Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Test ωορρηξίας ( τύπου ταινίες one step)


Recommended Posts

Κορίτσια όσες χρησιμοποιείται τέτοια τεστακια όταν δείτε θετικό συνεχίζεται να κάνετε τα τεστ μέχρι να δείτε ότι γίνετε αρνητικο? Εγώ ναι για να είμαι σίγουρη ενώ τα χρησιμοποιώ αρκετό διαστημα και ήμουν απόλυτη ευχαριστημένη ( μιας που έπιασα αμέσως με αυτά άσχετα που απέβαλα) αυτό το μήνα είχα θετικό την 15η μέρα του κύκλου μου στις 18/07 και μέχρι σήμερα δεν έχει γίνει αρνητικο παραμένει θετικό και μάλιστα σκούρο σκούρο!! :unsure:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 47
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Owl-1 είπε:

Κορίτσια όσες χρησιμοποιείται τέτοια τεστακια όταν δείτε θετικό συνεχίζεται να κάνετε τα τεστ μέχρι να δείτε ότι γίνετε αρνητικο? Εγώ ναι για να είμαι σίγουρη ενώ τα χρησιμοποιώ αρκετό διαστημα και ήμουν απόλυτη ευχαριστημένη ( μιας που έπιασα αμέσως με αυτά άσχετα που απέβαλα) αυτό το μήνα είχα θετικό την 15η μέρα του κύκλου μου στις 18/07 και μέχρι σήμερα δεν έχει γίνει αρνητικο παραμένει θετικό και μάλιστα σκούρο σκούρο!! :unsure:

Έπρεπε να σου είχε πέσει. Άντε κάνα δύο μέρες μετά να είναι θετικό. Τι ευαισθησία έχουν; Γράφει; 


 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Just now, Owl-1 είπε:

Το ξέρω γαμωτο...τον προηγούμενο μήνα 2 μέρες κρατησε θετικό και μετά αρνητικο τελείως!!! Γράφει 20mIU/ml

Και έχουν και αρκετή, δλδ το κρατάς το 20+ σταθερά. Δεν ξέρω αν τα κυστικά κάνουν καμιά τέτοια δουλειά! 


 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Owl-1 είπε:

Τι να πω κι εγώ δεν ξέρω!!! Αν πάρουμε από το πρώτο θετικό περίμενω περίοδο σε 5 μέρες θα δείξει!! Αν και θα ήθελα να ήταν εγκυμοσύνη πφφφ θα σκάσω!

Εγκυμοσύνη θα σου έλεγα και γω αλλά αν έπεφτε και ξαναβγαίναν θετικά μόλις ξεκινούσε η hcg να ανεβαίνει. Μακάρι να είναι και να έχουν πάθει ντουβρουτζά οι ορμόνες! :o:-D:-D


 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Just now, λουκουμαδακι είπε:

Εγκυμοσύνη θα σου έλεγα και γω αλλά αν έπεφτε και ξαναβγαίναν θετικά μόλις ξεκινούσε η hcg να ανεβαίνει. Μακάρι να είναι και να έχουν πάθει ντουβρουτζά οι ορμόνες! :o:-D:-D

Αυτό είπα κι εγώ πφφφ δεν πειράζει υπομονή λίγες μέρες!! Μακάρι μακάρι!! Σε ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου!! :x

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι είναι πολλές οι μέρες για να συνεχίσουν να δίνουν θετικό αποτέλεσμα ωορρηξίας. Εγώ δεν τα πήγα ποτέ καλά με αυτές τις ταινίες οπότε δεν μπορώ και να σε βοηθήσω περισσότερο.

Υπάρχει περίπτωση λόγω εγκυμοσύνης να συνεχίσουν να δείχνουν θετικό τα τεστ ωορρηξίας ή δεν κατάλαβα κάτι από τα προηγούμενα;

Ελπίζω να μας κάνεις την έκπληξη @Owl-1 !!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ocean14 είπε:

Η αλήθεια είναι ότι είναι πολλές οι μέρες για να συνεχίσουν να δίνουν θετικό αποτέλεσμα ωορρηξίας. Εγώ δεν τα πήγα ποτέ καλά με αυτές τις ταινίες οπότε δεν μπορώ και να σε βοηθήσω περισσότερο.

Υπάρχει περίπτωση λόγω εγκυμοσύνης να συνεχίσουν να δείχνουν θετικό τα τεστ ωορρηξίας ή δεν κατάλαβα κάτι από τα προηγούμενα;

Ελπίζω να μας κάνεις την έκπληξη @Owl-1 !!!

Κι εκεί που τα πήγαινα καλά εγώ μαζί τους να που θα πάρω ψηφιακά τον επόμενο :mrgreen: 

Ναι γιατί ανιχνεύουν την ίδια ορμόνη, μάλιστα μια κοπέλα επειδή είχε πολλά έκανε τεστ ωορρηξίας αντί για εγκυμοσύνης χαχαχα!! (Το γράφει και στις οδηγίες να μην χρησιμοποιείτε σε εγκυμονουσες γιατί θα δείξει θετικό το τεστ )

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί και να μη τα χρειαστείς βρε! Πάντως αν έχεις σχετικά σταθερό κύκλο και τα χρησιμοποιείς για επιβεβαίωση δεν είναι κακή επιλογή τα ψηφιακά! Λόγω κόστους το λέω!

Μάλιστα! Δεν την είχα προσέξει ποτέ αυτή τη λεπτομέρεια στις οδηγίες! :huh:

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ocean14 είπε:

Μπορεί και να μη τα χρειαστείς βρε! Πάντως αν έχεις σχετικά σταθερό κύκλο και τα χρησιμοποιείς για επιβεβαίωση δεν είναι κακή επιλογή τα ψηφιακά! Λόγω κόστους το λέω!

Μάλιστα! Δεν την είχα προσέξει ποτέ αυτή τη λεπτομέρεια στις οδηγίες! :huh:

 

Ναιιι είναι ακριβά τα άτιμα...γι'αυτό δεν τα επαιρνα μέχρι τώρα γιατί δεν είχα σταθερό κύκλο οπότε έπρεπε να κάνω πααααρα πολλά!! Τώρα που τον έφτιαξα όμως με τα glucofree μπορώ να τα πάρω!! Ελπίζω να μην χρειαστεί όμως!! Θα δείξει σε 4 μέρες!! 

Link to comment
Share on other sites

Σου εύχομαι να μη τα χρειαστείς!

Εγω πήρα το πακέτο με τα 10 , 25 ευρώ συν μεταφορικά, και σε δύο μήνες που τα χρησιμοποίησα ξοδεψα τις 5 ταινίες. Τη δεύτερη προέκυψε εγκυμοσύνη αλλά δεν προχώρησε. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ocean14 είπε:

Σου εύχομαι να μη τα χρειαστείς!

Εγω πήρα το πακέτο με τα 10 , 25 ευρώ συν μεταφορικά, και σε δύο μήνες που τα χρησιμοποίησα ξοδεψα τις 5 ταινίες. Τη δεύτερη προέκυψε εγκυμοσύνη αλλά δεν προχώρησε. 

Κι εγώ αυτά θα πάρω αν τελικά έρθει η κοκκινομουρα!! Που το καλό που της θέλω να μην τολμήσει!! Εσύ τώρα σε τι φάση είσαι? 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Σε φάση υπομονής! Περιμένω και γω ίδια μέρα με σένα να αδιαθετησω αλλα ξέρω οτι αυτό το μήνα θα έρθει σίγουρα! Άντε να έρθει σε μένα γιατί κανόνισα τις διακοπές μου πριν την εγκυμοσύνη και τώρα η περίοδος πέφτει ακριβώς τις μέρες των διακοπών... :mad:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γεια σας !!! Πρωτη φορα δοκιμαζω αυτα τα τεστ .. ειναι αρνητικο απλα μπορειτε να μου πειτε οταν υπαρχει η δευτερη γραμμη οπως υπαρχει σε μενα τωρα και ειμαι στην 10 η μερα του κυκλου ... συμαινει πως σε λιγες μερες γινεται η ωορρηξια ??? Και ας φαινεται τοσο λιγο... εννοειται θα κανω και τις υπολοιπες μερες μπορειτε να με βοηθησετε ???:):wub: Δεν μπορω να ανεβασω φωτογραφια να σας δειξω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...