Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 58 λεπτά , Antonia_ είπε:

      Υπάρχει κ η επίκτητη θρομβοφιλια εκτός της κληρονομικής που είναι γονιδιακή. Εμένα η αιματολογος μου μου είπε ότι πέρα από αυτό που έχω που είναι γονιδιακό, πρέπει αν μείνω έγγυος ν κάνω εξετάσεις για επίκτητη θρομβοφιλια. Υπάρχει κ το αυτοάνοσο αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο που προκαλεί θρομβωσεις.

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1792

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, elpida20 είπε:

Πω κορίτσια έκανα μια βλακεια. Αντί να πάρω το ασβέστιο μου πήρα δεύτερο folidex για σημερα

Δεν εγινε κατι ελπιδακι μου... Ασε λιγη ωρα κ παρε κ το ασβεστιο σου... Δε νομιζω οτι υπαρχει κάποιο πρόβλημα. Δεν ειναι φαρμακα. Βιταμινες ειναι... Μακια. 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, tsilona είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Εγώ με τα φάρμακα δεν είμαι καθόλου τακτική δυστυχώς σ αυτή την εγκυμοσύνη, στην πρώτη ήμουν πολύ σωστή. Τώρα σκατουλες. Αχαχχα

Ουτε εγω ημουν....αλλα τωρα το βρηκα γιατι δεν θελω να αδικησω αυτη τη δευτερη εγκυμοσυνη! Θελω να την χαρω οπως και την πρωτη...

Σε μια εβδομαδα εχω β επιπεδου και μου φαινεται αιωνας ...

Καλημερα!!!

  • Μου αρέσει 2

verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Καλημέρα κορίτσια κ απο μενα... Υπέροχη μερα κ σημερα!!!!! @gogouli_& @Mamacita Alinaκαλα αποτελεσματα σήμερα!!!! Τι ωρα έχετε την εξεταση;;; 

 

Just now, Giotitsa είπε:

Καλημέρα αααα καλη επιτυχία @gogouli_ και @Mamacita Alinaνα σας πάνε όλα καλα

Καλημέρα κορίτσια μου! Ευχαριστούμε πολύ! Έχουμε και την @Farmakotriftena σήμερα. Εγώ 11 και η Αλινα το απογευματάκι, 4 νομίζω είπε χθες! Αχ είμαι να σκάσω από τη χαρά μου που θα τη δούμε ❤❤❤

9 ώρες πρίν, marioula1234 είπε:

ευχαριστω αγαπη μου

σε ευχαριστώ πολυ καλη μου! αν φαινεται λεει;;; τωρα θα ανεβασω φωτο :)

Ευχαριστώ γλυκια μου ♥️♥️♥️

να η μπεμπα μας ♥️♥️♥️10gla93.png

Αχ θεέ μου φατσούλα!!!! Λιώνω!!! Με το καλό αγάπη μου να το πάρεις στην αγκαλιά σου το νινακι σου❤❤❤

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 1

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, gogouli_ είπε:

 

Καλημέρα κορίτσια μου! Ευχαριστούμε πολύ! Έχουμε και την @Farmakotriftena σήμερα. Εγώ 11 και η Αλινα το απογευματάκι, 4 νομίζω είπε χθες! Αχ είμαι να σκάσω από τη χαρά μου που θα τη δούμε ❤❤❤

Αχ θεέ μου φατσούλα!!!! Λιώνω!!! Με το καλό αγάπη μου να το πάρεις στην αγκαλιά σου το νινακι σου❤❤❤

Α ναι την ξέχασα την @Farmakotriftena ποσά να θυμηθω και εγώ χαχαχχαχα

  • Μου αρέσει 2

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρααααα @gogouli_ @Mamacita Alina @Farmakotriftena  Με το καλό κοριτσάκια μου εύχομαι το βραδάκι να γεμίσει η σελίδα μόνο με ευχάριστα νέα νομίζω ότι οι ώρες περνάνε πιο δύσκολα από τις μέρες!!!!

  • Μου αρέσει 1

kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου, σας ευχαριστώ πολυ ολες! Αποφασισα να κανω την αμνιο, ελπιζω να εχω παρει τη σωστη αποφαση. Ολες αυτες τις μερες βασανιζομαι κ θα βασανιζομαι μεχρι να δω οτι ολα πηγαν καλα. Θα παμς σημερα το απογευμα.

Καλη επιτυχια σε ολα τα κοριτσια που εχουν β σημερα! Θα μπω να δω τα νεα σας φυσικα

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια μου καλημεραααα!!!! έχω στις 4 και με έχει φάει το άγχος. Οοοοτι κακό έχει να κάνει με τη β επιπέδου το μωράκι και εμένα το είδα στον ύπνο μου το βράδυ να φανταστείτε!!! Παναγία μου βάλε το χεράκι σου και ΟΛΕΣ εδώ μέσα (όχι μόνο στο θέμα μας) να κρατάμε γερά, τελειομηνα μωράκια!!!

Just now, Jennak83 είπε:

Κοριτσια μου, σας ευχαριστώ πολυ ολες! Αποφασισα να κανω την αμνιο, ελπιζω να εχω παρει τη σωστη αποφαση. Ολες αυτες τις μερες βασανιζομαι κ θα βασανιζομαι μεχρι να δω οτι ολα πηγαν καλα. Θα παμς σημερα το απογευμα.

Καλη επιτυχια σε ολα τα κοριτσια που εχουν β σημερα! Θα μπω να δω τα νεα σας φυσικα

Καλή σου επιτυχία κοριτσι μου. Όλα θα πάνε καλά θα δεις. Έχω στον κύκλο μου άπειρες κοπέλες που έκαναν αμνιο είτε λόγο ηλικίας απλώς είτε επειδή έβγαλε κάποιο θέμα η β επιπέδου. Περιττό να σου πω πως όλα είναι καλά και τώρα έχουν μωράκια. Όλα στη ζωή είναι ποσοστά!! Οπότε μην αγχώνεσαι έκανες το καλύτερο που θα μπορούσες σαν μανούλα με βάση αυτά που είχες ενημερωθεί και με βάση τον γιατρό σου. Οι υπόλοιπες θα είμαστε εδώ να περιμένουμε τα νέα σου και είμαι σίγουρη ότι θα είναι πολύ πολύ καλά!!

 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Κοριτσια μου καλημεραααα!!!! έχω στις 4 και με έχει φάει το άγχος. Οοοοτι κακό έχει να κάνει με τη β επιπέδου το μωράκι και εμένα το είδα στον ύπνο μου το βράδυ να φανταστείτε!!! Παναγία μου βάλε το χεράκι σου και ΟΛΕΣ εδώ μέσα (όχι μόνο στο θέμα μας) να κρατάμε γερά, τελειομηνα μωράκια!!!

Ολα θα πάνε τέλεια κορίτσι μου

Just now, Jennak83 είπε:

Κοριτσια μου, σας ευχαριστώ πολυ ολες! Αποφασισα να κανω την αμνιο, ελπιζω να εχω παρει τη σωστη αποφαση. Ολες αυτες τις μερες βασανιζομαι κ θα βασανιζομαι μεχρι να δω οτι ολα πηγαν καλα. Θα παμς σημερα το απογευμα.

Καλη επιτυχια σε ολα τα κοριτσια που εχουν β σημερα! Θα μπω να δω τα νεα σας φυσικα

Η Παναγια μαζί σου να πάνε όλα καλά κορίτσι μου αν θες να μου στελνεις π.μ να έχεις να μιλάς με κάποιον

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Κοριτσια μου, σας ευχαριστώ πολυ ολες! Αποφασισα να κανω την αμνιο, ελπιζω να εχω παρει τη σωστη αποφαση. Ολες αυτες τις μερες βασανιζομαι κ θα βασανιζομαι μεχρι να δω οτι ολα πηγαν καλα. Θα παμς σημερα το απογευμα.

Καλη επιτυχια σε ολα τα κοριτσια που εχουν β σημερα! Θα μπω να δω τα νεα σας φυσικα

Καλή επιτυχία σου εύχομαι κορίτσι μου μν φοβάσαι για τπτ όλα θα πάνε τέλεια θετική σκέψη μόνο χρειάζεται σε οδηγεί το ένστικτό σου και αυτό τις περισσότερες φορές είναι ο καλύτερος σύμβουλος.Θα περιμένουμε τα νέα σου.....Φιλάκια πολλά!!!!


kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Ολα θα πάνε τέλεια κορίτσι μου

Η Παναγια μαζί σου να πάνε όλα καλά κορίτσι μου αν θες να μου στελνεις π.μ να έχεις να μιλάς με κάποιον

Ευχαριστω κοριτσι μου, να εισαι καλα.. @minxri@Mamacita Alina και ολα τα κοριτσια..μου δινετε κουραγιο. Πρεπει να φτιαξω την ψυχολογια μου γιατι με κλαμματα δε γινεται δουλεια. Θα σας πω νεοτερα αργα το απογευμα, σας αγαπω κ σας ευχαριστω ολες! Νιωθω την αγωνια σας σημερα, αλλα πιστευω οτι το απογευμα μονο ευχαριστα θα εχουμε να πουμε! Για εμενα βεβαια τα ευχαριστα θα ερθουν την Παρασκευη και ελπιζω απο Κυριακη ο οποιος κινδυνος να εχει απομαμρυνθει, εχω σκοπο να την βγαλω κρεβατι κ μονο τουλαχιστον για 5 μερες.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλή μας επιτυχία! Εγώ έχω στις 3.15. Δεν μπορώ να πω πως είμαι καλά. Φοβάμαι βασικά. Επειδή όλο προβλήματα βγαίνουν και αγχώνομαι. Μακάρι να έχω να σας πω μόνο καλά νέα.

@jennaki83 καλή επιτυχία κορίτσι μου! Όλα καλά να πάνε!!

  • Μου αρέσει 2

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...