Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 58 λεπτά , Antonia_ είπε:

      Υπάρχει κ η επίκτητη θρομβοφιλια εκτός της κληρονομικής που είναι γονιδιακή. Εμένα η αιματολογος μου μου είπε ότι πέρα από αυτό που έχω που είναι γονιδιακό, πρέπει αν μείνω έγγυος ν κάνω εξετάσεις για επίκτητη θρομβοφιλια. Υπάρχει κ το αυτοάνοσο αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο που προκαλεί θρομβωσεις.

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Jennak83 είπε:

Ευχαριστω κοριτσι μου, να εισαι καλα.. @minxri@Mamacita Alina και ολα τα κοριτσια..μου δινετε κουραγιο. Πρεπει να φτιαξω την ψυχολογια μου γιατι με κλαμματα δε γινεται δουλεια. Θα σας πω νεοτερα αργα το απογευμα, σας αγαπω κ σας ευχαριστω ολες! Νιωθω την αγωνια σας σημερα, αλλα πιστευω οτι το απογευμα μονο ευχαριστα θα εχουμε να πουμε! Για εμενα βεβαια τα ευχαριστα θα ερθουν την Παρασκευη και ελπιζω απο Κυριακη ο οποιος κινδυνος να εχει απομαμρυνθει, εχω σκοπο να την βγαλω κρεβατι κ μονο τουλαχιστον για 5 μερες.

αν μπορω να σε βοηθησω πανω σε αυτο που θα κανεις οταν θα κανεις την αμνιο θελω να εισαι οσο πιο χαλαρη γινεται με καταλαβαινεις το παραμικρο στρες το παραμικρο ξερω οτι ειναι δυσκολο θα κανεις οτι σου λεει ο γιατρος εκεινη την στιγμη και τιποτα αλλο οταν φυγεις θα πας και θα ξαπλωσεις και οχι 5 μερες πανω απο βδομαδα θα ηθελα να εισαι στο κρεβατι επισης το παραμικρο βαρος και καμια δουλεια μονο τουαλετα και το να παιρνεις το νερο σου τωρα παμε στην ψυχολογια θελω οσες μερες εισαι ξαπλα κοριτσι μου να μην σκεφτεσαι το αποτελεσμα να μην αγχωνεσαι αυτη η εξεταση δεν θελει αγχος ειναι πολυ σημαντικο αυτο που σου λεω με καταλαβες δες ταινιες ελα εδω να μιλαμε για κουλια χαχαχαχαχα κανε οτι γουσταρεις αλλα οχι αγχος αυτα απο μενα ελπιζω εστω και λιγακι μονο να σε βοηθησα

  • Μου αρέσει 2

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1792

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

@Farmakotriftenaκαλα αποτελεσματα κ σε σενα κοπέλα μου... Μπες να μας πεις... 

@jennaki83καλα αποτελεσματα μωρο μου... Θα περιμένουμε νεα σου... Φυσικα κ φτιαξε ψυχολογια κ πηγαινε με θετικη... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοιλιτσες μου!!!! 

Καλή επιτυχία κοριτσακια μου, όλα να πάνε καλά!! το άγχος να φύγει από πάνω σας και το μόνο δυσάρεστο εδώ μέσα να ναι η έλλειψη κουλιων που μας δερνει!!! 

  • Χαχα 3

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

αν μπορω να σε βοηθησω πανω σε αυτο που θα κανεις οταν θα κανεις την αμνιο θελω να εισαι οσο πιο χαλαρη γινεται με καταλαβαινεις το παραμικρο στρες το παραμικρο ξερω οτι ειναι δυσκολο θα κανεις οτι σου λεει ο γιατρος εκεινη την στιγμη και τιποτα αλλο οταν φυγεις θα πας και θα ξαπλωσεις και οχι 5 μερες πανω απο βδομαδα θα ηθελα να εισαι στο κρεβατι επισης το παραμικρο βαρος και καμια δουλεια μονο τουαλετα και το να παιρνεις το νερο σου τωρα παμε στην ψυχολογια θελω οσες μερες εισαι ξαπλα κοριτσι μου να μην σκεφτεσαι το αποτελεσμα να μην αγχωνεσαι αυτη η εξεταση δεν θελει αγχος ειναι πολυ σημαντικο αυτο που σου λεω με καταλαβες δες ταινιες ελα εδω να μιλαμε για κουλια χαχαχαχαχα κανε οτι γουσταρεις αλλα οχι αγχος αυτα απο μενα ελπιζω εστω και λιγακι μονο να σε βοηθησα

Θα προσπαθησω να κανω το καλυτερο για το μωρο μου, βαρη δε το συζητω κ το νερο θα το εχω διπλα μου, μονο για τουαλετα θα σηκωνομαι κ αυτο πως το σκεφτομαι! Επισης με αγχωνει ο γυρισμος, ειμαστε σχετικα κοντα αλλα οι λακουβες..με 20 θα πηγαινουμε..μεχρι να ξαπλωσω στο κρεβατι μου φαινεται αιωνας! Εδω θα ειμαι να μιλαμε για κουλια! Πιστευεις οτι σε 1 εβδομαδα θα εχει φυγει ο κινδυνος; οχι οτι μετα θα κανω τιποτα απο βαρη κλπ αλλα για να βγω απο το σπιτι πχ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Θα προσπαθησω να κανω το καλυτερο για το μωρο μου, βαρη δε το συζητω κ το νερο θα το εχω διπλα μου, μονο για τουαλετα θα σηκωνομαι κ αυτο πως το σκεφτομαι! Επισης με αγχωνει ο γυρισμος, ειμαστε σχετικα κοντα αλλα οι λακουβες..με 20 θα πηγαινουμε..μεχρι να ξαπλωσω στο κρεβατι μου φαινεται αιωνας! Εδω θα ειμαι να μιλαμε για κουλια! Πιστευεις οτι σε 1 εβδομαδα θα εχει φυγει ο κινδυνος; οχι οτι μετα θα κανω τιποτα απο βαρη κλπ αλλα για να βγω απο το σπιτι πχ

τον γυρισμο μην τον φοβασαι κανε λιγο το καθισμα πισω και πες στον ανδρα σου να παει σιγα και στις λακουβες σιγα δεν θα παθεις απολυτως τιποτα επισης τουαλετα μπορεις να πηγαινεις ανετα και μην το σκεφτεσαι μετα απο μια εβδομαδα θα μπορουσα να σου πω οτι θα εχει φυγει ο μεγαλυτερος κινδυνος αν δεν εχεις αγχος ομως κοιτα μετα απο ενα μηνα θα μπορεις να κανεις οτι εκανες φανταζομαι ενταξει μην το παρατραβιξουμε χααχαχαχχα απλα θελω να εισαι ηρεμη αυτο ειναι πιο σημαντικο ακομα και απο τα βαρη η μητρα ειναι ευαισθητη στο αγχος ηρεμαααα για να σε καθυσηχασω στο λεω και στο υπαγραφω κιολας οτι το μωρο δνε εχει κατι απολυτως τιποτα για αυτο ειμαι σιγουρη κοριτσι μου εδω να στελνεις να με ρωτας οτι θες ενταξει επισης να παιρνεις μαγνησιο μετα ειναι πολυ καλο


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Giotitsa είπε:

τον γυρισμο μην τον φοβασαι κανε λιγο το καθισμα πισω και πες στον ανδρα σου να παει σιγα και στις λακουβες σιγα δεν θα παθεις απολυτως τιποτα επισης τουαλετα μπορεις να πηγαινεις ανετα και μην το σκεφτεσαι μετα απο μια εβδομαδα θα μπορουσα να σου πω οτι θα εχει φυγει ο μεγαλυτερος κινδυνος αν δεν εχεις αγχος ομως κοιτα μετα απο ενα μηνα θα μπορεις να κανεις οτι εκανες φανταζομαι ενταξει μην το παρατραβιξουμε χααχαχαχχα απλα θελω να εισαι ηρεμη αυτο ειναι πιο σημαντικο ακομα και απο τα βαρη η μητρα ειναι ευαισθητη στο αγχος ηρεμαααα για να σε καθυσηχασω στο λεω και στο υπαγραφω κιολας οτι το μωρο δνε εχει κατι απολυτως τιποτα για αυτο ειμαι σιγουρη κοριτσι μου εδω να στελνεις να με ρωτας οτι θες ενταξει επισης να παιρνεις μαγνησιο μετα ειναι πολυ καλο

Παιρνω 2 μαγνησια την ημερα ηδη τωρα θα δουμε κ τι θα μου πει, μου ειπε να παρω κ αμοξιλ του 1γρ. σημερα κατα τη 1 και μετα φανταζομαι προληπτικα θα το συνεχισω..νιωθω καλυτερα κ σκεφτομαι θετικα, το οφειλω στο μπεμπακο μου ο οποιος παρεπιπτοντως κανει τουμπες σημερα, ενα βουνο να αριστερα στην κοιλια, μαλλον ο κωλος του! Χαχαχα

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Παιρνω 2 μαγνησια την ημερα ηδη τωρα θα δουμε κ τι θα μου πει, μου ειπε να παρω κ αμοξιλ του 1γρ. σημερα κατα τη 1 και μετα φανταζομαι προληπτικα θα το συνεχισω..νιωθω καλυτερα κ σκεφτομαι θετικα, το οφειλω στο μπεμπακο μου ο οποιος παρεπιπτοντως κανει τουμπες σημερα, ενα βουβο να αριστερα στην κοιλια, μαλλον ο κωλος του! Χαχαχα

χαχχχαχχχχα εμενα εδω και μερες εχει κατσει με καποιο μελος στο δεξι μου πλευρο το πιανω αλλα απτοητος δεν το παιρνει χαχχαχααχαχα εσενα εχει τον κωλο σαν να σου λεει δεν με χεζετε ολοι σας χαχααχαχαχαχαχαχαχαχααχαχαχαχα

  • Χαχα 2

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

χαχχχαχχχχα εμενα εδω και μερες εχει κατσει με καποιο μελος στο δεξι μου πλευρο το πιανω αλλα απτοητος δεν το παιρνει χαχχαχααχαχα εσενα εχει τον κωλο σαν να σου λεει δεν με χεζετε ολοι σας χαχααχαχαχαχαχαχαχαχααχαχαχαχα

Χαχααχαχαχ να σαι καλα ρε Γιωτιτσα μου! Ε μα τον εχουμε πρηξει..κ μετα το πρωι που κοιμομουν στο πλαι εκει ηταν δεξι πλευρο, λεω δε μπορει ποσο πλαι εχει παει κ τον επιανα κ γω! Δεν υπαρχει αυτη η αισθηση! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Χαχααχαχαχ να σαι καλα ρε Γιωτιτσα μου! Ε μα τον εχουμε πρηξει..κ μετα το πρωι που κοιμομουν στο πλαι εκει ηταν δεξι πλευρο, λεω δε μπορει ποσο πλαι εχει παει κ τον επιανα κ γω! Δεν υπαρχει αυτη η αισθηση! 

ε μα καλα λεω χαχαααχααχα αυτο ειναι απτοητο εκει μεσα περναει ζωαρααααα αχχααχαχαχα να πω καμια βλακεια να γελασουμε αχχααχχαχα και ομως πανε πολυ πλευρο και εγω απο τα δεξια δεν κοιμαμαι φοβαμαι μην το πλακωσω χαααχχααχα


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

ε μα καλα λεω χαχαααχααχα αυτο ειναι απτοητο εκει μεσα περναει ζωαρααααα αχχααχαχαχα να πω καμια βλακεια να γελασουμε αχχααχχαχα και ομως πανε πολυ πλευρο και εγω απο τα δεξια δεν κοιμαμαι φοβαμαι μην το πλακωσω χαααχχααχα

Κ γω ολο αριστερα μονιμως! Ειχα ακουσει οτι ειναι κιολας καλυτερα να κοιμομαστε αριστερα οποτε καταλαβαινεις, ετσι θα παει 9 μηνες χαχαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Jennak83 said:

Κ γω ολο αριστερα μονιμως! Ειχα ακουσει οτι ειναι κιολας καλυτερα να κοιμομαστε αριστερα οποτε καταλαβαινεις, ετσι θα παει 9 μηνες χαχαχα

Καλησπέρα, 

Πετάγομαι από άλλο θέμα να πω απλά καλή επιτυχία. Σε νιώθω πλήρως μην ανησυχείς όλα θα πάνε καλά. Εγώ έκανα πριν 25 μέρες λήψη τροφοβλάστη που είχε και μεγαλύτερη επικινδυνότητα και πήγαν όλα σούπερ! Δεν είχα βέβαια εναλλακτική λόγω ηλικίας και ιστορικού αλλά ούτε ο γυναικολόγος μου ούτε ο γιατρός που την έκανε αγχώθηκαν καθόλου.

Εγώ που με φοβούνται και περισσότερο έκατσα ξάπλα 3 μέρες μόνο τουαλέτα πήγαινα, άλλες 2 μέρες τριγυρνούσα στο σπίτι χαλαρά και άλλες 2 βγήκα λίγο έξω χαλαρά πάλι. Μία εβδομάδα μετά πήγα δουλειά αλλά προσεκτικά. Μετά 15 μέρες μου είπαν ελαχιστοποιείται ο κίνδυνος και στον μήνα σα να μην έγινε.

Έπαιρνα buscopan plus, μαγνήσιο, zinadol για μία εβδομάδα και το μαγνήσιοx3 το έχω κρατήσει μέχρι σήμερα.

Η αγωνία είναι μεγάλη αλλά οι πιθανότητες να πάνε όλα καλά συντριπτικές και μόλις βγουν και τα καλά αποτελέσματα το συναίσθημα δεν περιγράφεται!

Καλή επιτυχία!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Κ γω ολο αριστερα μονιμως! Ειχα ακουσει οτι ειναι κιολας καλυτερα να κοιμομαστε αριστερα οποτε καταλαβαινεις, ετσι θα παει 9 μηνες χαχαχα

Ναι ρε κοριτσια κ εγω κυριως αριστερα κοιμαμαι αλλα πιανομαι η καημενη... Ποναει ο γοφος, ποναει το χερι που εχω κ θεμα, μουδιαζουν τα δαχτυλα.... Ε, τι να κανω, γυρναω κ λιγο απο την αλλη.... Χαχαχα.... 

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mishka είπε:

Καλησπέρα, 

Πετάγομαι από άλλο θέμα να πω απλά καλή επιτυχία. Σε νιώθω πλήρως μην ανησυχείς όλα θα πάνε καλά. Εγώ έκανα πριν 25 μέρες λήψη τροφοβλάστη που είχε και μεγαλύτερη επικινδυνότητα και πήγαν όλα σούπερ! Δεν είχα βέβαια εναλλακτική λόγω ηλικίας και ιστορικού αλλά ούτε ο γυναικολόγος μου ούτε ο γιατρός που την έκανε αγχώθηκαν καθόλου.

Εγώ που με φοβούνται και περισσότερο έκατσα ξάπλα 3 μέρες μόνο τουαλέτα πήγαινα, άλλες 2 μέρες τριγυρνούσα στο σπίτι χαλαρά και άλλες 2 βγήκα λίγο έξω χαλαρά πάλι. Μία εβδομάδα μετά πήγα δουλειά αλλά προσεκτικά. Μετά 15 μέρες μου είπαν ελαχιστοποιείται ο κίνδυνος και στον μήνα σα να μην έγινε.

Έπαιρνα buscopan plus, μαγνήσιο, zinadol για μία εβδομάδα και το μαγνήσιοx3 το έχω κρατήσει μέχρι σήμερα.

Η αγωνία είναι μεγάλη αλλά οι πιθανότητες να πάνε όλα καλά συντριπτικές και μόλις βγουν και τα καλά αποτελέσματα το συναίσθημα δεν περιγράφεται!

Καλή επιτυχία!

Ευχαριστω πολυ για τις πολυτιμες συμβουλες! Ποσο με βοηθας δε λεγεται! Και γω πιστευω οτι ολα καλα θα πανε, η Παναγια να μας βοηθησε ολες μας!

Just now, winspert είπε:

Ναι ρε κοριτσια κ εγω κυριως αριστερα κοιμαμαι αλλα πιανομαι η καημενη... Ποναει ο γοφος, ποναει το χερι που εχω κ θεμα, μουδιαζουν τα δαχτυλα.... Ε, τι να κανω, γυρναω κ λιγο απο την αλλη.... Χαχαχα.... 

Κ γω τα ιδια, αλλα κατα βαση κοιμαμαι αριστερα καλα δε θα παθουμε κ τιποτα αν κοιμηθουμε δεξια, ο γιατρος δε μου εχει αναφερει ποτε κατι τετοιο, απλα ειμαστε κ μεις...χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Κ γω τα ιδια, αλλα κατα βαση κοιμαμαι αριστερα καλα δε θα παθουμε κ τιποτα αν κοιμηθουμε δεξια, ο γιατρος δε μου εχει αναφερει ποτε κατι τετοιο, απλα ειμαστε κ μεις...χαχαχα

Χαχαχαχα, ακριβώς... Κ εμενα δεν μου το εχει πει ο γιατρος μου αλλα απο αυτα που διαβαζουμε προφανώς!!! Εγω σου έχω πει, το εχω παει ενα βημα παραπέρα... Τρεφομαι σαν διαβητικη χωρις να μου εχει πει κανείς οτι εχω θεμα... Βεβαια απο την αλλη φοβαμαι οτι θα ειχα ξεφυγει σε κιλα... Οποτε καλο μου κανω.... Χαχαχα 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Χαχαχαχα, ακριβώς... Κ εμενα δεν μου το εχει πει ο γιατρος μου αλλα απο αυτα που διαβαζουμε προφανώς!!! Εγω σου έχω πει, το εχω παει ενα βημα παραπέρα... Τρεφομαι σαν διαβητικη χωρις να μου εχει πει κανείς οτι εχω θεμα... Βεβαια απο την αλλη φοβαμαι οτι θα ειχα ξεφυγει σε κιλα... Οποτε καλο μου κανω.... Χαχαχα 

Κορίτσια αυτό με τον ύπνο είναι ας το πούμε μακακιες δηλαδή και δεξια και αριστερα και ανάσκελα μπορούμε να κοιμομαστε αν είναι δυνατόν απλα λένε ότι ο αριστερός τροπος είναι καλύτερος για την αιμάτωση πλακούντα αλλά εμένα δεν μου έχει πει ο γιατρός δεν κανει δηλαδή οκ δεν κανει δεξια δεν κανει ανάσκελα κανει μονο αριστερά αλλά μετα θα πιαστεις ε τι να κάνουμε να κοιμομαστε σε αιωρα δηλαδή; ε Οχι

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...