Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

@Mum to be Κοιμάται αλλα είναι πιο ζωηρός το βράδυ αντί το πρωί!!! Δε μπορώ να πώ οτι τα έχω βρεί σκούρα μέχρι στιγμής... απλά θέλει ψυχραιμία, ειδικά οταν κλαίει ασταμάτητα!!

 

Πάντως κορίτσια έχουν δίκιο!!! Κοιμηθείτε!!!! :-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εχω να κοιμηθει μια εβδομαδα...σαν σημερα γεννησα!!!πωπω...περασε κιολασ βδομαδα...το βραδυ ολη νυχτα στο στηθος!μου τραυματησε την θηλη σνω χρησιμοποιω ψευδοθηλη!!Αλλα μολις σε κοιταει σαν κουταβακι τα ξεχνας ολα!!υπομονη κοριτσια!!!

  • Μου αρέσει 4

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mum to be είπε:

Αντε μπράβο, τι ωραία . Από τόσο νωρίς ξεκίνησαν οι κολικοι;υπομονή κορίτσι μου. Αυτό με τον απορροφητήρα το έχω ξανά ακουσει, όπως και για την ηλεκτρική σκουπα και για το πλυντήριο. Μου φαίνεται πολυ παραξενο που ηρεμουν μολις ακουν τους συγκεκριμένους ήχους αλλά άμα βοηθάει θα το έχω υπόψιν . 

Από υπνο πως τα παει γενικά, κοιμάται καθόλου τη νυχτα ;

Κορίτσι μου τι εγινε τελικά ;ξανά πηγές στο νοσοκομείο ;

Ναι ναι πήγα μια ώρα περίπου έκανα νστ μου κάνανε και ντοπλερ και μου είπανε να ξαναπάω Παρασκευή πρωί σχετικά καλές οι εξετάσεις μου είπανε .ο εφημερεύον γιατρός πιο πολύ ενδιαφέρον έδειξε παρά αυτός που με κοιτάει 9 μήνες τώρα που παρεπιπτόντως ήταν εκεί ενώ δεν είχε εφημερία ξεγενουσε μια κοπέλα :wink:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofi_94 είπε:

Ναι ναι πήγα μια ώρα περίπου έκανα νστ μου κάνανε και ντοπλερ και μου είπανε να ξαναπάω Παρασκευή πρωί σχετικά καλές οι εξετάσεις μου είπανε .

Αντε ωραία,ελπίζω να ηρεμησες. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 13/5/2020 at 4:17 ΜΜ, ZOIRITA20813 είπε:

Αγαπητά μου κορίτσια...Έχω χάσει πολλά επεισόδια....πολλές γίνατε μανούλες....να σας ζήσουν τα παιδάκια σας. Χαρηκνα πάρα πολύ που όλα τα μωράκια γεννήθηκαν υγιή και χωρίς προβλήματα...ότι αντιμετωπίσαμε εμεις κατά την γέννα, χαλάλι τους. 

Έχω χαθει γιατί ενώ η ανάρρωση από την καισαρική ήταν εξαιρετική, είχα μια επιπλοκή και τώρα νοσηλεύομαι ξανα μακρυά από το λουλούδι μου. Η ψυχολογία είναι στα τάρταρα. Θα σας δώσω μια συμβουλή σε όσες γεννήσετε με καισαρική, μην βάλετε ζώνη ή κορσέ κυρίως αν κανετε αντιπηκτικες ενέσεις. Εγώ πήρα μια ζώνη από το μαιευτήριο, μου ήταν θεοστενη , η πωλήτρια επέμενε να την αγοράσω και ότι έτσι πρέπει να είναι οι ζώνες ,σφιχτές. Φόρεσα την ζώνη λοιπόν,έσπασε ένα αγγείο μέσα στην κοιλιά, μου έκανε αιμάτωμα, έβγαινε το αιμα από την τομη της καισαρικής, δεν έκλεινε το αγγείο που έσπασε λόγω αντιπηκτικων,  σήκωσα πυρετό και παρολίγον να με ξανανοιξουν να μου τραβήξουν το αιμα ....τώρα νοσηλευομαι και είμαι 2η μέρα μακρυά από το μπουμπούκι μου. Εύχομαι αύριο να βγω. 

Κορίτσια προσοχή στις τομές σας....

Σας φιλώ γλυκά και θα τα πούμε σύντομα 

Ρε αγαπημένη μου τι έπαθες ρε φίλε??? Στεναχωρεθηκα πολύ τώρα!! Τουλάχιστον είναι καλά το μπουμπουκι κ σύντομα θα είστε ξανά μαζί... Καλά που το πες... Κ εγώ από καισαρική με αντιπηκτικες είμαι κ φοραω ζώνη ολη μερα!! Μου φαίνεται για καιρό δε θα ξανά βαλω! Περαστικά αααα... Γράψε μας τα νέα σου! Πονάς κιόλας??? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσιααααααα!!!!!! Τι κανετε;;;; Πως τα πατε με τη ζεστη;;;;; Εγω δεν την παλευω καθολου!!!! 

Λοιπον εχθες πηγα γιατρο. Μου κοιταξε τραχηλο -ενταξει λιγο ενοχλητικο αλλα ανεκτο- μου ειπε οτι εχει μαλακωσει και παμε πολυ καλα, αλλα μαλλον θα παρουμε ολο το μηνα!! 3200 ο μπεμπης ολα καλα, οποτε περιμενωωωωω.....!!!!!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Mariaia είπε:

Ρε αγαπημένη μου τι έπαθες ρε φίλε??? Στεναχωρεθηκα πολύ τώρα!! Τουλάχιστον είναι καλά το μπουμπουκι κ σύντομα θα είστε ξανά μαζί... Καλά που το πες... Κ εγώ από καισαρική με αντιπηκτικες είμαι κ φοραω ζώνη ολη μερα!! Μου φαίνεται για καιρό δε θα ξανά βαλω! Περαστικά αααα... Γράψε μας τα νέα σου! Πονάς κιόλας??? 

@ZOIRITA20813κοριτσι μου λυπάμαι και περαστικά σύντομα να είσαι παλι με το μωρακι σου γενικά και αντιπηκτικες να μην κάνεις οι ζώνες και οτιδηποτε σφικτό απαγορεύεται μετα απο καισαρική  δεν κανει

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tzoukos είπε:

Κοριτσιααααααα!!!!!! Τι κανετε;;;; Πως τα πατε με τη ζεστη;;;;; Εγω δεν την παλευω καθολου!!!! 

Λοιπον εχθες πηγα γιατρο. Μου κοιταξε τραχηλο -ενταξει λιγο ενοχλητικο αλλα ανεκτο- μου ειπε οτι εχει μαλακωσει και παμε πολυ καλα, αλλα μαλλον θα παρουμε ολο το μηνα!! 3200 ο μπεμπης ολα καλα, οποτε περιμενωωωωω.....!!!!!

Καλησπερα, μπραβο ο μικρος. Αν νιωτεις καλα δεν πειραζει να παρεις ολο το Μηνα.Εγω ειμαι χαλια,οι εμμετοι συνεχιζονται,οτι λιγο εφαγα σημερα παει και τωρα εχω καουρα.Ειμαι τοσο κουρασμενι,ολη μερα προσευχομαι να γεννησω επιτελους.Ειχα και δυσκολο βραδυ,κοιμιτικα ελαχιστα και νυσταζω αλλα δεν μπορω να ξαπλωσω με τοσι καουρα.Παντως παρα τιν ζεστι κρυωνω,μαλλον απο τιν ταλαιπωρια

  • Λυπημένη/-ος 6

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Sofi_94 είπε:

Ναι ναι πήγα μια ώρα περίπου έκανα νστ μου κάνανε και ντοπλερ και μου είπανε να ξαναπάω Παρασκευή πρωί σχετικά καλές οι εξετάσεις μου είπανε .ο εφημερεύον γιατρός πιο πολύ ενδιαφέρον έδειξε παρά αυτός που με κοιτάει 9 μήνες τώρα που παρεπιπτόντως ήταν εκεί ενώ δεν είχε εφημερία ξεγενουσε μια κοπέλα :wink:

Ήταν ο γιατρός  που σου ειπα;

Link to comment
Share on other sites

Just now, mpempaki1 είπε:

Ήταν ο γιατρός  που σου ειπα;

Όχι δεν ήτανε ο Παρθένης ήτανε αλλά καλουλης μωρέ οκ και σήμερα πήγα για νστ και πάλι τον Παντελ πέτυχα και μου είπε ελα Τετάρτη που είναι και η Πητ μου και θα σε βάλω με πρόκληση η πέμπτη η παρασκευή 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κοριτσια!!!Πως τα πατε εσεις που γεννησατε;;;Εμενα η τομη ειναι καλα,θα κοψω κ τα ραμματα Δευτερα...αλλα με ποναει πολυ η πλατη μου,εσας;;

Ο μπεμπης θηλαζει (με ψευδοθηλες ) και με αντλημενο γαλα,το βγαζω με το θηλαστρο κ το δινω...χθες το βραδυ απτην απογνωση του εδωσα κ λιγο ξενο...δεν την παλευα !!Την Δευτερα θα τον παω στην παιδιατρο,πιστευω οτι αναπληρωσε το χαμενο βαρος...του επεσε κ ο λωρος χθες!!Κατα τ αλλα την μερα κοιμαται 3ωρα κ το βραδυ ολο βυζι!!

Τι τους φορατε με τετοια ζεστη;;;μπερδεμα!

  • Μου αρέσει 1

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tzoukos είπε:

Κοριτσιααααααα!!!!!! Τι κανετε;;;; Πως τα πατε με τη ζεστη;;;;; Εγω δεν την παλευω καθολου!!!! 

Λοιπον εχθες πηγα γιατρο. Μου κοιταξε τραχηλο -ενταξει λιγο ενοχλητικο αλλα ανεκτο- μου ειπε οτι εχει μαλακωσει και παμε πολυ καλα, αλλα μαλλον θα παρουμε ολο το μηνα!! 3200 ο μπεμπης ολα καλα, οποτε περιμενωωωωω.....!!!!!

3400 εμένα Τετάρτη που είδε αλλά 500 γρ -+

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, tzoukos είπε:

Κοριτσιααααααα!!!!!! Τι κανετε;;;; Πως τα πατε με τη ζεστη;;;;; Εγω δεν την παλευω καθολου!!!! 

Λοιπον εχθες πηγα γιατρο. Μου κοιταξε τραχηλο -ενταξει λιγο ενοχλητικο αλλα ανεκτο- μου ειπε οτι εχει μαλακωσει και παμε πολυ καλα, αλλα μαλλον θα παρουμε ολο το μηνα!! 3200 ο μπεμπης ολα καλα, οποτε περιμενωωωωω.....!!!!!

Το ίδιο και εγώ κορίτσι μου. 3.300 το μωρό και μάλλον θα πάρω όλο το μήνα. 

Δεν την παλευω με τη ζέστη. Πάντα είχα θέμα, τώρα δε με την εγκυμοσυνη νιώθω ότι δεν μπορώ να παρω αέρα. 

Λίγο περπαταω και και τα ποδια μου φουσκώνουν πολυ . Δεν μου κάνει κανένα καλοκαιρινό παπουτσι . Φοραω μονο αθλητικά. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια εμείς βγήκαμε επιτέλους!! Και τώρα προσπαθούμε να προσαρμοστούμε με τον μικρό κ με τον μεγαλο!! Προς το παρών θυλαζω κ δίνω κ ξένο!! Ο μικρός Δόξα το Θεό είναι πολύ φαγανος! Χθες του πέσε ο ομφαλός αλλά ακόμα δε έχει καθαρίσει καλά.  Σήμερα περιμένω παιδίατρο!Τα πόδια μου είχαν πρηστει πολύ αλλά σήμερα είμαι καλύτερα!!Τρίτη πάω για τα ράμματα.Ποναω ακόμα λίγο στη τομή αλλά γενικά είμαι καλύτερα!! Εσείς πως είστε?

  • Μου αρέσει 4

KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...