Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 58 λεπτά , Antonia_ είπε:

      Υπάρχει κ η επίκτητη θρομβοφιλια εκτός της κληρονομικής που είναι γονιδιακή. Εμένα η αιματολογος μου μου είπε ότι πέρα από αυτό που έχω που είναι γονιδιακό, πρέπει αν μείνω έγγυος ν κάνω εξετάσεις για επίκτητη θρομβοφιλια. Υπάρχει κ το αυτοάνοσο αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο που προκαλεί θρομβωσεις.

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, winspert είπε:

Χαχαχαχα, ακριβώς... Κ εμενα δεν μου το εχει πει ο γιατρος μου αλλα απο αυτα που διαβαζουμε προφανώς!!! Εγω σου έχω πει, το εχω παει ενα βημα παραπέρα... Τρεφομαι σαν διαβητικη χωρις να μου εχει πει κανείς οτι εχω θεμα... Βεβαια απο την αλλη φοβαμαι οτι θα ειχα ξεφυγει σε κιλα... Οποτε καλο μου κανω.... Χαχαχα 

Κ γω απο διατροφη καλα τα παω, δε τα ζηταω κιολας δεν ειναι οτι προσεχω απλα ειμαι λιτοδιαιτη δεν εχω λιγουρες, οκ λιγο παγωτακι το τρωω αλλα δεν εχω παρει κιλα βεβαια δε ξερω με ποσα ξεκινησα! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1792

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Jennak83 είπε:

Κ γω απο διατροφη καλα τα παω, δε τα ζηταω κιολας δεν ειναι οτι προσεχω απλα ειμαι λιτοδιαιτη δεν εχω λιγουρες, οκ λιγο παγωτακι το τρωω αλλα δεν εχω παρει κιλα βεβαια δε ξερω με ποσα ξεκινησα! 

Αστα βραστα... Απο λιγουρες αλλο τπτ... Βασικα δεν ξερω αν ειναι λιγουρες, απλα πεινααααωωωω. Καποιες φορες πολυ.... Παγωτακι τρωω κ εγω καπου καπου γιατι ειδα οτι δεν μου ανεβαζει το ζαχαρο πολυ οποτε μου το επιτρέπω... Χαχαχα 

  • Χαχα 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Jennak83 είπε:

Κοριτσια μου, σας ευχαριστώ πολυ ολες! Αποφασισα να κανω την αμνιο, ελπιζω να εχω παρει τη σωστη αποφαση. Ολες αυτες τις μερες βασανιζομαι κ θα βασανιζομαι μεχρι να δω οτι ολα πηγαν καλα. Θα παμς σημερα το απογευμα.

Καλη επιτυχια σε ολα τα κοριτσια που εχουν β σημερα! Θα μπω να δω τα νεα σας φυσικα

Με το καλο κοριτσι μου! Καλη επιτυχια και καλα αποτελεσματα...απο σημερα το απογευμα θα εχεις λιγο αγχος λιγότερο ...

Καλη επιτυχια σε ολα τα κοριτσια που εχουν β επιπεδου σημερα! Θα δειτε τα ζουζουνακια σας...αχ τι ωραια!!!

  • Ευχαριστώ 1

verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Αστα βραστα... Απο λιγουρες αλλο τπτ... Βασικα δεν ξερω αν ειναι λιγουρες, απλα πεινααααωωωω. Καποιες φορες πολυ.... Παγωτακι τρωω κ εγω καπου καπου γιατι ειδα οτι δεν μου ανεβαζει το ζαχαρο πολυ οποτε μου το επιτρέπω... Χαχαχα 

Επίσης το γλυκό τπυ κουταλιού δεν ανεβάζει να ξέρετε μπορείτε να φάτε και να μετρηθητε 

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Ναι ρε κοριτσια κ εγω κυριως αριστερα κοιμαμαι αλλα πιανομαι η καημενη... Ποναει ο γοφος, ποναει το χερι που εχω κ θεμα, μουδιαζουν τα δαχτυλα.... Ε, τι να κανω, γυρναω κ λιγο απο την αλλη.... Χαχαχα.... 

Καλε γύρνα...δεν υπαρχει θεμα. Απλα αριστερα ειναι το ιδανικο.... και ανασκελα για λιγο να ξεπιαστεις παλι δεν υπαρχει θεμα

  • Μου αρέσει 2

verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Giotitsa είπε:

Επίσης το γλυκό τπυ κουταλιού δεν ανεβάζει να ξέρετε μπορείτε να φάτε και να μετρηθητε 

Ναι αλλα ποιος τρωει γλυκο του κουταλιου; συγκρινεται με την παγωταρα; χαχαχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Ναι αλλα ποιος τρωει γλυκο του κουταλιου; συγκρινεται με την παγωταρα; χαχαχα

Μπορεις  να φας παγωτο και απο πανω να ριξει και γλυκο του κουταλιου...χαχα

 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3

verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Ναι αλλα ποιος τρωει γλυκο του κουταλιου; συγκρινεται με την παγωταρα; χαχαχα

 Αχ φιλη και όμως αν είχες γλυκό τπυ κουταλιού καρπούζι η πορτοκαλί μιλάμε θα αφηνες και την παγωταρα

  • Χαχα 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ο οφαλος μου είναι έτοιμος να πεταχτεί έξω! Είχα κ στην πρώτη! Επιτέλους να θυμίζω έγκυο κ όχι χοντρή. Αααχ αχαχαχχα. 

Εγω κοιμάμαι όπως να ναι δεν καταλαβαίνω, αλλά έχω ξυπνήσει κ μπρούμυτα 

  • Μου αρέσει 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Επίσης το γλυκό τπυ κουταλιού δεν ανεβάζει να ξέρετε μπορείτε να φάτε και να μετρηθητε 

Αληθεια; Δεν το ηξερα... Θα συμφωνησω ομως με τη @Jennak83. Συγκρινεται με την παγωταρα; χαχαχα 

Just now, Evangeliaa είπε:

Καλε γύρνα...δεν υπαρχει θεμα. Απλα αριστερα ειναι το ιδανικο.... και ανασκελα για λιγο να ξεπιαστεις παλι δεν υπαρχει θεμα

Γυρναω γιατι δε γίνεται κ αλλιως... Κ λιγο ανασκελα... Απλα οταν ειμαι ανασκελα αρχιζουν κ μουδιαζουν τα δαχτυλα μου. Δεν ξερω τι πιεζεται... Χαχαχα 

Just now, Jennak83 είπε:

Ναι αλλα ποιος τρωει γλυκο του κουταλιου; συγκρινεται με την παγωταρα; χαχαχα

Χαχαχαχα, συμφωνώ απολυτα.... 

  • Χαχα 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, winspert είπε:

Αληθεια; Δεν το ηξερα... Θα συμφωνησω ομως με τη @Jennak83. Συγκρινεται με την παγωταρα; χαχαχα 

Γυρναω γιατι δε γίνεται κ αλλιως... Κ λιγο ανασκελα... Απλα οταν ειμαι ανασκελα αρχιζουν κ μουδιαζουν τα δαχτυλα μου. Δεν ξερω τι πιεζεται... Χαχαχα 

Χαχαχαχα, συμφωνώ απολυτα.... 

Ου να χαθειτε μου ανοίξετε την όρεξη πρεπει να βγω να πάω να πάρω παγωτό προχθες λέω στον άνδρα μου θέλω ενα παγωτό πύραυλο Εχω να σου δώσω. Τον δικό μου λέει ο έξυπνος χαχα καλέ γελασαμε χαχαχχαχχαχα

  • Χαχα 3

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Ου να χαθειτε μου ανοίξετε την όρεξη πρεπει να βγω να πάω να πάρω παγωτό προχθες λέω στον άνδρα μου θέλω ενα παγωτό πύραυλο Εχω να σου δώσω. Τον δικό μου λέει ο έξυπνος χαχα καλέ γελασαμε χαχαχχαχχαχα

Χαχαχα, καλο... Αλλα ολοι οι αντρες τα ιδια λενε πια;;; Τωρα πες του λιγουρευομαι τον αλλον που ειναι στο ψυγειο.... Sorry..... Χαχαχα χαχαχα χαχαχα χαχαχα 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μουυυυ, τώρα κατάφερα να μπω! Όλα πήγαν τέλεια με την Β επιπέδου. Το ζουζούνι μας είναι 450γρ. και 27 cm! Ο γιατρός είπε θα την παντρέψουμε νωρίς, είναι υπερδραστήρια. Δε σταμάτησε να κουνιέται, δεν τον άφηνε να κάνει τη δουλειά του χαχαχα. Βέβαια ήμασταν λίγο άτυχοι γιατί δεν είχε καλή θέση για τη δούμε πολύ καλά στο πρόσωπο, αλλά όσο είδαμε μοιάζει το μπαμπά μας! Έχουμε κάτι χειλάκια για ζούληγμα. Όσον αφορά το θέμα με τις αρτηρίες που έχω για όσες θυμούνται, η μια είναι τέλεια τώρα, και η άλλη ναι μεν ανεβασμένη, αλλά έχει βελτιωθεί αισθητά. Μας είπε ότι όλα είναι τέλεια. Μας εφυγε ένα βάρος, άλλο πράμα! Βέβαια μας γείωσε όταν μας είπε ότι θα μας ξαναδεί σε 6 εβδομάδες αντί για 4 γιατί δε συντρέχει λόγος! Βέβαια επειδή πηγαίνουμε και στο νοσοκομέιο, σε αυτόν που θα με ξεγεννήσει δε θα μου φανεί τεράστιο το κενό! Περιμένουμε τα νεάκια και των υπολοίπων! 

@Jennak83 Καλή επιτυχία κούκλα μου, περιμένουμε νέα σου!!!

  • Μου αρέσει 8

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, gogouli_ είπε:

Κορίτσια μουυυυ, τώρα κατάφερα να μπω! Όλα πήγαν τέλεια με την Β επιπέδου. Το ζουζούνι μας είναι 450γρ. και 27 cm! Ο γιατρός είπε θα την παντρέψουμε νωρίς, είναι υπερδραστήρια. Δε σταμάτησε να κουνιέται, δεν τον άφηνε να κάνει τη δουλειά του χαχαχα. Βέβαια ήμασταν λίγο άτυχοι γιατί δεν είχε καλή θέση για τη δούμε πολύ καλά στο πρόσωπο, αλλά όσο είδαμε μοιάζει το μπαμπά μας! Έχουμε κάτι χειλάκια για ζούληγμα. Όσον αφορά το θέμα με τις αρτηρίες που έχω για όσες θυμούνται, η μια είναι τέλεια τώρα, και η άλλη ναι μεν ανεβασμένη, αλλά έχει βελτιωθεί αισθητά. Μας είπε ότι όλα είναι τέλεια. Μας εφυγε ένα βάρος, άλλο πράμα! Βέβαια μας γείωσε όταν μας είπε ότι θα μας ξαναδεί σε 6 εβδομάδες αντί για 4 γιατί δε συντρέχει λόγος! Βέβαια επειδή πηγαίνουμε και στο νοσοκομέιο, σε αυτόν που θα με ξεγεννήσει δε θα μου φανεί τεράστιο το κενό! Περιμένουμε τα νεάκια και των υπολοίπων! 

@Jennak83 Καλή επιτυχία κούκλα μου, περιμένουμε νέα σου!!!

Μπραβο βρε αγαπη μου, τελεια.... Τι ωραια νεα!!!! Με το καλο η κορακλα σας!!!! Η δραστηρια κορακλα σας!!!! Ωραια κ με τις αρτηριες... Να σε ρωτησω. Μονο κοιλιακα γινεται η β επιπεδου ή μετρανε κ κολπικα τον τραχηλο; 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, gogouli_ είπε:

Κορίτσια μουυυυ, τώρα κατάφερα να μπω! Όλα πήγαν τέλεια με την Β επιπέδου. Το ζουζούνι μας είναι 450γρ. και 27 cm! Ο γιατρός είπε θα την παντρέψουμε νωρίς, είναι υπερδραστήρια. Δε σταμάτησε να κουνιέται, δεν τον άφηνε να κάνει τη δουλειά του χαχαχα. Βέβαια ήμασταν λίγο άτυχοι γιατί δεν είχε καλή θέση για τη δούμε πολύ καλά στο πρόσωπο, αλλά όσο είδαμε μοιάζει το μπαμπά μας! Έχουμε κάτι χειλάκια για ζούληγμα. Όσον αφορά το θέμα με τις αρτηρίες που έχω για όσες θυμούνται, η μια είναι τέλεια τώρα, και η άλλη ναι μεν ανεβασμένη, αλλά έχει βελτιωθεί αισθητά. Μας είπε ότι όλα είναι τέλεια. Μας εφυγε ένα βάρος, άλλο πράμα! Βέβαια μας γείωσε όταν μας είπε ότι θα μας ξαναδεί σε 6 εβδομάδες αντί για 4 γιατί δε συντρέχει λόγος! Βέβαια επειδή πηγαίνουμε και στο νοσοκομέιο, σε αυτόν που θα με ξεγεννήσει δε θα μου φανεί τεράστιο το κενό! Περιμένουμε τα νεάκια και των υπολοίπων! 

@Jennak83 Καλή επιτυχία κούκλα μου, περιμένουμε νέα σου!!!

Σε 6 εβδομάδες χαχαχχαχαχαα εμενα αυτό μου έμεινε φιλη χαχαχαχαχαχαχαχα σορρυ τέλεια αγάπη τέλεια η Ζουζού σας να είναι καλα πάντα τέλεια και με την αρτηρία Αντε να δω τις δικες μου την Παρασκευή χαχαχαχαχαχαχαχα

Just now, winspert είπε:

Μπραβο βρε αγαπη μου, τελεια.... Τι ωραια νεα!!!! Με το καλο η κορακλα σας!!!! Η δραστηρια κορακλα σας!!!! Ωραια κ με τις αρτηριες... Να σε ρωτησω. Μονο κοιλιακα γινεται η β επιπεδου ή μετρανε κ κολπικα τον τραχηλο; 

Καμια φορά αγάπη τον μετράνε κολπικά καμια φορά όμως

  • Ευχαριστώ 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...