Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Mary H είπε:

Ετσι ακριβως! Δεν τη λες φτυστη τη δικια μου, νομιζω οτι μοιαζει μιση μιση, στο αγορι μου και στη δοτρια. Παντως το αποτελεσμα μου αρεσει, χαχαχαχ!

Ρε συ πόσο με συγκρίνεις! Ήσουν απόλυτα συνειδητοποιημένη όταν μπήκες στη διαδικασία και πλέον βλέπεις αυτό που σου λεγα.Καθε μέρα θα χτίζεις τη σχέση σας και δε θα μετράει τίποτα άλλο....Από σένα ς πάρει το δυναμισμό την αποφασιστικότητα,τη μαχητικότητα και πολλά τα επίκτητα.να μου φιλήσεις πατουσιστες

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

23 ώρες πρίν, Mary H είπε:

Καλα ειμαστε. Η μπουμπου ξυπναει συχνα το βραδυ γιατι πειναει κ ειναι λιγο γκρινιαρα.

Εχει παρει 160γρ. και τα μπουτακια της ειναι για φαγωμα. Το ιδιο κ τα πατουσακια.Μου λενε πολλοι οτι μου μοιαζει , οτι μοιαζει στη μανα μου, στην ξαδερφη μου κλπ. Τ ακουω και κρυφογελαω. Που να ηξεραν...

Εσυ και τα μπεμπε τι κανετε?

Κοριτσια με μωρακια εχω μια ερωτηση. Σε ποια σταση υπνου τα βαζετε? Εγω τη μικρη τη βαζω να κοιμαται στο πλαι αλλα διαβασα οτι ειναι πιο ασφαλες ανασκελα για να μην παθει το συνδρομο αιφνιδοιυ θανατου.

Ποια η γνωμη σας?

Η τελευταία άποψη των παιδιάτρων,σύμφωνα με την Αμερικανική Παιδιατρική εταιρεία ειναι για λιγο στην αρχη πλαγια και μετα ανάσκελα.Ποτε μπρούμυτα!  Τι κανεις όμως οταν το μωρό το βάζεις ανάσκελα αλλα αυτο κουνάει χεράκια και ξυπνάει τρομαγμένο απο τις δικές του κινήσεις; Στην Αμερική ειναι πολυ συνηθισμένο και συστήνεται το φάσκιωμα για αυτον ακριβώς το λόγο.Τα μωρα ειναι πολυ πιο ήρεμα.

Link to comment
Share on other sites

@Mary H εγώ οι οδηγίες που είχα ήταν ότι αυστηρά τα μωρά τα κοιμιζουμε μόνο ανάσκελα, για την αποφυγή αιφνίδιου θανάτου. Το πρώτο τρίμηνο ο μικρός μου κοιμόταν τελικά μόνο αγκαλιά γιατί όπως κατάλαβα μετά προτιμούσε να κοιμάται μπρούμυτα. Ωστόσο με είχαν φοβησει πολύ, και τελικά για να κοιμάμαι και εγώ λίγο, έβαζα δίπλα μου ένα μαξιλάρι, και τον κρατούσα αγκαλιά με το μωρό να είναι στο πλάι. 

Just now, Fleabag είπε:

Η τελευταία άποψη των παιδιάτρων,σύμφωνα με την Αμερικανική Παιδιατρική εταιρεία ειναι για λιγο στην αρχη πλαγια και μετα ανάσκελα.Ποτε μπρούμυτα!  Τι κανεις όμως οταν το μωρό το βάζεις ανάσκελα αλλα αυτο κουνάει χεράκια και ξυπνάει τρομαγμένο απο τις δικές του κινήσεις; Στην Αμερική ειναι πολυ συνηθισμένο και συστήνεται το φάσκιωμα για αυτον ακριβώς το λόγο.Τα μωρα ειναι πολυ πιο ήρεμα.

Τα χέρια των μωρών πρέπει να είναι πάντα ελεύθερα. Επειδή κάνουν μεγαλύτερες άπνυες από εμάς, με την κίνηση των χεριών είναι σαν να ελέγχουν την αναπνοή τους -σαν να θυμούνται να αναπνεύσουν (σε ελεύθερη μετάφραση). Για αυτό πάντα ελεύθερα τα χεράκια των μωρών. 

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

On 8/22/2020 at 9:09 PM, Mary H said:

Καλα ειμαστε. Η μπουμπου ξυπναει συχνα το βραδυ γιατι πειναει κ ειναι λιγο γκρινιαρα.

Εχει παρει 160γρ. και τα μπουτακια της ειναι για φαγωμα. Το ιδιο κ τα πατουσακια.Μου λενε πολλοι οτι μου μοιαζει , οτι μοιαζει στη μανα μου, στην ξαδερφη μου κλπ. Τ ακουω και κρυφογελαω. Που να ηξεραν...

Εσυ και τα μπεμπε τι κανετε?

Κοριτσια με μωρακια εχω μια ερωτηση. Σε ποια σταση υπνου τα βαζετε? Εγω τη μικρη τη βαζω να κοιμαται στο πλαι αλλα διαβασα οτι ειναι πιο ασφαλες ανασκελα για να μην παθει το συνδρομο αιφνιδοιυ θανατου.

Ποια η γνωμη σας?

Μόνο ανάσκελα την είχα. Μπρούμυτα κοιμήθηκε πρώτη φορά 9 μηνών που γύρισε μόνη της στον ύπνο. Τώρα της αρέσει στα πλάγια. Γενικά η οδηγία είναι μόνο ανάσκελα και στο πάλι ή μπρούμυτα όταν μπορούν και γυρνάνε μονά τους. Μεγάλο άγχος αυτό το ΣΑΒΘ... Ήταν ο μόνος λόγος που σκεφτόμουν να της δώσω πιπίλα.

Αν θυμάμαι καλά οι οδηγίες είναι ύπνος μόνο ανάσκελα σε σκληρό κ ίσιο στρώμα (όχι μαξιλάρια καναπέ, ή πουφ κλπ). Να κοιμάται μέχρι το χρόνο στο ίδιο δωμάτιο με τους γονείς. Η πιπίλα είχα διαβάσει επίσης ότι βοηθάει. Όχι συγκοίμιση στο ίδιο στρώμα όταν έστω ο ένας από τους γονείς είναι καπνιστής, πολύ κουρασμένος, παίρνει φαρμακευτική αγωγή, το μωρό είναι πρόωρο ή υπάρχουν κατοικίδια στο ίδιο κρεβάτι.

23 hours ago, zouzouni78 said:

Σε ευχαριστώ για την απαντηση σου clue.Σου εύχομαι να είσαι γερή και να κυνηγας την κόρη σου κι ας σε κουράζει λίγο παραπάνω.ειναι μεγάλη ευλογία αυτό που ζεις.

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Όντως αισθάνομαι τεράστια ευγνωμοσύνη! Δε θα το άλλαζα με τίποτα. Είναι όνειρο ζωής που έγινε πραγματικότητα και το εύχομαι σε όλες και όλους που θέλουν να γίνουν γονείς να τα καταφέρουν! Από τα 15 μου σκεφτόμουν ότι θέλω να κάνω παιδί. Ήμουν από αυτές που λατρεύουν και την εγκυμοσύνη. Θέλω κάποια στιγμή να το παλέψω και για ένα ακόμα αλλά και μόνο με τη μικρή μου είμαι πολύ χαρούμενη και τυχερή που την έχω!

11 hours ago, kallaki said:

Καλημέρα σας έχω μια ερώτηση μπορεί να είναι τελείως χαζή αλλα δεν ξέρω καθόλου. Τα χρόνια νοσήματα μονο με βιοψία ανακαληπτωνται. Ρωτάω γιατί εγώ δεν έκανα βιοψία ποτέ και τώρα είμαι στο στάδιο αναμονής εύρεσης δωτρειας . Έκανα υστερωσκοπηση    

Εγώ τη χρονιά ενδομητρίτιδα τη βρήκα με υστεροσκόπηση όπου έγινε καί βιοψία αν και φαινόταν η φλεγμονή και χωρίς.

  • Μου αρέσει 4

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 είπε:

Είναι πολύ μικρούλα. Ακόμα δεν έχει καταλάβει ότι δεν είναι στην μήτρα. Ακόμα και ένα ελαφρύ αεράκι πάνω της είναι κάτι καινούργιο για εκείνη. Είσαι και εσύ ακόμα υπό την επήρεια της αλλαγής των ορμονών. Γίνεται όμως πιο εύκολο όσο περνάει ο καιρός. Θα βρείτε και τα πατήματα σας. Σε λίγο θα ξέρετε και ποιο κλάμα είναι πονακι, πιο πείνα κ.λπ. 

Μακαρι. Εσυ τι γινεται, ποτε προχωρας?

Just now, Thia1985 είπε:

Δεν κοιμάμαι καλά τη νύχτα. Σηκώνομαι τουλάχιστον τρεις φορές για τουαλέτα και έχω κι αναγούλες πολλές που τις επιδεινώνουν τα φάρμακα. Εύχομαι αύριο όλα να είναι καλά, έχω ένα άγχος. Πρώτος Υπερηχος. 

Ολα καλα θα πανε μην ανησυχεις!

Just now, Mareva είπε:

Σωστα! Το βραδυ λενε να μην εχει τιποτα το κρεββατακι τους. Η πιπιλα ειναι λογικο, ομως θα τη συνηθίσει. Επισης, εγω δεν ηξερα οτι υπαρχουν πιπιλες συμβατες με τη θηλή του μπουκαλιου. Το μαθα εκ των υστερων. Ισως να υπαρχουν αντιστοιχες με τις θηλες των μπουκαλιών που χρησιμοποιείς κ ετσι να ειναι πιο ευκολη η ληψη της πιπιλας. Η οποια, για αλλους ειναι κατακριτεα... Εμενα ομως με βοηθησε παρα παρα πολυ, κ επισης δεν αργησαμε να την κοψουμε :)

Η πιπιλα ειναι θαυματουργη!

Just now, island1 είπε:

Ρε συ πόσο με συγκρίνεις! Ήσουν απόλυτα συνειδητοποιημένη όταν μπήκες στη διαδικασία και πλέον βλέπεις αυτό που σου λεγα.Καθε μέρα θα χτίζεις τη σχέση σας και δε θα μετράει τίποτα άλλο....Από σένα ς πάρει το δυναμισμό την αποφασιστικότητα,τη μαχητικότητα και πολλά τα επίκτητα.να μου φιλήσεις πατουσιστες

Ε, ναι το ηξερα, και πηγα συνηδητοποιημενη και δεν το μετανιωσα!Παλι το ιδιο θα εκανα! Απο μενα μονο μην παρει τη γκρινια και τις φοβιες, που κατι μου λεει οτι τα εχει παρει δυστυχως!

Just now, Fleabag είπε:

Η τελευταία άποψη των παιδιάτρων,σύμφωνα με την Αμερικανική Παιδιατρική εταιρεία ειναι για λιγο στην αρχη πλαγια και μετα ανάσκελα.Ποτε μπρούμυτα!  Τι κανεις όμως οταν το μωρό το βάζεις ανάσκελα αλλα αυτο κουνάει χεράκια και ξυπνάει τρομαγμένο απο τις δικές του κινήσεις; Στην Αμερική ειναι πολυ συνηθισμένο και συστήνεται το φάσκιωμα για αυτον ακριβώς το λόγο.Τα μωρα ειναι πολυ πιο ήρεμα.

Ειμαι κατα του φασκιωματος. Το ανασκελα ή πλαγια οκ

Just now, Clue είπε:

Μόνο ανάσκελα την είχα. Μπρούμυτα κοιμήθηκε πρώτη φορά 9 μηνών που γύρισε μόνη της στον ύπνο. Τώρα της αρέσει στα πλάγια. Γενικά η οδηγία είναι μόνο ανάσκελα και στο πάλι ή μπρούμυτα όταν μπορούν και γυρνάνε μονά τους. Μεγάλο άγχος αυτό το ΣΑΒΘ... Ήταν ο μόνος λόγος που σκεφτόμουν να της δώσω πιπίλα.

Αν θυμάμαι καλά οι οδηγίες είναι ύπνος μόνο ανάσκελα σε σκληρό κ ίσιο στρώμα (όχι μαξιλάρια καναπέ, ή πουφ κλπ). Να κοιμάται μέχρι το χρόνο στο ίδιο δωμάτιο με τους γονείς. Η πιπίλα είχα διαβάσει επίσης ότι βοηθάει. Όχι συγκοίμιση στο ίδιο στρώμα όταν έστω ο ένας από τους γονείς είναι καπνιστής, πολύ κουρασμένος, παίρνει φαρμακευτική αγωγή, το μωρό είναι πρόωρο ή υπάρχουν κατοικίδια στο ίδιο κρεβάτι.

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Όντως αισθάνομαι τεράστια ευγνωμοσύνη! Δε θα το άλλαζα με τίποτα. Είναι όνειρο ζωής που έγινε πραγματικότητα και το εύχομαι σε όλες και όλους που θέλουν να γίνουν γονείς να τα καταφέρουν! Από τα 15 μου σκεφτόμουν ότι θέλω να κάνω παιδί. Ήμουν από αυτές που λατρεύουν και την εγκυμοσύνη. Θέλω κάποια στιγμή να το παλέψω και για ένα ακόμα αλλά και μόνο με τη μικρή μου είμαι πολύ χαρούμενη και τυχερή που την έχω!

Εγώ τη χρονιά ενδομητρίτιδα τη βρήκα με υστεροσκόπηση όπου έγινε καί βιοψία αν και φαινόταν η φλεγμονή και χωρίς.

Και μενα με φοβισαν αυτα που διαβασα. Θελει προσοχη


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, alina80 είπε:

@Mary H εγώ οι οδηγίες που είχα ήταν ότι αυστηρά τα μωρά τα κοιμιζουμε μόνο ανάσκελα, για την αποφυγή αιφνίδιου θανάτου. Το πρώτο τρίμηνο ο μικρός μου κοιμόταν τελικά μόνο αγκαλιά γιατί όπως κατάλαβα μετά προτιμούσε να κοιμάται μπρούμυτα. Ωστόσο με είχαν φοβησει πολύ, και τελικά για να κοιμάμαι και εγώ λίγο, έβαζα δίπλα μου ένα μαξιλάρι, και τον κρατούσα αγκαλιά με το μωρό να είναι στο πλάι. 

Τα χέρια των μωρών πρέπει να είναι πάντα ελεύθερα. Επειδή κάνουν μεγαλύτερες άπνυες από εμάς, με την κίνηση των χεριών είναι σαν να ελέγχουν την αναπνοή τους -σαν να θυμούνται να αναπνεύσουν (σε ελεύθερη μετάφραση). Για αυτό πάντα ελεύθερα τα χεράκια των μωρών. 

 

Υπάρχουν και άλλες απόψεις,στην Αμερική για παράδειγμα το συστήνουν οι παιδίατροι  αλλα δεκτό αυτο που λες. Η μια απο τις δίδυμες όμως εκανε αυτο που περιέγραψα πιο πάνω.Ισα που την έπαιρνε ο ύπνος κουνούσε τα χεράκια και αυτο την ξυπνούσε και μάλιστα τρομαγμένη έβαζε τα κλάματα.Το παιδί δεν μπορούσε να κοιμηθεί οςο θα έπρεπε,ηταν απίστευτη ταλαιπωρία..Η άλλη,ανάσκελα,με τα χεράκια ψηλά πάνω απο το κεφαλι( την λατρεύω αυτη τη στάση),έριχνε απίστευτους ύπνους!

Επισης,ο παιδίατρος μου συνέστησε να βγάλω και την παντα.Λογικο μου φάνηκε,την εχω βγάλει.Εγκλωβιζει τον αέρα και δεν κυκλοφορεί ελεύθερα.

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Thia1985 είπε:

Δεν κοιμάμαι καλά τη νύχτα. Σηκώνομαι τουλάχιστον τρεις φορές για τουαλέτα και έχω κι αναγούλες πολλές που τις επιδεινώνουν τα φάρμακα. Εύχομαι αύριο όλα να είναι καλά, έχω ένα άγχος. Πρώτος Υπερηχος. 

Υπομονή το πρωτι τρίμηνο. Οι αναγουλες είναι ένδειξη των ορμονών που κάνουν πάρτι. Και για σένα δείγμα ότι όλα πάνε καλά.

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολα τα ομορφα κοριτσια του φορουμ απο αμερικη

συγχαρητηρια στα κοριτσια που μολις γεννησαν στα κοριτσια που προχωρησαν σε εγκυμοσυνη και σε εμας που το προσπαθουμε ακομη χαχαχχα

σας ευχομαι σε ολους υγεια και αγαπη κοριτσια μου

συγνωμη αλλα δεν σας παρακολουθω συχνα λογω διαφορας ωρας και υποχρεωσεων

χρειαζομαι για ακομη μια φορα την συμβουλη σας κοριτσια μου, 

εχω κανει υστεροσκοπηση πριν 1,5 χρονο εσεις που εχετε εμπειρια μπορειτε να μου πειτε την αποψη σας χρειαζεται να ξανακανω? αν ειναι απαραιτητο και βεβαια θα κανω απλα ρωταω γιατι ολα ηταν οκ οταν την εκανα

ευχαριστω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Κρισταλενια είπε:

Καλημερα σε ολα τα ομορφα κοριτσια του φορουμ απο αμερικη

συγχαρητηρια στα κοριτσια που μολις γεννησαν στα κοριτσια που προχωρησαν σε εγκυμοσυνη και σε εμας που το προσπαθουμε ακομη χαχαχχα

σας ευχομαι σε ολους υγεια και αγαπη κοριτσια μου

συγνωμη αλλα δεν σας παρακολουθω συχνα λογω διαφορας ωρας και υποχρεωσεων

χρειαζομαι για ακομη μια φορα την συμβουλη σας κοριτσια μου, 

εχω κανει υστεροσκοπηση πριν 1,5 χρονο εσεις που εχετε εμπειρια μπορειτε να μου πειτε την αποψη σας χρειαζεται να ξανακανω? αν ειναι απαραιτητο και βεβαια θα κανω απλα ρωταω γιατι ολα ηταν οκ οταν την εκανα

ευχαριστω

Γεια σου Κρυσταλένια,

αυτό θα πρέπει να το αποφασίσει ο γιατρός σου. Έχεις μιλήσει μαζί του γι αυτό;

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα!! Θα ήθελα αν κάποια κοπέλα γνωρίζει που μου πει που μπορώ να κάνω την εξέταση του Νικα στη Θεσσαλονίκη.???αν έχετε κάποια εμπειρία θα με βοηθούσε γιατί είμαι αρκετά απογοητευμένη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, zouzouni78 είπε:

Καλησπέρα κι από εμένα!! Θα ήθελα αν κάποια κοπέλα γνωρίζει που μου πει που μπορώ να κάνω την εξέταση του Νικα στη Θεσσαλονίκη.???αν έχετε κάποια εμπειρία θα με βοηθούσε γιατί είμαι αρκετά απογοητευμένη

Μιλήσε με τον ίδιο τον γιατρό τον κ. Νικα. Είναι καλύτερα για να ξέρει και ο ίδιος το ιστορικο σου.  Το δείγμα θα σου το πάρει γιατρός στη Θεσσαλονίκη που συνεργάζεται μαζί του  σε υλικό συντήρησης που θα στειλει ο Νικας  και θα το στείλετε  πίσω στην Αθήνα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Κρισταλενια είπε:

Καλημερα σε ολα τα ομορφα κοριτσια του φορουμ απο αμερικη

συγχαρητηρια στα κοριτσια που μολις γεννησαν στα κοριτσια που προχωρησαν σε εγκυμοσυνη και σε εμας που το προσπαθουμε ακομη χαχαχχα

σας ευχομαι σε ολους υγεια και αγαπη κοριτσια μου

συγνωμη αλλα δεν σας παρακολουθω συχνα λογω διαφορας ωρας και υποχρεωσεων

χρειαζομαι για ακομη μια φορα την συμβουλη σας κοριτσια μου, 

εχω κανει υστεροσκοπηση πριν 1,5 χρονο εσεις που εχετε εμπειρια μπορειτε να μου πειτε την αποψη σας χρειαζεται να ξανακανω? αν ειναι απαραιτητο και βεβαια θα κανω απλα ρωταω γιατι ολα ηταν οκ οταν την εκανα

ευχαριστω

Κρισταλένια θεωρώ πως ο γιατρός σου θα σε κατευθύνει.Γενικά όμως θέλουν να έχει γίνει υστεροσκόπηση σχετικά πρόσφατα πριν την ετ για να είναι σίγουροι για το περιβάλλον της μήτρας.Πότε με το καλό μας έρχεσαι??

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Papy said:

Κρισταλένια θεωρώ πως ο γιατρός σου θα σε κατευθύνει.Γενικά όμως θέλουν να έχει γίνει υστεροσκόπηση σχετικά πρόσφατα πριν την ετ για να είναι σίγουροι για το περιβάλλον της μήτρας.Πότε με το καλό μας έρχεσαι??

καλησπερα κοριτσια,

το αποτελεσμα ειναι το εξης, ο συζυγος δεν μπορει να βγει εκτος αμερικης απαγορευεται απο την εργασια του λογω κοροναιου, θα χασει την δουλεια του 

εαν παρω τις βλαστοκυστες τις 2 που εχω σε αλλο κεντρο δεν μπορω να μπω σε προγραμμα για δοτρια εφοσον υπαρχουν οι 2 βλαστοκυστες απαγορευεται απο το νομο

για να γινει μεταφορα θελουν 1500ε εκτος και εαν καταλαβα κατι λαθος 

με λιγα λογια θα ερθω τελικα να κανω την ετ και κοιταω να κανω εδω που ειμαι υστεροσκοπηση με τον γιατρο δεν εχω καμια εοπικοινωνια διοτι μιλαω μονο με την εμβρυολογο θα ξαναμιλησω την τεταρτη να ρωτησω να δω τι θα μου πουν και αναλογως πραττω ερχομαι αμεσα ισως και σε 2 εβδομαδες

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Κρισταλενια είπε:

καλησπερα κοριτσια,

το αποτελεσμα ειναι το εξης, ο συζυγος δεν μπορει να βγει εκτος αμερικης απαγορευεται απο την εργασια του λογω κοροναιου, θα χασει την δουλεια του 

εαν παρω τις βλαστοκυστες τις 2 που εχω σε αλλο κεντρο δεν μπορω να μπω σε προγραμμα για δοτρια εφοσον υπαρχουν οι 2 βλαστοκυστες απαγορευεται απο το νομο

για να γινει μεταφορα θελουν 1500ε εκτος και εαν καταλαβα κατι λαθος 

με λιγα λογια θα ερθω τελικα να κανω την ετ και κοιταω να κανω εδω που ειμαι υστεροσκοπηση με τον γιατρο δεν εχω καμια εοπικοινωνια διοτι μιλαω μονο με την εμβρυολογο θα ξαναμιλησω την τεταρτη να ρωτησω να δω τι θα μου πουν και αναλογως πραττω ερχομαι αμεσα ισως και σε 2 εβδομαδες

 

Για να γίνει η εμβρυομεταφορά θέλουν 1.500 ευρώ , όχι για να τις  μεταφέρεις απο το ενα κέντρο στο αλλο.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι said:

Για να γίνει η εμβρυομεταφορά θέλουν 1.500 ευρώ , όχι για να τις  μεταφέρεις απο το ενα κέντρο στο αλλο.

καταλαβα λαθος τοτε οκ ευχαριστω 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...