Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Ele@n είπε:

Οι πόνοι περιόδου δεν λένε κάτι. Υπάρχουν και στη μία και στην άλλη περίπτωση. Τα σπυράκια επίσης. Καλέ πέρασε μίσος χρόνος από τη γέννα και οι ορμόνες ακόμα δεν έχουν καταλαγιάσει. Λαιμός και στήθος είναι γεμάτα σπυράκια. 

Το πιστευω

Το μπέμπη τον βουτάτε στη θάλασσα η γκρινιάζει? 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Thia1985 είπε:

Το πιστευω

Το μπέμπη τον βουτάτε στη θάλασσα η γκρινιάζει? 

Χαχαχα... Λοιπόν την πρώτη φορά κοίταζε σαν χάνος τη θάλασσα. Τον πήγα κοντά και άκουγε το πλαφ πλαφ που σκάει το κύμα και φοβόταν. Μέχρι στιγμής του έχω βουτήξει πόδια... Δεν ξέρω αν το κάνω καλά αλλά δεν θέλω να φοβηθεί τη θάλασσα οπότε τον βάζω σιγά σιγά... πιστεύω ότι το κρύο δεν θα του άρεσει... 

  • Χαχα 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 29/7/2020 at 8:25 ΜΜ, Mary H είπε:

Ναι μπηκα και δεν το πιστευω! Εγιναν ολα πολυ γρηγορα, η υστεροσκοπηση, η απογοητευση, ο φοβος το αγχος, η ετ, η χοριακη, οι μεγαλοι υπερηχοι,και να μαστε τωρα λιγο πριν.....Ετσι θα φτασεις κι εσυ γρηγορα στο τερμα με τα μωρα σου, θα δεις!

Μακάρι κοριτσάκι μου κ εύχομαι σε όλα τα κορίτσια να βιώσουν αυτές τις μοναδικές στιγμές:x

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, ba_lily είπε:

Δεν τον πηρα ακόμη θελω να δω αν θα έχω αλλο. Την Τριτη έκανα υπέρηχο και αυτος το ίδιο θα με πει να ξαπλώσω και αν δω στη συνέχεια αίμα να τον παρω. 

On 30/7/2020 at 4:27 ΜΜ, Roda είπε:

Καλή επιτυχία με το καλό! Πολλές φορές από εκεί που δεν το περιμένουμε προκύπτουν τα ωραία :-). Καταλαβαίνω οτι μενετε στο ιδιο κτιριο με τα πεθερικά οπότε δε θα μπορούσες να «κρυφτείς» και ειναι κ βοήθεια αν το ξέρουν. Προσωπικά επέλεξα να μην πω σε κανέναν τιποτα για να μη διαχειρίζομαι και το άγχος των άλλων. Από ενδιαφέρον βέβαια αγχώνονται αλλά ειναι κουραστικό γιατι έχεις να διαχειριστείς κ το δικό σου άγχος!  ακόμη και κολλητοί φίλοι μπορεί να ρωτούν πράγματα όταν θες να ξεχαστείς ή να σκεφτείς κάτι άλλο κ όλο αυτό με κούρασε πριν απο χρόνια όταν το μοιράστηκα με κανα δυο. Έχει βεβαια κ ο αποκλεισμός των άλλων το τιμημά του. Μάλλον όμως δεν υπάρχει σωστό και λάθος - ο καθενας ό,τι θεωρεί σωστό κ του ταιριάζει πρέπει να κανει. Μη σκέφτεσαι τώρα τίποτα άλλο -ουτε γιατρό ούτε τιποτα- και κανε φοκους στον εαυτό σου. Απο καρδιάς καλή επιτυχία!!!!

καλησπερα κοριτσια !!! καταρχην  σε ολες της εγκυουλες  καλη τελειομηνη εγκυμοσυνη.....καλες χοριακες στα κοριτσια που εχουν κανει ετ....και καλη συνεχεια σε μας που ξεκιναμε τωρα....ειμαι καινουργια αν και σασ διαβαζω καιρο τωρα με εχετε κανει να γελασω και να κλαψω επισης.....μαλον εγραψα πολλα....ηθελα να ρωτησω ποσο αναμονη εχει να σου βρουν δοτρια????

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, ba_lily είπε:

Άσε εγώ ξιπνησα το πρωί πάω τουαλέτα στο σκούπισμα κόκκινο αίμα. Έχω τρελαθεί τώρα δεν έχω κάτι ελάχιστα καφε έχω τρελαθεί όμως φοβάμαι πολύ το επόμενο ραντεβού μου στο γιατρό είναι 25 Αυγούστου για αυχενικη διαφάνεια. Ξερω αν το παρω τηλέφωνο θα μου πει ξάπλα δεν είναι κάτι από την στιγμή που σταμάτησε και δεν ποναο αλλά μπορώ να ηρεμήσω δεν μπορώ. Δεν έχω και καθόλου συμπτώματα παρολ που είμαι σχεδόν 9 ευδομαδων έστω να είχα κάτι να πω εντάξει είναι εκεί 

Εύχομαι όλα να είναι καλά κούκλα.Αν σε ανακουφίζει βέβαια να πάρεις κ τον γιατρό σου ένα τηλέφωνο.Εδώ τους τηλεφωνούμε για χίλιες δυο βλακείες, σ'αυτό που μας καίει δε θα πάρουμε??

Just now, ορχιδεα είπε:

καλησπερα κοριτσια !!! καταρχην  σε ολες της εγκυουλες  καλη τελειομηνη εγκυμοσυνη.....καλες χοριακες στα κοριτσια που εχουν κανει ετ....και καλη συνεχεια σε μας που ξεκιναμε τωρα....ειμαι καινουργια αν και σασ διαβαζω καιρο τωρα με εχετε κανει να γελασω και να κλαψω επισης.....μαλον εγραψα πολλα....ηθελα να ρωτησω ποσο αναμονη εχει να σου βρουν δοτρια????

Καλώς μας ήρθες κουκλίτσα κ καλή δύναμη στον αγώνα σου!!

Η αναμονή εξαρτάται απο το κέντρο.Σε άλλα είναι ελάχιστη δλδ 1 με 2 μήνες κ σε αλλα μπορεί να περιμένεις εως κ 6 μήνες.Εχεις επιλέξει κέντρο??

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ορχιδεα είπε:

καλησπερα κοριτσια !!! καταρχην  σε ολες της εγκυουλες  καλη τελειομηνη εγκυμοσυνη.....καλες χοριακες στα κοριτσια που εχουν κανει ετ....και καλη συνεχεια σε μας που ξεκιναμε τωρα....ειμαι καινουργια αν και σασ διαβαζω καιρο τωρα με εχετε κανει να γελασω και να κλαψω επισης.....μαλον εγραψα πολλα....ηθελα να ρωτησω ποσο αναμονη εχει να σου βρουν δοτρια????

Καλησπέρα κ καλή αρχή! Η αναμονή ποικίλει ανάλογα με το κέντρο. Από 1-2 μήνες μέχρι 6-7 μηνες

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Καλησπέρα κ καλή αρχή! Η αναμονή ποικίλει ανάλογα με το κέντρο. Από 1-2 μήνες μέχρι 6-7 μηνες

ευχαριστω πολυ για την απαντηση!!!

Just now, Papy είπε:

Εύχομαι όλα να είναι καλά κούκλα.Αν σε ανακουφίζει βέβαια να πάρεις κ τον γιατρό σου ένα τηλέφωνο.Εδώ τους τηλεφωνούμε για χίλιες δυο βλακείες, σ'αυτό που μας καίει δε θα πάρουμε??

Καλώς μας ήρθες κουκλίτσα κ καλή δύναμη στον αγώνα σου!!

Η αναμονή εξαρτάται απο το κέντρο.Σε άλλα είναι ελάχιστη δλδ 1 με 2 μήνες κ σε αλλα μπορεί να περιμένεις εως κ 6 μήνες.Εχεις επιλέξει κέντρο??

ναι μου συστησε ο γυναικολογος μου ενα στην αθηνα....ειμαι απο επαρχια....αλλα  περιμενουμε 3 μηνες και μου ειπαν απο οκτωμβρη και αν.....γιαυτο πηρα το θαρρος να γραψω.....με εχει πιασει λιγο απελπισια.....ποφφφφφ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ορχιδεα είπε:

ευχαριστω πολυ για την απαντηση!!!

ναι μου συστησε ο γυναικολογος μου ενα στην αθηνα....ειμαι απο επαρχια....αλλα  περιμενουμε 3 μηνες και μου ειπαν απο οκτωμβρη και αν.....γιαυτο πηρα το θαρρος να γραψω.....με εχει πιασει λιγο απελπισια.....ποφφφφφ

Έχει στην Αθήνα γιατρούς με μικρότερη αναμονή . Θα σου πουν τα κοριτσια

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

On 27/7/2020 at 3:17 ΜΜ, Thia1985 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ. Είμαι στην αναμονή. Η μία βλαστοκυστη εξελίχθηκε από 3ΒΒ σε 4ΒΑ!

Με το που μπήκα κέντρο ήταν ένα μωράκι! 

ΚΑΛΗ ΣΟΥ ΕΠΙΤΥΧΙΑ :-)!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ορχιδεα είπε:

καλησπερα κοριτσια !!! καταρχην  σε ολες της εγκυουλες  καλη τελειομηνη εγκυμοσυνη.....καλες χοριακες στα κοριτσια που εχουν κανει ετ....και καλη συνεχεια σε μας που ξεκιναμε τωρα....ειμαι καινουργια αν και σασ διαβαζω καιρο τωρα με εχετε κανει να γελασω και να κλαψω επισης.....μαλον εγραψα πολλα....ηθελα να ρωτησω ποσο αναμονη εχει να σου βρουν δοτρια????

καλως την μαχητρια μας...καλως ηλθες κ πολυ πολύ καλη σ επυτιχια κ σύντομα μια υπέροχη μαμα να γινεις...σε εμενα κανανε σχεδόν 2 μηνες...1 κ κατι για την ακρίβεια. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 27/7/2020 at 3:17 ΜΜ, Thia1985 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ. Είμαι στην αναμονή. Η μία βλαστοκυστη εξελίχθηκε από 3ΒΒ σε 4ΒΑ!

Με το που μπήκα κέντρο ήταν ένα μωράκι! 

Καλησπερα κοριτσια,

Θα ηθελα τα φωτα σας, εχει τυχει σε καποια πριν την εμβρυομεταφορα να εχει σε καλλιεργεια κολπικου υγρου ecoli?  Ειχα μικρες ενοχλησεις και πηρα συτη την απαντηση. Οι ενοχλησεις ειναι ελαχιστες αλλα αυτο αντιμετωπιζεται με αντιβιωση και εγω ετοιμαζομαι συντομα για εμβρυομεταφορα......

Link to comment
Share on other sites

Just now, aurorahope said:

Καλησπερα κοριτσια,

Θα ηθελα τα φωτα σας, εχει τυχει σε καποια πριν την εμβρυομεταφορα να εχει σε καλλιεργεια κολπικου υγρου ecoli?  Ειχα μικρες ενοχλησεις και πηρα συτη την απαντηση. Οι ενοχλησεις ειναι ελαχιστες αλλα αυτο αντιμετωπιζεται με αντιβιωση και εγω ετοιμαζομαι συντομα για εμβρυομεταφορα......

Καλησπέρα σου, αναμπουμπούλες δηλαδη...όχι, εγώ δεν έχω τέτοια εμπειρία, ίσως κάποιο άλλο κορίτσι, αλλά αν πρέπει να αντιμετωπιστεί, θα σου έλεγα να μην το αφήσεις. Τα έμβρυα είναι κατεψυγμένα? 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, aurorahope είπε:

Καλησπερα κοριτσια,

Θα ηθελα τα φωτα σας, εχει τυχει σε καποια πριν την εμβρυομεταφορα να εχει σε καλλιεργεια κολπικου υγρου ecoli?  Ειχα μικρες ενοχλησεις και πηρα συτη την απαντηση. Οι ενοχλησεις ειναι ελαχιστες αλλα αυτο αντιμετωπιζεται με αντιβιωση και εγω ετοιμαζομαι συντομα για εμβρυομεταφορα......

καλησπέρα,

δεν μου εχει τυχει, αλλα ουρολόγος γιατρος της μητερας μου παλιοτερα επειδη πάθαινε τακτικά ουρολοιμωξεις απο ecoli και ειχε και μικρες ενοχλησεις στο κολπο καποιες φορες ταυτοχρονα, της ειχε συστήσει να πίνει cranberry συμπληρωμα μαζι με την αντιβίωση και προβιοτικα (γιατι γιαουρτι δεν τρωει). Ειχε πει οτι βοηθανε πολυ και οντως την μανα μου την έσωζαν, παντα εχουμε απο τοτε σπιτι μας. 

Η αντιβιωση πριν την ετ φανταζομαι οτι για λιγες μερες δεν θα δημιουργει προβλημα αφου και μετα την ωοληψια δινουν πολλες φορες.

Ο γιατρος σου τι προτείνει, αν θες ρωτησε τον για τα cranberry και τα προβιοτικα. Και αν σου πει να παρεις πες μου να σου στειλω και σε pm την μαρκα των cranberry γιατι ο ουρολογος ειχε επιμεινει σε καποια συγκεριμενη που εχει μεγαλη συγκεντρωση σε σχεση με αλλες.

Ελπιζω να το ξεπερασεις γρηγορα και να προχωρησεις με το καλο

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Andri M είπε:

Καλησπέρα σου, αναμπουμπούλες δηλαδη...όχι, εγώ δεν έχω τέτοια εμπειρία, ίσως κάποιο άλλο κορίτσι, αλλά αν πρέπει να αντιμετωπιστεί, θα σου έλεγα να μην το αφήσεις. Τα έμβρυα είναι κατεψυγμένα? 

On 27/7/2020 at 3:17 ΜΜ, Thia1985 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ. Είμαι στην αναμονή. Η μία βλαστοκυστη εξελίχθηκε από 3ΒΒ σε 4ΒΑ!

Με το που μπήκα κέντρο ήταν ένα μωράκι! 

Καλησπερα κοριτσια,

Θα ηθελα τα φωτα σας, εχει τυχει σε καποια πριν την εμβρυομεταφορα να εχει σε καλλιεργεια κολπικου υγρου ecoli?  Ειχα μικρες ενοχλησεις και πηρα συτη την απαντηση. Οι ενοχλησεις ειναι ελαχιστες αλλα αυτο αντιμετωπιζεται με αντιβιωση και εγω ετοιμαζομαι συντομα για εμβρυομεταφορα......

Just now, maroullaki είπε:

καλησπέρα,

δεν μου εχει τυχει, αλλα ουρολόγος γιατρος της μητερας μου παλιοτερα επειδη πάθαινε τακτικά ουρολοιμωξεις απο ecoli και ειχε και μικρες ενοχλησεις στο κολπο καποιες φορες ταυτοχρονα, της ειχε συστήσει να πίνει cranberry συμπληρωμα μαζι με την αντιβίωση και προβιοτικα (γιατι γιαουρτι δεν τρωει). Ειχε πει οτι βοηθανε πολυ και οντως την μανα μου την έσωζαν, παντα εχουμε απο τοτε σπιτι μας. 

Η αντιβιωση πριν την ετ φανταζομαι οτι για λιγες μερες δεν θα δημιουργει προβλημα αφου και μετα την ωοληψια δινουν πολλες φορες.

Ο γιατρος σου τι προτείνει, αν θες ρωτησε τον για τα cranberry και τα προβιοτικα. Και αν σου πει να παρεις πες μου να σου στειλω και σε pm την μαρκα των cranberry γιατι ο ουρολογος ειχε επιμεινει σε καποια συγκεριμενη που εχει μεγαλη συγκεντρωση σε σχεση με αλλες.

Ελπιζω να το ξεπερασεις γρηγορα και να προχωρησεις με το καλο

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις! Δυστυχως εμαθα σημερα τα αποτελεσματα και η εμβρυομεταφορα ειναι την τριτη...

Δεν ξερω τι θα πει ο γιατρος, τα αποτελεσματα ηρθαν σημερα αργα το απογευμα. Τα συμπτωματα ειναι καλυτερα, αλλα δεν ξερω πως θα ειμαι την τριτη, και αντιβιωση να αρχισω δεν θα την τελειωσω. Εκανα λιγη αναζητηση και βρηκα αυτο με το χυμο κρανμπερι. Πινω ΠΟΛΥ νερο σημερα. Παιρνω προβιοτικα και ναι, αν μπορεις στειλε μου τη μαρκα του κρανμπερι..

 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Ele@n said:

Χαχαχα... Λοιπόν την πρώτη φορά κοίταζε σαν χάνος τη θάλασσα. Τον πήγα κοντά και άκουγε το πλαφ πλαφ που σκάει το κύμα και φοβόταν. Μέχρι στιγμής του έχω βουτήξει πόδια... Δεν ξέρω αν το κάνω καλά αλλά δεν θέλω να φοβηθεί τη θάλασσα οπότε τον βάζω σιγά σιγά... πιστεύω ότι το κρύο δεν θα του άρεσει... 

Καλά κάνεις και το πας σιγά σιγά. Εμένα αγκαλιλα φοβόταν κι ήταν γραπωμένη πάνω μου. Την έβαζα να ακουμπήσει το νερό με τα πόδια και τα σήκωνε ψηλά! Πολλή πλάκα είχε!

Την έβαλα όμως με σωσίβιο (της το φόρεσα από πριν και μπήκαμε μαζί με το σωσίβιο στη θάλασσα) και τελικά της άρεσε πολύ! Έσκυβε και μπροστά να κάνει πλίτσι πλίτσι στο νεράκι!!! Δοκίμασέ το. Έχω ένα απλό από τα τζάμπο αλλά αν έπαιρνα πάλι θα έπαιρνα το swimtrainer που τα κρατάει σε πιο κολυμβητική στάση

7 hours ago, aurorahope said:

Καλησπερα κοριτσια,

Θα ηθελα τα φωτα σας, εχει τυχει σε καποια πριν την εμβρυομεταφορα να εχει σε καλλιεργεια κολπικου υγρου ecoli?  Ειχα μικρες ενοχλησεις και πηρα συτη την απαντηση. Οι ενοχλησεις ειναι ελαχιστες αλλα αυτο αντιμετωπιζεται με αντιβιωση και εγω ετοιμαζομαι συντομα για εμβρυομεταφορα......

Δεν έχω την ίδια εμπειρία ακριβώς. Όμως πήρα αντιβίωση λίγο πριν μέχρι λίγο μετά την εμβρυομεταφορά προληπτικά και μου έκανε μύκητες. Πήρα αγωγή κανονικά. Είχα αγχωθεί πάρα πολύ αλλά όλα πήγαν καλά.

Τα γιουριναλ είναι κράνμπερι σε χάπι και βοηθάνε πολύ

  • Ευχαριστώ 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...