Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

8 αποβολες ανευ λογου


Recommended Posts

On 30/12/2019 at 11:28 ΜΜ, Sanel067 είπε:

Καλησπερα κοριτσια.Ειμαι 34 μισο ο συζυγος 39,5 χρονια παντρεμενοι και οι αποβολες 8!Ολες οι εξετασεις μας πεντακαθαρες οι γιατροι διασημοι και μη μας διωχνουν γιατι δεν ξερουν τι αλλο να μας προτεινουν.ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ.ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΗ ΛΥΣΗ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΘΕΕ ΜΟΥ???ΛΥΠΗΣΟΥ ΜΑΣ ΠΟΝΑΜΕ!!!

τι λογια να βρω αληθεια?? δεν εχω απλα...πολυ σε νιωθω.κανε υπομονη γλυκεια μου..εισαι τοσο νεα ακομα..υπομονη και πιστη! εχεις κ ενα θετικοτατο.συλλαμβανεις ευκολα και μονη σου.πιστευω κ γω οτι σ ειπαν οι αλλοι γιατροι.προσπαθησε και θα ρθει.δε μπορει...ακομα κ ανωμαλιες να υπαρχουν στα εμβρυα.καποια στιγμη θα ρθει και το καλο.δε μπορει..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 79
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

21 ώρες πρίν, Summer love είπε:

Επίσης ρε συ @Sanel067 αυτές οι μάζες δίπλα στα έμβρυα τι ήταν ; ονομάζεται κάπως μια τέτοια κύηση ; κάπου το έχω ξαναδιαβάσει αυτό αλλά δεν το θυμάμαι καθόλου . 

 

Ενδιαφέρον αυτό που λένε τα κορίτσια για τηβ εξέταση δεν την ήξερα καν . 

@island1 τελικά εσείς βρήκατε τι πρόβλημα υπήρχε ; θα το έχεις γράψει Σορρυ αλλά με τη μικρή δεν προλαβαίνω να κάνω αναζήτησή . 

Όχι δεν βρηκαμε

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
On 30/12/2019 at 11:28 ΜΜ, Sanel067 είπε:

Καλησπερα κοριτσια.Ειμαι 34 μισο ο συζυγος 39,5 χρονια παντρεμενοι και οι αποβολες 8!Ολες οι εξετασεις μας πεντακαθαρες οι γιατροι διασημοι και μη μας διωχνουν γιατι δεν ξερουν τι αλλο να μας προτεινουν.ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ.ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΗ ΛΥΣΗ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΘΕΕ ΜΟΥ???ΛΥΠΗΣΟΥ ΜΑΣ ΠΟΝΑΜΕ!!!

Καλησπέρα σε καταλαβαίνω απολυτοτατα ....αν κουράστηκες και είναι λογικό (κ εγώ το ίδιο με 5 αποτυχιες) είπα στον άντρα μου δεν μπορώ άλλο και θέλω να υιοθετήσουμε και συμφώνησε εννοείτε...υπάρχουν τρόποι να έχεις παιδί ....καλη τύχη ...anynet.gr 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Polu είπε:

Καλησπέρα σε καταλαβαίνω απολυτοτατα ....αν κουράστηκες και είναι λογικό (κ εγώ το ίδιο με 5 αποτυχιες) είπα στον άντρα μου δεν μπορώ άλλο και θέλω να υιοθετήσουμε και συμφώνησε εννοείτε...υπάρχουν τρόποι να έχεις παιδί ....καλη τύχη ...anynet.gr 

Εσάς ποιο είναι το προβλημα σας αν επιτρεπεται?Αν θελεις στειλε μου πμ να τα πουμε

Link to comment
Share on other sites

On 1/1/2020 at 3:24 ΜΜ, Sanel067 είπε:

Καναμε 2 φορες καρυοτυπο ηταν οκ.Καναμε προεμφυτευτικο,11 γονιμοποιημενα,6 βλαστοκυστες με τρισωμιες και 1 μοριδιο μετριας ποιοτητας με θρυμματισμο ηταν υγιες οπιυ και μου εδωσε βιοχημικη.καναμε 1 εξωσωματικη με προεμφυτευτικο οι υπολοιπες συλληψεις ηταν φυσιολογικες.Οι 6 βιοχημικες, 1 παλλινδρομη οπου αντι για εμβρυο ειδαμε μαζα,και αλλη 1 παλλινδρομη οπου ειδαμε εμβρυο με χαμηλους παλμους και διπλα του ακριβως μια μαζα που μεγαλωνε.Ολες μα ολες οι εξετασεις μας πεντακαθαρες.Ο κατακερματισμος του συζυγου 11% και η fish σπερματος οκ.Ολοι οι γιατροι σηκωνουν τα χερια ψηλα και μας λενε βαρατε και οποτε ερθει,εμενα ομως δεν με καταλαβαινουν...

Καλησπέρα. Λυπάμαι πολύ γι᾽ αυτό που έχεις περάσει και ξέρω πως νιώθεις γιατί το έχω περάσει κι εγώ. Αυτό που γράφεις για τις τρισωμίες είναι η απάντηση στην ερώτηση σου. Παρ᾽ όλη δηλαδή τη σχετικά νεαρή (από αναπαραγωγικής άποψης το εννοώ το "σχετικά" γιατί νεαρή είσαι!) ηλικία σου, μάλλον έχεις υψηλό ποσοστό ωαρίων με χρωμοσωμικές ανωμαλίες. Δηλαδή αν από τα 11 τα 6 είχαν τρισωμίες καταλαβαίνεις ότι είναι πάνω από τα μισά. Αυτό που σας λένε κάποιοι γιατροί "βαράτε" το βρίσκω εξωφρενικό όχι μόνο ψυχολογικά αλλά και ιατρικά αφού τεκμηριωμένα οι αποβολές είναι επιβαρυντικές για τον οργανισμό της γυναίκας και την κάθε επόμενη εγκυμοσύνη. Υπάρχει το Τμήμα καθ'έξιν αποβολών στο Έλενα Βενιζέλου στην Αθήνα και στη Θεσσαλονίκη θα σου πρότεινα τη Λευκού αν δεν την έχεις ήδη δει. Επίσης καλά λόγια έχω ακούσει για τον Χριστοφορίδη που είναι διευθυντής στο Embryolab. Κάποιος από όλους αυτούς θα μπορέσει να σε κατευθύνει πιστεύω αλλά σίγουρα αυτό το "βαράτε" στη θέση σου δεν θα το άκουγα καν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...