Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 49 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα! Ήθελα να ρωτήσω αν έχετε δοκιμάσει κάποιες πολυβιταμινες για τη βελτίωση της ποιότητας των ωαρίων.Εχει δυόμιση χρόνια που έκοψα το τσιγάρο και σκέφτομαι να πάρω και βιταμίνες μπας και βελτιωθεί η κατάσταση.Με αγχωνει το ότι είμαι και 39,έχω και χαμηλή ΑΜΗ..θα πάρει σίγουρα και ο άντρας μου βιταμίνες για το σπέρμα, αυτός έχει τρία χρόνια που έκοψε το τσιγάρο,αν και δεν ξέρω αν παίζει ρόλο,γιατί έχει ολιγοσπερμια και κάνουμε μικρογονιμοποιηση 

      Έχω διαβάσει για το coq10 ότι βοηθάει πάρα πολύ. Έπαιρνα ημερησιως 200mg,  τώρα θα το αυξήσω στα 600mg  είναι ακριβό δυστυχώς όμως. Αλλά κ για ωμέγα 3 λιπαρά πως χρειάζεται.

      Εγώ παίρνω το coq10, φολικο και μια πολυβιταμινη για πριν τη συλληψη, που βοηθάει δηλαδή.

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Βρε κορίτσια πόσο με έχετε συγκινησει με το ενδιαφέρον σας.Ειλικρινα πόσο σαν ευχαριστώ ❤️

Just now, Agapakiii είπε:

Μην στεναχωριέσαι αυτό σημαίνει πως μεγαλώνει η μήτρα σου κ κανει συσπάσεις για να έχει χώρο το μωράκι σου!! Είναι συχνό φαινόμενο ο πόνος περιόδου στην κοιλιά ! Όλα πάνε καλά !!! Θετικές σκέψεις ❤️

Αχχχχ μακαρι ρε αγαπάκι μου.Καλου κακού είπα να μην πολυσηκωνομαι.❤️

Just now, Κωνσταντίνα16 είπε:

Έπαιρνα ουτροτζεσταν μέχρι που γέννησα κάνουν πολύ καλό μετά θα συνήθησεις τις παρενέργειες όπως η υπνηλία.. Όλα καλά θα πανε να σκέφτεσαι θετικά... Όσο για την θερμοφορα καλό είναι να μην βάζεις στην κοιλίτσα 

Έχω κύκλο 28με 29 μέρες... Συνήθως κάνω ωορηξια την 17ημερα του κυκλου(το καταλαβαίνω από τα υγρά και τις περισσότερες φορές πονάω κιόλας) δλδθα πρέπει να είναι πολύ έντονο για να είναι θετικό;αν είναι αχνό δεν είναι ωορηξια; 

@Ellidr @Κωνσταντίνα16 ευχαριστώ βρε κορίτσια που μου το είπατε γιατί θα τον έκανα ψητό τον σπόρο

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Έπαιρνα ουτροτζεσταν μέχρι που γέννησα κάνουν πολύ καλό μετά θα συνήθησεις τις παρενέργειες όπως η υπνηλία.. Όλα καλά θα πανε να σκέφτεσαι θετικά... Όσο για την θερμοφορα καλό είναι να μην βάζεις στην κοιλίτσα 

Έχω κύκλο 28με 29 μέρες... Συνήθως κάνω ωορηξια την 17ημερα του κυκλου(το καταλαβαίνω από τα υγρά και τις περισσότερες φορές πονάω κιόλας) δλδθα πρέπει να είναι πολύ έντονο για να είναι θετικό;αν είναι αχνό δεν είναι ωορηξια; 

Καλημέρα! Όχι πρέπει να είναι έντονο οπως τη γραμμή ελέγχου και ισως ακόμα πιο έντονο! Εσυ να το ξεκινήσεις από την 12η ημέρα 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου... σε λίγο θα πάω για χοριακη.... είμαι αρκετά αγχωμένη δεν ξέρω τι θα αντικρίσω στα αποτελέσματα !! Μόλις έχω νέα θα σας ενημερώσω!!

απο συμπτώματα εγκυμοσύνης που ρωτάτε , εμένα μια εβδομάδα πριν ξαφνικά πρηστηκε το στήθος μου & την προηγούμενη Παρασκευή ένιωσα κάτι τσιμπήματα δεξιά χαμηλά.. μπορεί να μην τα έδινα σημασία αλλά τα θυμάμαι κ από την πρώτη εγκυμοσύνη.. επίσης με ενοχλούσε το στομάχι μου αρκετά.. μια ανακατευομουν , μια πεινουσα.. πολύ περίεργο!! Τις τελευταίες μέρες υπερισχύει η ανακατωσούρα , ζάλη , το στήθος παραμένει πρησμένο χωρίς να πονάει καθόλου κ φυσικά πονάκια περιόδου ειδικά πριν την καθυστέρηση! Ήταν τόσο έντονα που Ήμουν σίγουρη πως θα αδιαθετησω ! Άμα θυμηθώ κάτι άλλο θα το γράψω μήπως σας βοηθήσω!

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agapakiii είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου... σε λίγο θα πάω για χοριακη.... είμαι αρκετά αγχωμένη δεν ξέρω τι θα αντικρίσω στα αποτελέσματα !! Μόλις έχω νέα θα σας ενημερώσω!!

απο συμπτώματα εγκυμοσύνης που ρωτάτε , εμένα μια εβδομάδα πριν ξαφνικά πρηστηκε το στήθος μου & την προηγούμενη Παρασκευή ένιωσα κάτι τσιμπήματα δεξιά χαμηλά.. μπορεί να μην τα έδινα σημασία αλλά τα θυμάμαι κ από την πρώτη εγκυμοσύνη.. επίσης με ενοχλούσε το στομάχι μου αρκετά.. μια ανακατευομουν , μια πεινουσα.. πολύ περίεργο!! Τις τελευταίες μέρες υπερισχύει η ανακατωσούρα , ζάλη , το στήθος παραμένει πρησμένο χωρίς να πονάει καθόλου κ φυσικά πονάκια περιόδου ειδικά πριν την καθυστέρηση! Ήταν τόσο έντονα που Ήμουν σίγουρη πως θα αδιαθετησω ! Άμα θυμηθώ κάτι άλλο θα το γράψω μήπως σας βοηθήσω!

Καλημέρα με μια τέλεια χοριακη!! Θα περιμένουμε νέα σου!! 
 

Πωπω νωρις νωρις είχε συμπτώματα εσυ και αρκετά μάλιστα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Ουτροτζεσταν περνεις;; 

Να ρωτήσω κάτι βρε κορίτσια γιατί είναι άσχετη; παράγγειλα από το ίντερνετ τα τεστ εγκυμοσύνης και ωορηξιας hometest όμως δεν λέει πόσο ευαίσθητα είναι.. Δηλαδη από πόσο μετράει την χοριακη; επίσης τα τεστάκια ωορηξιας πως τα κάνουμε; δεν έχω ξανά χρησιμοποιήσει.. 

Πάμε για τον επόμενο μήνα!! 

Τα τεστ εγκυμοσύνης τους ανιχνεύουν από 25mIU κάι πάνω.. δεν είναι τόσο ευαίσθητα αυτά μπορεί να σου δείξουν μία δυο μέρες πριν την περίοδο όχι νωρίτερα.

Just now, Agapakiii είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου... σε λίγο θα πάω για χοριακη.... είμαι αρκετά αγχωμένη δεν ξέρω τι θα αντικρίσω στα αποτελέσματα !! Μόλις έχω νέα θα σας ενημερώσω!!

απο συμπτώματα εγκυμοσύνης που ρωτάτε , εμένα μια εβδομάδα πριν ξαφνικά πρηστηκε το στήθος μου & την προηγούμενη Παρασκευή ένιωσα κάτι τσιμπήματα δεξιά χαμηλά.. μπορεί να μην τα έδινα σημασία αλλά τα θυμάμαι κ από την πρώτη εγκυμοσύνη.. επίσης με ενοχλούσε το στομάχι μου αρκετά.. μια ανακατευομουν , μια πεινουσα.. πολύ περίεργο!! Τις τελευταίες μέρες υπερισχύει η ανακατωσούρα , ζάλη , το στήθος παραμένει πρησμένο χωρίς να πονάει καθόλου κ φυσικά πονάκια περιόδου ειδικά πριν την καθυστέρηση! Ήταν τόσο έντονα που Ήμουν σίγουρη πως θα αδιαθετησω ! Άμα θυμηθώ κάτι άλλο θα το γράψω μήπως σας βοηθήσω!

Μην αγχώνεσαι κορίτσι μου όλα καλά θα πάνε!!πες μας τα νέα σου μετά!

10 ώρες πρίν, Ερωτικός μεταναστης είπε:

Εγώ έχω πολλά πονακια ιδιαίτερα όταν είμαι όρθια.αλλα και πολύ υπνηλία από τα χάπια μάλλον.Κατα τ αλλά είμαι καλά.Εχω βάλει θερμοφορα στη κοιλίτσα μου και ξαπλώνω.

Εεελα ρεε..Δεν πειραζει ομορφιά μου.Βουρ γι αυτόν τον μήνα!

Καλό είναι να μη βάλεις θερμοφόρα γιατί επηρεάζει τη συστολή και διαστολή των αγγείων το ίδιο και σε πιο προχωρημένη εγκυμοσύνη δεν επιτρέπεται το πολύ ζεστό μπάνιο θα στα πει και ο γιατρός σου βέβαια.. όταν νιώθεις πονάκια να ξεκουράζεσαι είναι φυσιολογικό το παθαίνουν οι περισσότερες γυναίκες τις πρώτες εβδομάδες. Και εγώ το είχα και στις τρεις εγκυμοσύνες μου..και σε περίπτωση που δεις λίγο καφέ υγρά ή αιματάκι πολύ λίγο δεν σημαίνει ότι κάτι δεν θα πάει καλά μπορεί να είναι καμιά φορά μία αποκόλληση ελαφριά και να θέλει απλά ξεκούραση και ουτροτζεστάν εγώ είχα στις πρώτες δύο εγκυμοσύνες αιματάκι στην αρχή αλλά με ξεκούραση ουτροτζεστάν όλα πήγανε καλά δεν σημαίνει ότι επηρεάζει την πορεία της εγκυμοσύνης να ξέρεις. Απλά ξεκούραση λίγο και δεν χρειάζεται τώρα να σηκώνεις βαριά και να κουράζεσαι πολύ. Να μην αγχώνεσαι

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Rafaela_123 είπε:

Καλημέρα με μια τέλεια χοριακη!! Θα περιμένουμε νέα σου!! 
 

Πωπω νωρις νωρις είχε συμπτώματα εσυ και αρκετά μάλιστα 

Στην ουσία μια εβδομάδα πριν την αναμενόμενη περίοδο.. και τα δεκατα ξέχασα ! Το θέμα είναι πως επειδή είχα την βιοχημική ο κυκλος μου χάλασε κ ενώ είχα προηγούμενη περίοδο 1-3 τώρα δεν ξέρω πόσες μέρες έχω καθυστέρηση κ άμα ο κυκλος μου ήταν 31 ημερών ! Οποτε μπορεί να είχα τα συμπτώματα στην ουσία λίγο πριν την περίοδο δεν μπορώ να υπολογίσω καλά! 


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια ήθελα να σας πω πήρα τηλέφωνο κ έκανα παράπονα για τα τεστ που μου έβγαιναν άχνα θετικά.ειπαν ότι θα με  καλέσουν για να δούμε ότι θα κάνουμε.να σας πω την αλήθεια πρώτη φορά έκανα τέτοια κίνηση δεν έχω ξαναπάρει ποτέ πουθενά τηλέφωνο για να κάνω παράπονα για προϊόν  που έχω πάρει και δεν ήμουν ευχαριστημένη αλλά αυτή τη φορά πήρα ανάποδες. Για να δούμε τώρα τι θα μου πουν μήπως μου στείλουν καινούργια τεστ ?που κανονικά αυτό πρέπει να κάνουνε για να δούμε...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Melody90 είπε:

Καλημέρα κορίτσια ήθελα να σας πω πήρα τηλέφωνο κ έκανα παράπονα για τα τεστ που μου έβγαιναν άχνα θετικά.ειπαν ότι θα με  καλέσουν για να δούμε ότι θα κάνουμε.να σας πω την αλήθεια πρώτη φορά έκανα τέτοια κίνηση δεν έχω ξαναπάρει ποτέ πουθενά τηλέφωνο για να κάνω παράπονα για προϊόν  που έχω πάρει και δεν ήμουν ευχαριστημένη αλλά αυτή τη φορά πήρα ανάποδες. Για να δούμε τώρα τι θα μου πουν μήπως μου στείλουν καινούργια τεστ ?που κανονικά αυτό πρέπει να κάνουνε για να δούμε...

Καλημέρα @Melody90 μου!!! Εγώ θα πω πως πολύ καλά έκανες !!!!! Κ εμένα δεν είναι του στυλ μου τέτοιες κινήσεις , αλλά εδώ μιλάμε για ένα λεπτό κ ευαίσθητο ζήτημα ! Κ θα συμφωνήσω μαζί σου πως κανονικά θα πρέπει να σου στείλουν αλλα!! Για να δούμε τι θα σου πούνε.. να μας πεις κ εμάς!

  • Ευχαριστώ 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agapakiii είπε:

Στην ουσία μια εβδομάδα πριν την αναμενόμενη περίοδο.. και τα δεκατα ξέχασα ! Το θέμα είναι πως επειδή είχα την βιοχημική ο κυκλος μου χάλασε κ ενώ είχα προηγούμενη περίοδο 1-3 τώρα δεν ξέρω πόσες μέρες έχω καθυστέρηση κ άμα ο κυκλος μου ήταν 31 ημερών ! Οποτε μπορεί να είχα τα συμπτώματα στην ουσία λίγο πριν την περίοδο δεν μπορώ να υπολογίσω καλά! 

Οπως και να είναι είσαι εγκυος :) ευχαριστούμε και για τα συμπτώματα που μας είπες!! Θα περιμένουμε τα νέα σου που πιστεύω ότι τώρα όλα καλά θα σου πάνε να μην αγχώνεσαι να είσαι θετική!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέραααα!!

@Agapakiii σου εύχομαι να έχεις μια μεγάλη χοριακή!!

@Melody90 πολύ καλά έπραξες. Και εγώ στη θέση σου το ίδιο θα έκανα. Τι κάνει άραγε η @Foula32 που είχε και εκείνη θετικά τεστ και αρνητική χοριακή;

 

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχ κορίτσια να είστε καλά μου δώσατε θάρρος.γιατι όταν έκλεισα το τηλέφωνο ντράπηκα κ έλεγα μήπως έκανα βλακεία που το έκανα. Αλλά απο το συγκεκριμένο μαγαζί έχω πάρει πολλά πράγματα και τεστ ωορρηξίας για τεστ εγκυμοσύνης ( αρκετά λεφτά)και εντέλει πλήρωσα να κάνω και β χοριακή που ήταν αρνητική πάει στο καλό άμα ήταν θετική θα έλεγα χαλάλι αλλά τώρα νευρίασα βγήκε ο Σκρουτζ από μέσα μου!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις με πήρανε και μου είπαν ότι θα κάνουν αντικατάσταση του προϊόντος. Τουλάχιστον ήταν ευγενέστατοι μου είπαν ότι θα τα αποστείλουν άμεσα οπότε για τον επόμενο κύκλο θέλω να ελπίζω ότι δεν θα είναι προβληματική η παρτίδα πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agapakiii είπε:

Κορίτσια μου πήρα τα αποτελέσματα ... 745... θεωρητικά είναι η πρώτη μέρα καθυστέρησης ! Πως σας ακούγεται όσες ξέρετε από αυτά;;;;

Συγχαρητήρια , με το καλό το μωράκι σου μια καλή και τελειομανή εγκυμοσύνη!!!! 

Εγώ δε ξέρω και πολλα αλλά μου φαίνεται τέλειο και μεγάλο μεγάλο !! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...