Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Emilly είπε:

Ποτέ περιμένεις;;;κάνε τεστακι να ξέρεις.στο εύχομαι κορίτσι μου ολόψυχα.παντως το θέμα του πολύποδα να σου πω μια αποξεση υπόθεση είναι κ δεν θα το έχεις στο μυαλό.κ έχω ακούσει πολλά κορίτσια που τους έλεγαν γιατροί δεν ευθύνεται για υπογονιμότητα κ όταν το αφαιρεσανε έμειναν κατευθείαν.και από δω μέσα κορίτσι το έλεγαν χρόνια δεν πειράζει κ τελικά αυτό ήταν η αιτία.

Έδωσα μέχρι και την περίοδο του Νοέμβρη μετά θα κλείσω ραντεβού.σε δύο μέρες .υπό άλλες συνθήκες θα έβαζα θερμοφορα .τώρα λέω να περιμένω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ellidr είπε:

Πρέπει να το αντιμετωπίσουμε δε γίνεται αλλιώς ο κόσμος είναι γεμάτος με μωρά και εγκύους ,τι θα κάνουμε δε θα ξαναβγούμε από το σπίτι ,εγώ λέω ότι κ εγώ μια μέρα θα έχω ένα μπουμπουκακι ,το πιο όμορφο απ' όλα

Ναι μου το είπε κ ο γιατρός ότι τπτ δε τελείωσε ακόμα 

Ερώτηση εάν το ενδομήτριο φτάσει οριακά την τρίτη και τελικά δεν πάμε για σπερματεγχυση

Και συνεχίσουμε επαφές 

Εμείς το ενδομήτριο δε το θέλουμε παχύ την ημέρα της εμφύτευσης;;

Αλλά μετά την ωορρηξία συνεχίζει να παχαινεί;;

Κάνω κάνω εγώ σεχ ,δεν έχει έρθει ακόμα ωορρηξία και έχουμε βρεθεί ήδη 5 φορές 

Θα τον πεθάνω τον έρμο

Αλλά κάθεται δε λέει κάτι 

Καλοβολος

Χαχαχαχα

Αν μείνω έγκυος μου φαίνεται ότι κ αυτός θα την θέλει την απόχη έτσι όπως πάμεχαχα

 

ελα μην ανχωνεσε κανε τις επαφες σου κ θα σου πω τι μου ειχε πει ενας πολυ καλος γιατρος που ασχολητε με αυτα. ενα ενδομητριο ακομα κ πιο μικρο αν ειναι λειτουργικο εμφυτευει μια χαρα . κ στο λεω γιατι κ εγω σε υπερηχους ενδομητριο μεγαλητερο απο 7 δεν ειχα δει ποτε . 

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

νομιζω πως ναι και εγώ 6 με 7 μερες εχω σίγουρα υγρά γόνιμα 

 

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

νομιζω πως ναι και εγώ 6 με 7 μερες εχω σίγουρα υγρά γόνιμα 

Joujouna να σου πω θερμομετρηση τελευταίες τέσσερις μερες35,9  36,3   36,4,, 36,6  σήμερα.ανεβαινει σιγά σιγά.απο αυτό φαίνεται πως έχω κάνει ήδη ωορηξια την μέρα που ήταν χαμηλή.αλλα εγώ νιώθω ακόμα τούμπανο τις ωοθήκες.τι να παίζει.αμαν κ αυτό το θερμοδιαγραμμα.δεν θα βγάλω άκρη ποτέ.αν πέσει αύριο σημαίνει δεν έκανα ακόμη.αν συνεχίσει...το ρηξα το αβγό.

Just now, linaa είπε:

ελα μην ανχωνεσε κανε τις επαφες σου κ θα σου πω τι μου ειχε πει ενας πολυ καλος γιατρος που ασχολητε με αυτα. ενα ενδομητριο ακομα κ πιο μικρο αν ειναι λειτουργικο εμφυτευει μια χαρα . κ στο λεω γιατι κ εγω σε υπερηχους ενδομητριο μεγαλητερο απο 7 δεν ειχα δει ποτε . 

Ναι ναι έχει να κάνει κ με την σωστή αιμάτωση κορίτσια.γι αυτό αυτές που έχουν θρομβοφιλια παίρνουν προληπτικά σαλοσπιρ πριν μείνουν έγκυες για να γίνεται καλή αιμάτωση κ να εμφυτεύεται το έμβρυο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

 

Joujouna να σου πω θερμομετρηση τελευταίες τέσσερις μερες35,9  36,3   36,4,, 36,6  σήμερα.ανεβαινει σιγά σιγά.απο αυτό φαίνεται πως έχω κάνει ήδη ωορηξια την μέρα που ήταν χαμηλή.αλλα εγώ νιώθω ακόμα τούμπανο τις ωοθήκες.τι να παίζει.αμαν κ αυτό το θερμοδιαγραμμα.δεν θα βγάλω άκρη ποτέ.αν πέσει αύριο σημαίνει δεν έκανα ακόμη.αν συνεχίσει...το ρηξα το αβγό.

Εμιλλυ να σε ρωτήσω, την θερμοκρασία κάθε πότε πρέπει να την μετράμε;; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

 

Joujouna να σου πω θερμομετρηση τελευταίες τέσσερις μερες35,9  36,3   36,4,, 36,6  σήμερα.ανεβαινει σιγά σιγά.απο αυτό φαίνεται πως έχω κάνει ήδη ωορηξια την μέρα που ήταν χαμηλή.αλλα εγώ νιώθω ακόμα τούμπανο τις ωοθήκες.τι να παίζει.αμαν κ αυτό το θερμοδιαγραμμα.δεν θα βγάλω άκρη ποτέ.αν πέσει αύριο σημαίνει δεν έκανα ακόμη.αν συνεχίσει...το ρηξα το αβγό.

ναι ισχύει, ιδανικα θέλουμε να ειναι σταθερη υψηλά, όμως και μενα στην εγκυμοσύνη μου την 2η και στην 3η ειχα διακυμάνσεις δλδ απο 36,3 πήγε 36,5 μετα για 4 μερες 36,7 μετα 36,8 και μετα έπαιζε στο 36,7 με 36,8 .στο 3ο παιδι ειχα δει 2 φορες ενδιάμεσα 36,6 δκδ αν έπεφτε 0,1 οχι πιο πολυ.αλλα το μπαμ που κατάλαβα ότι ήμουν εγκυος ηταν οταν την ημερα που πιθανώς περιμενα ειχα διαφανα υγρα σαν της ωορρηξιας.επισης 4 μερες πριν από αυτό ειχα δει και μια κουκιδα αιμα συν τα πονακια χαμηλα συν βελονιες στο στηθος.

επίσης έπαιρνα και εγω σαλοσπιρ στις 2 τελευταίες εγκυμοσύνες λογο του ότι ειχα βιοχημική ενδιάμεσα απο την 1η με την 2η προληπτικά.

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Evouska είπε:

Εμιλλυ να σε ρωτήσω, την θερμοκρασία κάθε πότε πρέπει να την μετράμε;; 

Κάθε πρωί κοριτσάκι δίπλα στο κομοδίνο πριν σηκωθείς βάζεις θερμόμετρο σε όλο τον κύκλο.την μέρα της ωορηξιας πέφτει η θερμοκρασία κ μετά αρχίζει να ανεβαίνει.

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

ναι ισχύει, ιδανικα θέλουμε να ειναι σταθερη υψηλά, όμως και μενα στην εγκυμοσύνη μου την 2η και στην 3η ειχα διακυμάνσεις δλδ απο 36,3 πήγε 36,5 μετα για 4 μερες 36,7 μετα 36,8 και μετα έπαιζε στο 36,7 με 36,8 .στο 3ο παιδι ειχα δει 2 φορες ενδιάμεσα 36,6 δκδ αν έπεφτε 0,1 οχι πιο πολυ.αλλα το μπαμ που κατάλαβα ότι ήμουν εγκυος ηταν οταν την ημερα που πιθανώς περιμενα ειχα διαφανα υγρα σαν της ωορρηξιας.επισης 4 μερες πριν από αυτό ειχα δει και μια κουκιδα αιμα συν τα πονακια χαμηλα συν βελονιες στο στηθος.

Και εγώ είχα αιματακια σε δύο εγκυμοσύνες στην εμφύτευση 

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

ναι ισχύει, ιδανικα θέλουμε να ειναι σταθερη υψηλά, όμως και μενα στην εγκυμοσύνη μου την 2η και στην 3η ειχα διακυμάνσεις δλδ απο 36,3 πήγε 36,5 μετα για 4 μερες 36,7 μετα 36,8 και μετα έπαιζε στο 36,7 με 36,8 .στο 3ο παιδι ειχα δει 2 φορες ενδιάμεσα 36,6 δκδ αν έπεφτε 0,1 οχι πιο πολυ.αλλα το μπαμ που κατάλαβα ότι ήμουν εγκυος ηταν οταν την ημερα που πιθανώς περιμενα ειχα διαφανα υγρα σαν της ωορρηξιας.επισης 4 μερες πριν από αυτό ειχα δει και μια κουκιδα αιμα συν τα πονακια χαμηλα συν βελονιες στο στηθος.

επίσης έπαιρνα και εγω σαλοσπιρ στις 2 τελευταίες εγκυμοσύνες λογο του ότι ειχα βιοχημική ενδιάμεσα απο την 1η με την 2η προληπτικά.

Πόσο σαλοσπιρ;;;;σου έκανε αιμορραγείς στην εγκυμοσυνη;;εγώ είχα πάρει των 100 στην τελευταία.δρν μου προκάλεσε αίμα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evouska είπε:

Κορίτσι κ εμένα η φίλη μου που είχε πολυποδα της είχε πει εξ αρχής ο γιατρός ότι δεν θα πετύχει εγκυμοσύνη όσο τον έχει και ότι ο πολυποδας γενικά εμποδίζει στην επίτευξη  μιας εγκυμοσύνης

Ιδιωτικά που με παρακολουθεί μου είπε να το βγάλει με αρκετά μεγάλο κόστος.εκλεισα ραντεβού σε απογευματινό ραντεβού επί πληρωμή με καθηγήτρια που εξειδικεύεται στην υπογονιμότητα αλλά και στις εξωσωματικες και μου είπε ότι δεν παίζει κανένα ρόλο από την στιγμή που πιάνω ( έκανα βιοχημικές) θα έρθει.εχω μπερδευτεί.μηπως κάνω λάθος που περιμένω?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Κάθε πρωί κοριτσάκι δίπλα στο κομοδίνο πριν σηκωθείς βάζεις θερμόμετρο σε όλο τον κύκλο.την μέρα της ωορηξιας πέφτει η θερμοκρασία κ μετά αρχίζει να ανεβαίνει.

Και εγώ είχα αιματακια σε δύο εγκυμοσύνες στην εμφύτευση 

Πόσο σαλοσπιρ;;;;σου έκανε αιμορραγείς στην εγκυμοσυνη;;εγώ είχα πάρει των 100 στην τελευταία.δρν μου προκάλεσε αίμα.

νομιζω των 100...οχι αιμορραγία ποτε απλα επειδή είχα συσπάσεις νωρίς έπαιρνα και υποθετα τα ουτροτζεσταν παλι στις 2 τελευταίες εγκυμοσύνες. 

Just now, Ritapog είπε:

Ιδιωτικά που με παρακολουθεί μου είπε να το βγάλει με αρκετά μεγάλο κόστος.εκλεισα ραντεβού σε απογευματινό ραντεβού επί πληρωμή με καθηγήτρια που εξειδικεύεται στην υπογονιμότητα αλλά και στις εξωσωματικες και μου είπε ότι δεν παίζει κανένα ρόλο από την στιγμή που πιάνω ( έκανα βιοχημικές) θα έρθει.εχω μπερδευτεί.μηπως κάνω λάθος που περιμένω?

παίζει ρολο αν δεν κάνω λάθος σε ποιο σημείο ειναι ο πολύποδας...πχ αν ειναι εκτός μήτρας δεν εχεις προβλημα αλλα σε ειναι μεσα ή κοντα στον τράχηλο μηπως ενοχλεί. και το μέγεθος παιζει ρολο.

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ritapog είπε:

Ιδιωτικά που με παρακολουθεί μου είπε να το βγάλει με αρκετά μεγάλο κόστος.εκλεισα ραντεβού σε απογευματινό ραντεβού επί πληρωμή με καθηγήτρια που εξειδικεύεται στην υπογονιμότητα αλλά και στις εξωσωματικες και μου είπε ότι δεν παίζει κανένα ρόλο από την στιγμή που πιάνω ( έκανα βιοχημικές) θα έρθει.εχω μπερδευτεί.μηπως κάνω λάθος που περιμένω?

Τι να σου πω κοπέλα μου εγώ θεωρώ ότι τον πολυποδα δεν πρέπει να τον αφήνεις.. κ από τα λεγόμενα των γιατρών δεν μπορείς να ξέρεις 100% αν εμποδίζει μια πιθανή κύηση!  αν έπαιρνες δεύτερη γνώμη από κάποιο δημόσιο, ωστε να δεις τι επιλογές έχεις; πότε δε ξέρεις μπορεί να είσαι τυχερή και να βρεις σύντομα ραντεβού!!  Κ ακόμα κ αποξεση να σου πουν δεν είναι επώδυνη σαν διαδικασία, μεθη είναι και γίνεται πολύ γρηγορα,  και μετά με καθαρη μητρα έχεις περισσότερες πιθανότητες για εγκυμοσυνη!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα  κορίτσια.  Εύχομαι σύντομα σε ες μια υγιή εγκυμοσύνη.  Ήθελα κ γω να σχολιάσω πως καλύτερα  ο πολυποδας να αφαιρείται αφού διαγνωσθει .  Έτσι κ αλλιώς θα γινει κάποια στιγμή.  Εγώ προσπαθούσα 9 μήνες κ αφού ανακάλυψα ότι έιχα  πολυποδα,  δεν το ήξερα  μέχρι τότε  τον αφαίρεσα με υστεροσκοπηση  κ τον επόμενο μήνα με μια επαφή έμεινα  έγκυος.  Εμένα ο δικός μου ήταν μπροστά  στην σαλπιγγες κ προφανώς εμποδιζε.  Αλλά ακόμα κι αν φαινομενικά δεν εμποδίζει στην σύλληψη,  αργότερα  όταν εμφυτευτει  το έμβρυο κ μεγαλώνει ,  υπάρχει μεγάλη πιθανότητα  να δημιουργήσει  πρόβλημα,  γιατί θα εμποδίζει  την ανάπτυξη..  Άλλωστε η διαδικασία της υστεροσκοπηση είναι πολύ απλή κ ανωδυνη. 

  • Μου αρέσει 5

 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ritapog είπε:

Ιδιωτικά που με παρακολουθεί μου είπε να το βγάλει με αρκετά μεγάλο κόστος.εκλεισα ραντεβού σε απογευματινό ραντεβού επί πληρωμή με καθηγήτρια που εξειδικεύεται στην υπογονιμότητα αλλά και στις εξωσωματικες και μου είπε ότι δεν παίζει κανένα ρόλο από την στιγμή που πιάνω ( έκανα βιοχημικές) θα έρθει.εχω μπερδευτεί.μηπως κάνω λάθος που περιμένω?

Εγώ θα σου λεγα να μην χάνεις χρόνο ξέρω είναι ακριβή μέθοδος αλλά χωρίς καθαρή μήτρα παίζουν κορώνα γράμματα οι γιατροί.αν θέλεις γνώμες κοριτσιων άνοιξε θέμα πολύποδας εμποδίζει η όχι την σύλληψη να δεις τι θα σου πουν κορίτσια που είχαν ανάλογες εμπειρίες.εγω ξέρω περιπτώσεις αλλά καλύτερα να το ακούσεις από αυτές.οι γιατροί δυστυχώς κάνουν λάθη.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα! Απο όσα μπόρεσα να διαβάσω, γιατι ετρεχα λιγο αυτες τις μέρες, έχουμε απο οτι φαίνεται 1 θετικό τεστ! Εύχομαι σε όλες καλη εβδομάδα κ αναμένω να διαβάσω ευχαριστα νέα! Να χαρούμε κ να πάρουμε δύναμη!! 

  • Μου αρέσει 2

TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια πως ειστε ?εγώ είμαι στην αναμονή τωρα αλλα δυστυχως πρωτη φορα που μπερδεύομαι με την μέτρηση της θερμοκρασίας.ενω ειχε ανέβει απο την ωορρηξια και μετα ,σημερα κατέβηκε ξαφνικά και το θέμα είναι ότι δεν περιμένω ακόμα περιοδο...ουτε υγρα εχω οποτε δεν νομιζω να παίζει παλι ωορρηξία. τι στο καλό γίνεται???

οι τιμές είναι...36,3 36,2(ωορρηξία ισως) ,36.5 ,36.6 ,36.6 36,2 (σημερα)


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

καλημερα κοριτσια πως ειστε ?εγώ είμαι στην αναμονή τωρα αλλα δυστυχως πρωτη φορα που μπερδεύομαι με την μέτρηση της θερμοκρασίας.ενω ειχε ανέβει απο την ωορρηξια και μετα ,σημερα κατέβηκε ξαφνικά και το θέμα είναι ότι δεν περιμένω ακόμα περιοδο...ουτε υγρα εχω οποτε δεν νομιζω να παίζει παλι ωορρηξία. τι στο καλό γίνεται???

οι τιμές είναι...36,3 36,2(ωορρηξία ισως) ,36.5 ,36.6 ,36.6 36,2 (σημερα)

Πότε έκανες ωορρηξία;;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

καλημερα κοριτσια πως ειστε ?εγώ είμαι στην αναμονή τωρα αλλα δυστυχως πρωτη φορα που μπερδεύομαι με την μέτρηση της θερμοκρασίας.ενω ειχε ανέβει απο την ωορρηξια και μετα ,σημερα κατέβηκε ξαφνικά και το θέμα είναι ότι δεν περιμένω ακόμα περιοδο...ουτε υγρα εχω οποτε δεν νομιζω να παίζει παλι ωορρηξία. τι στο καλό γίνεται???

οι τιμές είναι...36,3 36,2(ωορρηξία ισως) ,36.5 ,36.6 ,36.6 36,2 (σημερα)

Ζουζούνα κ εγώ τα ίδια σήμερα 36,3.μαλλον επειδή είμαστε μέσα στις ιώσεις λίγο μυξα να έχει το παιδί κ να νιώθεις κ εσύ κάπως ανέβηκε λίγο η θερμοκρασία.εγω κάνω κάθε μέρα επαφή όποτε δεν τρελαίνομαι για την θερμοκρασία έτσι κ αλλιώς δεν βγάζω άκρη.απλα χθες που ειχα επαφή πονουσα τρέλα άρα έσκασε αβγό;;;δεν ξέρω.θα το καταλάβω αν έρθω σε επαφή κ δεν πονάω πια.υπαρχει κ η θεωρία της πτώσης θερμοκρασίας στην φάση της εμφύτευσης.επειδη παράγεται οιστρογόνο όταν χώνεται έμβρυο στην μήτρα.αλλα για μένα με την καμία.πιστευω ηηη χθες έγινε ηη κύστη.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...