Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Δεκεμβρίου 2019!!!


Recommended Posts

On 13/10/2019 at 11:47 ΠΜ, ΧρυσαΜ είπε:

 

Δεν πονάω, απλά νιώθω δυσφορία από το σφυξιμο. Θα κάτσω σήμερα να τα μετρήσω. Θα πάω την άλλη εβδομάδα, όχι αυτή που μάς έρχεται, την επόμενη που θα μπω στον 8ο. 

Μα κι εγώ αν είναι δυνατόν σαν πρωτάρα, ούτε που έκατσα να τις μετρήσω ούτε να δω διάρκεια ούτε τίποτα... Ο, τι να ναι.

Καλημερα κοριτσια! Τι κάνετε;; όλα έτοιμα;;; από εβδομάδα πρέπει να τακτοποιήσω και τα τελευταία. Να υπενθυμίσω για όσες μπορούν, το σκ που έρχεται είναι το bebe festival στο εκθεσιακό κέντρο Περιστερίου 

Εγώ σκέφτομαι να πάω...αν κ δεν μας λείπουν πράγματα...Αλλά να πάμε σαν βόλτα κ βλέπουμε...να δω τι θα μου πει κ ο άντρας....

19 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Νομίζω ότι τη βαλίτσα θα την αφήσω κυριολεκτικά τελευταία στιγμή.

Γελαω με αυτό που γράφεις για τις συσπάσεις, οπότε θα σε συμβουλεύομαι χαχαχα. Σήμερα δεν έχω μέχρι στιγμής ιδιαίτερα πολλές, μόνο όταν κουράζομαι. Άρα, ξεκούραση!! (γελάνε και οι πέτρες, ξέρεις κι εσύ πως δεν υπάρχει αυτό έχοντας ήδη ένα παιδί χαχαχαχαχαχα) 

@moustokoulouroκάθε φορά που σηκώνομαι από το κρεβάτι πονάω από κάτω μου. Δεν ξέρω αν είναι ο τράχηλος ή κάτι άλλο. Συσπάσεις έχω γενικά, κι αυτό με ανησυχεί κάπως. Ειλικρινά, δε μπορώ να θυμηθώ πότε είχα αυτά τα συμπτώματα στο γιο μου, θυμάμαι ότι τα είχα, αλλά δε θυμάμαι από πότε. Πέρασε όμως νερό αυτή η εγκυμοσύνη βρε κορίτσια ούτε που την κατάλαβα... Εσύ πώς είσαι;;; είμαστε στην ίδια εβδομάδα. 

Τελικά έχει πολλή πλάκα που δεν ξέρουμε το φύλο. Όλοι όσοι με βλέπουν προσπαθούν να κάνουν προβλέψεις, είτε από την κοιλιά ή από το πρόσωπο χαχαχαχα. Οι περισσότεροι λένε κορίτσι αλλά νομίζω ότι είναι επηρεασμένοι επειδή το πρώτο είναι αγόρι.

 

 

Εγώ την έφτιαξα την βαλίτσα κάτι λιγα μενουν ακομα να βάλω μέσα...Από πετρώματα εχω κ εγώ αρκετά... θα του το πω όταν πάω...αχχχ ποσο Ανυπομονώ να παω να το δω...

  • Μου αρέσει 1

 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, Κουδουνίστρα είπε:

Δεν έχω ξεκινήσει να πλενω τίποτα ακόμα μιας και εδω στο σπίτι κάνουμε ακόμα εργασίες και θέλω πρώτα να καθαριστεί και μετά. Αλλα αυτό με τη βαλίτσα του νοσοκομείου νομίζω πως θα έπρεπε να το κοιτάξω...ποτέ δεν ξέρεις...έχετε κάποια λιστα απο την προηγούμενη εμπειρία σας του τι θα πρεπει να παρουμε μαζι σε ιδιωτικο μαιευτήριο? Μια ιδέα την εχω απο το ιντερνετ αλλά λέμε τωρα..

Θέλουμε να πάμε και εμείς στο bebe festival. Ακόμα δεν έχουμε λύσει το θέμα "ύπνος του μωρου". Μας κάνανε δώρο μια καλαθούνα και ένα παρκοκρέβατο και σκεφτόμουν να αγπράσω ενα καλό στρώμα για το παρκοκρέβατο. Διαφορετικά να πάρουμε εξ αρχής μια κούνια...φωτίστε με γιατι δεν έχω ιδέα! :P

Μαθηματικό σπουδάζω εδώ στην Αθήνα. 

Για το ιδιωτικό νοσοκομείο δε χρειάζεται να πάρεις πολλά πράγματα. Εγω που είχα πάρει δε μού χρειάστηκαν γιατί μού τα παρείχαν όλα. Σερβιέτες, σαμπουάν, αφρόλουτρο,ειδικο σαπούνι για την ευαίσθητη περιοχή και εσώρουχα μιας χρήσης που με βόλεψαν πολύ. Μού έδωσαν και κρέμα για τις θηλές που είχα κάνει πληγές. 

Κοχύλια αγόρασα από εκεί αλλά όπως έχω πει κι αλλού, δε μού έκαναν καλό και δε θα τα ξαναχρειαστώ. 

Πάρε σίγουρα 2 πιτζάμες, όχι πολύ χοντρές όμως γιατί έχει πολλή ζέστη στο δωμάτιο. Εμένα κομπινεζον με βόλεψε. Πάρε εσώρουχα γιατί μπορεί να μη σε βολέψουν τα μιας χρήσης, οδοντόκρεμα και οδοντόβουρτσα, ρούχα εξόδου για σένα και το μωρό, προσωπικά αντικείμενα(χτένα, κρέμες, καλλυντικά κλπ). Καλού κακού πάρε κι ήδη για μπάνιο και μια πετσέτα σε περίπτωση που δε σε βολέψουν αυτά που έχει εκεί. 

Και το βασικό κορίτσια για όσες δεν έχετε ξαναγεννήσει, μην ξεχάσετε τα απαραίτητα χαρτιά για να γίνει η δήλωση του μωρού στο ληξιαρχείο! Έχει μέσα στο νοσοκομείο ειδικό παράρτημα. Νομίζω ότι θέλει ληξιαρχική πράξη γάμου και κάτι άλλα, πάρετε τηλέφωνο να ρωτήσετε να σάς πουν. 

Για τον ύπνο, κάπου άκουσα ότι δεν κάνει να τα βάζουμε στο πορτ μπεμπέ για ύπνο. Εγώ του είχα καλαθουνα με στρώμα και βάση, αλλά ο ζουζουνος μόνο αγκαλιά ήθελε!! Όταν πήγε 1μιση 2 μηνών τού πήρα κούνια. 

Just now, Αννούλαααα είπε:

Εγώ σκέφτομαι να πάω...αν κ δεν μας λείπουν πράγματα...Αλλά να πάμε σαν βόλτα κ βλέπουμε...να δω τι θα μου πει κ ο άντρας....

Εγώ την έφτιαξα την βαλίτσα κάτι λιγα μενουν ακομα να βάλω μέσα...Από πετρώματα εχω κ εγώ αρκετά... θα του το πω όταν πάω...αχχχ ποσο Ανυπομονώ να παω να το δω...

Εγώ νόμιζα ότι ήταν και Παρασκευή, οπότε λέω θα πάω Παρασκευή πρωί που δε θα έχει κόσμο, αλλά τελικά είναι μόνο σαββατοκύριακο και δεν ξέρω τώρα πότε να πάω να γλιτώσω βαβούρα. Σήμερα πονάω σχεδόν συνέχεια, αλλά δεν κάνω ούτε τα βασικά από δουλειές. Περιμένω να έρθει ο άντρας μου αύριο να τα κάνει εκείνος. 

Ρε κορίτσια, με πήραν από ένα φροντιστηριο που χρειάζονται καθηγητή για 2 ώρες τη μέρα σε αναγνωστήριο. Κανένας δεν πάει γιατί είναι μόνο 2 ώρες 8€ την μέρα. Εμένα με βολεύει όπως καταλαβαίνετε!!! Όλα καλά κι όλα ωραία, έτοιμοι να το κλείσουμε (τηλεφωνικά) και θα πήγαινα αυτές τις μέρες να ξεκινήσω αλλά τούς λέω ότι είμαι έγκυος κι ότι ναι μεν μπορώ να εργαστώ από τώρα, αλλά το Δεκέμβριο θα πρέπει να λείψω 2 εβδομάδες μόνο γιατί ουσιαστικά μετά ξεκινούν και οι διακοπές των Χριστουγέννων, οπότε θα είμαι καλυμμένη. Και τότε μού το ξεκοψαν ότι δεν ενδιαφέρονται. Εμένα αυτό μού φάνηκε λίγο ρατσιστικό. Σε άλλα φροντιστήρια που είχα πάει για συνέντευξη δεν είχαν κανένα θέμα με αυτή μου την ιδιαιτεροτητα (ας το πω έτσι), απλά δε με βόλεψαν τα τότε ωράρια. Τι να πω μπορεί να είναι και η ιδέα μου.. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Μαθηματικό σπουδάζω εδώ στην Αθήνα. 

Για το ιδιωτικό νοσοκομείο δε χρειάζεται να πάρεις πολλά πράγματα. Εγω που είχα πάρει δε μού χρειάστηκαν γιατί μού τα παρείχαν όλα. Σερβιέτες, σαμπουάν, αφρόλουτρο,ειδικο σαπούνι για την ευαίσθητη περιοχή και εσώρουχα μιας χρήσης που με βόλεψαν πολύ. Μού έδωσαν και κρέμα για τις θηλές που είχα κάνει πληγές. 

Κοχύλια αγόρασα από εκεί αλλά όπως έχω πει κι αλλού, δε μού έκαναν καλό και δε θα τα ξαναχρειαστώ. 

Πάρε σίγουρα 2 πιτζάμες, όχι πολύ χοντρές όμως γιατί έχει πολλή ζέστη στο δωμάτιο. Εμένα κομπινεζον με βόλεψε. Πάρε εσώρουχα γιατί μπορεί να μη σε βολέψουν τα μιας χρήσης, οδοντόκρεμα και οδοντόβουρτσα, ρούχα εξόδου για σένα και το μωρό, προσωπικά αντικείμενα(χτένα, κρέμες, καλλυντικά κλπ). Καλού κακού πάρε κι ήδη για μπάνιο και μια πετσέτα σε περίπτωση που δε σε βολέψουν αυτά που έχει εκεί. 

Και το βασικό κορίτσια για όσες δεν έχετε ξαναγεννήσει, μην ξεχάσετε τα απαραίτητα χαρτιά για να γίνει η δήλωση του μωρού στο ληξιαρχείο! Έχει μέσα στο νοσοκομείο ειδικό παράρτημα. Νομίζω ότι θέλει ληξιαρχική πράξη γάμου και κάτι άλλα, πάρετε τηλέφωνο να ρωτήσετε να σάς πουν. 

Για τον ύπνο, κάπου άκουσα ότι δεν κάνει να τα βάζουμε στο πορτ μπεμπέ για ύπνο. Εγώ του είχα καλαθουνα με στρώμα και βάση, αλλά ο ζουζουνος μόνο αγκαλιά ήθελε!! Όταν πήγε 1μιση 2 μηνών τού πήρα κούνια. 

Εγώ νόμιζα ότι ήταν και Παρασκευή, οπότε λέω θα πάω Παρασκευή πρωί που δε θα έχει κόσμο, αλλά τελικά είναι μόνο σαββατοκύριακο και δεν ξέρω τώρα πότε να πάω να γλιτώσω βαβούρα. Σήμερα πονάω σχεδόν συνέχεια, αλλά δεν κάνω ούτε τα βασικά από δουλειές. Περιμένω να έρθει ο άντρας μου αύριο να τα κάνει εκείνος. 

Ρε κορίτσια, με πήραν από ένα φροντιστηριο που χρειάζονται καθηγητή για 2 ώρες τη μέρα σε αναγνωστήριο. Κανένας δεν πάει γιατί είναι μόνο 2 ώρες 8€ την μέρα. Εμένα με βολεύει όπως καταλαβαίνετε!!! Όλα καλά κι όλα ωραία, έτοιμοι να το κλείσουμε (τηλεφωνικά) και θα πήγαινα αυτές τις μέρες να ξεκινήσω αλλά τούς λέω ότι είμαι έγκυος κι ότι ναι μεν μπορώ να εργαστώ από τώρα, αλλά το Δεκέμβριο θα πρέπει να λείψω 2 εβδομάδες μόνο γιατί ουσιαστικά μετά ξεκινούν και οι διακοπές των Χριστουγέννων, οπότε θα είμαι καλυμμένη. Και τότε μού το ξεκοψαν ότι δεν ενδιαφέρονται. Εμένα αυτό μού φάνηκε λίγο ρατσιστικό. Σε άλλα φροντιστήρια που είχα πάει για συνέντευξη δεν είχαν κανένα θέμα με αυτή μου την ιδιαιτεροτητα (ας το πω έτσι), απλά δε με βόλεψαν τα τότε ωράρια. Τι να πω μπορεί να είναι και η ιδέα μου.. 

Ναι η αλήθεια είναι ότι είναι άσχημο που στο έκοψαν...Κ στο κάτω κάτω μονο δύο βδομάδες θα έλειπες... Δεν πηραζει κοριτσι μου...θα βρεις αλλού.πρωτα ο θεος...


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αννούλαααα είπε:

Ναι η αλήθεια είναι ότι είναι άσχημο που στο έκοψαν...Κ στο κάτω κάτω μονο δύο βδομάδες θα έλειπες... Δεν πηραζει κοριτσι μου...θα βρεις αλλού.πρωτα ο θεος...

Ναι δεν αγχώνομαι. Εξάλλου πριν καταλάβω ότι είμαι έγκυος, ασχολούμουν με το προμοσιον που είναι πιο ευέλικτο (δουλεύεις 2 μέρες την εβδομάδα) και βγάζεις τουλάχιστον 200€ το μήνα με εργοσημα. Και ουσιαστικά άμα δε μπορείς δεν πας και δε σού λένε τίποτα. Άσε που έχω και τα ιδιαίτερα, από πέρυσι, αλλά δεν τα έχω κυνηγισει φέτος γιατί δεν ξέρω αν θα την παλέψω. Σήμερα με πήρε μία από τα περσινά, αλλά οκ είναι μόνο 2 ώρες την εβδομάδα, πολύ χαλαρό. Πρώτα ο Θεός θα βγει και φέτος η χρονιά, καλά να είμαστε κι όλα θα δρομολογηθουν!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Μαθηματικό σπουδάζω εδώ στην Αθήνα. 

Για το ιδιωτικό νοσοκομείο δε χρειάζεται να πάρεις πολλά πράγματα. Εγω που είχα πάρει δε μού χρειάστηκαν γιατί μού τα παρείχαν όλα. Σερβιέτες, σαμπουάν, αφρόλουτρο,ειδικο σαπούνι για την ευαίσθητη περιοχή και εσώρουχα μιας χρήσης που με βόλεψαν πολύ. Μού έδωσαν και κρέμα για τις θηλές που είχα κάνει πληγές. 

Κοχύλια αγόρασα από εκεί αλλά όπως έχω πει κι αλλού, δε μού έκαναν καλό και δε θα τα ξαναχρειαστώ. 

Πάρε σίγουρα 2 πιτζάμες, όχι πολύ χοντρές όμως γιατί έχει πολλή ζέστη στο δωμάτιο. Εμένα κομπινεζον με βόλεψε. Πάρε εσώρουχα γιατί μπορεί να μη σε βολέψουν τα μιας χρήσης, οδοντόκρεμα και οδοντόβουρτσα, ρούχα εξόδου για σένα και το μωρό, προσωπικά αντικείμενα(χτένα, κρέμες, καλλυντικά κλπ). Καλού κακού πάρε κι ήδη για μπάνιο και μια πετσέτα σε περίπτωση που δε σε βολέψουν αυτά που έχει εκεί. 

Και το βασικό κορίτσια για όσες δεν έχετε ξαναγεννήσει, μην ξεχάσετε τα απαραίτητα χαρτιά για να γίνει η δήλωση του μωρού στο ληξιαρχείο! Έχει μέσα στο νοσοκομείο ειδικό παράρτημα. Νομίζω ότι θέλει ληξιαρχική πράξη γάμου και κάτι άλλα, πάρετε τηλέφωνο να ρωτήσετε να σάς πουν. 

Για τον ύπνο, κάπου άκουσα ότι δεν κάνει να τα βάζουμε στο πορτ μπεμπέ για ύπνο. Εγώ του είχα καλαθουνα με στρώμα και βάση, αλλά ο ζουζουνος μόνο αγκαλιά ήθελε!! Όταν πήγε 1μιση 2 μηνών τού πήρα κούνια. 

Εγώ νόμιζα ότι ήταν και Παρασκευή, οπότε λέω θα πάω Παρασκευή πρωί που δε θα έχει κόσμο, αλλά τελικά είναι μόνο σαββατοκύριακο και δεν ξέρω τώρα πότε να πάω να γλιτώσω βαβούρα. Σήμερα πονάω σχεδόν συνέχεια, αλλά δεν κάνω ούτε τα βασικά από δουλειές. Περιμένω να έρθει ο άντρας μου αύριο να τα κάνει εκείνος. 

Ρε κορίτσια, με πήραν από ένα φροντιστηριο που χρειάζονται καθηγητή για 2 ώρες τη μέρα σε αναγνωστήριο. Κανένας δεν πάει γιατί είναι μόνο 2 ώρες 8€ την μέρα. Εμένα με βολεύει όπως καταλαβαίνετε!!! Όλα καλά κι όλα ωραία, έτοιμοι να το κλείσουμε (τηλεφωνικά) και θα πήγαινα αυτές τις μέρες να ξεκινήσω αλλά τούς λέω ότι είμαι έγκυος κι ότι ναι μεν μπορώ να εργαστώ από τώρα, αλλά το Δεκέμβριο θα πρέπει να λείψω 2 εβδομάδες μόνο γιατί ουσιαστικά μετά ξεκινούν και οι διακοπές των Χριστουγέννων, οπότε θα είμαι καλυμμένη. Και τότε μού το ξεκοψαν ότι δεν ενδιαφέρονται. Εμένα αυτό μού φάνηκε λίγο ρατσιστικό. Σε άλλα φροντιστήρια που είχα πάει για συνέντευξη δεν είχαν κανένα θέμα με αυτή μου την ιδιαιτεροτητα (ας το πω έτσι), απλά δε με βόλεψαν τα τότε ωράρια. Τι να πω μπορεί να είναι και η ιδέα μου.. 

Όντας καθηγήτρια κι εγώ να σου πω τι γίνεται και δεν σε προσέλαβαν! Από το νόμο υποχρεούται ο εργοδότης να σου δώσει άδεια τις απαραίτητες μέρες πριν και μετά τον τοκετό, γιατί διαφορετικά πέφτει βαρύ πρόστιμο και σε αυτόν και σε εσένα! Τώρα κάποιοι άλλοι το ρισκάρουν έχοντας γνωστό στο ΙΚα και βάζουν τον καθηγητή να πει ψέματα για την εβδομάδα κύησης που βρίσκεσαι!


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ele@n είπε:

Όντας καθηγήτρια κι εγώ να σου πω τι γίνεται και δεν σε προσέλαβαν! Από το νόμο υποχρεούται ο εργοδότης να σου δώσει άδεια τις απαραίτητες μέρες πριν και μετά τον τοκετό, γιατί διαφορετικά πέφτει βαρύ πρόστιμο και σε αυτόν και σε εσένα! Τώρα κάποιοι άλλοι το ρισκάρουν έχοντας γνωστό στο ΙΚα και βάζουν τον καθηγητή να πει ψέματα για την εβδομάδα κύησης που βρίσκεσαι!

Σού στέλνω πμ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Κορίτσια!!!!!! Πώς είστε;;; 

Λοιπόν έχω μια ιδέα έτσι να χαλαρώσουμε λίγο· μπαίνοντας στον 8ο θέλετε να κάνουμε έναν μικρό απολογισμό; δηλαδή να γράψουμε από αρχή εγκυμοσύνης μέχρι τώρα τι νιώθουμε να έχει αλλάξει σωματικά και ψυχολογικά. Σε όποια φαίνεται χαζό μην ασχοληθεί, δεν παρεξηγώ απλά ξυπνήσα ορεξατη χαχαχαχαχαχα 

Εγώ ξεκίνησα με καθημερινούς εμετούς. Όταν είχα αρκετή ώρα νηστικη, μόλις έτρωγα ήταν η καθημερινή μου διαδικασία χαχαχαχαχαχα. Αφού στον σύζυγο τού έλεγα "ήρθε πάλι η ώρα μου" χαχαχαχαχαχα. Αυτό σταμάτησε τον 4ο-5ο μήνα. Δεν ήθελα τότε με τίποτα τον κιμά, ενώ παράλληλα τρελαινομουν για πεϊνιρλί χαχαχαχαχαχα. Κατευθείαν από την πρώτη στιγμή άρχισα να στρογγυλευω, όχι από κιλά, απλά "άνοιξα". Τώρα μόλις μπήκα στο τελευταίο τρίμηνο άρχισαν τα νεύρα των ορμονών και η βαριά υπνηλία. Σε όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης είχα πολύ έντονες λιγουρες σε στάδιο λιποθυμίας. Ψυχολογικά όσο πάει γίνομαι όλο και πιο ευαίσθητη (ξεκάθαρα ορμονικο), μού λέει "ευχαριστώ" ο γιος μου και κλαίω χαχα. Αλλά επίσης φοβάμαι για το τι μέλλει γενέσθαι. 

Από κιλά: ξεκίνησα 62 και πριν ένα μήνα είχα πάρει 9. Όταν ξαναπάω στο γιατρό θα κάνω απντέιτ χαχχα

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

@ΧρυσαΜ

Καλημέρα κορίτσι! Καλημέρα σε όλες!

Εγώ ξεκίνησα με αναγούλες, δεν έκανα ποτέ εμετό..απλά μου μύριζαν όλα, δεν μπορούσα να μαγειρέψω και το πιο φρικτό από όλα ήταν που αηδίαζα όταν καθάριζα το γιό μου απ την τουαλέτα (τι λέω η γυναίκα)! Από την αρχή έως τώρα έχω εντονη επιθυμία για γλυκό. Τρώω κάτι λίγο σχεδόν κάθε μέρα ή γλυκά φρούτα..πάλι καλά το σακχαρό μου με βοηθάει! Χιχι! Πολλά φουσκώματα, με πειράζουν τα πάντα..λαχανικά, όσπρια και εδώ και λίγες μέρες αρχισαν σιγά σιγά και οι καούρες! Λογικό όσο μικραίνει το στομάχι.

Από νεύρα νομίζω ότι είμαι καλά. Κι εγώ έχω γίνει πολύ ευσυγκίνητη..χθες διάβαζα στο γιο μου το Φοίβο και την αδερφούλα του και κρατιόμουν με χίλια ζόρια να μην κλάψω!!

Όσο πλησιάζει ο καιρός αγχώνομαι..μου φαίνεται απίστευτο που έφτασα ένα μήνα πριν μπω στο μήνα μου και είμαι ακόμα όρθια. Αυτό λόγω προηγούμενης εμπειρίας.

Απο κιλά ξεκίνησα 63 και πριν δυο βδομάδες ήμουν 72. Αυριο που έχω γιατρό θα δούμε..Νομίζω θα τα πιάσω τα 15 αυτή τη φορά! Χαλάλι..μετά με τόσο τρέξιμο θα χαθούν πιστευω!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, An.thi είπε:

@ΧρυσαΜ

Καλημέρα κορίτσι! Καλημέρα σε όλες!

Εγώ ξεκίνησα με αναγούλες, δεν έκανα ποτέ εμετό..απλά μου μύριζαν όλα, δεν μπορούσα να μαγειρέψω και το πιο φρικτό από όλα ήταν που αηδίαζα όταν καθάριζα το γιό μου απ την τουαλέτα (τι λέω η γυναίκα)! Από την αρχή έως τώρα έχω εντονη επιθυμία για γλυκό. Τρώω κάτι λίγο σχεδόν κάθε μέρα ή γλυκά φρούτα..πάλι καλά το σακχαρό μου με βοηθάει! Χιχι! Πολλά φουσκώματα, με πειράζουν τα πάντα..λαχανικά, όσπρια και εδώ και λίγες μέρες αρχισαν σιγά σιγά και οι καούρες! Λογικό όσο μικραίνει το στομάχι.

Από νεύρα νομίζω ότι είμαι καλά. Κι εγώ έχω γίνει πολύ ευσυγκίνητη..χθες διάβαζα στο γιο μου το Φοίβο και την αδερφούλα του και κρατιόμουν με χίλια ζόρια να μην κλάψω!!

Όσο πλησιάζει ο καιρός αγχώνομαι..μου φαίνεται απίστευτο που έφτασα ένα μήνα πριν μπω στο μήνα μου και είμαι ακόμα όρθια. Αυτό λόγω προηγούμενης εμπειρίας.

Απο κιλά ξεκίνησα 63 και πριν δυο βδομάδες ήμουν 72. Αυριο που έχω γιατρό θα δούμε..Νομίζω θα τα πιάσω τα 15 αυτή τη φορά! Χαλάλι..μετά με τόσο τρέξιμο θα χαθούν πιστευω!

15 καλά είναι δεν είναι πολλά. Μία χαρά σε βρίσκω!!! 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, πως πάτε; 
Εγώ έκανα χθες τη πρώτη ένεση κορτιζόνης και σήμερα θα κάνω τη δεύτερη (μόνη μου! Ο θεός βοηθός).

η μικρή 1600-1700, τράχηλος από 2,5-3 ανάλογα τη μετρηση κι η χοάνη πιο κλειστή 

είναι αισιόδοξος.

Λεει ξεκούραση τα χάπια κι όλα θα πάνε καλά ... για να δούμε

 

Τα νέα σας!

 

  • Μου αρέσει 2

Lilypie
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 30 λεπτά , moustokoulouro είπε:

Καλημέρα κορίτσια, πως πάτε; 
Εγώ έκανα χθες τη πρώτη ένεση κορτιζόνης και σήμερα θα κάνω τη δεύτερη (μόνη μου! Ο θεός βοηθός).

η μικρή 1600-1700, τράχηλος από 2,5-3 ανάλογα τη μετρηση κι η χοάνη πιο κλειστή 

είναι αισιόδοξος.

Λεει ξεκούραση τα χάπια κι όλα θα πάνε καλά ... για να δούμε

 

Τα νέα σας!

 

Μπράβο κορίτσι! Κι εγώ καλά σε ακούω απο αυτά που μου λες! Υπομονή! Ένας μήνας έμεινε!!! :)

Κι εγω πήγα χθες στο γιατρό. Το μωρό 1780 και ο τράχηλος ακόμα κρατάει με το ράμμα. Το μωρό εκεί πιέζει με το κεφάλι του, αλλά πιστευώ θα τον βγάλουμε το μήνα! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , An.thi είπε:

Μπράβο κορίτσι! Κι εγώ καλά σε ακούω απο αυτά που μου λες! Υπομονή! Ένας μήνας έμεινε!!! :)

Κι εγω πήγα χθες στο γιατρό. Το μωρό 1780 και ο τράχηλος ακόμα κρατάει με το ράμμα. Το μωρό εκεί πιέζει με το κεφάλι του, αλλά πιστευώ θα τον βγάλουμε το μήνα! 

Όλα καλά για όλες θα πάνε! Και στο άλλο γκρουπ που ήμουν (μανούλες Αυγούστου 17) όλα καλά πήγαν σε όλες παρόλα τα θεματάκια .. θεωρώ είναι γουρλιδικο

  • Μου αρέσει 2

Lilypie
Link to comment
Share on other sites

On 18/10/2019 at 12:55 ΜΜ, moustokoulouro είπε:

Καλημέρα κορίτσια, πως πάτε; 
Εγώ έκανα χθες τη πρώτη ένεση κορτιζόνης και σήμερα θα κάνω τη δεύτερη (μόνη μου! Ο θεός βοηθός).

η μικρή 1600-1700, τράχηλος από 2,5-3 ανάλογα τη μετρηση κι η χοάνη πιο κλειστή 

είναι αισιόδοξος.

Λεει ξεκούραση τα χάπια κι όλα θα πάνε καλά ... για να δούμε

 

Τα νέα σας!

 

Ααα πολύ ωραία τα νέα σου!!!

Σύνολο 2 ενέσεις θα κάνεις; 

Όμως καλά νομίζω ότι πας, αισίως θα μπεις και στο μήνα σου ε; ο γιατρός τι σού είπε γι αυτό; 

On 18/10/2019 at 4:26 ΜΜ, An.thi είπε:

Μπράβο κορίτσι! Κι εγώ καλά σε ακούω απο αυτά που μου λες! Υπομονή! Ένας μήνας έμεινε!!! :)

Κι εγω πήγα χθες στο γιατρό. Το μωρό 1780 και ο τράχηλος ακόμα κρατάει με το ράμμα. Το μωρό εκεί πιέζει με το κεφάλι του, αλλά πιστευώ θα τον βγάλουμε το μήνα! 

Άμα πέσει το ραμμα θα γεννήσεις αμέσως;; νιώθεις να σε πιέζει γενικά; 

Όλα καλά εύχομαι!!! 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!!

Ειμαι καινουργια στην παρεα! Με το καλο να δεχτουμε ολες τα μωρακια μας!!

Εσεις κανατε το εμβολιο της γριπης; Θα το κανετε; Θα πειτε και στους κοντινους σας που θα βλεπουν το μωρο τον πρωτο καιρο να το κανουν;;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ @ΧρυσαΜ

Όταν φτάσει το μωρό στο ράμμα το συγκρατεί για λίγο ακόμα συνήθως. Το δικό μου είναι 1.5 εκατοστό πιο πάνω, δεν έφτασε ακόμα. Το ράμμα έχουμε πει ότι θα το βγάλει ο γιατρός στις 35 με 36 εβδομάδες (αναλόγως πως θα πάω). Δεν θέλουμε να βγει μόνο του άτσαλα για να μην κάνει ζημιά στον τράχηλο. Γι αυτό και με παρακολουθεί συχνά. Λογικά μόλις βγει, το μωρό θα κατεβεί κι άλλο κάτω αφού ο τράχηλος μου δεν αντέχει και θα μπω στη διαδικασία τοκετού σύντομα.

πρίν από 59 λεπτά , gallikou είπε:

Καλησπερα κοριτσια!!

Ειμαι καινουργια στην παρεα! Με το καλο να δεχτουμε ολες τα μωρακια μας!!

Εσεις κανατε το εμβολιο της γριπης; Θα το κανετε; Θα πειτε και στους κοντινους σας που θα βλεπουν το μωρο τον πρωτο καιρο να το κανουν;;

Καλημέρα! Με το καλό και σε σένα! Εμείς όχι. Ο γυναικολόγος σου και ο παιδίατρος τι σου λένε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...