Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, winspert είπε:

Να σας ζησει το όνομα κοριτσακι μου... Πως τον βγαλατε; Τωρα ξεκουρασου οσο μπορεις... Επειδη κ εγω δεν τα ξερω, μολις το κοιταξα κ τον 5ο μηνα θα τον ολοκληρωσεις οταν θα εισαι 21 κ 6 ημερων... Απο την 22η εβδομάδα μπαινουμε στον 6ο..Ειμαστε ηδη στον 5ο αλλα δεν τον εχουμε κλεισει οποτε νομιζω οτι ειχε δικιο ο αντρας σου... .Κατσε να κανω αντιγραφή... 

Για να υπολογίσετε τον ακριβή μήνα ακολουθείτε τα παρακάτω:
1ος μήνας: 1η, 2η, 3η, 4η εβδομάδα
2ος μήνας: 5η, 6η, 7η, 8η εβδομάδα
3ος μήνας: 9η, 10η, 11η, 12η, 13η εβδομάδα (εδώ υπολογίζετε μία παραπάνω)
4ος μήνας: 14η, 15η, 16η, 17η βδομάδα
5ος μήνας: 18η, 19η, 20η, 21η βδομάδα
6ος μήνας: 22η, 23η, 24η, 25η, 26η βδομάδα (υπολογίζετε μία παραπάνω)
7ος μήνας: 27η, 28η, 29η, 30η βδομάδα
8ος μήνας: 31η, 32η, 33η, 34η, 35η βδομάδα (υπολογίζετε μία παραπάνω)
9ος μήνας: 36η, 37η, 38η, 39η, 40η βδομάδα (υπολογίζετε μία παραπάνω)

Ναι είμαι 5 μηνών και 2 εβδομάδων. Μόλις κλείσω την 21η βδομάδα θα κλείσω τον 5ο και θα μπω στον 6ο. Τώρα διανυουμε τον 5ο μηνα . Έχουμε μπει όμως, έχουμε μπει στον 5ο, δεν είμαστε 4ων μηνών!

Just now, Mamacita Alina είπε:

@winspert μου γλυκό και φρούτο μου φαίνεται κουλό... Αν σκεφτείς ότι τα ίδια τα φρούτα ειδικά τα ώριμα ανεβάζουν και μάλιστα οι συνδιασμοι τους μπορεί να ανεβάσουν περισσότερο από γλυκό πχ εγώ αν φάω μήλο εκτοξεύομαι.... Οπότε δε ξέρω τι να σου πω... Κάθε γιατρός αλλά ντ'αλλων λέει τελικά!!

Β επιπέδου έχω 29 του μήνα όπως και σχεδόν όλος ο έγκυος πληθυσμός που ξέρω σχεδόν και από δω και γενικά χαχαχαχα.

Κορίτσια μου ζαχαρενιες εσείς όταν είναι να τσιμπηθειτε τι κάνετε; Πλένετε τα χέρια σας και τα στεγνώνετε πολύ πολύ καλά ή βάζετε οινόπνευμα; Εγώ έβαζα οινόπνευμα αλλά επειδή μου έκανε ξηρότητα πλέον η γιατρός μου είπε καλύτερα να τα πλένω αλλά να τα σκουπίζω να μην μείνει καθόλου υγρασία. Τα σκουπίζω κι εγώ τέρμα σχολαστικά αλλά έχω παρατηρήσει ότι πλέον ακόμη και μετά το φαγητό έχω το πολύ 105.... Λέτε να μένει υγρασία και ας φαινονται τα χέρια στεγνά; Προχθές που έφαγα κάτι τι ανθυγιεινο χωρίς να πλυνω τα χέρια αλλά και χωρίς να βάλω οινόπνευμα πήγε 162 αλλά μετά που έπλυνα τα χέρια 105 μέσα σε 5' οι μετρήσεις... Ή τόσο καιρό ήταν ανεβασμενες επειδή δε τα επλενα ή πλέον είναι κατεβασμένες επειδή τα πλένω χαχαχαχα το πρωί τώρα τελευταια έχω από 69-75 μέχρι εκει

Καλυτερα μη βάζεις οινόπνευμα όταν πας να κάνεις μέτρηση γιατί υπάρχει περίπτωση να αραιωσει το αίμα και να βγει λάθος η μέτρηση. Είναι τελείως επιφανειακό το τρύπημα δεν θα πάθεις μόλυνση , μη φοβάσαι!


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Farmakotriftena είπε:

Ναι είμαι 5 μηνών και 2 εβδομάδων. Μόλις κλείσω την 21η βδομάδα θα κλείσω τον 5ο και θα μπω στον 6ο. Τώρα διανυουμε τον 5ο μηνα . Έχουμε μπει όμως, έχουμε μπει στον 5ο, δεν είμαστε 4ων μηνών!

Εγω ετσι οπως το αντιλαμβανομαι εχουμε μπει στον 5ο αλλα για να ειμαστε 5 θα πρέπει να κλείσουμε την 21η εβδομάδα. Αρα ειμαστε σχεδον 5. Απο την 22η εβδομάδα θα εισαι 5 μηνων κ μιας μερας κ 2 ημερων κτλ... Ας μας πουν κ τα αλλα κορίτσια... 

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!

Εγώ ξέρω για να μην μπερδευόμαστε με τις εβδομάδες αλλάζουμε μήνα βάση της ΠΗΤ δηλαδή εγώ που έχω 15/10 ΠΗΤ κάθε 15 του μήνα αλλάζω...16/6 θα είμαι 6 μηνών και 1 μέρας το έχω διαβάσει στο Ίντερνετ από έναν γιατρό ελπίζω να βοήθησα....

  • Ευχαριστώ 1

kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Εγω ετσι οπως το αντιλαμβανομαι εχουμε μπει στον 5ο αλλα για να ειμαστε 5 θα πρέπει να κλείσουμε την 21η εβδομάδα. Αρα ειμαστε σχεδον 5. Απο την 22η εβδομάδα θα εισαι 5 μηνων κ μιας μερας κ 2 ημερων κτλ... Ας μας πουν κ τα αλλα κορίτσια... 

Οχι Οχι αγάπη μου είμαστε στον 5 κανονικά εγώ τουλάχιστον είμαι σίγουρη αχχαχχαχαχα ο 6 μήνας αρχίζει απο την 21 εβδομάδα και βάζουμε και μια παραπανω μέχρι και την 24 εβδομάδα δεν θυμάμαι καλά τι να πχ να τα έχασα τελείως χαχχαχα


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, minxri είπε:

Καλησπέρα!!!

Εγώ ξέρω για να μην μπερδευόμαστε με τις εβδομάδες αλλάζουμε μήνα βάση της ΠΗΤ δηλαδή εγώ που έχω 15/10 ΠΗΤ κάθε 15 του μήνα αλλάζω...16/6 θα είμαι 6 μηνών και 1 μέρας το έχω διαβάσει στο Ίντερνετ από έναν γιατρό ελπίζω να βοήθησα....

Κ εγω ιδεα δεν ειχα. Ουτε ποιες εβδομάδες ανηκουν σε καθε τριμηνο... Χαχαχα, φαντασου... Αλλα το επαιρνα οπως την ηλικια. Οταν για παράδειγμα εγω στις 25 Ιουλίου γινω 36,λεμε οτι μπαινω στα 37. Αλλα στην ουσια ειμαι 36 κ μιας μερας κτλ.. Δεν ξερω αν ισχύει το ιδιο κ στην εγκυμοσύνη... Εγω θεωρουσα οτι εχω μπει στον 5ο αλλα ειμαι 4μιση...Δεν τον εχω κλείσει ακομα... Το συζηταω για να δω μηπως κανω εγω λάθος.... 

  • Μου αρέσει 2

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, winspert είπε:

Κ εγω ιδεα δεν ειχα. Ουτε ποιες εβδομάδες ανηκουν σε καθε τριμηνο... Χαχαχα, φαντασου... Αλλα το επαιρνα οπως την ηλικια. Οταν για παράδειγμα εγω στις 25 Ιουλίου γινω 36,λεμε οτι μπαινω στα 37. Αλλα στην ουσια ειμαι 36 κ μιας μερας κτλ.. Δεν ξερω αν ισχύει το ιδιο κ στην εγκυμοσύνη... Εγω θεωρουσα οτι εχω μπει στον 5ο αλλα ειμαι 4μιση...Δεν τον εχω κλείσει ακομα... Το συζηταω για να δω μηπως κανω εγω λάθος.... 

 


kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Οχι Οχι αγάπη μου είμαστε στον 5 κανονικά εγώ τουλάχιστον είμαι σίγουρη αχχαχχαχαχα ο 6 μήνας αρχίζει απο την 21 εβδομάδα και βάζουμε και μια παραπανω μέχρι και την 24 εβδομάδα δεν θυμάμαι καλά τι να πχ να τα έχασα τελείως χαχχαχα

Οταν λεμε οτι αρχιζει εννοουμε οτι ειμαστε 5 μηνων κ μιας μερας... Το εχω τελειως λαθος... Δε μου βγαινουν οι μηνες αλλιώς... Χαχαχα 

Για αυτό εβαλα το πινακακι αυτο

Για να υπολογίσετε τον ακριβή μήνα ακολουθείτε τα παρακάτω:
1ος μήνας: 1η, 2η, 3η, 4η εβδομάδα
2ος μήνας: 5η, 6η, 7η, 8η εβδομάδα
3ος μήνας: 9η, 10η, 11η, 12η, 13η εβδομάδα (εδώ υπολογίζετε μία παραπάνω)
4ος μήνας: 14η, 15η, 16η, 17η βδομάδα
5ος μήνας: 18η, 19η, 20η, 21η βδομάδα
6ος μήνας: 22η, 23η, 24η, 25η, 26η βδομάδα (υπολογίζετε μία παραπάνω)
7ος μήνας: 27η, 28η, 29η, 30η βδομάδα
8ος μήνας: 31η, 32η, 33η, 34η, 35η βδομάδα (υπολογίζετε μία παραπάνω)
9ος μήνας: 36η, 37η, 38η, 39η, 40η βδομάδα (υπολογίζετε μία παραπάνω)

Just now, minxri είπε:

 

Κοριτσακι μου εχει μονο μουσικη το βιντεακι... Την εχω παντα ανοιχτη αυτη τη σελιδα αλλα δεν ακουγεται ο γιατρος... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσούδια καλέ γιατί μπερδευεστε τόσο χιχιχι;

Ο 6ος ξεκινάει από 21ε+1η δηλαδή από τότε που αρχίζουμε να διανύουμε την 22η εβδομάδα που είναι η πρώτη του 6ου.

@Farmakotriftena μου και εσύ και ο αντρας σου το ίδιο λέτε!!! Όπως ακριβώς τα λέει η @winspert.

Απ' τη στιγμή που δε κλείσαμε τον 5ο ακόμη λεγόμαστε 4+ μηνών...

Πχ εγώ τώρα που θα μπω στον 6ο δε θα λέω είμαι 6 μηνών γιατί δεν τον έχω κλείσει ακόμη τον 6ο... Ή θα λέω διανύω τον 6ο-ειμαι στον 6ο ή θα λέω είμαι 5 μηνων και τοσων εβδομάδων ανάλογα πόσες εβδομάδες του 6ου έχω κλείσει. Άρα και εσύ και ο άντρας σου τα λέτε σωστά. Αυτός λέει ότι είσαι 4.5 μηνών και εσύ διανύεις τον 5ο άρα είσαι τόσο άντε και λίγο παραπάνω ειδικά 4 μηνών και 3.5 εβδομάδων άρα σχεδόν κλεισμενους 5 και πας για τον 6ο. Απ' τη στιγμή που δεν έκλεισες ακόμη τον 5ο για να λέγεσαι 5 μηνων είσαι 4 μηνών και τάδε εβδομάδων!!! ελπίζω να μη σε μπέρδεψα αλλά αν σε μπέρδεψα ρώτα το γιατρό να στα πει καλύτερα γιατί κι εγώ όσο και να μου τα έλεγαν δεν ένιωθα.... Ένιωσα μόνο όταν μου εξήγησε ξεκάθαρα ο γιατρός... Χαχαχαχα ξανθιά στο εγκέφαλο γαρ ποτησε το ντεκαπαζ δε ευγει εύκολα χαχαχαχα...

Είναι σαν την ηλικία...πχ Σβήνουμε τα 25 (καλή ώρα εγώ) και λέμε είναι 25 γιατί ζούμε 25 χρόνια δε λέμε ααα έκλεισα τα 25 είμαι 26 επιτόπου!!! Καααπως έτσι.

Οινόπνευμα δε βάζω έχω σταματήσει καιρό τώρα... Αυτό έλεγα και στα κορίτσια... Αλλά ξαφνικά έχω πολύ χαμηλές τιμές και λέω μήπως φταίει το πλύσιμο!! Που και πάλι παντού έχω διαβάσει πλύσιμο χεριών και καλό καθάρισμα κλπ.... Μακάρι απλά να έπεσε το ζάχαρο χαχαχα


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Οταν λεμε οτι αρχιζει εννοουμε οτι ειμαστε 5 μηνων κ μιας μερας... Το εχω τελειως λαθος... Δε μου βγαινουν οι μηνες αλλιώς... Χαχαχα 

Για αυτό εβαλα το πινακακι αυτο

Για να υπολογίσετε τον ακριβή μήνα ακολουθείτε τα παρακάτω:
1ος μήνας: 1η, 2η, 3η, 4η εβδομάδα
2ος μήνας: 5η, 6η, 7η, 8η εβδομάδα
3ος μήνας: 9η, 10η, 11η, 12η, 13η εβδομάδα (εδώ υπολογίζετε μία παραπάνω)
4ος μήνας: 14η, 15η, 16η, 17η βδομάδα
5ος μήνας: 18η, 19η, 20η, 21η βδομάδα
6ος μήνας: 22η, 23η, 24η, 25η, 26η βδομάδα (υπολογίζετε μία παραπάνω)
7ος μήνας: 27η, 28η, 29η, 30η βδομάδα
8ος μήνας: 31η, 32η, 33η, 34η, 35η βδομάδα (υπολογίζετε μία παραπάνω)
9ος μήνας: 36η, 37η, 38η, 39η, 40η βδομάδα (υπολογίζετε μία παραπάνω)

Κοριτσακι μου εχει μονο μουσικη το βιντεακι... Την εχω παντα ανοιχτη αυτη τη σελιδα αλλα δεν ακουγεται ο γιατρος... 

Sorry ρε αγάπη μ δεν ξέρω γιατί δεν το παίζει στο YouTube το έχω βρει αν καμία μέρα δεν βαριέσαι βρες το πάντως από εκεί το έχω βρει και γω αυτό που σου είπα...Στην αρχή έχει μουσική άμα το προχωρήσεις λιγάκι μιλάει αυτός...Πάντως είδα την ΠΗΤ σου από το πινακάκι εσύ αύριο θα είσαι 5 μηνών και 13 ημερών!!!!


kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Κοριτσούδια καλέ γιατί μπερδευεστε τόσο χιχιχι;

Ο 6ος ξεκινάει από 21ε+1η δηλαδή από τότε που αρχίζουμε να διανύουμε την 22η εβδομάδα που είναι η πρώτη του 6ου.

@Farmakotriftena μου και εσύ και ο αντρας σου το ίδιο λέτε!!! Όπως ακριβώς τα λέει η @winspert.

Απ' τη στιγμή που δε κλείσαμε τον 5ο ακόμη λεγόμαστε 4+ μηνών...

Πχ εγώ τώρα που θα μπω στον 6ο δε θα λέω είμαι 6 μηνών γιατί δεν τον έχω κλείσει ακόμη τον 6ο... Ή θα λέω διανύω τον 6ο-ειμαι στον 6ο ή θα λέω είμαι 5 μηνων και τοσων εβδομάδων ανάλογα πόσες εβδομάδες του 6ου έχω κλείσει. Άρα και εσύ και ο άντρας σου τα λέτε σωστά. Αυτός λέει ότι είσαι 4.5 μηνών και εσύ διανύεις τον 5ο άρα είσαι τόσο άντε και λίγο παραπάνω ειδικά 4 μηνών και 3.5 εβδομάδων άρα σχεδόν κλεισμενους 5 και πας για τον 6ο. Απ' τη στιγμή που δεν έκλεισες ακόμη τον 5ο για να λέγεσαι 5 μηνων είσαι 4 μηνών και τάδε εβδομάδων!!! ελπίζω να μη σε μπέρδεψα αλλά αν σε μπέρδεψα ρώτα το γιατρό να στα πει καλύτερα γιατί κι εγώ όσο και να μου τα έλεγαν δεν ένιωθα.... Ένιωσα μόνο όταν μου εξήγησε ξεκάθαρα ο γιατρός... Χαχαχαχα ξανθιά στο εγκέφαλο γαρ ποτησε το ντεκαπαζ δε ευγει εύκολα χαχαχαχα...

Είναι σαν την ηλικία...πχ Σβήνουμε τα 25 (καλή ώρα εγώ) και λέμε είναι 25 γιατί ζούμε 25 χρόνια δε λέμε ααα έκλεισα τα 25 είμαι 26 επιτόπου!!! Καααπως έτσι.

Οινόπνευμα δε βάζω έχω σταματήσει καιρό τώρα... Αυτό έλεγα και στα κορίτσια... Αλλά ξαφνικά έχω πολύ χαμηλές τιμές και λέω μήπως φταίει το πλύσιμο!! Που και πάλι παντού έχω διαβάσει πλύσιμο χεριών και καλό καθάρισμα κλπ.... Μακάρι απλά να έπεσε το ζάχαρο χαχαχα

Ε ωρε κόρες Οχι Γιάννης Γιαννάκης να τα ιδια λέω και εγώ με εσένα Οχι πουλάκι πουλαρος Οχι βυζακι βυζαρος αχχαχαχχαχαχχ χαχαχαχαχαχαχαχα αχ δεν μπορω

  • Χαχα 4

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mamacita Alina είπε:

Κοριτσούδια καλέ γιατί μπερδευεστε τόσο χιχιχι;

Ο 6ος ξεκινάει από 21ε+1η δηλαδή από τότε που αρχίζουμε να διανύουμε την 22η εβδομάδα που είναι η πρώτη του 6ου.

@Farmakotriftena μου και εσύ και ο αντρας σου το ίδιο λέτε!!! Όπως ακριβώς τα λέει η @winspert.

Απ' τη στιγμή που δε κλείσαμε τον 5ο ακόμη λεγόμαστε 4+ μηνών...

Πχ εγώ τώρα που θα μπω στον 6ο δε θα λέω είμαι 6 μηνών γιατί δεν τον έχω κλείσει ακόμη τον 6ο... Ή θα λέω διανύω τον 6ο-ειμαι στον 6ο ή θα λέω είμαι 5 μηνων και τοσων εβδομάδων ανάλογα πόσες εβδομάδες του 6ου έχω κλείσει. Άρα και εσύ και ο άντρας σου τα λέτε σωστά. Αυτός λέει ότι είσαι 4.5 μηνών και εσύ διανύεις τον 5ο άρα είσαι τόσο άντε και λίγο παραπάνω ειδικά 4 μηνών και 3.5 εβδομάδων άρα σχεδόν κλεισμενους 5 και πας για τον 6ο. Απ' τη στιγμή που δεν έκλεισες ακόμη τον 5ο για να λέγεσαι 5 μηνων είσαι 4 μηνών και τάδε εβδομάδων!!! ελπίζω να μη σε μπέρδεψα αλλά αν σε μπέρδεψα ρώτα το γιατρό να στα πει καλύτερα γιατί κι εγώ όσο και να μου τα έλεγαν δεν ένιωθα.... Ένιωσα μόνο όταν μου εξήγησε ξεκάθαρα ο γιατρός... Χαχαχαχα ξανθιά στο εγκέφαλο γαρ ποτησε το ντεκαπαζ δε ευγει εύκολα χαχαχαχα...

Είναι σαν την ηλικία...πχ Σβήνουμε τα 25 (καλή ώρα εγώ) και λέμε είναι 25 γιατί ζούμε 25 χρόνια δε λέμε ααα έκλεισα τα 25 είμαι 26 επιτόπου!!! Καααπως έτσι.

Οινόπνευμα δε βάζω έχω σταματήσει καιρό τώρα... Αυτό έλεγα και στα κορίτσια... Αλλά ξαφνικά έχω πολύ χαμηλές τιμές και λέω μήπως φταίει το πλύσιμο!! Που και πάλι παντού έχω διαβάσει πλύσιμο χεριών και καλό καθάρισμα κλπ.... Μακάρι απλά να έπεσε το ζάχαρο χαχαχα

Ακριβως.. Συμφωνουμε απολυτα... Εδωσα κ εγω το παραδειγμα μου με τη δικη μου ηλικια.... Χαχαχα.... 

  • Χαχα 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Ακριβως.. Συμφωνουμε απολυτα... Εδωσα κ εγω το παραδειγμα μου με τη δικη μου ηλικια.... Χαχαχα.... 

Το είδα χαχαχαχα μου θύμισε τα παλιά που λέγαμε ότι μοιάζουμε!!! Τι τηλεπάθεια χαχαχαχα

Just now, Giotitsa είπε:

Ε ωρε κόρες Οχι Γιάννης Γιαννάκης να τα ιδια λέω και εγώ με εσένα Οχι πουλάκι πουλαρος Οχι βυζακι βυζαρος αχχαχαχχαχαχχ χαχαχαχαχαχαχαχα αχ δεν μπορω

Εσύ τα ίδια λες αλλά κι εγώ όπως και πολλές κοπέλες μέχρι να καταλάβουμε τι μας γίνεται με το θέμα μήνες και εβδομάδες γεννησαμε χαχαχα γι'αυτό το ανέλυσα τόσο για τις αναγνωστριες!! ;)

  • Χαχα 3

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Το είδα χαχαχαχα μου θύμισε τα παλιά που λέγαμε ότι μοιάζουμε!!! Τι τηλεπάθεια χαχαχαχα

Εσύ τα ίδια λες αλλά κι εγώ όπως και πολλές κοπέλες μέχρι να καταλάβουμε τι μας γίνεται με το θέμα μήνες και εβδομάδες γεννησαμε χαχαχα γι'αυτό το ανέλυσα τόσο για τις αναγνωστριες!! ;)

Χαχαχαχαχαχαχαχα ναι ναι ετσι καλέ βαριεμαι σας λεω

  • Χαχα 2

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε κόρες στην 18η μπήκαμε στον 5ο.

Στην 19η είμαστε 5μηνων και μια εβδομάδας.

Στην 20η 5μηνων και 2εβδομαδων και ούτω καθεξής.. Δεν είμαι 4ων μηνών και 2 εβδομάδων γιατί διανυω τον 5ο μήνα .

Στις 21+6 θα ολοκληρώσω τον 5ο και θα μπω στον 6ο.

Στις 36βδ μπαίνουμε στον μήνας δηλαδή μπαίνουμε στον 9ο και στις 40βδ ολοκληρώσαμε τον 9ο τον κλείσαμε. 

Μην μπερδευεστε με τις μεγάλες ηλικίες γιατί τα 25 τα διανύουμε για ένα χρόνο περίπου κάπου στα 25χρ και 6μηνες λέμε είμαι 25μισο

Ο μπεμπης μου ειναι 12 μηνών. Μπηκε στον 12μηνα χθες δεν είναι 11μηνων και μιας ημέρας. Αλλά 12μηνων και μιας ημέρας. Όταν γεννήθηκε λέγαμε είναι 3 ημερών πχ όταν έγινε ενός μηνός λέγαμε είναι ενός μηνός.

Το ίδιο ισχύει και για την εμβρυακή ηλικία. Τι οχι;; μπάχαλο τα έχω στο μυαλό μου;;; αχααχαχ

  • Χαχα 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...