Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Κρισταλενια είπε:

καταλαβα λαθος τοτε οκ ευχαριστω 

Δεν παίρνω όρκο, αλλα απ οτι εχει πάρει το αυτί μου 200-300 ευρώ πληρώνεις σαν ποινή για να μεταφέρεις τα έμβρυα σου απο το ενα κέντρο στο αλλο. Ας μας το επιβεβαιώσει αν θελει καποια που το εχει κανει.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Κρισταλενια είπε:

Καλημερα σε ολα τα ομορφα κοριτσια του φορουμ απο αμερικη

συγχαρητηρια στα κοριτσια που μολις γεννησαν στα κοριτσια που προχωρησαν σε εγκυμοσυνη και σε εμας που το προσπαθουμε ακομη χαχαχχα

σας ευχομαι σε ολους υγεια και αγαπη κοριτσια μου

συγνωμη αλλα δεν σας παρακολουθω συχνα λογω διαφορας ωρας και υποχρεωσεων

χρειαζομαι για ακομη μια φορα την συμβουλη σας κοριτσια μου, 

εχω κανει υστεροσκοπηση πριν 1,5 χρονο εσεις που εχετε εμπειρια μπορειτε να μου πειτε την αποψη σας χρειαζεται να ξανακανω? αν ειναι απαραιτητο και βεβαια θα κανω απλα ρωταω γιατι ολα ηταν οκ οταν την εκανα

ευχαριστω

Γεια σου Κρυσταλενια. Αν χρειαζεσαι υστεροσκοπηση παλι θα στο προτεινει ο γιατρος. Ισως να χρειαστει παλι για ανανεωση μητρας.

Καλη επιτυχια ευχομαι!

  • Μου αρέσει 2

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Δεν παίρνω όρκο, αλλα απ οτι εχει πάρει το αυτί μου 200-300 ευρώ πληρώνεις σαν ποινή για να μεταφέρεις τα έμβρυα σου απο το ενα κέντρο στο αλλο. Ας μας το επιβεβαιώσει αν θελει καποια που το εχει κανει.

Το 2018 ειχα ρωτήσει από ένα κέντρο στο άλλο. Μεταφορά 30 ευρώ και 100 ευρώ στο νέο κέντρο η κατάψυξη για 1 χρόνο. Δεν τα μετέφερα τελικά τα άφησα εκεί που ήταν έκανα την εμβρυομεταφορα δυστυχώς η εγκυμοσύνη έφτασε έως 6η βδομάδα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, pocm είπε:

Το 2018 ειχα ρωτήσει από ένα κέντρο στο άλλο. Μεταφορά 30 ευρώ και 100 ευρώ στο νέο κέντρο η κατάψυξη για 1 χρόνο. Δεν τα μετέφερα τελικά τα άφησα εκεί που ήταν έκανα την εμβρυομεταφορα δυστυχώς η εγκυμοσύνη έφτασε έως 6η βδομάδα. 

Πολυ λογική τιμη. @Κρισταλενια μάλλον καπου μπερδεύτηκε στην συζήτηση η έννοια της έμβρυομεταφορας στη μήτρα με αυτην σε αλλο κέντρο.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Καντι είπε:

Πολυ λογική τιμη. @Κρισταλενια μάλλον καπου μπερδεύτηκε στην συζήτηση η έννοια της έμβρυομεταφορας στη μήτρα με αυτην σε αλλο κέντρο.

Όπου σου τα λέει είναι το ποσό είναι αμελητέο και τους βρίσκεις εσύ( ουσιαστικά το εμβριολογικο του νέου κέντρου). Εγώ ήθελα να πάρω την τελευταία από τον πρώτο για το δεύτερο.Δεν το έκανα γιατί μιας φίλης το είχαν βγάλει χάλια παρότι βλαστοκυστη.Το μετέφερα εκεί με έναν φυσικό τροποιημενο και είδα τα χάλια μου..χαχαχ

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Καλησπέρα όμορφες... 

@Thia1985 πηγές για υπέρηχο; 

Ήταν καποια να κάνει χοριακη αυτές τις ημέρες; Αχ...το χάνω, είμαι και μεγάλη γυναίκα. 

καλημέρα

τώρα το είδα

ναι πήγα προχθές,όλα καλά ευτυχώς!

  • Μου αρέσει 3

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Καντι said:

Πολυ λογική τιμη. @Κρισταλενια μάλλον καπου μπερδεύτηκε στην συζήτηση η έννοια της έμβρυομεταφορας στη μήτρα με αυτην σε αλλο κέντρο.

κοριτσια μου, οντως καπου θα μπερδευτηκε η κουβεντα δεν ξαναρωτησα ειλικρινα εχω κουραστει το αφηνω πλεον οτι ειναι να γινει θα γινει, 

θα μεινουν εκει οι βλαστοκυστες και η αμπουλα σπερματος του συζυγου ερχομαι ελλαδα στον επομενο κυκλο μου να κανω αυτη την μια προσπαθεια που εχω και αν δεν πετυχει θα κανονισω πριν φυγω πως θα συνεχισω την ολη διαδικασια βλεποντας και κανοντας σας ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σας

ευχομαι να ειμαι και εγω μια απο τις τυχερες του φορουμ και να εχω θετικα αποτελεσματα 

θα σας ενημερωσω κοριτσακια μου γλυκα οταν γινει η ετ μεχρι τιτε σας παρακαλω την προσευχη σας και την θετικη σας ενεργεια σας να πανε ολα καλα

φιλια πολλα απο αμερικη στις ομορφες κοριτσαρες

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Κρισταλενια είπε:

κοριτσια μου, οντως καπου θα μπερδευτηκε η κουβεντα δεν ξαναρωτησα ειλικρινα εχω κουραστει το αφηνω πλεον οτι ειναι να γινει θα γινει, 

θα μεινουν εκει οι βλαστοκυστες και η αμπουλα σπερματος του συζυγου ερχομαι ελλαδα στον επομενο κυκλο μου να κανω αυτη την μια προσπαθεια που εχω και αν δεν πετυχει θα κανονισω πριν φυγω πως θα συνεχισω την ολη διαδικασια βλεποντας και κανοντας σας ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σας

ευχομαι να ειμαι και εγω μια απο τις τυχερες του φορουμ και να εχω θετικα αποτελεσματα 

θα σας ενημερωσω κοριτσακια μου γλυκα οταν γινει η ετ μεχρι τιτε σας παρακαλω την προσευχη σας και την θετικη σας ενεργεια σας να πανε ολα καλα

φιλια πολλα απο αμερικη στις ομορφες κοριτσαρες

Kαλη επιτυχια Κρυσταλενια, ολα να πανε τελεια! Να το ξερεις, αυτο το φορουμ ειναι γουρλιδικο κ τυχερο!

Εχεις πολλη πολλη θετικη ενεργεια κ πολλα φιλια:wub:. Καλο ταξιδι σε σενα κ καλοταξιδα τα εμβρυακια σου!!!


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 24/8/2020 at 5:46 ΜΜ, Κρισταλενια είπε:

Καλημερα σε ολα τα ομορφα κοριτσια του φορουμ απο αμερικη

συγχαρητηρια στα κοριτσια που μολις γεννησαν στα κοριτσια που προχωρησαν σε εγκυμοσυνη και σε εμας που το προσπαθουμε ακομη χαχαχχα

σας ευχομαι σε ολους υγεια και αγαπη κοριτσια μου

συγνωμη αλλα δεν σας παρακολουθω συχνα λογω διαφορας ωρας και υποχρεωσεων

χρειαζομαι για ακομη μια φορα την συμβουλη σας κοριτσια μου, 

εχω κανει υστεροσκοπηση πριν 1,5 χρονο εσεις που εχετε εμπειρια μπορειτε να μου πειτε την αποψη σας χρειαζεται να ξανακανω? αν ειναι απαραιτητο και βεβαια θα κανω απλα ρωταω γιατι ολα ηταν οκ οταν την εκανα

ευχαριστω

Εφοσον ηταν ολα οκ γιατι να ξανακανεις κοριτσι μου?Οχι,προφανως δεν υπαρχει λόγος.Εμενα πριν την επιτυχημενη προσπαθεια, ειχα κανει υστεροσκοπηση 1 χρονο πριν,ο γιατρος μου ειπε οτι εφοσοσν ηταν οκ καλο ειναι να μην πειραζουμε πολλες φορες τη μητρα και απ οσο εχω διαβασει εχει απολυτο δικιο.

On 23/8/2020 at 11:38 ΜΜ, Fleabag είπε:

Η τελευταία άποψη των παιδιάτρων,σύμφωνα με την Αμερικανική Παιδιατρική εταιρεία ειναι για λιγο στην αρχη πλαγια και μετα ανάσκελα.Ποτε μπρούμυτα!  Τι κανεις όμως οταν το μωρό το βάζεις ανάσκελα αλλα αυτο κουνάει χεράκια και ξυπνάει τρομαγμένο απο τις δικές του κινήσεις; Στην Αμερική ειναι πολυ συνηθισμένο και συστήνεται το φάσκιωμα για αυτον ακριβώς το λόγο.Τα μωρα ειναι πολυ πιο ήρεμα.

Το φασκιωμα δε συστηνεται μονο στην Αμερικη.Συστηνεται και στις Σκανδιναβικες χωρες οπου εκει η κυβερνηση δινει σε καθε μωρο απο ενα κουτι οπου τα κοιμιζουν,φασκιωμενα.

Προχωρημενες καταστασεις,οπως σε ολα εκει...

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 26/8/2020 at 11:00 ΜΜ, Κρισταλενια είπε:

κοριτσια μου, οντως καπου θα μπερδευτηκε η κουβεντα δεν ξαναρωτησα ειλικρινα εχω κουραστει το αφηνω πλεον οτι ειναι να γινει θα γινει, 

θα μεινουν εκει οι βλαστοκυστες και η αμπουλα σπερματος του συζυγου ερχομαι ελλαδα στον επομενο κυκλο μου να κανω αυτη την μια προσπαθεια που εχω και αν δεν πετυχει θα κανονισω πριν φυγω πως θα συνεχισω την ολη διαδικασια βλεποντας και κανοντας σας ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σας

ευχομαι να ειμαι και εγω μια απο τις τυχερες του φορουμ και να εχω θετικα αποτελεσματα 

θα σας ενημερωσω κοριτσακια μου γλυκα οταν γινει η ετ μεχρι τιτε σας παρακαλω την προσευχη σας και την θετικη σας ενεργεια σας να πανε ολα καλα

φιλια πολλα απο αμερικη στις ομορφες κοριτσαρες

Θα σε σκέφτομαι κοριτσακι

Όλα καλά να σου πάνε!!! 

10 ώρες πρίν, Joka είπε:

Εφοσον ηταν ολα οκ γιατι να ξανακανεις κοριτσι μου?Οχι,προφανως δεν υπαρχει λόγος.Εμενα πριν την επιτυχημενη προσπαθεια, ειχα κανει υστεροσκοπηση 1 χρονο πριν,ο γιατρος μου ειπε οτι εφοσοσν ηταν οκ καλο ειναι να μην πειραζουμε πολλες φορες τη μητρα και απ οσο εχω διαβασει εχει απολυτο δικιο.

Το φασκιωμα δε συστηνεται μονο στην Αμερικη.Συστηνεται και στις Σκανδιναβικες χωρες οπου εκει η κυβερνηση δινει σε καθε μωρο απο ενα κουτι οπου τα κοιμιζουν,φασκιωμενα.

Προχωρημενες καταστασεις,οπως σε ολα εκει...

Η ανηψιά του άντρα μου ήταν φασκιωμενη πάντως, τη θυμάμαι από τις φωτογραφίες, Αμερική γεννήθηκε και μάλιστα είχε σκουφάκι στο κεφάλι Κ προστατευτικά γάντια στα χέρια, εγώ να πω την αλήθεια μου τρόμαξα λίγο, κόντεψα να πάθω κλειστοφοβικό σοκ Κι έλεγα καλέ πως αναπνέει??? 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Θα σε σκέφτομαι κοριτσακι

Όλα καλά να σου πάνε!!! 

Η ανηψιά του άντρα μου ήταν φασκιωμενη πάντως, τη θυμάμαι από τις φωτογραφίες, Αμερική γεννήθηκε και μάλιστα είχε σκουφάκι στο κεφάλι Κ προστατευτικά γάντια στα χέρια, εγώ να πω την αλήθεια μου τρόμαξα λίγο, κόντεψα να πάθω κλειστοφοβικό σοκ Κι έλεγα καλέ πως αναπνέει??? 

Το φασκιωμα συνηθιζοταν και στη δικη μας παραδοση.Οι γιαγιαδες και προγιαγιαδες μας φασκιωμενα τα ειχαν τα μωρα.

Ψυχραιμια.

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Το φασκιωμα συνηθιζοταν και στη δικη μας παραδοση.Οι γιαγιαδες και προγιαγιαδες μας φασκιωμενα τα ειχαν τα μωρα.

Ψυχραιμια.

Ναι το ξέρω αυτό, ότι τα φασκιωναν.


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 8/26/2020 at 11:00 PM, Κρισταλενια said:

κοριτσια μου, οντως καπου θα μπερδευτηκε η κουβεντα δεν ξαναρωτησα ειλικρινα εχω κουραστει το αφηνω πλεον οτι ειναι να γινει θα γινει, 

θα μεινουν εκει οι βλαστοκυστες και η αμπουλα σπερματος του συζυγου ερχομαι ελλαδα στον επομενο κυκλο μου να κανω αυτη την μια προσπαθεια που εχω και αν δεν πετυχει θα κανονισω πριν φυγω πως θα συνεχισω την ολη διαδικασια βλεποντας και κανοντας σας ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σας

ευχομαι να ειμαι και εγω μια απο τις τυχερες του φορουμ και να εχω θετικα αποτελεσματα 

θα σας ενημερωσω κοριτσακια μου γλυκα οταν γινει η ετ μεχρι τιτε σας παρακαλω την προσευχη σας και την θετικη σας ενεργεια σας να πανε ολα καλα

φιλια πολλα απο αμερικη στις ομορφες κοριτσαρες

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...