Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

ΓΕΝΝΑ ΣΕ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ


athina_rain

Recommended Posts

πρίν από 3 λεπτά , zoipan είπε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ PLEASEEEE!!!!

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!! ΕΙΜΑΙ ΝΕΑ ΣΤΟ FOROUM ΚΑΙ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ! ΕΙΜΑΙ ΣΤΟΝ 6ο ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΑΚΙ. ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΣΕ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΕΦΗΜΕΡΕΥΟΝΤΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ ΤΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΚΥΡΙΩΣ ΓΙΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΧΩ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΘΕΙ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΑΣΦΑΛΗ ΟΣΩΝ ΑΦΟΡΑ ΚΑΙ ΤΗ ΜΑΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ!! ΑΠΛΑ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΑΚΙ ΑΓΧΩΜΕΝΗ ΣΑΝ ΠΡΩΤΑΡΑ ΚΑΙ ΕΓΩ Η ΚΑΗΜΕΝΗ... ΕΧΩ ΚΛΕΙΣΕΙ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΤΙΣ 10/12/18,ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΔΗΛΑΔΗ,ΣΤΑ ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ ΙΑΤΡΕΙΑ ΤΟΥ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΔΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ, ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΚΑΡΤΕΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΩ ΜΙΑ ΠΡΩΤΗ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΟ ΧΩΡΟ... ΩΣΤΟ ΣΟ ΜΙΑ ΓΝΩΣΤΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΕ ΠΡΙΝ ΠΕΡΙΠΟΥ ΜΙΑ ΠΕΝΤΑΕΤΙΑ ΣΤΟ ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ ΕΙΧΕ ΓΝΩΡΙΣΕΙ ΜΙΑ ΜΑΙΑ Η ΟΠΟΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΗΣΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΤΗ ΓΕΝΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΤΟΠΙΣΤΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΑΙ ΚΑΘΟΛΗ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΓΕΝΝΑΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΕΦΥΓΕ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΤΗΣ!!! ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΗΣΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΕ ΟΤΙ ΚΑΙ ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ!!! ΤΟ ΔΥΣΑΡΕΣΤΟ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΥΤΗ Η ΚΥΡΙΑ ΕΧΕΙ ΒΓΕΙ ΣΕ ΣΥΝΤΑΞΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ...

ΑΥΤΟ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΜΑΖΙ ΤΗΣ!!

ΔΕΚΤΗ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΚΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΓΕΝΝΑΣ ΣΤΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ!! ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ!!!! 

Καλημέρα κορίτσι και με το καλό το μωράκι σου!!!! Δεν μπορώ να σε βοηθήσω με συγκεκριμένο όνομα απλά θα σου πω ότι αυτή τη στιγμή είμαι στο Παπαγεωργίου, γέννησα την Παρασκευή τα διδυμακια μου και σήμερα πρώτα ο Θεός βγαινω!! Έχω να σου πω ότι είναι όλα άψογα, το προσωπικό ευγενέσταο και ότι κι αν χρειάστηκα οποιαδήποτε ώρα ήταν δίπλα μου... Επειδή το ένα μου μωράκι βρίσκεται στη μενν λόγω ενός μικρού αναπνευστικου προβλήματος, έχω και για εκεί άποψη, εφόσον πήγα είδα και μιλησα με τους γιατρούς... Είναι όλα τέλεια και πάνω από όλα παρέχουν όλα τα απαραίτητα που χρειάζεται ένα νεογνο, δεν χρειάζεται να φοβάσαι τίποτα!!! Και πάλι με το καλό!! 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Καλημέρα κορίτσι και με το καλό το μωράκι σου!!!! Δεν μπορώ να σε βοηθήσω με συγκεκριμένο όνομα απλά θα σου πω ότι αυτή τη στιγμή είμαι στο Παπαγεωργίου, γέννησα την Παρασκευή τα διδυμακια μου και σήμερα πρώτα ο Θεός βγαινω!! Έχω να σου πω ότι είναι όλα άψογα, το προσωπικό ευγενέσταο και ότι κι αν χρειάστηκα οποιαδήποτε ώρα ήταν δίπλα μου... Επειδή το ένα μου μωράκι βρίσκεται στη μενν λόγω ενός μικρού αναπνευστικου προβλήματος, έχω και για εκεί άποψη, εφόσον πήγα είδα και μιλησα με τους γιατρούς... Είναι όλα τέλεια και πάνω από όλα παρέχουν όλα τα απαραίτητα που χρειάζεται ένα νεογνο, δεν χρειάζεται να φοβάσαι τίποτα!!! Και πάλι με το καλό!! 

Ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση σου!! Να σου ζησουν τα μπεμπακια σου!! Ολα με το καλο να σας πανε και περαστικα του!! 

Εσυ πριν γεννησεις σε παρακολουθουσε εκει καποιος γιατρος ή πηγαινες σε ιδιωτη και πηγες απλα στο νοσοκομειο οταν σου εσπασαν τα νερα?? Ειχες ανοιξει καρτελα πιο πριν?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , zoipan είπε:

Ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση σου!! Να σου ζησουν τα μπεμπακια σου!! Ολα με το καλο να σας πανε και περαστικα του!! 

Εσυ πριν γεννησεις σε παρακολουθουσε εκει καποιος γιατρος ή πηγαινες σε ιδιωτη και πηγες απλα στο νοσοκομειο οταν σου εσπασαν τα νερα?? Ειχες ανοιξει καρτελα πιο πριν?

Έκλεισα ραντεβού και άνοιξα καρτέλα καλή ώρα. Όπως εσύ.... Έκανα όλες μου τις εξετάσεις εδώ, παράλληλα εγώ από επιλογή είχα και εξωτερική γιατρό για όταν ήθελα να πηγαίνω, η οποία συνεργάζεται και με το Παπαγεωργιου... Απλά εγώ ήμουν με προγραμματισμένη καισαρική, είναι άλλη περίπτωση... Εσύ αν πηγαίνεις με το καλό για φυσιολογικο τοκετο, φαντάζομαι μόνο αν φτάσεις στην πητ σου θα σου κανονίσουν ραντεβού για πρόκληση... Αλλιώς όταν με. Το καλό έρθει η ωρα να γεννήσεις πηγαίνεις όπου εφημερευει!!! Έτσι ήμουν στο πρώτο μου παιδάκι, ήρθα άνοιξα εδώ καρτέλα, αλλά έσπασαν τα νερά μέρα που εφημέρευε το ιπποκράτειο, οπότε πήγα εκεί!!! 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Έκλεισα ραντεβού και άνοιξα καρτέλα καλή ώρα. Όπως εσύ.... Έκανα όλες μου τις εξετάσεις εδώ, παράλληλα εγώ από επιλογή είχα και εξωτερική γιατρό για όταν ήθελα να πηγαίνω, η οποία συνεργάζεται και με το Παπαγεωργιου... Απλά εγώ ήμουν με προγραμματισμένη καισαρική, είναι άλλη περίπτωση... Εσύ αν πηγαίνεις με το καλό για φυσιολογικο τοκετο, φαντάζομαι μόνο αν φτάσεις στην πητ σου θα σου κανονίσουν ραντεβού για πρόκληση... Αλλιώς όταν με. Το καλό έρθει η ωρα να γεννήσεις πηγαίνεις όπου εφημερευει!!! Έτσι ήμουν στο πρώτο μου παιδάκι, ήρθα άνοιξα εδώ καρτέλα, αλλά έσπασαν τα νερά μέρα που εφημέρευε το ιπποκράτειο, οπότε πήγα εκεί!!! 

Σε ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια σου!! Ελπιζω οταν παω την αλλη εβδομαδα που εχω το ραντεβου να καθησυχαστω λιγακι και να μου φυγει το αγχος!! 

Θα περιμενω μηπως απαντησει και καμια αλλη κοπελα και εχει καποια παραπανω πληροφορια!!

ΝΑ σου ζησουν και παλι!! Σε ευχαριστω πολυ!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας κι από εμένα. Περιμένω δίδυμα αγοράκια μονοχοριακά διαμνιακά και διανύω την 20η εβδομάδα της εγκυμοσύνης. Έχω ήδη ένα 4χρονο αγοράκι, με φυσιολογικό τοκετό. Δεν έχω εμπειρία από νοσοκομεία της Θεσσαλονίκης, ζω σε άλλη πόλη. Όμως, τα διδυμακια μου θέλω να τα γέννησω στο Ιπποκράτειο, λόγω της καλής νεογνολογικης κλινικής που έχει. Αυτή τη στιγμή με παρακολουθεί ιδιώτης γυναικολόγος, που δεν έχει συνεργασία με το Ιπποκράτειο. Έχετε υπόψη σας κάποιον γιατρό που μπορώ να εμπιστευτώ; Εννοώ γιατρό που να τον βρίσκω στα απογευματινά τακτικά, να με γνωρίσει και να με  παρακολουθεί από εδώ και πέρα. Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα! Γεννησα τον Οκτωβριο  στο Ιπποκρατειο  επειδη εφημερευε. Διαλεξα μονη μου να γεννησω σε νοσοκομειο που εφημρευει γτ θεωρω οτι για την δικη μου περιπτωση ,ηταν τζαμπα λεφτα να γεννησω σε κλινικη με τον γιατρο μου κ να δωσω 2500 ευρω. ΔΕν ειμαι απολυτα ικανοποιημενη απο το νοσοκομειο αλλα ευτυχως γεννησα εκει γτ το μωρο μου εμφανησε παροδικη ταχυπνοια κ νοσηλευτηκε στην ΜΕΝΝ του νοσοκομειου .οσον αφορα το μαιευτικο κομματι , πηγα στις 2. 30 την νυχτα με διαστολη 4 , μετα  απο 2 ωρες που συμπληρωσαμε τα χαρτια με μια μαια κ μου πηραν αιμα, με εβαλαν στον καρδιοτοκογραφο κ με εβλεπαν απο κατω  2 ειδικευομενοι γιατροι για να δουν ποσο ανοιγα.. στο δωματιο ημουν μονη με μια κοπελιτσα 20 χρονων που εκανε την πρακτικη της εκει κ υποτιθεται αυτη ηταν η μαια μου !!!!!βεβαια το κοριτσι με περιποιηθηκε οσο μπορουσε, μου εκανε μασααζ στην μεση ! να πω οτι επειδη δεν ειχε αλλες γυναικες , φωναξαν τον αντρα μου κ καθημασαμε μαζι στην αιθουσα για 1,5 ωρα κ εγω να περπαταω περα δωθε ( δεν καθησα καθολου κ αυτο βοηθησε στην διαστολη ) . 7 και με ξαπλωσαν στο κρεβατι , μου εβαλαν ορο κ ωοκιτινη κ σε μια ωρα ειχα φτασει διαστολη 10 ! κ στις 9 γεννησα σχεδον μονη μου αφου η γιατρος ηρθε οταν εσπρωξα για να βγει το μωρο. ειχα πολυ ευκολο τοκετο γενικα! μετα τον τοκετο , με αφησαν κ κοιμηθηκαν 1 ωρα  , επειτα με σηκωσε μια πολυ καλη μαια για να δει αν ειμαι ενταξει κ με πηγε τουαλετα! κ μετα σε τρικλινο . 

οσον αφορα το νοσκομειο , δεν σου κανουν επισκληριδιο η κατι αλλο αν γεννησεις φυσιολογικα, αν δουν οτι δεν συνεργαζεσαι , σε στελνουν για καισαρικη . οι μαιες ειναι αναλογα ποιες θα πετυχεις .., "καπως" ευγενικες.  να ζητησετε να πατε στις "θεσεις" αν υπαρχει ελευθερο κρεβατι γτ ειναι σαφως καλυτερα κ δεν πληρωνεις τιποτα. ( σε μενα δεν ειχε). το δωματιο ηταν τρικλινο κ το μπανιο οπως ολα τα μπανια του νοσοκομειου... ειχε κ ντουζιερα . 

το δικο μου μωρο νοσηλευτηκε για 7 μερες στην εντατικη του νοσοκομειου οπου εκει ολα ηταν αψογα μπορω να πω. βεβαια εμενα κανεις δεν θυμηθηκε να ερθει να μου φερει θηλαστρο για να κατεβασω γαλα αφου δεν ειχα το μωρο μαζι μου ( μου ειπαν οι γυναικες που ειχαν γεννησει εκει) οπως κ οτι μπορεις να θηλασεις αν εχεις το μωρο στην ΜΕΝΝ. πληροφορηση μηδεν ... πηρα εξιτηριο μετα απο 3 μερες . αν κανω 2ο παιδι , παλι νοσοκομειο θ α επιλεξω γτ αν εχεικατι το μωρο , απο τις κλινικες στο στελνουν στο Ιπποκρατειο.

Αν θελετε μπορειτε να με ρωτησετε οτι αλλο θελετε.


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα, να επαναφέρω το θέμα λιγάκι.. Σε λίγες μέρες θα γεννήσω με καισαρικη στο ιπποκράτειο και ήθελα να μάθω λεπτομερειεε για τις συνθήκες, τη διαδικασία κτλ.. Από κοπέλες που γέννησαν εκεί πρόσφατα με καισαρική... 

Ξέρω ότι πλέον για τις λεγόμενες θέσεις δεν πληρώνεις κάτι. Πόσα βραδια μένεις μέσα, έχεις συνεχεια το μωρό μαζί σου; Επίσης τι ισχύει με τα επισκέπτηριο; μπαίνει οποιος θέλει, όποτε θέλει; μου φαίνεται απίθανο λιγάκι.. 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα κι από μένα. Γέννησα στο ιπποκράτειο με φυσιολογικό τοκετό, χωρίς επισκληριδιο τον Ιανουάριο. Αν και είχα ανοίξει καρτέλα στο παπαγεωργιου και με παρακολούθουσαν εκεί, δυστυχώς εφημέρευε το ιπποκράτειο όταν έσπασαν τα νερά μου.

Άθλια η συμπεριφορά της  Μαίας στα επείγοντα. Πολύ καλές οι μαιες στην αίθουσα ωδινων, μέχρι και μασάζ στη μέση μου έκαναν. Ο γιατρός που με ξεγεννήσε, σχετικά καλός. Στην Γ μαιευτική που νοσηλεύτηκα, το προσωπικό ήταν σχετικά εξυπηρετικό. Οι συνθήκες άθλιες, χειρότερες κι από στάβλο. Σιφόνια που μυριζαν, 6 άτομα συν τους συνοδούς που μοιράζονταν μια τουαλέτα, σκόνη στα κρεβάτια, να φοβάσαι να ακουμπήσεις οπουδήποτε. Δεν ζητήσαμε το τέλειο περιβάλλον, αλλά τουλάχιστον θα έπρεπε να υπάρχει μια υποτυπώδης καθαριότητα. Ανοργάνωτη κατάσταση επικρατούσε με τον καθένα να μπαίνει και να βγαίνει όποτε θέλει. 

Την ημέρα του εξιτήριου ήταν να βγούμε στις 10, μας σήκωσαν από τα κρεβάτια στις 8 γιατι εφημέρευαν και τελικά πήραμε εξιτήριο στις 6 το απόγευμα, περιφερομενες τόσες ώρες στους διαδρόμους. 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα και από μένα.Είναι κάποια κοπέλα που έχει γεννήσει πρόσφατα με καισαρική στο Ιπποκράτειο ; Εάν μπορεί να μας ενημερώσει εάν είχε το μωρό συνεχώς μαζί της στο δωμάτιο, εάν είχε βοήθεια από τις μαίες, εάν επιτρέπεται συνοδός και για πόσες μέρες,εάν την ώρα του επισκεπτηρίου έπαιρναν τα μωρά οι μαίες σε άλλο χώρο.Οι συνθήκες υγιεινής πώς είναι;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Amarilis23 είπε:

 

Καλησπερα! Εγώ γέννησα  φυσιολογικά στο  Ιπποκράτειο Όταν εφημερεύε. Το μωρό το έχεις μαζί σου Μόλις σε πάνε στο δωματιο είτε με καισαρική είτε φυσιολογικά έκτος αν τιυς πεις ότι δεν μπορεις να το φροντίσεις κ το κρατάνε αυτες κ στο φέρνουν μόνο για να το θηλάζει ς. Οι συνθήκες δεν είναι πολυ καλες ειδικά στο μπάνιο.  Συνοδο σε καισαρική επιτρέπουν αλλά Γενικα όλη ηη μερα κάθονται μέσα οι σύνοδοι..  Αν το μωρό το έχεις εσύ,εννοειται πως δεν το παίρνουν οι μαιες Την ώρα του επισκεπτήριου. Εγώ ήμουν σε 3κλινο ,Επειδή γέννησα φυσιολογικά δεν Ασχολήθηκε καμία μαια μαζί μου... Οι περισσότερες δεν βοηθανε πολυ.ισχύει ότι έγραψε κ η άλλη κοπελα. Ότι θες με ρωτας 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Καλησπερα! Εγώ γέννησα  φυσιολογικά στο  Ιπποκράτειο Όταν εφημερεύε. Το μωρό το έχεις μαζί σου Μόλις σε πάνε στο δωματιο είτε με καισαρική είτε φυσιολογικά έκτος αν τιυς πεις ότι δεν μπορεις να το φροντίσεις κ το κρατάνε αυτες κ στο φέρνουν μόνο για να το θηλάζει ς. Οι συνθήκες δεν είναι πολυ καλες ειδικά στο μπάνιο.  Συνοδο σε καισαρική επιτρέπουν αλλά Γενικα όλη ηη μερα κάθονται μέσα οι σύνοδοι..  Αν το μωρό το έχεις εσύ,εννοειται πως δεν το παίρνουν οι μαιες Την ώρα του επισκεπτήριου. Εγώ ήμουν σε 3κλινο ,Επειδή γέννησα φυσιολογικά δεν Ασχολήθηκε καμία μαια μαζί μου... Οι περισσότερες δεν βοηθανε πολυ.ισχύει ότι έγραψε κ η άλλη κοπελα. Ότι θες με ρωτας 

Σου έφερναν ρουχαλάκια και πάνες για το μωρό ή όχι; Σύμφωνα με τα λεγόμενά σου, εάν τους πω πως δεν μπορώ να το φροντίσω μόνη μου το μωρό, λόγω καισαρικής,θα μου το κρατήσουν οι μαίες.Σωστά;Δε σε βοήθησαν καθόλου στο θηλασμό; Εάν τις καλούσες, έρχονταν έγκαιρα;

Σε ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Amarilis23 είπε:

Σου έφερναν ρουχαλάκια και πάνες για το μωρό ή όχι; Σύμφωνα με τα λεγόμενά σου, εάν τους πω πως δεν μπορώ να το φροντίσω μόνη μου το μωρό, λόγω καισαρικής,θα μου το κρατήσουν οι μαίες.Σωστά;Δε σε βοήθησαν καθόλου στο θηλασμό; Εάν τις καλούσες, έρχονταν έγκαιρα;

Σε ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση!

ρουχα δεν χρεαζεσαι γτ το ντυνουν αυτεϛ .εσυ παρε κανα2 φορμακια να εχειϛ κ χρειαζεσαι πανεϛ οπωσδηποτε. ναι στο κρατανε το μωρο α δν μπορειϛ να το φροντισειϛ . αναλογωϛτην μαια αν θα σε βοηθησει κ φυσικα δν ερχονταν αμεσωϛ... εγω ημουν τυχερη γτ σχετικα με βοηθησαν στον τοκετο


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, ada32 είπε:

ρουχα δεν χρεαζεσαι γτ το ντυνουν αυτεϛ .εσυ παρε κανα2 φορμακια να εχειϛ κ χρειαζεσαι πανεϛ οπωσδηποτε. ναι στο κρατανε το μωρο α δν μπορειϛ να το φροντισειϛ . αναλογωϛτην μαια αν θα σε βοηθησει κ φυσικα δν ερχονταν αμεσωϛ... εγω ημουν τυχερη γτ σχετικα με βοηθησαν στον τοκετο

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την ενημέρωση!Να χαίρεσαι το παιδί /τα παιδιά σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...