Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Γεια σας και απο εμενα κοριτσάκια. Δηλώνω επίσημα η πρώτη ετ του Μαΐου, Παρακευή 6/5 στις 12:00 στο Ιασώ. Τώρα γυρνάω απο Αθήνα, τα έχω κάνει επάνω μου απο το άγχος μου,  έχω τραβήξει και έναν ωραιότατο καυγά με τον άντρα μου και ειμαι κομπλέ! Ο Θεός βοηθός! 

  • Μου αρέσει 13
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

πρίν από 46 λεπτά , anoulious είπε:

Σοβαρά γουργοριζει και εσένα πολύ η κοιλιά σου;Από το έντερο δεν είναι αυτό;Έχει σχέση με τα γυναικολογικά;

 

πρίν από 37 λεπτά , Condios είπε:

Φίλη θεωρώ ότι εννοεί τα intralipids,,,,που και καλά βοηθάνε ,,, αν είναι αυτά τα κάνεις νομίζω μία ώρα πριν την ετ ή κάτι τέτοιο,,, τίποτα δεν είπε ο κοντός ,,,ακόμα,,,έχω καιρό να τα συζητήσω αυτά. Αλλά και εγώ θεωρώ ότι το έντερο είναι που είναι υπερκινητικό και σε σένα και παρασύρει και τη μήτρα σε συσπάσεις.  Ρώτησε τον όμως πως λέγεται ο όρος ,,,κάνει κάνα 250€ νομίζω?!?! Πολλά φιλάκια και μεγάλη τεράστια αγκαλιά ,,,λογικά αυτή τη βδομάδα θα πάρεις πάλι αποτέλεσμα ε????? 

Μα το θέμα είναι ότι δεν είναι το έντερο. Η μήτρα σαν να δονείται. Και είναι ο μόνος γυναικολόγος που το είδε από μόνος του στον υπέρηχο. Μου λέει πολύ καλή εικόνα μήτρας αλλά γιατί τρέμει; Έτυχε να μου κάνει υπέρηχο σε μέρα του κύκλου που ένιωθα αυτό το τρέμουλο. Άλλες μέρες δεν το νιώθω. 

Πάντως δεν εννοεί το intralipids. Αυτό δεν το πιστεύει ιδιαιτέρως. Ένα άλλο μου είπε... σαν φάρμακο είναι για τις συσπάσεις κ το δίνουν στις εγκύους όταν έχουν έντονο θέμα κ μπαίνει ενδοφλέβια με ορό. Πληροφοριακά, intralipids είχα κάνει στην τελευταία μου ετ με την προηγούμενη γιατρό μου. Ειλικρινά μετά η μήτρα μου γουργουριζε πιο πολύ από κάθε άλλη φορά!!!! Ποτέ δεν μου έχει ξανασυμβεί τόσο έντονο... Πιθανότατα να ήταν σύμπτωση, απλά το αναφέρω.

πρίν από 12 λεπτά , Villi είπε:

Γεια σας και απο εμενα κοριτσάκια. Δηλώνω επίσημα η πρώτη ετ του Μαΐου, Παρακευή 6/5 στις 12:00 στο Ιασώ. Τώρα γυρνάω απο Αθήνα, τα έχω κάνει επάνω μου απο το άγχος μου,  έχω τραβήξει και έναν ωραιότατο καυγά με τον άντρα μου και ειμαι κομπλέ! Ο Θεός βοηθός! 

Αγαπημένη μουουουουου!!!! Σε καταλαβαίνω ΑΠΟΛΥΤΑ και το ξέρεις! Σου στέλνω μια αγκαλιά και σου λέω ότι είσαι σε μια εντελώς διαφορετική σελίδα αυτή τη φορά! Είσαι σε άλλον γιατρό, με άλλη δοτρια. Αυτή τη φορά έχεις πέντε ολόκληρες βλαστοκυστες και όχι έμβρυα τρίτης μέρας. Έχεις σταματήσει εγχύσεις κτλ και παίρνεις γαλακτοβακιλλους για τόσο καιρό.

Ξέρω ότι το άγχος είναι άγχος και όταν έχεις φάει τις φαπες σου, σου έχει μείνει ο φόβος. Το καταλαβαίνω τόσο πολύ που το διάβασα και αγχώθηκα... Αλλά δεν σου τα λέω αυτά απλά για να σου τα πω. Σου τα λέω γιατί τα πιστεύω κ είναι χειροπιαστα επιχειρήματα. Είναι αλήθειες κ πραγματικότητα! 

Κι επειδή επικοινωνούμε εμείς οι δύο θα σου πω και το άλλο. Όσο και να το αποφύγουμε, κάποια στιγμή θα πρέπει να σφίξουμε τα δόντια και να το κάνουμε φίλη. Θα πούμε ότι είναι να γίνει ας γίνει και τέλος. Η αναμονή είναι χειρότερη. Πάμε με χαμόγελο και πες θα πάνε όλα καλά. Γιατί όχι; ❤️❤️❤️ 

ΥΓ. Αυτόν τον άνθρωπο που έχει κάνει το Θεσσαλονίκη Αθήνα σαν να είναι κέντρο Καλαμαριά πρέπει να του κάνουμε άγαλμα στα Μάλγαρα! Έτσι.. τιμής ένεκεν!!! Ο δικός μου αν του έλεγα για Αθήνα θα μου έλεγε "Ε, όχι ΚΑΙ αυτό! Λυπήσου με!" Χαχαχαχα 

Φίλη μου όλα θα πάνε καλά!!!! Όπως σου είπα και χθες... με ηρεμία και αισιοδοξία! :lol:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , marina_86 είπε:

 

Μα το θέμα είναι ότι δεν είναι το έντερο. Η μήτρα σαν να δονείται. Και είναι ο μόνος γυναικολόγος που το είδε από μόνος του στον υπέρηχο. Μου λέει πολύ καλή εικόνα μήτρας αλλά γιατί τρέμει; Έτυχε να μου κάνει υπέρηχο σε μέρα του κύκλου που ένιωθα αυτό το τρέμουλο. Άλλες μέρες δεν το νιώθω. 

Πάντως δεν εννοεί το intralipids. Αυτό δεν το πιστεύει ιδιαιτέρως. Ένα άλλο μου είπε... σαν φάρμακο είναι για τις συσπάσεις κ το δίνουν στις εγκύους όταν έχουν έντονο θέμα κ μπαίνει ενδοφλέβια με ορό. Πληροφοριακά, intralipids είχα κάνει στην τελευταία μου ετ με την προηγούμενη γιατρό μου. Ειλικρινά μετά η μήτρα μου γουργουριζε πιο πολύ από κάθε άλλη φορά!!!! Ποτέ δεν μου έχει ξανασυμβεί τόσο έντονο... Πιθανότατα να ήταν σύμπτωση, απλά το αναφέρω.

Αγαπημένη μουουουουου!!!! Σε καταλαβαίνω ΑΠΟΛΥΤΑ και το ξέρεις! Σου στέλνω μια αγκαλιά και σου λέω ότι είσαι σε μια εντελώς διαφορετική σελίδα αυτή τη φορά! Είσαι σε άλλον γιατρό, με άλλη δοτρια. Αυτή τη φορά έχεις πέντε ολόκληρες βλαστοκυστες και όχι έμβρυα τρίτης μέρας. Έχεις σταματήσει εγχύσεις κτλ και παίρνεις γαλακτοβακιλλους για τόσο καιρό.

Ξέρω ότι το άγχος είναι άγχος και όταν έχεις φάει τις φαπες σου, σου έχει μείνει ο φόβος. Το καταλαβαίνω τόσο πολύ που το διάβασα και αγχώθηκα... Αλλά δεν σου τα λέω αυτά απλά για να σου τα πω. Σου τα λέω γιατί τα πιστεύω κ είναι χειροπιαστα επιχειρήματα. Είναι αλήθειες κ πραγματικότητα! 

Κι επειδή επικοινωνούμε εμείς οι δύο θα σου πω και το άλλο. Όσο και να το αποφύγουμε, κάποια στιγμή θα πρέπει να σφίξουμε τα δόντια και να το κάνουμε φίλη. Θα πούμε ότι είναι να γίνει ας γίνει και τέλος. Η αναμονή είναι χειρότερη. Πάμε με χαμόγελο και πες θα πάνε όλα καλά. Γιατί όχι; ❤️❤️❤️ 

ΥΓ. Αυτόν τον άνθρωπο που έχει κάνει το Θεσσαλονίκη Αθήνα σαν να είναι κέντρο Καλαμαριά πρέπει να του κάνουμε άγαλμα στα Μάλγαρα! Έτσι.. τιμής ένεκεν!!! Ο δικός μου αν του έλεγα για Αθήνα θα μου έλεγε "Ε, όχι ΚΑΙ αυτό! Λυπήσου με!" Χαχαχαχα 

Φίλη μου όλα θα πάνε καλά!!!! Όπως σου είπα και χθες... με ηρεμία και αισιοδοξία! :lol:

Μαγνήσιο σε ενέσιμη μορφή εννοεί μάλλον...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, marina_86 είπε:

ΥΓ. Αυτόν τον άνθρωπο που έχει κάνει το Θεσσαλονίκη Αθήνα σαν να είναι κέντρο Καλαμαριά πρέπει να του κάνουμε άγαλμα στα Μάλγαρα! Έτσι.. τιμής ένεκεν!!! Ο δικός μου αν του έλεγα για Αθήνα θα μου έλεγε "Ε, όχι ΚΑΙ αυτό! Λυπήσου με!" Χαχαχαχα 

 Φίλη μου όλα θα πάνε καλά!!!! Όπως σου είπα και χθες... με ηρεμία και αισιοδοξία! :lol:

Χαχαχαχχα κλαίω ρε τρελοκομείο, μου έφτιαξες τη διάθεση. Και τώρα πλησιάζω στα Μάλγαρα και με έχει πιάσει νευρικό γέλιο. Σε ευχαριστώ παααααρα πολύ Μαρίνα μου, ναι ναι …ηρεμία και αισιοδοξία. Το χούμε :lol::lol:

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα! Με το καλό όσες περιμένουν την χοριακη κ όσες ετοιμάζονται για ετ. Εύχομαι σε όλες του χρόνου να έχετε αγκαλιά τα μωράκια σας . 

Τα δικά μου νέα είναι τα εξης: έκανα ένα ραντεβού με χαλαρό,  όντως πολύ χαλαρός, συζητήσαμε τα λάθη των προηγούμενων προσπαθειών, είδε αυτές τις λίγες εξετάσεις κ μου πρότεινε μια ακόμα με δικά μου ωαρια με σωστή πλέον προετοιμασία.  Τον ρώτησα για εξετάσεις, υστεροσκοπηση κτλ κ θεωρεί ότι δεν χρειάζεται.  Στον υπέρηχο είδε ένα ινομυωμα που δεν τον ανησύχησε . Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι δεν μου πρότεινε εξετάσεις. Μου είπε να σκεφτώ αν θέλω άλλη μια φορά με δικά μου, να κλείσω ραντεβού μόλις αδιαθετησω κ να προχωρήσουμε ανάλογα . Για τη δωρεά δεν μιλήσαμε σχεδόν καθόλου γιατί τελικά καταλήξαμε να μιλάμε για άσχετα θέματα. 

Το δίλημμα λοιπόν είναι να προχωρήσω με αυτόν που σίγουρα είναι πιο ανθρώπινος η να κάνω κ ένα ραντεβού με κοντό,  το οποίο φοβάμαι για να είμαι ειλικρινής λόγω της ιδιοσυγκρασιας του αλλά σίγουρα έχει πολλή εμπειρία εξου κ το μάγος... Λόγω πολλών οικογενειακων προβλημάτων κ ψυχολογία στα τάρταρα τρέμω ακόμα κ να τον συναντήσω. 

Το έγραψα κι εγώ το σεντονι μου...

Καλό μήνα σε όλες! Περιμένω τα ευχάριστα νέα από όλες που ειναι σε αναμονή χοριακης...ακόμα δεν σας θυμάμαι ονομαστικά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλημέρα! 

@Xristina xristina καλά αποτελέσματα σήμερα! Περιμένουμε τα νέα σου με αγωνία!❤️ 

@Smaro79 καταλαβαίνω απόλυτα τον δισταγμό σου να διαχειριστείς έναν δύστροπο γιατρό, αλλά φοβάμαι μήπως είναι υπερβολικά κάποια από αυτά που λέγονται. Οκ, δεν είναι κ μελισταλακτος αλλά τι θα κάνει; Θα σε βρίσει; Επειδή έχεις ταλαιπωρηθεί κι εσύ πολύ, στη θέση σου θα πήγαινα να τον δω κ τον κοντό. Για να είμαι εγώ οκ με τη συνείδηση μου δηλαδή. Ότι το έψαξα. Αλλά έτσι λειτουργώ εγώ. Αν εσύ νιώθεις ότι δεν έχεις καθόλου το κουράγιο, μην πιέσεις τον εαυτό σου. Έτσι κι αλλιώς είναι βασικό το να νιώθουμε άνετες με τον γιατρό μας και το ξέρω από πρώτο χέρι...

Ωστόσο να σε ρωτήσω γιατί δεν θυμάμαι. Είχες πει ότι είσαι 43. ΑΜΗ έχεις κάνει; Αυτό δεν θυμάμαι. Ή σου ζήτησε ο χαλαρός να κάνεις πριν προτείνει μια πέμπτη φορά με δικά σου; Άλλες τέσσερις έχεις κάνει, σωστά; Εκτός αν τα μπουρδουκλωσα.... Και δεν θυμάμαι επίσης, μετά τα προηγούμενα αρνητικά είχες κάνει κάποιες πιο εξειδικευμένες εξετάσεις; Πχ υστεροσκοπηση ή αιματολογικά κτλ; 

Σε κάθε περίπτωση εγώ σου βγάζω το καπέλο που δίνεις όλον αυτόν τον αγώνα. Σου αξίζει το καλύτερο!!!❤️ 

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Xristina xristina είπε:

Ευχαριστώ πολύ πολύ μακάρι να μας πάνε όλα καλα

Κοριτσι μου σημερα ειναι η μεγαλη μερα ε; Πηγες για χοριακη; Αναμενουμε αποτελεσματα! Ευχομαι να δεις ενα τελειο νουμερο και να εισαι εγκυουλα! Πολλα φιλια!

Κοριτσακια μιυ γλυκα καλο μηνα σε ολες! Ευχομαι να ειναι τυχερος για ολες μας!!♥️♥️♥️♥️♥️♥️

22 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Ήτανε η μέρα που έπρεπε να γίνει...

Νομίζω 12ημε βλαστοκυστες...Δεν ήθελα να πάω από την αγωνία μου,αλλά μετα έφευγε πολύ..

Στις 12 σου ειχε πει; Εμενα στις 11. Δηλαδη 10 αλλα επειδη πεφτει Κυριακη ειπε στις 11. 

17 ώρες πρίν, Ελισάβετ καπ 2 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου καλό αυτό!!! Άρα να φανταστώ ούτε τεστ θα κάνεις; που για μένα να μην κάνεις καλύτερα. Εύχομαι μια τεράστια χοριακη λοιπόν την Δευτέρα. Εμείς σου στέλνουμε πολύ θετική ενέργεια και φιλάκια 

Ευχαριστω πολυ πολυ!!! Οχι τεστ δεν κανω σε καμια περιπτωση!

 

13 ώρες πρίν, marina_86 είπε:

Συμπεθέρα, τις προάλλες που μιλούσα με τον γιατρό μου και συζητούσαμε και για τη γουργουριστη μήτρα μου και τα έντερα μου, μου είπε κάτι. Μου είπε για έναν ενδοφλέβιο ορό που βάζουν σε γυναίκες με έντονες συσπάσεις στην εγκυμοσύνη. Όπως το κατάλαβα εγώ αυτός ο όρος ουσιαστικά ηρεμεί το ενδομήτριο και σταματάει τις συσπάσεις. Πέρα από μπουσκοπαν κ μαγνήσιο δηλαδή. Το έχεις καθόλου υπόψιν; Εσένα τι σου πρότεινε ο μάγος; Γιατί κι εμένα με απασχολεί κάπως αυτό ...

Καλέ, η @Viv37 δεν θ' αντέξει; Εδώ άντεξε να περιμένει έναν χρόνο για τη δοτρια και με το ζόρι είπε ένα κιχ! Χαχαχα Μιλάμε για την προσωποποίηση του ζεν! 

Καλά αποτελέσματα γλυκούλα μου! Καταλαβαίνω απόλυτα την αγωνία σου! Οι πόνοι περιόδου μπορεί να είναι κ θετικό σημάδι!❤️ Σε κάθε περίπτωση, λίγες ώρες έμειναν!!! Πάνε κάπου που βγάζουν γρήγορα τ' αποτελέσματα...

Κλαίω! :lol::lol::lol: Είσαι θεά!❤️

Καλα ενα κιχ δεν το λες. Μαλλον απειρα κιχ αλλα σ εσας μονο που με καταλαβαινετε! Χαχαχαχα!

Αυτον τον ορο ποτε τον βαζουν; Την ωρα της ετ; Αν κανει δουλεια να το βαλεις. Γιατι οχι! Αν φταιει το εντερο μηπως πρεπει να κανεις μια διατροφη που να βοηθαει στην ευκολη πεψη; 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Smaro79 είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Με το καλό όσες περιμένουν την χοριακη κ όσες ετοιμάζονται για ετ. Εύχομαι σε όλες του χρόνου να έχετε αγκαλιά τα μωράκια σας . 

Τα δικά μου νέα είναι τα εξης: έκανα ένα ραντεβού με χαλαρό,  όντως πολύ χαλαρός, συζητήσαμε τα λάθη των προηγούμενων προσπαθειών, είδε αυτές τις λίγες εξετάσεις κ μου πρότεινε μια ακόμα με δικά μου ωαρια με σωστή πλέον προετοιμασία.  Τον ρώτησα για εξετάσεις, υστεροσκοπηση κτλ κ θεωρεί ότι δεν χρειάζεται.  Στον υπέρηχο είδε ένα ινομυωμα που δεν τον ανησύχησε . Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι δεν μου πρότεινε εξετάσεις. Μου είπε να σκεφτώ αν θέλω άλλη μια φορά με δικά μου, να κλείσω ραντεβού μόλις αδιαθετησω κ να προχωρήσουμε ανάλογα . Για τη δωρεά δεν μιλήσαμε σχεδόν καθόλου γιατί τελικά καταλήξαμε να μιλάμε για άσχετα θέματα. 

Το δίλημμα λοιπόν είναι να προχωρήσω με αυτόν που σίγουρα είναι πιο ανθρώπινος η να κάνω κ ένα ραντεβού με κοντό,  το οποίο φοβάμαι για να είμαι ειλικρινής λόγω της ιδιοσυγκρασιας του αλλά σίγουρα έχει πολλή εμπειρία εξου κ το μάγος... Λόγω πολλών οικογενειακων προβλημάτων κ ψυχολογία στα τάρταρα τρέμω ακόμα κ να τον συναντήσω. 

Το έγραψα κι εγώ το σεντονι μου...

Καλό μήνα σε όλες! Περιμένω τα ευχάριστα νέα από όλες που ειναι σε αναμονή χοριακης...ακόμα δεν σας θυμάμαι ονομαστικά.

Καλημερα και καλό μήνα. Εγώ όταν βρέθηκα στη θέση σου είδα τρεις γιατρούς πριν καταλήξω. Θα σου έλεγα να κάνεις  ένα ραντεβού με τον τσιρ , νομίζω είναι πιο σωστό για εσένα. Και αν δεν σου αρέσει καθόλου καταλήγεις στον άλλο. Πάρε όμως και μια δεύτερη άποψη, κρίμα είναι μετά απο τόση ταλαιπωρία που έχεις περάσει. Μπορεί να πει αλλα πράγματα, μπορεί και τα ίδια, αλλά εγώ στη θέση σου θα πήγαινα κι ας ζορίζομαι. ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , marina_86 είπε:

Κορίτσια καλημέρα! 

@Xristina xristina καλά αποτελέσματα σήμερα! Περιμένουμε τα νέα σου με αγωνία!❤️ 

@Smaro79 καταλαβαίνω απόλυτα τον δισταγμό σου να διαχειριστείς έναν δύστροπο γιατρό, αλλά φοβάμαι μήπως είναι υπερβολικά κάποια από αυτά που λέγονται. Οκ, δεν είναι κ μελισταλακτος αλλά τι θα κάνει; Θα σε βρίσει; Επειδή έχεις ταλαιπωρηθεί κι εσύ πολύ, στη θέση σου θα πήγαινα να τον δω κ τον κοντό. Για να είμαι εγώ οκ με τη συνείδηση μου δηλαδή. Ότι το έψαξα. Αλλά έτσι λειτουργώ εγώ. Αν εσύ νιώθεις ότι δεν έχεις καθόλου το κουράγιο, μην πιέσεις τον εαυτό σου. Έτσι κι αλλιώς είναι βασικό το να νιώθουμε άνετες με τον γιατρό μας και το ξέρω από πρώτο χέρι...

Ωστόσο να σε ρωτήσω γιατί δεν θυμάμαι. Είχες πει ότι είσαι 43. ΑΜΗ έχεις κάνει; Αυτό δεν θυμάμαι. Ή σου ζήτησε ο χαλαρός να κάνεις πριν προτείνει μια πέμπτη φορά με δικά σου; Άλλες τέσσερις έχεις κάνει, σωστά; Εκτός αν τα μπουρδουκλωσα.... Και δεν θυμάμαι επίσης, μετά τα προηγούμενα αρνητικά είχες κάνει κάποιες πιο εξειδικευμένες εξετάσεις; Πχ υστεροσκοπηση ή αιματολογικά κτλ; 

Σε κάθε περίπτωση εγώ σου βγάζω το καπέλο που δίνεις όλον αυτόν τον αγώνα. Σου αξίζει το καλύτερο!!!❤️ 

ΑΜΗ 1.32 pmol πριν ένα χρόνο οπότε φέτος μάλλον θα κλαίω αν κάνω, ο χαλαρός δεν ζήτησε να κάνω αλλά θα παω μόνη μου να κάνω άλλη μια την Τρίτη.  Καμία εξειδικευμενη εξεταση δεν έχω κάνει κ ο γιατρός επίσης δεν ζήτησε κάτι. Ναι 4 προσπάθειες έχω κάνει όλες αρνητικο αποτέλεσμα.  Εσύ σε ποιον γιατρό είσαι? Αν δεν κάνω λάθος, ακόμα σας μπερδεύω, είσαι σε αναμονή ετ? Αν ναι με το καλό να υποδεχτείς τα σποράκια σου. Καλή συνέχεια στον αγώνα όλων μας.

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Villi είπε:

Γεια σας και απο εμενα κοριτσάκια. Δηλώνω επίσημα η πρώτη ετ του Μαΐου, Παρακευή 6/5 στις 12:00 στο Ιασώ. Τώρα γυρνάω απο Αθήνα, τα έχω κάνει επάνω μου απο το άγχος μου,  έχω τραβήξει και έναν ωραιότατο καυγά με τον άντρα μου και ειμαι κομπλέ! Ο Θεός βοηθός! 

Τι τελεια νεα!!!! Επιτελους!!!!!!!! Αχ να πανε ολα καλα κοριτσακι μου γλυκο!!!

Λογικο το αγχος σου και απολυτα δικαιολογημενο με οσα εχεις περασει αλλα αυτη τη φορα θα ειναι αλλιως. Θα δεις!!! Καλα οχι τονους θετικης ενεργειας αλλα οτι εχω και δεν εχω θα σου στειλω. Ολο το αποθεμα!!!!!!!!

 Αντε μπραβο γιατι ηθελα περαουλα στο κλωσσημα! Θα ειμαστε μαζι ♥️♥️♥️

1 ώρα πρίν, Smaro79 είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Με το καλό όσες περιμένουν την χοριακη κ όσες ετοιμάζονται για ετ. Εύχομαι σε όλες του χρόνου να έχετε αγκαλιά τα μωράκια σας . 

Τα δικά μου νέα είναι τα εξης: έκανα ένα ραντεβού με χαλαρό,  όντως πολύ χαλαρός, συζητήσαμε τα λάθη των προηγούμενων προσπαθειών, είδε αυτές τις λίγες εξετάσεις κ μου πρότεινε μια ακόμα με δικά μου ωαρια με σωστή πλέον προετοιμασία.  Τον ρώτησα για εξετάσεις, υστεροσκοπηση κτλ κ θεωρεί ότι δεν χρειάζεται.  Στον υπέρηχο είδε ένα ινομυωμα που δεν τον ανησύχησε . Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι δεν μου πρότεινε εξετάσεις. Μου είπε να σκεφτώ αν θέλω άλλη μια φορά με δικά μου, να κλείσω ραντεβού μόλις αδιαθετησω κ να προχωρήσουμε ανάλογα . Για τη δωρεά δεν μιλήσαμε σχεδόν καθόλου γιατί τελικά καταλήξαμε να μιλάμε για άσχετα θέματα. 

Το δίλημμα λοιπόν είναι να προχωρήσω με αυτόν που σίγουρα είναι πιο ανθρώπινος η να κάνω κ ένα ραντεβού με κοντό,  το οποίο φοβάμαι για να είμαι ειλικρινής λόγω της ιδιοσυγκρασιας του αλλά σίγουρα έχει πολλή εμπειρία εξου κ το μάγος... Λόγω πολλών οικογενειακων προβλημάτων κ ψυχολογία στα τάρταρα τρέμω ακόμα κ να τον συναντήσω. 

Το έγραψα κι εγώ το σεντονι μου...

Καλό μήνα σε όλες! Περιμένω τα ευχάριστα νέα από όλες που ειναι σε αναμονή χοριακης...ακόμα δεν σας θυμάμαι ονομαστικά.

Κοριτσακι μου γλυκο επειδη η ψυχικη ηρεμια ειναι το σημαντικοτερο ολων σε αυτη τη διαδικασια αν σε αγχωνει τοσο το να πας να δεις τον κοντο γνωμη μου ειναι να μεινεις στο χαλαρο που και σε ηρεμει και ειναι εξαιρετικος γιατρος σιγουρα ειδικα αν η ψυχολογια σου δεν ειναι καλη τωρα. Απο την αλλη αν ειναι να το σκεφτεσαι και να το εχεις στο μυαλο σου πηγαινε κ εκει ενα ραντεβου ειναι. Δεν τρωει αμθρωπους..φανταζομαι χαχαχα! Πολλες φορες ακουμε πραγματα απο αλλους και μετα οταν το δοκιμαζουμε μονοι μας ειναι τελειως διαφορετικα απ οτι μας ελεγαν. 

Για τις εξετασεις σου ειπε για πιο λογο θεωρει οτι δε χρειαζεται να τις κανεις; Ποια ηταν τα λαθη που εγιναν τις αλλες φορες; 

πρίν από 19 λεπτά , Smaro79 είπε:

ΑΜΗ 1.32 pmol πριν ένα χρόνο οπότε φέτος μάλλον θα κλαίω αν κάνω, ο χαλαρός δεν ζήτησε να κάνω αλλά θα παω μόνη μου να κάνω άλλη μια την Τρίτη.  Καμία εξειδικευμενη εξεταση δεν έχω κάνει κ ο γιατρός επίσης δεν ζήτησε κάτι. Ναι 4 προσπάθειες έχω κάνει όλες αρνητικο αποτέλεσμα.  Εσύ σε ποιον γιατρό είσαι? Αν δεν κάνω λάθος, ακόμα σας μπερδεύω, είσαι σε αναμονή ετ? Αν ναι με το καλό να υποδεχτείς τα σποράκια σου. Καλή συνέχεια στον αγώνα όλων μας.

Η ΑΜΗ μπορει φετος να,ειναι μεγαλυτερη. Εχει διακυμανσεις. Ανεβοκατεβαινει. Μπορει και σε 2 μηνες να ειναι μια κατω μια πανω. Οκ ειναο χαμηλουτσικο το 1,32 αλλα για να σπυ λεει ο χαλαρος να ξαναδοκιμασεις με δικα σου κατι ξερει. Ειπε με διεγερση ή με φυσικο κυκλο; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 15 λεπτά , Viv37 είπε:

Τι τελεια νεα!!!! Επιτελους!!!!!!!! Αχ να πανε ολα καλα κοριτσακι μου γλυκο!!!

Λογικο το αγχος σου και απολυτα δικαιολογημενο με οσα εχεις περασει αλλα αυτη τη φορα θα ειναι αλλιως. Θα δεις!!! Καλα οχι τονους θετικης ενεργειας αλλα οτι εχω και δεν εχω θα σου στειλω. Ολο το αποθεμα!!!!!!!!

 Αντε μπραβο γιατι ηθελα περαουλα στο κλωσσημα! Θα ειμαστε μαζι ♥️♥️♥️

Χαχαχαα, για λίγες μερούλες θα είμαστε μαζί οι κλωσσες του καφέ. Σε ευχαριστώ Βιβη μου για τη θετική ενέργεια και τον ενθουσιασμό σου. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Villi είπε:

Γεια σας και απο εμενα κοριτσάκια. Δηλώνω επίσημα η πρώτη ετ του Μαΐου, Παρακευή 6/5 στις 12:00 στο Ιασώ. Τώρα γυρνάω απο Αθήνα, τα έχω κάνει επάνω μου απο το άγχος μου,  έχω τραβήξει και έναν ωραιότατο καυγά με τον άντρα μου και ειμαι κομπλέ! Ο Θεός βοηθός! 

Μα τι ωραια νεα!!!! Πολυ συντομα!!! Ολα θα πανε τελεια!!! ❤❤❤

  • Μου αρέσει 1

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Smaro79 είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Με το καλό όσες περιμένουν την χοριακη κ όσες ετοιμάζονται για ετ. Εύχομαι σε όλες του χρόνου να έχετε αγκαλιά τα μωράκια σας . 

Τα δικά μου νέα είναι τα εξης: έκανα ένα ραντεβού με χαλαρό,  όντως πολύ χαλαρός, συζητήσαμε τα λάθη των προηγούμενων προσπαθειών, είδε αυτές τις λίγες εξετάσεις κ μου πρότεινε μια ακόμα με δικά μου ωαρια με σωστή πλέον προετοιμασία.  Τον ρώτησα για εξετάσεις, υστεροσκοπηση κτλ κ θεωρεί ότι δεν χρειάζεται.  Στον υπέρηχο είδε ένα ινομυωμα που δεν τον ανησύχησε . Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι δεν μου πρότεινε εξετάσεις. Μου είπε να σκεφτώ αν θέλω άλλη μια φορά με δικά μου, να κλείσω ραντεβού μόλις αδιαθετησω κ να προχωρήσουμε ανάλογα . Για τη δωρεά δεν μιλήσαμε σχεδόν καθόλου γιατί τελικά καταλήξαμε να μιλάμε για άσχετα θέματα. 

Το δίλημμα λοιπόν είναι να προχωρήσω με αυτόν που σίγουρα είναι πιο ανθρώπινος η να κάνω κ ένα ραντεβού με κοντό,  το οποίο φοβάμαι για να είμαι ειλικρινής λόγω της ιδιοσυγκρασιας του αλλά σίγουρα έχει πολλή εμπειρία εξου κ το μάγος... Λόγω πολλών οικογενειακων προβλημάτων κ ψυχολογία στα τάρταρα τρέμω ακόμα κ να τον συναντήσω. 

Το έγραψα κι εγώ το σεντονι μου...

Καλό μήνα σε όλες! Περιμένω τα ευχάριστα νέα από όλες που ειναι σε αναμονή χοριακης...ακόμα δεν σας θυμάμαι ονομαστικά.

Καλέ δεν είναι τρομακτικός ο άνθρωπος, ούτε φωνάζει, ούτε προσβάλλει. Απλά δεν είναι μελισταλακτος, δε χαϊδεύει αυτιά και δε θέλει να δίνει ψεύτικες ελπίδες. Ίσως με την ευθύτητα του να απογοητευονται όσα ζευγάρια δεν είναι προετοιμασμενα να ακούσουν τα δύσκολα ή τα δυσάρεστα και έτσι να έχει προκύψει αυτή η φήμη, ιδιόρρυθμος ναιείναι, όχι όμως δυστροπος και ότι άλλο διαβάζω κατά καιρούς. Εγώ προσωπικά προτιμώ να ξέρω τις δυσκολίες και την πιθανότητα επιτυχίας από το να παιδεύομαι και να ξοδεύω χρόνο και χρήμα χωρίς νόημα. Κάνε ένα ραντεβού μαζί του να ακούσεις και τη γνώμη του και σε όποιον από τους 2 καταλήξεις να τον εμπιστευτείς και να είσαι αισιοδοξη. Δυστυχώς η ηλικία δεν είναι με το μέρος μας (42 εγώ) , ακόμη και μορφολογικα άριστα εμβρυα να προκύψουν από τα ωαρια μας το ποσοστό για χρωμοσωμικες ανωμαλιες είναι πολύ υψηλό μετά τα 41. Αν δε υπάρχει και θέμα στο σπερμα μιλάμε για διπλό παράγοντα υπογονιμοτητας και ακόμη μεγαλύτερη δυσκολία για θετική έκβαση της εγκυμοσύνης. Να σκεφτείς και τον προεμφυτευτικο σε  βλαστοκυστες αν προχωρήσεις με δικά σου ωαρια, υπάρχει ένα κόστος αλλά στην ηλικία μας ποσες βλαστοκυστες να προκύψουν, 3? 4? Με τις ελεγμενες  έχεις μεγαλυτερες πιθανότητες για εμφυτευση (μια στις 2) και για  υγιές μωράκι και γλιτώνεις και την αμνιοπαρακεντηση οποτε και η διάφορα κόστους δεν είναι μεγάλη. Παρεμπιπτόντως η ΑΜΗ σου καλή είναι για την ηλικία σου, φίλες μου με 0.8 και χαμηλότερα έμεινα εγγυες φυσιολογικά. Καλη επιτυχία εύχομαι, η επόμενη προσπάθεια να είναι και η τυχερή σας!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Villi είπε:

Γεια σας και απο εμενα κοριτσάκια. Δηλώνω επίσημα η πρώτη ετ του Μαΐου, Παρακευή 6/5 στις 12:00 στο Ιασώ. Τώρα γυρνάω απο Αθήνα, τα έχω κάνει επάνω μου απο το άγχος μου,  έχω τραβήξει και έναν ωραιότατο καυγά με τον άντρα μου και ειμαι κομπλέ! Ο Θεός βοηθός! 

Μς το καλό κορίτσι μου να υποδεχτείς τα μωράκια σου. 

4 ώρες πρίν, Smaro79 είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Με το καλό όσες περιμένουν την χοριακη κ όσες ετοιμάζονται για ετ. Εύχομαι σε όλες του χρόνου να έχετε αγκαλιά τα μωράκια σας . 

Τα δικά μου νέα είναι τα εξης: έκανα ένα ραντεβού με χαλαρό,  όντως πολύ χαλαρός, συζητήσαμε τα λάθη των προηγούμενων προσπαθειών, είδε αυτές τις λίγες εξετάσεις κ μου πρότεινε μια ακόμα με δικά μου ωαρια με σωστή πλέον προετοιμασία.  Τον ρώτησα για εξετάσεις, υστεροσκοπηση κτλ κ θεωρεί ότι δεν χρειάζεται.  Στον υπέρηχο είδε ένα ινομυωμα που δεν τον ανησύχησε . Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι δεν μου πρότεινε εξετάσεις. Μου είπε να σκεφτώ αν θέλω άλλη μια φορά με δικά μου, να κλείσω ραντεβού μόλις αδιαθετησω κ να προχωρήσουμε ανάλογα . Για τη δωρεά δεν μιλήσαμε σχεδόν καθόλου γιατί τελικά καταλήξαμε να μιλάμε για άσχετα θέματα. 

Το δίλημμα λοιπόν είναι να προχωρήσω με αυτόν που σίγουρα είναι πιο ανθρώπινος η να κάνω κ ένα ραντεβού με κοντό,  το οποίο φοβάμαι για να είμαι ειλικρινής λόγω της ιδιοσυγκρασιας του αλλά σίγουρα έχει πολλή εμπειρία εξου κ το μάγος... Λόγω πολλών οικογενειακων προβλημάτων κ ψυχολογία στα τάρταρα τρέμω ακόμα κ να τον συναντήσω. 

Το έγραψα κι εγώ το σεντονι μου...

Καλό μήνα σε όλες! Περιμένω τα ευχάριστα νέα από όλες που ειναι σε αναμονή χοριακης...ακόμα δεν σας θυμάμαι ονομαστικά.

Καλημέρα κορίτσι μου. Γιατί φοβάσαι να πας στον μάγο; γιατί για μένα είναι μάγος. Δεν ξέρω πως έχουν βγει όλες αυτές οι φήμες. Εγώ έκανα δύο προσπάθειες μαζί του και αν τον είχα ακούσει από την αρχή ίσως να μην χρειαζόταν η δεύτερη. Με δικά μου ωάρια στα 43 με την βοήθεια του έγινα μανούλα. Εντάξει δεν είναι ο γιατρός που είναι συνέχεια με τα αστεία αλλά ότι σου πει να ξέρεις ότι αυτό είναι. Ίσως ότι οι περισσότερες πάμε σε αυτόν αφού έχουμε φάει τα μούτρα μας σε άλλους πριν να τον ενοχλεί λίγο. Αλλά κατά τα άλλα είναι πολύ καλός γιατρός πολύ καλός άνθρωπος και έχει και ένα από τα πιο σύγχρονα εργαστήρια και τους καλύτερους εμβρυολογους 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Villi είπε:

Γεια σας και απο εμενα κοριτσάκια. Δηλώνω επίσημα η πρώτη ετ του Μαΐου, Παρακευή 6/5 στις 12:00 στο Ιασώ. Τώρα γυρνάω απο Αθήνα, τα έχω κάνει επάνω μου απο το άγχος μου,  έχω τραβήξει και έναν ωραιότατο καυγά με τον άντρα μου και ειμαι κομπλέ! Ο Θεός βοηθός! 

Βιλλακι μου καλό έφτασε η ώρα να δεχτείς τ@ μωρακι@ σου,,,, τί συγκίνηση,,,,πάρε ανάσες,,,βαθιές ανακουφιστικες ανάσες που θα καθαρίσουν το μυαλό και θα σε γεμίσουν αισιοδοξία!!!! Όλο αυτό το διάστημα έκανες βήμα βήμα ότι χρειαζόταν για αυτή τη συνάντηση,,,,πάμε δυνατά τα τα τα και οοοοομμμμμμμμ. Γιατί αγχώνεσαι γλυκουλι μου? Δεν υπάρχει πιο όμορφη διαδικασία απ'αυτή που κοντεύει!!!! Υποθέτω ο άντρας σου σε μάλωνε για να είσαι ήρεμη ε??? Μεγάλη αγκαλιά και cossfingers και θετική ενέργεια από μένα. 

17 ώρες πρίν, marina_86 είπε:

 

Μα το θέμα είναι ότι δεν είναι το έντερο. Η μήτρα σαν να δονείται. Και είναι ο μόνος γυναικολόγος που το είδε από μόνος του στον υπέρηχο. Μου λέει πολύ καλή εικόνα μήτρας αλλά γιατί τρέμει; Έτυχε να μου κάνει υπέρηχο σε μέρα του κύκλου που ένιωθα αυτό το τρέμουλο. Άλλες μέρες δεν το νιώθω. 

Πάντως δεν εννοεί το intralipids. Αυτό δεν το πιστεύει ιδιαιτέρως. Ένα άλλο μου είπε... σαν φάρμακο είναι για τις συσπάσεις κ το δίνουν στις εγκύους όταν έχουν έντονο θέμα κ μπαίνει ενδοφλέβια με ορό. Πληροφοριακά, intralipids είχα κάνει στην τελευταία μου ετ με την προηγούμενη γιατρό μου. Ειλικρινά μετά η μήτρα μου γουργουριζε πιο πολύ από κάθε άλλη φορά!!!! Ποτέ δεν μου έχει ξανασυμβεί τόσο έντονο... Πιθανότατα να ήταν σύμπτωση, απλά το αναφέρω.

Αγαπημένη μουουουουου!!!! Σε καταλαβαίνω ΑΠΟΛΥΤΑ και το ξέρεις! Σου στέλνω μια αγκαλιά και σου λέω ότι είσαι σε μια εντελώς διαφορετική σελίδα αυτή τη φορά! Είσαι σε άλλον γιατρό, με άλλη δοτρια. Αυτή τη φορά έχεις πέντε ολόκληρες βλαστοκυστες και όχι έμβρυα τρίτης μέρας. Έχεις σταματήσει εγχύσεις κτλ και παίρνεις γαλακτοβακιλλους για τόσο καιρό.

Ξέρω ότι το άγχος είναι άγχος και όταν έχεις φάει τις φαπες σου, σου έχει μείνει ο φόβος. Το καταλαβαίνω τόσο πολύ που το διάβασα και αγχώθηκα... Αλλά δεν σου τα λέω αυτά απλά για να σου τα πω. Σου τα λέω γιατί τα πιστεύω κ είναι χειροπιαστα επιχειρήματα. Είναι αλήθειες κ πραγματικότητα! 

Κι επειδή επικοινωνούμε εμείς οι δύο θα σου πω και το άλλο. Όσο και να το αποφύγουμε, κάποια στιγμή θα πρέπει να σφίξουμε τα δόντια και να το κάνουμε φίλη. Θα πούμε ότι είναι να γίνει ας γίνει και τέλος. Η αναμονή είναι χειρότερη. Πάμε με χαμόγελο και πες θα πάνε όλα καλά. Γιατί όχι; ❤️❤️❤️ 

ΥΓ. Αυτόν τον άνθρωπο που έχει κάνει το Θεσσαλονίκη Αθήνα σαν να είναι κέντρο Καλαμαριά πρέπει να του κάνουμε άγαλμα στα Μάλγαρα! Έτσι.. τιμής ένεκεν!!! Ο δικός μου αν του έλεγα για Αθήνα θα μου έλεγε "Ε, όχι ΚΑΙ αυτό! Λυπήσου με!" Χαχαχαχα 

Φίλη μου όλα θα πάνε καλά!!!! Όπως σου είπα και χθες... με ηρεμία και αισιοδοξία! :lol:

Φίλη να το κάνεις τότε αν είναι να ηρεμήσει η μήτρα δεν είν'καθόλου κακό θα πω εγώ,,,μη σου πω θα ρωτήσω και εγώ τον κοντό για αυτό....γιατί από συσπάσεις δόξα το Θεό και εγώ μπόλικες...

16 ώρες πρίν, Troia είπε:

Μαγνήσιο σε ενέσιμη μορφή εννοεί μάλλον...

Ξέρεις πως λέγεται και κάθε πότε εφαρμόζεται,,,πριν την ετ κτλ κτλ???

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...