Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Ας τα πάρω απτην αρχή. 

Με τη ραχιαια δεν μ άφηναν να κουνάω το κεφάλι για να μη ζαλιστω νομίζω.  Γεννησα 12 το βράδυ κ με σηκώσαν, 9 το πρωί. 

Πάνες χρησιμοποιουσα τον πρώτο καιρό τα δείγματα που με δωσαν στο νοσοκομείο, κ έπειτα μέχρι να την βγάλουμε Λίντλ οι οποίες είναι πολύ οικονομικες κ πολύ καλές ποιοτικως

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 2

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Καλέ δεν εννοούσα να κάνει το σπίτι σούπερ μάρκετ. Να πάρει σιγά σιγά από κάθε μάρκα και να δοκιμάσει τι της κάνει εννοούσα και εγώ. :)Όσο για τα λοχεια, ανάλογα που θα γεννήσει η κάθε κοπέλα. Εμενα σε ιδιωτικό μου έδωσαν εκεί και εσώρουχα και Σερβιέτες ειδικές λοχειας. Οταν γύρισα σπίτι επειδή είχα κάνει καισαρική δεν είχα πολλά λοχεια και χρησιμοποίησα απλά τις σερβιετες μου. Πάντως πολύ καλά είναι τα εσώρουχα ακράτειας της τενα. Δεν ήξερα και εγώ και είχα αγοράσει. Τα φοράς και μετά σκουπίδια. Απλά αν ξέρεις ότι θα κάνεις καισαρική φρόντισε να είναι λίγο μεγάλο το νούμερο να μην σε σφίγγει. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, tsilona είπε:

Ας τα πάρω απτην αρχή. 

Με τη ραχιαια δεν μ άφηναν να κουνάω το κεφάλι για να μη ζαλιστω νομίζω.  Γεννησα 12 το βράδυ κ με σηκώσαν, 9 το πρωί. 

Πάνες χρησιμοποιουσα τον πρώτο καιρό τα δείγματα που με δωσαν στο νοσοκομείο, κ έπειτα μέχρι να την βγάλουμε Λίντλ οι οποίες είναι πολύ οικονομικες κ πολύ καλές ποιοτικως

Καλημερα κεφτεδακια μου. Εγώ πήρα ένα πακέτο σερβιέτες λοχίας νούμερο 5.θα γεννήσω σε νοσοκομείο οπότε έχω εξοπλιστεί με τα πάντα κυριολεκτικά. 

9 ώρες πρίν, Nikoleta... είπε:

Κι εγώ μικροκαμωμένη είμαι. Ναι μάλλον είναι οργανικό. Χαχαχα όντως να προσέξω λιγάκι γιατί σε μιά βδομάδα μπαίνω στο 3ο τρίμηνο και έχω βάλει ήδη 8,5 κιλά.

Τουλάχιστον να μείνει εκεί ο τράχηλος. Εμένα που ο γιατρός αρνείται να μου μετρήσει τον τράχηλο και δεν ξέρω σε τι κατάσταση είναι;

Εγώ αναγκαστικά θα πάω για ψώνια την Τετάρτη, γιατί πρέπει να καταλήξω σε καρότσι. Αλλά θέλω να πάω και για νυχτικιές με κουμπάκια για το μαιευτήριο και να πάρω κανένα φόρεμα για να φοράω τώρα που είναι μεγάλη η κοιλιά μου, γιατί δε μου κάνει τίποτα σχεδόν, αλλά όλο το αναβάλλω...

Ρε κοριτσια τι 8.5 κιλά και 3.5 και 10 λέτε; εγώ γιατί έβαλα 20 κιλά; και να πω ότι μου φαίνεται είμαι ακριβώς όπως πριν απλά με τεράστια κοιλιά φαλαινιτσας. Ουτς μπράτσα έβαλα ούτε μπούτια έβαλα έχω κι ένα χο τρο μπεμπάκι χιχιιχ


n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, elpida20 είπε:

Ρε κοριτσια τι 8.5 κιλά και 3.5 και 10 λέτε; εγώ γιατί έβαλα 20 κιλά; και να πω ότι μου φαίνεται είμαι ακριβώς όπως πριν απλά με τεράστια κοιλιά φαλαινιτσας. Ουτς μπράτσα έβαλα ούτε μπούτια έβαλα έχω κι ένα χο τρο μπεμπάκι χιχιιχ

Κι εγώ έχω μεγάλη κοιλιά. Νόμιζα ότι ήμουν η μόνη που έχω βάλει τόσα κιλά. Γιατί όλες οι άλλες έχουν βάλει πολύ πιο λίγα από μένα. Εσύ όμως αν θυμάμαι καλά είσαι και πιο μεγάλη βδομάδα από μένα. Εγώ το Σάββατο μπαίνω στον 7ο, δηλαδή στο 3ο τρίμηνο.

Τρως παραπάνω ποσότητα τώρα στην εγκυμοσύνη ή το ίδιο;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, elpida20 είπε:

Καλημερα κεφτεδακια μου. Εγώ πήρα ένα πακέτο σερβιέτες λοχίας νούμερο 5.θα γεννήσω σε νοσοκομείο οπότε έχω εξοπλιστεί με τα πάντα κυριολεκτικά. 

Ρε κοριτσια τι 8.5 κιλά και 3.5 και 10 λέτε; εγώ γιατί έβαλα 20 κιλά; και να πω ότι μου φαίνεται είμαι ακριβώς όπως πριν απλά με τεράστια κοιλιά φαλαινιτσας. Ουτς μπράτσα έβαλα ούτε μπούτια έβαλα έχω κι ένα χο τρο μπεμπάκι χιχιιχ

20 κιλά και να μην σου φαίνονται αποκλείεται αγάπη λίγο δύσκολο και δεν το λέω με ζήλια διότι εγώ Εχω πάρει 1,5 με 2 με το ζόρι και είμαι γενικά αδύνατη αλλά Οσο να ναι φαίνονται και εσενα 20 κιλά και δεν σου φαίνονται Οχι με τιποτα εκτός αν εχεις κανένα μεγαλο υψος κάπου τα εχεις πάρει αποκλείεται

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Nikoleta... είπε:

Κι εγώ έχω μεγάλη κοιλιά. Νόμιζα ότι ήμουν η μόνη που έχω βάλει τόσα κιλά. Γιατί όλες οι άλλες έχουν βάλει πολύ πιο λίγα από μένα. Εσύ όμως αν θυμάμαι καλά είσαι και πιο μεγάλη βδομάδα από μένα. Εγώ το Σάββατο μπαίνω στον 7ο, δηλαδή στο 3ο τρίμηνο.

Τρως παραπάνω ποσότητα τώρα στην εγκυμοσύνη ή το ίδιο;

Εγώ αύριο μπαίνω στην 29 εβδομάδα είμαστε λίγο μεγαλύτερες εμείς. Τους πρώτους 3 μήνες δεν έτρωγα τίποτα είχα αναγούλες. Μόλις μπήκα στον 4το άρχισα να τρώω αρκετά και συνέχειααα και έπινα και αναψυκτικά αρκετά γιατί δεν την πάλεβα. Κάπνιζα πολύ και τώρα που δεν καπνίζω το έριξα στο φαΐ.. Αλλά τώρα που μπήκα στον έβδομο άρχισα να τρώω πολύ λίγο.. Το καλό είναι ότι εδώ και δύο μήνες δεν βάζω κιλά έχω μείνει στα 20

Just now, Giotitsa είπε:

20 κιλά και να μην σου φαίνονται αποκλείεται αγάπη λίγο δύσκολο και δεν το λέω με ζήλια διότι εγώ Εχω πάρει 1,5 με 2 με το ζόρι και είμαι γενικά αδύνατη αλλά Οσο να ναι φαίνονται και εσενα 20 κιλά και δεν σου φαίνονται Οχι με τιποτα εκτός αν εχεις κανένα μεγαλο υψος κάπου τα εχεις πάρει αποκλείεται

Κοντουλα είμαι. Η αλήθεια είναι πως όλοι απορούν με το ποσό λεπτή δείχνω και γι αυτό φαίνεται και τεράστια η κοιλιά μου είμαι πολύ μικρό καμμένη.. Σε σημείο να μου μπαίνουν τα τζιν μου ακόμη τα χαμηλό Καβάλα δλδ.. Όσο παράξενο κι αν ακούγεται δεν μου φαίνονται τα κιλακια Χιχιχιχι τυχερή στάθηκα 


n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, elpida20 είπε:

Εγώ αύριο μπαίνω στην 29 εβδομάδα είμαστε λίγο μεγαλύτερες εμείς. Τους πρώτους 3 μήνες δεν έτρωγα τίποτα είχα αναγούλες. Μόλις μπήκα στον 4το άρχισα να τρώω αρκετά και συνέχειααα και έπινα και αναψυκτικά αρκετά γιατί δεν την πάλεβα. Κάπνιζα πολύ και τώρα που δεν καπνίζω το έριξα στο φαΐ.. Αλλά τώρα που μπήκα στον έβδομο άρχισα να τρώω πολύ λίγο.. Το καλό είναι ότι εδώ και δύο μήνες δεν βάζω κιλά έχω μείνει στα 20

Κοντουλα είμαι. Η αλήθεια είναι πως όλοι απορούν με το ποσό λεπτή δείχνω και γι αυτό φαίνεται και τεράστια η κοιλιά μου είμαι πολύ μικρό καμμένη.. Σε σημείο να μου μπαίνουν τα τζιν μου ακόμη τα χαμηλό Καβάλα δλδ.. Όσο παράξενο κι αν ακούγεται δεν μου φαίνονται τα κιλακια Χιχιχιχι τυχερή στάθηκα 

Αν δεν σε δω δεν σε πιστεύω χαχαχαχαχαχαχαχα πιο μικροκαμωμένη απο μένα στο αποκλειω με χίλια είμαι μινιον 1.52 με 67 κιλά τώρα ετσι νάνος χαχαχχαχαχαχ


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, elpida20 είπε:

Εγώ αύριο μπαίνω στην 29 εβδομάδα είμαστε λίγο μεγαλύτερες εμείς. Τους πρώτους 3 μήνες δεν έτρωγα τίποτα είχα αναγούλες. Μόλις μπήκα στον 4το άρχισα να τρώω αρκετά και συνέχειααα και έπινα και αναψυκτικά αρκετά γιατί δεν την πάλεβα. Κάπνιζα πολύ και τώρα που δεν καπνίζω το έριξα στο φαΐ.. Αλλά τώρα που μπήκα στον έβδομο άρχισα να τρώω πολύ λίγο.. Το καλό είναι ότι εδώ και δύο μήνες δεν βάζω κιλά έχω μείνει στα 20

Κοντουλα είμαι. Η αλήθεια είναι πως όλοι απορούν με το ποσό λεπτή δείχνω και γι αυτό φαίνεται και τεράστια η κοιλιά μου είμαι πολύ μικρό καμμένη.. Σε σημείο να μου μπαίνουν τα τζιν μου ακόμη τα χαμηλό Καβάλα δλδ.. Όσο παράξενο κι αν ακούγεται δεν μου φαίνονται τα κιλακια Χιχιχιχι τυχερή στάθηκα 

ή εχεις παρα πολυ καλό σωματοτυπο και τα παιρνεις ομορφα τα κιλα οποτε με την εγκυμοσυνη κιολας δε φαινεται οτι πηρες τοσα αλλα απλα οτι ειναι εγκυμονοκιλα και πρηξιμο, ή χαλασε η ζυγαρια και εχεις λιγοτερα ή ειναι πολυ ευγενικοι οι γυρω σου και φαινεται... Μιλαμε για 20 κιλα... οχι 10... Παχουλη 60 κιλα δεν εισσαι ουτως ή αλλως για να φαινεσαι παχουλη... εγω 60 κιλα ξεκινησα... διαφορα ομως να μη φαινεται οντως ειναι δυσκολο....

  • Χαχα 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Αν δεν σε δω δεν σε πιστεύω χαχαχαχαχαχαχαχα πιο μικροκαμωμένη απο μένα στο αποκλειω με χίλια είμαι μινιον 1.52 με 67 κιλά τώρα ετσι νάνος χαχαχχαχαχαχ

Εγώ είμαι 1.59 χιχιχι και ήμουν 48 κιλά τώρα είμαι 67 χιχιχι και ένα μοντέλο να ζηλεύετε αχαχαχα τι λέμε οι δόλιες και με έπιασε μια πείνα τωρα

Just now, Mamacita Alina είπε:

ή εχεις παρα πολυ καλό σωματοτυπο και τα παιρνεις ομορφα τα κιλα οποτε με την εγκυμοσυνη κιολας δε φαινεται οτι πηρες τοσα αλλα απλα οτι ειναι εγκυμονοκιλα και πρηξιμο, ή χαλασε η ζυγαρια και εχεις λιγοτερα ή ειναι πολυ ευγενικοι οι γυρω σου και φαινεται... Μιλαμε για 20 κιλα... οχι 10... Παχουλη 60 κιλα δεν εισσαι ουτως ή αλλως για να φαινεσαι παχουλη... εγω 60 κιλα ξεκινησα... διαφορα ομως να μη φαινεται οντως ειναι δυσκολο....

Δύσκολο η όχι και εγώ απορώ πολλές φορές έχω μια γιγάντιο κοιλιά αλλά ευτυχώς τα μποτάκια μου παραμένουν φιτ αχαχαχα να ναι καλά η μανούλα μου που μου δώσε το ωραίο κορμί της


n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, elpida20 είπε:

Εγώ είμαι 1.59 χιχιχι και ήμουν 48 κιλά τώρα είμαι 67 χιχιχι και ένα μοντέλο να ζηλεύετε αχαχαχα τι λέμε οι δόλιες και με έπιασε μια πείνα τωρα

Δύσκολο η όχι και εγώ απορώ πολλές φορές έχω μια γιγάντιο κοιλιά αλλά ευτυχώς τα μποτάκια μου παραμένουν φιτ αχαχαχα να ναι καλά η μανούλα μου που μου δώσε το ωραίο κορμί της

57 κιλά πρόσθεσα 10 κιλά


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Giotitsa είπε:

57 κιλά πρόσθεσα 10 κιλά

κι εγω 1.60 και εχω παρει 10 αλλα δε φαινεται... μονο κωλαρακι εκανα πραπανω... γενικα το σωμα μου δεν εχει αλλαξει και εχω μικρη κοιλια... εγω  ομω βλεπω διαορες σε μπουτκια βυζακια μαγουλακια και ας μου λενε που τα εβαλες.... αλλο δε φαινεται καθολου καθολου αλλο δε κανει μπαμ... εσενα φιλη υποθετω φαινεται...


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

κι εγω 1.60 και εχω παρει 10 αλλα δε φαινεται... μονο κωλαρακι εκανα πραπανω... γενικα το σωμα μου δεν εχει αλλαξει και εχω μικρη κοιλια... εγω  ομω βλεπω διαορες σε μπουτκια βυζακια μαγουλακια και ας μου λενε που τα εβαλες.... αλλο δε φαινεται καθολου καθολου αλλο δε κανει μπαμ... εσενα φιλη υποθετω φαινεται...

Φαίνεται ρε φιλη Αστα είμαι νάνος λέμε καλέ αχχαχαχα κοιτά πιο πολύ η κοιλιά κανει μπαμ μετα έρχεται ο βυζος ο κώλος οκ είναι τουρλωτος τα μπουτια δεν υπηρχαν και δεν υπαρχουν επισης μπράτσα Οχι απλα Εχω ανοίξει και φαίνεται είμαι μοντελο τι να λέμε τώρα χαχαχχαχαχχαχα

Επεξεργάστηκαν by Giotitsa

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βάλτε κοιλιοσελφι μανάρια!!!! 

Εγω δεν έβαλα τπτ, διατηρώ τη χαμένη δεκάδα απτους εμετούς.προσεχω γτ ξεκίνησα αρκετά άλλα κ λόγω σακχαρου. Περιμένω να γεννήσω θα σας πω εγώ τι θα κατεβάσω. Αχαχαχαχαχ

  • Χαχα 2

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ελπιδα στειλε το πριν και το μετα να πειστούμε...ξερω χεστηκες για τη γνωμη μας αλλα οντως ακούγεται απιστευτο. Εγω 1.70, ξεκινησα 66 κιλα κι εχω βαλει 5 και νομιζω πως φαινομαι μπογος. Κι αν δεν φαινομαι ετσι νιωθω τουλαχιστον. πρακτικα οσο πιο μικροκαμωμενη εισαι τοσο πιο πολυ σου φαινονται ακομα και τα λιγα κιλα...ποσο μαλλον τα 20!?!?!?!

Πω ρε φιλε! Η κοιλια μου πηγαινει περα δωθε αυτη τη στιγμη...τι κανει εκει μεσα η σουρτουκω?

Just now, tsilona είπε:

Βάλτε κοιλιοσελφι μανάρια!!!! 

Εγω δεν έβαλα τπτ, διατηρώ τη χαμένη δεκάδα απτους εμετούς.προσεχω γτ ξεκίνησα αρκετά άλλα κ λόγω σακχαρου. Περιμένω να γεννήσω θα σας πω εγώ τι θα κατεβάσω. Αχαχαχαχαχ

Μπραβο σου θα σπασεις το ρεκορ εσυ...

  • Χαχα 1

verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, elpida20 είπε:

Εγώ αύριο μπαίνω στην 29 εβδομάδα είμαστε λίγο μεγαλύτερες εμείς. Τους πρώτους 3 μήνες δεν έτρωγα τίποτα είχα αναγούλες. Μόλις μπήκα στον 4το άρχισα να τρώω αρκετά και συνέχειααα και έπινα και αναψυκτικά αρκετά γιατί δεν την πάλεβα. Κάπνιζα πολύ και τώρα που δεν καπνίζω το έριξα στο φαΐ.. Αλλά τώρα που μπήκα στον έβδομο άρχισα να τρώω πολύ λίγο.. Το καλό είναι ότι εδώ και δύο μήνες δεν βάζω κιλά έχω μείνει στα 20

Είσαι πιο προχωρημένη εσύ. Εγώ δεν είχα ποτέ αναγούλες. Μη σου πω τα πιο πολλά κιλά τα έβαλα στην αρχή. Αλλά τρώω ίδια ποσότητα με πριν μείνω έγκυος. Κι εγώ εδώ και 1 μήνα έχω μείνει στα 60 κιλά από τα 51,5 που ήμουν όταν ξεκίνησα. Έχω ύψος 1,60μ.

Εγώ εκτός από μεγάλη κοιλιά, έχω πρηστεί λίγο. Για παράδειγμα η βέρα μου δε μου μπαίνει από τον 3ο μήνα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...