Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, artemis88 είπε:

      Καλημερα! Εγω ειμαι με τον κ.Μαντουδη στο Γεννημα. Καναμε την πρωτη προσπαθεια χωρις επιτυχια αλλα θεωρω απλα δεν ετυχε, δεν ηταν πολυ καλος ο κυκλος. Τωρα περιμενουμε τα αποτελεσματα απο τον δευτερο κυκλο. Παντως συμφωνω με την @Bluee19 δεν εχει τοσο σημασια η πρωτη φορα. Θεωρω σημασια εχει να σου ταιριαξει ο γιατρος και να νιωσεις εμπιστοσυνη. Ειμαι πολυ ευχαριστημενη με τον κ.Μαντουδη, ειναι πανω απ'ολα ανθρωπος και για μενα εχει πολλη σημασια αυτο. 

      τι θεμα αντιμετωπιζετε και πηγατε σε εξωσωματικη ; 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, sofiadu είπε:

Συμφωνω!! Να μκανουμε ολες μαζι επαφες να νιωθουμε ετσι πιο δυνατες ρε παιδακι μου!!!!

Τελευταια μερα περιοδου κ νομιζω οτι θα κανω πολυ μικρο κυκλο αυτη τη φορα. Συνηθως μετα απο μεγαλο εχω μικρο κυκλό. Θα ξεσκιστω το σκ μια που μονο τοτε μπορουμε κ θα ξεκινησω κ τα τεστακια. Αν οντως κανω μικρο κυκλό παιζει να κανω ωορρηξια μεσα στο σκ...

κοριτσι μου ειχε ο αντρας μου και το ανακαλυψε γυρω στα 20 του απο μια αλλη παθηση και εκανε εγχειρηση και εχουμε ηδη ενα παιδακι! Ποσο χρονων ειστε; δεν ξερω αν εχει αναφερθει. Δεν ειναι απαραιτητο να χρειαζεστε επεμβαση μπορει κ να θεραπευτει πιο ηπια με θεραπεια αλλα ακομα κ επεμβαση να χρειαστει μη τρομαξετε! Οι περισσοτεροι αντρες ανακαλυπτουν οτι εχουν κυρσοκυλη οταν προσπαθουν να κανουν παιδι. Και πιστεψε με ειναι πολλοι!!!! Αν κανει θα ειναι σουπερ μετα, μην το βλεπετε αρνητικα. καταλαβαινω οτι τωρα σας ηρθε ξαφνικο κ οσο να ναι ειναι ενα νεο που αναστατωνει την ολη κατασταση. Λιγους μηνες αποκατασταση κ μετα δεν θα πιανεστε! Περιμενετε να δειτε τις εξετασεις μπορει κ να ειναι κατι πιο απλο! Θα τον ρωτησω το απογευμα λεπτομερειες αν θες γιατι δεν τις ξερω ολες να σου πω. σχετικα με την αποκατασταση κυριως ποσο καιρο του πηρε αν κ νομιζω ειναι σχετικο ολο αυτο. καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος. Βεβαια μην ξεχναμε οτι μπορει ναμ η χρειαστειτε καν χειρουργειο! σου στελνω θετικη ενεργεια!!! 

Μπορει να κανεις πιο μεγαλο κυκλό!! Βλεπω ολες μας απο τη στιγμη που αποφασισαμε για παιδι ο κυκλος κανει τα δικα του. τον κυνηγαμε με το τουφεκι πια!!! Εμενα μεγαλωσε δυο μηνες κατα πολυ απο μια βδομαδα εως 10 μερες! κανε τεστ κ αυριο κ μεθαυριο κ βασικα παρακολουθα κ υγρα! ακομα κ τεστ θετικο να μη δεις αν δεις τα υγρα που λεμε βουρ στην επαφη!!!!

ζουζουνι εκανες ωορρηξιας ή σε λιγο;;;;

Εγώ 26 μερα σήμερα και σηκωθηκαμε με όρεξη και του δώσαμε και καταλαβε 

Δε βαριέσαι .......

Χαχαχαχα 

Σ@ξακι μέχρι ν πεθάνουμε.

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Emilly είπε:

Και εσένα μεγάλα είναι...λες να με παίρνει;;;;;;κ να χαρεί ο μικρός αν δει το κουτάβι;;;;;χαχαχα.τι να πω.αρχιζω να βαραινω ψυχολογικά κ να κουράζομαι...θα δείξει.θα κάνω κ εξετάσεις αν μου ρθει τώρα να έχω μια ιδέα τουλάχιστον.δεν έχω κάνει ποτέ ορμονικές.φαντασου τι γιατρούς είχα.

Φανταζομαι γιατί ούτε κι εγώ έχω κάνει ορμονικές εξετασεις. Έχω κάνει αρκετές εξετάσεις εγώ αλλά ο σύζυγος τιποτα. Μου λέει αν είναι να ερθει, θα έρθει χωρίς αγχος... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop είπε:

Φανταζομαι γιατί ούτε κι εγώ έχω κάνει ορμονικές εξετασεις. Έχω κάνει αρκετές εξετάσεις εγώ αλλά ο σύζυγος τιποτα. Μου λέει αν είναι να ερθει, θα έρθει χωρίς αγχος... 

Αυτό το χωρίς άγχος Μ έχει εκνευρίσει αφάνταστα 

Όλοι μου λένε όχι άγχος ,όχι άγχος 

Εεε δε γίνεται κουκλίτσα μου τους πρώτους 7 μήνες δεν είχα άγχος τώρα που πάει ένα χρόνο και προσπάθειας 

Ναι έχω άγχος και πολύ ,με πιέζουν και τα χρόνια ,σκέφτομαι τα χειρότερα 

Πώς θα το αποβάλλω αυτό το άγχος 

Κουμπί είναι να το πατήσω να κλείσει ;;

Ε μα πια.....

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr said:

Εγώ 26 μερα σήμερα και σηκωθηκαμε με όρεξη και του δώσαμε και καταλαβε 

Δε βαριέσαι .......

Χαχαχαχα 

Σ@ξακι μέχρι ν πεθάνουμε.

Ετσι πρωινο πρωινο σεξακι!!!!! 

Just now, tina79 said:

Καλημερα τσουπιτσες! Πως πανε τα κεφια σημερα???

σκ@τ@ θα ελεγα αλλα θα προσπαθησω να ειμαι αισοδοξη και θα πω καλα, εσεις;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, sofiadu είπε:

Ετσι πρωινο πρωινο σεξακι!!!!! 

Τα καλύτερα λέμε 

Ξεγνοιαζεις και την υπόλοιπη μέρα 

Δεν το ζεις στο νου σου κατάλαβες;;

Χαχαχα

Αν κ εμένα 26 μερα ήταν καθαρά ευχαρίστησης ,γιατί λογικά αύριο μεθαύριο θα Μ επισκεφτεί η βλαμμένη

Link to comment
Share on other sites

Κοιτάξτε τώρα να δείτε τι παίζει!!  Στις 23 του μήνα κλείνουμε με τον σύζυγό 9χρονια σχέσης στις 24(την ημέρα που περιμένω)ελεγα να κάνω ένα τεστ αν δεν έχει έρθει λέτε να το κάνω στις 23 έτσι σημαδιακό??? Θα είμαι μια μέρα πριν την περίοδο? Για πείτε γνώμες

  • Μου αρέσει 3

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr said:

Αυτό το χωρίς άγχος Μ έχει εκνευρίσει αφάνταστα 

Όλοι μου λένε όχι άγχος ,όχι άγχος 

Εεε δε γίνεται κουκλίτσα μου τους πρώτους 7 μήνες δεν είχα άγχος τώρα που πάει ένα χρόνο και προσπάθειας 

Ναι έχω άγχος και πολύ ,με πιέζουν και τα χρόνια ,σκέφτομαι τα χειρότερα 

Πώς θα το αποβάλλω αυτό το άγχος 

Κουμπί είναι να το πατήσω να κλείσει ;;

Ε μα πια.....

Ετσι ειναι ρε συ! Χθες μου λεει η αδερφη μου "μην αγχωνεσαι" της λεω πες μου κ κατι που δεν ξερω!

Πως να μην αγχωθεις οταν περναει ο καιρος και δεν ερχεται;;;; αρχιζεις να σκεφτεσαι 1002 για το τι συμβαινει κ το πιο απλο γιατι δεν μου ερχεται, τι μου συμβαινει! Δεν υπαρχει γυναικα που να μην αγχωνεται, μη τρελαθουμε..ακομα κ η πιο φλουθα αγχωθει οταν περασουν οι μηνες κ δεν της καθεται η εγκυμοσυνη!!! Αν δεν εισαι κ μικρη στην ηλικια να εχεις περιθωριο αλλο ενα προσθετο αγχος! Εγω κοριτσια πιστευω θα πιασουμε με αγχος, με αυτη την ανησυχια κα την εγνοια. Νταξει δεν εχουμε κ κρισεις πανικου αλλα προσωπικα την ανησυχια κ την εγνοια δεν μπορω να την αποβαλω κ το θεωρω κ υγιες που το εχουμε! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Η ξαδέρφη μου μου έστειλε το Σάββατο που μας πέρασε ένα τεστ με δύο γραμμές θετικό δηλ είναι έγκυος στο δεύτερο το πρώτο είναι 4χρονων τώρα τα έκλεισε....τι γίνεται έπεσε μπεμπεδοσκονη στους γύρω??? Πολύ χάρηκα 

  • Μου αρέσει 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πάντως έχω κάνει μια διαπίστωση για τις κοπέλες που λένε μα εγώ είχα σταθερό κύκλο και τώρα και νωρίτερα μια αργότερα 

Επειδή κ εγώ είχα σταθεροτατο κύκλο 25 ημερών 

Από τότε που ξεκινήσαμε προσπάθειες όλα έχουν γυρίσει Τούμπα 

Μάλλον κάτι συμβαίνει φαίνεται με την εκσπερμάτωση μέσα μας και μας αλλάζει όλα τα ορμονολογικα δεν εξηγείται αλλιώς.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, sofiadu είπε:

Ετσι ειναι ρε συ! Χθες μου λεει η αδερφη μου "μην αγχωνεσαι" της λεω πες μου κ κατι που δεν ξερω!

Πως να μην αγχωθεις οταν περναει ο καιρος και δεν ερχεται;;;; αρχιζεις να σκεφτεσαι 1002 για το τι συμβαινει κ το πιο απλο γιατι δεν μου ερχεται, τι μου συμβαινει! Δεν υπαρχει γυναικα που να μην αγχωνεται, μη τρελαθουμε..ακομα κ η πιο φλουθα αγχωθει οταν περασουν οι μηνες κ δεν της καθεται η εγκυμοσυνη!!! Αν δεν εισαι κ μικρη στην ηλικια να εχεις περιθωριο αλλο ενα προσθετο αγχος! Εγω κοριτσια πιστευω θα πιασουμε με αγχος, με αυτη την ανησυχια κα την εγνοια. Νταξει δεν εχουμε κ κρισεις πανικου αλλα προσωπικα την ανησυχια κ την εγνοια δεν μπορω να την αποβαλω κ το θεωρω κ υγιες που το εχουμε! 

Έλα τώρα εγώ με άγχος έπιασα εντάξει όχι σαν τον πρώτο μήνα προσπάθειας αλλά με αρκετό

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

Ετσι ειναι ρε συ! Χθες μου λεει η αδερφη μου "μην αγχωνεσαι" της λεω πες μου κ κατι που δεν ξερω!

Πως να μην αγχωθεις οταν περναει ο καιρος και δεν ερχεται;;;; αρχιζεις να σκεφτεσαι 1002 για το τι συμβαινει κ το πιο απλο γιατι δεν μου ερχεται, τι μου συμβαινει! Δεν υπαρχει γυναικα που να μην αγχωνεται, μη τρελαθουμε..ακομα κ η πιο φλουθα αγχωθει οταν περασουν οι μηνες κ δεν της καθεται η εγκυμοσυνη!!! Αν δεν εισαι κ μικρη στην ηλικια να εχεις περιθωριο αλλο ενα προσθετο αγχος! Εγω κοριτσια πιστευω θα πιασουμε με αγχος, με αυτη την ανησυχια κα την εγνοια. Νταξει δεν εχουμε κ κρισεις πανικου αλλα προσωπικα την ανησυχια κ την εγνοια δεν μπορω να την αποβαλω κ το θεωρω κ υγιες που το εχουμε! 

Ναι ρε συ και εγώ του το πα του γυναικολόγου μου 

Που μου το ξαναειπε 

Έχεις πολύ άγχος 

Του λέω γιατρέ αυτό το άγχος θα το έχω και πορευσου με αυτό ,δε πρόκειται ν αλλάξει και με ύφος κιόλας του τα πα έτσι;;;

Δε μίλησε ο έρημος ,τι να πει.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧ said:

Η ξαδέρφη μου μου έστειλε το Σάββατο που μας πέρασε ένα τεστ με δύο γραμμές θετικό δηλ είναι έγκυος στο δεύτερο το πρώτο είναι 4χρονων τώρα τα έκλεισε....τι γίνεται έπεσε μπεμπεδοσκονη στους γύρω??? Πολύ χάρηκα 

Εχει πεσει πολυ! Εγω μεσα σε 2 μερες εμαθα 5 εγκυμοσυνες! Αντε η 6η ελπιζω να ειναι απο το φορουμ κοριτσια!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Αυτό το χωρίς άγχος Μ έχει εκνευρίσει αφάνταστα 

Όλοι μου λένε όχι άγχος ,όχι άγχος 

Εεε δε γίνεται κουκλίτσα μου τους πρώτους 7 μήνες δεν είχα άγχος τώρα που πάει ένα χρόνο και προσπάθειας 

Ναι έχω άγχος και πολύ ,με πιέζουν και τα χρόνια ,σκέφτομαι τα χειρότερα 

Πώς θα το αποβάλλω αυτό το άγχος 

Κουμπί είναι να το πατήσω να κλείσει ;;

Ε μα πια.....

Έχεις δίκιο @Ellidr. Απλά ο σύζυγος το λέει για τη δίκη μας περίπτωση που έχουμε ήδη δυο παιδια.   Θα μπορούσα πράγματι να μην έχω άγχος , αλλά μέχρι κι εγώ μετά την πρώτη αποτυχία - παλινδρομη που μου συνέβη , κυριεύτηκα από αγχος. 

Just now, sofiadu είπε:

Ετσι ειναι ρε συ! Χθες μου λεει η αδερφη μου "μην αγχωνεσαι" της λεω πες μου κ κατι που δεν ξερω!

Πως να μην αγχωθεις οταν περναει ο καιρος και δεν ερχεται;;;; αρχιζεις να σκεφτεσαι 1002 για το τι συμβαινει κ το πιο απλο γιατι δεν μου ερχεται, τι μου συμβαινει! Δεν υπαρχει γυναικα που να μην αγχωνεται, μη τρελαθουμε..ακομα κ η πιο φλουθα αγχωθει οταν περασουν οι μηνες κ δεν της καθεται η εγκυμοσυνη!!! Αν δεν εισαι κ μικρη στην ηλικια να εχεις περιθωριο αλλο ενα προσθετο αγχος! Εγω κοριτσια πιστευω θα πιασουμε με αγχος, με αυτη την ανησυχια κα την εγνοια. Νταξει δεν εχουμε κ κρισεις πανικου αλλα προσωπικα την ανησυχια κ την εγνοια δεν μπορω να την αποβαλω κ το θεωρω κ υγιες που το εχουμε! 

Κι εγώ δεν νομίζω ότι αυτό το άγχος εμποδίζει την συλληψη. Σε όλες μου τις εγκυμοσύνες και το σκεφτόμουν και με απασχολούσε έντονα το θέμα Και τελικά είχα καταφέρει να μείνω εγκυος.  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

Εχει πεσει πολυ! Εγω μεσα σε 2 μερες εμαθα 5 εγκυμοσυνες! Αντε η 6η ελπιζω να ειναι απο το φορουμ κοριτσια!!! 

Και το περίεργο είναι ότι την πρώτη φορά έμεινε με τα υγρά δηλαδή με την μέθοδο τραβήγματος και αυτήν την φορά απλά το εκαναν κάνα δυο φορές είπε δεν το επιδίωκαν στοχευμένα....:shock:

  • Μπερδεμένη/-ος 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...