Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, NINA78 είπε:

Καλημερα κοριτσια.Εγω απο χτες εχω φορεσει μαυρες μπλερεζες που λενε.Παω τουαλετα βλεννα με λιγο καφε,ξαναπαω και δυο κηλιδες αιμα.Εκ τοτε τιποτα.Πηρα το πρωι τον γιατρο και μου ειπε ψυχραιμια μεχρι την δευτερα και την χωριακη,αλλα ειμαι χαλια.Τελοσπαντων τι να πω ισως δεν ειναι αυτη η φορα η τυχερη μου.Εν τω μεταξυ δεν παιρνω ουτεπαιδικη ασπιρινη,ουτε σαλοσπιρ,ουτε αντιπηκτικες.Καμια που να ειχε παρομοια εμπειρια,και πως κυλησε?Φιλια πολλα σε ολες.  

Αποκλείεται να είναι από την εμφύτευση? ακόμα κι αν δεν είναι από αυτό, δεν σημαίνει το παραμικρό! Εγώ είχα πριν τον πρώτο υπέρηχο και ούτε καν τη δόση των ουτροτζεστάν δεν μου άλλαξε. Μην ανησυχείς, όλα θα πάνε περίφημα. 

  • Μου αρέσει 1

U2Prp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

πρίν από 3 λεπτά , Zoe_79K είπε:

@NINA78 μου , ΔΕΝ το βάζουμε κάτω!!! Ετσι δεν είπαμε? :)

Κι εγώ αρχικά με το που διάβασα το post σου, στεναχωρήθηκα λίγο... Δεν στο κρύβω ΟΚ, θα μπορούσε να μη συμβεί. Σε καταλαβαίνω. Όμως, Τ Ι Π Ο Τ Α τελικά δεν είναι σίγουρο για καμία μας!!!! Και ο γιατρός σου ξέρει καλύτερα που είπε ...ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ!!!!, δεν έχει και κάποιο λόγο να μην πει αλήθειες -ξέρεις πως είναι οι γιατροί -δεν εχουν συναισθηματισμούς, ΑΛΛΑ  ....και τα  κορίτσια μας (!!!) όπως η @palmoira ή η @Kalipso1978 που εχουν περισσοτερη εμπειρία από εμένα, κι έχουν αντίστοιχες εμπειρίες να πουν, ήδη σου έδωσαν ΚΟΥΡΑΓΙΟ!!! ΓΙΑΤΙ τελικά ΤΙΠΟΤΑ δεν άλλαξε ούτε σε εκείνες!!! 

ΟΟΟΟΟΟΟΛΕΣ ΜΑΣ, ΟΜΩΣ, σου ευχομαστε το καλυτερο!! :wub:  ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ η @palmoira & η @Kalipso1978 ήταν αμέσως διπλα μου, και μου εδωσαν πολλή δύναμη!!! ΝΑ' ΝΑΙ ΚΑΛΆ!!! ΚΑΙ ΕΓΩ  είχα ξαφνικά ΟΧΙ μία... αλλά  2-3 καφέ κηλιδες ...αραιά μέσα σε 2 ημέρες, δλδ εκεί που σταματουσαν και έλεγα οκ αυτό ήταν τέλειωσε... έβλεπα την επόμενη κλπ κλπ. Όχι πολλές, 2-3 κηλίδες σε σύνολο 2 ημέρων, συγκεκριμένα την 9-10η ημέρα. Μου είπαν όχι ασπιρίνη -όχι αντιπηκτικη. Αλλά αυτή είναι προληπτική αγωγή προετοιμασίας, δλδ δεν συνετέλεσαν σε αυτό, θεωρώ, οπότε μην στεναχωριέσαι επειδή ....ας πούμε εσυ δεν έχεις τέτοια αγωγή, κι όμως σου συνέβη... Εμένα μου ειπαν να τις κόψω για 1-2 ημέρες, ΚΑΙ ο γιατρός μου ....αύξησε το ουτροτζεσταν!!! ΑΥΤΟ μπορείς να τον ρωτήσεις, αν θα βοηθουσε ΚΑΙ ΣΕ ΕΣΕΝΑ -εκτός αν ήδη παίρνεις μεγάλη/ικανοποιητική δόση, και δεν κρίνεται απαραίτητο. ΕΚΕΙΝΟΣ ξερει καλύτερα τον οργανισμό μας, και κρίνει, γι αυτό και τον εμπιστευόμαστε. Έτσι δεν είναι;;; ΕΜΕΝΑ πάντως ευτυχως από προχθες βραδυ μου σταματησαν (!!!), έτσι ξαφνκά όπως ήρθαν, και από Παρασκευή είπαμε και ξαναξεκινησα ασπιρίνη + αντιπηκτική. ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ!!! 

Να προσέξεις, λοιπόν, λιιιιιιγο παραπάνω αυτες τις 1-2 ημέρες που έμειναν, και ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΕΑ ΣΟΥ!!! Και να περάσετε όμορφα απόψε, ελπίζω να ΜΗΝ συνεχιστεί η φάση, και ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΆ!!! ΣΕ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΠΟΛΛΉ ΑΓΑΠΗ!!! :rolleyes:

Και μη ξεχνάς το ΤΡΙΠΤΥΧΟ ΕΠΙΤΥΧΙΑΣ αλά @palmoira Ξεκούραση,φάρμακα και αισιοδοξία!!!! EINAI φοβερη!! Κι εγω το πιστεύω!  :wub:

Ζωη μου σε ευχαριστω πολυ-πολυ για το κουραγιο που μου δινεις και την εμψυχωση.Τι να κανουμε υπομονη μεχρι την Δευτερα θα κανουμε και βλεπουμε.Ναι το διαβασα οτι ειχες και εσυ.Για εμενα ηταν 11η ημερα.Βεβαια διαβασα και ενα αρθρο ενος Αγγλου κορυφαιου γυναικολογου,ο οποιος ελεγε οτι μπορει να συμβει και απο οποιονδηποτε αλλο λογο,οχι λογω  των αντιπηκτικων δηλαδη.Και ο μοναδικος λογος για ανησυχια ειναι μονο οταν συνοδευεται απο πονο.Οσον αφορα την προγεστερονη,δεν μου συνεστησε παραπανω και λογικο γιατι κανω καθε μερα και ενεση.ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ πολυ-πολυ και εγω σας στελνω την αγαπη μου.Φιλακια πολλα πολλα 

πρίν από 5 λεπτά , Kalipso1978 είπε:

Αποκλείεται να είναι από την εμφύτευση? ακόμα κι αν δεν είναι από αυτό, δεν σημαίνει το παραμικρό! Εγώ είχα πριν τον πρώτο υπέρηχο και ούτε καν τη δόση των ουτροτζεστάν δεν μου άλλαξε. Μην ανησυχείς, όλα θα πάνε περίφημα. 

Καλημερα Καλυψω μου.Οχι τιποτα δεν αποκλειεται..Απλα με εκοψε κρυος ιδρωτας χτες βραδυ,δεν κοιμηθηκα μεχρι το πρωι και αυτο παιζει τον ρολο του στο πως νοιωθω(δηλαδη ολιγον χαλια).Θα προσπαθησω να κοιμηθω λιγο.Μακαρι να πανε ολα καλα.Φιλακια πολλα

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , NINA78 είπε:

Ζωη μου σε ευχαριστω πολυ-πολυ για το κουραγιο που μου δινεις και την εμψυχωση.Τι να κανουμε υπομονη μεχρι την Δευτερα θα κανουμε και βλεπουμε.Ναι το διαβασα οτι ειχες και εσυ.Για εμενα ηταν 11η ημερα.Βεβαια διαβασα και ενα αρθρο ενος Αγγλου κορυφαιου γυναικολογου,ο οποιος ελεγε οτι μπορει να συμβει και απο οποιονδηποτε αλλο λογο,οχι λογω  των αντιπηκτικων δηλαδη.Και ο μοναδικος λογος για ανησυχια ειναι μονο οταν συνοδευεται απο πονο.Οσον αφορα την προγεστερονη,δεν μου συνεστησε παραπανω και λογικο γιατι κανω καθε μερα και ενεση.ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ πολυ-πολυ και εγω σας στελνω την αγαπη μου.Φιλακια πολλα πολλα 

Καλημερα Καλυψω μου.Οχι τιποτα δεν αποκλειεται..Απλα με εκοψε κρυος ιδρωτας χτες βραδυ,δεν κοιμηθηκα μεχρι το πρωι και αυτο παιζει τον ρολο του στο πως νοιωθω(δηλαδη ολιγον χαλια).Θα προσπαθησω να κοιμηθω λιγο.Μακαρι να πανε ολα καλα.Φιλακια πολλα

 

Να ανησυχούμε όταν υπάρχει όντως άμεση ανάγκη ανησυχίας. Μόνο κακό στον εαυτό μας κάνουμε. Εδώ άλλες κοπέλες έχουν αιμορραγία σε όλη την εγκυμοσύνη και γεννάνε στο τέλος χωρίς το παραμικρό πρόβλημα!! Εγώ όταν είχα πριν τον πρώτο υπέρηχο ήταν από σύσπαση της μήτρας. Ούτε που ανησύχησε ο γιατρός μου! Θετική σκέψη και ξεκούραση. Σε γλυκοφιλώ!

  • Μου αρέσει 3

U2Prp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , NINA78 είπε:

Ουτε και εγω κοιμηθηκα χτες βραδυ.Κλασικα και εγω πηρα πρωι,πρωι και μου συνεστησαν να συνεχισω φαρμακα και ξεκουραση.Σε ευχαριστω Παλμοιρα μου.Μακαρι να πανε ολα καλα!

Νίνα μου καλησπέρα

καφέ βλέννες είχα και εγώ , για περισσότερο από 2-3 μέρες...είχε προηγηθεί και το ατύχημα....ο γιατρός μου , μου είχε πει , αν δεν είχα το ατύχημα , θα ήταν από την εμφύτευση...εγώ για καλό το βλέπω...

Αντε να έρθουν οι φίλοι σας να χαλαρώσεις....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ είπε:

Νίνα μου καλησπέρα

καφέ βλέννες είχα και εγώ , για περισσότερο από 2-3 μέρες...είχε προηγηθεί και το ατύχημα....ο γιατρός μου , μου είχε πει , αν δεν είχα το ατύχημα , θα ήταν από την εμφύτευση...εγώ για καλό το βλέπω...

Αντε να έρθουν οι φίλοι σας να χαλαρώσεις....

Σε ευχαριστω πολυ Κοκκινομαλλα μου.Μακαρι να ειναι απο την εμφυτευση,γιατι ειλικρινα απογοητευτηκα...Φιλακια πολλα σε εσενα και την μπουμπου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα στις γκαστρουλες, στα κορίτσια στην αναμονή και στα υπόλοιπα που είναι στην προετοιμασία! Μια υπέροχη Κυριακή να έχουμε! Και μια ακόμα καλύτερη Δευτέρα! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , alina80 είπε:

Καλημέρα στις γκαστρουλες, στα κορίτσια στην αναμονή και στα υπόλοιπα που είναι στην προετοιμασία! Μια υπέροχη Κυριακή να έχουμε! Και μια ακόμα καλύτερη Δευτέρα! 

Καλημέρα σε όλες μας και καλή μας δύναμη! Εύχομαι αύριο να πέσουνε βροχή οι τριψήφιες χοριακές!

  • Μου αρέσει 5

U2Prp3.png

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Kalipso1978 said:

Καλημέρα σε όλες μας και καλή μας δύναμη! Εύχομαι αύριο να πέσουνε βροχή οι τριψήφιες χοριακές!

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ!!!!   :)

Σε λίγο θα παω για εξεταση αίματος, χοριακή κλπ... Ε, μια αγωνία την έχω, δεν το κρύβω. Και σας ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ πολύ ΟΛΕΣ για την θετική ενέργεια και τα όμορφα μηνύματα μέχρι τωρα!!! 

Ελπιζω ΟΛΑ να πάνε καλά, και εύχομαι με όλη μου την καρδιά τα ΚΑΛΥΤΕΡΑ και για εσάς!! 

Τα ραντεβού με τους γιατρούς για την @alina80 μας αλλά και την @zoel77 να πάνε πολύ-πολύ καλά, αλλά η @NINA78 με τη δική της χοριακή σήμερα !!!!! 

ΠΟΛΛΕΣ ΠΟΛΛΕΣ ΕΥΧΕΣ και περιμενουμε και δικά σας νεα, κορίτσια!!! 

Φιλια πολλά πολλά 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Zoe_79K είπε:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ!!!!   :)

Σε λίγο θα παω για εξεταση αίματος, χοριακή κλπ... Ε, μια αγωνία την έχω, δεν το κρύβω. Και σας ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ πολύ ΟΛΕΣ για την θετική ενέργεια και τα όμορφα μηνύματα μέχρι τωρα!!! 

Ελπιζω ΟΛΑ να πάνε καλά, και εύχομαι με όλη μου την καρδιά τα ΚΑΛΥΤΕΡΑ και για εσάς!! 

Τα ραντεβού με τους γιατρούς για την @alina80 μας αλλά και την @zoel77 να πάνε πολύ-πολύ καλά, αλλά η @NINA78 με τη δική της χοριακή σήμερα !!!!! 

ΠΟΛΛΕΣ ΠΟΛΛΕΣ ΕΥΧΕΣ και περιμενουμε και δικά σας νεα, κορίτσια!!! 

Φιλια πολλά πολλά 

Καλημέρα! Καλά αποτελέσματα! Όλα να πάνε τέλεια! 

  • Μου αρέσει 3

U2Prp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σ όλα τα όμορφα κοριτσια !!!

Να ευχηθώ στην  @NINA78 αυτό που είδε να ήταν μόνο για καλό και να έχει μια μεγάλη χορική ! Πολλά κορίτσια , έχουν αναλογη περίπτωση και πήγαν όλα καλα ! Μέσα απο την καρδια μου κορίτισ μου να πανε όλα καλα !

Επίσης το ίδιο να ευχηθώ @Zoe_79K  μια τεράστια χοριακή , και όλα να πάνε καλά , για να ξεκινήσει το όμορφο ταξίδι !!!

 

Στις εγκυούλες , ένα χάδι στην κοιλίτσα τους , για τα μωράκια τους !!

 

Στην συνοιδηπόρο μου @alina80 , ευχομαι καλά νέα σήμερ αστον γιατρό !!

 

Σας φιλώ όλες ...και θα έχω την αγωνία μου για τα κορίτσια μας !!!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 18 λεπτά , Zoe_79K είπε:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ!!!!   :)

Σε λίγο θα παω για εξεταση αίματος, χοριακή κλπ... Ε, μια αγωνία την έχω, δεν το κρύβω. Και σας ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ πολύ ΟΛΕΣ για την θετική ενέργεια και τα όμορφα μηνύματα μέχρι τωρα!!! 

Ελπιζω ΟΛΑ να πάνε καλά, και εύχομαι με όλη μου την καρδιά τα ΚΑΛΥΤΕΡΑ και για εσάς!! 

Τα ραντεβού με τους γιατρούς για την @alina80 μας αλλά και την @zoel77 να πάνε πολύ-πολύ καλά, αλλά η @NINA78 με τη δική της χοριακή σήμερα !!!!! 

ΠΟΛΛΕΣ ΠΟΛΛΕΣ ΕΥΧΕΣ και περιμενουμε και δικά σας νεα, κορίτσια!!! 

Φιλια πολλά πολλά 

Καλημέρα! Καλά αποτελέσματα Ζωή! Καλά αποτελέσματα και για τη @NINA78

Καλή εβδομάδα όμορφες!

πρίν από 1 λεπτό , zoel77 είπε:

Καλημερα σ όλα τα όμορφα κοριτσια !!!

Να ευχηθώ στην  @NINA78 αυτό που είδε να ήταν μόνο για καλό και να έχει μια μεγάλη χορική ! Πολλά κορίτσια , έχουν αναλογη περίπτωση και πήγαν όλα καλα ! Μέσα απο την καρδια μου κορίτισ μου να πανε όλα καλα !

Επίσης το ίδιο να ευχηθώ @Zoe_79K  μια τεράστια χοριακή , και όλα να πάνε καλά , για να ξεκινήσει το όμορφο ταξίδι !!!

 

Στις εγκυούλες , ένα χάδι στην κοιλίτσα τους , για τα μωράκια τους !!

 

Στην συνοιδηπόρο μου @alina80 , ευχομαι καλά νέα σήμερ αστον γιατρό !!

 

Σας φιλώ όλες ...και θα έχω την αγωνία μου για τα κορίτσια μας !!!

Συνοδοιπόρε μου μαζί γράφαμε. Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 10/6/2018 at 3:56 PM, NINA78 said:

Σε ευχαριστω πολυ Κοκκινομαλλα μου.Μακαρι να ειναι απο την εμφυτευση,γιατι ειλικρινα απογοητευτηκα...Φιλακια πολλα σε εσενα και την μπουμπου!

Καλημέρα ΝΙΝΑ μου, βλέποντας τα νέα σου, μόνο εμφύτευση σκέφτηκα. Είναι δύσκολο όταν ανησυχούμε να σκεφτούμε αυτή την πιθανότητα αλλά πιστεύω ακράδαντα πως σήμερα θα έχεις κι εσύ και η Ζωή, καλά νέα :)

Πολλά φιλιά και κοριτσια είμαστε εδώ ε; 

 

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, merenda1980 said:

Καλημέρα κορίτσια μου. Έχω καιρό να γράψω αλλά σας διαβάζω και σας σκέφτομαι συνέχεια.Καλα αποτελέσματα στα κορίτσια!!!

Καλημέρα και καλή εβδομάδα και σε εσένα!!! Σε ευχαριστώ πολύ κι εσένα, μακάρι να έχω ΚΑΛΑ αποτελέσματα να σας πω! 

Περιμένω να με πάρουν να μου πουν!!!!!  :rolleyes: 

Τα δικά σου νέα @merenda1980 ?  Πώς τα πάς?

Το nickname <<μερέντα>>  πάντως, δεν υπάρχει!! χαχαχα Είναι φανταστικό! ;-)

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα.Με πολυ συγκινηση,αλλα και συγκρατημενα σας λεω οτι το αποτελεσμα ηταν θετικο και ειναι 109!Επαναλαμβανω την χωριακη την Τεταρτη.Ζοε79 περιμενω να σε εχω μαζι μου σε αυτην την χαρα! Σας ευχαριστω πολυ-πολυ για ολα και αληθεια πιστευω οτι μονον εσεις μπορειτε να νοιωσετε ολη αυτη την πληθωρα των συναισθηματων που αισθανομαι αυτην την στιγμη.Την αγαπη μου σε ολες σας. 

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...