Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, ba_lily είπε:

Δεν τον πηρα ακόμη θελω να δω αν θα έχω αλλο. Την Τριτη έκανα υπέρηχο και αυτος το ίδιο θα με πει να ξαπλώσω και αν δω στη συνέχεια αίμα να τον παρω. 

Αν δεν έχεις συνεχόμενη ροή μην ανησυχείς τζάμπα. Ξεκουράσου όμως, ούτε δουλειές ούτε τπτ. 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

25 minutes ago, Thia1985 said:

Καλημερα

Εγώ πρόσφατα μίλησα σε καλή μου φίλη αναφορικά με τα δανεικά παρότι στην αρχή ήμουν διστακτική και το εκανα διότι ξέρει να κρατάει το στόμα της κλειστό. Δευτερον περνάει ότι κι εγώ. Τρίτον, μίλησα σε μια φίλη Κ ανακουφίστηκα. Ο άντρας μου έχει απελπιστεί πολύ, έβλεπε εχθές τα σπυράκια στο πρόσωπο μου κ μου έλεγε ότι πάλι δεν τα καταφέραμε. Μου είναι πολύ δύσκολο, δίνω τον δικό μου αγώνα, έχω να διαχειριστώ Κ την δικη του απελπισία. 

Ξαναδιάβασα το μήνυμα σου... Να σου πω ψιλοαρχισα να έχω αρνητικές σκέψεις διότι έχω πολύ έντονους πόνους περιόδου. Επίσης διαβάζω κι εδώ για το παραθυρο και την περίπτωση της winspert  Κ λέω μήπως τελικά έπρεπε να την έκανα κι αυτή την εξέταση. 

Και πολύ καλά που έκανες και μίλησες στη φίλη σου! Είπαμε το σωστό για την καθεμιά το ξέρει μόνο η ίδια!!! Όσο για τα υπόλοιπα (σπυράκια κ πόνους) έχουν τόση επίδραση αυτά τα φάρμακα που πώς να ξεχωρίσει κανείς τι είναι τι... ουφ λίγες μερες έμειναν ακόμη.. υπομονή και θετικές σκέψεις :-)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας κορίτσια,

Σήμερα 5η ημέρα από την εμβρυομεταφορά, είχα μία σκέψη. Ο γιατρός μου είπε να πάω για β-χοριακή στις 9 ημέρες. Ωστόσο, μου έκανε  ovitrelle την ημέρα της εμβρυομεταφοράς. 

Μήπως αν πάω στις 9 ημέρες για χοριακή, το αποτέλεσμα βγει ψευδώς θετικό, αν ο οργανισμός μου δεν έχει καθαρίσει από την ovitrelle (που περιέχει β-χοριακή)?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Roda είπε:

Και πολύ καλά που έκανες και μίλησες στη φίλη σου! Είπαμε το σωστό για την καθεμιά το ξέρει μόνο η ίδια!!! Όσο για τα υπόλοιπα (σπυράκια κ πόνους) έχουν τόση επίδραση αυτά τα φάρμακα που πώς να ξεχωρίσει κανείς τι είναι τι... ουφ λίγες μερες έμειναν ακόμη.. υπομονή και θετικές σκέψεις :-)

Άσε Κ χάνω Κ τις μικρές απέναντι... Σήμερα ήταν η τελευταία μέρα στον παιδικό οπότε πρωινή παράσταση δεν έχει. Θα πάνε κ διακοπές λογικά όποτε από Σεπτέμβρη πάλι!!! 

Σου λέω ούτε για γκόμενο δεν έκανα έτσι. Και κόλλησε Κ η μάνα μου, της λέω ήταν που με έλεγες υπερβολική... 

Just now, Andri M είπε:

Καλημέρα σας κορίτσια,

Σήμερα 5η ημέρα από την εμβρυομεταφορά, είχα μία σκέψη. Ο γιατρός μου είπε να πάω για β-χοριακή στις 9 ημέρες. Ωστόσο, μου έκανε  ovitrelle την ημέρα της εμβρυομεταφοράς. 

Μήπως αν πάω στις 9 ημέρες για χοριακή, το αποτέλεσμα βγει ψευδώς θετικό, αν ο οργανισμός μου δεν έχει καθαρίσει από την ovitrelle (που περιέχει β-χοριακή)?

Δεν έχεις άδικο. 

Όμως είσαι τέταρτη ημέρα γιατί εγώ ρώτησα τον γιατρό κ μου είπε οτι τα βάλαμε 12.30 Δευτέρα άρα την Τριτη 12.30 είναι μια ημέρα κοκ. Γι αυτό Κ με στέλνει για χοριακη όχι αυτή αλλά την επόμενη Δευτέρα.... 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 said:

Άσε Κ χάνω Κ τις μικρές απέναντι... Σήμερα ήταν η τελευταία μέρα στον παιδικό οπότε πρωινή παράσταση δεν έχει. Θα πάνε κ διακοπές λογικά όποτε από Σεπτέμβρη πάλι!!! 

Σου λέω ούτε για γκόμενο δεν έκανα έτσι. Και κόλλησε Κ η μάνα μου, της λέω ήταν που με έλεγες υπερβολική... 

Δεν έχεις άδικο. 

Όμως είσαι τέταρτη ημέρα γιατί εγώ ρώτησα τον γιατρό κ μου είπε οτι τα βάλαμε 12.30 Δευτέρα άρα την Τριτη 12.30 είναι μια ημέρα κοκ. Γι αυτό Κ με στέλνει για χοριακη όχι αυτή αλλά την επόμενη Δευτέρα.... 

Ναι, σωστά, δεν μετράμε την ημέρα της εμβρυομεταφοράς... οπότε 4η ημέρα σήμερα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Andri M είπε:

Ναι, σωστά, δεν μετράμε την ημέρα της εμβρυομεταφοράς... οπότε 4η ημέρα σήμερα...

Είχα μπερδευτεί κι εγώ στην αρχή κ το ρώτησα. 

Πολύ νωρίς ακόμη. 

Όμως για να στο λέει, δείχνει. Αν έχεις αμφιβολίες πήγαινε μια μέρα μετά. 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 said:

Είχα μπερδευτεί κι εγώ στην αρχή κ το ρώτησα. 

Πολύ νωρίς ακόμη. 

Όμως για να στο λέει, δείχνει. Αν έχεις αμφιβολίες πήγαινε μια μέρα μετά. 

Ναι, κάτι τέτοιο σκέφτομαι να κάνω. Και αν έχω υπομονή, ίσως να το καθυστερήσω περισσότερο! Περιττό να πω ότι είμαι και εγώ από τις κοπέλες που τα χτυπάω τα τεστάκια όταν η χοριακή πρέπει να γίνει στις 14 ημέρες!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Andri M είπε:

Ναι, κάτι τέτοιο σκέφτομαι να κάνω. Και αν έχω υπομονή, ίσως να το καθυστερήσω περισσότερο! Περιττό να πω ότι είμαι και εγώ από τις κοπέλες που τα χτυπάω τα τεστάκια όταν η χοριακή πρέπει να γίνει στις 14 ημέρες!

Καλά, εγώ ήμουν Κ πρωτάρα! 

Τώρα έμαθα, ποτηράκι.... 

Άσε, αν είναι πάλι αρνητικό θα βάρεσε το κεφάλι μου στον τοίχο. Αφού το πα Κ στον γιατρο,ολες πιάνουν με τη μια που έχουν έρθει στο ΙΑΚ με εσάς, εμένα προφανώς η τύχη μου με μούτζωσε.. 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 said:

Καλά, εγώ ήμουν Κ πρωτάρα! 

Τώρα έμαθα, ποτηράκι.... 

Άσε, αν είναι πάλι αρνητικό θα βάρεσε το κεφάλι μου στον τοίχο. Αφού το πα Κ στον γιατρο,ολες πιάνουν με τη μια που έχουν έρθει στο ΙΑΚ με εσάς, εμένα προφανώς η τύχη μου με μούτζωσε.. 

Ναι, είχα παρακολουθήσει την περιγραφή σου με το τεστ εγκυμοσύνης! Να σου πω ότι και εγώ δεν ήξερα για το ποτηράκι και έκανα αυτό που έκανες και εσύ. Απλώς προσπαθούσα να ελέγξω τη ροή. Τώρα βέβαια που μοιράστηκαν τα κορίτσια τον σωστό τον τρόπο, εννοείται ότι και εγώ θα έχω ποτηράκι!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Andri M είπε:

Ναι, είχα παρακολουθήσει την περιγραφή σου με το τεστ εγκυμοσύνης! Να σου πω ότι και εγώ δεν ήξερα για το ποτηράκι και έκανα αυτό που έκανες και εσύ. Απλώς προσπαθούσα να ελέγξω τη ροή. Τώρα βέβαια που μοιράστηκαν τα κορίτσια τον σωστό τον τρόπο, εννοείται ότι και εγώ θα έχω ποτηράκι!

Εμένα έτρεμε το χέρι μου¡χαχαχα

  • Χαχα 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Thia1985 είπε:

Καμμια παρεξήγηση 

Ο δικός μου το ακριβώς αντίθετο, είναι αυθόρμητος Κ του βγαίνουν. Του είπα ότι Κ μόνο που λέει ότι δεν πετύχαμε το γρουσουζευει. Ξέρω πως ότι ήταν να γίνει έγινε ήδη αλλά Κ πάλι. Κακη ενέργεια.. 

Πολύ καλά του τα λες. Αυτοι οι άντρα πια πολλές φορές πιο γκρινιάρηδες από μας


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Πήγα τελικά γενικη κλινική αποκόλληση είναι μου είπε ο γιατρός πώς θα δω λίγο αίμα ακόμα να μην κάνω την inohep σήμερα και το απόγευμα να κάνω και δεύτερη prolutex. Ξάπλα χαλαρά 2 με 3 μέρες 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ba_lily είπε:

Άσε εγώ ξιπνησα το πρωί πάω τουαλέτα στο σκούπισμα κόκκινο αίμα. Έχω τρελαθεί τώρα δεν έχω κάτι ελάχιστα καφε έχω τρελαθεί όμως φοβάμαι πολύ το επόμενο ραντεβού μου στο γιατρό είναι 25 Αυγούστου για αυχενικη διαφάνεια. Ξερω αν το παρω τηλέφωνο θα μου πει ξάπλα δεν είναι κάτι από την στιγμή που σταμάτησε και δεν ποναο αλλά μπορώ να ηρεμήσω δεν μπορώ. Δεν έχω και καθόλου συμπτώματα παρολ που είμαι σχεδόν 9 ευδομαδων έστω να είχα κάτι να πω εντάξει είναι εκεί 

Ξάπλωσε σήμερα κ ενημέρωσε το γιατρό σου μήπως σου αυξήσει τα ουτρο. Συνήθως δεν είναι κάτι ανησυχητικό κ σταματάει. Κι εγω το επαθα

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Πολύ καλά του τα λες. Αυτοι οι άντρα πια πολλές φορές πιο γκρινιάρηδες από μας

Ασε

Μες τη μιρλα... Το μικρό μικρό απέναντι είναι γκρινιάρικο, λογικό, με το κλάμα προσπαθεί να πάρει ότι θέλει... Και του λέω μια μέρα, ταιριάζετε απόλυτα με τη μικρή απέναντι!!!! Χαχα

Ναι, δε μπορούν να διαχειριστούν πολλά μαζι... 

Ζήτω συγγνώμη από τις αγορομανες αλλά βγαίνουν κουρασμένοι από την κοιλιά. 

Ο πατερας μου καμμια σχέση, αφού του λέω πολλές φορές πως αποτελεί εξαίρεση στον κανόνα. 

Just now, ba_lily είπε:

Πήγα τελικά γενικη κλινική αποκόλληση είναι μου είπε ο γιατρός πώς θα δω λίγο αίμα ακόμα να μην κάνω την inohep σήμερα και το απόγευμα να κάνω και δεύτερη prolutex. Ξάπλα χαλαρά 2 με 3 μέρες 

Κορίτσι μου πρόσεχε. Τόσο αγώνα εκανες. Ξάπλα κ πάλι ξάπλα. 

  • Χαχα 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Thia1985 είπε:

Καλημερα

Εγώ πρόσφατα μίλησα σε καλή μου φίλη αναφορικά με τα δανεικά παρότι στην αρχή ήμουν διστακτική και το εκανα διότι ξέρει να κρατάει το στόμα της κλειστό. Δευτερον περνάει ότι κι εγώ. Τρίτον, μίλησα σε μια φίλη Κ ανακουφίστηκα. Ο άντρας μου έχει απελπιστεί πολύ, έβλεπε εχθές τα σπυράκια στο πρόσωπο μου κ μου έλεγε ότι πάλι δεν τα καταφέραμε. Μου είναι πολύ δύσκολο, δίνω τον δικό μου αγώνα, έχω να διαχειριστώ Κ την δικη του απελπισία. 

Ξαναδιάβασα το μήνυμα σου... Να σου πω ψιλοαρχισα να έχω αρνητικές σκέψεις διότι έχω πολύ έντονους πόνους περιόδου. Επίσης διαβάζω κι εδώ για το παραθυρο και την περίπτωση της winspert  Κ λέω μήπως τελικά έπρεπε να την έκανα κι αυτή την εξέταση. 

Οι πόνοι περιόδου δεν λένε κάτι. Υπάρχουν και στη μία και στην άλλη περίπτωση. Τα σπυράκια επίσης. Καλέ πέρασε μίσος χρόνος από τη γέννα και οι ορμόνες ακόμα δεν έχουν καταλαγιάσει. Λαιμός και στήθος είναι γεμάτα σπυράκια. 

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...