Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Ele@n είπε:

Κάτσε γιατί έχεις πέσει σε ξεφτέρι...οβιτρελ παίρνουμε για να ελέγξουμε την ωορρηξία μην γίνει νωρίτερα. Ουτρο για ενίσχυση της προγεστερόνης κατά την εγκυμοσύνη. Τα σικλακουρ τι τα θέλουμε σε φυσικό κύκλο; Άρα έχεις αξιοποιήσει και το ωάριο του μήνα. Κατάλαβα σωστά;

Οχι

Ο Σφακιανουδης ήθελε να το πάρουμε αλλά είπα όχι. Καταλαβαίνεις ότι αν προχωρούσε, θα αναρωτιόμουν μια ζωή τι θα γινόταν αν το έβαζα... 

Just now, Andri M είπε:

Τα cyclacur δεν τα παίρνουμε για να φτιάξουμε το ενδομήτριο?

Ενδομητριο είχα αριστο

Εγώ φοβάμαι γιατί δεν ξέρω πότε έγινε η ωορρηξία. Αν έγινε 21.07 κι έχασα το παράθυρο?? Αν Εγινε 21 μπήκαν έξι μέρες μετά τη φυσική μου ωορρηξία Κ την πεμπτη ημέρα προγεστερονης. Αν έγινε 22 μπήκαν πέντε μέρες μετά Κ πέμπτη ημέρα προγεστερονης. 

Just now, Andri M είπε:

Τα cyclacur δεν τα παίρνουμε για να φτιάξουμε το ενδομήτριο?

Την ημέρα της οβιτρελ, ήταν στο 11!

Με ενδομητριο ποτέ δεν είχα θέμα, το ακριβώς αντίθετο. 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Thia1985 είπε:

Έχω πεταξει σπυριά από το προηγούμενο Σάββατο Κ έχω όλα τα συμπτώματα περιόδου. Συνήθως έκανα εμβρυομεταφορα 16-18 ημέρα, πρώτη φορά τόσο κοντά στην κανονική μου περίοδο. Θα δείξει.. 

Ποια μέρα του κύκλου έκανες? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Εμβρυομεταφορα?

21η

Δεν είναι περίεργο οι περισσότερες ετ με καταψυγμενα εκεί γίνεται 21ημέρα του κυκλου . Μην αρχίσεις τα αρνητικα ολα καλα θα πάνε αυτή τη φορά κρατα δυνάμεις να δεις άγχος μετά το θετικό τωρα τίποτα δεν εχεις 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ba_lily είπε:

Δεν είναι περίεργο οι περισσότερες ετ με καταψυγμενα εκεί γίνεται 21ημέρα του κυκλου . Μην αρχίσεις τα αρνητικα ολα καλα θα πάνε αυτή τη φορά κρατα δυνάμεις να δεις άγχος μετά το θετικό τωρα τίποτα δεν εχεις 

Μακαρι.Την προηγούμενη φορά, σε τεχνητό βέβαια κυκλο, μου τα έβαλαν 18η.


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 hours ago, Andri M said:

Σε ευχαριστώ πολύ @Roda

Θα προσπαθήσω να εστιάσω σε εμένα όπως προτείνεις, αν και με βοηθάει να μην μετράω μέρες και να μην μαδάω τη μαργαρίτα με το ερώτημα "είμαι/δεν είμαι"!

Ναι μένουμε στο ίδιο κτίριο με τα πεθερικά(!) και η πεθερά είναι και γιατρός, οπότε όταν τα βρίσκουμε σκούρα με τις ενέσεις και τα υπόλοιπα, της ζητάμε βοήθεια.

Φαντάσου οι δικοί μου γονείς δεν ξέρουν τίποτα. Αλλά δεν είναι και άνθρωποι που μπλέκονται. Βέβαια δεν έχουν και γνωριμίες, οπότε και να ήθελαν, δεν θα μπορούσαν να "βοηθήσουν" με αυτό τον τρόπο.

Έχεις δίκιο ότι έχει και το τίμημά του η απόκρυψη. Και εμένα προσωπικά μου είναι δύσκολο να κρύβω τέτοια πράγματα, ειδικά όταν έχω δώσει δικαίωμα να με ρωτούν... Επέλεξα να μην πω για τα δανεικά (και τα έχω κάνει μαντάρα), αφού έφαγα τα μούτρα μου με πολύ καλή μου φίλη, στην οποία ανέφερα συχνά κατά τη διάρκεια της προηγούμενης προσπάθειας το εναλλακτικό πλάνο των δανεικών ωαρίων, χωρίς ντροπές και κόμπλεξ, γιατί θεωρούσα ότι είναι μία επιλογή που βαραίνει εμένα και μπορεί να είναι Η λύση στο δικό μου αγώνα. Από μία περίεργη αντίδραση/ξέσπασμα που είχε, κατάλαβα ότι δεν είναι όλοι έτοιμοι να ακούν τόσο προοδευτικά πράγματα, ότι δεν μπορούν να αξιολογήσουν την εκάστοτε προσπάθεια και δεν μπορούν καν να μαντέψουν πόσο ψυχοφθόρα είναι αυτή η διαδικασία όταν έχουν κάνει παιδιά με φυσική σύλληψη χωρίς κανένα προβληματισμό. Επομένως όσο λιγότεροι το ξέρουν, τόσο καλύτερα... Αρκεί να μπορεί κανείς να κρατήσει και το στόμα του κλειστό, γιατί εγώ δυσκολεύομαι!!!! :)

Εσύ σε τί φάση είσαι? Είδα ότι είσαι καινούρια στο φόρουμ, καλωσήρθες!! 

Σχετικά με την ερώτησή σου ως προς τον εγγυημένο αριθμό βλαστοκύστεων, δεν νομίζω ότι κανένας δεσμεύεται πραγματικά, αλλά μπορείς (και πιστεύω ότι πρέπει) να διαπραγματευτείς μειωμένη τιμή αν είναι λιγότερα από αυτά που θα σου πουν. Υπάρχουν κάποιοι γιατροί που έχουν δώσει πολλά ωάρια σε παραπάνω από μία περιπτώσεις.

Α είσαι τυχερή που η πεθερά είναι γιατρός! Μανίκι οι ενέσεις! Συμφωνώ απόλυτα με φίλες και αντιδράσεις. Ειναι πολύ εύθραυστη η ψυχολογία μας κ το παραμικρό μπορεί να τη μεταβάλλει.  Αστοκαλό! Καλύτερα λίγα και σε λίγους που ξέρουν να ακούνε κ να καταλαβαίνουν τη μάχη που δίνουμε! Εγώ είμαι σε φάση αναζήτησης μετά από αποτυχίες-όλα τα σκέφτομαι απλώς κ ο κορονοιός τα κάνει και όλα πιο δύσκολα. Ας ελπίσουμε σε φώτιση και καλή τύχη!

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Roda είπε:

Α είσαι τυχερή που η πεθερά είναι γιατρός! Μανίκι οι ενέσεις! Συμφωνώ απόλυτα με φίλες και αντιδράσεις. Ειναι πολύ εύθραυστη η ψυχολογία μας κ το παραμικρό μπορεί να τη μεταβάλλει.  Αστοκαλό! Καλύτερα λίγα και σε λίγους που ξέρουν να ακούνε κ να καταλαβαίνουν τη μάχη που δίνουμε! Εγώ είμαι σε φάση αναζήτησης μετά από αποτυχίες-όλα τα σκέφτομαι απλώς κ ο κορονοιός τα κάνει και όλα πιο δύσκολα. Ας ελπίσουμε σε φώτιση και καλή τύχη!

Καλημερα

Εγώ πρόσφατα μίλησα σε καλή μου φίλη αναφορικά με τα δανεικά παρότι στην αρχή ήμουν διστακτική και το εκανα διότι ξέρει να κρατάει το στόμα της κλειστό. Δευτερον περνάει ότι κι εγώ. Τρίτον, μίλησα σε μια φίλη Κ ανακουφίστηκα. Ο άντρας μου έχει απελπιστεί πολύ, έβλεπε εχθές τα σπυράκια στο πρόσωπο μου κ μου έλεγε ότι πάλι δεν τα καταφέραμε. Μου είναι πολύ δύσκολο, δίνω τον δικό μου αγώνα, έχω να διαχειριστώ Κ την δικη του απελπισία. 

10 ώρες πρίν, ba_lily είπε:

Δεν είναι περίεργο οι περισσότερες ετ με καταψυγμενα εκεί γίνεται 21ημέρα του κυκλου . Μην αρχίσεις τα αρνητικα ολα καλα θα πάνε αυτή τη φορά κρατα δυνάμεις να δεις άγχος μετά το θετικό τωρα τίποτα δεν εχεις 

Ξαναδιάβασα το μήνυμα σου... Να σου πω ψιλοαρχισα να έχω αρνητικές σκέψεις διότι έχω πολύ έντονους πόνους περιόδου. Επίσης διαβάζω κι εδώ για το παραθυρο και την περίπτωση της winspert  Κ λέω μήπως τελικά έπρεπε να την έκανα κι αυτή την εξέταση. 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Καλημερα

Εγώ πρόσφατα μίλησα σε καλή μου φίλη αναφορικά με τα δανεικά παρότι στην αρχή ήμουν διστακτική και το εκανα διότι ξέρει να κρατάει το στόμα της κλειστό. Δευτερον περνάει ότι κι εγώ. Τρίτον, μίλησα σε μια φίλη Κ ανακουφίστηκα. Ο άντρας μου έχει απελπιστεί πολύ, έβλεπε εχθές τα σπυράκια στο πρόσωπο μου κ μου έλεγε ότι πάλι δεν τα καταφέραμε. Μου είναι πολύ δύσκολο, δίνω τον δικό μου αγώνα, έχω να διαχειριστώ Κ την δικη του απελπισία. 

Ξαναδιάβασα το μήνυμα σου... Να σου πω ψιλοαρχισα να έχω αρνητικές σκέψεις διότι έχω πολύ έντονους πόνους περιόδου. Επίσης διαβάζω κι εδώ για το παραθυρο και την περίπτωση της winspert  Κ λέω μήπως τελικά έπρεπε να την έκανα κι αυτή την εξέταση. 

Καλημέρα. Οι πόνοι περιόδου είναι καλό σημάδι, το είχα στην πρώτη κύηση. Επίσης και τα σπυράκια περιόδου. Αν με δεις μέχρι τώρα ειμαι γεμάτη σπυράκια στο σώμα  η βγάζω στο πρόσωπο. Όποτε δε λέει κάτι. Επίσης βρε κοριτσι, χωρίς παρεξήγηση πες στο σύζυγο να μη σε ρίχνει έτσι με δικές του ερμηνείες. Εσυ θέλεις στήριξη τώρα. Ποιος του είπε ότι τα σπυράκια είναι μόνο για περίοδο. Καταλαβαίνω την αγωνία του αλλά ας την κρατήσει μέσα του κ να μην σου τη μεταδίδει. Ο δικός μου ο καημενουλης έβραζε αλλά δεν έλεγε τίποτε για να μη με ρίξει.

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Καλημέρα. Οι πόνοι περιόδου είναι καλό σημάδι, το είχα στην πρώτη κύηση. Επίσης και τα σπυράκια περιόδου. Αν με δεις μέχρι τώρα ειμαι γεμάτη σπυράκια στο σώμα  η βγάζω στο πρόσωπο. Όποτε δε λέει κάτι. Επίσης βρε κοριτσι, χωρίς παρεξήγηση πες στο σύζυγο να μη σε ρίχνει έτσι με δικές του ερμηνείες. Εσυ θέλεις στήριξη τώρα. Ποιος του είπε ότι τα σπυράκια είναι μόνο για περίοδο. Καταλαβαίνω την αγωνία του αλλά ας την κρατήσει μέσα του κ να μην σου τη μεταδίδει. Ο δικός μου ο καημενουλης έβραζε αλλά δεν έλεγε τίποτε για να μη με ρίξει.

Καμμια παρεξήγηση 

Ο δικός μου το ακριβώς αντίθετο, είναι αυθόρμητος Κ του βγαίνουν. Του είπα ότι Κ μόνο που λέει ότι δεν πετύχαμε το γρουσουζευει. Ξέρω πως ότι ήταν να γίνει έγινε ήδη αλλά Κ πάλι. Κακη ενέργεια.. 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Άσε εγώ ξιπνησα το πρωί πάω τουαλέτα στο σκούπισμα κόκκινο αίμα. Έχω τρελαθεί τώρα δεν έχω κάτι ελάχιστα καφε έχω τρελαθεί όμως φοβάμαι πολύ το επόμενο ραντεβού μου στο γιατρό είναι 25 Αυγούστου για αυχενικη διαφάνεια. Ξερω αν το παρω τηλέφωνο θα μου πει ξάπλα δεν είναι κάτι από την στιγμή που σταμάτησε και δεν ποναο αλλά μπορώ να ηρεμήσω δεν μπορώ. Δεν έχω και καθόλου συμπτώματα παρολ που είμαι σχεδόν 9 ευδομαδων έστω να είχα κάτι να πω εντάξει είναι εκεί 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ba_lily είπε:

Άσε εγώ ξιπνησα το πρωί πάω τουαλέτα στο σκούπισμα κόκκινο αίμα. Έχω τρελαθεί τώρα δεν έχω κάτι ελάχιστα καφε έχω τρελαθεί όμως φοβάμαι πολύ το επόμενο ραντεβού μου στο γιατρό είναι 25 Αυγούστου για αυχενικη διαφάνεια. Ξερω αν το παρω τηλέφωνο θα μου πει ξάπλα δεν είναι κάτι από την στιγμή που σταμάτησε και δεν ποναο αλλά μπορώ να ηρεμήσω δεν μπορώ. Δεν έχω και καθόλου συμπτώματα παρολ που είμαι σχεδόν 9 ευδομαδων έστω να είχα κάτι να πω εντάξει είναι εκεί 

Συγγνώμη, δεν ξέρω καθόλου τη φάση της εγκυμοσύνης αλλά μήπως αλλάζεις μήνα? 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 said:

Καμμια παρεξήγηση 

Ο δικός μου το ακριβώς αντίθετο, είναι αυθόρμητος Κ του βγαίνουν. Του είπα ότι Κ μόνο που λέει ότι δεν πετύχαμε το γρουσουζευει. Ξέρω πως ότι ήταν να γίνει έγινε ήδη αλλά Κ πάλι. Κακη ενέργεια.. 

Κουράγιο Thia1985...

Έχεις πολλές ημέρες μπροστά σου ακόμη... πρέπει να βρεις τρόπους να ξεχνιέσαι...ίσως αν πεις και στο σύζυγο ότι θέλεις να ξεχαστείτε? Μήπως προσπαθήσει και ο ίδιος να μην το συζητάει?

Just now, ba_lily said:

Ναι κανονικά αυτές της μέρες έπρεπε να μου έρθει δεν ξερω αν πεζη ρόλο 

Επικοινώνησες με το γιατρό σου? Τί σου είπε ?  Μπορεί να σου πει ότι θέλει να σε δει σήμερα για υπέρηχο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, ba_lily είπε:

Ναι κανονικά αυτές της μέρες έπρεπε να μου έρθει δεν ξερω αν πεζη ρόλο 

Ναι

Η μαμα μου το πάθαινε όταν άλλαζε μήνα η όταν περίμενε κανονικά περίοδο. 

Just now, Andri M είπε:

Κουράγιο Thia1985...

Έχεις πολλές ημέρες μπροστά σου ακόμη... πρέπει να βρεις τρόπους να ξεχνιέσαι...ίσως αν πεις και στο σύζυγο ότι θέλεις να ξεχαστείτε? Μήπως προσπαθήσει και ο ίδιος να μην το συζητάει?

Επικοινώνησες με το γιατρό σου? Τί σου είπε ?  Μπορεί να σου πει ότι θέλει να σε δει σήμερα για υπέρηχο.

Είναι αυθόρμητος 

Ότι σκέφτεται το λεει

Του είπα ότι το θεωρώ γρουσουζιά να σκέφτεται ότι αποτύχαμε γιατί μπορεί να είμαι έγκυος. Αλλά Κ να μην είμαι, Είναι Κ πάλι νωρίς. 

Με βλέπει που παίρνω κι όλα αυτά τα χάπια οπότε πιστεύω παίζει ρόλο, του ναι δύσκολο. Να πω την αλήθεια, ήθελα αυτή τη φορά να προτείνω στον γιατρό μου να μην πάρω κανένα χάπι παρά μόνο ούτρο κι αυτό μόνο για να ανοίξει το παραθυρο. 

Ενδομητριο έχω πάντα καλό, χωρίς αγωγή Κ σκεφτόμουν να άφηνα τον οργανισμό μου να κάνει μόνος του την δουλειά που έπρεπε να κάνει, άλλωστε αυτη τη φορά, σε αυτό τον κύκλο, οι φυσικές μου ορμόνες χωρίς χάπια ήταν άριστες. 

Όμως μετά το μετάνιωσα. 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Andri M είπε:

Κουράγιο Thia1985...

Έχεις πολλές ημέρες μπροστά σου ακόμη... πρέπει να βρεις τρόπους να ξεχνιέσαι...ίσως αν πεις και στο σύζυγο ότι θέλεις να ξεχαστείτε? Μήπως προσπαθήσει και ο ίδιος να μην το συζητάει?

Επικοινώνησες με το γιατρό σου? Τί σου είπε ?  Μπορεί να σου πει ότι θέλει να σε δει σήμερα για υπέρηχο.

Δεν τον πηρα ακόμη θελω να δω αν θα έχω αλλο. Την Τριτη έκανα υπέρηχο και αυτος το ίδιο θα με πει να ξαπλώσω και αν δω στη συνέχεια αίμα να τον παρω. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...