Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, marioula1234 είπε:

Αγάπη θα ανέβει το σίδηρο που θα πάει! Έτοιμο το δωματιάκι της μικρής ε; τελειαααα!!! 

Γογουλι μου τέλεια τα νέα της μικρής σου θα μείνω μόνο σε αυτό κούκλα μου προσπάθησε να ξεχάσεις αυτό που ζησατε και κάνε μόνο όμορφες σκέψεις ❤️

Καλή μου τι ωραία που τα λες και πόσο δίκιο έχεις! ❤️ 

Στην πεθερά ε; δεν πειράζει αγάπη να έχεις κ βοήθεια 

Αχ αγάπη καλά ψωνιααααα δεν υπάρχει αυτή η χαρά! Όταν ψωνίζεις Ρουχακια κ τα φαντάζεσαι φορεμένα στο νινι σου!!! 

Χαχαχα δεν υπάρχει λέμε η μικρή σου χαχαχ μόνο πάμε λέει χαχα

Έλεος με τη θεία... 

Όχι καλέ μη βιάζεσαι μόλις γεννήσεις να τα ετοιμάσεις χαχαχ καλεεε κάνε αρχή εγώ έχω ήδη πλύνεις κ σιδερωσει αρκετά ααα στην βαλίτσα έμεινε μόνο να τα βαλω

Έτσι να κουνιέται συνέχεια το ζουζούνι αγάπη μου και να χαίρεσαι κάθε στιγμή! ❤️ Να πας και για ψώνια θα σε ανεβάσει τόσο πολύ ψυχολογικα

Καλά έκανες κ έκανες τις ενεσουλες αγάπη πόσο εβδομάδων είσαι; ξεκινά ετοιμασιες θα ξεχάστεις κ θα περασει πιο ευχάριστα ο καιρός :)

Κορίτσια μου όμορφα καλημέρα από εμένα και να έχουμε όλες ένα πανέμορφο σαββατοκύριακο!!! 

Αγαπούλες εγώ έχω ήδη πλύνεις κ σιδερωσει πάρα πολλά ρουχαλάκια έμεινε μόνο να τα βάλω στη βαλίτσα αλλά θα το κάνω λίγο αργότερα αυτό προς το παρών ακόμη πλένω χαχαχ

Τη λίστα με τα του μωρού για το μαιευτήριο τα πήρα όλα μα όλα μέχρι κ το οινόπνευμα τις γάζες τα πάντα όλα... Τα δικά μ έμεινε να πάρω αν κ πήρα κάποια άλλα έχω ελλείψεις... Πρέπει να αρω νυχτικακια, επιθέματα στήθους και κάποια άλλα πραγματάκια! 

Έμειναν 2μηνες κ κάτι μέρες για τη γέννα... Πω πω νομίζω κοντευουμε εεεε;;;; για πείτε αν όλα κυλήσουν ομάδα κ δεν έχουμε κανένα πρόωρα κι ποια θα γεννήσει πρώτη;;; καλέ θα μπαίνουμε μια μια να λέμε ότι γεννήσαμε ε; κανονίστε μόλις γέννησετε να μην μπείτε ούτε να το πείτε αλίμονο σας χαχαχ

μάλλον εγώ αγάπη θα γέννησω πρωτη θα μπω νοσοκομείο 38 εβδομάδων θα κάνω εισαγωγή 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Το τικερακι μ λέει 89 μέρες ακόμη αλλά στην πραγματικότητα είναι 74 λόγω καισαρικής... 

Just now, Giotitsa είπε:

μάλλον εγώ αγάπη θα γέννησω πρωτη θα μπω νοσοκομείο 38 εβδομάδων θα κάνω εισαγωγή 

Και εγώ στις 38 αγάπη εκτός αν ερθει νωρίτερα... Ο μικρός είχε έρθει ακριβώς 37 εβδομαδων

  • Μου αρέσει 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

Το τικερακι μ λέει 89 μέρες ακόμη αλλά στην πραγματικότητα είναι 74 λόγω καισαρικής... 

Και εγώ στις 38 αγάπη εκτός αν ερθει νωρίτερα... Ο μικρός είχε έρθει ακριβώς 37 εβδομαδων

Ποπο τι είναι 74 μέρες τιποτα στην ουσία ετσι περνάει ο καιρός ρε ανυπομονω τόσο μα τόσο αλήθεια σου λέω ξέρεις ετσι δεν είναι ;


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Ποπο τι είναι 74 μέρες τιποτα στην ουσία ετσι περνάει ο καιρός ρε ανυπομονω τόσο μα τόσο αλήθεια σου λέω ξέρεις ετσι δεν είναι ;

Φυσικά και ξέρω αγάπη μου!!!! Εσύ θες λιγότερο από 74 μέρες ❤️


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

Φυσικά και ξέρω αγάπη μου!!!! Εσύ θες λιγότερο από 74 μέρες ❤️

Χαχχαχαχαζχαχαχαχχαχαα ωραία τοτε Ποπο τι υπνηλία είναι αυτή παλι χειρότερη και απο την αρχή θα βγάλω πουλιά απο το ξάπλα κο κο Κόκο Κόκο χαχαχχαχαχαχα

  • Χαχα 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα χοντρουλες μου. Τρώω πρωινό το μαύρο μου ψωμί :roll: με κοτόπουλο κ κασερι χαμηλών κλπ κλπ. 

Εγω δεν ξέρω πότε θα γεννήσω.αυτο με ρώτησε και ο άντρας μου. Πότε το κόβεις να γεννήσεις; να βάλω την αδεια να κλείσω κ αεροπλάνο. Με δουλεύεις άνθρωπε μου; αχαχχα. 

Εσείς που θα γεννήσετε πρόγραμματισμενα, πειτε μας ημερομηνία πάνω κάτω καλέ! 

  • Χαχα 2

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

Το τικερακι μ λέει 89 μέρες ακόμη αλλά στην πραγματικότητα είναι 74 λόγω καισαρικής... 

Και εγώ στις 38 αγάπη εκτός αν ερθει νωρίτερα... Ο μικρός είχε έρθει ακριβώς 37 εβδομαδων

αγαπημένη ορίσατε την πητ καισαρικης; εμεις ακομη!! Μου ειπε 38η αλλα 38η οντως ή 38η+3 ας πουμε; χαχαχα

Κοριτσααα... απορια βρε νοικοκυραδες.... μου ειπαν οτι αν υπαρχει στεγνωτηριο βαζεις εκει τα ρουχα του μωρου και δεν χρειαζονται σιδερο.... ισχυει; νιωθω οτι δε αποστειρωνονται αν δεν τα σιδερωσω... τι λετε; Καλημερα κιολας :P


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

αγαπημένη ορίσατε την πητ καισαρικης; εμεις ακομη!! Μου ειπε 38η αλλα 38η οντως ή 38η+3 ας πουμε; χαχαχα

Κοριτσααα... απορια βρε νοικοκυραδες.... μου ειπαν οτι αν υπαρχει στεγνωτηριο βαζεις εκει τα ρουχα του μωρου και δεν χρειαζονται σιδερο.... ισχυει; νιωθω οτι δε αποστειρωνονται αν δεν τα σιδερωσω... τι λετε; Καλημερα κιολας :P

Κοίτα κάνει προγραμματισμένες καισαρικες Τρίτη κ Πέμπτη εγώ θα μαι 38 ακριβώς ημέρα Πέμπτη οπότε μ είπε στις 26 Σεπτεμβρίου.. Εκτός απροόπτου βέβαια :)

ΚΚ εγώ πιστεύω πως θα είναι οκ στο στεγνωτηριο... Εγώ δεν έχω στεγνωτηριο οπότε πέφτει σίδερο χαχαχ


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

αγαπημένη ορίσατε την πητ καισαρικης; εμεις ακομη!! Μου ειπε 38η αλλα 38η οντως ή 38η+3 ας πουμε; χαχαχα

Κοριτσααα... απορια βρε νοικοκυραδες.... μου ειπαν οτι αν υπαρχει στεγνωτηριο βαζεις εκει τα ρουχα του μωρου και δεν χρειαζονται σιδερο.... ισχυει; νιωθω οτι δε αποστειρωνονται αν δεν τα σιδερωσω... τι λετε; Καλημερα κιολας :P

τα αφήνει τσαλακωμενα τα ρούχα το στεγνωτηριο αγάπη τώρα αν διώχνει τα μικρόβια δεν το ξέρω


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα! Βγήκαν χθες τα αποτελέσματα της καμπύλης σακχάρου με γλυκόζη 75 gr:

0'      :      86       <  92 (αυτή είναι καλή νομίζω)

60'    :    201      < 180 (αυτή είναι 21 πιο πάνω)

120'  :   153       < 153 (αυτή είναι στο όριο)

180'  :   160        <140 (αυτή είναι 20 πιο πάνω)

Πώς την βλέπετε; Είναι πολύ χάλια; Πρέπει να κάνω διατροφή; Θα πάρω και τον γιατρό να τον ρωτήσω.

Σας πήραν αίμα κι εσάς 4 φορές; Ή κάνατε μέχρι τα 120';

Just now, Mamacita Alina είπε:

Κοριτσααα... απορια βρε νοικοκυραδες.... μου ειπαν οτι αν υπαρχει στεγνωτηριο βαζεις εκει τα ρουχα του μωρου και δεν χρειαζονται σιδερο.... ισχυει; νιωθω οτι δε αποστειρωνονται αν δεν τα σιδερωσω... τι λετε; Καλημερα κιολας :P

Διάβασα τώρα στο ίντερνετ ότι το στεγνωτήριο απολυμαίνει, γιατί στεγνώνει σε ειδικές θερμοκρασίες. Αλλά δεν ξέρω για βρεφικά ρούχα μήπως να ρωτήσεις παιδίατρο ή την μαία; Δεν ξέρω ποιος είναι κατάλληλος.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikoleta... είπε:

Καλημέρα! Βγήκαν χθες τα αποτελέσματα της καμπύλης σακχάρου με γλυκόζη 75 gr:

0'      :      86       <  92 (αυτή είναι καλή νομίζω)

60'    :    201      < 180 (αυτή είναι 21 πιο πάνω)

120'  :   153       < 153 (αυτή είναι στο όριο)

180'  :   160        <140 (αυτή είναι 20 πιο πάνω)

Πώς την βλέπετε; Είναι πολύ χάλια; Πρέπει να κάνω διατροφή; Θα πάρω και τον γιατρό να τον ρωτήσω.

Σας πήραν αίμα κι εσάς 4 φορές; Ή κάνατε μέχρι τα 120';

Αγάπη ναι μου φαίνεται ότι πρεπει να κανεις διατροφή αυτά είναι τα όρια Οχι μέχρι το 120 μέτρησαν 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Giotitsa είπε:

Ποπο τι είναι 74 μέρες τιποτα στην ουσία ετσι περνάει ο καιρός ρε ανυπομονω τόσο μα τόσο αλήθεια σου λέω ξέρεις ετσι δεν είναι ;

Κοριτσια εγώ είμαι άσχετη οπότε θα ρωτήσω... Γιατί θα κάνετε καισαρική; εγώ ακόμη σκέφτομαι αν κάνω επισκληριδιο η αν αντέξω τον πόνο. Τρέμω για εκείνη την στιγμη


n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Αγάπη ναι μου φαίνεται ότι πρεπει να κανεις διατροφή αυτά είναι τα όρια Οχι μέχρι το 120 μέτρησαν 

Όχιιιιιιι. 5 πράγματα τρώω όλα κι όλα. Να δω πως θα κάνω διατροφή.....

Link to comment
Share on other sites

Just now, elpida20 είπε:

Κοριτσια εγώ είμαι άσχετη οπότε θα ρωτήσω... Γιατί θα κάνετε καισαρική; εγώ ακόμη σκέφτομαι αν κάνω επισκληριδιο η αν αντέξω τον πόνο. Τρέμω για εκείνη την στιγμη

Εγώ δεν ξςρω αν θα κάνω καισαρική θα προσπαθήσουμε με τον Γιατρό για φυσικο αν δεν μπορεσουμε θα πάμε για καισαρική επισκληριδιο δεν κανω που τούμπα να ερθει ο κόσμος κάτω τον πόνο τον αντεχεις μην ανυσηχεις 

Just now, Nikoleta... είπε:

Όχιιιιιιι. 5 πράγματα τρώω όλα κι όλα. Να δω πως θα κάνω διατροφή.....

Αχ και εγώ 5 πράγματα τρώω όλα και ολα αλλά κάνω διατροφή


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...