Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Neverstop είπε:

      Δεν κατάλαβα τι γράφεις στο τέλος..σε κλινική είσαι? φαντάζομαι έχει κι ένα κόστος η διαμονή σου εκεί.. αν σου λένε όμως χωρίς ορο θα γεννήσεις μην το διακινδυνεύσεις.να πάρει όσες περισσότερες ημέρες το μωράκι.

      ναι στην γνωστή κλινική αθηνών Μ……..α ! αποφάσισα να κατσω μέχρι 34 μετά να φύγω και όσο πάρω ! ο γιατρός είπε ότι και τώρα άμα θέλω γεννάμε , είμαστε καλα! αλλά άλλο 34 άλλο 33!

      • Μου αρέσει 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, sofiadu είπε:

Μπορει 1/1000 το τεστ να εχει ληξει, το τεστ να ειναι αυτο που λεμε αστοχια υλικου, να μη το εκανες καλα (λεμε τωρα!!), εγω σκεφτομαι που μου τα στελνει ο κουριερ πανω στη μηχανη με τοση ζεστη οτι η θερμοκρασια πιανει 40αρια εκει μεσα , μηπως χαλασει κ τσαμπα κατουραω, μπορει να τυχει να μη βγει ενδειξη καν. 1000 μπορει!!! μπορει να εχασες τη κορυφωση. Αν κανεις 1 την ημερα μπορει να κανεις κορυφωση μεταξυ των τεστ κ μεχρι να ξανακανεις να πεσει λιγο η ορμονη στα ουρα.Περα απο τα τεστ παρακολουθα κ το σωμα σου. Εμενα τον Ιουλιο μου εβγαινε επι 10 μερες θετικο! Κατι πηγαινε στραβα, δεν ξερω τι! 

Παρακολουθα για υγρα και για πονακια. κ ασχετως τι λεει το τεστ κανε κ επαφη εφοσον μπορειτε. ισως κανεις αργοτερα ωορρηξια κ μεγαλωσε ο κυκλος αυτη τη φορα...κανε μια επαφη να εισαι ησυχη και συνεχισε τα τεστακια να δουμε τι  θα βγαλουν!

Παντως η αληθεια σαν να ξεκινησε να εχω ενοχληση στην σαλπιγγα οποτε μπορει αύριο μεθαυριο να γινει.. Και τεστ κανω μονο μια φορα το πρωι οταν ξυπνησω στις 6 και ειναι το ηλεκτρονικό της clear blue με την φατσουλα.. Αρα μπορει αραγε να την εχασε? Δεν θα ξανα παρω αυτο το ηλεκτρονικο.. Ειναι και πανακριβα. Αν δεν γινει τιποτα αυτον τον μηνα θα παραγγειλω αυτα που μου ειπατε απο την hometest να κανω πρωι και απογευμα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 said:

Παντως η αληθεια σαν να ξεκινησε να εχω ενοχληση στην σαλπιγγα οποτε μπορει αύριο μεθαυριο να γινει.. Και τετσ κανω μονο μια φορα το πρωι οταν ξυονησω στις 6 και ειναι το ηλεκτρονικό της clear blue με την φατσουλα.. Αρα μποριε αραγε να την χασει? Δεν θα ξανα παρω αυτο το ηλεκτρονικο.. Ειναι και πανακριβα. Αν δεν γινει τιποτα αυτον τον μηνα θα παταγγειλω αυτα που μου ειπατε απο την hometest να κανω πρωι και απογευμα

Να το ερχεται το αυγοοοο!!!! παρακολουθα για υγρα!!

Τον Ιουλιο ειχα παρει αυτο που εχεις τωρα με τη φατσουλα. Στο φαρμακειο 50?60? καπου τοσο. τα πηρα τελικα απο ιντερνετ 30€. καθε μερα εβγαινε θετικο μου εσπασε τα νευρα! Home test! Τα 10 τεστακια  8,49€ μαζι κ 3 τεστ εγκυμοσυνης!οκ με μεταφορικα κ αντικαταβολη εφτασε 12€ αλλα καμια σχεση η τιμη!

ελπιζω να μη χρειαστει καν να τα προμηθευτεις!!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

Να το ερχεται το αυγοοοο!!!! παρακολουθα για υγρα!!

Τον Ιουλιο ειχα παρει αυτο που εχεις τωρα με τη φατσουλα. Στο φαρμακειο 50?60? καπου τοσο. τα πηρα τελικα απο ιντερνετ 30€. καθε μερα εβγαινε θετικο μου εσπασε τα νευρα! Home test! Τα 10 τεστακια  8,49€ μαζι κ 3 τεστ εγκυμοσυνης!οκ με μεταφορικα κ αντικαταβολη εφτασε 12€ αλλα καμια σχεση η τιμη!

ελπιζω να μη χρειαστει καν να τα προμηθευτεις!!!!

Εγώ είπα αυτά τα ακριβά θα πάρω μόνο ένα εγκυμοσύνης όταν μου βγει θετικό ένα από αυτά τα φθηνά ίσα ίσα για να κάνω έκπληξη στον άντρα μου θα το βάλω σε κουτάκι να το ανοίξει σε ανύποπτη στιγμή

Γιατί την πρώτη φορά του το είπα στο τηλ αμέσως μόλις είδα θετικό αυτή την φορά πρώτα ο Θεός θα το κάνω αλλιως

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ΒαλεντιναΧ said:

Εγώ είπα αυτά τα ακριβά θα πάρω μόνο ένα εγκυμοσύνης όταν μου βγει θετικό ένα από αυτά τα φθηνά ίσα ίσα για να κάνω έκπληξη στον άντρα μου θα το βάλω σε κουτάκι να το ανοίξει σε ανύποπτη στιγμή

κ εγω αν βγει θετικο το φτηνο θα παρω κ ενα ακριβο για την επιβεβαιωση! 

Αχκ εγω σκεφτομαι πως θα το πω στο παιδι , οτι λεει θα στειλω φωτο το θετικο στην αδερφη μου που περιμενει πως κ πως, οτι θα χοροπηδαω στο μπανιο...προς το παρον μονο στο πατωμα δεν εχω ξαπλωσει απο τη καταθλιψουρα καθε φορα που κανω το τεστ...αυτα...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Παντως η αληθεια σαν να ξεκινησε να εχω ενοχληση στην σαλπιγγα οποτε μπορει αύριο μεθαυριο να γινει.. Και τεστ κανω μονο μια φορα το πρωι οταν ξυπνησω στις 6 και ειναι το ηλεκτρονικό της clear blue με την φατσουλα.. Αρα μπορει αραγε να την εχασε? Δεν θα ξανα παρω αυτο το ηλεκτρονικο.. Ειναι και πανακριβα. Αν δεν γινει τιποτα αυτον τον μηνα θα παραγγειλω αυτα που μου ειπατε απο την hometest να κανω πρωι και απογευμα

Καλέ.....χαχαχαχαχαχα.αυτο με την φατσούλα είχα κάνει στον γιο μου...πόσο απλά τα πράγματα....απλά μου τα χάρισε η κουνιάδα της αδερφής μου που έμεινε έγκυος γιατί είχα ξεκινήσει εγώ προσπάθεια...και λέω άντε να κατουρήσω σε αυτό το πράμα..κ είχα έρθει σε επαφή την προηγούμενη κ βγάζει μια φάτσα ιιιχιχιχι.λεω τι είναι αυτό;;;φάτσα με τρελό χαμόγελο;;;;α ααα αυτά μαρεσουν.οχι απλά γραμμές.τι μου θυμίζεις...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly said:

Καλέ.....χαχαχαχαχαχα.αυτο με την φατσούλα είχα κάνει στον γιο μου...πόσο απλά τα πράγματα....απλά μου τα χάρισε η κουνιάδα της αδερφής μου που έμεινε έγκυος γιατί είχα ξεκινήσει εγώ προσπάθεια...και λέω άντε να κατουρήσω σε αυτό το πράμα..κ είχα έρθει σε επαφή την προηγούμενη κ βγάζει μια φάτσα ιιιχιχιχι.λεω τι είναι αυτό;;;φάτσα με τρελό χαμόγελο;;;;α ααα αυτά μαρεσουν.οχι απλά γραμμές.τι μου θυμίζεις...

εμενα μου χαμογελουσε καθε μερα το βλαμμενο...στο τελος το γελιο ηταν ειρωνικο τυπου : χαχα ασε μας κοπελια νομιζεις οτι εχεις κ ωορρηξια χοχοοχοχοο γκρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ

 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

Να το ερχεται το αυγοοοο!!!! παρακολουθα για υγρα!!

Τον Ιουλιο ειχα παρει αυτο που εχεις τωρα με τη φατσουλα. Στο φαρμακειο 50?60? καπου τοσο. τα πηρα τελικα απο ιντερνετ 30€. καθε μερα εβγαινε θετικο μου εσπασε τα νευρα! Home test! Τα 10 τεστακια  8,49€ μαζι κ 3 τεστ εγκυμοσυνης!οκ με μεταφορικα κ αντικαταβολη εφτασε 12€ αλλα καμια σχεση η τιμη!

ελπιζω να μη χρειαστει καν να τα προμηθευτεις!!!!

Εγώ η καμμένη που πήγα κ έκαψα κ το τελευταίο...κ τώρα δεν μπορώ να αγοράσω γιατί αν μερθει πρέπει να πάρω κ ωορηξιας μαζί κατάλαβες;;;;;τόσο κάψιμο..δεν πειράζει κααααλααα να παθω.

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, kons27 said:

Κ εγώ σκέφτομαι τρόπους πως θα το ανακοινώσω στον σύντροφό μου...φτάσαμε εκεί εμείς... χαχαχα

φατσουλες τελος για μενα...

μονο πως θα το ανακοινωσεις; σκεφτομαι κ υπολογιζω τη  μητρικη αδεια, ποσο μηνων θα ειναι το καλοκαιρι, που θα ηταν ιδανικα να παμε διακοπες με ενα μωρακι, σκεφτομαι οτι θα πρεπει ναπλυνω το καροτσι, να αγορασω ρουχαλακια εγκυμοσυνης, να το πω στη δουλεια κ να σηκωθω να φυγω....κ τελικα καθε μηνα τρωω μια μουτζα ΝΑ κ καθομαι στα αυγα μου!

Just now, Emilly said:

Εγώ η καμμένη που πήγα κ έκαψα κ το τελευταίο...κ τώρα δεν μπορώ να αγοράσω γιατί αν μερθει πρέπει να πάρω κ ωορηξιας μαζί κατάλαβες;;;;;τόσο κάψιμο..δεν πειράζει κααααλααα να παθω.

λοιπον νομιζω ειναι γουρλιδικη η φαση....εσυ με τα τεστ σωρηδον που κανεις καθε μερα, τελειωσαν!!! τυχαιο;;; 

μηπως τωρα που δεν εχεις τεστ, κατσει;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; 

αντεχεις να περιμενεις δευτερα για ψηφικο ή θα πας απο τωρα να το εχεις;;;

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

φατσουλες τελος για μενα...

μονο πως θα το ανακοινωσεις; σκεφτομαι κ υπολογιζω τη  μητρικη αδεια, ποσο μηνων θα ειναι το καλοκαιρι, που θα ηταν ιδανικα να παμε διακοπες με ενα μωρακι, σκεφτομαι οτι θα πρεπει ναπλυνω το καροτσι, να αγορασω ρουχαλακια εγκυμοσυνης, να το πω στη δουλεια κ να σηκωθω να φυγω....κ τελικα καθε μηνα τρωω μια μουτζα ΝΑ κ καθομαι στα αυγα μου!

Εγώ το μόνο που σκέφτομαι αν ξαναμεινώ έγκυος είναι πως θα το βουλώσω να μη το πω σε κανέναν στον περίγυρο γιατί πάντα μετά έδινα εξηγησεις.

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Ανοιγω ιντερνετ να χαζεψω να ηρεμησω κ σκασει πρωτη πρωτη σελιδα αρθρο: ποια παπουτσια να αποφευγετε στην εγκυμοσυνη κ ποια να προτιματε" 

θελω να ριξω μπουνια σε καποιον αυτη τη στιγμη....

Just now, Emilly said:

Εγώ το μόνο που σκέφτομαι αν ξαναμεινώ έγκυος είναι πως θα το βουλώσω να μη το πω σε κανέναν στον περίγυρο γιατί πάντα μετά έδινα εξηγησεις.

οχι σε κανεναν δεν θα το πεις!!!!!!!

Θα προστατεψεις τον εαυτο σου! μεχρι το 3 μηνο μην πεις κουβεντα, δεν θεωρειται κ γουρλιδικο να το πεις! Εγω με εξαιρεση 2 ανθρωπους, δεν θα το πω πουθενα.

Οπως ετσι εκανα κ με τον μικρο. Οταν βεβαιωθηκαμε οτι ολα ειναι ενταξει τοτε μονο το ειπα ακομα κ στη μανα μου να σκεφτεις! Δεν το ηξερε ψυχη, μονο εγω κ ο αντρας μου! Φτασαμε 3 μηνων κ το αποκαλυψαμε! 

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

Ανοιγω ιντερνετ να χαζεψω να ηρεμησω κ σκασει πρωτη πρωτη σελιδα αρθρο: ποια παπουτσια να αποφευγετε στην εγκυμοσυνη κ ποια να προτιματε" 

θελω να ριξω μπουνια σε καποιον αυτη τη στιγμη....

Καλέ είμαι μέσα στον αρνητισμο κ δεν το θέλω....τα χω με την πεθερά μου χωρίς καν να της μιλήσω η να έχει συμβεί κάτι χαχαχαχαχαχαχαχα.εε με παίρνει η μάνα μου..( τραγική) κ με αρχίζει η γιαγιά σου( για την πεθερά της) έτσι αλλιώς με έκανε κλπ...κ της λέω εντάξει ρε μάνα καταλαβαίνω Μπουρ Μπουρ κλπ λοιπόν άσε τη συγχωρεμενη την γιαγιά τώρα να πούμε κάτι άλλο χαχαχα.

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Εγώ το μόνο που σκέφτομαι αν ξαναμεινώ έγκυος είναι πως θα το βουλώσω να μη το πω σε κανέναν στον περίγυρο γιατί πάντα μετά έδινα εξηγησεις.

Εμένα θα είναι το πρώτο , πρώτα ο Θεός όταν έρθει,οπότε δεν ξέρω αν θα μπορέσω να κρατηθώ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...