Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 25 λεπτά , Kiddo είπε:

      Μπράβο κοριτσάκι μου! Είσαι και επίσημα έγκυος!! Χορταστικους διπλασιασμους εύχομαι!!

      Μη συγκρίνεις, κάθε κύημα είναι διαφορετικό ακόμα και στην ίδια γυναίκα!! Πολλοί μπορεί να είναι οι παράγοντες, για αυτό άλλωστε δίνουν τόσο μεγάλο εύρος φυσιολογικών τιμών στην εξέταση της χοριακής! Για την ώρα είναι πολύ καλή η τιμή της και να θυμάσαι ότι θέλουμε αύξηση τουλάχιστον 60% σε 72 ώρες..!

      Να σου πάνε όλα κατ'ευχήν γλυκιά μου!!🙏🙏🙏

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μακάρι να βγεις αληθινή ❤️

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, Unborn91 είπε:

Κοριτσια ποτε σας βγηκε αυτη η αηδιαστικη βλεννα του τραχηλου? Ειναι σημαδι τοκετου αμεσο? Δλδ σε.μερικες ωρες σε πιανουν πονοι η μπορει να περασουν μερες κ δν εχει σημασια?

Εγω παλι στο μικρο δεν ειδα κατι τετοιο.Μηπως δεν το πιρα χαμπαρι


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, kastel είπε:

Σε μένα βγήκε αμέσως μετά την πρώτη δυνατή συσπαση. Μετά από λίγες ώρες πήγα με διαστολή 3 στο νοσοκομείο! :grin:έχω ακούσει βέβαια να βγαίνει και μέρες πριν ξεκινήσει ο τοκετός. Την είδες;; 

Εγώ ξέρω ότι μέχρι και 48 ώρες 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Alex83 είπε:

Καλή Κυριακή! Ας ελπίσουμε ότι ήταν μια καλή προετοιμασία τα πετρώματα κ πλησιάζει η ώρα για να βγει το μωράκι! Αν κ ο γιατρος μου μου είπε ότι αν είναι ανώδυνα είναι προπαρασκευαστικές συσπάσεις κ όχι για τοκετό. Η μέση σου σε ενοχλει καθόλου; Νιωθεις «μπούκωμα » χαμηλά; Εμένα αυτά μου είπε να έχω στο νου σαν ενδείξεις. Φιλια!

Το ξερω αλλα αν ειναι πολλες μπορει να προκαλεσουν κανονικες συσπασεις.Η μεσι με ενοχλει και το πρωι ειχα διαρροια.Δεν εχω κατι αλλο.Θα δουμε...


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι 39 και 5 βάση Τελ περιόδου και 40 βάση σύλληψης κ υπερήχου και εχω διαροια πάνω από βδομάδα δεν μπορώ να ξαπλώσω πολλές ώρες με πονάνε τα κόκκαλα της λεκάνης νιώθω βάρος κράμπες περιοδου και όλα τα καλά αλλα δεν βλέπω να θέλει ο κύριος κάνει έξοδο μου είπανε ηπεμπτη η παρασκευή θα με βάλουνε με πρόκληση αν δεν γεννησω μέχρι Τετάρτη αυτα χτες να φανταστείς μππυχτισα στον ύπνο με πόνεσε όλο μου το κορμί το στομάχι όλα και σηκώθηκα κλαίγοντας και αποκοιμήθηκαν καθιστή δλδ οκ δεν την παλεύω με τιποτα

Just now, Comet είπε:

Το ξερω αλλα αν ειναι πολλες μπορει να προκαλεσουν κανονικες συσπασεις.Η μεσι με ενοχλει και το πρωι ειχα διαρροια.Δεν εχω κατι αλλο.Θα δουμε...

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel είπε:

Σε μένα βγήκε αμέσως μετά την πρώτη δυνατή συσπαση. Μετά από λίγες ώρες πήγα με διαστολή 3 στο νοσοκομείο! :grin:έχω ακούσει βέβαια να βγαίνει και μέρες πριν ξεκινήσει ο τοκετός. Την είδες;; 

Ναι βγηκε μεγαλη καφε βλεννα κ μετα απο κανα 2ωρο βγηκε κ αλλη αλλα πιο κιτρινη. Δεν εχω πονους ισως εκανα συσπασουλες οταν κοιμομουν στα πλαγια γιατι ειχα αρκετη δυσφορια στο περα δωθε σε συνδυασμο με τους πονους στο ισχιο. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Comet είπε:

Καλημερα σε ολες!Μετα απο πολλα πετρωματα μεχρι τις 2 το πρωι περιπου σταματισαν τα παντα και δεν εγινε κατι.Παντως ηταν η πρωτι φορα που ενιωσα κατι.Κοιμιτικα λιγο και τωρα εχω παλι αναγουλα.Αυριο εχω γιατρο.Αντε να δουμε τι γινεται. Καλη Κυριακι να εχουμε

Με το καλό!! Όλα να κυλήσουν σωστά!!! Και εγώ μια από τα ίδια λίγα πονακια στη μέση λες και έχω κάνει δουλειές  κ μια μικρή πίεση μπροστά χαμηλα! Η μικρή έχει ρίξει πολύ κουνιμα και μένα 2 μέρες,  Τετάρτη έχουμε γιατρό να δούμε!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια λοιπόν έχω κάτι πόνους σαν περιόδου αλλά για κάποια δευτερόλεπτα έρχεται και ξαναφεύγει από το πρωί απλά τώρα λίγο συχνότερα αλλά σε φάση έντονο πόνο όχι ενόχληση όπως είχα μέχρι τώρα τι λέτε?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofi_94 είπε:

Κορίτσια λοιπόν έχω κάτι πόνους σαν περιόδου αλλά για κάποια δευτερόλεπτα έρχεται και ξαναφεύγει από το πρωί απλά τώρα λίγο συχνότερα αλλά σε φάση έντονο πόνο όχι ενόχληση όπως είχα μέχρι τώρα τι λέτε?

Παρε τν γιατρο σου τηλεφωνο και ετοιμασου σιγα σιγα. Αν θυμαμαι καλα στην 1η κυηση μας ειχε πει οτι πας στο μαιευτηριο οταν οι πονοι διαρκουν πανω απο 2 λεπτα ανα δεκαλεπτο/πενταλεπτο. Δν θυμαμαι

Μα παρε τν μαια η τν γιατρο σου καλυτερα να σε κατευθυνει.

Με το καλο σου ευχομαι!

Αν σπασουν τα νερα, ντυσου και ειδοποιησε αμεσως γιατρο και ξεκινα για το μαιευτηριο

  • Ευχαριστώ 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofi_94 είπε:

Κορίτσια λοιπόν έχω κάτι πόνους σαν περιόδου αλλά για κάποια δευτερόλεπτα έρχεται και ξαναφεύγει από το πρωί απλά τώρα λίγο συχνότερα αλλά σε φάση έντονο πόνο όχι ενόχληση όπως είχα μέχρι τώρα τι λέτε?

Μήπως ξεκινά ο τοκετος σιγά σιγά;δες πως θα παει και παρε τον γιατρό 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λοιπόν κοριτσάκια μου τώρα που σας μιλάω έχω αγκαλίτσα τον γιο μου και κοιματεε λοιποοον εμένα χτες πρωί ξεκινησανε κάτι σαν πίεση στα ισχυρά στην λεκάνη και κάτι ακονονιστες συσπάσεις και μετα τις 3 έγιναν πιο έντονες και συστηματικές λοιπόν κάτι τις 6 έρχομαι στο νοσοκομείο κατά τις 8 μου σπάνε τα νερά από μόνα τους γέννησα φυσιολογικά στις 1 η ώρα τα μεσάνυχτα αλλά χρειάστηκε βεντουζα ο μικρός έχανε παλμούς και ξεσκιστηκα και εσωτερικά και εξω που με κόψανε αλλά χαλάλι κορίτσια ακόμα δεν το πιστεύω τι έρωτας είναι αυτος

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofi_94 είπε:

,κοριτσιαα μουυυ γέννησα κι εγώ εναν μπεμπακο 3.200 θα μπω αύριο να σας πω πωςκαι τι φιλουδια

Καλημερα. Να σου ζισει.Γερο κι ευτυχισμενο!

Just now, Sofi_94 είπε:

Λοιπόν κοριτσάκια μου τώρα που σας μιλάω έχω αγκαλίτσα τον γιο μου και κοιματεε λοιποοον εμένα χτες πρωί ξεκινησανε κάτι σαν πίεση στα ισχυρά στην λεκάνη και κάτι ακονονιστες συσπάσεις και μετα τις 3 έγιναν πιο έντονες και συστηματικές λοιπόν κάτι τις 6 έρχομαι στο νοσοκομείο κατά τις 8 μου σπάνε τα νερά από μόνα τους γέννησα φυσιολογικά στις 1 η ώρα τα μεσάνυχτα αλλά χρειάστηκε βεντουζα ο μικρός έχανε παλμούς και ξεσκιστηκα και εσωτερικά και εξω που με κόψανε αλλά χαλάλι κορίτσια ακόμα δεν το πιστεύω τι έρωτας είναι αυτος

Ολα θα περασουν και το αγορακι σου θα ειναι ο ερωτας τις ζωις σου.

Εγω δεν κιμοιτικα κατολου.Πολυ καουρα,δεν περναει με τιποτα.Στις 11 εχω γιατρο.Σκεφτομαι πολυ τιν προκλισι αλλα δεν ξερω...

  • Ευχαριστώ 1
  • Λυπημένη/-ος 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Καλημερα. Να σου ζισει.Γερο κι ευτυχισμενο!

Ολα θα περασουν και το αγορακι σου θα ειναι ο ερωτας τις ζωις σου.

Εγω δεν κιμοιτικα κατολου.Πολυ καουρα,δεν περναει με τιποτα.Στις 11 εχω γιατρο.Σκεφτομαι πολυ τιν προκλισι αλλα δεν ξερω...

Κομετ μου καλημέρα! ❤️ Συγνώμη που πετάγομαι μωρέ κορίτσια.... 

Κομετ μου πως πέρασαν έτσι οι μήνες κοντεύεις τόσο πολύ... Με το καλό κορίτσι μου❤️❤️❤️


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

Κομετ μου καλημέρα! ❤️ Συγνώμη που πετάγομαι μωρέ κορίτσια.... 

Κομετ μου πως πέρασαν έτσι οι μήνες κοντεύεις τόσο πολύ... Με το καλό κορίτσι μου❤️❤️❤️

Κοριτσακι μου,πως εισαι;Η μικρι σου;Μεγαλωσε πολυ.Σε ευχαριστω


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...