Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Thia1985 said:

Καλημερα

Επειδή έχω πάει Κ εγώ σε γιατρό γιο πολύ καλού φίλου του πεθερού, δεν είναι εύκολο να σταματήσεις την διαδικασία. Δεν είναι ένα απλό φεύγω, μπλέκονται πολλοι... 

Εγώ βέβαια, για να ειμαι ειλικρινής το έκανα, δε χαμπαριασα γιατί κατάλαβα τι θα γινόταν.. Όμως ακόμα καμμια φορά μου λέει ο άντρας μου πως ίσως αυτός μας είχε προσέξει περισσότερο... 

Πράγμα που δεν πιστεύω φυσικά... Εμένα με έβγαλε άχρηστη Κ τον άνδρα μου λάδι, ότι όλα είναι τέλεια. 

Επειδή έχω καεί Κ παρακαει,αυτα το να γίνει ο άνδρας δότης τα ακούω μην πω πως.... Μόνο γιατρός σωστός κι εξειδικευμενος στο σπέρμα μπορεί να πει μια τέτοια κουβέντα(κατα τη γνώμη μου ούτε κι αυτός, διχάζει το ζευγάρι έτσι)  Κ γνώμη μου κι ας κριθω,σε καμμια περίπτωση εξωσωματικος. 

Όταν τα καταφέρω που ελπίζω μια μέρα να γίνει, θα γράψω την εμπειρία μου από όλα τα λαμογια που περασα(εξαιρεση η ενδοκρινολογος του Έλενα, Ο προηγούμενος γιατρός δε θέμα ήθους, Ο τωρινός κι ένας στρατιωτικός που πήγα σε δημόσιο) για να βοηθήσω κάποιες κοπέλες όπως βοηθήθηκα κι εγώ. 

Από τον γιατρό που σας λέω, τον κοινό γνωστό, πέρα από τα όσα έβλεπα μόνη, με βοήθησε να φύγω μέλος του φόρουμ που είχε εμπειρία δυστυχώς κακή Κ μιλήσαμε τυχαία εδώ. Την ευγνωμωνω προσωπικά γιατί προσπάθησα, πάλεψα Κ διαμόρφωσα μόνη γνώμη μετά για το τι έπρεπε να κάνω. 

Κορίτσι μου μην τα σκεφτεσαι τώρα. Κι εμάς την ημέρα της εμβρυομεταφορας μας ενημέρωσαν για το πόσα έμβρυα είχαμε όμως είχα φροντισει απο πριν να κάνω σαφές πως αν πχ είχα δύο ή θα πλήρωνα το μισό ποσό αν δέχονταν η αλλιώς γεια σας Κ θα ακυρωνα την διαδικασία. 

Επειδή από ότι καταλαβαίνω κάναμε την ίδια μέρα εμβρυομεταφορα, να σκέφτεσαι μόνο θετικά. Και για να σου μεταδώσω μια όμορφη εικόνα Κ κορίτσια ζητώ συγγνώμη αν σας κουράζω,  χθες το μικρό μικρό είχε ξαπλώσει στην αγκαλιά του Παππου Κ της γιαγιάς κι έλεγε αχ γαργαλήστε με!!! Γαργαλήστε με να χορτάσω αγκαλίτσες. 

Πήρα τον άντρα μου να το δει Κ του είπα ότι για μια τέτοια εικόνα, αξίζουν όλα, και τα καλά κ τα άσχημα. 

Εύχομαι να πέτυχες αλλά αν δεν....κοψε τα πολλά πολλά με γιατρούς των σογιων Κ πήγαινε όπου εσύ νιώθεις σιγουριά!!! 

Σε ευχαριστώ πολύ @Thia1985

Το χειρότερο από όλα είναι η επιρροή που έχουν οι γονείς του συντρόφου πάνω του. Τους εμπιστεύεται τυφλά. Βέβαια και αυτός τώρα έχει απογοητευτεί. Θα πάει να βρει τον π@π@ρα τον γιατρό να του μιλήσει. Όχι οτι θα βγει κάτι από αυτό, αλλά νομίζω ότι είναι απαραίτητο στάδιο για εμάς. Να μάθουμε να μιλάμε και να ζητάμε ευθύνες εκεί όπου υπάρχουν. 

Όσο για τα χρήματα από τα πεθερικά, μακάρι, αλλά δεν τους τρέχουν από τα μπατζάκια...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Andri M είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ @Thia1985

Το χειρότερο από όλα είναι η επιρροή που έχουν οι γονείς του συντρόφου πάνω του. Τους εμπιστεύεται τυφλά. Βέβαια και αυτός τώρα έχει απογοητευτεί. Θα πάει να βρει τον π@π@ρα τον γιατρό να του μιλήσει. Όχι οτι θα βγει κάτι από αυτό, αλλά νομίζω ότι είναι απαραίτητο στάδιο για εμάς. Να μάθουμε να μιλάμε και να ζητάμε ευθύνες εκεί όπου υπάρχουν. 

Όσο για τα χρήματα από τα πεθερικά, μακάρι, αλλά δεν τους τρέχουν από τα μπατζάκια...

Για το τελευταίο να κρατάς μικρό καλάθι... 

Μην τα σκεφτεσαι αυτα όμως τώρα. Εστίασε αλλού. Δευτέρα δεν έκανες την εμβρυομεταφορα?? 

Εγω αυτη τη φορά το βλέπω τελείως διαφορετικά. Όχι ότι δε θα στεναχωρηθώ, από το Μάη ως τώρα μας έφυγαν 7000 πρέπει να σου πω Κ τα βάζω όλα μέσα, φάρμακα, προσπάθειες κλπ κλπ. Λαχταράω παιδί όμως ξέρω ότι όσο εγώ δεν είμαι καλά παιδί δε θα έρθει. 

Ξέρεις τι κάνω διαφορετικό από τις άλλες φορές? ΖΩ. Και μέσα στο σπίτι που είμαι κινούμαι. Εκανα μπάνιο Κ λούστηκα την Τρίτη. Παρήγγειλα καφέ. Έστρωσα το κρεβάτι, περιμένω τωρα τη μια φίλη μου να πιούμε καφέ Κ να τα πούμε, δεν μεμψιμοιρω. Ζω. Πες το αντίδραση, που πιστεύω ότι είναι αλλά ναι, δεν πιστεύω ότι αν κάτσω στο κρεβάτι θα μείνω πιο εύκολα. Αν είναι γερές Κι είναι να πιάσουν θα πιάσουν. 

  • Μου αρέσει 4

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 said:

Για το τελευταίο να κρατάς μικρό καλάθι... 

Μην τα σκεφτεσαι αυτα όμως τώρα. Εστίασε αλλού. Δευτέρα δεν έκανες την εμβρυομεταφορα?? 

Εγω αυτη τη φορά το βλέπω τελείως διαφορετικά. Όχι ότι δε θα στεναχωρηθώ, από το Μάη ως τώρα μας έφυγαν 7000 πρέπει να σου πω Κ τα βάζω όλα μέσα, φάρμακα, προσπάθειες κλπ κλπ. Λαχταράω παιδί όμως ξέρω ότι όσο εγώ δεν είμαι καλά παιδί δε θα έρθει. 

Ξέρεις τι κάνω διαφορετικό από τις άλλες φορές? ΖΩ. Και μέσα στο σπίτι που είμαι κινούμαι. Εκανα μπάνιο Κ λούστηκα την Τρίτη. Παρήγγειλα καφέ. Έστρωσα το κρεβάτι, περιμένω τωρα τη μια φίλη μου να πιούμε καφέ Κ να τα πούμε, δεν μεμψιμοιρω. Ζω. Πες το αντίδραση, που πιστεύω ότι είναι αλλά ναι, δεν πιστεύω ότι αν κάτσω στο κρεβάτι θα μείνω πιο εύκολα. Αν είναι γερές Κι είναι να πιάσουν θα πιάσουν. 

Ναι, μαζί κάναμε την εμβρυομεταφορά, τη Δευτέρα 27/07/2020. Καλά κάνεις και το έχεις πάρει καλά αυτή τη φορά. Και εγώ δεν κάθομαι σε ακινησία, δεν μπορώ. Και εγώ έκανα Τρίτη κανονικότατο ντουζ. Είναι και η πρώτη φορά που κάνω εμβυομεταφορά μέσα στο καλοκαίρι, και καλοκαιριάτικα δεν γίνεται χωρίς ντουζάκι! Και εγώ σήμερα θα συναντήσω φίλη μου για καφέ, θα πάω σε μία καφετέρια που έχει απέναντι από το σπίτι :). Το μόνο που δεν έχω κάνει είναι να βγάλω τη σκυλίτσα μου βόλτα. Αυτό το έχει επωμιστεί ο σύντροφος. Και επειδή έχω τσαντιστεί πολύ με τον π@π@ρα (που λες και εσύ), δεν ψάχνω καν να βρω τα συνήθη και ανύπαρκτα συμπτώματα. Ίσως αυτή η τσαντίλα βοηθάει να μην σκέφτομαι το κλασικό..."είμαι...δεν είμαι..." Σε πόσες ημέρες σου είπε να κάνεις χοριακή? Εμένα μου είπε σε 9 ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Andri M είπε:

Άστα, λιγότερη προσοχή δεν μπορούσε να δώσει. Στην πρώτη επίσκεψη, μας είπε ότι αυτός θα παρακολουθεί τη δότρια και θα έχουμε σίγουρα 2 προσπάθειες, ίσως και παραπάνω. Επίσης είπε ότι το σπέρμα έιναι πάρα πολύ καλό και ότι ο σύντροφος θα μπορούσε να γίνει δότης (δεν το ακούμε πρώτη φορά αυτό).

Την ημέρα που μου ανακοίνωσαν πότε θα γίνει η εμβρυομεταφορά (ήταν Δευτέρα και μου είπαν την επόμενη Δευτέρα εμβρυομεταφορά), δεν ανέφεραν κάτι για το σπέρμα. Εγώ πήρα την επόμενη τηλέφωνο να ρωτήσω (με τρόμο στη σκέψη να νομίζουν ότι θα πάρουμε και δότη) και τελικά μου είπαν να πάει να δώσει την επόμενη ημέρα. Τί θα γινόταν αν δεν έπαιρνα εγώ τηλέφωνο, ούτε που θέλω να το σκέφτομαι. Ρώτησα πότε θα ενημερωθούμε και για την πορεία των δανεικών και ο γιατρός μετέφερε το μήνυμα ότι θα μάθουμε την ημέρα της εμβρυομεταφοράς.

Την ημέρα της εμβρυομεταφοράς, 30 λεπτά πριν μπω μέσα, μας ενημέρωσε μία εμβρυολόγος για τα καθέκαστα. Μετά την εμβρυομεταφορά, μας είπε η άσχετη γραμματέας/μαία να περιμένουμε το γιατρό να μιλήσουμε. Όταν λοιπόν ήρθε, του είπαμε ότι σοκαριστήκαμε με τα αποτελέσματα της γονιμοποίησης και ότι δεν βρίσκουμε πρέπον να μας ενημερώνουν τελευταία στιγμή. Δεν ανέλαβε καμία ευθύνη, το μόνο που είπε είναι ότι αυτό ενέχει δυστυχώς ρίσκο (το οποίο πήραμε όλο εμείς φυσικά). Και ότι έχουν "δικαίωμα" αυτά τα έμβρυα που βάλαμε και πρέπει να τους δώσουμε την ευκαιρία - λες και από εμάς περιμένουν. Η μία βλαστοκύστη ήταν BC για να καταλάβεις. Γενικώς, απαράδεκτος και sociopath! Φαντάσου να μην ήταν και γιός πολύ καλού οικογενειακού φίλου δηλαδή!

Λοιπόν αυτό μου θυμίζει πολυ έντονα τον προηγούμενο γιατρό μας! Ξέρω ακριβώς πως νιώθεις!! Κι εμάς μας είχε ενημερώσει για τα καθέκαστα μετά την εμβρυομεταφορα...μήπως το μικρό του είναι Λάζαρος.????

7 ώρες πρίν, Andri M είπε:

Αν δεν είμαι έγκυος, ξέρεις μετά πού θα πάω!!!!!!!!!!

Άσε...έσκιζαν τα ιμάτιά τους τα πεθερικά ότι είναι από τους καλύτερους και ότι έχει περγαμηνές. Μετά το πρώτο ραντεβού δεν ήμουν ευχαριστημένη. Το συζήτησα με το σύντροφο και ήταν λες και βρισκόμασταν σε διαφορετικούς γιατρούς! Στο τέλος του είπα, ότι άλλο είναι να θες να προχωρήσεις εκεί που πιστεύεις ότι θα υπάρχει μοχλός πίεσης και άλλο είναι να παραποιείς τα γεγονότα. Αλλά δυστυχώς υπέκυψα. Βέβαια, μετά από όλα αυτά, εννοείται ότι δεν θα ξαναβγάλει άχνα όλο το σόι....αλλά τί να το κάνω βρε Rafaelatarzan....αυτός πραγματικά μας άδειασε και ψυχολογικά και οικονομικά...

Και ξέρεις τί άλλο με τρώει? Αυτός επέλεξε να μας ενημερώσουν για την πορεία της γονιμοποίησης την ημέρα της εμβρυομεταφοράς. Έπρεπε να έχουμε φύγει επι τόπου. Δεν έπρεπε να έχουμε προχωρήσει. Αλλά βλέπεις δεν έχουμε τα κότσια. Και μετά από τη συζήτηση, όταν ήρθε η άσχετη γραμματέας να εισπράξει, έπρεπε να πούμε ότι δεν έχουμε τόσα χρήματα μαζί μας. Και να φεύγαμε για να ανασυνταχθούμε. Αλλά ούτε αυτό κάναμε. Είμαστε και εμείς πολύ αξιοπρεπείς. Μας λήστεψε ο τύπος...

Κορίτσι μου γλυκό ξέρεις πόσες φορές το σκεφτήκαμε κι εμείς αυτό??? Θα μπορούσαμε να κάνουμε εκείνο....θα μπορούσαμε να κάνουμε το άλλο... Κι όμως εκείνη τη στιγμή η λαχτάρα σου είναι τοσο μεγάλη η θέληση τόσο ηχηρή, η κούραση...η άνομη... Κι έτσι κανείς το σταυρό σου και πας!!!

Εμάς αν μετά από την τελευταία τραυματική μας εμπειρία με τον τότε γιατρό, δεν μας μιλούσε η ταρζανιτσα ακόμα θα παλεύαμε...

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Andri M είπε:

Ναι, μαζί κάναμε την εμβρυομεταφορά, τη Δευτέρα 27/07/2020. Καλά κάνεις και το έχεις πάρει καλά αυτή τη φορά. Και εγώ δεν κάθομαι σε ακινησία, δεν μπορώ. Και εγώ έκανα Τρίτη κανονικότατο ντουζ. Είναι και η πρώτη φορά που κάνω εμβυομεταφορά μέσα στο καλοκαίρι, και καλοκαιριάτικα δεν γίνεται χωρίς ντουζάκι! Και εγώ σήμερα θα συναντήσω φίλη μου για καφέ, θα πάω σε μία καφετέρια που έχει απέναντι από το σπίτι :). Το μόνο που δεν έχω κάνει είναι να βγάλω τη σκυλίτσα μου βόλτα. Αυτό το έχει επωμιστεί ο σύντροφος. Και επειδή έχω τσαντιστεί πολύ με τον π@π@ρα (που λες και εσύ), δεν ψάχνω καν να βρω τα συνήθη και ανύπαρκτα συμπτώματα. Ίσως αυτή η τσαντίλα βοηθάει να μην σκέφτομαι το κλασικό..."είμαι...δεν είμαι..." Σε πόσες ημέρες σου είπε να κάνεις χοριακή? Εμένα μου είπε σε 9 ημέρες.

Ο δικός μου όχι αυτή την Δευτέρα αλλά την επόμενη. Δεν υπάρχει περίπτωση, την άλλη Παρασκευή θα κάνω τεστ, το clear blue early. Για χοριακη δεν πάω Παρασκευή, διαφωνεί ο άντρας μου και δε θελω να την κάνω κρυφά.  Κι ο Θεός βοηθός. Να σου πω την αλήθεια, είμαι τόσο πολύ απογοητευμένη που δεν ελπίζω αλλά την ίδια στιγμή πιστεύω πολύ στην μικρή βλαστοκυστη, αυτήν που εξελίχθηκε. Φοβόμουν πολύ για τη συγκεκριμένη μήπως δεν τα κατάφερνε κι έβαζα ένα έμβρυο όμως αυτή μας εξέπληξε, μεγάλωσε Κ νιώθω ότι πάλεψε να γαντζωθει. Δε λέω ότι σίγουρα συνέβη, πάλεψε όμως, το ενιωσα

  • Μου αρέσει 2

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Τουτουνι said:

Λοιπόν αυτό μου θυμίζει πολυ έντονα τον προηγούμενο γιατρό μας! Ξέρω ακριβώς πως νιώθεις!! Κι εμάς μας είχε ενημερώσει για τα καθέκαστα μετά την εμβρυομεταφορα...μήπως το μικρό του είναι Λάζαρος.????

Κορίτσι μου γλυκό ξέρεις πόσες φορές το σκεφτήκαμε κι εμείς αυτό??? Θα μπορούσαμε να κάνουμε εκείνο....θα μπορούσαμε να κάνουμε το άλλο... Κι όμως εκείνη τη στιγμή η λαχτάρα σου είναι τοσο μεγάλη η θέληση τόσο ηχηρή, η κούραση...η άνομη... Κι έτσι κανείς το σταυρό σου και πας!!!

Εμάς αν μετά από την τελευταία τραυματική μας εμπειρία με τον τότε γιατρό, δεν μας μιλούσε η ταρζανιτσα ακόμα θα παλεύαμε...

Καλημέρα σου Τουτούνι! Καταρχάς να σου πω πολλά συγχαρητήρια και να σου πω ότι έχω χαρεί ιδιαίτερα για εσένα γιατί ξέρω ότι ακολούθησες την Ταρζανίτσα μας και αυτή η επιλογή σε αντάμειψε!!!!Με το καλό να φτάσεις τον 9ο και να έρθουν τα θαυματάκια σου στην αγκαλιά σας!!!!!

Όχι, το μικρό του δεν είναι Λάζαρος. Είναι Γιάννης (πολύ συνηθισμένο). Είναι CEO σε μία μονάδα εξωσωματικής που βρίσκεται σε μεγάλο ιδιωτικό νοσοκομείο στην Αθήνα. Λόγω της θέσης του θεωρώ ότι ευθύνεται διπλά για όλα τα στραβά που μου έτυχαν εκεί μέσα. 

Ναι καταλαβαίνω ότι όλα μετά τα σκεφτόμαστε...Αλλά θεωρώ πολύ σημαντικό να αλλάξουμε αντιμετώπιση μέσα από αυτή την εμπειρία.

Δεν γίνεται να είμαστε εμείς τόσο τυπικοί και τόσο σωστοί ακόμη και όταν η άλλη πλευρά καταπατά όλα αυτά που έχει υποσχεθεί...

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Andri M είπε:

Καλημέρα σου Τουτούνι! Καταρχάς να σου πω πολλά συγχαρητήρια και να σου πω ότι έχω χαρεί ιδιαίτερα για εσένα γιατί ξέρω ότι ακολούθησες την Ταρζανίτσα μας και αυτή η επιλογή σε αντάμειψε!!!!Με το καλό να φτάσεις τον 9ο και να έρθουν τα θαυματάκια σου στην αγκαλιά σας!!!!!

Όχι, το μικρό του δεν είναι Λάζαρος. Είναι Γιάννης (πολύ συνηθισμένο). Είναι CEO σε μία μονάδα εξωσωματικής που βρίσκεται σε μεγάλο ιδιωτικό νοσοκομείο στην Αθήνα. Λόγω της θέσης του θεωρώ ότι ευθύνεται διπλά για όλα τα στραβά που μου έτυχαν εκεί μέσα. 

Ναι καταλαβαίνω ότι όλα μετά τα σκεφτόμαστε...Αλλά θεωρώ πολύ σημαντικό να αλλάξουμε αντιμετώπιση μέσα από αυτή την εμπειρία.

Δεν γίνεται να είμαστε εμείς τόσο τυπικοί και τόσο σωστοί ακόμη και όταν η άλλη πλευρά καταπατά όλα αυτά που έχει υποσχεθεί...

 

Ισχυει

Ο άντρας μου μου λεει, όλοι πληρώνονται Κ παιδί δεν έχουμε. Θέλει να έχουμε το θάρρος της γνώμης μας. 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 said:

Ο δικός μου όχι αυτή την Δευτέρα αλλά την επόμενη. Δεν υπάρχει περίπτωση, την άλλη Παρασκευή θα κάνω τεστ, το clear blue early. Για χοριακη δεν πάω Παρασκευή, διαφωνεί ο άντρας μου και δε θελω να την κάνω κρυφά.  Κι ο Θεός βοηθός. Να σου πω την αλήθεια, είμαι τόσο πολύ απογοητευμένη που δεν ελπίζω αλλά την ίδια στιγμή πιστεύω πολύ στην μικρή βλαστοκυστη, αυτήν που εξελίχθηκε. Φοβόμουν πολύ για τη συγκεκριμένη μήπως δεν τα κατάφερνε κι έβαζα ένα έμβρυο όμως αυτή μας εξέπληξε, μεγάλωσε Κ νιώθω ότι πάλεψε να γαντζωθει. Δε λέω ότι σίγουρα συνέβη, πάλεψε όμως, το ενιωσα

Σε 14 ημέρες δηλαδή ε? Θυμάμαι σε ποιό κέντρο είσαι και με ποιό γιατρό, έχω κάνει και εγώ 2 προσπάθειες στο Γεν και η οδηγία ήταν να κάνω χοριακή στις 14 ημέρες. Πολλές είναι...ειδικά όταν πάμε με βλαστοκύστες...Περνούν δύσκολα οι άτιμες! Εγώ θα πάω για χοριακή την Τετάρτη 05/08/2020, να δω τί "ψάρια" έπιασα αυτή τη φορά. Νομίζω θα αντέξω χωρίς τεστ, αλλά θα έχω προμηθευτεί ένα κουτί clear blue (δεν τα ξέρω τα early), μήπως τυχόν θέλω να "χτυπήσω" ένα!

Δεν ξέρω τί να σε συμβουλέψω για αυτή την άχαρη περίοδο της αναμονής. Θυμάμαι ότι σε μία άλλη προσπάθεια οργάνωνες τα συρτάρια σου. Μήπως σου έχει μείνει κανένα σημείο που χρειάζεται οργάνωση? Και εγώ είμαι πολύ μουδιασμένη. Δεν ασχολούμαι με το αν πέτυχε ή όχι. Ίσως ειναι και οι πρώτες ημέρες και ακόμη δεν έχω αρχίσει να αδημονώ.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Andri M είπε:

Καλημέρα σου Τουτούνι! Καταρχάς να σου πω πολλά συγχαρητήρια και να σου πω ότι έχω χαρεί ιδιαίτερα για εσένα γιατί ξέρω ότι ακολούθησες την Ταρζανίτσα μας και αυτή η επιλογή σε αντάμειψε!!!!Με το καλό να φτάσεις τον 9ο και να έρθουν τα θαυματάκια σου στην αγκαλιά σας!!!!!

Όχι, το μικρό του δεν είναι Λάζαρος. Είναι Γιάννης (πολύ συνηθισμένο). Είναι CEO σε μία μονάδα εξωσωματικής που βρίσκεται σε μεγάλο ιδιωτικό νοσοκομείο στην Αθήνα. Λόγω της θέσης του θεωρώ ότι ευθύνεται διπλά για όλα τα στραβά που μου έτυχαν εκεί μέσα. 

Ναι καταλαβαίνω ότι όλα μετά τα σκεφτόμαστε...Αλλά θεωρώ πολύ σημαντικό να αλλάξουμε αντιμετώπιση μέσα από αυτή την εμπειρία.

Δεν γίνεται να είμαστε εμείς τόσο τυπικοί και τόσο σωστοί ακόμη και όταν η άλλη πλευρά καταπατά όλα αυτά που έχει υποσχεθεί...

 

Από το νοσοκομείο αυτό είχα περάσει Κ εγώ με δυο γιατρούς. Τον πρώτο τον παπάρα που ξεγεννουσε εκει Κ τον φίλο των πεθερικων. Ούτε ξανά.... Ούτε απ έξω ελπίζω. 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Andri M είπε:

Καλημέρα σου Τουτούνι! Καταρχάς να σου πω πολλά συγχαρητήρια και να σου πω ότι έχω χαρεί ιδιαίτερα για εσένα γιατί ξέρω ότι ακολούθησες την Ταρζανίτσα μας και αυτή η επιλογή σε αντάμειψε!!!!Με το καλό να φτάσεις τον 9ο και να έρθουν τα θαυματάκια σου στην αγκαλιά σας!!!!!

Όχι, το μικρό του δεν είναι Λάζαρος. Είναι Γιάννης (πολύ συνηθισμένο). Είναι CEO σε μία μονάδα εξωσωματικής που βρίσκεται σε μεγάλο ιδιωτικό νοσοκομείο στην Αθήνα. Λόγω της θέσης του θεωρώ ότι ευθύνεται διπλά για όλα τα στραβά που μου έτυχαν εκεί μέσα. 

Ναι καταλαβαίνω ότι όλα μετά τα σκεφτόμαστε...Αλλά θεωρώ πολύ σημαντικό να αλλάξουμε αντιμετώπιση μέσα από αυτή την εμπειρία.

Δεν γίνεται να είμαστε εμείς τόσο τυπικοί και τόσο σωστοί ακόμη και όταν η άλλη πλευρά καταπατά όλα αυτά που έχει υποσχεθεί...

 

Ευχαριστώ πολύ πολύ!!!! Μακάρι να πάνε όλα κατ ευχήν ως το τέλος με τα μωράκια μου!!!!

Το ξέρω ότι αυτό είναι το σωστό, αλλα είναι τόσο δύσκολο... Υπάρχουν πολλοί εκμεταλλεύτες εκεί έξω...εγώ νιώθω πολύ τυχερή που γνώρισα τον Ξενοφώντα!! Και φυσικά πάντα θα εύχαριστω την ταρζανιτσα που εξαιτίας της αυτή τη στιγμή βιώνω την πιο όμορφη εμπειρία της ζωής μου!!!

  • Μου αρέσει 4

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Andri M είπε:

Σε 14 ημέρες δηλαδή ε? Θυμάμαι σε ποιό κέντρο είσαι και με ποιό γιατρό, έχω κάνει και εγώ 2 προσπάθειες στο Γεν και η οδηγία ήταν να κάνω χοριακή στις 14 ημέρες. Πολλές είναι...ειδικά όταν πάμε με βλαστοκύστες...Περνούν δύσκολα οι άτιμες! Εγώ θα πάω για χοριακή την Τετάρτη 05/08/2020, να δω τί "ψάρια" έπιασα αυτή τη φορά. Νομίζω θα αντέξω χωρίς τεστ, αλλά θα έχω προμηθευτεί ένα κουτί clear blue (δεν τα ξέρω τα early), μήπως τυχόν θέλω να "χτυπήσω" ένα!

Δεν ξέρω τί να σε συμβουλέψω για αυτή την άχαρη περίοδο της αναμονής. Θυμάμαι ότι σε μία άλλη προσπάθεια οργάνωνες τα συρτάρια σου. Μήπως σου έχει μείνει κανένα σημείο που χρειάζεται οργάνωση? Και εγώ είμαι πολύ μουδιασμένη. Δεν ασχολούμαι με το αν πέτυχε ή όχι. Ίσως ειναι και οι πρώτες ημέρες και ακόμη δεν έχω αρχίσει να αδημονώ.

Ναι, δεν αδημονουμε.Οτι έγινε έγινε άλλωστε. Έχω λιώσει στο νετφλιξ, έχω ανακαλύψει κάτι σειρές Κ λιώνω. Σήμερα σηκώθηκα, ντύθηκα, βάφτηκα Κ περιμένω τη φίλη μου. Προσωπικά ήθελα από αύριο να βγαίνω αλλά δε θέλει ο άντρας μου, μου το ζήτησε ως χάρη. Φοβάται Κ φοβάται Κ τον Κορονοιο πολύ. 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 said:

Από το νοσοκομείο αυτό είχα περάσει Κ εγώ με δυο γιατρούς. Τον πρώτο τον παπάρα που ξεγεννουσε εκει Κ τον φίλο των πεθερικων. Ούτε ξανά.... Ούτε απ έξω ελπίζω. 

Το αστείο είναι ότι είχα πει σε μία φίλη σε ποιό κέντρο θα πάω (με το ζόρι) και μου είχε πει..."ετοιμάσου να σου τον πιάσουν". Είχε πάει στην αρχή με ένα γιατρό για σπερματέγχυση και όταν είδε και άκουσε τιμές σηκώθηκε και έφυγε. Και αυτή ομοιοπαθούσα αλλά έκανε το παιδάκι της που είναι τώρα 6 χρονών. 

Just now, Τουτουνι said:

Ευχαριστώ πολύ πολύ!!!! Μακάρι να πάνε όλα κατ ευχήν ως το τέλος με τα μωράκια μου!!!!

Το ξέρω ότι αυτό είναι το σωστό, αλλα είναι τόσο δύσκολο... Υπάρχουν πολλοί εκμεταλλεύτες εκεί έξω...εγώ νιώθω πολύ τυχερή που γνώρισα τον Ξενοφώντα!! Και φυσικά πάντα θα εύχαριστω την ταρζανιτσα που εξαιτίας της αυτή τη στιγμή βιώνω την πιο όμορφη εμπειρία της ζωής μου!!!

Ναι, η Ταρζανίτσα είναι για πολλές αγκαλιές και πολλά φιλιά!!! Και ο γιατρός πρέπει να είναι υπέροχος....Μπράβο και στους δυό τους και βέβαια σε εσένα που θα γίνεις υπέροχη μαμά!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Andri M είπε:

Σε 14 ημέρες δηλαδή ε? Θυμάμαι σε ποιό κέντρο είσαι και με ποιό γιατρό, έχω κάνει και εγώ 2 προσπάθειες στο Γεν και η οδηγία ήταν να κάνω χοριακή στις 14 ημέρες. Πολλές είναι...ειδικά όταν πάμε με βλαστοκύστες...Περνούν δύσκολα οι άτιμες! Εγώ θα πάω για χοριακή την Τετάρτη 05/08/2020, να δω τί "ψάρια" έπιασα αυτή τη φορά. Νομίζω θα αντέξω χωρίς τεστ, αλλά θα έχω προμηθευτεί ένα κουτί clear blue (δεν τα ξέρω τα early), μήπως τυχόν θέλω να "χτυπήσω" ένα!

Δεν ξέρω τί να σε συμβουλέψω για αυτή την άχαρη περίοδο της αναμονής. Θυμάμαι ότι σε μία άλλη προσπάθεια οργάνωνες τα συρτάρια σου. Μήπως σου έχει μείνει κανένα σημείο που χρειάζεται οργάνωση? Και εγώ είμαι πολύ μουδιασμένη. Δεν ασχολούμαι με το αν πέτυχε ή όχι. Ίσως ειναι και οι πρώτες ημέρες και ακόμη δεν έχω αρχίσει να αδημονώ.

Αλήθεια με ποιον ήσουν στο ΓΕΝ? 

Έκανες προσπάθεια με δικό σου υλικό? 

Εγώ ότι Κ αν γίνει, αλλού δεν πάω. Κουράστηκα. Έχω αλλάξει πολλούς γιατρούς κι έχασα πολύτιμο χρόνο. Την πρώτη φορά που έπρεπε να πάω σε κέντρο ήμουν η σε αυτό που είμαι τώρα η στο άλλο που πήγα. Διάλεξα το άλλο γιατί μου είχαν μεταφέρει άσχημα πράγματα γι αυτό που είμαι τώρα, που προσωπικά δεν είδα αλλά κάθε κοπέλα το βιώνει διαφορετικά Κ επέλεξα να πάω στο άλλο κ μέσω γνωστού. 

Θυμάμαι στο πρώτο ραντεβού, Ο μεγαλογιατρός μας σκαναρε. Πέταξε τη βόμβα στον άντρα μου ότι βρήκε τις ωοθηκες μου πολύ κουρασμένες για την ηλικία μου κι απορουσε πως είχα περίοδο. Όταν βέβαια δεν ήταν ο άντρας μου μπροστά, οι ωοθηκες μου ήταν μια χαρά... Αμφιβάλλω αν έβλεπε το φάκελο μου.. Με έλεγε Μαρία, Άννα... Ότι μπορείς να φανταστείς. Είχα πάει μια φορά με τη μητέρα μου, Ο άντρας μου δε μπορούσε, έκανα αφαίρεση πολυποδα Κ μετά, ρώτησα, έχετε ειδοποιήσει τους γονείς μου ότι ξύπνησα? Αδιαφόρησε... Μπήκα ζαλισμένη στο γραφείο του Κ λέω γιατρέ, σας παρακαλώ, επειδή δε θα τα θυμάμαι, εξηγήστε στη μητέρα μου. 

Όταν βγήκαμε από το γραφειο του, μου πε η μητέρα μου, φεύγεις χθες. Μετανιώνω που δε την άκουσα. 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 said:

Ναι, δεν αδημονουμε.Οτι έγινε έγινε άλλωστε. Έχω λιώσει στο νετφλιξ, έχω ανακαλύψει κάτι σειρές Κ λιώνω. Σήμερα σηκώθηκα, ντύθηκα, βάφτηκα Κ περιμένω τη φίλη μου. Προσωπικά ήθελα από αύριο να βγαίνω αλλά δε θέλει ο άντρας μου, μου το ζήτησε ως χάρη. Φοβάται Κ φοβάται Κ τον Κορονοιο πολύ. 

Μπράβο, όπως μπορούμε θα απασχοληθούμε. Εγώ λέω να πιάσω βελόνα και κλωστή (δεν ράβω ούτε κουμπί) και έχω πολλά πραγματάκια που θα μπορούσα να ράψω! Άστα τί έχουμε πάθει με τον κορονοϊό...Εγώ ακολουθώ τη λαϊκή παροιμία: Καλύτερα φύλαγε τα ρούχα σου...να έχεις τα μισά... Δεν θέλω να έχω και ενοχές αν κολλήσω κανένα μεγάλο άνθρωπο (τους γονείς του συντρόφου που μένουμε στο ίδιο κτίριο, τους γονείς μου που είναι υπερήλικες, κτλ).

Just now, Thia1985 said:

Αλήθεια με ποιον ήσουν στο ΓΕΝ? 

Έκανες προσπάθεια με δικό σου υλικό? 

Εγώ ότι Κ αν γίνει, αλλού δεν πάω. Κουράστηκα. Έχω αλλάξει πολλούς γιατρούς κι έχασα πολύτιμο χρόνο. Την πρώτη φορά που έπρεπε να πάω σε κέντρο ήμουν η σε αυτό που είμαι τώρα η στο άλλο που πήγα. Διάλεξα το άλλο γιατί μου είχαν μεταφέρει άσχημα πράγματα γι αυτό που είμαι τώρα, που προσωπικά δεν είδα αλλά κάθε κοπέλα το βιώνει διαφορετικά Κ επέλεξα να πάω στο άλλο κ μέσω γνωστού. 

Θυμάμαι στο πρώτο ραντεβού, Ο μεγαλογιατρός μας σκαναρε. Πέταξε τη βόμβα στον άντρα μου ότι βρήκε τις ωοθηκες μου πολύ κουρασμένες για την ηλικία μου κι απορουσε πως είχα περίοδο. Όταν βέβαια δεν ήταν ο άντρας μου μπροστά, οι ωοθηκες μου ήταν μια χαρά... Αμφιβάλλω αν έβλεπε το φάκελο μου.. Με έλεγε Μαρία, Άννα... Ότι μπορείς να φανταστείς. Είχα πάει μια φορά με τη μητέρα μου, Ο άντρας μου δε μπορούσε, έκανα αφαίρεση πολυποδα Κ μετά, ρώτησα, έχετε ειδοποιήσει τους γονείς μου ότι ξύπνησα? Αδιαφόρησε... Μπήκα ζαλισμένη στο γραφείο του Κ λέω γιατρέ, σας παρακαλώ, επειδή δε θα τα θυμάμαι, εξηγήστε στη μητέρα μου. 

Όταν βγήκαμε από το γραφειο του, μου πε η μητέρα μου, φεύγεις χθες. Μετανιώνω που δε την άκουσα. 

Ρε τι τραβάμε με τους μ@λ@κες...Και μετά την πατάνε με τους ίδιους και άλλες κοπέλες....Αναφέρεσαι σε αυτόν που μου είπες μέσω πμ?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Andri M είπε:

Μπράβο, όπως μπορούμε θα απασχοληθούμε. Εγώ λέω να πιάσω βελόνα και κλωστή (δεν ράβω ούτε κουμπί) και έχω πολλά πραγματάκια που θα μπορούσα να ράψω! Άστα τί έχουμε πάθει με τον κορονοϊό...Εγώ ακολουθώ τη λαϊκή παροιμία: Καλύτερα φύλαγε τα ρούχα σου...να έχεις τα μισά... Δεν θέλω να έχω και ενοχές αν κολλήσω κανένα μεγάλο άνθρωπο (τους γονείς του συντρόφου που μένουμε στο ίδιο κτίριο, τους γονείς μου που είναι υπερήλικες, κτλ).

Ρε τι τραβάμε με τους μ@λ@κες...Και μετά την πατάνε με τους ίδιους και άλλες κοπέλες....Αναφέρεσαι σε αυτόν που μου είπες μέσω πμ?

Ναι

σε αυτόν. 

Η πλάκα είναι πως είχα ακούσει τα καλύτερα γι αυτόν. Πόσο καλός γιατρός είναι Κ άνθρωπος πάνω από όλα. Καλά, για άνθρωπος ούτε καν,  τώρα για γιατρός ναι μεν αλλά... Τι να τον κάνω τον άλλο όσο καλός κι αν είναι Αμα είναι ψυχρός εκτελεστής? Να τον βράσω. 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...