Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Και εγώ ξεκινάω τον Απρίλιο !!!! Αμήν όλα δεξιά !!!! Να είσαι καλα κοπέλα μου για την υπομονή και είδες όλα ανταμείβονται ! Με το καλό !

      Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου! Να πάνε όλα καλά! 

      • Ευχή 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

15 hours ago, anoulious said:

Με το καλό να γεννήσεις το μωράκι σου.Με το παράδειγμα σου δίνεις κουράγιο και στα άλλα κορίτσια.Οταν θα έχεις χρονο,αν θέλεις γράψε μας την εμπειρία σου από τις αντιβιωσεις,έκανες εγχύσεις ,πηγές με καθαρη ταλαιπωρημενη μήτρα στον Κούρτη  και που κατέληξες εσύ για όλο αυτό για να βοηθηθούν ίσως και άλλα κορίτσια.

 

Λυπάμαι ειλικρινά με τα νέα σου αλλά η αλήθεια είναι υπαρχουν στατιστικά συγκεκριμενα ποσοστα επιτυχιας. Και σε εμένα το ένα απο τα τέσσερα άριστα έμβρυα έπιασε..

Εύχομαι η επόμενη να ειναι τυχερή.Συνεχιζουμε δυνατά.

 

 

 

 

 

 

Κοριτσια σχετικα με αυτο. Μιλησα με την Λευκου την Παρασκευη και μου ανεφερε εκτος των αλλων οτι με 2 αριστα εμβρυα (ειτε δικα μας, ειτε δανεικα), το ποσοστο επιτυχιας ειναι 45%. Mε ενα περιπου στα 20%. Οπως ειπε, η εξωσωματικη προσπαθει να αντιγραψει την φυση...ομως ακομα δεν μπορει να την ξεπερασει. Αυτα τα ποσοστα δινουν και τα κεντρα εξωσωματικης εδω στην Αγγλια. Ειναι υπεροχο οταν πιανει με την πρωτη αλλα νομιζω οι γιατροι εξωσωματικης τα φουσκωνουν λιγο και μετα πεφτουμε απο τα συνεφα.

Τελικα εχω ολα τα αποτελεσματα απο την ενδοκρινολογο,  Λευκου, το Εra, Emma και Alice. Ολα ειναι μια χαρα...και το παραθυρο εμφυτεψης κανονικο. Το μονο που μου ειπε η Λευκου οπως ειχε συστησει και ο γυναικολογος μου για την επομενη προσπαθεια ειναι να ξεκινησω την κορτιζονη απο την 2η μερα περιοδου και να αυξησω την ποσοτητα salospir. Απο την εμπειρια μου εως τωρα, θα ελεγα πως αξιζει να εξετασουμε ολες τις παραμετρους αλλα δεν εξαρτωνται ολα απο εμας. Οποτε  @Viv37 παρε τον χρονο σου, δεν οτι ειναι να δεις και προσπαθησε παλι. Αυτο ειναι το μονο που μπορουμε να κανουμε και μετα ειναι στα χερια του θεου.

  • Μου αρέσει 7
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

On 9/5/2022 at 4:34 ΜΜ, Ελισάβετ καπ 2 είπε:

Αχ κορίτσι μου γλυκό. Μεγάλη αγκαλιά. Ξέρεις εσύ. Φιλάκια και ότι θες εδώ όλες για σένα. 

Ξερω ξερω. Σ'αγαπω!

 

On 9/5/2022 at 4:43 ΜΜ, Villi είπε:

Λυπάμαι Βιβή μου, εύχομαι να μίλησες ή να μιλήσεις γρήγορα με το γιατρό σου και να αισθανθείς καλύτερα. 

Βιλλακι μου δεν ειπαμε πολλα. Θα παω απο το ιατρειο οταν θα μου τελειωσει η περιοδος που λογικα θα ερθει σε μερικες μερες και θα δουμε πώς θα κινηθουμε. Στο μεταξυ εγω εχω ραντεβου στην αιματολογο. Ελεγα να το ακυρωσω αλλα θα παω να δω μηπως βρεθει κατι. Και βλεπουμε μετα

On 9/5/2022 at 5:10 ΜΜ, chitaneta είπε:

Βιβή μου λυπάμαι πολύ... Μακάρι να ειχε βγει θετικο και να ξεμπερδευες μια και καλή. Αλλά οπως λες κι εσυ την επόμενη φορά!

Γνώμη μου, καλά κανατε και δοκιμασατε με ενα πρώτα...

Σου στελνω μια μεγαλη αγκαλιά και μην το βαζεις κάτω!

Ευχαριστω κοριτσακι μου. Θα τα καταφερω κ εγω που θα μου παει. Στεναχωρεθηκα ψεματα δε θα πω. Αλλα προχωραμε!

 

On 9/5/2022 at 5:41 ΜΜ, marina_86 είπε:

Κοριτσάκι μου γλυκό ❤️❤️❤️ 

Να σκέφτεσαι ότι έχεις άλλες δύο βλαστοκυστες και ότι τίποτα δεν έχει τελειώσει. 

Με τον γιατρό μίλησες;

ΥΓ. Να πω κι εγώ ότι συμφωνώ με @chitaneta. Ίσως είναι καλύτερα που βάλατε ένα.

Ναι Μαρινακι αυτο σκεφτομαι. Βεβαια δρ σου κρυβω οτι θα ενιωθα πιο ανετα αν ειχαμε λιγες ακομα ή τουλαχιστον αν ηταν και οι 2 καλης ποιοτητας. Η μια ειναι ΑΑ και η αλλη BC. Δεν ξερω αν θα τις βαλουμε μαζι την επομενη φορα ή οχι γιατι η BC μονη της ισως ειναι και τζαμπα κοπος. Θα μιλησουμε με με το γιατρο και θα αποφασισουμε. Εσυ τι λες; 

 

On 9/5/2022 at 5:42 ΜΜ, Neli83 είπε:

Κοριτσι μου..λυπαμαι πολυ..το σημαντικο ειναι να μην το βαλεις κατω..η επομενη φορα θα ειναι η τυχερη..μεγαλη αγκαλια! ❤❤❤

Ευχαριστω κοριτσακι μου. Δεν τα παραταω με τιποτα! Τουλαχιστον οχι ακομα

 

On 9/5/2022 at 5:52 ΜΜ, MelissaRobert είπε:

Βιβη μου μολις διαβασα τα νεα σου, λυπαμαι παρα πολυ πραγματικα. Ειναι πολυ αποθαρυντικο να λαμβανεις αυτα τα αποτελεσματα αλλα μην το βαλεις κατω σε παρακαλω. Σου στελνω μια αγκαλια.

Ευχσριστω!!! Με τοσες αγκαλιες σιγουρα νιωθω καλυτερα!

 

On 9/5/2022 at 7:37 ΜΜ, vik80 είπε:

Λυπάμαι τόσο πολύ και σε νιώθω όσο δε φαντάζεσαι... το μόνο που θα σε παρακαλούσα όταν περάσουν οι μέρες και πάρετε τα πάνω σας είναι να μην το βάλεις κάτω. Με δοτρια (την ιδια) έχω περάσει και παλλινδρομη και αποτυχία. Πριν είχα 3 αποτυχημενες με δικά μας. Ένα θα σου πω, συγγνώμη αν ακουστεί περίεργα, από εμπειρία σου λέω ότι αφού δεν έγινε κάτι εξ αρχής, θα συνέλθεις πιο γρήγορα. Δεν μου αρέσει όπως ακούγεται, αλλά είναι η αλήθεια, άσε τις μερες να περάσουν και θα με θυμηθείς. Συγνώμη που έχω χάσει επεισόδια, δυο ερωτήσεις μόνο, με ποιο  γιατρό και αν ήταν η πρώτη φορά με δοτρια;;δεν ξέρω αν είναι και η κατάλληλη στιγμή που ρωτώ. Αν δεν μου απαντήσεις κατανοώ απολύτως...

Εχεις δικιο σ αυτο που λες. Καθολου περιεργο δεν ακουγεται. Κι εγω το πιστευω οτι τωρα ειναι πολυ πολυ πιο ευκολο. Ηταν η πρωτη φορα με δοτρια. Η πρωτη φορα γενικως. Ωαρια δεν ειχα ποτε για να δοκιμασω με δικα μου. Ειμαι Θεσσαλονικη εγω. Ο γιατρος μου ειναι ο Κολυμπ.....ης

 

On 9/5/2022 at 8:17 ΜΜ, Georgia81 είπε:

 Γειά σας κορίτσια, χρόνια πολλά σε όλες τις μαμάδες του κόσμου και λίγο παραπάνω σε εμάς που παλεύουμε χρόνια να γίνουμε μαμάδες κα φάρμακα, εξετάσεις απογοητεύσεις κλάματα και όμως είμαστε ακόμη δυνατές και αγωνιζόμαστε. Κάποια κορίτσια μπορεί να με θυμούνται έγραφα πριν κάποιους μήνες τον Δεκεμβριο που είχα την πρώτη μου ετ με δωρεά και ήτανε βιοχημική μετά απο 6 ετ με δικά μου ωάρια άπειρες ωοληψίες υστεροσκοπήσεις, εξετάσεις , φάρμακα , άπειρες αντιβιώσεις και εγώ. Αρχές Μαρτίου έκανα ετ και σήμερα κάναμε και την αυχενική και είδαμε ένα υγιέστατο μωρό αγοράκι μάλλον και πετάμε στα σύννεφα. Να πώ οτι χωρίς τον γιατρό μου τον Κούρτη και χωρίς την Στεφανία που εκτός απο εξαιρετικοί επιστήμονες είναι άνθρωποι και οι δύο δεν θα τα είχα καταφέρει και θα τα είχα παρατήσει, ήμουν σίγουρη οτι δεν θα τα καταφέρω. Εχουμε δρόμο ακόμη αλλά είμαι αισιόδοξη. Επίσης να πώ για τον Κούρτη επειδή γράφουν εδώ πολλές κοπέλες στην δωρεά ωαρίων  είναι εξαιρετικός γιατρός και για κοπέλες που θέλουν να προσπαθησουν με δικά τους ωάρια ξέρω φίλη μου που πάλευε χρόνια αλλού και τώρα έχει δύο παιδάκια οχι δίδυμα. Εύχομαι σε όλες σας ολόψυχα κουράγιο και δύναμη και όλες θα τα καταφέρουμε με την βοήθεια της Παναγίας.

Αντε μπραβο να ακουσουμε καλα νεα να χαρουμε!!! Μπραβο σου κοριτσι μου! Συγχαρητηρια!!! Ευχομαι μια υπεροχη τελειωμηνη εγκυμοσυνη και με το καλο να υποδεχτεις το μωρακι σου!! Ενημερωνε μας οποτε μπορεις. Μας δινει μεγαλη χαρα και αοσιοδοξια να ακουμε τετοια πραγματα♥️♥️♥️

 

On 9/5/2022 at 8:18 ΜΜ, MaryH είπε:

Βιβη μου, λυπαμαι πολυ. Ναι με τα δυο αυξανονται κατα πολυ οι πιθανοτητες. Στην πρωτη μου ετ ειχε πετυχει μονο το ενα. Ισως την αλλη φορα να το σκεφτειτε να βαλετε δυο. Πιστευω οτι ηταν τυχαιο κ οτι στη 2η ετ θα τα καταφερετε

Ευχαριστω Μαιρη μου. Ναι θα το σκεφτουμε. Με φοβιζει το οτι εχω μικρη μητρα και η δοτρια ειναι πολυ ψηλη κοπελα. Το ιδιο και ο αντρας μου και δεν ξερω αν το σωμα μου μπορει να τα βγαλει περα με 2 σε περιπτωση διδυμης κυησης. Αλλα απο την αλλη το ενα παγωτινι μας ειναι BC και οσως δεν αξιζει τον κοπο να το βαλουμε μονο του. Αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι πώς ακριβως αυξανονται πιθανοτητες με τα 2. Γοατι αυτο που μας ειπε ο γιατρος ειναι οτι αν εχουμε πχ την νο1 και τη νο2 βλαστ και ειναι να πιασει η 2 θα πιασει ειτε τη βαλουμε μονη της ειτε μαζι με την 1. Οποτε αυξανονται οντως οι πιθανοτητες ή απλως ειναι πιο γρηγορο το θετικο αποτελεσμα;

 

On 9/5/2022 at 8:58 ΜΜ, Chrussa1982 είπε:

@Viv37γλυκιά μου ορχιδέα λυπάμαι πολύ πολύ. Είμαι σίγουρη όμως ότι τα αλλα 2 παγωτινια σου κρύβουν τα μωράκια σου. Όπως είμαι σίγουρη ότι με τόση αισιοδοξία και θετική ενέργεια που έχεις δεν θα το βάλεις κάτω. Μιλά με τον γιατρό να δείτε τι έφταιξε. Μάλλον δεν ήταν η στιγμή σας κορίτσι μου. Άλλωστε είπαμε εμείς θα πάμε μαζί και αυτό δεν αλλάζει όπως βλέπεις!! Αγκαλιά μεγάλη και φιλί!! @Georgia81 φυσικά και σε θυμάμαι!!! Μπράβο που τα κατάφερες!! Δεν ξέρεις πόσο χάρηκα!!τελικά ο γιατρός μας είναι θεός!! Έχει μαλώσει με την αποτυχία χαχαχα. Δεν υπάρχει περίπτωση να μην μας δώσει μωρό. Με το καλό λοιπόν τι αγοράκι σας.μιτ δίνεις απίστευτο κουράγιο!!! @Villi κλωσσα μου τι κάνεις;; Πώς είσαι;; Δεν πιστεύω να ψάχνεις συμπτώματα σε θέλω ζεεενννν. 

Καλε εμεις παμε πακετο!!! Μπορω εγω χωρις εσενα; Επιτυχια!!! 

 

23 ώρες πρίν, ksvolimi είπε:

Καλησπερα κοριτσι μου! Συγχαρητηρια να πανε ολα καλα! Εγω ειμαι στο Κούρτη με δικα μου και την πεμπτη ετοιμαζομαι για ετ, η τριτη μαζι του η προηγουμενη παλινδρόμησε στην 8η και η πρωτη βιοχημική με παλαιά έμβρυα που ειχα απο παλιο κεντρο αμφιλεγόμενης δυναμικής.. οποτε μπορω να πω μετα απο 9 μηνες μαζι του οτι ειναι δυνατο ονομα καλος γιατρος και ηρεμη δυναμη που λεω εγω χωρις πολλα πολλα..

Καλη επιτυχια! Ποσες βλαστολυστες εχεις ακομα; 2 θα βαλεις;

 

23 ώρες πρίν, Villi είπε:

Χαχαχα, τα ψάχνω διακαώς !!!

Χαχαχα! Οχι μη!!! Τζαμπς θα πονοκεφαλιαζεις! Εσυ θα εχεις νουμεραρα και γιατι το αξιζεις και για να φυγει το μαυρο συννεφο που εφερα εγω. Ειμαι το καλοκαιριου κοριτσι. Δε θελω μαυρα συννεφα! Παμε δυνατα!!!!

 

19 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Με το καλό να γεννήσεις το μωράκι σου.Με το παράδειγμα σου δίνεις κουράγιο και στα άλλα κορίτσια.Οταν θα έχεις χρονο,αν θέλεις γράψε μας την εμπειρία σου από τις αντιβιωσεις,έκανες εγχύσεις ,πηγές με καθαρη ταλαιπωρημενη μήτρα στον Κούρτη  και που κατέληξες εσύ για όλο αυτό για να βοηθηθούν ίσως και άλλα κορίτσια.

 

Λυπάμαι ειλικρινά με τα νέα σου αλλά η αλήθεια είναι υπαρχουν στατιστικά συγκεκριμενα ποσοστα επιτυχιας. Και σε εμένα το ένα απο τα τέσσερα άριστα έμβρυα έπιασε..

Εύχομαι η επόμενη να ειναι τυχερή.Συνεχιζουμε δυνατά.

 

 

 

 

 

 

Ευχαριστω κοριτσακι μου! Θα ηθελα και τη δικια σου αποψη για το αν ειναι καλυτερο να βαλω 1 ή 2 την επομενη φορα οπως εγραψα παραπανω. Δωστε μου τα φωτα σας κοριτσια χαχα! 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Viv37 είπε:

Ναι Μαρινακι αυτο σκεφτομαι. Βεβαια δρ σου κρυβω οτι θα ενιωθα πιο ανετα αν ειχαμε λιγες ακομα ή τουλαχιστον αν ηταν και οι 2 καλης ποιοτητας. Η μια ειναι ΑΑ και η αλλη BC. Δεν ξερω αν θα τις βαλουμε μαζι την επομενη φορα ή οχι γιατι η BC μονη της ισως ειναι και τζαμπα κοπος. Θα μιλησουμε με με το γιατρο και θα αποφασισουμε. Εσυ τι λες; 

Εννοείται ότι θα ένιωθες πιο άνετα... Και ποια δε θα ένιωθε; Εντελώς λογικό. Κοίτα, έχουμε δει έμβρυα άριστα να μη δίνουν εγκυμοσύνες και μέτρια να δίνουν. Κανείς, ποτέ δεν το ξέρει. Ωστόσο, εγώ προσωπικά θα τις έβαζα και τις δύο μαζί. Πιο πολύ θα σκεφτόμουν το οικονομικό κόστος και το κόστος της αναμονής... Αν ήταν κ οι δύο ΑΑ ή ΑΒ θα σου έλεγα μία μία, λόγω του μεγέθους της μήτρας σου. Σε αυτή την περίπτωση όμως μάλλον θα έβαζα δυο. Και αν, τι να πω, έπιαναν κ τα δύο, μετά θα έβλεπα με τον γιατρό μου πώς θα το αντιμετωπίσουμε...

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Viv37 είπε:

Ξερω ξερω. Σ'αγαπω!

 

Βιλλακι μου δεν ειπαμε πολλα. Θα παω απο το ιατρειο οταν θα μου τελειωσει η περιοδος που λογικα θα ερθει σε μερικες μερες και θα δουμε πώς θα κινηθουμε. Στο μεταξυ εγω εχω ραντεβου στην αιματολογο. Ελεγα να το ακυρωσω αλλα θα παω να δω μηπως βρεθει κατι. Και βλεπουμε μετα

Ευχαριστω κοριτσακι μου. Θα τα καταφερω κ εγω που θα μου παει. Στεναχωρεθηκα ψεματα δε θα πω. Αλλα προχωραμε!

 

Ναι Μαρινακι αυτο σκεφτομαι. Βεβαια δρ σου κρυβω οτι θα ενιωθα πιο ανετα αν ειχαμε λιγες ακομα ή τουλαχιστον αν ηταν και οι 2 καλης ποιοτητας. Η μια ειναι ΑΑ και η αλλη BC. Δεν ξερω αν θα τις βαλουμε μαζι την επομενη φορα ή οχι γιατι η BC μονη της ισως ειναι και τζαμπα κοπος. Θα μιλησουμε με με το γιατρο και θα αποφασισουμε. Εσυ τι λες; 

 

Ευχαριστω κοριτσακι μου. Δεν τα παραταω με τιποτα! Τουλαχιστον οχι ακομα

 

Ευχσριστω!!! Με τοσες αγκαλιες σιγουρα νιωθω καλυτερα!

 

Εχεις δικιο σ αυτο που λες. Καθολου περιεργο δεν ακουγεται. Κι εγω το πιστευω οτι τωρα ειναι πολυ πολυ πιο ευκολο. Ηταν η πρωτη φορα με δοτρια. Η πρωτη φορα γενικως. Ωαρια δεν ειχα ποτε για να δοκιμασω με δικα μου. Ειμαι Θεσσαλονικη εγω. Ο γιατρος μου ειναι ο Κολυμπ.....ης

 

Αντε μπραβο να ακουσουμε καλα νεα να χαρουμε!!! Μπραβο σου κοριτσι μου! Συγχαρητηρια!!! Ευχομαι μια υπεροχη τελειωμηνη εγκυμοσυνη και με το καλο να υποδεχτεις το μωρακι σου!! Ενημερωνε μας οποτε μπορεις. Μας δινει μεγαλη χαρα και αοσιοδοξια να ακουμε τετοια πραγματα♥️♥️♥️

 

Ευχαριστω Μαιρη μου. Ναι θα το σκεφτουμε. Με φοβιζει το οτι εχω μικρη μητρα και η δοτρια ειναι πολυ ψηλη κοπελα. Το ιδιο και ο αντρας μου και δεν ξερω αν το σωμα μου μπορει να τα βγαλει περα με 2 σε περιπτωση διδυμης κυησης. Αλλα απο την αλλη το ενα παγωτινι μας ειναι BC και οσως δεν αξιζει τον κοπο να το βαλουμε μονο του. Αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι πώς ακριβως αυξανονται πιθανοτητες με τα 2. Γοατι αυτο που μας ειπε ο γιατρος ειναι οτι αν εχουμε πχ την νο1 και τη νο2 βλαστ και ειναι να πιασει η 2 θα πιασει ειτε τη βαλουμε μονη της ειτε μαζι με την 1. Οποτε αυξανονται οντως οι πιθανοτητες ή απλως ειναι πιο γρηγορο το θετικο αποτελεσμα;

 

Καλε εμεις παμε πακετο!!! Μπορω εγω χωρις εσενα; Επιτυχια!!! 

 

Καλη επιτυχια! Ποσες βλαστολυστες εχεις ακομα; 2 θα βαλεις;

 

Χαχαχα! Οχι μη!!! Τζαμπς θα πονοκεφαλιαζεις! Εσυ θα εχεις νουμεραρα και γιατι το αξιζεις και για να φυγει το μαυρο συννεφο που εφερα εγω. Ειμαι το καλοκαιριου κοριτσι. Δε θελω μαυρα συννεφα! Παμε δυνατα!!!!

 

Ευχαριστω κοριτσακι μου! Θα ηθελα και τη δικια σου αποψη για το αν ειναι καλυτερο να βαλω 1 ή 2 την επομενη φορα οπως εγραψα παραπανω. Δωστε μου τα φωτα σας κοριτσια χαχα! 

Βιβη μου, θα σου ειμαι ειλικρινης. Το ιδιο θεμα ειχα κ εγω. Πολυ ψηλος αντρας κ πολυ λεπτη εγω. Κι ομως η μικρη βγηκε  2800. Ειχα φοβηθει πολυ κ λογω θεματων υγειας. Ο ντοκ μου ειπε οτι αυξανονται οι πιθανοτητες μ 2 σε μια ετ. Γιατι αν εβαζες την ν1 μαζι με τη ν2 σ αυτη την ετ, αν η ν2 ειναι η τυχερη, θα ησουν εγκυος με την α προσπαθεια. Εγω τελικα αποφασισα να βαλω κ τις δυο. Οταν βεβαια εμεινα σε διδυμα αγχωθηκα, δεν θα πω ψεμματα. Παρολα αυτα , στη θεση σου, θα εβαζα κ τα δυο, εφοσον η μια ειναι β ποιοτητας

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Viv37 είπε:

Ξερω ξερω. Σ'αγαπω!

 

Βιλλακι μου δεν ειπαμε πολλα. Θα παω απο το ιατρειο οταν θα μου τελειωσει η περιοδος που λογικα θα ερθει σε μερικες μερες και θα δουμε πώς θα κινηθουμε. Στο μεταξυ εγω εχω ραντεβου στην αιματολογο. Ελεγα να το ακυρωσω αλλα θα παω να δω μηπως βρεθει κατι. Και βλεπουμε μετα

Ευχαριστω κοριτσακι μου. Θα τα καταφερω κ εγω που θα μου παει. Στεναχωρεθηκα ψεματα δε θα πω. Αλλα προχωραμε!

 

Ναι Μαρινακι αυτο σκεφτομαι. Βεβαια δρ σου κρυβω οτι θα ενιωθα πιο ανετα αν ειχαμε λιγες ακομα ή τουλαχιστον αν ηταν και οι 2 καλης ποιοτητας. Η μια ειναι ΑΑ και η αλλη BC. Δεν ξερω αν θα τις βαλουμε μαζι την επομενη φορα ή οχι γιατι η BC μονη της ισως ειναι και τζαμπα κοπος. Θα μιλησουμε με με το γιατρο και θα αποφασισουμε. Εσυ τι λες; 

 

Ευχαριστω κοριτσακι μου. Δεν τα παραταω με τιποτα! Τουλαχιστον οχι ακομα

 

Ευχσριστω!!! Με τοσες αγκαλιες σιγουρα νιωθω καλυτερα!

 

Εχεις δικιο σ αυτο που λες. Καθολου περιεργο δεν ακουγεται. Κι εγω το πιστευω οτι τωρα ειναι πολυ πολυ πιο ευκολο. Ηταν η πρωτη φορα με δοτρια. Η πρωτη φορα γενικως. Ωαρια δεν ειχα ποτε για να δοκιμασω με δικα μου. Ειμαι Θεσσαλονικη εγω. Ο γιατρος μου ειναι ο Κολυμπ.....ης

 

Αντε μπραβο να ακουσουμε καλα νεα να χαρουμε!!! Μπραβο σου κοριτσι μου! Συγχαρητηρια!!! Ευχομαι μια υπεροχη τελειωμηνη εγκυμοσυνη και με το καλο να υποδεχτεις το μωρακι σου!! Ενημερωνε μας οποτε μπορεις. Μας δινει μεγαλη χαρα και αοσιοδοξια να ακουμε τετοια πραγματα♥️♥️♥️

 

Ευχαριστω Μαιρη μου. Ναι θα το σκεφτουμε. Με φοβιζει το οτι εχω μικρη μητρα και η δοτρια ειναι πολυ ψηλη κοπελα. Το ιδιο και ο αντρας μου και δεν ξερω αν το σωμα μου μπορει να τα βγαλει περα με 2 σε περιπτωση διδυμης κυησης. Αλλα απο την αλλη το ενα παγωτινι μας ειναι BC και οσως δεν αξιζει τον κοπο να το βαλουμε μονο του. Αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι πώς ακριβως αυξανονται πιθανοτητες με τα 2. Γοατι αυτο που μας ειπε ο γιατρος ειναι οτι αν εχουμε πχ την νο1 και τη νο2 βλαστ και ειναι να πιασει η 2 θα πιασει ειτε τη βαλουμε μονη της ειτε μαζι με την 1. Οποτε αυξανονται οντως οι πιθανοτητες ή απλως ειναι πιο γρηγορο το θετικο αποτελεσμα;

 

Καλε εμεις παμε πακετο!!! Μπορω εγω χωρις εσενα; Επιτυχια!!! 

 

Καλη επιτυχια! Ποσες βλαστολυστες εχεις ακομα; 2 θα βαλεις;

 

Χαχαχα! Οχι μη!!! Τζαμπς θα πονοκεφαλιαζεις! Εσυ θα εχεις νουμεραρα και γιατι το αξιζεις και για να φυγει το μαυρο συννεφο που εφερα εγω. Ειμαι το καλοκαιριου κοριτσι. Δε θελω μαυρα συννεφα! Παμε δυνατα!!!!

 

Ευχαριστω κοριτσακι μου! Θα ηθελα και τη δικια σου αποψη για το αν ειναι καλυτερο να βαλω 1 ή 2 την επομενη φορα οπως εγραψα παραπανω. Δωστε μου τα φωτα σας κοριτσια χαχα! 

Ευχαριστω πολυ! Ναι δυο βαλω απο τις τρεις που εχω..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Viv37 said:

Ξερω ξερω. Σ'αγαπω!

 

Βιλλακι μου δεν ειπαμε πολλα. Θα παω απο το ιατρειο οταν θα μου τελειωσει η περιοδος που λογικα θα ερθει σε μερικες μερες και θα δουμε πώς θα κινηθουμε. Στο μεταξυ εγω εχω ραντεβου στην αιματολογο. Ελεγα να το ακυρωσω αλλα θα παω να δω μηπως βρεθει κατι. Και βλεπουμε μετα

Ευχαριστω κοριτσακι μου. Θα τα καταφερω κ εγω που θα μου παει. Στεναχωρεθηκα ψεματα δε θα πω. Αλλα προχωραμε!

 

Ναι Μαρινακι αυτο σκεφτομαι. Βεβαια δρ σου κρυβω οτι θα ενιωθα πιο ανετα αν ειχαμε λιγες ακομα ή τουλαχιστον αν ηταν και οι 2 καλης ποιοτητας. Η μια ειναι ΑΑ και η αλλη BC. Δεν ξερω αν θα τις βαλουμε μαζι την επομενη φορα ή οχι γιατι η BC μονη της ισως ειναι και τζαμπα κοπος. Θα μιλησουμε με με το γιατρο και θα αποφασισουμε. Εσυ τι λες; 

 

Ευχαριστω κοριτσακι μου. Δεν τα παραταω με τιποτα! Τουλαχιστον οχι ακομα

 

Ευχσριστω!!! Με τοσες αγκαλιες σιγουρα νιωθω καλυτερα!

 

Εχεις δικιο σ αυτο που λες. Καθολου περιεργο δεν ακουγεται. Κι εγω το πιστευω οτι τωρα ειναι πολυ πολυ πιο ευκολο. Ηταν η πρωτη φορα με δοτρια. Η πρωτη φορα γενικως. Ωαρια δεν ειχα ποτε για να δοκιμασω με δικα μου. Ειμαι Θεσσαλονικη εγω. Ο γιατρος μου ειναι ο Κολυμπ.....ης

 

Αντε μπραβο να ακουσουμε καλα νεα να χαρουμε!!! Μπραβο σου κοριτσι μου! Συγχαρητηρια!!! Ευχομαι μια υπεροχη τελειωμηνη εγκυμοσυνη και με το καλο να υποδεχτεις το μωρακι σου!! Ενημερωνε μας οποτε μπορεις. Μας δινει μεγαλη χαρα και αοσιοδοξια να ακουμε τετοια πραγματα♥️♥️♥️

 

Ευχαριστω Μαιρη μου. Ναι θα το σκεφτουμε. Με φοβιζει το οτι εχω μικρη μητρα και η δοτρια ειναι πολυ ψηλη κοπελα. Το ιδιο και ο αντρας μου και δεν ξερω αν το σωμα μου μπορει να τα βγαλει περα με 2 σε περιπτωση διδυμης κυησης. Αλλα απο την αλλη το ενα παγωτινι μας ειναι BC και οσως δεν αξιζει τον κοπο να το βαλουμε μονο του. Αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι πώς ακριβως αυξανονται πιθανοτητες με τα 2. Γοατι αυτο που μας ειπε ο γιατρος ειναι οτι αν εχουμε πχ την νο1 και τη νο2 βλαστ και ειναι να πιασει η 2 θα πιασει ειτε τη βαλουμε μονη της ειτε μαζι με την 1. Οποτε αυξανονται οντως οι πιθανοτητες ή απλως ειναι πιο γρηγορο το θετικο αποτελεσμα;

 

Καλε εμεις παμε πακετο!!! Μπορω εγω χωρις εσενα; Επιτυχια!!! 

 

Καλη επιτυχια! Ποσες βλαστολυστες εχεις ακομα; 2 θα βαλεις;

 

Χαχαχα! Οχι μη!!! Τζαμπς θα πονοκεφαλιαζεις! Εσυ θα εχεις νουμεραρα και γιατι το αξιζεις και για να φυγει το μαυρο συννεφο που εφερα εγω. Ειμαι το καλοκαιριου κοριτσι. Δε θελω μαυρα συννεφα! Παμε δυνατα!!!!

 

Ευχαριστω κοριτσακι μου! Θα ηθελα και τη δικια σου αποψη για το αν ειναι καλυτερο να βαλω 1 ή 2 την επομενη φορα οπως εγραψα παραπανω. Δωστε μου τα φωτα σας κοριτσια χαχα! 

Ενώ πάω να συμφωνήσω με Μαρίνα  να βάλεις και τις δύο μαζί δεν ξέρω γιατί η μία είναι άριστη και δεν ξέρω αν θα την έβαζα με μια όχι τόσο άριστη..Μια ΑΑ με μια ΒC.. Σε καποια ερευνα έχει πολύ καιρό είχα διαβάσει ότι καλό είναι να μην βάζουμε αρκετά διαφορετικης ποιότητας έμβρυα γιατί καπως παρασυρει-επηρεαζει το ενα το άλλο.Αλλα δε θυμάμαι πολλές λεπτομέρειες..Συζήτησε το λίγο με το γιατρό σου να δεις τι θα σου πει..

 

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, marina_86 είπε:

Εννοείται ότι θα ένιωθες πιο άνετα... Και ποια δε θα ένιωθε; Εντελώς λογικό. Κοίτα, έχουμε δει έμβρυα άριστα να μη δίνουν εγκυμοσύνες και μέτρια να δίνουν. Κανείς, ποτέ δεν το ξέρει. Ωστόσο, εγώ προσωπικά θα τις έβαζα και τις δύο μαζί. Πιο πολύ θα σκεφτόμουν το οικονομικό κόστος και το κόστος της αναμονής... Αν ήταν κ οι δύο ΑΑ ή ΑΒ θα σου έλεγα μία μία, λόγω του μεγέθους της μήτρας σου. Σε αυτή την περίπτωση όμως μάλλον θα έβαζα δυο. Και αν, τι να πω, έπιαναν κ τα δύο, μετά θα έβλεπα με τον γιατρό μου πώς θα το αντιμετωπίσουμε...

Λες ε; Αρχιζω να το σκεφτομαι σοβαρα να τις βαλουμε μαζι. Για να δουμε τι θα πει και ο γιατρος

 

18 ώρες πρίν, MaryH είπε:

Βιβη μου, θα σου ειμαι ειλικρινης. Το ιδιο θεμα ειχα κ εγω. Πολυ ψηλος αντρας κ πολυ λεπτη εγω. Κι ομως η μικρη βγηκε  2800. Ειχα φοβηθει πολυ κ λογω θεματων υγειας. Ο ντοκ μου ειπε οτι αυξανονται οι πιθανοτητες μ 2 σε μια ετ. Γιατι αν εβαζες την ν1 μαζι με τη ν2 σ αυτη την ετ, αν η ν2 ειναι η τυχερη, θα ησουν εγκυος με την α προσπαθεια. Εγω τελικα αποφασισα να βαλω κ τις δυο. Οταν βεβαια εμεινα σε διδυμα αγχωθηκα, δεν θα πω ψεμματα. Παρολα αυτα , στη θεση σου, θα εβαζα κ τα δυο, εφοσον η μια ειναι β ποιοτητας

Αρα ισχυει το οτι δεν αυξανονται οι πιθανοτητες με τα 2 αλλα μειωνεται ο χρονος; Ή με καποιο τροπο οτςν μπαινουν 2 υπαρχουν πχ πιο πολλες ορμονες ή κατι τελος παντων που ια μπορουσε να βοηθησει. Δεν εχω καταλαβει. Ειχες μεινει σε διδυμα; Δεν το ηξερα!!

 

17 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Ενώ πάω να συμφωνήσω με Μαρίνα  να βάλεις και τις δύο μαζί δεν ξέρω γιατί η μία είναι άριστη και δεν ξέρω αν θα την έβαζα με μια όχι τόσο άριστη..Μια ΑΑ με μια ΒC.. Σε καποια ερευνα έχει πολύ καιρό είχα διαβάσει ότι καλό είναι να μην βάζουμε αρκετά διαφορετικης ποιότητας έμβρυα γιατί καπως παρασυρει-επηρεαζει το ενα το άλλο.Αλλα δε θυμάμαι πολλές λεπτομέρειες..Συζήτησε το λίγο με το γιατρό σου να δεις τι θα σου πει..

 

Αληθεια; Ειναι καποιοι γιατροι που δεν το κανουν. Ναι θα ρωτησω το γοατρο οταν ερθει η ωρα. Αυτο που σκεφτομαι ειναι οτι αν και η 2η δεν πιασει μετα το 3ο το BC δεν ξερω αν αξιζει ο κοπος τα λεφτα και φαρμακα να μπει μονο του

Link to comment
Share on other sites

On 10/5/2022 at 8:41 ΜΜ, Viv37 είπε:

Ξερω ξερω. Σ'αγαπω!

 

Βιλλακι μου δεν ειπαμε πολλα. Θα παω απο το ιατρειο οταν θα μου τελειωσει η περιοδος που λογικα θα ερθει σε μερικες μερες και θα δουμε πώς θα κινηθουμε. Στο μεταξυ εγω εχω ραντεβου στην αιματολογο. Ελεγα να το ακυρωσω αλλα θα παω να δω μηπως βρεθει κατι. Και βλεπουμε μετα

Ευχαριστω κοριτσακι μου. Θα τα καταφερω κ εγω που θα μου παει. Στεναχωρεθηκα ψεματα δε θα πω. Αλλα προχωραμε!

 

Ναι Μαρινακι αυτο σκεφτομαι. Βεβαια δρ σου κρυβω οτι θα ενιωθα πιο ανετα αν ειχαμε λιγες ακομα ή τουλαχιστον αν ηταν και οι 2 καλης ποιοτητας. Η μια ειναι ΑΑ και η αλλη BC. Δεν ξερω αν θα τις βαλουμε μαζι την επομενη φορα ή οχι γιατι η BC μονη της ισως ειναι και τζαμπα κοπος. Θα μιλησουμε με με το γιατρο και θα αποφασισουμε. Εσυ τι λες; 

 

Ευχαριστω κοριτσακι μου. Δεν τα παραταω με τιποτα! Τουλαχιστον οχι ακομα

 

Ευχσριστω!!! Με τοσες αγκαλιες σιγουρα νιωθω καλυτερα!

 

Εχεις δικιο σ αυτο που λες. Καθολου περιεργο δεν ακουγεται. Κι εγω το πιστευω οτι τωρα ειναι πολυ πολυ πιο ευκολο. Ηταν η πρωτη φορα με δοτρια. Η πρωτη φορα γενικως. Ωαρια δεν ειχα ποτε για να δοκιμασω με δικα μου. Ειμαι Θεσσαλονικη εγω. Ο γιατρος μου ειναι ο Κολυμπ.....ης

 

Αντε μπραβο να ακουσουμε καλα νεα να χαρουμε!!! Μπραβο σου κοριτσι μου! Συγχαρητηρια!!! Ευχομαι μια υπεροχη τελειωμηνη εγκυμοσυνη και με το καλο να υποδεχτεις το μωρακι σου!! Ενημερωνε μας οποτε μπορεις. Μας δινει μεγαλη χαρα και αοσιοδοξια να ακουμε τετοια πραγματα♥️♥️♥️

 

Ευχαριστω Μαιρη μου. Ναι θα το σκεφτουμε. Με φοβιζει το οτι εχω μικρη μητρα και η δοτρια ειναι πολυ ψηλη κοπελα. Το ιδιο και ο αντρας μου και δεν ξερω αν το σωμα μου μπορει να τα βγαλει περα με 2 σε περιπτωση διδυμης κυησης. Αλλα απο την αλλη το ενα παγωτινι μας ειναι BC και οσως δεν αξιζει τον κοπο να το βαλουμε μονο του. Αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι πώς ακριβως αυξανονται πιθανοτητες με τα 2. Γοατι αυτο που μας ειπε ο γιατρος ειναι οτι αν εχουμε πχ την νο1 και τη νο2 βλαστ και ειναι να πιασει η 2 θα πιασει ειτε τη βαλουμε μονη της ειτε μαζι με την 1. Οποτε αυξανονται οντως οι πιθανοτητες ή απλως ειναι πιο γρηγορο το θετικο αποτελεσμα;

 

Καλε εμεις παμε πακετο!!! Μπορω εγω χωρις εσενα; Επιτυχια!!! 

 

Καλη επιτυχια! Ποσες βλαστολυστες εχεις ακομα; 2 θα βαλεις;

 

Χαχαχα! Οχι μη!!! Τζαμπς θα πονοκεφαλιαζεις! Εσυ θα εχεις νουμεραρα και γιατι το αξιζεις και για να φυγει το μαυρο συννεφο που εφερα εγω. Ειμαι το καλοκαιριου κοριτσι. Δε θελω μαυρα συννεφα! Παμε δυνατα!!!!

 

Ευχαριστω κοριτσακι μου! Θα ηθελα και τη δικια σου αποψη για το αν ειναι καλυτερο να βαλω 1 ή 2 την επομενη φορα οπως εγραψα παραπανω. Δωστε μου τα φωτα σας κοριτσια χαχα! 

Πρώτη φορά είναι δοκιμαστική έτσι μου έλεγε ο πρώτος εξωσωματικος που είχα. Μην το βάζεις κάτω και προχωραααα

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Viv37 είπε:

Λες ε; Αρχιζω να το σκεφτομαι σοβαρα να τις βαλουμε μαζι. Για να δουμε τι θα πει και ο γιατρος

 

Αρα ισχυει το οτι δεν αυξανονται οι πιθανοτητες με τα 2 αλλα μειωνεται ο χρονος; Ή με καποιο τροπο οτςν μπαινουν 2 υπαρχουν πχ πιο πολλες ορμονες ή κατι τελος παντων που ια μπορουσε να βοηθησει. Δεν εχω καταλαβει. Ειχες μεινει σε διδυμα; Δεν το ηξερα!!

 

Αληθεια; Ειναι καποιοι γιατροι που δεν το κανουν. Ναι θα ρωτησω το γοατρο οταν ερθει η ωρα. Αυτο που σκεφτομαι ειναι οτι αν και η 2η δεν πιασει μετα το 3ο το BC δεν ξερω αν αξιζει ο κοπος τα λεφτα και φαρμακα να μπει μονο του

Oχι, δεν αλλαζει κατι ως προς τις ορμονες. Απλως αυξανονται οι πιθανοτητες στην συγκεκριμενη ετ κ γλιτωνεις επομενη προσπαθεια, με οτι αυτο συνεπαγεται , οικονομικα, ψυχολογικα κ σε φαρμακα.

Ναι ειχα διδυμα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , Xristina xristina είπε:

Κορίτσια γειά σας έκανα τον πρώτο υπέρηχο τελικά είναι διδυμακια, και ακούσαμε και τισωκαρδουλεσ

Κοριτσι μου!!! Τι ομορφα νεα!! Συγχαρητηρια!! Δυο καρδουλες!! Να προσεχεις τωρα και να ξεκουραζεσαι!!! ❤

  • Μου αρέσει 1

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Neli83 είπε:

Κοριτσι μου!!! Τι ομορφα νεα!! Συγχαρητηρια!! Δυο καρδουλες!! Να προσεχεις τωρα και να ξεκουραζεσαι!!! ❤

Ναιιιι!!!! Ευχαριστω πολυυυυυυ!!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Xristina xristina είπε:

Κορίτσια γειά σας έκανα τον πρώτο υπέρηχο τελικά είναι διδυμακια, και ακούσαμε και τισωκαρδουλεσ

Συγχαρητήρια!!όλα να πάνε καλά σου εύχομαι! Είχατε βάλει 2 βλαστοκυστες ή 1 που διαιρεθηκε;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Xristina xristina είπε:

Κορίτσια γειά σας έκανα τον πρώτο υπέρηχο τελικά είναι διδυμακια, και ακούσαμε και τισωκαρδουλεσ

Μπράβο κορίτσι μου!!! Τέλεια νέα!! Γιουπι γιουπι!!! Και άλλα διδυμακια έρχονται στην παρέα!! @Villiμου πως είσαι;; Τρως σίδερα η είσαι σε φάση οοοομμμμ; Ο μπαμπακας σου;; @Neli83 διδυμομανουλα πως είσαι;; Τι κάνουν τα μωράκια μας;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...