Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, sofiadu είπε:

φατσουλες τελος για μενα...

μονο πως θα το ανακοινωσεις; σκεφτομαι κ υπολογιζω τη  μητρικη αδεια, ποσο μηνων θα ειναι το καλοκαιρι, που θα ηταν ιδανικα να παμε διακοπες με ενα μωρακι, σκεφτομαι οτι θα πρεπει ναπλυνω το καροτσι, να αγορασω ρουχαλακια εγκυμοσυνης, να το πω στη δουλεια κ να σηκωθω να φυγω....κ τελικα καθε μηνα τρωω μια μουτζα ΝΑ κ καθομαι στα αυγα μου!

λοιπον νομιζω ειναι γουρλιδικη η φαση....εσυ με τα τεστ σωρηδον που κανεις καθε μερα, τελειωσαν!!! τυχαιο;;; 

μηπως τωρα που δεν εχεις τεστ, κατσει;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; 

αντεχεις να περιμενεις δευτερα για ψηφικο ή θα πας απο τωρα να το εχεις;;;

Και εγώ να σου πω όλως περιέργως που κ που νιωθω μια ανεξήγητη αισιοδοξία...ίσως η Παναγία...δεν σου δένω κόμπο για τώρα αλλά νιώθω ρε παιδί μου ότι όλα είναι πιθανά.κ ίσως έπρεπε να μείνω χωρίς τεστ....να μάθω την άλλη φορά να είμαι συγκρατημένη...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Emilly said:

Καλέ είμαι μέσα στον αρνητισμο κ δεν το θέλω....τα χω με την πεθερά μου χωρίς καν να της μιλήσω η να έχει συμβεί κάτι χαχαχαχαχαχαχαχα.εε με παίρνει η μάνα μου..( τραγική) κ με αρχίζει η γιαγιά σου( για την πεθερά της) έτσι αλλιώς με έκανε κλπ...κ της λέω εντάξει ρε μάνα καταλαβαίνω Μπουρ Μπουρ κλπ λοιπόν άσε τη συγχωρεμενη την γιαγιά τώρα να πούμε κάτι άλλο χαχαχα.

απο αρνητισμο ουυυυυυυυυυυυ ξεχυλιζουν κ οι τσεπες μου αυτες τις μερες...ασε...

κ εγω ετσι ειμαι με τη πεθερα...δεν χρειαζεται να γινει κατι...τα εχω μαζι της παντα! χαχαχα 

η μαμα μου: τι εχεις δεν σε βλεπω καλα τελευταια! ε κουρασμενη ειμαι της λεω....

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly said:

Και εγώ να σου πω όλως περιέργως που κ που νιωθω μια ανεξήγητη αισιοδοξία...ίσως η Παναγία...δεν σου δένω κόμπο για τώρα αλλά νιώθω ρε παιδί μου ότι όλα είναι πιθανά.κ ίσως έπρεπε να μείνω χωρίς τεστ....να μάθω την άλλη φορά να είμαι συγκρατημένη...

βρε μηπως δεν ειναι τυχαιο που ξεμεινες;;;;;;;;;;;;;; τωρα που δεν μπορεις να το εξακριβωσεις , να εισαι εγκυος! ετσι για την ιστορια να εχεις να το λες να γελας!! αχ να γελας..να γελαμε να γελαμε με τα μωρακια μας κ τελος πια ολα αυτα...αχχχχχχ

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Ria_ said:

Ναι εννοείται, σας ευχαριστω πολύ όλες .. Σίγουρα αλλά δε νομίζω με τόσες μέρες καθυστέρηση και αρνητικο 

Μην απογοητευεσαι!! Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία τόσες κ τόσες περιπτώσεις έχουμε ακούσει!! 

10 hours ago, Wannabemama said:

Λοιπόν κορίτσια μου. Πριν λίγο γυρίσαμε από τον γιατρό.. ανδρολογο κ μας είμαι ότι έχει ο άντρας μου κυρσοκυλη... Καταλαβαίνετε ότι μου ήρθε ο ουρανός σφοντιλι... Μας έγραψε κ σπερματοδιαγραμμα κ είπαμε ότι επειδή είμαι σε γόνιμες μέρες να το αφήσουμε αυτό από βδομάδα. Του έγραψε κ ορμονολογικες αλλά θα πάει μεθαύριο η την Δευτέρα γτ από ότι καταλαβαινετε είμαστε επιρρεασμενοι κάπως!! Είμαι κ στινς γόνιμες θα δω αν καταφέρουμε σήμερα καμία επαφή αλλά δεν περιμένω κ πολλά αυτό το μήνα.. θες ψυχολογικά από αυτά που μάθαμε.. θες ότι μας είπε ότι ρίχνει την απόδοση του σε ένα χαμηλότερο ποσοστο καταλαβαίνετε ότι οι πιθανοτητες δεν είναι με το μέρος μας..

Όλα διορθώνονται τσακ μπαμ αρκεί να τα εντοπίσουμε!! Οπότε μην πέφτεις καθόλου, ίσα ίσα να χαρείς που το βρήκατε γρήγορα κ μπορείτε να το διορθώσει αμεσα

10 hours ago, Agatte said:

Καλησπέρα σε όλες και ευχαριστώ τη Βαλεντινα για την πρόσκληση! 

Μακάρι να είναι γουρλίδικο το ποστ και να έχουμε όλες ευχάριστα σύντομα! 

Εγώ περιμένω από στιγμή σε στιγμή να μου έρθει. Από χθες περιμένω μέχρι την Κυριακή. Αλλά παρόλο που είχαμε καθημερινές επαφές, λόγω προβλημάτων στο σπερμα δεν πιστεύω πως καταφέραμε κάτι. Θα έπρεπε κανονικά να είμαι σε ποστ εξωσωματικής, αλλά ο άντρας μου είναι αρνητικός επειδή έχουμε ήδη ένα παιδί. Έτσι λοιπόν, κοροϊδευομαστε και περιμένουμε κάθε μήνα. Να τώρα πχ, φαντάζομαι συμπτώματα. Κι ενώ ξέρω πως θα μου έρθει, πάλι θα απογοητευτώ μόλις την δω. Μεγάλη μεγαιρα η ελπίδα! 

Sorry για τη ζαλουρα και τη γκρίνια (ακόμα δε συστήθηκα η αθεοφοβη, το ριξα στις εξομολογησεις) 

Ποια ζαλουρα εδώ μέσα να δεις τι λέμε χαχαχ η ψυχοθεραπεία μας είναι!! Καλώς ήρθες στην παρέα μας!! Εδώ μέσα το μότο μας ειναι επιμονή, υπομονή και αφοσοιωση στον στόχο όσο μπορούμε αιδιοδοξα!! 

10 hours ago, Olia s. said:

@Agatte 38,5 εγώ, και εγώ απογοητευμένη είμαι. Παλεύω να το δω θετικά, φοβάμαι κ όλας. Από τη μία παρακαλάω να έρθει, απ την άλλη φοβάμαι, περνάνε σκέψεις ότι τα ωάρια μου δεν είναι και τόσο καλά και γ αυτό απέβαλα και στο τέλος πεισμώνω και λέω θα προσπαθήσω μέχρι τέλους ...Παράνοια ε;; :roll:Τέλος πάντων, ας κάνει ο Θεός το καλύτερο, και ας μας δώσει δύναμη. Καλή τύχη σε όλες μας λοιπόν! 

Καλώς ήρθες στην παρέα μας, οποία ηλικία και αν έχουμε, είτε είναι το 1,2,3,4 παιδάκι, εδώ μέσα θα το καταφέρουμε όλες, ένα πράμα έχω πεισμωσει κ στέλνω θετική ενέργεια σε όλες χάχα, όλες μας θα πετύχουμε αργά ή γρήγορα!! 

1 hour ago, Vasiliki33 said:

Κοριτσια καλημερα!!!!!τα νευρα μου εχουν χτυπησει κοκκινο...καθε μερα και ευτυχως οχι ολη την ημερα εχω πρηξιμο φοβερο στην κοιλια...προχτες δεν μπορουσα να φορεσω το τζιν μου...ενω χτες ευτυχως μου μπηκε καπως πιο ευκολα...τσιμπηματακια στη μεση...και πονο στην κοιλια σαν να μου ερχετε περιοδος...ολα αυτα απο την 14ημερα...και εχω αλλες 9 μερες ως την περιοδο χωρις πολυ μεγαλη σιγουρια γιατι τπυς τελευταιους 2 μηνες η περιοδος μου ενω ηταν σταθερη αλλαξε...τον πρωτο μηνα αδιαθετησα στις 29 μερες και τον δευτερο στις 24...ενω συνηθως εχω 26 αρι κυκλο...να ελπιζω σε κατι ευχαριστο η απλα με επιασαν οι πονοι παρα πολυ νωρις;;;;και να σημειωσω οτι ποτε δεν με ποναει η μεση μου...α και καποιες φορες με ποναει για πολυ λιγο χαμηλα...

Μακάρι!! Στο εύχομαι να είσαι εγκυουλα και ας τα σπάσεις ολαα!! Πολύ καλά συμπτώματα!! 

Just now, Emilly said:

Και εσένα μεγάλα είναι...λες να με παίρνει;;;;;;κ να χαρεί ο μικρός αν δει το κουτάβι;;;;;χαχαχα.τι να πω.αρχιζω να βαραινω ψυχολογικά κ να κουράζομαι...θα δείξει.θα κάνω κ εξετάσεις αν μου ρθει τώρα να έχω μια ιδέα τουλάχιστον.δεν έχω κάνει ποτέ ορμονικές.φαντασου τι γιατρούς είχα.

Να σου πω είναι δύο κατηγορίες αδελφών, όταν είσαι κοντά στην ηλικία και είναι σύμμαχοι δε παιχνίδια σκανταλιες κλπ αλλά υπάρχει και η άλλη με την μεγάλη διαφορά στην οποία το παιδί είναι αρκετά ώριμο ώστε να χαρεί το αδερφάκι του με άλλο τρόπο, να το προστατέψει, να του δείξει τον κόσμο, να παίξει μαζί του κ να ζήσει ξανά παιχνίδια και πόσα άλλα ο άντρα μου έτσι με τον μικρό του αδερφό έχουν 16 χρόνια διαφορά ηλικίας απίστευτη αδυναμία και είναι αμφίδρομο. Επίσης από γυναίκες που κάναν το δεύτερο ή και το πρώτο μεγαλύτερες το χαίρονται περισσότερο είναι πιο συνειδητό είναι πιο ώριμες!! 

Just now, sofiadu said:

εμενα τον προηγουμενο μηνα 5 μερες σερι φουλ υγρα και πονους ωορρηξιας. σε ολες τις γονιμες δλδ. Δεν ειχε ξαναγινει!!! λογικα απο αυριο θα ηρεμησουν τα πονακια! Επαφη θυμησε μου ποτε εκανες;;; Ελπιζω να εμφυτευεται κατι εκει μεσα κ να νιωθεις αυτο!

Η κορη του αφεντικου μου, 41 ετων , ειναι εγκυος! τιποτα δεν τελειωσε κοριτσιαααααααααααααααααααααααα

Κυριακη τεστακι Εμιλυ ή το εκαψες ήδη;;

Ε βέβαια υπάρχει ελπίδα δες και από τηλεόραση τι γίνεται όχι ότι βλέπω αλλά φαντάσου να βλεπα αχαχαχ τέτοια κουτσομπολιά μ αρέσει να διαβάζω γεμίζω ελπίδα, η καραβατου 40+ κ είχε και αποβολές πριν, η Μελέτη 38 και πόσες ακόμα δεν θυμάμαι, μη σας πω και από τον περίγυρο μου χαμός όλων των ειδών οι περιπτώσεις!! 

Just now, Ellidr said:

Πάντως έχω κάνει μια διαπίστωση για τις κοπέλες που λένε μα εγώ είχα σταθερό κύκλο και τώρα και νωρίτερα μια αργότερα 

Επειδή κ εγώ είχα σταθεροτατο κύκλο 25 ημερών 

Από τότε που ξεκινήσαμε προσπάθειες όλα έχουν γυρίσει Τούμπα 

Μάλλον κάτι συμβαίνει φαίνεται με την εκσπερμάτωση μέσα μας και μας αλλάζει όλα τα ορμονολογικα δεν εξηγείται αλλιώς.

Έτσι έτσι ακριβώς, τα παθα και εγώ δεν τα παθα? Μεγάλωσε ο κύκλος μου ξαφνικά λες κ έγραφα πόσα χρόνια την περίοδο σταθερή ρολόι κ ήρθε ένας και μου λέει ξεκίνησες ελεύθερες? Παρτα μωρή άρρωστη.. Και μου μουτζουρωνει το χαρτί αχαχαχχα

  • Μου αρέσει 4
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, kons27 είπε:

Εμένα θα είναι το πρώτο , πρώτα ο Θεός όταν έρθει,οπότε δεν ξέρω αν θα μπορέσω να κρατηθώ...

Όπως νιώθεις θα κάνεις δεν σημαίνει τίποτα...χαζομάρες για μάτι κλπ.απλα εγώ επειδή το πέρασα τρεις φορές το σκέφτομαι ετσι.θα με πρήζουν πολύ μετά.καθονται κ μου δίνουν τιπς....εμένα;;;;;την παλιά;;;;;να τους δίνω εγώ τιπς τι κάνουμε όταν θέλουμε να πάρουμε τα βουνά κι όμως καθόμαστε στα αβγά μας.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, kons27 said:

Να κάψω ένα self clear λέτε 7 ημέρες πριν την ακατανομαστη???

χαχαχαχαχαχα περιμενε αλλες 2!! να πας τουλαχιστον στις 5!!! στις 5 μια κοπελα απο εδω εκανε ενα που ανιχνευει στις 25 μοναδες , ε δεν θα ανιχνευσει το self care στις 10??? Κυριακη κυριακη μωρο!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Για όσες είπαν για τα σχέδια με τα μωράκια που θα έρθουν είναι ωραία τα όνειρα και τζάμπα απλά εγώ φτάνω μόνο μέχρι εκεί στο πώς θα το πω στον άντρα μου αυτή τη φορά γιατί σκέφτομαι καμιά φορά το εγώ κάνω σχέδια αλλά ο Θεός γελάει


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

βρε μηπως δεν ειναι τυχαιο που ξεμεινες;;;;;;;;;;;;;; τωρα που δεν μπορεις να το εξακριβωσεις , να εισαι εγκυος! ετσι για την ιστορια να εχεις να το λες να γελας!! αχ να γελας..να γελαμε να γελαμε με τα μωρακια μας κ τελος πια ολα αυτα...αχχχχχχ

Εεεεε κάτι θα γίνει κάποια στιγμή πιστευω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, sofiadu είπε:

χαχαχαχαχαχα περιμενε αλλες 2!! να πας τουλαχιστον στις 5!!! στις 5 μια κοπελα απο εδω εκανε ενα που ανιχνευει στις 25 μοναδες , ε δεν θα ανιχνευσει το self care στις 10??? Κυριακη κυριακη μωρο!!!

Πφφ καλά θα κάνω υπομονή! Απλά τ βράδυ θα βγω Μ τις φίλες οπότε να ξέρω αν είναι ν πιω κανένα ποτάκι..χαχα

Link to comment
Share on other sites

Just now, kons27 είπε:

Πφφ καλά θα κάνω υπομονή! Απλά τ βράδυ θα βγω Μ τις φίλες οπότε να ξέρω αν είναι ν πιω κανένα ποτάκι..χαχα

Κατά πάσα πιθανότητα και να το κάνεις δεν θα δείξει άρα πρόσεξε έτσι και αλλιώς....

  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kons27 είπε:

Να κάψω ένα self clear λέτε 7 ημέρες πριν την ακατανομαστη???

Μηηηη!!!! Μη κάνεις τα δικά μας λαθηηηη..συγκρατησου!!!!πλάκα κάνω...λοιπόν περίμενε μετά το σκ.ρε σεις λεφτά καίμε.δε θα δείξει κ έγκυος να είσαι.ξερω όπως εγώ τρογωντε τα μέσα σου τώρα αλλά υπομονή.αντε σου βάζω στόχο.μεχρι τρίτη που θα κάνω εγώ.αν μερθει πριν θα το κάνεις μόνη κ θα σε καμαρώνω χαχαχαχαχαχα.

Just now, kons27 είπε:

Πφφ καλά θα κάνω υπομονή! Απλά τ βράδυ θα βγω Μ τις φίλες οπότε να ξέρω αν είναι ν πιω κανένα ποτάκι..χαχα

Καλέ πιες....εγώ κ εχθές ήπια με τον δικό μου ενάμιση.

Link to comment
Share on other sites

Just now, kons27 είπε:

Πφφ καλά θα κάνω υπομονή! Απλά τ βράδυ θα βγω Μ τις φίλες οπότε να ξέρω αν είναι ν πιω κανένα ποτάκι..χαχα

Αν και ένα ποτάκι δεν κάνει κακό....και να είσαι είναι νωρίς ακομα


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu said:

φατσουλες τελος για μενα...

μονο πως θα το ανακοινωσεις; σκεφτομαι κ υπολογιζω τη  μητρικη αδεια, ποσο μηνων θα ειναι το καλοκαιρι, που θα ηταν ιδανικα να παμε διακοπες με ενα μωρακι, σκεφτομαι οτι θα πρεπει ναπλυνω το καροτσι, να αγορασω ρουχαλακια εγκυμοσυνης, να το πω στη δουλεια κ να σηκωθω να φυγω....κ τελικα καθε μηνα τρωω μια μουτζα ΝΑ κ καθομαι στα αυγα μου!

λοιπον νομιζω ειναι γουρλιδικη η φαση....εσυ με τα τεστ σωρηδον που κανεις καθε μερα, τελειωσαν!!! τυχαιο;;; 

μηπως τωρα που δεν εχεις τεστ, κατσει;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; 

αντεχεις να περιμενεις δευτερα για ψηφικο ή θα πας απο τωρα να το εχεις;;;

Εγω το έχω φτάσει σε άλλο επίπεδο, προσπαθώ να βρω λυσεις από τώρα για την διαπαιδαγωγηση στην εφηβεία τι μου λε τώρα αχαχχαχα φοβάμαι και προσπαθώ να σκεφτώ τρόπους να το προστατεύσω αχαχαχχα, ηδη με τον αντρα μου στο γάμο που κάναμε διαλέξαμε το δικό μου επίθετο για να αποφύγει μελλοντικο ρατσισμό αχχαχα από σχέδια που κάνουμε άλλο τίποτε....

Just now, Emilly said:

Εγώ το μόνο που σκέφτομαι αν ξαναμεινώ έγκυος είναι πως θα το βουλώσω να μη το πω σε κανέναν στον περίγυρο γιατί πάντα μετά έδινα εξηγησεις.

Αχουυ ναι κ εγώ αυτό σκευτομαι πως θα τα καταφέρω είμαι κ ανοιχτός κ@@ς και για αυτός που θα χαρούν για μένα μην τους απογοητεύσω μετά κ στεναχωρηθουν μαζί μου, και για τους κακεντρεχείς εννοείται... 

Just now, sofiadu said:

Ανοιγω ιντερνετ να χαζεψω να ηρεμησω κ σκασει πρωτη πρωτη σελιδα αρθρο: ποια παπουτσια να αποφευγετε στην εγκυμοσυνη κ ποια να προτιματε" 

θελω να ριξω μπουνια σε καποιον αυτη τη στιγμη....

οχι σε κανεναν δεν θα το πεις!!!!!!!

Θα προστατεψεις τον εαυτο σου! μεχρι το 3 μηνο μην πεις κουβεντα, δεν θεωρειται κ γουρλιδικο να το πεις! Εγω με εξαιρεση 2 ανθρωπους, δεν θα το πω πουθενα.

Οπως ετσι εκανα κ με τον μικρο. Οταν βεβαιωθηκαμε οτι ολα ειναι ενταξει τοτε μονο το ειπα ακομα κ στη μανα μου να σκεφτεις! Δεν το ηξερε ψυχη, μονο εγω κ ο αντρας μου! Φτασαμε 3 μηνων κ το αποκαλυψαμε! 

Άστα όλο πάνω σε τέτοια πέφτω κ εγώ... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...