Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 34 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Μην αγχώνεσαι. Εγω μέχρι και την 8η βδομάδα είχα σχεδον κάθε μέρα καφέ αλλά είναι όλα καλά μέχρι τώρα, δόξα τω Θεω. Είναι λογικό μου έλεγε ο γιατρός λόγω της πίεσης που ασκείται στη μήτρα. 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!!!Θέλω μια γνώμη... Τελευταία περίοδος 24/12 με κύκλο 32 μέρες...είχαμε επαφές σε γόνιμες μέρες και μετά...έκανα τεστ στις 4 μέρες καθυστέρησης αλλά αρνητικό...τώρα είμαι στις 15 μέρες καθυστέρησης...έχω συμπτώματα περιόδου πόνους δηλαδή αλλά ακόμη δεν ήρθε...για κύστη αποκλείεται είχα πάει για εξέταση πριν λίγο καιρό...αύριο θα κάνω ακόμη ένα τεστ λέτε?το θέλουμε πολύ, έχουμε ένα κοριτσάκι 4 ετών και προσπαθούμε μήνες για δεύτερο...στείλτε μου θετική ενέργεια...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Agapakiii είπε:

Μια κοπέλα είχε γράψει εδώ ότι οι περισσότεροι το λένε γιατί ο κυκλος μετά την βιοχημική αναστατώνεται οποτε για να είναι σίγουροι για την ηλικία κύησης.. εμένα απλά καθυστέρησε 3 μερεσ Δεν είχα μεγάλη απόκλιση !άμα είναι μόνο αυτό τότε θεωρώ πως δεν υπάρχει θέμα! Έμεινες από τότε ξανά ;

Ειχα και αλλη βιοχημικη οποτε κατα τον γιατρό μου το οτι κανω σύλληψη ειναι θετικό τι να πω πια δεν ξερω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Δήμητρα1996! είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!Θέλω μια γνώμη... Τελευταία περίοδος 24/12 με κύκλο 32 μέρες...είχαμε επαφές σε γόνιμες μέρες και μετά...έκανα τεστ στις 4 μέρες καθυστέρησης αλλά αρνητικό...τώρα είμαι στις 15 μέρες καθυστέρησης...έχω συμπτώματα περιόδου πόνους δηλαδή αλλά ακόμη δεν ήρθε...για κύστη αποκλείεται είχα πάει για εξέταση πριν λίγο καιρό...αύριο θα κάνω ακόμη ένα τεστ λέτε?το θέλουμε πολύ, έχουμε ένα κοριτσάκι 4 ετών και προσπαθούμε μήνες για δεύτερο...στείλτε μου θετική ενέργεια...

Καλησπέρα ! Πιστεύω με μια χοριακη θα έχεις σίγουρα αποτελέσματα κ θα σου λυθούν οι απορίες ! Μην σπαταλάς άδικα χρήματα σε τεστ ! Καλή επιτυχία !!

Just now, vasiliki2020 είπε:

Ειχα και αλλη βιοχημικη οποτε κατα τον γιατρό μου το οτι κανω σύλληψη ειναι θετικό τι να πω πια δεν ξερω.

Σίγουρα είναι θετικό !!!  Εύχομαι γρήγορα καλά αποτελέσματα !

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agapakiii είπε:

Καλησπέρα ! Πιστεύω με μια χοριακη θα έχεις σίγουρα αποτελέσματα κ θα σου λυθούν οι απορίες ! Μην σπαταλάς άδικα χρήματα σε τεστ ! Καλή επιτυχία !!

Έχω πάρει τεστ οπότε θα το κάνω αύριο...θα δείξει το αποτέλεσμα τι θα κάνω έπειτα...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sophaki21 είπε:

Καλησπέρα! Λοιπόν, εμένα ο γιατρός μου μετά από παλίνδρομη, μου είπε να περιμένω έναν κύκλο που ουσιαστικά ήταν και το διάστημα που περιμέναμε τα αποτελέσματα της απόξεσης. Μου ζήτησε δλδ να μη ξεκινήσουμε τις προσπάθειες πριν βγει το πόρισμα. Δε ξέρω αν αυτό το είπε για να είμαστε σίγουροι πως δεν είναι κάτι που θέλει περαιτέρω ανάλυση ή γιατί δε θα ήταν έτοιμο το σώμα μου. Βλακεία μου που δεν τον ρώτησα ως τώρα 

Εγώ στην ουσία είχα θετικό τεστ 15-12 ακολούθησαν χοριακες και 30-12 ήρθε η αιμορραγία και έπεφταν οι χοριακες .. κράτησε σαν κανονικη περίοδος.. πήγα με εξέτασε ο γιατρός είχε καθαρίσει η μήτρα και από τότε αδιαθέτησα κ άλλη φορά.. λογικά εννοούσε 2 κύκλους μετά την αιμορραγία της βιοχημικής !

Just now, Δήμητρα1996! είπε:

Έχω πάρει τεστ οπότε θα το κάνω αύριο...θα δείξει το αποτέλεσμα τι θα κάνω έπειτα...

Ναι αφού το έχεις τότε φυσικά να το κανεις !! Καλή επιτυχία θα περιμένουμε νέα σου! Κατά τα αλλά νιώθεις τπτ περίεργο; Η μόνο πόνους περιόδου ;


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Agapakiii είπε:

Εγώ στην ουσία είχα θετικό τεστ 15-12 ακολούθησαν χοριακες και 30-12 ήρθε η αιμορραγία και έπεφταν οι χοριακες .. κράτησε σαν κανονικη περίοδος.. πήγα με εξέτασε ο γιατρός είχε καθαρίσει η μήτρα και από τότε αδιαθέτησα κ άλλη φορά.. λογικά εννοούσε 2 κύκλους μετά την αιμορραγία της βιοχημικής !

Ναι αφού το έχεις τότε φυσικά να το κανεις !! Καλή επιτυχία θα περιμένουμε νέα σου! Κατά τα αλλά νιώθεις τπτ περίεργο; Η μόνο πόνους περιόδου ;

Ένιωθα παρά πολύ έντονους πόνους περιόδου που έλεγα αποκλείεται θα έρθει αλλά δεν ήρθε...πολύ λίγο με ενοχλεί το στήθος μου και πόνους χαμηλά στην κοιλιά...και πολύ κούραση ενώ δεν έκανα τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agapakiii είπε:

Καλησπέρα ! Πιστεύω με μια χοριακη θα έχεις σίγουρα αποτελέσματα κ θα σου λυθούν οι απορίες ! Μην σπαταλάς άδικα χρήματα σε τεστ ! Καλή επιτυχία !!

Σίγουρα είναι θετικό !!!  Εύχομαι γρήγορα καλά αποτελέσματα !

Και σε εσένα κοριτσι μου ολα να πανε καλα

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Δήμητρα1996! είπε:

Ένιωθα παρά πολύ έντονους πόνους περιόδου που έλεγα αποκλείεται θα έρθει αλλά δεν ήρθε...πολύ λίγο με ενοχλεί το στήθος μου και πόνους χαμηλά στην κοιλιά...και πολύ κούραση ενώ δεν έκανα τίποτα...

Μου ακούγονται πολύ καλά αυτά τα συμπτώματα ! Κ εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα έντονες κράμπες αφού νόμιζα πως θα πάω τουαλέτα κ θα δω περίοδο !! Κ η κούραση είναι ένα από τα συμπτώματα ! Εύχομαι καλά αποτελέσματα αύριο!!


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agapakiii είπε:

Μου ακούγονται πολύ καλά αυτά τα συμπτώματα ! Κ εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα έντονες κράμπες αφού νόμιζα πως θα πάω τουαλέτα κ θα δω περίοδο !! Κ η κούραση είναι ένα από τα συμπτώματα ! Εύχομαι καλά αποτελέσματα αύριο!!

Και πονοκέφαλο...σε ευχαριστώ πολύ!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Δήμητρα1996! είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!Θέλω μια γνώμη... Τελευταία περίοδος 24/12 με κύκλο 32 μέρες...είχαμε επαφές σε γόνιμες μέρες και μετά...έκανα τεστ στις 4 μέρες καθυστέρησης αλλά αρνητικό...τώρα είμαι στις 15 μέρες καθυστέρησης...έχω συμπτώματα περιόδου πόνους δηλαδή αλλά ακόμη δεν ήρθε...για κύστη αποκλείεται είχα πάει για εξέταση πριν λίγο καιρό...αύριο θα κάνω ακόμη ένα τεστ λέτε?το θέλουμε πολύ, έχουμε ένα κοριτσάκι 4 ετών και προσπαθούμε μήνες για δεύτερο...στείλτε μου θετική ενέργεια...

Ελπίζω αύριο να μας πεις τα θετικά αποτελέσματα σου αύριο!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, eliza90 είπε:

Μακάριιιι !! Πωπω ναι δώρο επετείου!να βγει θετικό και να ψάχνουμε ιδέες για την  έκπληξη!

Άσε Ήδη έχω σκεφτεί πολλες ιδέες, το θέμα είναι να τα καταφέρουμε :roll: και πάλι δεν ξέρω πως θα μου βγει να το ανακοινώσω εκείνη την στιγμή, πάντως μου είπε να μην του το πω έτσι στην ψυχρά...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , Agapakiii είπε:

Εγώ στην ουσία είχα θετικό τεστ 15-12 ακολούθησαν χοριακες και 30-12 ήρθε η αιμορραγία και έπεφταν οι χοριακες .. κράτησε σαν κανονικη περίοδος.. πήγα με εξέτασε ο γιατρός είχε καθαρίσει η μήτρα και από τότε αδιαθέτησα κ άλλη φορά.. λογικά εννοούσε 2 κύκλους μετά την αιμορραγία της βιοχημικής !

Ναι αφού το έχεις τότε φυσικά να το κανεις !! Καλή επιτυχία θα περιμένουμε νέα σου! Κατά τα αλλά νιώθεις τπτ περίεργο; Η μόνο πόνους περιόδου ;

Επειδή ο γιατρός σου σου είπε να αφήσεις 2 κύκλους μετά τη βιοχημική θα έλεγα να τον ακούσεις. Εμένα η αλήθεια είναι πως η περίοδος μου άργησε να κανονικοποιηθεί, πήρε περίπου 3 μήνες. Δλδ ξαφνικά είχα κύκλους 40-40+ ημερών, ενώ κανονικά είναι 31-33. Οπότε ίσως γι’ αυτό να σου το είπε ο γιατρός σου...

1 hour ago, Δήμητρα1996! είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!Θέλω μια γνώμη... Τελευταία περίοδος 24/12 με κύκλο 32 μέρες...είχαμε επαφές σε γόνιμες μέρες και μετά...έκανα τεστ στις 4 μέρες καθυστέρησης αλλά αρνητικό...τώρα είμαι στις 15 μέρες καθυστέρησης...έχω συμπτώματα περιόδου πόνους δηλαδή αλλά ακόμη δεν ήρθε...για κύστη αποκλείεται είχα πάει για εξέταση πριν λίγο καιρό...αύριο θα κάνω ακόμη ένα τεστ λέτε?το θέλουμε πολύ, έχουμε ένα κοριτσάκι 4 ετών και προσπαθούμε μήνες για δεύτερο...στείλτε μου θετική ενέργεια...

Οπωσδήποτε να κάνεις ένα τεστάκι αύριο μετά από τόσες μέρες καθυστέρησης. Εύχομαι να δεις τις 2 μαγικές γραμμούλες!! 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sophaki21 είπε:

Επειδή ο γιατρός σου σου είπε να αφήσεις 2 κύκλους μετά τη βιοχημική θα έλεγα να τον ακούσεις. Εμένα η αλήθεια είναι πως η περίοδος μου άργησε να κανονικοποιηθεί, πήρε περίπου 3 μήνες. Δλδ ξαφνικά είχα κύκλους 40-40+ ημερών, ενώ κανονικά είναι 31-33. Οπότε ίσως γι’ αυτό να σου το είπε ο γιατρός σου...

Οπωσδήποτε να κάνεις ένα τεστάκι αύριο μετά από τόσες μέρες καθυστέρησης. Εύχομαι να δεις τις 2 μαγικές γραμμούλες!! 

 

Μακάρι σε ευχαριστώ πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Δήμητρα1996! said:

Σε ευχαριστώ πολύ!!!

Καλημέρα κορίτσι!!! Τώρα σας διάβασα! Περιμένουμε ενημέρωση έτσι? Καλή επιτυχίαααααα μακάρι να μας πεις καλά νέα να αναθαρρήσουμε κ εμείς λίγο!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...