταν Παναγίτσα μου να με βρει τώρα αυτό?Φοβάμαι για τα χειρότερα.. 

Να παρεις το γιατρο οπωσδηποτε!!! Μπορει να μην ειναι απολυτως τιποτα και τζαμπα να ανησυχεις ή μπορει να σου πει να πας απο εκει και να ειναι κατι που πρεπει να το δει και να το ρυθμισει με φαρμακα! Μην το σκεφτεσαι καν!

5 ώρες πρίν, Fili είπε:

Έκανα ένα χθες το μεσημέρι με το που το πήρα χωρίς να το σκεφτώ. Ένα ξανά το απόγευμα . Και σήμερα πήγα πήρα κι έκανα ένα και το πρωί. Η τρελή με τα τεστ!!! +++++++

Συγκρατημένα χαρούμενη και βλέπουμε.οοομμμμμμμμ

Εγω στη θεση σου αντι για ομμμμ θα εκανα ιιιιιιιιιιιΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!!!!!!!! Περιμενουμε με ανυπομονισια τη επιβεβαιωδη της χοριακης!!!!!! Φτου φτου φτου μην το ματιαξουμε!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , MELINASP είπε:

Άργησες κιόλας θα έλεγα εγώ από 6η μέρα ξεκίναγα χααχαχαχαχαχα

 

Κάτσε θετικό;;;;; ουυυυυυυυ μπράβο οοοοο φτου φτου κοριτσακι μου αντε σε ένα τέλειο νούμερο χοριακη τώρα!!! 

 

Τίποτα δεν θα αλλάξει όλα καλά θα πάνε και θ; γλεταμε. Το νούμερο  :)

σε επιασα...εχουμε κανει κ απο 5η μερα μαζι μην ξεχνάς...εγω κοριτσια απο 4η εκανα...μια χαρα εδειξαν ολα.....χορεύει λοκο λοκο πανω στο τραπέζι τωρα...

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...