Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Thaliamp είπε:

Κορίτσια μου πως είστε??/εμείς κάναμε εμβόλιο σήμερα...έκλαψε λίγο αλλά το ξέχασε γρήγορα ο μικρούλης μου!!!επίσης μεγαλώσαμε είμαστε 9 κιλά κ 70 εκατοστά!!!τέλος Φεβρουαρίου που θα ξαναπαω θα μιλήσουμε για στέρεες!!!!από γκρίνια κ εμείς έχουμε!!!!όλο κάνει καινούργια πράγματα από μέρα σε μέρα κ έχει πλάκα...τώρα την έχει βρει με το τηλέφωνο στο ντουζ....προσπαθεί να πιάσει το νερό λυσσαει!!!

Πω πωωωω...12???????μην τα λες έτσι αυτά θα πεθάνω..... χαχαχαχα...εγώ κάνω Αμαν να κλείσει 4ωρο!!!!!κ προχτές μου ξύπνησε από τς 3 κ 30 για πρωι!!!!!στο βάρος πως είστε???ξέρω ότι δεν τα ξυπνάμε πλέον για να φάνε....εκτός κ αν έχει θέμα με το βάρος του....από την άλλη είναι κ πολλές οι ώρες που κοιμάται!!!πόσο γάλα πίνει σύνολο μέσα στη μέρα?????αν πίνει ικανοποιητικά κ παίρνει βάρος νομίζω πες ευχαριστω στο θεό που μπορείς να κοιμηθείς!!!!:-D

Ακόμα σε ταλαιπωρεί με το μπιμπερο ε????νομίζω όντως είναι λίγο το βάρος της...μπορεί να είναι ολιγοφαγο παιδάκι!!!συνέχισε να προσπαθείς κάποια στιγμή θα βρείτε άκρη!!!!

Πως τα πάτε με τις κρεμουλες??????

9 κιλα??πω πω πρεπει να είναι μεγαλο μωρο!!Εμενα είναι 7550 και 66 ποντους!γεννηθηκε 3090 και ο παιδίατρος μου ειπε πως διπλασιασε το πάχος του αρα είμαστε καλά!μέσα στην ημέρα πινει γύρω στα 800 με 900 ml και μερικές φορές ίσως λίγο παραπάνω!είμαστε στα 150 ml τωρα και ανάλογα μπορει να πιει και 200ml σε ενα γεύμα!από 5 του μηνα ξεκιναμε τροφες μου ειπε ο παιδίατρος με το εμβόλιο!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 31 λεπτά , Angelina87 είπε:

9 κιλα??πω πω πρεπει να είναι μεγαλο μωρο!!Εμενα είναι 7550 και 66 ποντους!γεννηθηκε 3090 και ο παιδίατρος μου ειπε πως διπλασιασε το πάχος του αρα είμαστε καλά!μέσα στην ημέρα πινει γύρω στα 800 με 900 ml και μερικές φορές ίσως λίγο παραπάνω!είμαστε στα 150 ml τωρα και ανάλογα μπορει να πιει και 200ml σε ενα γεύμα!από 5 του μηνα ξεκιναμε τροφες μου ειπε ο παιδίατρος με το εμβόλιο!

Όποτε μια χαρά είστε αφού το βάρος του είναι πολύ καλό παρότι κοιμαται πολλές ώρες!!!!!χορταινει κ κοιμάται το παιδί!!!εμένα πίνει 240 αλλά παρόλα αυτά αν ξεγελάστει κ τον πάρει ο ύπνος πάνω από το τρίωρο το βράδυ ξυπνάμε με λυγμούς από την πείνα χαχαχαχα!!καλή αρχή κ σε σααας με τα φαγακια!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Angelina87 είπε:

Καλημερα κοριτσια!!ποσες ώρες κοιμούνται τα μωρα σας το βράδυ χωρίς να ξυπνησουν;εμενα την τελευταίες μέρες κλείνει 12ωρο χωρίς να ξυπνήσει!κοιμαται 8:30 κ ξυπναει είτε 8 είτε 8:30 είτε 9!μήπως πρέπει να τον ξυπνάω για να φαει;κ επίσης το πρωί όταν ξυπνήσει δεν θελει να φαει μέχρι να παίξουμε λιγο μαζί του!του δίνω μπιμπερο με κοιτάει γελαει κ κανει αγκου!

Εμένα κοιμόταν από βρέφος 6-7 Ώρες κ εγώ λόγω κούρασης δεν τη ξυπνούσα, τώρα κοιμάται συνεχόμενα 7-8 Ώρες αλλά τν ξυπνάω εγώ στο 5ωρο λογ ότι δεν έχει βάλει πολύ βάρος.  Υπολόγισε πόσα μλ πίνει όταν είναι ξύπνιος κ αν φτάνει τα μλ που χρειάζεται με το βάρος του. Αν κ θεωρώ ότι 12ωρο είναι πολύ γτ του μένουν μόνο 4 γεύματα ανά 3ωρες οπότε ποσό να φαει? Ο παιδίατρος τι λεει?

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Κορίτσια μου πως είστε??/εμείς κάναμε εμβόλιο σήμερα...έκλαψε λίγο αλλά το ξέχασε γρήγορα ο μικρούλης μου!!!επίσης μεγαλώσαμε είμαστε 9 κιλά κ 70 εκατοστά!!!τέλος Φεβρουαρίου που θα ξαναπαω θα μιλήσουμε για στέρεες!!!!από γκρίνια κ εμείς έχουμε!!!!όλο κάνει καινούργια πράγματα από μέρα σε μέρα κ έχει πλάκα...τώρα την έχει βρει με το τηλέφωνο στο ντουζ....προσπαθεί να πιάσει το νερό λυσσαει!!!

Πω πωωωω...12???????μην τα λες έτσι αυτά θα πεθάνω..... χαχαχαχα...εγώ κάνω Αμαν να κλείσει 4ωρο!!!!!κ προχτές μου ξύπνησε από τς 3 κ 30 για πρωι!!!!!στο βάρος πως είστε???ξέρω ότι δεν τα ξυπνάμε πλέον για να φάνε....εκτός κ αν έχει θέμα με το βάρος του....από την άλλη είναι κ πολλές οι ώρες που κοιμάται!!!πόσο γάλα πίνει σύνολο μέσα στη μέρα?????αν πίνει ικανοποιητικά κ παίρνει βάρος νομίζω πες ευχαριστω στο θεό που μπορείς να κοιμηθείς!!!!:-D

Ακόμα σε ταλαιπωρεί με το μπιμπερο ε????νομίζω όντως είναι λίγο το βάρος της...μπορεί να είναι ολιγοφαγο παιδάκι!!!συνέχισε να προσπαθείς κάποια στιγμή θα βρείτε άκρη!!!!

Πως τα πάτε με τις κρεμουλες??????

Ναι έχω απελπιστεί πια..έχουμε κ γοπ αλλά ήπια , ευτυχώς δεν κάνει εμετούς κ γουλιές πλέον.  Ευτυχώς που κοιμάται την νύχτα χωρίς πιπίλα!!! 

Ολόκληρο παλικαρι ο γιος σου!! Να την χαίρεστε! Έτσι ήταν κ ο δικός μου ,Κ καλόβολο  μωρό. 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Κορίτσια μου πως είστε??/εμείς κάναμε εμβόλιο σήμερα...έκλαψε λίγο αλλά το ξέχασε γρήγορα ο μικρούλης μου!!!επίσης μεγαλώσαμε είμαστε 9 κιλά κ 70 εκατοστά!!!τέλος Φεβρουαρίου που θα ξαναπαω θα μιλήσουμε για στέρεες!!!!από γκρίνια κ εμείς έχουμε!!!!όλο κάνει καινούργια πράγματα από μέρα σε μέρα κ έχει πλάκα...τώρα την έχει βρει με το τηλέφωνο στο ντουζ....προσπαθεί να πιάσει το νερό λυσσαει!!!

Πω πωωωω...12???????μην τα λες έτσι αυτά θα πεθάνω..... χαχαχαχα...εγώ κάνω Αμαν να κλείσει 4ωρο!!!!!κ προχτές μου ξύπνησε από τς 3 κ 30 για πρωι!!!!!στο βάρος πως είστε???ξέρω ότι δεν τα ξυπνάμε πλέον για να φάνε....εκτός κ αν έχει θέμα με το βάρος του....από την άλλη είναι κ πολλές οι ώρες που κοιμάται!!!πόσο γάλα πίνει σύνολο μέσα στη μέρα?????αν πίνει ικανοποιητικά κ παίρνει βάρος νομίζω πες ευχαριστω στο θεό που μπορείς να κοιμηθείς!!!!:-D

Ακόμα σε ταλαιπωρεί με το μπιμπερο ε????νομίζω όντως είναι λίγο το βάρος της...μπορεί να είναι ολιγοφαγο παιδάκι!!!συνέχισε να προσπαθείς κάποια στιγμή θα βρείτε άκρη!!!!

Πως τα πάτε με τις κρεμουλες??????

Θαλεια μου με τις κρεμες τα παμε τελεια...με τον υπνο ομως δεν εχουμε και την καλυτερη σχεση..δεν κοιμαται καθολου..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 22 λεπτά , ada32 είπε:

Εμένα κοιμόταν από βρέφος 6-7 Ώρες κ εγώ λόγω κούρασης δεν τη ξυπνούσα, τώρα κοιμάται συνεχόμενα 7-8 Ώρες αλλά τν ξυπνάω εγώ στο 5ωρο λογ ότι δεν έχει βάλει πολύ βάρος.  Υπολόγισε πόσα μλ πίνει όταν είναι ξύπνιος κ αν φτάνει τα μλ που χρειάζεται με το βάρος του. Αν κ θεωρώ ότι 12ωρο είναι πολύ γτ του μένουν μόνο 4 γεύματα ανά 3ωρες οπότε ποσό να φαει? Ο παιδίατρος τι λεει?

Εχει μια εβδιμαδα που μου το κάνει αυτό και κοιμαται συνεχόμενα!πάντα ξυπνούσε στη μια και έτρωγε και μετα στις 6!αν δω ότι το συνεχίζει θα τον ξυπνάω για να φάει!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 26/1/2021 at 11:20 ΜΜ, ada32 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια , τι κάνετε? Ελπίζω να είστε καλά.. 

Εμείς Όχι κ τόσο .. το μωρό δεν δέχεται καθόλου μπιμπερό κ δεν μπορώ να της δώσω συμπλήρωμα. Αυτόν τον μήνα πήρε 300 γρ σε 25 μέρες, 6160 γρ 4 μηνων( αν κ εγώ που την ζυγισα σήμερα έδειξε 6500γρ).τι να πω...Εντωμεταξύ θήλαζει όσο θέλει αλλά το βράδυ κοιμάται σερί 7 ώρες κ ξανά 4 ώρες.. 

@Fofi!Πόσο  ηταν η δικιά σου 4 μηνων? 

@Angelina87ποσό είναι ο δικός σου μπέμπης κ έβαλε 300 γρ ? Θήλαζει? Υποαλλεργικο ποιο δίνεις? Έχει αλλεργια τελικά στην πρωτεΐνη γάλακτος? Σκέφτομαι μήπως κ η δική μου έχει τελικά κ δεν παίρνει βάρος..

Αχ και εμένα τον τελευταίο μην πήρε μόνο 150γρ.. 4 μηνών ήταν 6,400 και τώρα 5 μηνών 6,550.. ξεκινήσαμε τώρα τις στερεές και θα δούμε. Αλλά ο γιατρός δεν ανησυχεί. Έπρεπε πολύ στην αρχή.. αλλά δεν είναι άσχημα τα 6 και κιλά 4 με 5 μηνών. Κάπου εκεί είναι το φυσιολογικό. 

  • Μου αρέσει 1

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Θαλεια μου με τις κρεμες τα παμε τελεια...με τον υπνο ομως δεν εχουμε και την καλυτερη σχεση..δεν κοιμαται καθολου..

Συμπάσχω....τι ώρες κοιμάται περίπου???

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, ΚατεριναΣκ είπε:

Αχ και εμένα τον τελευταίο μην πήρε μόνο 150γρ.. 4 μηνών ήταν 6,400 και τώρα 5 μηνών 6,550.. ξεκινήσαμε τώρα τις στερεές και θα δούμε. Αλλά ο γιατρός δεν ανησυχεί. Έπρεπε πολύ στην αρχή.. αλλά δεν είναι άσχημα τα 6 και κιλά 4 με 5 μηνών. Κάπου εκεί είναι το φυσιολογικό. 

Ναι σου πήρε λίγο κ εσένα.  Έχει γοπ το δικό σου ? Εμένα έχει κ δεν θηλάζει πολύ κ όταν θέλει, δεν με αφήνει ο μεγάλος γτ ζηλεύει.. άστα να πάνε.. προσπαθώ να ασχοληθώ κ με τον μεγάλο κ στην αρχή η μπέμπα θηλάζε κ λιγότερο , περνούσε κ 4ωρο.. απλά προσπαθώ να της δώσω κ λίγο ξένο αλλά δεν δέχεται κανένα μπιμπερό .. περιμένω 5,5 μηνών να ξεκινήσω τις κρέμες κ τα φρούτα μήπως κ πάρει τότε.


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 27/1/2021 at 12:44 ΠΜ, ada32 είπε:

Δεν ξέρω , νομίζω ότι είναι πολύ λίγο γτ είναι κ 65 εκ κ φαίνεται αδύνατη αλλά έπεσε κ στην καμπύλη βαρους.να μην συγκρίνω με τον γιο μου που έβαζε πάνω από κιλό κ μετά από 800 γρ..

Είναι λίγο χωρίς να θέλω να σε αγχώσω, το μήνα πρέπει να βάζει 1 κιλό , όποτε στις 25 σίγουρα 800γρ.

On 26/1/2021 at 11:13 ΜΜ, Fofi! είπε:

Κοριτσι μου καλησπερα...την κρεμα την εφαγε με ευχαριστηση..αφου πηρε και το κουταλι και το εγλυφε...το νερο ετσι και ετσι...και εμεις εχουμε γκρινια τι να πω..

Ποσό είναι και ξεκινήσατε κρέμα κ νεράκι; Εμείς στις 10/2 γινόμαστε 5 μηνών και δεν έχουμε ξεκινήσει ακόμα.

On 27/1/2021 at 12:44 ΠΜ, ada32 είπε:

Άρα εσένα έβαλε 1 κιλό με μεικτή διατροφή τον τελευταίο μήνα! Κ εγώ αυτό ήθελα να κάνω οπως κ Στον γιο μου αλλά δεν λέει να δεχτεί κανένα..  ενω στο νοσοκομείο έπινε μόνο από μπιμπερό για 6 μέρες!!

Καλα άστο αυτό με τη σύγχυση θηλων εγώ δεν το πολύ πιστεύω! Θα βγάζω δικό μου  μήπως κ ξεκινήσει ξανά μπιμπερό..

Εμένα είναι 4,5 μηνών με αποκλειστικό θηλασμό κ ένα γεύμα βράδυ βγάζω γάλα κ τις δίνω πλέον με μπιμπερό (το δικό μου γάλα εννοώ )και ειναι 7400 και 69 εκ. Μέσα σε ένα μήνα πηρε 1 κιλό ανεξάρτητα που θηλάζει. 
 

Η σύγχυση θηλων δεν νομίζω ότι ισχύει. Εμένα πιάνει κ ψευδοθηλη που ξεκίνησα να την βάζω γιατί με δαγκώνει και την είχα βάλει και στις αρχές γιατί δεν έπιανε στήθος και πίνει το γάλα που τις δίνω το βράδυ (το δικό μου που βγάζω) σε 4 διαφορετικά μπιμπερό με διαφορετικές θηλές όποτε δεν νομίζω ότι ισχύει. Τουλάχιστον δεν είχε η δικιά μου θέμα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, ada32 είπε:

Ναι σου πήρε λίγο κ εσένα.  Έχει γοπ το δικό σου ? Εμένα έχει κ δεν θηλάζει πολύ κ όταν θέλει, δεν με αφήνει ο μεγάλος γτ ζηλεύει.. άστα να πάνε.. προσπαθώ να ασχοληθώ κ με τον μεγάλο κ στην αρχή η μπέμπα θηλάζε κ λιγότερο , περνούσε κ 4ωρο.. απλά προσπαθώ να της δώσω κ λίγο ξένο αλλά δεν δέχεται κανένα μπιμπερό .. περιμένω 5,5 μηνών να ξεκινήσω τις κρέμες κ τα φρούτα μήπως κ πάρει τότε.

Κοίταξε 300 γρμ.σε 25 μέρες δεν είναι πολύ αλλά ούτε και τόσο λίγο.Εμενα από τον 4 στον 5 πήρε 500 γρμ.σε 35 μέρες.Και όχι δεν πρέπει να παίρνουν μετά το τρίμηνο 1 κιλό η 800 γρμ.Αν είχε πάρει 100 γρμ.παραπανω τώρα δεν θα το συζητούσαμε.Το ότι έπεσε καμπύλη δεν είναι και το καλύτερο.Δες όμως πως θα πάει κι αυτό το μήνα.Μην αγχώνεσαι.

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Συμπάσχω....τι ώρες κοιμάται περίπου???

Δεν κοιμαται καθολου χαχαχα..λοιπον ξυπναει 7μιση πινει γαλα ξανα κοιμαται και δεκα παρα ξανα ξυπναει...τρωει και καθεται μεχρι 2...κοιμαται για καμμια ωρα μιαμιση και μετα ξυπναει και κοιμαται καποιες φορες 5 μιαη για κανενα μισαωρο αλλιως οχτω μιση..και μετα ξεκιναει απο τις εντεκαμιση μεχρι το πρωι καθε 2 ωρες κλαιει...για αυτο εχω απελπιστει..

Just now, Vag1a είπε:

Είναι λίγο χωρίς να θέλω να σε αγχώσω, το μήνα πρέπει να βάζει 1 κιλό , όποτε στις 25 σίγουρα 800γρ.

Ποσό είναι και ξεκινήσατε κρέμα κ νεράκι; Εμείς στις 10/2 γινόμαστε 5 μηνών και δεν έχουμε ξεκινήσει ακόμα.

Εμένα είναι 4,5 μηνών με αποκλειστικό θηλασμό κ ένα γεύμα βράδυ βγάζω γάλα κ τις δίνω πλέον με μπιμπερό (το δικό μου γάλα εννοώ )και ειναι 7400 και 69 εκ. Μέσα σε ένα μήνα πηρε 1 κιλό ανεξάρτητα που θηλάζει. 
 

Η σύγχυση θηλων δεν νομίζω ότι ισχύει. Εμένα πιάνει κ ψευδοθηλη που ξεκίνησα να την βάζω γιατί με δαγκώνει και την είχα βάλει και στις αρχές γιατί δεν έπιανε στήθος και πίνει το γάλα που τις δίνω το βράδυ (το δικό μου που βγάζω) σε 4 διαφορετικά μπιμπερό με διαφορετικές θηλές όποτε δεν νομίζω ότι ισχύει. Τουλάχιστον δεν είχε η δικιά μου θέμα. 

Ειμαστε τεσσερις μιση μηνων...

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Vag1a είπε:

Είναι λίγο χωρίς να θέλω να σε αγχώσω, το μήνα πρέπει να βάζει 1 κιλό , όποτε στις 25 σίγουρα 800γρ.

Ποσό είναι και ξεκινήσατε κρέμα κ νεράκι; Εμείς στις 10/2 γινόμαστε 5 μηνών και δεν έχουμε ξεκινήσει ακόμα.

Εμένα είναι 4,5 μηνών με αποκλειστικό θηλασμό κ ένα γεύμα βράδυ βγάζω γάλα κ τις δίνω πλέον με μπιμπερό (το δικό μου γάλα εννοώ )και ειναι 7400 και 69 εκ. Μέσα σε ένα μήνα πηρε 1 κιλό ανεξάρτητα που θηλάζει. 
 

Η σύγχυση θηλων δεν νομίζω ότι ισχύει. Εμένα πιάνει κ ψευδοθηλη που ξεκίνησα να την βάζω γιατί με δαγκώνει και την είχα βάλει και στις αρχές γιατί δεν έπιανε στήθος και πίνει το γάλα που τις δίνω το βράδυ (το δικό μου που βγάζω) σε 4 διαφορετικά μπιμπερό με διαφορετικές θηλές όποτε δεν νομίζω ότι ισχύει. Τουλάχιστον δεν είχε η δικιά μου θέμα. 

Κ εγώ πιστεύω ότι έβαλε πολύ λίγο..Ο μεγάλος μου ήταν 7500 4 μηνων! Έβαζε 1200 τους 2 πρώτους μήνες με θηλασμό ενώ η μπέμπα είναι πολύ διαφορετική.. Κ για την σύγχυση συμφωνώ! 

3 ώρες πρίν, Comet είπε:

Κοίταξε 300 γρμ.σε 25 μέρες δεν είναι πολύ αλλά ούτε και τόσο λίγο.Εμενα από τον 4 στον 5 πήρε 500 γρμ.σε 35 μέρες.Και όχι δεν πρέπει να παίρνουν μετά το τρίμηνο 1 κιλό η 800 γρμ.Αν είχε πάρει 100 γρμ.παραπανω τώρα δεν θα το συζητούσαμε.Το ότι έπεσε καμπύλη δεν είναι και το καλύτερο.Δες όμως πως θα πάει κι αυτό το μήνα.Μην αγχώνεσαι.

Πήρε 360 γρ για 25 μέρες.  Θα πάω σε 2 βδομάδες να την ζυγισω ξανά να δω τι βάρος έχει πάρει κ θα δω.. έχω συνηθίσει από τον γιο μου που μέχρι τον 6ο έπαιρνε πολύ με θηλασμό.. Έχει κ γοπ η μπέμπα κ θέλει να ρευεται πολύ κ μετά να συνεχίσει ξανά να πίνει.. περιμένω να γίνουμε 5, 5 να ξεκινήσουμε τροφη μήπως κ πάρει βάρος. 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Κ εγώ πιστεύω ότι έβαλε πολύ λίγο..Ο μεγάλος μου ήταν 7500 4 μηνων! Έβαζε 1200 τους 2 πρώτους μήνες με θηλασμό ενώ η μπέμπα είναι πολύ διαφορετική.. Κ για την σύγχυση συμφωνώ! 

Πήρε 360 γρ για 25 μέρες.  Θα πάω σε 2 βδομάδες να την ζυγισω ξανά να δω τι βάρος έχει πάρει κ θα δω.. έχω συνηθίσει από τον γιο μου που μέχρι τον 6ο έπαιρνε πολύ με θηλασμό.. Έχει κ γοπ η μπέμπα κ θέλει να ρευεται πολύ κ μετά να συνεχίσει ξανά να πίνει.. περιμένω να γίνουμε 5, 5 να ξεκινήσουμε τροφη μήπως κ πάρει βάρος. 

Καλημέρα κοριτσάκι μου.Μην συγκρίνεις τα μωρά σου.Δεν είναι καν το ίδιο φυλο και ετσι θα αγχώνεσαι πιο πολύ.Ο μέσος όρος για κοριτσάκια στους 4 μήνες είναι τα 6.500 κιλά.Μια χαρά είναι η μπέμπα σου.Εξαλλου τον άλλο μήνα μπορεί να πάρει πιο πολύ.Κι ο δικός μου έπαιρνε 1.600-1000-800 και μετά έπεσε στα 500(με θηλασμό).Όταν είπα στην παιδίατρο ότι είναι λίγα μου είπε ότι είναι φυσιολογικό να φρενάρουν μετά το τρίμηνο και ότι τον άλλο μήνα μπορεί να πάρει λιγότερα και πάλι καλά θα ειναι.Κι έχει και ΓΟΠ το μωράκι σου.

Καλημέρα σε όλες!

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 29/1/2021 at 11:24 ΠΜ, Comet είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι μου.Μην συγκρίνεις τα μωρά σου.Δεν είναι καν το ίδιο φυλο και ετσι θα αγχώνεσαι πιο πολύ.Ο μέσος όρος για κοριτσάκια στους 4 μήνες είναι τα 6.500 κιλά.Μια χαρά είναι η μπέμπα σου.Εξαλλου τον άλλο μήνα μπορεί να πάρει πιο πολύ.Κι ο δικός μου έπαιρνε 1.600-1000-800 και μετά έπεσε στα 500(με θηλασμό).Όταν είπα στην παιδίατρο ότι είναι λίγα μου είπε ότι είναι φυσιολογικό να φρενάρουν μετά το τρίμηνο και ότι τον άλλο μήνα μπορεί να πάρει λιγότερα και πάλι καλά θα ειναι.Κι έχει και ΓΟΠ το μωράκι σου.

Καλημέρα σε όλες!

Καλημέρα! Έχεις δίκιο να μην τα συγκρίνω αλλά τελικά ξέρεις τι διαπίστωσα? ότι κάνω "δίαιτα"  στην μικρή μου ..Ο μεγάλος μου είναι πολύ ζιζάνιο  κ ζηλιάρης κ κάθε φορά που με βλέπει να την θηλάζω αρχίζει κ τν χτυπάει κ ανεβαίνει πάνω μου . Κ εγώ αναγκαστικά δίνω την μπέμπα στην  μαμά μου . Αυτή η καημένη είναι ήσυχη κ κάθεται.  Κ την νύχτα επειδή  ο γιος μου κοιμάται 1.30 , την μικρη την βάζω για ύπνο με λευκούς ήχους κ δεν ξυπνάει κ έκανε κ 7 ώρες χωρίς να πιει.. οπότε χάσαμε θηλασμόυς  κ λόγω τοπ που θέλει πιο λίγο κ πιο συχνά.. Αυτή την εβδομάδα την θηλάζω ανά 2 ώρες κ πίνει ! Κ έβγαλα κ με θήλαστρο κ ήπιε 150 κατευθείαν + από μένα! Αλλά είναι πολύ έξυπνη , έπιασε κατευθείαν το μπιμπερό με το δικό μου γάλα!!! Τα αλλά δεν τα θέλει.  Ευτυχώς ξεκίνησε κ πίνει κν λίγο κ κατσικίσιο. Επίσης παρατήρησα βλέννη κ σαν τρίχουλες αιμα 2 μέρες οπότε κόβω τα φανερά γαλακτοκομικά να δω μήπως είναι καλύτερα. Παίρνω κ χάπια μπυρας κ κατευθείαν κατέβασα περισσότερο γάλα.  Οπότε λέω να βγάζω κ με το θήλαστρο όσο μπορώ να τα βάλω στην κατάψυξη  να έχω

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...