Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Σχέση με τα πεθερικα μας!!!?


anemoni1989

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 675
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 ώρες πρίν, Μαρακι18 είπε:

Ακριβώς και εμένα η μητέρα μου δεν το λέω επειδή είναι μαμά μου αλλά σκίζεται για την γυναίκα του αδελφού μου όλη ημέρα εκεί να της μαγειρεύει να της έχει το παιδί όλα και την άλλη φορά που είχε πάει ο άνδρας μου σπίτι στους γονείς μου και δεν είχα πάει εγώ αμέσως σκίστηκε να του βάλει να φάει και ότι ήθελε στα όπα όπα  ....τώρα γιατί είναι έτσι η αλλη δεν ξέρω....

Αχ και εμενα η μανουλα  μου ετσι ειναι και ο μπαμπας μου!! Μένουμε πανω κατω και παροτι μαε βλεπουν καθε μερα, τα Χριστούγεννα που πηγαμε στο χωριο μου ολοι μαζι, μαγειρευε καθημερινα η μανα μου κοκορετσια, κοντοσουβλια, γλυκα κλπ, αλλο φαι το μεσημέρι, αλλο το βράδυ, λεφτα δε δεχτηκαν ποτε κλπ... Την Πρωτοχρονιά που πηγαμε στο χωριο του άντρα μου, το ακριβως αντίθετο!!! Πληρωσαμε εμεις κατι κρεατα που θελαμε να ψησουμε, αυτη μαγειρευε για τον γιοκα της οτι φαγητα ηθελε και εγω δεν τα φτιαχνω γτ δεν τα τρωω και εμενα μ ειχε χθεσινο και προχθεσινο φαγητό "για να μην το πεταξει"... Η μαλακισμενη... Και φυσικα αν θελαμε φαγητό το βράδυ, αουβλακι γτ η κυρία κουραζεται να βλέπει Τουρκικα ολη μερα και δεν προκαμνει να ναγειρεψει για τα παιδιά της που πανε μια στο τοσο!! 

Βλαμενη παιδι μου!!! Ασε!!! Στη γιορτή μου πτψτη φορά που ειμασταν ολοι μαζι, εψησε ψαρι γιατί νηστευαν αυτη και ο πεθερος μου, χωρίς να ρωτησουν αν εμεις θέλουμε κρέας! Εγω εν τ μεταξυ τα ψάρια δεν τα τρωω... Λιγο και με το ζόρι!!! 

Επισης ξεχασα να σας  πω πως την 1η χρονια που εκανα Χριστούγεννα στα πεθερικα μου την εβγαλα με σαλατα!!! Ναι ναι εκανα διαιτα γτ πολυ απλα με αφησε νηστικη!!!! Τρωνε σουπες και θεωρηαε αυτονόητο πως θα φαω και εγω!! Εγω εν τ μεταξυ σουπα δεν τρωω ουτε αρρωστη!!! Καιοταν της ειπα οτι δεν τρωω και ρωτησα αν εχει κατι αλλο μ ρωτησε με ειρωνεία "γτ εσεις τι τρωτε τα Χριστούγεννα"?? Ψήνουμε της απανταω!! Καλα και το Πασχα μ λεει τι κάνετε??? Ξαναψηνουνε της λεω! Δεν τσιγγουνευομαστε το αρνι!! Φυαικα δεν προθυμοποιηθηκε ουτε καν να μ τηγανισει δυο πατατες γτ πολυ απλα δεν ειχε αγορασει ουτε αυτες!! Το θεωρησε τζαμπα εξοδο λεει!! Η ηλιθια!! Αυτη βεβαια μια χαρα χλαπακιαζε! 

  • Χαχα 2
  • Μπερδεμένη/-ος 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, anemoni1989 είπε:

Αχ και εμενα η μανουλα  μου ετσι ειναι και ο μπαμπας μου!! Μένουμε πανω κατω και παροτι μαε βλεπουν καθε μερα, τα Χριστούγεννα που πηγαμε στο χωριο μου ολοι μαζι, μαγειρευε καθημερινα η μανα μου κοκορετσια, κοντοσουβλια, γλυκα κλπ, αλλο φαι το μεσημέρι, αλλο το βράδυ, λεφτα δε δεχτηκαν ποτε κλπ... Την Πρωτοχρονιά που πηγαμε στο χωριο του άντρα μου, το ακριβως αντίθετο!!! Πληρωσαμε εμεις κατι κρεατα που θελαμε να ψησουμε, αυτη μαγειρευε για τον γιοκα της οτι φαγητα ηθελε και εγω δεν τα φτιαχνω γτ δεν τα τρωω και εμενα μ ειχε χθεσινο και προχθεσινο φαγητό "για να μην το πεταξει"... Η μαλακισμενη... Και φυσικα αν θελαμε φαγητό το βράδυ, αουβλακι γτ η κυρία κουραζεται να βλέπει Τουρκικα ολη μερα και δεν προκαμνει να ναγειρεψει για τα παιδιά της που πανε μια στο τοσο!! 

Βλαμενη παιδι μου!!! Ασε!!! Στη γιορτή μου πτψτη φορά που ειμασταν ολοι μαζι, εψησε ψαρι γιατί νηστευαν αυτη και ο πεθερος μου, χωρίς να ρωτησουν αν εμεις θέλουμε κρέας! Εγω εν τ μεταξυ τα ψάρια δεν τα τρωω... Λιγο και με το ζόρι!!! 

Επισης ξεχασα να σας  πω πως την 1η χρονια που εκανα Χριστούγεννα στα πεθερικα μου την εβγαλα με σαλατα!!! Ναι ναι εκανα διαιτα γτ πολυ απλα με αφησε νηστικη!!!! Τρωνε σουπες και θεωρηαε αυτονόητο πως θα φαω και εγω!! Εγω εν τ μεταξυ σουπα δεν τρωω ουτε αρρωστη!!! Καιοταν της ειπα οτι δεν τρωω και ρωτησα αν εχει κατι αλλο μ ρωτησε με ειρωνεία "γτ εσεις τι τρωτε τα Χριστούγεννα"?? Ψήνουμε της απανταω!! Καλα και το Πασχα μ λεει τι κάνετε??? Ξαναψηνουνε της λεω! Δεν τσιγγουνευομαστε το αρνι!! Φυαικα δεν προθυμοποιηθηκε ουτε καν να μ τηγανισει δυο πατατες γτ πολυ απλα δεν ειχε αγορασει ουτε αυτες!! Το θεωρησε τζαμπα εξοδο λεει!! Η ηλιθια!! Αυτη βεβαια μια χαρα χλαπακιαζε! 

Αχαχαχαχχαχαχα θεέ μου!!! Αααα εγώ είχα ένα διάστημα καθε μεσσημερι μου έφερνε ένα πιάτο φαγητό από αυτό που μαγειρεύε!!! Λες και εγώ δεν μαγειρεύω ξέρω γω τον  αφήνω νηστικό!!! Πωωω πωωωωω ρεεεεεεεεε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, anemoni1989 είπε:

Αχ και εμενα η μανουλα  μου ετσι ειναι και ο μπαμπας μου!! Μένουμε πανω κατω και παροτι μαε βλεπουν καθε μερα, τα Χριστούγεννα που πηγαμε στο χωριο μου ολοι μαζι, μαγειρευε καθημερινα η μανα μου κοκορετσια, κοντοσουβλια, γλυκα κλπ, αλλο φαι το μεσημέρι, αλλο το βράδυ, λεφτα δε δεχτηκαν ποτε κλπ... Την Πρωτοχρονιά που πηγαμε στο χωριο του άντρα μου, το ακριβως αντίθετο!!! Πληρωσαμε εμεις κατι κρεατα που θελαμε να ψησουμε, αυτη μαγειρευε για τον γιοκα της οτι φαγητα ηθελε και εγω δεν τα φτιαχνω γτ δεν τα τρωω και εμενα μ ειχε χθεσινο και προχθεσινο φαγητό "για να μην το πεταξει"... Η μαλακισμενη... Και φυσικα αν θελαμε φαγητό το βράδυ, αουβλακι γτ η κυρία κουραζεται να βλέπει Τουρκικα ολη μερα και δεν προκαμνει να ναγειρεψει για τα παιδιά της που πανε μια στο τοσο!! 

Βλαμενη παιδι μου!!! Ασε!!! Στη γιορτή μου πτψτη φορά που ειμασταν ολοι μαζι, εψησε ψαρι γιατί νηστευαν αυτη και ο πεθερος μου, χωρίς να ρωτησουν αν εμεις θέλουμε κρέας! Εγω εν τ μεταξυ τα ψάρια δεν τα τρωω... Λιγο και με το ζόρι!!! 

Επισης ξεχασα να σας  πω πως την 1η χρονια που εκανα Χριστούγεννα στα πεθερικα μου την εβγαλα με σαλατα!!! Ναι ναι εκανα διαιτα γτ πολυ απλα με αφησε νηστικη!!!! Τρωνε σουπες και θεωρηαε αυτονόητο πως θα φαω και εγω!! Εγω εν τ μεταξυ σουπα δεν τρωω ουτε αρρωστη!!! Καιοταν της ειπα οτι δεν τρωω και ρωτησα αν εχει κατι αλλο μ ρωτησε με ειρωνεία "γτ εσεις τι τρωτε τα Χριστούγεννα"?? Ψήνουμε της απανταω!! Καλα και το Πασχα μ λεει τι κάνετε??? Ξαναψηνουνε της λεω! Δεν τσιγγουνευομαστε το αρνι!! Φυαικα δεν προθυμοποιηθηκε ουτε καν να μ τηγανισει δυο πατατες γτ πολυ απλα δεν ειχε αγορασει ουτε αυτες!! Το θεωρησε τζαμπα εξοδο λεει!! Η ηλιθια!! Αυτη βεβαια μια χαρα χλαπακιαζε! 

Σουπα τα Χριστουγεννα??? Ποιος τρωει σουπα τα Χριστουγεννα?? Πωωω τραγικη. Εν τω μεταξυ δεν μπορω να καταλαβω γιατι ολες αυτες φερονται ετσι. Εξαρχης ηταν ετσι?? Θελω να πω ειναι ετσι ο χαρακτηρας τους?? Ανεξαρτητου νυφης?? Εσυ παντως μη μασας. Οπως λεει κ η παροιμια κανε το καλο και ριξτην στο γιαλο... Τι οχι? δεν λεει ετσι??? :lol:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Τι λες τώρα; Σοκ....και ο άνδρα σου τι λέει; Εμένα δεν μου έχει κάνει ποτέ το τραπέζι και όταν είμασταν σε σχέση με τον άνδρα μου και πηγαίναμε εκεί πάντα η κατσαρόλα ήταν άδεια και τώρα που είμαστε παντρεμένη δεν μας έχει πει ποτέ ελάτε να φάμε μια Κυριακή να φέρετε και το παιδί να το δω ...τώρα το Πάσχα με ρώτησε αν φάμε μαζί και της είπα μόνο την Κυριακή .....όταν ήμουν έγκυος φτιαχναμε το σπίτι μας για να μπούμε μέσα και για 20 ημέρες μεναμε εκεί στα πεθερικά μου ρε κορίτσια δεν τολμούσα να φάω κάτι με κοιτούσε μέσα στο στόμα πάλι θα φας μου έλεγε και έχεις γίνει χοντρή και εντωμεταξυ πήγα 70 κιλά με την εγκυμοσυνη ....

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Σουπα τα Χριστουγεννα??? Ποιος τρωει σουπα τα Χριστουγεννα?? Πωωω τραγικη. Εν τω μεταξυ δεν μπορω να καταλαβω γιατι ολες αυτες φερονται ετσι. Εξαρχης ηταν ετσι?? Θελω να πω ειναι ετσι ο χαρακτηρας τους?? Ανεξαρτητου νυφης?? Εσυ παντως μη μασας. Οπως λεει κ η παροιμια κανε το καλο και ριξτην στο γιαλο... Τι οχι? δεν λεει ετσι??? :lol:

Στην Πελοπόννησο τρωνε!!! Τραγικο ξερω!!! Εγω παντως της ειπα πως εμεις τρωμε σουπα οταν ειμαστε αρρωστοι!!! Χοχοχο Στο γυαλο και με πετρα στο λαιμο θα τη ριξω!!! Αχχαχαχαχαχαχα 

Just now, Μαρακι18 είπε:

Τι λες τώρα; Σοκ....και ο άνδρα σου τι λέει; Εμένα δεν μου έχει κάνει ποτέ το τραπέζι και όταν είμασταν σε σχέση με τον άνδρα μου και πηγαίναμε εκεί πάντα η κατσαρόλα ήταν άδεια και τώρα που είμαστε παντρεμένη δεν μας έχει πει ποτέ ελάτε να φάμε μια Κυριακή να φέρετε και το παιδί να το δω ...τώρα το Πάσχα με ρώτησε αν φάμε μαζί και της είπα μόνο την Κυριακή .....όταν ήμουν έγκυος φτιαχναμε το σπίτι μας για να μπούμε μέσα και για 20 ημέρες μεναμε εκεί στα πεθερικά μου ρε κορίτσια δεν τολμούσα να φάω κάτι με κοιτούσε μέσα στο στόμα πάλι θα φας μου έλεγε και έχεις γίνει χοντρή και εντωμεταξυ πήγα 70 κιλά με την εγκυμοσυνη ....

Ο αντρας μου επειδή εχει αδυναμία στη μανουλα δε λεει κατι... Μου λεει οποτε πεινας θα μ λες να πηγαίνουμε για σουβλάκια!!! Μέχρι που τον εκραξα και αυτον φετος και τ ειπα πως αν ειναι να τρωω σουβλακια μενω σπιτακι μ καλύτερα που εχω τη μανα μ και χρονιαρες μερες κανει κανα φαι της προκοπης και οχι χυλοπιτες και γιουβαρλακια λες και ειμαι κρεβατωμενη σ νοσοκομειο!!!

Μα την Παναγια κοριτσια, χρονιαρες μερες φετος, πρώτη χρονιά με το μωρο εφαγα 2 μερες σ σειρά μακαρόνια με κιμα και αλλες 2 γιουβαρλακια για να μην τα πετάξει επειδή περισσεψαν!!! 

Just now, Μαρακι18 είπε:

Τι λες τώρα; Σοκ....και ο άνδρα σου τι λέει; Εμένα δεν μου έχει κάνει ποτέ το τραπέζι και όταν είμασταν σε σχέση με τον άνδρα μου και πηγαίναμε εκεί πάντα η κατσαρόλα ήταν άδεια και τώρα που είμαστε παντρεμένη δεν μας έχει πει ποτέ ελάτε να φάμε μια Κυριακή να φέρετε και το παιδί να το δω ...τώρα το Πάσχα με ρώτησε αν φάμε μαζί και της είπα μόνο την Κυριακή .....όταν ήμουν έγκυος φτιαχναμε το σπίτι μας για να μπούμε μέσα και για 20 ημέρες μεναμε εκεί στα πεθερικά μου ρε κορίτσια δεν τολμούσα να φάω κάτι με κοιτούσε μέσα στο στόμα πάλι θα φας μου έλεγε και έχεις γίνει χοντρή και εντωμεταξυ πήγα 70 κιλά με την εγκυμοσυνη ....

Εγω ρε παιδι μου ειμαι λιγο στρουμπουλη.. Βασικα κανονικη ειμαι, αλλα εχω καμπυλες... Ε ενα καλοκαίρι τι με ειχε πιασει, εκανα μια εξαντλητικη διαιτα και εμεινα μιση, κοκκαλω!!! Αχχαχαχαχαχαχα Ε και με βλέπει και αρχιζει να μου δινει συγχαρητήρια λες και κερδισα τις εκλογες, να μ λεει οτι "τωρα μαλιστα, εισαι ωραια"... Δηλαδη πριν δε βλεπομουνα μαλλον!! Και ελεγε σε ολους" κοιταξτε τι ωραια που αδυνατισε, τωρα μαλιστα, ειναι ομορφη... Μπράβο! Μπράβο! ".. Φυσικά οχι μπροστά στον αντρα μου (τοτε γκομενακι απλα).... Μεχρι που τα ειπα στν αντρα μου, του ειπα να τη μαζεψει (οχι τοσο κοσμια), του εσουρα μερικα καντηλια για τη μανουλα του και δεν ξαναμιλησε. Αχ τι θυμηθηκα και συγχιστηκα βραδιατικα!!! 

  • Χαχα 3

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...σου λέω ήμουν έγκυος και έλεγε ότι πήρα κιλά και ειμαι χοντρή  αλλά ο ανδρουλης μου δεν έλεγε τπτ η μαμά βλέπεις άσε που εκείνο το διάστημα μου το έλεγε και αυτός να μην τρώω του έβαζε λόγια αυτή αλλά έννοια σου και αυτός τα άκουγε σιγα μην τον άφηνα....η πεθερά μου έχει προβλημα με τα κιλά....ειχε έρθει η αδελφή μου εγώ στο μηνα μου και τις κάνει πως την βλέπεις την χοντρουλας μας εκεινη την στιγμή μου ερχόταν να την πετάξω όπου έβρισκα....της κακοφανηκε της αδελφής μου ...γέννησα με καισαρική πονουσα και εγώ στο σπίτι έχω μαύρα έπιπλα και θέλουν συνέχεια καθάρισμα εγώ ημουν στο δωμάτιο ή μαμα μου στο σαλόνι και ερχετε η πεθερά μου κάθεται σταυροπόδι στο καναπέ και κάνει με ένα ύφος στο τραπεζάκι έχει σκονη  εκείνη τι στιγμή ένιωσα ότι προσβάλει τι μαμά μου ότι κάθεται και δεν καθαρίζει ενώ είναι έτσι τα έπιπλα  και εννοείται της απάντησα πάρε το βιτεξ και καθάρισε το τι μου κάθεσαι σταυροπόδι και είχε συνέχεια έκανα φασαρία γιατί της τα είχα μαζεμενα και σηκώθηκε και έφυγε και ο άνδρας μου τι απαντάει έλα μωρέ δεν σου είπε και τπτ.....

  • Μπερδεμένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Bloumblou είπε:

Εγώ βλέπω κορίτσια πως είναι η δική μου μητέρα σαν πεθερά όχι μόνο στον άντρα μου ,αλλά και στον άντρα της αδερφής μου και στη νυφη μου κααααμια σχέση....! Η γυναίκα σκίζεται στην κυριολεξία τους έχει όλους το ίδιο και καλύτερα και από τα παιδιά της μην σας πω!!! Τώρα αυτή η πεθερά γιατί κάνει έτσι ένας Θεός το ξέρει!! Τραγικά πράγματα!

 

16 ώρες πρίν, Μαρακι18 είπε:

Ακριβώς και εμένα η μητέρα μου δεν το λέω επειδή είναι μαμά μου αλλά σκίζεται για την γυναίκα του αδελφού μου όλη ημέρα εκεί να της μαγειρεύει να της έχει το παιδί όλα και την άλλη φορά που είχε πάει ο άνδρας μου σπίτι στους γονείς μου και δεν είχα πάει εγώ αμέσως σκίστηκε να του βάλει να φάει και ότι ήθελε στα όπα όπα  ....τώρα γιατί είναι έτσι η αλλη δεν ξέρω....

κοριτσια μου η μαμα σας εχει και κορες και το βλεπει διαφορετικα. και εμενα η μαμα μου τους γαμπρους της ειναι αψοφη, διακριτικη και σκιζεται. νομιζω οι μαμαδες που εχουν κορες το βλεπουν και λιγο διαφορετικα μην κανουν τετοια στην κορη μου. δεν ξερω ιδεα πεταω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μπορεί γιατί είμαστε 4 αδέλφια 2 κορίτσια 2 αγόρια και είμαστε και 4 παντρεμένα και η νυφαδες μου  δεν έχουν κανεναν πρόβλημα με την μάνα μου γιατί και ίδια πέρασε ασχημα από την πεθερά της και δεν θέλει ούτε αυτή να τα κανει πάντως βλέπω την να σκιζετε για όλους και ποτέ δεν έχει φερθεί άσχημα σαν πεθερα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, να μοιραστώ κ γω το πρόβλημα μου;; είναι διαφορετικής φύσεως από το δικό σας... Κ οποίες έχετε την καλοσύνη θα ήθελα μια γνωμη. 

Τα πεθερικά μου είναι πολύ της οικογένειας.. Θα ήθελαν αν γίνεται να είμαι όλη μέρα εκεί, να μας μαγειρεύουν κτλ. Μας δίνουν πολλά γλυκά, δώρα, καλούδια, πολλά... Οπότε κ να αφήσω την μικρή μου, καλόδεχουμενη είναι. Κ εδώ ακριβώς είναι το πρόβλημα μου. Ειναι το πρώτο εγγονι. Η κουνιάδα μου δεν έχει παντρευτεί, αν κ 37 ετών, ούτε εχει κάτι αυτή τη στιγμή. Θα ήθελαν αν είναι δυνατόν να πηγαίνουμε κάθε κάθε μέρα, ειδικά τη μικρή. Ο άντρας μου, βρίσκει τον τρόπο να γίνεται αυτό σε καθημερινή σχεδόν βάση. Αυτοί σπίτι μας δεν έρχονται συχνά. Είναι άνθρωποι γενικά που δεν πάνε επισκέψεις, αλλά δέχονται συνέχεια κόσμο. Μου λείπει λοιπόν το να κάνουμε κάτι οι 3 μας σαν οικογένεια. Ο άντρας μου λέει πως δεν είναι καλό το μωρό να έρχεται στις καφετέριες. Οπότε το αφήνουμε εκεί. Πιστεύω μέσα μου πως απλά θέλει να τους ευχαριστήσει. Έκανα παιδί, κ νιώθω ότι δεν χαίρομαι στιγμές οικογενειακές. Την αφήνω πολλές ώρες εκεί, ενώ δεν το θέλω στην πραγματικότητα. Με καταλαβαινετε;;;; 

Αν μια μέρα δεν τη δούνε, το σχολιάζουν.. Αχ, μας έλλειψε η μικρή...με τον άντρα μου έχω μαλώσει άπειρες φορές, κ άκρη δε βρίσκω, οπότε προσπαθώ να κάνω υπομονή αλλά πνίγομαι. Έχω τη βοήθεια που λείπει από πολλές, αλλά πραγματικά υποφέρω με αυτή την κατασταση

Μου λείπει ακόμα κ το να την πάρω μια βόλτα με τις φίλες μου, να καμαρωσω βρε παιδί μου για την κόρη μου, ο άντρας μου θέλει να την παρκάρουμε εκεί. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, EleniKel είπε:

Την αφήνω πολλές ώρες εκεί, ενώ δεν το θέλω στην πραγματικότητα. Με καταλαβαινετε;;;; 

 

Η λύση είναι πολύ πιο απλή από ότι νομίζεις, απλά δεν την αφήνεις . Εννοείται πως τα παιδιά δεν πηγαίνουν στις καφετέριες γιατί δεν έχουν τι να κάνουν, η λύση είναι να μην πας ούτε εσύ στην καφετέρια, αν ο σύζυγος θέλει να την αφήνετε για να βγαίνετε πες πως απλά δεν θες να βγεις. Λες πως την αφήνεις καθημερινά πολλές ώρες, οπότε για μένα αυτό που μπορείς να κάνει είναι να μην την αποχωρηστείς..αντί να κανονίζετε να βγαίνετε με φίλους σε καφέ κτλ κανόνισε να πάτε σε μία παιδική χαρά, σε έναν παιδότοπο σε ένα πάρκο. Αν εσύ δεν το κάνεις η κατάσταση δεν θα αλλάξει από μόνη της.


 
Link to comment
Share on other sites

Just now, EleniKel είπε:

Κορίτσια, να μοιραστώ κ γω το πρόβλημα μου;; είναι διαφορετικής φύσεως από το δικό σας... Κ οποίες έχετε την καλοσύνη θα ήθελα μια γνωμη. 

Τα πεθερικά μου είναι πολύ της οικογένειας.. Θα ήθελαν αν γίνεται να είμαι όλη μέρα εκεί, να μας μαγειρεύουν κτλ. Μας δίνουν πολλά γλυκά, δώρα, καλούδια, πολλά... Οπότε κ να αφήσω την μικρή μου, καλόδεχουμενη είναι. Κ εδώ ακριβώς είναι το πρόβλημα μου. Ειναι το πρώτο εγγονι. Η κουνιάδα μου δεν έχει παντρευτεί, αν κ 37 ετών, ούτε εχει κάτι αυτή τη στιγμή. Θα ήθελαν αν είναι δυνατόν να πηγαίνουμε κάθε κάθε μέρα, ειδικά τη μικρή. Ο άντρας μου, βρίσκει τον τρόπο να γίνεται αυτό σε καθημερινή σχεδόν βάση. Αυτοί σπίτι μας δεν έρχονται συχνά. Είναι άνθρωποι γενικά που δεν πάνε επισκέψεις, αλλά δέχονται συνέχεια κόσμο. Μου λείπει λοιπόν το να κάνουμε κάτι οι 3 μας σαν οικογένεια. Ο άντρας μου λέει πως δεν είναι καλό το μωρό να έρχεται στις καφετέριες. Οπότε το αφήνουμε εκεί. Πιστεύω μέσα μου πως απλά θέλει να τους ευχαριστήσει. Έκανα παιδί, κ νιώθω ότι δεν χαίρομαι στιγμές οικογενειακές. Την αφήνω πολλές ώρες εκεί, ενώ δεν το θέλω στην πραγματικότητα. Με καταλαβαινετε;;;; 

Αν μια μέρα δεν τη δούνε, το σχολιάζουν.. Αχ, μας έλλειψε η μικρή...με τον άντρα μου έχω μαλώσει άπειρες φορές, κ άκρη δε βρίσκω, οπότε προσπαθώ να κάνω υπομονή αλλά πνίγομαι. Έχω τη βοήθεια που λείπει από πολλές, αλλά πραγματικά υποφέρω με αυτή την κατασταση

Μου λείπει ακόμα κ το να την πάρω μια βόλτα με τις φίλες μου, να καμαρωσω βρε παιδί μου για την κόρη μου, ο άντρας μου θέλει να την παρκάρουμε εκεί. 

Και επειδη θελει ο αντρσς σου?τωρς φτιαχνει ο καιρος και μια χαρα θα ειναι και σε καφετερεια εξω σε ανοθχρο χωρο.μανούλα εισαι και πρεπει να ευχαριστηθείς το μωρακι σου.αυτες πι ηλικίες δν ξαναρχονται.ασε τον αντρα σου να θελει. Πες του θελω το μωρο μαζι μας.Να χαιρεσαι κοπελα μου το παιδακι σου.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, δεν μπορώ. Όσο καλός κ αν είναι, σε αυτό το θέμα δεν τα βρίσκουμε..Είναι το μελανό σημείο στο γάμο μου. Πότε δεν το παραδέχτηκε, αλλά θέλει κ αυτός οι δικοί του να βλέπουν το παιδί κάθε μέρα. Αν κ είμαι πολύ δυναμικός άνθρωπος, έχω κ εγώ κάποια περίεργα θέλω... Τι να σας πω τωρα;; έχω κάποιες συνήθειες να το πω απλοϊκά τελείως, που με τον τρόπο του, αν δεν την δουν οι δικοί του, θα με εκδικηθεί σε αυτά τα θέματα. Δεν εκφράστηκα καλά. Το ξέρω.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...