Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

On 25/2/2022 at 9:42 ΠΜ, katerinaki 86 είπε:

Κοριτσια μου γλυκα, δεν ξερω αν μπαινετε πλεον καθολου στην ομαδα μας, αλλα εγω ηθελα να σας μοιραστω μαζι σας τα νεααααα!!:wub:

Εντελως ανελπιστα και απρογραμματιστα, εμεινα εγκυος φυσιολογικα και πλεον ειμαι και στις μανουλες Οκτωβριου 2022!!Χθες πηγαμε για τον πρωτο υπερηχο και ακουσαμε και καρδουλα!!Ακομα προσπαθω να το συνειδητοποιησω η αληθεια ειναι!!

Ευχομαι να ειστε ολες καλα, οπως και τα παιδακια σας:wub:!!

 

Πω πω τι ωραια νεα με το καλο κοριτσι μου με ενα γερο μωρο ευχομαι...Εγω κοριτσια ακομα να αποθηλασω θελω να δω και εγω για 2ο αλλα μου φαινεται βουνο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

1 hour ago, Dwro είπε:

Πω πω τι ωραια νεα με το καλο κοριτσι μου με ενα γερο μωρο ευχομαι...Εγω κοριτσια ακομα να αποθηλασω θελω να δω και εγω για 2ο αλλα μου φαινεται βουνο.

Ευχαριστω πολυ!!Αααα μην αγχωνεσαι...κι εγω δεν εχω αποθηλασει ακομα!!!Ημασταν σε φαση αποθηλασμου και απ' οταν εμαθα για την εγκυμοσυνη εχω εντεινει την προσπαθεια. τωρα μας εχει μεινει ενας θηλασμος τη νυχτα για να κοιμηθει και να δουμε πως θα τον κοψουμε κι αυτον...βεβαια, ακομα ζηταει οταν ξυπναει μες στη νυχτα αλλα σταθερα πλεον δεν του δινω...εχουμε βρει το κολπο και φευγω εγω και πηγαινω στο κρεβατι του και μενει εκεινος με τον πατερα του στο διπλο και αμα δεν ειμαι διπλα του ξανακοιμαται ευκολα, μ' εμενα αφινιαζει!!!Γενικα, σε καταλαβαινω γιατι ξερω ποσο μας εχει παιδεψει κι εμας ο αποθηλασμος κι ακομα παλευουμε!


H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , katerinaki 86 είπε:

Ευχαριστω πολυ!!Αααα μην αγχωνεσαι...κι εγω δεν εχω αποθηλασει ακομα!!!Ημασταν σε φαση αποθηλασμου και απ' οταν εμαθα για την εγκυμοσυνη εχω εντεινει την προσπαθεια. τωρα μας εχει μεινει ενας θηλασμος τη νυχτα για να κοιμηθει και να δουμε πως θα τον κοψουμε κι αυτον...βεβαια, ακομα ζηταει οταν ξυπναει μες στη νυχτα αλλα σταθερα πλεον δεν του δινω...εχουμε βρει το κολπο και φευγω εγω και πηγαινω στο κρεβατι του και μενει εκεινος με τον πατερα του στο διπλο και αμα δεν ειμαι διπλα του ξανακοιμαται ευκολα, μ' εμενα αφινιαζει!!!Γενικα, σε καταλαβαινω γιατι ξερω ποσο μας εχει παιδεψει κι εμας ο αποθηλασμος κι ακομα παλευουμε!

Μπραβο δωσε λιγο κουραγιο.Ο αντρας μου εκανε εξετασεις παει πολυ καλυτερα το σπερμοδιαγραμμα του,αλλα ο γιατρος λεει αν δεν αποθηλασω να μην δοκιμασω λογω ιστορικου.Να σου πω και εγω φοβαμαι μετα απο τετοιο ιστορικο αλλα και ξανα ιδια διαδικασια μου φαινεται βουνο.Ο γιατρος μιλαει για αυξημενη προλακτινη καταλαβαινεις.Θηλαζει πολυ ρε παιδι μου δεν μπορω να μειωσω δεν ειναι ευκολο ειναι κολλημενος με το στηθος.Πολυ χαρηκα με τα νεα σου μπραβο..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dwro είπε:

Μπραβο δωσε λιγο κουραγιο.Ο αντρας μου εκανε εξετασεις παει πολυ καλυτερα το σπερμοδιαγραμμα του,αλλα ο γιατρος λεει αν δεν αποθηλασω να μην δοκιμασω λογω ιστορικου.Να σου πω και εγω φοβαμαι μετα απο τετοιο ιστορικο αλλα και ξανα ιδια διαδικασια μου φαινεται βουνο.Ο γιατρος μιλαει για αυξημενη προλακτινη καταλαβαινεις.Θηλαζει πολυ ρε παιδι μου δεν μπορω να μειωσω δεν ειναι ευκολο ειναι κολλημενος με το στηθος.Πολυ χαρηκα με τα νεα σου μπραβο..

Καταλαβαινω...μην απελπιζεσαι ομως γιατι υποτιθεται οτι στα 2,5 ειναι συνηθως πιο ετοιμα κι εκεινα να αποθηλασουν, οποτε μπορει να του γινει και του δικου σου το κλικ και να ξεκολλησει!Σου ευχομαι να γινουν ολα με τον καλυτερο τροπο για εσενα και το παιδακι σου και σε λιγο καιρο να μας ανακοινωσεις κι εσυ τα ευχαριστα! Επισης, καλα τα λενε κι οι γιατροι αλλα η πραγματικοτητα πολλες φορες μας εκπλησσει!!Και για μας ηταν υπερβολικαααα δυσκολο, οπως μας ειχαν πει, να συλλαβουμε φυσιολογικα αλλα εγινε, και μαλιστα στη δεξια μητρα, που θεωρητικα δεν επαιζε με τιποτα, αφου συνδεεται με εναν τραχηλο που δεν εχει εντοπισει μεχρι σημερα κανενας γιατρος (μαλλον προκειται για καποιον ατροφικο απ' ο,τι μου εχουν πει)!!!

  • Μου αρέσει 2

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, katerinaki 86 είπε:

Ευχαριστω πολυ!!Αααα μην αγχωνεσαι...κι εγω δεν εχω αποθηλασει ακομα!!!Ημασταν σε φαση αποθηλασμου και απ' οταν εμαθα για την εγκυμοσυνη εχω εντεινει την προσπαθεια. τωρα μας εχει μεινει ενας θηλασμος τη νυχτα για να κοιμηθει και να δουμε πως θα τον κοψουμε κι αυτον...βεβαια, ακομα ζηταει οταν ξυπναει μες στη νυχτα αλλα σταθερα πλεον δεν του δινω...εχουμε βρει το κολπο και φευγω εγω και πηγαινω στο κρεβατι του και μενει εκεινος με τον πατερα του στο διπλο και αμα δεν ειμαι διπλα του ξανακοιμαται ευκολα, μ' εμενα αφινιαζει!!!Γενικα, σε καταλαβαινω γιατι ξερω ποσο μας εχει παιδεψει κι εμας ο αποθηλασμος κι ακομα παλευουμε!

Καλέ κορίτσια..κ εγώ θηλάζω ακόμη...είμαι ένα πτώμα...με έχει ξεζουμισει..θηλάζει κ μεσημέρι κ βράδυ..αλλά δεν έχω αντοχές να το κόψω..είναι πολύ ζωηρή κ με κουράζει πολύ μέσα στη μέρα..είναι η μόνη ώρα που χαλαρωνει κ δεν έχω δυναμη να τησ το αρνηθώ..

Θέλω ομωσ να το κόψω γιατί δεν κοιμάμαι καλά .

Κάνα tip.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 22 λεπτά , tzeni82 είπε:

Καλέ κορίτσια..κ εγώ θηλάζω ακόμη...είμαι ένα πτώμα...με έχει ξεζουμισει..θηλάζει κ μεσημέρι κ βράδυ..αλλά δεν έχω αντοχές να το κόψω..είναι πολύ ζωηρή κ με κουράζει πολύ μέσα στη μέρα..είναι η μόνη ώρα που χαλαρωνει κ δεν έχω δυναμη να τησ το αρνηθώ..

Θέλω ομωσ να το κόψω γιατί δεν κοιμάμαι καλά .

Κάνα tip.

Εγω απο 14 μηνων περιπου τον θηλαζω μονο για τον υπνο (αρχικα, καθε φορα που ηθελε να θηλασει, πηγαιναμε στο κρεβατι οποτε εκανε τη συνδεση οτι μονο ξαπλωτα θηλαζουμε και μετα με αποσπαση προσοχης, καταφερα να πηγαινουμε μονο οταν ηταν να κοιμηθει). Ετσι, δεν ειχε στο μυαλο του οτι μπορει να θηλασει οποτε του ερθει, ουτε εξω απο το σπιτι φιυσικα. Το Σεπτεβρη ξεκινησε και σταθμο,οποτε το μεσημερι κοιμοταν χωρις στηθος και μας ειχε μεινει μονο η νυχτα και τα Σ/Κ βεβαια που αν ημαστα σπιτι, ηθελε και το μεσημερι. Απο εκει και περα ομως, μας πηρε κανενα χρονο για να μειωσουμε και να φτασουμε στο σημειο που ειμαστε τωρα λογω πολυ κακου υπνου και απειρων αφυπνισεων...Στην ηλικια που ειναι τωρα βεβαια, νομιζω οτι δεν πιανουν και πολλα, μονο με επιμονη και κουβεντα μπορει να υπαρξει προοδος...να της μιλας και να της εξηγεις οτι η μαμα ειναι κουρασμενη και να προσπαθειςνα μειωνειςτο χρονο θηλασμου (εγω του λεω φτανει τωρα και πλεον το δεχεται, ενω παλιοτερα γινοταν χαμος) και να κανετε και κατι αλλο μαζι με το θηλασμο, παραμυθια, τραγουδακια κτλ. με σκοπο καποια στιγμη να κοιμαται μονο με αυτα χωρις το στηθος (σε αυτην τη φαση ειμαστε εμεις τωρα...εχω βαρεθει να λεω τα 3 γουρουνακια που ειναι το αγαπημενο του!)Καλη δυναμη  και υπομονη θα σου ευχηθω!!!

  • Ευχαριστώ 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
On 10/11/2019 at 9:43 ΜΜ, Dwro είπε:

Και εγω τα ιδια νιωθω μονο που εχω και πληγες στις θηλες.Μου εδωσε μια κρεμα φτιαχτη η παιδιατρος και βαζω εδω και 2 μερες αλλα νιωθω εντονο πονο.Δεν ξερω αν ο πονος ειναι απο τις πληγωμενες θηλες η απο μεσα στο στηθος.Για μυκητες παντος μας ειδε δεν εχουμε.

Καλημέρα! Σας διαβάζω τώρα τρέμοντας μην ξυπνήσει μικρός και πρέπει να θηλάσω από το δεξί στήθος. Έχω και γω μια πολύ πληγωμένη θηλή και σήμερα έκανα και μαστίτιδα και ξεκίνησα αντιβίωση. Ήθελα να μάθω για την φτιαχτή κρέμα ..που μπορώ να την προμηθευτώ και που να απευθυνθώ . Έχω δοκιμάσει όλα τα υπόλοιπα γιατροσόφια και τίποτα..

Link to comment
Share on other sites

On 12/3/2022 at 12:50 ΜΜ, Chrysa_Koch είπε:

Καλημέρα! Σας διαβάζω τώρα τρέμοντας μην ξυπνήσει μικρός και πρέπει να θηλάσω από το δεξί στήθος. Έχω και γω μια πολύ πληγωμένη θηλή και σήμερα έκανα και μαστίτιδα και ξεκίνησα αντιβίωση. Ήθελα να μάθω για την φτιαχτή κρέμα ..που μπορώ να την προμηθευτώ και που να απευθυνθώ . Έχω δοκιμάσει όλα τα υπόλοιπα γιατροσόφια και τίποτα..

Καλησπερα τωρα το ειδα εχεις π.μ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

@katerinaki 86 πόσο χάρηκα! Πολύ χαίρομαι!ε το καλό και το 2ο μωράκι σας λοιπόν. Εύχομαι μια ήρεμη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη.

Η μικρή μου έκλεισε χθες τα 2.5! 30 ολόκληροι μήνες. Και είμαι σε φάση αποθηλασμού αν δεν αποθήλασα ήδη δλδ...

Από πέρυσι το Πάσχα κάνω ήπιο καθοδηγούμενο αποθηλασμό. Αρχικά πηγαίνοντας στη δουλειά κόπηκαν αναγκαστικά οι πρωινοί. Στη συνέχεια άρχισα να οριοθετώ τους θηλασμούς. Δηλαδή να μην δίνω αμέσως μόλις ζητήσει αλλά να καθυστερώ λίγο. Πχ θα περιμένεις να τελειώσω το φαγητό και μετά θα πιεις γάλα. Θα κάνω μπάνιο και μετά. Έτσι κόψαμε και τους θηλασμούς σε εξωτερικό χώρο. Κάναμε εξάσκηση στην αναμονή γενικά.  Μέτραγα ως το 10 για να βγει από το μπάνιο, για να κλείσει πάμε για ύπνο, για να αλλάξουμε πάνα κλπ.

Το επόμενο βήμα ήταν να μειώσω τους ημερήσιους σε μεσημεριανό και βραδινό. Και συνέχισα κανονικά όλους τους νυχτερινούς. Ήταν και 5-6... Αφού λοιπόν μείωσα σε μεσημέρι κ βράδυ προχώρησα στο να κόψω τον μεσημεριανό.

Με το που γυρνούσα από τη δουλειά απλά δεν καθόμουν. Ήταν ο πιο δύσκολος θηλασμός νομίζω... Κάθε φορά που ήθελε σηκώνουν και χοροπηδάγαμε ή βγαίναμε βόλτα. Φτάσαμε να θηλάζει μόνο το βράδυ κι όλη νύχτα. Στη συνέχεια έκοψα τους νυχτερινούς. Με βοήθησε κι η μικρή. Μάλλον ήταν έτοιμη. Είχε αρχίσει να τη βολεύει να κοιμόμαστε αγκαλιά τύπου Spooning. Στο πλάι και να μου έχει γυρισμένη πλάτη. Οπότε θήλαζε όταν ξύπναγε μέσα στο βράδυ και γύρναγε μετά.  Ξεκίνησα λοιπόν όταν ξύπναγε πρώτα να τη γυρίζω έτσι και να την παίρνω αγκαλιά και μόνο αν επέμενε ή ξύπναγε για τα καλά να της δίνω γάλα. Σιγά σιγά μειώθηκαν και κόπηκαν. (Να σημειωθεί ότι δεν μειώθηκαν τα ξυπνήματα). Έμεινε από τον Σεπτέμβρη περίπου μόνο ο βραδινός θηλασμός. Κι αυτόν σταδιακά άρχισα να τον μειώνω σε διάρκεια. 

Αρχικά άρχισα να τη βγάζω όταν ήταν σχεδόν αποκοιμισμένη. Δεν την άφηνα να πιπιλάει δλδ. Στη συνέχεια την έβγαζα λίγο νωρίτερα. Πριν βαρύνει πολύ να το πω έτσι. Μετά την άφηνα να χαλαρώσει και της έλεγα ότι θα μετρήσω ως το 10 για να βγει. Μείωνα όλο και πιο πολύ το διάστημα.... Έφτασα σε σημείο να ξεκινάω το μέτρημα με το που έπιανε στήθος. Μέτραγα πιο γρήγορα στη συνέχεια και μετά το πήγα στο 5 και τέλος στο 3. Την τελευταία εβδομάδα 2 φορές δεν ζήτησε. 

Εννοείται ότι όλο αυτό το διάστημα της το λέω κάθε μέρα ότι θα τελειώσει το γάλα της μαμάς. Χθες λοιπόν με αφορμή τους 30 μήνες της είπα ότι έφτασε η μέρα που τελείωσε το γάλα. Έκανε μια γκριμάτσα γκρίνιας και γύρισε πλευρό. Έχω ένα περιθώριο πισωγυρισματος καμιά δεκαριά μέρες αλλά αυτό ήταν!

Κατά τα άλλα λέω την αλεπού στο repeat και μου λείπει που χάζευα λίγο στο κινητό μέχρι να την πάρει ο ύπνος στο στήθος...

Επόμενο θέμα η πάνα!

  • Μου αρέσει 2

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ!!Μπραβο που τα καταφερατε κι εσεις χωρις να πιεστει το παιδι, αυτο ειναι το πιο βασικο!Ασε...το project πανα ειναι οντως το επομενο και δε μου φαινεται πολυ ευκολο να σου πω την αληθεια μου!!Ειδικα με τον Φιλιππακο που πιο αντιδραστικο παιδι δεν υπαρχει...αναμενω τι εχω να περασω!!Τουλαχιστον, να τελειωσει το μαρτυριο της πανας, που για να τον αλλαξω καθε φορα δινω μαχη...το μονο θετικο ειναι οτι το παιδι μου ειναι σταθερος χαρακτηρας..στα παντα ΟΧΙ σταθερα...χαχα:D

  • Χαχα 2

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 28/3/2022 at 8:42 ΜΜ, katerinaki 86 είπε:

Ευχαριστω πολυ!!Μπραβο που τα καταφερατε κι εσεις χωρις να πιεστει το παιδι, αυτο ειναι το πιο βασικο!Ασε...το project πανα ειναι οντως το επομενο και δε μου φαινεται πολυ ευκολο να σου πω την αληθεια μου!!Ειδικα με τον Φιλιππακο που πιο αντιδραστικο παιδι δεν υπαρχει...αναμενω τι εχω να περασω!!Τουλαχιστον, να τελειωσει το μαρτυριο της πανας, που για να τον αλλαξω καθε φορα δινω μαχη...το μονο θετικο ειναι οτι το παιδι μου ειναι σταθερος χαρακτηρας..στα παντα ΟΧΙ σταθερα...χαχα:D

ΟΧΙ ακομα κ οταν εννοούμε ναι...χαχαχα...Στα παντα οχι κ εμείς...

  • Χαχα 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 28/3/2022 at 7:53 ΜΜ, Clue είπε:

@katerinaki 86 πόσο χάρηκα! Πολύ χαίρομαι!ε το καλό και το 2ο μωράκι σας λοιπόν. Εύχομαι μια ήρεμη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη.

Η μικρή μου έκλεισε χθες τα 2.5! 30 ολόκληροι μήνες. Και είμαι σε φάση αποθηλασμού αν δεν αποθήλασα ήδη δλδ...

Από πέρυσι το Πάσχα κάνω ήπιο καθοδηγούμενο αποθηλασμό. Αρχικά πηγαίνοντας στη δουλειά κόπηκαν αναγκαστικά οι πρωινοί. Στη συνέχεια άρχισα να οριοθετώ τους θηλασμούς. Δηλαδή να μην δίνω αμέσως μόλις ζητήσει αλλά να καθυστερώ λίγο. Πχ θα περιμένεις να τελειώσω το φαγητό και μετά θα πιεις γάλα. Θα κάνω μπάνιο και μετά. Έτσι κόψαμε και τους θηλασμούς σε εξωτερικό χώρο. Κάναμε εξάσκηση στην αναμονή γενικά.  Μέτραγα ως το 10 για να βγει από το μπάνιο, για να κλείσει πάμε για ύπνο, για να αλλάξουμε πάνα κλπ.

Το επόμενο βήμα ήταν να μειώσω τους ημερήσιους σε μεσημεριανό και βραδινό. Και συνέχισα κανονικά όλους τους νυχτερινούς. Ήταν και 5-6... Αφού λοιπόν μείωσα σε μεσημέρι κ βράδυ προχώρησα στο να κόψω τον μεσημεριανό.

Με το που γυρνούσα από τη δουλειά απλά δεν καθόμουν. Ήταν ο πιο δύσκολος θηλασμός νομίζω... Κάθε φορά που ήθελε σηκώνουν και χοροπηδάγαμε ή βγαίναμε βόλτα. Φτάσαμε να θηλάζει μόνο το βράδυ κι όλη νύχτα. Στη συνέχεια έκοψα τους νυχτερινούς. Με βοήθησε κι η μικρή. Μάλλον ήταν έτοιμη. Είχε αρχίσει να τη βολεύει να κοιμόμαστε αγκαλιά τύπου Spooning. Στο πλάι και να μου έχει γυρισμένη πλάτη. Οπότε θήλαζε όταν ξύπναγε μέσα στο βράδυ και γύρναγε μετά.  Ξεκίνησα λοιπόν όταν ξύπναγε πρώτα να τη γυρίζω έτσι και να την παίρνω αγκαλιά και μόνο αν επέμενε ή ξύπναγε για τα καλά να της δίνω γάλα. Σιγά σιγά μειώθηκαν και κόπηκαν. (Να σημειωθεί ότι δεν μειώθηκαν τα ξυπνήματα). Έμεινε από τον Σεπτέμβρη περίπου μόνο ο βραδινός θηλασμός. Κι αυτόν σταδιακά άρχισα να τον μειώνω σε διάρκεια. 

Αρχικά άρχισα να τη βγάζω όταν ήταν σχεδόν αποκοιμισμένη. Δεν την άφηνα να πιπιλάει δλδ. Στη συνέχεια την έβγαζα λίγο νωρίτερα. Πριν βαρύνει πολύ να το πω έτσι. Μετά την άφηνα να χαλαρώσει και της έλεγα ότι θα μετρήσω ως το 10 για να βγει. Μείωνα όλο και πιο πολύ το διάστημα.... Έφτασα σε σημείο να ξεκινάω το μέτρημα με το που έπιανε στήθος. Μέτραγα πιο γρήγορα στη συνέχεια και μετά το πήγα στο 5 και τέλος στο 3. Την τελευταία εβδομάδα 2 φορές δεν ζήτησε. 

Εννοείται ότι όλο αυτό το διάστημα της το λέω κάθε μέρα ότι θα τελειώσει το γάλα της μαμάς. Χθες λοιπόν με αφορμή τους 30 μήνες της είπα ότι έφτασε η μέρα που τελείωσε το γάλα. Έκανε μια γκριμάτσα γκρίνιας και γύρισε πλευρό. Έχω ένα περιθώριο πισωγυρισματος καμιά δεκαριά μέρες αλλά αυτό ήταν!

Κατά τα άλλα λέω την αλεπού στο repeat και μου λείπει που χάζευα λίγο στο κινητό μέχρι να την πάρει ο ύπνος στο στήθος...

Επόμενο θέμα η πάνα!

Η μικρή μου είναι ένα μήνα μικρότερη..29 μηνών..κ μπήκα κ εγώ σε διαδικασία για αποθηλασμο...

Είμαι ακόμη στην αρχή θα έλεγα..εδώ κ 4 μερεσ έχουμε κόψει τον μεσημεριανό θηλασμό...ελπίζω να αντέξω κ να μην ενδώσω...κ θα ήθελα να τησ δώσω αρκετό χρόνο πριν κόψουμε κ τον βραδυνό...βέβαια ο χρόνος για καθεμία μασ είναι σχετικός..σίγουρα δεν θέλω να το κόψω απότομα..αλλά θα ήθελα αυτό να γίνει ωσ το καλοκαίρι...

Παντωσ όσο κ αν το ήθελα..γιατι έχω κουραστεί παααααρα πολύ για πολλούς λόγους..με πιάνει μια ελαφριά θλίψη βρε κορίτσια..δεν θέλω να την στεναχωρώ κ να τησ το αρνούμαι...αλλά από την άλλη είναι κ αρκετά μεγάλη για να συνεχίζει να θηλάζει..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κοριτσια μου ευχομαι να ειστε ολες καλα κι εσεις και τα παιδακια σας!!Εγω ολα καλα δοξα τω Θεω, προχωραει κανονικα η εγκυμοσυνη και μαθαμε και το φυλο...αγορακι και αυτο!!Μ' εφαγαν οι αντρες χαχαχα!!Ο Φιλιππακος παντως εχει ενθουσιαστει και περιμενει τον αδερφουλη (μεταξυ μας βεβαια, ειναι επειδη δεν εχει καταλαβει τι ακριβως θα συμβει...αγνοια κινδυνου χαχαχα)

  • Μου αρέσει 2

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κορίτσια μου καλημέρα @katerinaki 86 Κατερίνα μου τι όμορφα τα νέα σουυυυ να έχεις μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη με το καλό να δεχθεις το αγοράκι σου!

Κορίτσια μου εμείς θηλάζουμε φουλ, κόψαμε την πάνα,έχω δύο μήνες που ξεκίνησα δουλειά και χώρισα με τον σύζυγό μου εδώ και πέντε μήνες....σας τα είπα όλα μαζεμένα χαχαχχα

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , marioula1234 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα @katerinaki 86 Κατερίνα μου τι όμορφα τα νέα σουυυυ να έχεις μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη με το καλό να δεχθεις το αγοράκι σου!

Κορίτσια μου εμείς θηλάζουμε φουλ, κόψαμε την πάνα,έχω δύο μήνες που ξεκίνησα δουλειά και χώρισα με τον σύζυγό μου εδώ και πέντε μήνες....σας τα είπα όλα μαζεμένα χαχαχχα

Καλημέρα κοριτσακι μου. Θηλάζετε ακομα βρε θηρία!!!! Μπράβο!!!! Ειμαστε κ εμεις στο κοψιμο της πανας. Κακα κανει στην τουαλέτα πολλους μηνες αλλα τα τσισα μισα μισα. Δεν τον εχω προσπαθήσει κ εγω εντατικα για να ειμαι ειλικρινής. Οσο για το διαζύγιο,αν έπρεπε να γινει ετσι τοτε καλύτερα για ολους. Ευχομαι να εισαι καλα και να ειναι καλα και το παιδακι σου!!!

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...