Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 23 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Καλησπέρα σας μπράβο σε όλες τς κοπέλες πάμε δυναμικά 🤰 . Σας διαβάζω απλά τρέχουμε αυτές τς μέρες με την γιορτή του σχολείου και υπάρχει λίγο τρέξιμο. Εμείς σήμερα Σάββατο 9 εβδομάδων και 3 ημερών σταματήσαμε την prolutex και το ένα από τα 6  cyclacur  ανά δύο μέρες θα σταματάμε ένα cyclogest και ένα cyclacur. Την προγεστερόνη θα την έχουμε σταματήσει μέχρι την Τετάρτη που θα είναι 10 εβδομάδων . Με μισή καρδιά το κάνουμε αλήθεια πιστεύουμε ότι δεν κάνουμε καλά και ότι είναι νωρίς. Μα από την 10 τελοσ τα φάρμακα; Έχουμε και τους φίλους μασ όλοι τα σταμάτησαν την 12 . Δεν μπορούμε όμως να πούμε στην γιατρό αααα εμείς θέλουμε να τα πάρουμε. Βασικά το είπαμε αχααχαχαχα απλά μασ λέει όχι τελοσ. Απλά αυτό το τελοσ είναι που μασ φοβίζει αχααχαχαχα αχααχαχαχα αχααχαχαχα Καλή δύναμη σε όλους μας

      Αααα και δεν ξέρω για εσάς εγώ μετά από τόσα χρόνια προσπαθειών είναι η πρώτη εγκυμοσύνη με αποτέλεσμα το έχω πει παντού γελάνε και τα αυτιά μου. Πάω να πάρω παπούτσια καλησπέρα η γυναίκα μου είναι έγκυος αχααχαχαχα αχααχαχαχα αχααχαχαχα 

      Δεν έχουμε χαρεί γιατί και οι γιατροί μασ λένε ότι αν δεν κάνει το nipt δεν ξέρουμε ότι είναι καλά το παιδί επειδή υπάρχει αυτό στον καρυότυπο αλλά ρε παιδιά δεν μπορώ θέλω να το φωνάξω στους φίλους μασ 😅😅😅 κάθε μέρα το λέμε και σε έναν 

      Καλησπέρα να σε ρωτήσω. Αν έχω καταλάβει σωστά έχει ο ένας από τους δυο σας χρωμοσωμικη μετάθεση. Στην εξωσωματική σας είπαν για προεμφυτευτικο; Και επίσης γιατί σας είπαν για nipt κι όχι για τροφοβλάστη; Ρωτάω γιατί έχουμε κι εμείς θέμα στον καρυότυπο.

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Farmakotriftena είπε:

Ολημερίς την χτίζεις και την νύχτα γκρεμίζεται. Σα το γεφύρι της Άρτας και η διατροφή σου αχαχαχ

Πώς και δεν υπάρχουν μανούλες Σεπτεμβρίου ;; ακαρπος ο Σεπτέμβρης; 

Εγω μαλλον Σεμπτεβρη θα ειμαι, εγω μπερδευτει λιγο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1792

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

6 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Καλημέρα κορίτσια! @Rafaelatarzan @Jennak83 εγώ όταν έπαιρνα ουτρο είχα μαρτυρήσει... Είχα γενικά άθλια εγκυμοσύνη (για τη 2η λεω) με τάραξαν και τα ουτρο. Παναγία μου ούτε να τα δω μπροστά μου δεν θέλω.

Εγώ από χθες έχω το στομάχι μου. Σήμερα λίγο χειρότερα. Μια αηδία στο στόμα μια μεταλλική γεύση και γενικά δεν έχω όρεξη για φαγητό εδώ και κάποιες μέρες. Ήδη έχασα και ένα κιλό και νιώθω αδύναμη αρκετά.

αγαπη καλησπερα εμενα μ ειχε γραψει ο γυναικολογος μου ηταν σε έλλειψη ομως στο φαρμακείο μας και τα ξεκινάω απο σημερα κολπικα.... θα χω παρενεργειες λες; γράφει για πολυ πολυ εντονη κουραση!! 

2 ώρες πρίν, Jennak83 είπε:

Εγω παντως προσπαθω η καημενη ολη μερα που ειμαι μονη μου να προσεχω, με το χυμο μου, με το αυγο μου, με το φρουτο μου και ερχεται το βραδυ ο αντρας μου κ μου λεει να παραγγειλουμε πιτσες;;; Ε ποσο να αντεξω η ερμη, ενδιδω και μετα νααα οι τυψεις!

μην νιωθεις τυψεις καλε φαε αφοβα εχεις και δικαιολογια τωρα χαχαχα 

2 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Ολημερίς την χτίζεις και την νύχτα γκρεμίζεται. Σα το γεφύρι της Άρτας και η διατροφή σου αχαχαχ

Πώς και δεν υπάρχουν μανούλες Σεπτεμβρίου ;; ακαρπος ο Σεπτέμβρης; 

βασικα εμενα μου δωσε πητ 10 Οκτωβρίου αλλα επειδη ειμαι με καισαρική μαλλον θα γεννησω τελος σεμπτεμβρη! 


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Ολημερίς την χτίζεις και την νύχτα γκρεμίζεται. Σα το γεφύρι της Άρτας και η διατροφή σου αχαχαχ

Πώς και δεν υπάρχουν μανούλες Σεπτεμβρίου ;; ακαρπος ο Σεπτέμβρης; 

Άμα το καλοσκεφτείς όλες εμείς οι πρώτες που μπήκαμε εδώ (σχεδόν) θα έχουμε Πητ αρχές Οκτωβρίου οπότε μας λες και μανούλες Σεπτεμβρίου αν έρθουν νωρίτερα τα θαυματακια μας χιχι. Αφού όταν άνοιξα το θέμα πρώτα έγραψα το κείμενο και μετά τον τίτλο. Δεν ήμουν σίγουρη τι να βάλω, Σεπτεμβρίου ή Οκτωβρίου; :-P

Τι κάνετε κορίτσιααα;

Ελπίδα κορίτσι μου; έλα να κάνουμε ένα κόλλα πέντε να ακουστεί σε όλη την υφήλιο. Νόμιζα ότι είμαι μόνη. Κλαίω για τα πάντα. Αποκορύφωμα; Είχα ένα χαρτάκι από τα ποστ ιτ όχι μεγάλο και το μπέρδεψε ο άντρας μου και το πέταξε και με έπιασαν τα κλάματα γιατί ήταν το τελευταίο και τώρα που θα ξανά βρω πολύχρωμο. Σήμερα που το σκέφτομαι γελάω μόνη μου κάθε φορά.:grin:

  • Χαχα 2

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Mamacita Alina είπε:

Άμα το καλοσκεφτείς όλες εμείς οι πρώτες που μπήκαμε εδώ (σχεδόν) θα έχουμε Πητ αρχές Οκτωβρίου οπότε μας λες και μανούλες Σεπτεμβρίου αν έρθουν νωρίτερα τα θαυματακια μας χιχι. Αφού όταν άνοιξα το θέμα πρώτα έγραψα το κείμενο και μετά τον τίτλο. Δεν ήμουν σίγουρη τι να βάλω, Σεπτεμβρίου ή Οκτωβρίου; :-P

Τι κάνετε κορίτσιααα;

Ελπίδα κορίτσι μου; έλα να κάνουμε ένα κόλλα πέντε να ακουστεί σε όλη την υφήλιο. Νόμιζα ότι είμαι μόνη. Κλαίω για τα πάντα. Αποκορύφωμα; Είχα ένα χαρτάκι από τα ποστ ιτ όχι μεγάλο και το μπέρδεψε ο άντρας μου και το πέταξε και με έπιασαν τα κλάματα γιατί ήταν το τελευταίο και τώρα που θα ξανά βρω πολύχρωμο. Σήμερα που το σκέφτομαι γελάω μόνη μου κάθε φορά.:grin:

να αφήσεις το ποστ όπως είναι αγαπη μ....κ γω κάπου Σεπτέμβρη είμαι...Έτσι ξεκίνησε κ είναι μια σχάρα...Δεν μας πειράζει ενας μήνας πάνω ενας κατω...σημασία έχει ότι όλες εχουνε πολυ λίγη διαφορά...κ με τα διαβολακια που εχουνε ποτε δεν ξέρεις...αχαχχαχαχ.εγω από κλαμα καλα τα πάω...νεύρα εχω ρε συ....Τον έχω πεθάνει τον άντρα...έλεος...αχαχαχχαχα

4 ώρες πρίν, elpida20 είπε:

Κορίτσια εγώ δεν μπορώ 5 πατατάκια η τρώμε η δεν τρώμε αμαρτία δλδ άκου εκεί παιρ εις μια σακουλαρα και θα φας τα 5.. Μου κόψανε το τσιγαρο μην μου κόψουν και τα πατατεισον. ΠΛΙΖ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΕ ΜΟΥ

φατα  χαλαλι σ αγαπη  μ....

3 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Καλό είναι η γουρουνιά να γίνεται ολοκληρωμένη. Συμφωνώ με Ελπιδα. ή την κάνεις ή δεν την κάνεις.

καλα τα λες ...θα ένδωσω κ γω κοριτσια μαζι σας...χαχαχαχαχ.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Rafaelatarzan είπε:

να αφήσεις το ποστ όπως είναι αγαπη μ....κ γω κάπου Σεπτέμβρη είμαι...Έτσι ξεκίνησε κ είναι μια σχάρα...Δεν μας πειράζει ενας μήνας πάνω ενας κατω...σημασία έχει ότι όλες εχουνε πολυ λίγη διαφορά...κ με τα διαβολακια που εχουνε ποτε δεν ξέρεις...αχαχχαχαχ.εγω από κλαμα καλα τα πάω...νεύρα εχω ρε συ....Τον έχω πεθάνει τον άντρα...έλεος...αχαχαχχαχα

Μα δεν έχω σκοπό να το αλλάξω τώρα κοριτσι. Στην αρχή είχα το διλημμα.

Ααα νεύρα κι εγώ σήμερα απεριόριστα. Αλλά προσπαθώ λόγο της μικρής να τα μετριάζω. Ειδικά υπνηλία που δεν με αφήνουν να κοιμηθω να τη καταπολεμήσω και νεύρα δεν είναι καθόλου καλός συνδυασμός


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Jennak83 είπε:

Εγω παντως προσπαθω η καημενη ολη μερα που ειμαι μονη μου να προσεχω, με το χυμο μου, με το αυγο μου, με το φρουτο μου και ερχεται το βραδυ ο αντρας μου κ μου λεει να παραγγειλουμε πιτσες;;; Ε ποσο να αντεξω η ερμη, ενδιδω και μετα νααα οι τυψεις!

χαχαχαχαχα ετσι ειμαι κ γω όλη μέρα...βέβαια τσιμπάω κ τις βλακείες κ ας λεω εγω ....κ ήρθε τωρα κ μ λέει να κάνουμε μπέργκερ....Ε νια ρε φίλε θα φάω...όποιο αι σιχτίρ....χαχαχαχαχα 

πρίν από 11 λεπτά , Mamacita Alina είπε:

Άμα το καλοσκεφτείς όλες εμείς οι πρώτες που μπήκαμε εδώ (σχεδόν) θα έχουμε Πητ αρχές Οκτωβρίου οπότε μας λες και μανούλες Σεπτεμβρίου αν έρθουν νωρίτερα τα θαυματακια μας χιχι. Αφού όταν άνοιξα το θέμα πρώτα έγραψα το κείμενο και μετά τον τίτλο. Δεν ήμουν σίγουρη τι να βάλω, Σεπτεμβρίου ή Οκτωβρίου; :-P

Τι κάνετε κορίτσιααα;

Ελπίδα κορίτσι μου; έλα να κάνουμε ένα κόλλα πέντε να ακουστεί σε όλη την υφήλιο. Νόμιζα ότι είμαι μόνη. Κλαίω για τα πάντα. Αποκορύφωμα; Είχα ένα χαρτάκι από τα ποστ ιτ όχι μεγάλο και το μπέρδεψε ο άντρας μου και το πέταξε και με έπιασαν τα κλάματα γιατί ήταν το τελευταίο και τώρα που θα ξανά βρω πολύχρωμο. Σήμερα που το σκέφτομαι γελάω μόνη μου κάθε φορά.:grin:

α ρε μάνα θες....Πολύ έχω γελάσει....να σαι καλά....Είμαστε τρελές ολες εδω βλέπω...Έτσι κοριτσια μ να μαστε όνομα θα πάνε καλά.

πρίν από 3 λεπτά , Mamacita Alina είπε:

Μα δεν έχω σκοπό να το αλλάξω τώρα κοριτσι. Στην αρχή είχα το διλημμα.

Ααα νεύρα κι εγώ σήμερα απεριόριστα. Αλλά προσπαθώ λόγο της μικρής να τα μετριάζω. Ειδικά υπνηλία που δεν με αφήνουν να κοιμηθω να τη καταπολεμήσω και νεύρα δεν είναι καθόλου καλός συνδυασμός

Έτσι να κάνεις μην το αλλάξεις...Μας έφερες γούρι πολυ ....ωχ τι τραβα η μάνα λεω εγω...μπράβο σ όμως εισαι θηριο

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Mamacita Alina είπε:

Άμα το καλοσκεφτείς όλες εμείς οι πρώτες που μπήκαμε εδώ (σχεδόν) θα έχουμε Πητ αρχές Οκτωβρίου οπότε μας λες και μανούλες Σεπτεμβρίου αν έρθουν νωρίτερα τα θαυματακια μας χιχι. Αφού όταν άνοιξα το θέμα πρώτα έγραψα το κείμενο και μετά τον τίτλο. Δεν ήμουν σίγουρη τι να βάλω, Σεπτεμβρίου ή Οκτωβρίου; :-P

Τι κάνετε κορίτσιααα;

Ελπίδα κορίτσι μου; έλα να κάνουμε ένα κόλλα πέντε να ακουστεί σε όλη την υφήλιο. Νόμιζα ότι είμαι μόνη. Κλαίω για τα πάντα. Αποκορύφωμα; Είχα ένα χαρτάκι από τα ποστ ιτ όχι μεγάλο και το μπέρδεψε ο άντρας μου και το πέταξε και με έπιασαν τα κλάματα γιατί ήταν το τελευταίο και τώρα που θα ξανά βρω πολύχρωμο. Σήμερα που το σκέφτομαι γελάω μόνη μου κάθε φορά.:grin:

Σήμερα εκεί που πήγαινε καλά η μέρα πάτησα ένα κλάμα το μεσημέρι επειδή ο άντρας μου δεν με έφερνε σοκολάτα.. Τραγικό.. Ορμόνες θα σας εκδικηθώ 


n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites

@marioula1234 μη φοβάσαι δεν είναι απόλυτο ότι θα σε ταράξει. 2 κορίτσια εδώ που παίρνουν δεν έχουν καταλάβει τίποτα. Αλλά κολπικα είναι καλύτερα. Μειώνονται κατά πολύ τα συμπτώματα!

Εμένα βγαίνει πητ 1/10 οπότε θα είναι σίγουρα τέλη Σεπτέμβρη! Αλλά ας πάω πρώτα στο γιατρό... Και τώρα που το θυμήθηκα.... ΠΩΣ ΘΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΟΙ ΜΕΡΕΣ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ... Πώς θα έρθει αυτή η Τέταρτη; πολύ μακρινή μου φαίνεται...

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

@marioula1234 μη φοβάσαι δεν είναι απόλυτο ότι θα σε ταράξει. 2 κορίτσια εδώ που παίρνουν δεν έχουν καταλάβει τίποτα. Αλλά κολπικα είναι καλύτερα. Μειώνονται κατά πολύ τα συμπτώματα!

Εμένα βγαίνει πητ 1/10 οπότε θα είναι σίγουρα τέλη Σεπτέμβρη! Αλλά ας πάω πρώτα στο γιατρό... Και τώρα που το θυμήθηκα.... ΠΩΣ ΘΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΟΙ ΜΕΡΕΣ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ... Πώς θα έρθει αυτή η Τέταρτη; πολύ μακρινή μου φαίνεται...

Εγώ παίρνω ενδοκολπικα vasclor και δεν έχω καμία συμπτωματολογία! Έλα κορίτσι έφτασε το ΣΚ, αρχίζει η αντίστροφη μέτρηση μέχρι την Τετάρτη! Κορίτσια σήμερα έκανα εξετάσεις αίματος για προγεννητικο, 5 σελίδες που έγραψε! Πάτησα μια λιποθυμία στο μικροβιολογικο, όλη δικιά μου ήταν. Μα κι αυτοί οι χριστιανοί 5 μπουκαλάκια αίμα πήραν! Πώς είστε εσείς σήμερα;

  • Χαχα 1

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, marioula1234 είπε:

αγαπη καλησπερα εμενα μ ειχε γραψει ο γυναικολογος μου ηταν σε έλλειψη ομως στο φαρμακείο μας και τα ξεκινάω απο σημερα κολπικα.... θα χω παρενεργειες λες; γράφει για πολυ πολυ εντονη κουραση!! 

μην νιωθεις τυψεις καλε φαε αφοβα εχεις και δικαιολογια τωρα χαχαχα 

βασικα εμενα μου δωσε πητ 10 Οκτωβρίου αλλα επειδη ειμαι με καισαρική μαλλον θα γεννησω τελος σεμπτεμβρη! 

Γιατι σου εδωσε τα ουτρο; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμενα τη Δευτερα που θα ξαναπαω κ ειναι ολα καλα πρωτα ο Θεος, θα μου γραψει εξετασεις. Προς το παρον παιρνω μονο φιλισιν, ενεσεις κ ουτροτζεσταν.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Jennak83 είπε:

Εμενα τη Δευτερα που θα ξαναπαω κ ειναι ολα καλα πρωτα ο Θεος, θα μου γραψει εξετασεις. Προς το παρον παιρνω μονο φιλισιν, ενεσεις κ ουτροτζεσταν.

Ρε κοριτσια... Εγώ γιατί παίρνω μόνο folidex???? 


n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , gogouli_ είπε:

Εγώ παίρνω ενδοκολπικα vasclor και δεν έχω καμία συμπτωματολογία! Έλα κορίτσι έφτασε το ΣΚ, αρχίζει η αντίστροφη μέτρηση μέχρι την Τετάρτη! Κορίτσια σήμερα έκανα εξετάσεις αίματος για προγεννητικο, 5 σελίδες που έγραψε! Πάτησα μια λιποθυμία στο μικροβιολογικο, όλη δικιά μου ήταν. Μα κι αυτοί οι χριστιανοί 5 μπουκαλάκια αίμα πήραν! Πώς είστε εσείς σήμερα;

και εγω αυτο θα ξεκινήσω απο σημερα :) αυριο θα σας πω για συμπτώματα 

πρίν από 13 λεπτά , Jennak83 είπε:

Γιατι σου εδωσε τα ουτρο; 

vasclor μου εδωσε κοριτσι εντελως προληπτικα

κανει κάποια αλλη ενεσουλες ινοχεπ; 


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , marioula1234 είπε:

και εγω αυτο θα ξεκινήσω απο σημερα :) αυριο θα σας πω για συμπτώματα 

vasclor μου εδωσε κοριτσι εντελως προληπτικα

κανει κάποια αλλη ενεσουλες ινοχεπ; 

Εγω!!!!

πρίν από 23 λεπτά , elpida20 είπε:

Ρε κοριτσια... Εγώ γιατί παίρνω μόνο folidex???? 

Φιλισιν δε σου ειπε να παιρνεις; αν οχι ξεκινα τα, κανουν πολυ καλο στο μωρο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...