Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Andri M είπε:

Το αστείο είναι ότι είχα πει σε μία φίλη σε ποιό κέντρο θα πάω (με το ζόρι) και μου είχε πει..."ετοιμάσου να σου τον πιάσουν". Είχε πάει στην αρχή με ένα γιατρό για σπερματέγχυση και όταν είδε και άκουσε τιμές σηκώθηκε και έφυγε. Και αυτή ομοιοπαθούσα αλλά έκανε το παιδάκι της που είναι τώρα 6 χρονών. 

Ναι, η Ταρζανίτσα είναι για πολλές αγκαλιές και πολλά φιλιά!!! Και ο γιατρός πρέπει να είναι υπέροχος....Μπράβο και στους δυό τους και βέβαια σε εσένα που θα γίνεις υπέροχη μαμά!!

Να Σάι καλά ευχαριστώ πολύ!!! Ο γιατρός είναι πραγματικά φανταστικός αλλά εγώ πάντα πρώτα απ' όλα θα ευχαριστω την ταρζανιτσα γιατί αν δεν ήταν αυτή δεν θα τον γνώριζα!!!!!

Κορίτσια μου μακάρι όλες να το ζήσετε!!!!!

  • Μου αρέσει 4

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

14 hours ago, Andri M said:

Σε φάση περίεργη! Άστα, αλλού ήθελα να πάω, αλλού πήγα έπειτα από ισχυρή πίεση του συντρόφου μου (σε γιο πολύ καλού φίλου της οικογένειας - που θεωρήθηκε ότι θα μας πρόσεχε), ένας γιατρός πανάκριβος και λιγότερος των περιστάσεων (προσωπική άποψη βέβαια). Πλήρωσα σε αυτόν 1000 ευρώ μαύρα για υστεροσκόπηση, χώρια τί πλήρωσα στο νοσοκομείο. Πλήρωνα 100 ευρώ μαύρα για τον υπέρηχο κάθε φορά που με έβλεπε για 3-5 λεπτά - τα οποία δεν αφαιρέθηκαν από τα υπόλοιπα που του έδωσα. Με δανεικά. Σε μεγάλο κέντρο. Με μόνο 2 βλαστοκύστες, μέτριας ποιότητας (καλύτερες μπορεί να έδινα εγώ). Με πρώτη και τελευταία ενημέρωση την ημέρα της εμβρυομεταφοράς (μας έπεσαν τα μούτρα όταν ακούσαμε το αποτέλεσμα...φαντάσου ψυχολογία...). Με καμία έκπτωση. Με εντελώς άδειο πορτοφόλι. Νομίζω δεν χρειάζεται να πω περισσότερα....Περιμένω την ημέρα της χοριακής. Α, και χωρίς αιματολογικές εξετάσεις ούτε πριν ούτε μετά την εμβρυομεταφορά (προγεστερόνη, οιστραδιόλη, κτλ) γιατί με έχει καλύψει λέει...

Εντάξει, για να μην τα γειώνω όλα, έκανα διαφορετικά πράγματα αυτή τη φορά. Έκανα 2 δόσεις intralipids (δρουν υποστηρικτικά στην εμφύτευση λένε ορισμένοι), τις οποίες μου πρότεινε η αιματολόγος και συμφώνησε ο γιατρός και ovitrelle την ημέρα της εμβρυομεταφοράς. Ποιός ξέρει, ίσως και να πετύχει. Αλλά πετύχει δεν πετύχει, θέλω να του ανοίξω το κεφάλι!

Καλή επιτυχία με το καλό! Πολλές φορές από εκεί που δεν το περιμένουμε προκύπτουν τα ωραία :-). Καταλαβαίνω οτι μενετε στο ιδιο κτιριο με τα πεθερικά οπότε δε θα μπορούσες να «κρυφτείς» και ειναι κ βοήθεια αν το ξέρουν. Προσωπικά επέλεξα να μην πω σε κανέναν τιποτα για να μη διαχειρίζομαι και το άγχος των άλλων. Από ενδιαφέρον βέβαια αγχώνονται αλλά ειναι κουραστικό γιατι έχεις να διαχειριστείς κ το δικό σου άγχος!  ακόμη και κολλητοί φίλοι μπορεί να ρωτούν πράγματα όταν θες να ξεχαστείς ή να σκεφτείς κάτι άλλο κ όλο αυτό με κούρασε πριν απο χρόνια όταν το μοιράστηκα με κανα δυο. Έχει βεβαια κ ο αποκλεισμός των άλλων το τιμημά του. Μάλλον όμως δεν υπάρχει σωστό και λάθος - ο καθενας ό,τι θεωρεί σωστό κ του ταιριάζει πρέπει να κανει. Μη σκέφτεσαι τώρα τίποτα άλλο -ουτε γιατρό ούτε τιποτα- και κανε φοκους στον εαυτό σου. Απο καρδιάς καλή επιτυχία!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Roda said:

Καλή επιτυχία με το καλό! Πολλές φορές από εκεί που δεν το περιμένουμε προκύπτουν τα ωραία :-). Καταλαβαίνω οτι μενετε στο ιδιο κτιριο με τα πεθερικά οπότε δε θα μπορούσες να «κρυφτείς» και ειναι κ βοήθεια αν το ξέρουν. Προσωπικά επέλεξα να μην πω σε κανέναν τιποτα για να μη διαχειρίζομαι και το άγχος των άλλων. Από ενδιαφέρον βέβαια αγχώνονται αλλά ειναι κουραστικό γιατι έχεις να διαχειριστείς κ το δικό σου άγχος!  ακόμη και κολλητοί φίλοι μπορεί να ρωτούν πράγματα όταν θες να ξεχαστείς ή να σκεφτείς κάτι άλλο κ όλο αυτό με κούρασε πριν απο χρόνια όταν το μοιράστηκα με κανα δυο. Έχει βεβαια κ ο αποκλεισμός των άλλων το τιμημά του. Μάλλον όμως δεν υπάρχει σωστό και λάθος - ο καθενας ό,τι θεωρεί σωστό κ του ταιριάζει πρέπει να κανει. Μη σκέφτεσαι τώρα τίποτα άλλο -ουτε γιατρό ούτε τιποτα- και κανε φοκους στον εαυτό σου. Απο καρδιάς καλή επιτυχία!!!!

Σε ευχαριστώ πολύ @Roda

Θα προσπαθήσω να εστιάσω σε εμένα όπως προτείνεις, αν και με βοηθάει να μην μετράω μέρες και να μην μαδάω τη μαργαρίτα με το ερώτημα "είμαι/δεν είμαι"!

Ναι μένουμε στο ίδιο κτίριο με τα πεθερικά(!) και η πεθερά είναι και γιατρός, οπότε όταν τα βρίσκουμε σκούρα με τις ενέσεις και τα υπόλοιπα, της ζητάμε βοήθεια.

Φαντάσου οι δικοί μου γονείς δεν ξέρουν τίποτα. Αλλά δεν είναι και άνθρωποι που μπλέκονται. Βέβαια δεν έχουν και γνωριμίες, οπότε και να ήθελαν, δεν θα μπορούσαν να "βοηθήσουν" με αυτό τον τρόπο.

Έχεις δίκιο ότι έχει και το τίμημά του η απόκρυψη. Και εμένα προσωπικά μου είναι δύσκολο να κρύβω τέτοια πράγματα, ειδικά όταν έχω δώσει δικαίωμα να με ρωτούν... Επέλεξα να μην πω για τα δανεικά (και τα έχω κάνει μαντάρα), αφού έφαγα τα μούτρα μου με πολύ καλή μου φίλη, στην οποία ανέφερα συχνά κατά τη διάρκεια της προηγούμενης προσπάθειας το εναλλακτικό πλάνο των δανεικών ωαρίων, χωρίς ντροπές και κόμπλεξ, γιατί θεωρούσα ότι είναι μία επιλογή που βαραίνει εμένα και μπορεί να είναι Η λύση στο δικό μου αγώνα. Από μία περίεργη αντίδραση/ξέσπασμα που είχε, κατάλαβα ότι δεν είναι όλοι έτοιμοι να ακούν τόσο προοδευτικά πράγματα, ότι δεν μπορούν να αξιολογήσουν την εκάστοτε προσπάθεια και δεν μπορούν καν να μαντέψουν πόσο ψυχοφθόρα είναι αυτή η διαδικασία όταν έχουν κάνει παιδιά με φυσική σύλληψη χωρίς κανένα προβληματισμό. Επομένως όσο λιγότεροι το ξέρουν, τόσο καλύτερα... Αρκεί να μπορεί κανείς να κρατήσει και το στόμα του κλειστό, γιατί εγώ δυσκολεύομαι!!!! :)

Εσύ σε τί φάση είσαι? Είδα ότι είσαι καινούρια στο φόρουμ, καλωσήρθες!! 

Σχετικά με την ερώτησή σου ως προς τον εγγυημένο αριθμό βλαστοκύστεων, δεν νομίζω ότι κανένας δεσμεύεται πραγματικά, αλλά μπορείς (και πιστεύω ότι πρέπει) να διαπραγματευτείς μειωμένη τιμή αν είναι λιγότερα από αυτά που θα σου πουν. Υπάρχουν κάποιοι γιατροί που έχουν δώσει πολλά ωάρια σε παραπάνω από μία περιπτώσεις.

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Mary H είπε:

Aπαραδεκτος!!!!

Και πως καταλαβαινω οτι εφυγε?

Θα ακούσεις ένα φλουυυπ όπως τη σαμπάνια!!!!:D

Πλάκα κάνω... Συνήθως όταν φεύγει βλέπεις υγρά κόκκινα ή καφέ...

  • Χαχα 3

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ba_lily είπε:

@Thia1985 κορίτσι βλέπω πως έκαναν ετ σου εύχομαι τα καλύτερα και χαίρομαι που βλέπω πως αυτή την φορά είσαι πιο χαλαρη. 

Έχω πεταξει σπυριά από το προηγούμενο Σάββατο Κ έχω όλα τα συμπτώματα περιόδου. Συνήθως έκανα εμβρυομεταφορα 16-18 ημέρα, πρώτη φορά τόσο κοντά στην κανονική μου περίοδο. Θα δείξει.. 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 said:

Έχω πεταξει σπυριά από το προηγούμενο Σάββατο Κ έχω όλα τα συμπτώματα περιόδου. Συνήθως έκανα εμβρυομεταφορα 16-18 ημέρα, πρώτη φορά τόσο κοντά στην κανονική μου περίοδο. Θα δείξει.. 

Σε ποιά ημέρα του κύκλου ήσουν την ημέρα της εμβρυομεταφοράς?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Έχω πεταξει σπυριά από το προηγούμενο Σάββατο Κ έχω όλα τα συμπτώματα περιόδου. Συνήθως έκανα εμβρυομεταφορα 16-18 ημέρα, πρώτη φορά τόσο κοντά στην κανονική μου περίοδο. Θα δείξει.. 

Τεχνητό κύκλο κάνατε;


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 said:

21η

Οχι

Φυσικό και τεχνητο(πηρα κάποια φάρμακα)

Και σε ποιά ημέρα προγεστερόνης ήσουν την ημέρα της εμβρυομεταφοράς?

Εγώ ήμουν στην 20η ημέρα του κύκλου και 6η ημέρα προγεστερόνης (utrogestan μόνο κολπικά 3 φ/ημέρα από 1 χαπάκι)

Στον προηγούμενο κύκλο είχα κάνει Arvekap

Δεν μου έχει μετρήσει prg ούτε E2 αλλά προσέθεσε μετά την εμβρυομεταφορά 1 prolutex/ημέρα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Andri M είπε:

Και σε ποιά ημέρα προγεστερόνης ήσουν την ημέρα της εμβρυομεταφοράς?

Εγώ ήμουν στην 20η ημέρα του κύκλου και 6η ημέρα προγεστερόνης (utrogestan μόνο κολπικά 3 φ/ημέρα από 1 χαπάκι)

Στον προηγούμενο κύκλο είχα κάνει Arvekap

Δεν μου έχει μετρήσει prg ούτε E2 αλλά προσέθεσε μετά την εμβρυομεταφορά 1 prolutex/ημέρα

Πέμπτη ημέρα προγεστερονης, τρία από στόμα, τρία από κάτω. 

Just now, Ele@n είπε:

Ω τελεια!! Δεν ήξερα ότι υπάρχει συνδυασμός. Άρα κάνεις ωορρηξία;

Έκανα ωορρηξία κανονικα

Οβιτρελ 20.07

21.07 cyclacur

24.07 ουτρο

Εμβρυομεταφορα 27.07

Κανονικά από 29.07 περίμενα περιοδο


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 said:

Πέμπτη ημέρα προγεστερονης, τρία από στόμα, τρία από κάτω. 

Έκανα ωορρηξία κανονικα

Οβιτρελ 20.07

21.07 cyclacur

24.07 ουτρο

Εμβρυομεταφορα 27.07

Κανονικά από 29.07 περίμενα περιοδο

Όλα καλά θα πάνε!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Πέμπτη ημέρα προγεστερονης, τρία από στόμα, τρία από κάτω. 

Έκανα ωορρηξία κανονικα

Οβιτρελ 20.07

21.07 cyclacur

24.07 ουτρο

Εμβρυομεταφορα 27.07

Κανονικά από 29.07 περίμενα περιοδο

Κάτσε γιατί έχεις πέσει σε ξεφτέρι...οβιτρελ παίρνουμε για να ελέγξουμε την ωορρηξία μην γίνει νωρίτερα. Ουτρο για ενίσχυση της προγεστερόνης κατά την εγκυμοσύνη. Τα σικλακουρ τι τα θέλουμε σε φυσικό κύκλο; Άρα έχεις αξιοποιήσει και το ωάριο του μήνα. Κατάλαβα σωστά;


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n said:

Κάτσε γιατί έχεις πέσει σε ξεφτέρι...οβιτρελ παίρνουμε για να ελέγξουμε την ωορρηξία μην γίνει νωρίτερα. Ουτρο για ενίσχυση της προγεστερόνης κατά την εγκυμοσύνη. Τα σικλακουρ τι τα θέλουμε σε φυσικό κύκλο; Άρα έχεις αξιοποιήσει και το ωάριο του μήνα. Κατάλαβα σωστά;

Τα cyclacur δεν τα παίρνουμε για να φτιάξουμε το ενδομήτριο?

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...