Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 25 λεπτά , Kiddo είπε:

      Μπράβο κοριτσάκι μου! Είσαι και επίσημα έγκυος!! Χορταστικους διπλασιασμους εύχομαι!!

      Μη συγκρίνεις, κάθε κύημα είναι διαφορετικό ακόμα και στην ίδια γυναίκα!! Πολλοί μπορεί να είναι οι παράγοντες, για αυτό άλλωστε δίνουν τόσο μεγάλο εύρος φυσιολογικών τιμών στην εξέταση της χοριακής! Για την ώρα είναι πολύ καλή η τιμή της και να θυμάσαι ότι θέλουμε αύξηση τουλάχιστον 60% σε 72 ώρες..!

      Να σου πάνε όλα κατ'ευχήν γλυκιά μου!!🙏🙏🙏

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μακάρι να βγεις αληθινή ❤️

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Nikoleta... είπε:

Δηλαδή τι τρως περίπου για διατροφή;

Δεν τρώω πατάτες ζυμαρικα οχι χυμούς Οχι ζάχαρη ψωμί ολικής τυρί χωρίς λιπαρά τα τρώω  Οχι γάλατα γιαούρτια ναι και τηγανητό δεν μου έχει μέσα καθόλου σπάνια μονο άυτα

Επεξεργάστηκαν by Giotitsa

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikoleta... είπε:

Δηλαδή τι τρως περίπου για διατροφή;

Κι εγώ μέχρι το 120 έκανα κορίτσι μου. Πιστεύω κι εγώ ότι θα σου πει να κάνεις διατροφή για διαβητικούς. Τα κορίτσια μας εδώ θα σε κατατοπισουν καλύτερα, εγώ δε γνωρίζω πολλά! Μίλα πάντως με το γιατρό σου, μπορεί να σε παραπέμψει και σε ενδοκρινολογο για να σου δώσει ειδική διατροφή!

πρίν από 44 λεπτά , tsilona είπε:

Καλημέρα χοντρουλες μου. Τρώω πρωινό το μαύρο μου ψωμί :roll: με κοτόπουλο κ κασερι χαμηλών κλπ κλπ. 

Εγω δεν ξέρω πότε θα γεννήσω.αυτο με ρώτησε και ο άντρας μου. Πότε το κόβεις να γεννήσεις; να βάλω την αδεια να κλείσω κ αεροπλάνο. Με δουλεύεις άνθρωπε μου; αχαχχα. 

Εσείς που θα γεννήσετε πρόγραμματισμενα, πειτε μας ημερομηνία πάνω κάτω καλέ! 

Πητ έχω 05/10 αλλά πιστεύω ότι θα γεννήσω τέλος Σεπτεμβρίου χαχαχα!

Αν δεν προκύψει το οτιδήποτε πάμε για φυσιολογικό τοκετό. Επίσης θέλω να κάνω επισκληριδιο, αν και τη φοβάμαι! Κορίτσια όσες έχετε κάνει, πονάει πολύ;;


EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα μέχρι 120 όχι παραπάνω. Θεωρώ ότι θα σε στείλει σε ενδοκρινολογο για μέτρησεις κ διατροφή. 

Γένναει η φιλενάδα μου. Με πήρε ο άντρας της, μη μας ψάχνεις, σπασαν τα νερά!!! Αχ κ στα δικά μας!!! 

Εγω εχω πητ 27 Σεπτεμβρίου. Αν με ρωτάτε ιδανικα θα θελα να γεννήσω στο νερό αλλά δεν παίζει τέτοια φάση στο vbac(εκτος κ αν άλλαξε κάτι κ δεν το μαθα ακόμα). Επίσης ο γιατρός μου χρησιμοποιεί μια εισπνεόμενη αναισθησία, που μάλλον αυτό θα κάνω. Πιθανολογώ ότι είναι σαν να πας σε coffee shop. Αχαχαχαχαχχα

@gogouli_ στην 1η μου με κτ έκανα ραχιαια. Όχι δεν πόνεσα καθόλου. 

  • Χαχα 4

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikoleta... είπε:

Καλημέρα! Βγήκαν χθες τα αποτελέσματα της καμπύλης σακχάρου με γλυκόζη 75 gr:

0'      :      86       <  92 (αυτή είναι καλή νομίζω)

60'    :    201      < 180 (αυτή είναι 21 πιο πάνω)

120'  :   153       < 153 (αυτή είναι στο όριο)

180'  :   160        <140 (αυτή είναι 20 πιο πάνω)

Πώς την βλέπετε; Είναι πολύ χάλια; Πρέπει να κάνω διατροφή; Θα πάρω και τον γιατρό να τον ρωτήσω.

Σας πήραν αίμα κι εσάς 4 φορές; Ή κάνατε μέχρι τα 120';

Διάβασα τώρα στο ίντερνετ ότι το στεγνωτήριο απολυμαίνει, γιατί στεγνώνει σε ειδικές θερμοκρασίες. Αλλά δεν ξέρω για βρεφικά ρούχα μήπως να ρωτήσεις παιδίατρο ή την μαία; Δεν ξέρω ποιος είναι κατάλληλος.

Εγω εκανα με τα 3 τρυπηματα κ τις 2 ωρες! 

Just now, gogouli_ είπε:

Κι εγώ μέχρι το 120 έκανα κορίτσι μου. Πιστεύω κι εγώ ότι θα σου πει να κάνεις διατροφή για διαβητικούς. Τα κορίτσια μας εδώ θα σε κατατοπισουν καλύτερα, εγώ δε γνωρίζω πολλά! Μίλα πάντως με το γιατρό σου, μπορεί να σε παραπέμψει και σε ενδοκρινολογο για να σου δώσει ειδική διατροφή!

Πητ έχω 05/10 αλλά πιστεύω ότι θα γεννήσω τέλος Σεπτεμβρίου χαχαχα!

Αν δεν προκύψει το οτιδήποτε πάμε για φυσιολογικό τοκετό. Επίσης θέλω να κάνω επισκληριδιο, αν και τη φοβάμαι! Κορίτσια όσες έχετε κάνει, πονάει πολύ;;

Εγω πητ 3/10 πολυ κοντα ειμαστε! Η αδερφη μου εκανε μου ειπε οτι δε πονεσε κ μετα δε νιωθεις τιποτα μου ειπε απο τους πονους, ηρεμεις..γιατι πριν πονουσε πολυ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Α κ όσον αφορά την αποστείρωση... Το στεγνωτήριο ναι αποστειρώνει λένε. Εγώ τα βγαζα στον ήλιο για στέγνωμα, δε σιδερωσα τπτ της μικρής γτ την έπαιρνα αγκαλιά, τα ρούχα μου δεν τ αποστειρωνα, τις νυχτικες δεν τις σιδερωσα ποτέ , την ξαπλωνα στο σεντόνι μου, δεν το αποστειρωνα. 

Ο παιδίατρος που ναι χαλαρός με είπε να μην τρελαίνομαι με αποστείρωσεις κλπ, αλλά κ γω χαλαρή ειμαι

  • Μου αρέσει 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 12/7/2019 at 2:31 ΠΜ, Mamacita Alina είπε:

Και είχα στο νου μου αν ειναι καποια απο αυτα τα μερη και δεν ειχα ιντερνετ να μπω να δω αν ειστε καλα!!! Γωγούλι μου.... δεν μας λες δυσαρεστα!! Μας λλες ευχαριστα!!! Ναι φοβηθηκες και ναι θα αργησεις να το ξεπερασεις αλλα δοξα τον Θεο εισαι εδω αναμεσα μας μάς γράφεις τι συναίβει και το κουτσούνι σου ειναι στη θεση του.... μη το σκεφτεσαι λοιπον σαν δυσαρεστο τα σιδερα οπως λεει και η τσιλονα φτιαχνουν... ενα αμαξι ειναι απωλεια ειδικα αν δε μπορεις αμεσα να το φτιαξεις ή να το αντικαταστησεις αλλα εισαστα τυχεροι μεσα στην ατυχια σας... κλειστο στις κακες εμπειριες και σκεψου οτι εχετε φυλακα αγγελο... διοτι εχουμε ακουσει τραγικα πραγματα αυτο το 2 μερο.... σε φιλω... ολα ειναι καλα αγαπημενη μου... κοριτσια προσεχετεεεε και μπειτε ολες να δηλωσετε παρουσια διοτι ανησυχω κι ας το δω του χρονου λογο σκ@το ιντερετ

Παρουσα!

Εξαφανιστηκα λιγο γιατι εδω και μια βδομάδα ειμαι στο νησι του αντρα μου, σε ενα χωριο...Αν και δεν πολυσυμπαθω τα πεθερικα, δεν με χαλαει που ειμαι ξαπλα ολη μερα στο σπιτι ή σε παραλία, δε με αφηνουν να κουνησω ουτε το μικρο μου δαχτυλακι και κυνηγανε και το μωρο...εγω μονο το κοιμιζω και ξαναπεφτω κι εγω για υπνο! Θα μεινω αλλη μια εβδομαδα και το μονο που σκεφτομαι ειναι οτι ειναι ευκαιρια να ξεκουραστω και να πτοσεξω με τα σηκωματα γιατι μετα παλι στο σπιτι μου δεν θελω να σκεφτομαι τι με περιμενει...

Εχω σκοπο να ξεσκαρταρω τα ρουχα του πρωτου να δω τι θα βγαλω για την μπεμπα, να τα πλυνω να τα σιδερωσω και να τα εχω ετοιμα...μετα να παω να παρω κανενα κοριτσιστικο ρουχαλακι. Και σε κανεναν μηνα να φτιαξω και τη βαλιτσα του μαιευτηριου...αισιως στο 3ο τριμηνο κι εγω...

Ειδα λιγο αιμα χθες το πρωι αλλα ειπα να μη δωσω εμφαση μια και το ελεγξα και δεβ ξαναειδα. Σκεφτηκα μηπως να παω σε κανεναν γιατρο εδω γιατι επιστρεφω σε μια εβδομαδα κι ενω επρεπε να γινει στις 14 η εξεταση του μηνα εχω κλεισει ραντεβου για 23.

Επισης η μπεμπα εδω και 3-4 μερες εχει απιστευτη κινητικοτητα. Τοτε ηταν, πριν 3 μερες δλδ που ενιωσα να κινειται λιγο περιεργα, η κοιλια μου περα δωθε, κατι σαν τρανταγμα και αυτο ηταν...μετα αρχισα να τη νιωθω πιο ψηλα και πιο εντονα. Λετε να γυρισε?? Εμενα αυτο που ηρθε στο μυαλο εκεινη την ωρα..

Ειχα κανει κι εγω την καμπυλη μου πριν φυγω διακοπες αν θυμαστε σας το ειχα πει...αποτελεσματα...75-125-76 (ειχα φαει και 2 πιατα μακαρονια το προηγουμενο βραδυ) δεν εχω παει να δει τα αποτελεσματα ο γυναικολογος γιατι δεν προλαβα, αλλα νομιζω καλα δεν ειναι??

@gogouli_ μου ελπιζω να ξεπερασεις συντομα το σοκ! Δεν ηταν και λιγο αυτο που περασες.... μη σκεφτεσαι τι θα μπορουσε να ειχε γινει...σκεψου οτι ειστε ολοι καλα και δες το σαν θετικο...

  • Ευχαριστώ 1

verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evangeliaa είπε:

Παρουσα!

Εξαφανιστηκα λιγο γιατι εδω και μια βδομάδα ειμαι στο νησι του αντρα μου, σε ενα χωριο...Αν και δεν πολυσυμπαθω τα πεθερικα, δεν με χαλαει που ειμαι ξαπλα ολη μερα στο σπιτι ή σε παραλία, δε με αφηνουν να κουνησω ουτε το μικρο μου δαχτυλακι και κυνηγανε και το μωρο...εγω μονο το κοιμιζω και ξαναπεφτω κι εγω για υπνο! Θα μεινω αλλη μια εβδομαδα και το μονο που σκεφτομαι ειναι οτι ειναι ευκαιρια να ξεκουραστω και να πτοσεξω με τα σηκωματα γιατι μετα παλι στο σπιτι μου δεν θελω να σκεφτομαι τι με περιμενει...

Εχω σκοπο να ξεσκαρταρω τα ρουχα του πρωτου να δω τι θα βγαλω για την μπεμπα, να τα πλυνω να τα σιδερωσω και να τα εχω ετοιμα...μετα να παω να παρω κανενα κοριτσιστικο ρουχαλακι. Και σε κανεναν μηνα να φτιαξω και τη βαλιτσα του μαιευτηριου...αισιως στο 3ο τριμηνο κι εγω...

Ειδα λιγο αιμα χθες το πρωι αλλα ειπα να μη δωσω εμφαση μια και το ελεγξα και δεβ ξαναειδα. Σκεφτηκα μηπως να παω σε κανεναν γιατρο εδω γιατι επιστρεφω σε μια εβδομαδα κι ενω επρεπε να γινει στις 14 η εξεταση του μηνα εχω κλεισει ραντεβου για 23.

Επισης η μπεμπα εδω και 3-4 μερες εχει απιστευτη κινητικοτητα. Τοτε ηταν, πριν 3 μερες δλδ που ενιωσα να κινειται λιγο περιεργα, η κοιλια μου περα δωθε, κατι σαν τρανταγμα και αυτο ηταν...μετα αρχισα να τη νιωθω πιο ψηλα και πιο εντονα. Λετε να γυρισε?? Εμενα αυτο που ηρθε στο μυαλο εκεινη την ωρα..

Ειχα κανει κι εγω την καμπυλη μου πριν φυγω διακοπες αν θυμαστε σας το ειχα πει...αποτελεσματα...75-125-76 (ειχα φαει και 2 πιατα μακαρονια το προηγουμενο βραδυ) δεν εχω παει να δει τα αποτελεσματα ο γυναικολογος γιατι δεν προλαβα, αλλα νομιζω καλα δεν ειναι??

@gogouli_ μου ελπιζω να ξεπερασεις συντομα το σοκ! Δεν ηταν και λιγο αυτο που περασες.... μη σκεφτεσαι τι θα μπορουσε να ειχε γινει...σκεψου οτι ειστε ολοι καλα και δες το σαν θετικο...

Τα αποτελέσματα είναι τέλεια της καμπύλης αλλά για το αίμα δεν θα το αφηνα καθόλου αγάπη πήγαινε να δεις μηπως κάτι είναι με τον τράχηλο και τιποτα να μην είναι Οχι δεν θα το αφηνα καθόλου

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , tsilona είπε:

 

@gogouli_ στην 1η μου με κτ έκανα ραχιαια. Όχι δεν πόνεσα καθόλου. 

Κοριτσακι μου, μπορεις να με ενημερωσεις λιγο για τη ραχιαια; Ισχυει που λενε οτι για πολλες ωρες δεν κανει να σκυψεις το κεφαλι κ πρεπει να ειναι στην ιδια ευθεια με το σωμα; Εχει καποιον κίνδυνο σαν ναρκωση; Ποτε σηκωθηκες; 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , Giotitsa είπε:

Δεν τρώω πατάτες ζυμαρικα οχι χυμούς Οχι ζάχαρη ψωμί ολικής τυρί χωρίς λιπαρά τα τρώω  Οχι γάλατα γιαούρτια ναι και τηγανητό δεν μου έχει μέσα καθόλου σπάνια μονο άυτα

Εγώ είμαι πολύ του μακαρονιού και της πατάτας και μ' αρέσουν τα τηγανητά. Και κάθε πρωί τρώω τοστ (όχι ολικής) με 1 ποτήρι γάλα. Άρα τρώω όλ' αυτά που δεν πρέπει. Βέβαια τώρα πρόσεχα πιο πολύ που είμαι έγκυος, αλλά και πάλι χάλια η καμπύλη σακχάρου....

πρίν από 41 λεπτά , gogouli_ είπε:
1 hour ago, Nikoleta... είπε:

Δηλαδή τι τρως περίπου για διατροφή;

Κι εγώ μέχρι το 120 έκανα κορίτσι μου. Πιστεύω κι εγώ ότι θα σου πει να κάνεις διατροφή για διαβητικούς. Τα κορίτσια μας εδώ θα σε κατατοπισουν καλύτερα, εγώ δε γνωρίζω πολλά! Μίλα πάντως με το γιατρό σου, μπορεί να σε παραπέμψει και σε ενδοκρινολογο για να σου δώσει ειδική διατροφή!

Ναι μάλλον θα μου πει για διατροφή. Λέω να πάρω τον γιατρό την Δευτέρα τηλέφωνο, για να μην τον ενοχλήσω στο Σαββατοκύριακο, ελπίζω να μην είναι κάτι σοβαρό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Nikoleta... είπε:

Εγώ είμαι πολύ του μακαρονιού και της πατάτας και μ' αρέσουν τα τηγανητά. Και κάθε πρωί τρώω τοστ (όχι ολικής) με 1 ποτήρι γάλα. Άρα τρώω όλ' αυτά που δεν πρέπει. Βέβαια τώρα πρόσεχα πιο πολύ που είμαι έγκυος, αλλά και πάλι χάλια η καμπύλη σακχάρου....

Δυστηχως αγάπη τι να κάνουμε θυσίες χαχα εγώ το Εχω ρυθμίσει καλά αφού τις περισσότερες φορες Εχω υπογλυκαιμία 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Εγω εκανα με τα 3 τρυπηματα κ τις 2 ωρες! 

Καλά απ' ότι βλέπω μόνο εγώ έκανα 3 ώρες και μου πήραν αίμα 4 φορές.

Just now, Giotitsa είπε:

Δυστηχως αγάπη τι να κάνουμε θυσίες χαχα εγώ το Εχω ρυθμίσει καλά αφού τις περισσότερες φορες Εχω υπογλυκαιμία 

Αχ τι να κάνω 3 μήνες μείνανε θα κάνω θυσίες.....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikoleta... είπε:

Εγώ είμαι πολύ του μακαρονιού και της πατάτας και μ' αρέσουν τα τηγανητά. Και κάθε πρωί τρώω τοστ (όχι ολικής) με 1 ποτήρι γάλα. Άρα τρώω όλ' αυτά που δεν πρέπει. Βέβαια τώρα πρόσεχα πιο πολύ που είμαι έγκυος, αλλά και πάλι χάλια η καμπύλη σακχάρου....

Ναι μάλλον θα μου πει για διατροφή. Λέω να πάρω τον γιατρό την Δευτέρα τηλέφωνο, για να μην τον ενοχλήσω στο Σαββατοκύριακο, ελπίζω να μην είναι κάτι σοβαρό.

Κορίτσι μου, πιστεύω είναι οργανικό. Μια φίλη που παρουσίασε διαβήτη κύησης είναι μικροκαμωμένη και πρόσεχε τόσο πολύ τη διατροφή της από την πρώτη μέρα που έμαθε για την εγκυμοσύνη. Ενώ πχ εγώ δεν προσέχω καθόλου! Συν τοις άλλοις μόλις γεννήσεις θα περάσει. Σκέψου τη θετική πλευρά, θα προσέχεις και δε θα βάλεις πολλά κιλά στο τελευταίο τρίμηνο χαχαχα! 

Just now, Giotitsa είπε:

Δυστηχως αγάπη τι να κάνουμε θυσίες χαχα εγώ το Εχω ρυθμίσει καλά αφού τις περισσότερες φορες Εχω υπογλυκαιμία 

Να προσέχεις και την υπογλυκαιμία κορίτσι μου όμως, είναι ύπουλη!

Just now, Evangeliaa είπε:

Παρουσα!

Εξαφανιστηκα λιγο γιατι εδω και μια βδομάδα ειμαι στο νησι του αντρα μου, σε ενα χωριο...Αν και δεν πολυσυμπαθω τα πεθερικα, δεν με χαλαει που ειμαι ξαπλα ολη μερα στο σπιτι ή σε παραλία, δε με αφηνουν να κουνησω ουτε το μικρο μου δαχτυλακι και κυνηγανε και το μωρο...εγω μονο το κοιμιζω και ξαναπεφτω κι εγω για υπνο! Θα μεινω αλλη μια εβδομαδα και το μονο που σκεφτομαι ειναι οτι ειναι ευκαιρια να ξεκουραστω και να πτοσεξω με τα σηκωματα γιατι μετα παλι στο σπιτι μου δεν θελω να σκεφτομαι τι με περιμενει...

Εχω σκοπο να ξεσκαρταρω τα ρουχα του πρωτου να δω τι θα βγαλω για την μπεμπα, να τα πλυνω να τα σιδερωσω και να τα εχω ετοιμα...μετα να παω να παρω κανενα κοριτσιστικο ρουχαλακι. Και σε κανεναν μηνα να φτιαξω και τη βαλιτσα του μαιευτηριου...αισιως στο 3ο τριμηνο κι εγω...

Ειδα λιγο αιμα χθες το πρωι αλλα ειπα να μη δωσω εμφαση μια και το ελεγξα και δεβ ξαναειδα. Σκεφτηκα μηπως να παω σε κανεναν γιατρο εδω γιατι επιστρεφω σε μια εβδομαδα κι ενω επρεπε να γινει στις 14 η εξεταση του μηνα εχω κλεισει ραντεβου για 23.

Επισης η μπεμπα εδω και 3-4 μερες εχει απιστευτη κινητικοτητα. Τοτε ηταν, πριν 3 μερες δλδ που ενιωσα να κινειται λιγο περιεργα, η κοιλια μου περα δωθε, κατι σαν τρανταγμα και αυτο ηταν...μετα αρχισα να τη νιωθω πιο ψηλα και πιο εντονα. Λετε να γυρισε?? Εμενα αυτο που ηρθε στο μυαλο εκεινη την ωρα..

Ειχα κανει κι εγω την καμπυλη μου πριν φυγω διακοπες αν θυμαστε σας το ειχα πει...αποτελεσματα...75-125-76 (ειχα φαει και 2 πιατα μακαρονια το προηγουμενο βραδυ) δεν εχω παει να δει τα αποτελεσματα ο γυναικολογος γιατι δεν προλαβα, αλλα νομιζω καλα δεν ειναι??

@gogouli_ μου ελπιζω να ξεπερασεις συντομα το σοκ! Δεν ηταν και λιγο αυτο που περασες.... μη σκεφτεσαι τι θα μπορουσε να ειχε γινει...σκεψου οτι ειστε ολοι καλα και δες το σαν θετικο...

Ευχαριστώ πολύ Ευαγγέλια μου. Νιώθω ήδη καλύτερα σιγά σιγά. Με ένα μικρούλι ψυχολογικο, σήμερα που χάλασε ο καιρός και άστραφτε και έβρεχε πολύ, με έπιασε ένα σφίξιμο, ενώ μέχρι πρότινος ήμουν αναίσθητη, αλλά θα φύγει κι αυτό χαχα!

Απόλαυσε την ξεκούραση και την περιποίηση στο νησάκι, κάνε τα μπανακια σου και φόρτωσε μπαταρίες! Για το αίμα μόλις επιστρέψεις δες το, μην είναι τίποτα στον τράχηλο που είπε και η Γιώτα και χρειάζεσαι επιπλέον ξεκούραση!

πρίν από 25 λεπτά , Jennak83 είπε:

Εγω εκανα με τα 3 τρυπηματα κ τις 2 ωρες! 

Εγω πητ 3/10 πολυ κοντα ειμαστε! Η αδερφη μου εκανε μου ειπε οτι δε πονεσε κ μετα δε νιωθεις τιποτα μου ειπε απο τους πονους, ηρεμεις..γιατι πριν πονουσε πολυ..

Η ξαδέρφη μου που έκανε δεν πόνεσε, την έπιασε μόνο ένα τρέμουλο, που είπαν ότι προκαλείται κάποιες φορές από την επισκληριδιο.

Εσείς τι σκέφτεστε κορίτσια; Θα κάνετε; 

 

 

 


EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, gogouli_ είπε:

Κορίτσι μου, πιστεύω είναι οργανικό. Μια φίλη που παρουσίασε διαβήτη κύησης είναι μικροκαμωμένη και πρόσεχε τόσο πολύ τη διατροφή της από την πρώτη μέρα που έμαθε για την εγκυμοσύνη. Ενώ πχ εγώ δεν προσέχω καθόλου! Συν τοις άλλοις μόλις γεννήσεις θα περάσει. Σκέψου τη θετική πλευρά, θα προσέχεις και δε θα βάλεις πολλά κιλά στο τελευταίο τρίμηνο χαχαχα! 

Να προσέχεις και την υπογλυκαιμία κορίτσι μου όμως, είναι ύπουλη!

Ευχαριστώ πολύ Ευαγγέλια μου. Νιώθω ήδη καλύτερα σιγά σιγά. Με ένα μικρούλι ψυχολογικο, σήμερα που χάλασε ο καιρός και άστραφτε και έβρεχε πολύ, με έπιασε ένα σφίξιμο, ενώ μέχρι πρότινος ήμουν αναίσθητη, αλλά θα φύγει κι αυτό χαχα!

Απόλαυσε την ξεκούραση και την περιποίηση στο νησάκι, κάνε τα μπανακια σου και φόρτωσε μπαταρίες! Για το αίμα μόλις επιστρέψεις δες το, μην είναι τίποτα στον τράχηλο που είπε και η Γιώτα και χρειάζεσαι επιπλέον ξεκούραση!

Η ξαδέρφη μου που έκανε δεν πόνεσε, την έπιασε μόνο ένα τρέμουλο, που είπαν ότι προκαλείται κάποιες φορές από την επισκληριδιο.

Εσείς τι σκέφτεστε κορίτσια; Θα κάνετε; 

 

 

 

Ναι αγάπη μέχρι 81 είναι οι τιμή που έχει πάει θα μιλήσω με τον ενδοκρινολόγο με αυτό να ξςρω τι να κάνω αν δω χαμηλή τιμή τρώω κάτι παραπανω και ανεβαίνει και όλα οκ

Just now, gogouli_ είπε:

Κορίτσι μου, πιστεύω είναι οργανικό. Μια φίλη που παρουσίασε διαβήτη κύησης είναι μικροκαμωμένη και πρόσεχε τόσο πολύ τη διατροφή της από την πρώτη μέρα που έμαθε για την εγκυμοσύνη. Ενώ πχ εγώ δεν προσέχω καθόλου! Συν τοις άλλοις μόλις γεννήσεις θα περάσει. Σκέψου τη θετική πλευρά, θα προσέχεις και δε θα βάλεις πολλά κιλά στο τελευταίο τρίμηνο χαχαχα! 

Να προσέχεις και την υπογλυκαιμία κορίτσι μου όμως, είναι ύπουλη!

Ευχαριστώ πολύ Ευαγγέλια μου. Νιώθω ήδη καλύτερα σιγά σιγά. Με ένα μικρούλι ψυχολογικο, σήμερα που χάλασε ο καιρός και άστραφτε και έβρεχε πολύ, με έπιασε ένα σφίξιμο, ενώ μέχρι πρότινος ήμουν αναίσθητη, αλλά θα φύγει κι αυτό χαχα!

Απόλαυσε την ξεκούραση και την περιποίηση στο νησάκι, κάνε τα μπανακια σου και φόρτωσε μπαταρίες! Για το αίμα μόλις επιστρέψεις δες το, μην είναι τίποτα στον τράχηλο που είπε και η Γιώτα και χρειάζεσαι επιπλέον ξεκούραση!

Η ξαδέρφη μου που έκανε δεν πόνεσε, την έπιασε μόνο ένα τρέμουλο, που είπαν ότι προκαλείται κάποιες φορές από την επισκληριδιο.

Εσείς τι σκέφτεστε κορίτσια; Θα κάνετε; 

 

 

 

Κόλλησε παλι τα νεύρα μου

Ρε κορίτσια ακούστε γενικά κακιά που έχει ο κόσμος προχθες είχα παει σε ενα φιλικό μας ζευγαρι και η κοπελα έχει δυο παιδάκια το ενα είναι αγοράκι και μου έδωσε ενα σωρό ρούχα πάνες αγκαλιας και κουβέρτες και ενα σωρό αλλά πράγματα μου είπε οτι είχε πει οτι ήθελε να τα δώσει σε μια αλλη κοπελα αλλά η αλλη της απάντησε..οτι εγώ στην κόρη μου τα θέλω όλα καινούργια και που ξέρω εγωω τι έχουν τα δικά σου παιδιά ρε αν είναι δυνατόν τι θα έχει το βρέφος λέγονται τέτοιες κουβέντες πείτε μου....


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, gogouli_ είπε:

Κορίτσι μου, πιστεύω είναι οργανικό. Μια φίλη που παρουσίασε διαβήτη κύησης είναι μικροκαμωμένη και πρόσεχε τόσο πολύ τη διατροφή της από την πρώτη μέρα που έμαθε για την εγκυμοσύνη. Ενώ πχ εγώ δεν προσέχω καθόλου! Συν τοις άλλοις μόλις γεννήσεις θα περάσει. Σκέψου τη θετική πλευρά, θα προσέχεις και δε θα βάλεις πολλά κιλά στο τελευταίο τρίμηνο χαχαχα! 

Να προσέχεις και την υπογλυκαιμία κορίτσι μου όμως, είναι ύπουλη!

Ευχαριστώ πολύ Ευαγγέλια μου. Νιώθω ήδη καλύτερα σιγά σιγά. Με ένα μικρούλι ψυχολογικο, σήμερα που χάλασε ο καιρός και άστραφτε και έβρεχε πολύ, με έπιασε ένα σφίξιμο, ενώ μέχρι πρότινος ήμουν αναίσθητη, αλλά θα φύγει κι αυτό χαχα!

Απόλαυσε την ξεκούραση και την περιποίηση στο νησάκι, κάνε τα μπανακια σου και φόρτωσε μπαταρίες! Για το αίμα μόλις επιστρέψεις δες το, μην είναι τίποτα στον τράχηλο που είπε και η Γιώτα και χρειάζεσαι επιπλέον ξεκούραση!

Η ξαδέρφη μου που έκανε δεν πόνεσε, την έπιασε μόνο ένα τρέμουλο, που είπαν ότι προκαλείται κάποιες φορές από την επισκληριδιο.

Εσείς τι σκέφτεστε κορίτσια; Θα κάνετε; 

 

 

 

Και η αδερφη μου ετρεμε πολυ, αλλα δε θυμαμαι σε ποια στιγμη γιατι εν τελει εκανε καισαρικη. Εγω θελω να κανω, εφοσον δεν παλευται ο πονος δηλ θα κανω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...