Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Μαΐου 2019


Recommended Posts

πρίν από 59 λεπτά , D-na είπε:

Με το καλό και το δικό σου μωράκι.πηγα πριν 1.5 εβδομάδα και είδαμε το σάκο και ένα μικρό μικρό κουκιδακι δεν ακουσαμε ακόμη καρδούλα την Επόμενη εβδομάδα που θα πάω Δευτέρα ή τρίτη.ο γιατρός μου μου προτείνετε σχεδόν επέμενε να πάω σε μια αιματολο και πήγα μου εγραψε όλες τις εξετάσεις αίματος που θα μπορούσε να μου γράψει!!!περιμένω αποτέλεσμα και θα πάω στον γιατρό να τα δει και αυτός δεν είμαστε στην ίδια πόλη και δεν μπορώ να πηγαίνα κάθε μέρα!!εσείς το ακούσατε??

Ναι το ακούσαμε, χθες πήγα στο γιατρό οπότε από βδομάδα που θα πας θα το ακούσεις κ εσύ.. καλό θα ήταν να είχες κάνει τις εξετάσεις πιο νωρίς πάντως γιατί ξέρω με την εγκυμοσύνη μπορεί να επηρεαστούν τα αποτελέσματα.. Περιμένω νέα σου πάντως όταν πας στο γιατρό:)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 181
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια, μόλις γύρισα από τη γιατρό μου. Είδαμε τον εμβρυϊκό σάκο με κάτι κυτταρικά στοιχεία μέσα αλλά δεν ακούσαμε ακόμη καρδούλα και στεναχωρεθηκα. Είμαι 7εβδομαδων σήμερα. Μου είπε να ξαναπάω το αλλά Σάββατο. :(


HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, dimitroula30 είπε:

Καλημέρα κορίτσια, μόλις γύρισα από τη γιατρό μου. Είδαμε τον εμβρυϊκό σάκο με κάτι κυτταρικά στοιχεία μέσα αλλά δεν ακούσαμε ακόμη καρδούλα και στεναχωρεθηκα. Είμαι 7εβδομαδων σήμερα. Μου είπε να ξαναπάω το αλλά Σάββατο. :(

Μήπως έχεις καθυστερημένη σύλληψη κ δεν ακούσατε καρδούλα? Μην αγχώνεσαι όλα καλά θα είναι!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , mama16 είπε:

Μήπως έχεις καθυστερημένη σύλληψη κ δεν ακούσατε καρδούλα? Μην αγχώνεσαι όλα καλά θα είναι!!

Βασικά ήταν η πρώτη περίοδος που μου ήρθε μετά τη γέννα του μπέμπη μου. Ωορρηξία έκανα την 20η με 21 η ημέρα. Όποτε μάλλον είναι αυτο. Θα δείξει σε μια εβδομάδα. 

  • Μου αρέσει 1

HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα! D-na καλώς ήρθες! Εύχομαι μια υπέροχη εγκυμοσύνη κι ένα γερό μωράκι στην αγκαλιά σου! Το ότι δεν έχεις συμπτώματα μην σε απασχολεί καθόλου...δεν είναι απαραίτητο...η κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική...η παρακολούθηση από αιματολογο θεωρώ ότι είναι μια καλή επιλογή για να έχεις πλήρη εικόνα της εγκυμοσύνης...κι εμένα με παρακολουθεί...ανακάλυψα μια μετάλλαξη ενός παράγοντα στο αίμα πολύ πριν μείνω για πρώτη φορά έγκυος κ κάνω προληπτικά αντιπηκτικες σε όλη την εγκυμοσύνη...στην παλινδρομη κ σε αυτή έχω ανεβάσει τρεσαμινασες κ το παρακολουθώ κ με γαστρεντερολογο μιας κ περισυ αφαίρεσα τη χολή...γενικά μια ομορφιά...ποικιλία γιατρών για να μην βαριέμαι...dimitroula30 όπως λέει κ η mama είναι νωρίς ακόμη μην απογοητεύεσαι...μπορεί με βάση την περίοδο να μετράς εβδομάδες αλλά η σύλληψη μπορεί να έγινε αργότερα...λόγω αστάθειας του κύκλου πολλά παίζουν...έχε πίστη κ όλα θα πανε Καλα...υπομονή ως το Σάββατο κι εύχομαι ν ακούσεις την πιο όμορφη μελωδία ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια, πώς είστε? @dimitra2222 θυμάσαι σε ποιο παράγοντα βρέθηκε μετάλλαξη??? Γιατί έχω κάνει κ εγώ έλεγχο θρομβοφιλιας, βρέθηκα ομοζυγωτης σε ένα παράγοντα κ ετεροζυγωτης σε έναν άλλο αλλά ο αιματολογος Μ είπε ότι δεν σχετίζονται με αποβολές κλπ.. Εγώ βέβαια αγχώνομαι γιατί το πρώτο μου παιδάκι γεννήθηκε πρόωρα λόγω ενδομήτριας καθυστέρησης ανάπτυξης..

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και καλή εβδομάδα!!! χειμωνιάτικο σκηνικό σήμερα... εγώ είμαι άρρωστη, έχω τρομερό μπούκωμα. και απίστευτα νεύρα!

@mama16 συγχαρητήριαααα! με το καλό το μωράκι σου!

@dimitra2222 τυχερή είσαι που βρίσκεσαι σε τόσο καλό εργασιακό περιβάλλον. και εγώ δεν έχω παράπονο, αλλά για κάποιο λόγο νιώθω απίστευτες ενοχές που θα χρειαστεί να λείψω λόγω εγκυμοσύνης...

@D-na με το καλό να ακούσεται καρδούλα!! να νιώθεις τυχερή που δεν έχεις συμπτώματα. εγώ είμαι χάλια και δεν μπορώ να το χαρώ... έχω αναγούλες, καούρες, φουσκώματα... και καθόλου καλή διάθεση. εννοείται κουράζομαι πολύ εύκολα...

@dimitroula30 εύχομαι το Σάββατο να ακούσετε την καρδούλα... ο γιατρός τί σου είπε? λογικά υπάρχει η περίπτωση να είναι καθυστερημένη σύλληψη...

 

  • Μου αρέσει 1

oi6Ip3.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , marirene είπε:

καλημέρα και καλή εβδομάδα!!! χειμωνιάτικο σκηνικό σήμερα... εγώ είμαι άρρωστη, έχω τρομερό μπούκωμα. και απίστευτα νεύρα!

@mama16 συγχαρητήριαααα! με το καλό το μωράκι σου!

@dimitra2222 τυχερή είσαι που βρίσκεσαι σε τόσο καλό εργασιακό περιβάλλον. και εγώ δεν έχω παράπονο, αλλά για κάποιο λόγο νιώθω απίστευτες ενοχές που θα χρειαστεί να λείψω λόγω εγκυμοσύνης...

@D-na με το καλό να ακούσεται καρδούλα!! να νιώθεις τυχερή που δεν έχεις συμπτώματα. εγώ είμαι χάλια και δεν μπορώ να το χαρώ... έχω αναγούλες, καούρες, φουσκώματα... και καθόλου καλή διάθεση. εννοείται κουράζομαι πολύ εύκολα...

@dimitroula30 εύχομαι το Σάββατο να ακούσετε την καρδούλα... ο γιατρός τί σου είπε? λογικά υπάρχει η περίπτωση να είναι καθυστερημένη σύλληψη...

 

Αχ περαστικά σου.. Ο καιρός όντως καταθλιπτικός! Κορίτσια άσχετο αλλά σας είπαν οι γυναικολόγοι σας να κάνετε το εμβόλιο της γρίπης?? Εμένα Μ είπε μετά την αυχενική να το κάνω..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Mama16 έχω μεταλλαγή στο ένα από τα 2 αλληλόμορφα γονίδια...ετεροζυγος γονοτυπος  συγκεκριμένα στο γονίδιο v leiden...ελπίζω να τα γράφω σωστά διότι είμαι παντελώς άσχετη...το είχα ανακαλύψει πολλά χρόνια πριν όταν έκανα διάφορες εξετάσεις διότι ο κύκλος μου ήταν ασταθής...έκτοτε μου είπαν στην εγκυμοσύνη προληπτικά αντιπηκτικες κ παρακολούθηση από αιματολογο...το ίδιο κ σε χειρουργεία καθώς κ σε μεγάλα ταξίδια...σε πια εβδομάδα γεννήθηκε το μωρό σου? Marirene περαστικά ..εύχομαι γρήγορα να αναρρωσεις...να μην νιώθεις ενοχές για τη δουλειά σου...πρόκειται για την οικογένεια μας κ όχι για διασκέδαση...ολα θα πάνε σούπερ!σχετικά με τα συμπτώματα κορίτσια υποφέρω από αναγουλες ..ενώ εμετούς δεν κάνω οι αναγουλες με έχουν πεθάνει...στα κανάλια καθούμενα νιώθω ότι θα μου φύγει ρουκέτα...δεν μπορώ να μαγειρεύω εύκολα γιατί όλα μου μυρίζουν κ έχω θέμα με τα καθαριστικά απορυπαντικο κλπ...ευτυχώς όλα αυτά περιορίζονται τις πρωινές ώρες οπότε τα απογεύματα στη δουλειά ειμαι καλά...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , dimitra2222 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Mama16 έχω μεταλλαγή στο ένα από τα 2 αλληλόμορφα γονίδια...ετεροζυγος γονοτυπος  συγκεκριμένα στο γονίδιο v leiden...ελπίζω να τα γράφω σωστά διότι είμαι παντελώς άσχετη...το είχα ανακαλύψει πολλά χρόνια πριν όταν έκανα διάφορες εξετάσεις διότι ο κύκλος μου ήταν ασταθής...έκτοτε μου είπαν στην εγκυμοσύνη προληπτικά αντιπηκτικες κ παρακολούθηση από αιματολογο...το ίδιο κ σε χειρουργεία καθώς κ σε μεγάλα ταξίδια...σε πια εβδομάδα γεννήθηκε το μωρό σου? Marirene περαστικά ..εύχομαι γρήγορα να αναρρωσεις...να μην νιώθεις ενοχές για τη δουλειά σου...πρόκειται για την οικογένεια μας κ όχι για διασκέδαση...ολα θα πάνε σούπερ!σχετικά με τα συμπτώματα κορίτσια υποφέρω από αναγουλες ..ενώ εμετούς δεν κάνω οι αναγουλες με έχουν πεθάνει...στα κανάλια καθούμενα νιώθω ότι θα μου φύγει ρουκέτα...δεν μπορώ να μαγειρεύω εύκολα γιατί όλα μου μυρίζουν κ έχω θέμα με τα καθαριστικά απορυπαντικο κλπ...ευτυχώς όλα αυτά περιορίζονται τις πρωινές ώρες οπότε τα απογεύματα στη δουλειά ειμαι καλά...

Εντάξει με αυτή την μετάλλαξη καλα κάνεις κ σ κάνουν αντιπηκτικες. Μια από τα ίδια κ εγώ έτσι είμαι, όλη την ημέρα νιώθω άρρωστη κ έχω αναγουλες χωρίς εμετό όμως. Γέννησα 34 εβδομάδα, 1,5 κιλό το μωρό.. Κ η αλήθεια είναι ότι αγχώνομαι να μην Μ συμβεί πάλι το ίδιο.. Εντάξει βέβαια να μην ειμαι αχάριστη, μια χαρά είναι η κορούλα μου αλλά στην εγκυμοσύνη είχα τρομερό άγχος για το αν όλα θα πάνε καλά, να μην υπάρχει ενδομητριος θάνατος, να μην κολλήσει κανένα μικρόβιο στην θερμοκοιτίδα κ νοσηλεύτηκα για 1 μήνα στο νοσοκομείο που δεν θέλω να σκέφτομαι ότι θα Μ ξανά συμβεί κ για 1 μήνα θα ειμαι μακρυά απ' το παιδί μου..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, mama16 είπε:

Αχ περαστικά σου.. Ο καιρός όντως καταθλιπτικός! Κορίτσια άσχετο αλλά σας είπαν οι γυναικολόγοι σας να κάνετε το εμβόλιο της γρίπης?? Εμένα Μ είπε μετά την αυχενική να το κάνω..

εγω θα το κανω... τον ρωτησα η ιδια γιατι περσι ειχα κολησει κ δεν θελω να το σκεφτομαι... ημουν 3 βδομαδες στο κρεβατι, τελειως αδυναμη να κανω το οτιδηποτε...

1 hour ago, dimitra2222 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Mama16 έχω μεταλλαγή στο ένα από τα 2 αλληλόμορφα γονίδια...ετεροζυγος γονοτυπος  συγκεκριμένα στο γονίδιο v leiden...ελπίζω να τα γράφω σωστά διότι είμαι παντελώς άσχετη...το είχα ανακαλύψει πολλά χρόνια πριν όταν έκανα διάφορες εξετάσεις διότι ο κύκλος μου ήταν ασταθής...έκτοτε μου είπαν στην εγκυμοσύνη προληπτικά αντιπηκτικες κ παρακολούθηση από αιματολογο...το ίδιο κ σε χειρουργεία καθώς κ σε μεγάλα ταξίδια...σε πια εβδομάδα γεννήθηκε το μωρό σου? Marirene περαστικά ..εύχομαι γρήγορα να αναρρωσεις...να μην νιώθεις ενοχές για τη δουλειά σου...πρόκειται για την οικογένεια μας κ όχι για διασκέδαση...ολα θα πάνε σούπερ!σχετικά με τα συμπτώματα κορίτσια υποφέρω από αναγουλες ..ενώ εμετούς δεν κάνω οι αναγουλες με έχουν πεθάνει...στα κανάλια καθούμενα νιώθω ότι θα μου φύγει ρουκέτα...δεν μπορώ να μαγειρεύω εύκολα γιατί όλα μου μυρίζουν κ έχω θέμα με τα καθαριστικά απορυπαντικο κλπ...ευτυχώς όλα αυτά περιορίζονται τις πρωινές ώρες οπότε τα απογεύματα στη δουλειά ειμαι καλά...

@dimitra2222 @mama16 σας ευχαριστώ! ελπίζω να μου περάσει γρήγορα.

κ εμένα μου μυρίζουν όλαααα! δεν μπορώ να σταθώ πουθενά... το καλύτερο είναι που δεν μπορώ να αλλάξω πάνα στον μικρό λόγω μυρωδιών... χαχα

  • Μου αρέσει 2

oi6Ip3.png
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, marirene είπε:

καλημέρα και καλή εβδομάδα!!! χειμωνιάτικο σκηνικό σήμερα... εγώ είμαι άρρωστη, έχω τρομερό μπούκωμα. και απίστευτα νεύρα!

@mama16 συγχαρητήριαααα! με το καλό το μωράκι σου!

@dimitra2222 τυχερή είσαι που βρίσκεσαι σε τόσο καλό εργασιακό περιβάλλον. και εγώ δεν έχω παράπονο, αλλά για κάποιο λόγο νιώθω απίστευτες ενοχές που θα χρειαστεί να λείψω λόγω εγκυμοσύνης...

@D-na με το καλό να ακούσεται καρδούλα!! να νιώθεις τυχερή που δεν έχεις συμπτώματα. εγώ είμαι χάλια και δεν μπορώ να το χαρώ... έχω αναγούλες, καούρες, φουσκώματα... και καθόλου καλή διάθεση. εννοείται κουράζομαι πολύ εύκολα...

@dimitroula30 εύχομαι το Σάββατο να ακούσετε την καρδούλα... ο γιατρός τί σου είπε? λογικά υπάρχει η περίπτωση να είναι καθυστερημένη σύλληψη...

 

Περαστικά σου.και εγώ ήμουν την προηγούμενη εβδομάδα άρρωστη.υπομονη χαμομηλακι και ξάπλα θα περάσει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Mama16 για το εμβόλιο δεν ρώτησα τον γυναικολογο αλλά ούτε κι αυτός μου είπε κάτι...είχα ρωτήσει τον παιδίατρο για την μικρη κ μου είπε εφόσον δεν είναι στις ευπαθείς ομάδες να μην το κάνει οπότε κ δεν ξαναασχοληθηκα με αυτό...θα τον ρωτήσω.οσο για την προγουμενη εμπειρια σου σχετικα με την γεννα να μην αγχωνεσαι...να σκεφτεσαι θετικα κ ολα θα πανε καλα! Δυσκολη η κατασταση φανταζομαι οτι φρικαρες ενα μηνα στο νοσοκομειο κ μακεια απο το μωρο αλλα ευτυχως εισρε κ οι 2 καλα.....ελπίζω οι αρρώστουλες να είστε κάπως καλύτερα! Marirene εγώ κ με το μαγείρεμα ζοριζομαι..ειδικά εάν πρέπει να βάλω κρεμμυδι...γενικά η όσφρηση μου μου φέρνει αναγουλες... απορυπαντικα κλπ με ενοχλούν απίστευτα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ από μένα σε όλες σας. Παιδιά εγώ όλη την ημέρα είμαι χάλια, δεν μπορώ να σταθω στα πόδια μου, άντε να περάσει αυτό το τρίμηνο να είμαστε λίγο καλύτερα. Φαγητό το πρωί φτιάχνω κ αυτό με το ζόρι... Για τα πιατα ούτε καν το συζητώ, τις περισσότερες φορές τα πλένει ο σύζυγος, αφήστε που έχω κ την μικρή κ δεν με αφήνει τπτ να κάνω, λίγο να απομακρυνθω από κοντά της για να κάνω μια δουλειά, στο μισό λεπτό έρχεται από πίσω μου κ Μ τραβάει τα πόδια να την πάρω αγκαλιά!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κορίτσια! πώς είστε? εγώ ευτυχώς είμαι καλύτερα με το μπούκωμα, αλλά όχι με τις αναγούλες/καούρες... πότε θα μου περάσουν?!?!?!? δεν μπορώ να ευχαριστηθώ τίποτα έτσι! θέλω να φάω και δεν μπορώ...

  • Μου αρέσει 1

oi6Ip3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...