Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Ele@n είπε:

Ελααααα... Πρέπει να είναι πολύ χαριτωμένες. Μπράβο στον παππού, αν και τα γλειφιτζουρια χαλάνε τα δόντια... 

Όλα τα μικρά είναι απίστευτα. Κι αν το σκεφτείς τα πάντα γύρω τους είναι καινούργια και τα μαθαίνουν από εσένα.  Την πρώτη φορά που είδε θάλασσα είχε μείνει τουλάχιστον πεντάλεπτο με το στόμα ανοιχτό και την κοίταζε με ύφος τι είναι πάλι αυτό; Πού με φέρατε; Ούτε βέβαια να την πλησιάσει...στα μάτια του περισσότερο με τέρας έμοιαζε...

 

Προφανώς έχει πάρει θέση ε;Κατ αρχάς η κοιλιά θα νιώθεις ότι είναι πιο χαμηλά και ότι μπορείς να αναπνέεις καλύτερα. Και μερικές μέρες πριν ίσως καταλάβεις και το τραχηλικό βύσμα να φεύγει... αυτό δείχνει την έναρξη του τοκετού. Εννοείς να ξεκινήσεις για φυσιολογικό και να καταλήξεις με καισαρική; 

θεση κατω εχει παρει εδω κι ενα μηνα .Πιο ψηλα τη νιωθω οχι πιο χαμηλα. Απλως καποιες φορες σαν ν ψαχουλευει τον τραχηλο μου.Το βυσμα τι ειναι?

Οχι εννοω να με πιασουν πονοι τοκετου κ να κανουμε καισαρικη. Καισαρικη θα κανουμε σιγουρα προγραμματισμενη

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Mary H είπε:

θεση κατω εχει παρει εδω κι ενα μηνα .Πιο ψηλα τη νιωθω οχι πιο χαμηλα. Απλως καποιες φορες σαν ν ψαχουλευει τον τραχηλο μου.Το βυσμα τι ειναι?

Οχι εννοω να με πιασουν πονοι τοκετου κ να κανουμε καισαρικη. Καισαρικη θα κανουμε σιγουρα προγραμματισμενη

Αχ Μαιρούλα μπήκες στο μήνα σου??Πότε έκανες την προσπάθεια, πότε άκουσες καρδούλα, πότε φούσκωσες σαν μπαλόνι ούτε που το καταλάβαμε!!!Εμεις βέβαια γιατί εσύ είναι σίγουρο ότι κάτι κατάλαβες!!Με το καλό κοριτσάρα μου να υποδεχτείτε την πριγκίπισσα:x

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Papy είπε:

Αχ Μαιρούλα μπήκες στο μήνα σου??Πότε έκανες την προσπάθεια, πότε άκουσες καρδούλα, πότε φούσκωσες σαν μπαλόνι ούτε που το καταλάβαμε!!!Εμεις βέβαια γιατί εσύ είναι σίγουρο ότι κάτι κατάλαβες!!Με το καλό κοριτσάρα μου να υποδεχτείτε την πριγκίπισσα:x

Ναι μπηκα και δεν το πιστευω! Εγιναν ολα πολυ γρηγορα, η υστεροσκοπηση, η απογοητευση, ο φοβος το αγχος, η ετ, η χοριακη, οι μεγαλοι υπερηχοι,και να μαστε τωρα λιγο πριν.....Ετσι θα φτασεις κι εσυ γρηγορα στο τερμα με τα μωρα σου, θα δεις!

  • Μου αρέσει 5

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H said:

Ναι μπηκα και δεν το πιστευω! Εγιναν ολα πολυ γρηγορα, η υστεροσκοπηση, η απογοητευση, ο φοβος το αγχος, η ετ, η χοριακη, οι μεγαλοι υπερηχοι,και να μαστε τωρα λιγο πριν.....Ετσι θα φτασεις κι εσυ γρηγορα στο τερμα με τα μωρα σου, θα δεις!

Με το καλό Μαίρη! Πέρασε ο καιρός και εσύ τα πήγες περίφημα! Άντε, κλείσε τις εκκρεμότητες και ετοιμάσου να υποδεχτείς το θαύμα σου!! Με το καλό να έρθει!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Andri M είπε:

Με το καλό Μαίρη! Πέρασε ο καιρός και εσύ τα πήγες περίφημα! Άντε, κλείσε τις εκκρεμότητες και ετοιμάσου να υποδεχτείς το θαύμα σου!! Με το καλό να έρθει!

Oι δουλειες δεν τελειωνουν , σαν το γεφυρι της Αρτας. Θα ετοιμασω σημερα τη βαλιτσα κι οτι θελει ας γινει. Ας μην ειναι ετοιμο το δωματιο της. Αφου στο λικνο θα την εχουμε.

Εσυ κοριτσι θυμισε μου σε τι φαση εισαι?


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mary H said:

Oι δουλειες δεν τελειωνουν , σαν το γεφυρι της Αρτας. Θα ετοιμασω σημερα τη βαλιτσα κι οτι θελει ας γινει. Ας μην ειναι ετοιμο το δωματιο της. Αφου στο λικνο θα την εχουμε.

Εσυ κοριτσι θυμισε μου σε τι φαση εισαι?

Σε φάση περίεργη! Άστα, αλλού ήθελα να πάω, αλλού πήγα έπειτα από ισχυρή πίεση του συντρόφου μου (σε γιο πολύ καλού φίλου της οικογένειας - που θεωρήθηκε ότι θα μας πρόσεχε), ένας γιατρός πανάκριβος και λιγότερος των περιστάσεων (προσωπική άποψη βέβαια). Πλήρωσα σε αυτόν 1000 ευρώ μαύρα για υστεροσκόπηση, χώρια τί πλήρωσα στο νοσοκομείο. Πλήρωνα 100 ευρώ μαύρα για τον υπέρηχο κάθε φορά που με έβλεπε για 3-5 λεπτά - τα οποία δεν αφαιρέθηκαν από τα υπόλοιπα που του έδωσα. Με δανεικά. Σε μεγάλο κέντρο. Με μόνο 2 βλαστοκύστες, μέτριας ποιότητας (καλύτερες μπορεί να έδινα εγώ). Με πρώτη και τελευταία ενημέρωση την ημέρα της εμβρυομεταφοράς (μας έπεσαν τα μούτρα όταν ακούσαμε το αποτέλεσμα...φαντάσου ψυχολογία...). Με καμία έκπτωση. Με εντελώς άδειο πορτοφόλι. Νομίζω δεν χρειάζεται να πω περισσότερα....Περιμένω την ημέρα της χοριακής. Α, και χωρίς αιματολογικές εξετάσεις ούτε πριν ούτε μετά την εμβρυομεταφορά (προγεστερόνη, οιστραδιόλη, κτλ) γιατί με έχει καλύψει λέει...

Εντάξει, για να μην τα γειώνω όλα, έκανα διαφορετικά πράγματα αυτή τη φορά. Έκανα 2 δόσεις intralipids (δρουν υποστηρικτικά στην εμφύτευση λένε ορισμένοι), τις οποίες μου πρότεινε η αιματολόγος και συμφώνησε ο γιατρός και ovitrelle την ημέρα της εμβρυομεταφοράς. Ποιός ξέρει, ίσως και να πετύχει. Αλλά πετύχει δεν πετύχει, θέλω να του ανοίξω το κεφάλι!

  • Μου αρέσει 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Andri M είπε:

Σε φάση περίεργη! Άστα, αλλού ήθελα να πάω, αλλού πήγα έπειτα από ισχυρή πίεση του συντρόφου μου (σε γιο πολύ καλού φίλου της οικογένειας - που θεωρήθηκε ότι θα μας πρόσεχε), ένας γιατρός πανάκριβος και λιγότερος των περιστάσεων (προσωπική άποψη βέβαια). Πλήρωσα σε αυτόν 1000 ευρώ μαύρα για υστεροσκόπηση, χώρια τί πλήρωσα στο νοσοκομείο. Πλήρωνα 100 ευρώ μαύρα για τον υπέρηχο κάθε φορά που με έβλεπε για 3-5 λεπτά - τα οποία δεν αφαιρέθηκαν από τα υπόλοιπα που του έδωσα. Με δανεικά. Σε μεγάλο κέντρο. Με μόνο 2 βλαστοκύστες, μέτριας ποιότητας (καλύτερες μπορεί να έδινα εγώ). Με πρώτη και τελευταία ενημέρωση την ημέρα της εμβρυομεταφοράς (μας έπεσαν τα μούτρα όταν ακούσαμε το αποτέλεσμα...φαντάσου ψυχολογία...). Με καμία έκπτωση. Με εντελώς άδειο πορτοφόλι. Νομίζω δεν χρειάζεται να πω περισσότερα....Περιμένω την ημέρα της χοριακής. Α, και χωρίς αιματολογικές εξετάσεις ούτε πριν ούτε μετά την εμβρυομεταφορά (προγεστερόνη, οιστραδιόλη, κτλ) γιατί με έχει καλύψει λέει...

Εντάξει, για να μην τα γειώνω όλα, έκανα διαφορετικά πράγματα αυτή τη φορά. Έκανα 2 δόσεις intralipids (δρουν υποστηρικτικά στην εμφύτευση λένε ορισμένοι), τις οποίες μου πρότεινε η αιματολόγος και συμφώνησε ο γιατρός και ovitrelle την ημέρα της εμβρυομεταφοράς. Ποιός ξέρει, ίσως και να πετύχει. Αλλά πετύχει δεν πετύχει, θέλω να του ανοίξω το κεφάλι!

Καλη επιτυχια, σου ευχομαι. Μπορει και με μετριες να πετυχει! Παρολα αυτα εχεις απολυτο δικιο! Θελει πολυ προσοχη κυκλοφορουν λαμογια στο χωρο. Εγω ευτυχως πετυχα σε καλη περιπτωση. Το οτι εχω τωρα τη μπεμπα το χρωστω στις 6 βλαστοκυστες με τη μια. Δοξα τω Θεω!

Ομως περιμενε, μπορει να εχεις εκπληξεις. Οπως κ να εχει ομως το κεφαλι να του το ανοιξεις!

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H said:

Καλη επιτυχια, σου ευχομαι. Μπορει και με μετριες να πετυχει! Παρολα αυτα εχεις απολυτο δικιο! Θελει πολυ προσοχη κυκλοφορουν λαμογια στο χωρο. Εγω ευτυχως πετυχα σε καλη περιπτωση. Το οτι εχω τωρα τη μπεμπα το χρωστω στις 6 βλαστοκυστες με τη μια. Δοξα τω Θεω!

Ομως περιμενε, μπορει να εχεις εκπληξεις. Οπως κ να εχει ομως το κεφαλι να του το ανοιξεις!

Άστα, λιγότερη προσοχή δεν μπορούσε να δώσει. Στην πρώτη επίσκεψη, μας είπε ότι αυτός θα παρακολουθεί τη δότρια και θα έχουμε σίγουρα 2 προσπάθειες, ίσως και παραπάνω. Επίσης είπε ότι το σπέρμα έιναι πάρα πολύ καλό και ότι ο σύντροφος θα μπορούσε να γίνει δότης (δεν το ακούμε πρώτη φορά αυτό).

Την ημέρα που μου ανακοίνωσαν πότε θα γίνει η εμβρυομεταφορά (ήταν Δευτέρα και μου είπαν την επόμενη Δευτέρα εμβρυομεταφορά), δεν ανέφεραν κάτι για το σπέρμα. Εγώ πήρα την επόμενη τηλέφωνο να ρωτήσω (με τρόμο στη σκέψη να νομίζουν ότι θα πάρουμε και δότη) και τελικά μου είπαν να πάει να δώσει την επόμενη ημέρα. Τί θα γινόταν αν δεν έπαιρνα εγώ τηλέφωνο, ούτε που θέλω να το σκέφτομαι. Ρώτησα πότε θα ενημερωθούμε και για την πορεία των δανεικών και ο γιατρός μετέφερε το μήνυμα ότι θα μάθουμε την ημέρα της εμβρυομεταφοράς.

Την ημέρα της εμβρυομεταφοράς, 30 λεπτά πριν μπω μέσα, μας ενημέρωσε μία εμβρυολόγος για τα καθέκαστα. Μετά την εμβρυομεταφορά, μας είπε η άσχετη γραμματέας/μαία να περιμένουμε το γιατρό να μιλήσουμε. Όταν λοιπόν ήρθε, του είπαμε ότι σοκαριστήκαμε με τα αποτελέσματα της γονιμοποίησης και ότι δεν βρίσκουμε πρέπον να μας ενημερώνουν τελευταία στιγμή. Δεν ανέλαβε καμία ευθύνη, το μόνο που είπε είναι ότι αυτό ενέχει δυστυχώς ρίσκο (το οποίο πήραμε όλο εμείς φυσικά). Και ότι έχουν "δικαίωμα" αυτά τα έμβρυα που βάλαμε και πρέπει να τους δώσουμε την ευκαιρία - λες και από εμάς περιμένουν. Η μία βλαστοκύστη ήταν BC για να καταλάβεις. Γενικώς, απαράδεκτος και sociopath! Φαντάσου να μην ήταν και γιός πολύ καλού οικογενειακού φίλου δηλαδή!

  • Μου αρέσει 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Andri M είπε:

Άστα, λιγότερη προσοχή δεν μπορούσε να δώσει. Στην πρώτη επίσκεψη, μας είπε ότι αυτός θα παρακολουθεί τη δότρια και θα έχουμε σίγουρα 2 προσπάθειες, ίσως και παραπάνω. Επίσης είπε ότι το σπέρμα έιναι πάρα πολύ καλό και ότι ο σύντροφος θα μπορούσε να γίνει δότης (δεν το ακούμε πρώτη φορά αυτό).

Την ημέρα που μου ανακοίνωσαν πότε θα γίνει η εμβρυομεταφορά (ήταν Δευτέρα και μου είπαν την επόμενη Δευτέρα εμβρυομεταφορά), δεν ανέφεραν κάτι για το σπέρμα. Εγώ πήρα την επόμενη τηλέφωνο να ρωτήσω (με τρόμο στη σκέψη να νομίζουν ότι θα πάρουμε και δότη) και τελικά μου είπαν να πάει να δώσει την επόμενη ημέρα. Τί θα γινόταν αν δεν έπαιρνα εγώ τηλέφωνο, ούτε που θέλω να το σκέφτομαι. Ρώτησα πότε θα ενημερωθούμε και για την πορεία των δανεικών και ο γιατρός μετέφερε το μήνυμα ότι θα μάθουμε την ημέρα της εμβρυομεταφοράς.

Την ημέρα της εμβρυομεταφοράς, 30 λεπτά πριν μπω μέσα, μας ενημέρωσε μία εμβρυολόγος για τα καθέκαστα. Μετά την εμβρυομεταφορά, μας είπε η άσχετη γραμματέας/μαία να περιμένουμε το γιατρό να μιλήσουμε. Όταν λοιπόν ήρθε, του είπαμε ότι σοκαριστήκαμε με τα αποτελέσματα της γονιμοποίησης και ότι δεν βρίσκουμε πρέπον να μας ενημερώνουν τελευταία στιγμή. Δεν ανέλαβε καμία ευθύνη, το μόνο που είπε είναι ότι αυτό ενέχει δυστυχώς ρίσκο (το οποίο πήραμε όλο εμείς φυσικά). Και ότι έχουν "δικαίωμα" αυτά τα έμβρυα που βάλαμε και πρέπει να τους δώσουμε την ευκαιρία - λες και από εμάς περιμένουν. Η μία βλαστοκύστη ήταν BC για να καταλάβεις. Γενικώς, απαράδεκτος και sociopath! Φαντάσου να μην ήταν και γιός πολύ καλού οικογενειακού φίλου δηλαδή!

κ γιατι πηγες τε αγαπη μ...γιατι δεν σταμάτησες την διαδικασία μονη σ,???ο αντρας σ δεν έβλεπε...απαράδεκτος κ ελλεινος ο γιος....σορρυ κιολας..  

μοναχα θα κανω το σταυρό μ μετα απ ολα αυτα να είσαι εγκυος ...αυτο μονο κ φωναξε με να του σπάσουμε το κεφάλι παρεα

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan said:

κ γιατι πηγες τε αγαπη μ...γιατι δεν σταμάτησες την διαδικασία μονη σ,???ο αντρας σ δεν έβλεπε...απαράδεκτος κ ελλεινος ο γιος....σορρυ κιολας..  

μοναχα θα κανω το σταυρό μ μετα απ ολα αυτα να είσαι εγκυος ...αυτο μονο κ φωναξε με να του σπάσουμε το κεφάλι παρεα

Αν δεν είμαι έγκυος, ξέρεις μετά πού θα πάω!!!!!!!!!!

Άσε...έσκιζαν τα ιμάτιά τους τα πεθερικά ότι είναι από τους καλύτερους και ότι έχει περγαμηνές. Μετά το πρώτο ραντεβού δεν ήμουν ευχαριστημένη. Το συζήτησα με το σύντροφο και ήταν λες και βρισκόμασταν σε διαφορετικούς γιατρούς! Στο τέλος του είπα, ότι άλλο είναι να θες να προχωρήσεις εκεί που πιστεύεις ότι θα υπάρχει μοχλός πίεσης και άλλο είναι να παραποιείς τα γεγονότα. Αλλά δυστυχώς υπέκυψα. Βέβαια, μετά από όλα αυτά, εννοείται ότι δεν θα ξαναβγάλει άχνα όλο το σόι....αλλά τί να το κάνω βρε Rafaelatarzan....αυτός πραγματικά μας άδειασε και ψυχολογικά και οικονομικά...

Και ξέρεις τί άλλο με τρώει? Αυτός επέλεξε να μας ενημερώσουν για την πορεία της γονιμοποίησης την ημέρα της εμβρυομεταφοράς. Έπρεπε να έχουμε φύγει επι τόπου. Δεν έπρεπε να έχουμε προχωρήσει. Αλλά βλέπεις δεν έχουμε τα κότσια. Και μετά από τη συζήτηση, όταν ήρθε η άσχετη γραμματέας να εισπράξει, έπρεπε να πούμε ότι δεν έχουμε τόσα χρήματα μαζί μας. Και να φεύγαμε για να ανασυνταχθούμε. Αλλά ούτε αυτό κάναμε. Είμαστε και εμείς πολύ αξιοπρεπείς. Μας λήστεψε ο τύπος...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Mary H είπε:

θ Απλως καποιες φορες σαν ν ψαχουλευει τον τραχηλο μου.Το βυσμα τι ειναι?

 

Είναι το "πώμα" που συγκρατεί το μωρό. Φεύγει συνήθως μόνο του λίγες μέρες πριν. 

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Andri M είπε:

Αν δεν είμαι έγκυος, ξέρεις μετά πού θα πάω!!!!!!!!!!

Άσε...έσκιζαν τα ιμάτιά τους τα πεθερικά ότι είναι από τους καλύτερους και ότι έχει περγαμηνές. Μετά το πρώτο ραντεβού δεν ήμουν ευχαριστημένη. Το συζήτησα με το σύντροφο και ήταν λες και βρισκόμασταν σε διαφορετικούς γιατρούς! Στο τέλος του είπα, ότι άλλο είναι να θες να προχωρήσεις εκεί που πιστεύεις ότι θα υπάρχει μοχλός πίεσης και άλλο είναι να παραποιείς τα γεγονότα. Αλλά δυστυχώς υπέκυψα. Βέβαια, μετά από όλα αυτά, εννοείται ότι δεν θα ξαναβγάλει άχνα όλο το σόι....αλλά τί να το κάνω βρε Rafaelatarzan....αυτός πραγματικά μας άδειασε και ψυχολογικά και οικονομικά...

Και ξέρεις τί άλλο με τρώει? Αυτός επέλεξε να μας ενημερώσουν για την πορεία της γονιμοποίησης την ημέρα της εμβρυομεταφοράς. Έπρεπε να έχουμε φύγει επι τόπου. Δεν έπρεπε να έχουμε προχωρήσει. Αλλά βλέπεις δεν έχουμε τα κότσια. Και μετά από τη συζήτηση, όταν ήρθε η άσχετη γραμματέας να εισπράξει, έπρεπε να πούμε ότι δεν έχουμε τόσα χρήματα μαζί μας. Και να φεύγαμε για να ανασυνταχθούμε. Αλλά ούτε αυτό κάναμε. Είμαστε και εμείς πολύ αξιοπρεπείς. Μας λήστεψε ο τύπος...

τα μαλλια μ τραβω....ρε τον άχρηστο τον γιο..  θεωρεί το ΕΥΑΤΟ τ κορυφη κιολας ο χαμένος???? πες τα πεθερικά να κατσουν στα αυγα τους κ ας βαλουν το χερι στην τσεπη να σ δώσουν κ κατι.  οζι λόγια μονο....οσο που εσυ υπέκυψες δεν φταις....λαχταρα είχες κ εχεις για ενα παιδι....

οκ το κανες παει έγινε τωρα   συγκςβρεωσου σε άλλο θέμα....

νςι ξερω που θα πας αν κ ευχομαι να σ γκάστρωσε ο βλαξ για κ βγεις απο ολο αυτό που παιρνας 

κ πες στον συζηξ οτι εμεις οι γυναίκες πολλες φορες  έχουμε δικιο σε πολλα ..μη πω σε ολα κ το τερματίσω....αλλα λ αυτός πιστευω πίστεψε τα λογια τον αλλον κ σ λεει εχω ελπιδες...λαχτάρα κ ο ιδιος ενα παιδι 

Just now, Ele@n είπε:

Είναι το "πώμα" που συγκρατεί το μωρό. Φεύγει συνήθως μόνο του λίγες μέρες πριν. 

αν κρίνω απο τον δικο μ κοκοβιο το πήρε αμπαριζα σ λεω..χςχαχαχαχαχαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Andri M είπε:

Άστα, λιγότερη προσοχή δεν μπορούσε να δώσει. Στην πρώτη επίσκεψη, μας είπε ότι αυτός θα παρακολουθεί τη δότρια και θα έχουμε σίγουρα 2 προσπάθειες, ίσως και παραπάνω. Επίσης είπε ότι το σπέρμα έιναι πάρα πολύ καλό και ότι ο σύντροφος θα μπορούσε να γίνει δότης (δεν το ακούμε πρώτη φορά αυτό).

Την ημέρα που μου ανακοίνωσαν πότε θα γίνει η εμβρυομεταφορά (ήταν Δευτέρα και μου είπαν την επόμενη Δευτέρα εμβρυομεταφορά), δεν ανέφεραν κάτι για το σπέρμα. Εγώ πήρα την επόμενη τηλέφωνο να ρωτήσω (με τρόμο στη σκέψη να νομίζουν ότι θα πάρουμε και δότη) και τελικά μου είπαν να πάει να δώσει την επόμενη ημέρα. Τί θα γινόταν αν δεν έπαιρνα εγώ τηλέφωνο, ούτε που θέλω να το σκέφτομαι. Ρώτησα πότε θα ενημερωθούμε και για την πορεία των δανεικών και ο γιατρός μετέφερε το μήνυμα ότι θα μάθουμε την ημέρα της εμβρυομεταφοράς.

Την ημέρα της εμβρυομεταφοράς, 30 λεπτά πριν μπω μέσα, μας ενημέρωσε μία εμβρυολόγος για τα καθέκαστα. Μετά την εμβρυομεταφορά, μας είπε η άσχετη γραμματέας/μαία να περιμένουμε το γιατρό να μιλήσουμε. Όταν λοιπόν ήρθε, του είπαμε ότι σοκαριστήκαμε με τα αποτελέσματα της γονιμοποίησης και ότι δεν βρίσκουμε πρέπον να μας ενημερώνουν τελευταία στιγμή. Δεν ανέλαβε καμία ευθύνη, το μόνο που είπε είναι ότι αυτό ενέχει δυστυχώς ρίσκο (το οποίο πήραμε όλο εμείς φυσικά). Και ότι έχουν "δικαίωμα" αυτά τα έμβρυα που βάλαμε και πρέπει να τους δώσουμε την ευκαιρία - λες και από εμάς περιμένουν. Η μία βλαστοκύστη ήταν BC για να καταλάβεις. Γενικώς, απαράδεκτος και sociopath! Φαντάσου να μην ήταν και γιός πολύ καλού οικογενειακού φίλου δηλαδή!

Aπαραδεκτος!!!!

Just now, Ele@n είπε:

Είναι το "πώμα" που συγκρατεί το μωρό. Φεύγει συνήθως μόνο του λίγες μέρες πριν. 

Και πως καταλαβαινω οτι εφυγε?


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Rafaelatarzan είπε:

κ γιατι πηγες τε αγαπη μ...γιατι δεν σταμάτησες την διαδικασία μονη σ,???ο αντρας σ δεν έβλεπε...απαράδεκτος κ ελλεινος ο γιος....σορρυ κιολας..  

μοναχα θα κανω το σταυρό μ μετα απ ολα αυτα να είσαι εγκυος ...αυτο μονο κ φωναξε με να του σπάσουμε το κεφάλι παρεα

Καλημερα

Επειδή έχω πάει Κ εγώ σε γιατρό γιο πολύ καλού φίλου του πεθερού, δεν είναι εύκολο να σταματήσεις την διαδικασία. Δεν είναι ένα απλό φεύγω, μπλέκονται πολλοι... 

Εγώ βέβαια, για να ειμαι ειλικρινής το έκανα, δε χαμπαριασα γιατί κατάλαβα τι θα γινόταν.. Όμως ακόμα καμμια φορά μου λέει ο άντρας μου πως ίσως αυτός μας είχε προσέξει περισσότερο... 

Πράγμα που δεν πιστεύω φυσικά... Εμένα με έβγαλε άχρηστη Κ τον άνδρα μου λάδι, ότι όλα είναι τέλεια. 

Επειδή έχω καεί Κ παρακαει,αυτα το να γίνει ο άνδρας δότης τα ακούω μην πω πως.... Μόνο γιατρός σωστός κι εξειδικευμενος στο σπέρμα μπορεί να πει μια τέτοια κουβέντα(κατα τη γνώμη μου ούτε κι αυτός, διχάζει το ζευγάρι έτσι)  Κ γνώμη μου κι ας κριθω,σε καμμια περίπτωση εξωσωματικος. 

Όταν τα καταφέρω που ελπίζω μια μέρα να γίνει, θα γράψω την εμπειρία μου από όλα τα λαμογια που περασα(εξαιρεση η ενδοκρινολογος του Έλενα, Ο προηγούμενος γιατρός δε θέμα ήθους, Ο τωρινός κι ένας στρατιωτικός που πήγα σε δημόσιο) για να βοηθήσω κάποιες κοπέλες όπως βοηθήθηκα κι εγώ. 

Από τον γιατρό που σας λέω, τον κοινό γνωστό, πέρα από τα όσα έβλεπα μόνη, με βοήθησε να φύγω μέλος του φόρουμ που είχε εμπειρία δυστυχώς κακή Κ μιλήσαμε τυχαία εδώ. Την ευγνωμωνω προσωπικά γιατί προσπάθησα, πάλεψα Κ διαμόρφωσα μόνη γνώμη μετά για το τι έπρεπε να κάνω. 

9 ώρες πρίν, Andri M είπε:

Σε φάση περίεργη! Άστα, αλλού ήθελα να πάω, αλλού πήγα έπειτα από ισχυρή πίεση του συντρόφου μου (σε γιο πολύ καλού φίλου της οικογένειας - που θεωρήθηκε ότι θα μας πρόσεχε), ένας γιατρός πανάκριβος και λιγότερος των περιστάσεων (προσωπική άποψη βέβαια). Πλήρωσα σε αυτόν 1000 ευρώ μαύρα για υστεροσκόπηση, χώρια τί πλήρωσα στο νοσοκομείο. Πλήρωνα 100 ευρώ μαύρα για τον υπέρηχο κάθε φορά που με έβλεπε για 3-5 λεπτά - τα οποία δεν αφαιρέθηκαν από τα υπόλοιπα που του έδωσα. Με δανεικά. Σε μεγάλο κέντρο. Με μόνο 2 βλαστοκύστες, μέτριας ποιότητας (καλύτερες μπορεί να έδινα εγώ). Με πρώτη και τελευταία ενημέρωση την ημέρα της εμβρυομεταφοράς (μας έπεσαν τα μούτρα όταν ακούσαμε το αποτέλεσμα...φαντάσου ψυχολογία...). Με καμία έκπτωση. Με εντελώς άδειο πορτοφόλι. Νομίζω δεν χρειάζεται να πω περισσότερα....Περιμένω την ημέρα της χοριακής. Α, και χωρίς αιματολογικές εξετάσεις ούτε πριν ούτε μετά την εμβρυομεταφορά (προγεστερόνη, οιστραδιόλη, κτλ) γιατί με έχει καλύψει λέει...

Εντάξει, για να μην τα γειώνω όλα, έκανα διαφορετικά πράγματα αυτή τη φορά. Έκανα 2 δόσεις intralipids (δρουν υποστηρικτικά στην εμφύτευση λένε ορισμένοι), τις οποίες μου πρότεινε η αιματολόγος και συμφώνησε ο γιατρός και ovitrelle την ημέρα της εμβρυομεταφοράς. Ποιός ξέρει, ίσως και να πετύχει. Αλλά πετύχει δεν πετύχει, θέλω να του ανοίξω το κεφάλι!

Κορίτσι μου μην τα σκεφτεσαι τώρα. Κι εμάς την ημέρα της εμβρυομεταφορας μας ενημέρωσαν για το πόσα έμβρυα είχαμε όμως είχα φροντισει απο πριν να κάνω σαφές πως αν πχ είχα δύο ή θα πλήρωνα το μισό ποσό αν δέχονταν η αλλιώς γεια σας Κ θα ακυρωνα την διαδικασία. 

Επειδή από ότι καταλαβαίνω κάναμε την ίδια μέρα εμβρυομεταφορα, να σκέφτεσαι μόνο θετικά. Και για να σου μεταδώσω μια όμορφη εικόνα Κ κορίτσια ζητώ συγγνώμη αν σας κουράζω,  χθες το μικρό μικρό είχε ξαπλώσει στην αγκαλιά του Παππου Κ της γιαγιάς κι έλεγε αχ γαργαλήστε με!!! Γαργαλήστε με να χορτάσω αγκαλίτσες. 

Πήρα τον άντρα μου να το δει Κ του είπα ότι για μια τέτοια εικόνα, αξίζουν όλα, και τα καλά κ τα άσχημα. 

Εύχομαι να πέτυχες αλλά αν δεν....κοψε τα πολλά πολλά με γιατρούς των σογιων Κ πήγαινε όπου εσύ νιώθεις σιγουριά!!! 

  • Μου αρέσει 2

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Α και κάτι τελευταίο... Το είπε κ μια κοπέλα παραπανω αλλά αν αποτύχεις που το απεύχομαι, γύρνα Κ πες στον άντρα σου η στα πεθερικά, επειδή αγάπη μου πήγαμε σε αυτόν με τις περγαμηνές Κ παιδί δεν κάναμε και μείναμε με άδειο πορτοφόλι, την επόμενη προσπάθεια την επιβαρύνονται οι γονείς σου... Έτσι, για να μη σε περνάνε Κ για χαζή.. 

  • Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...