Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

7 ώρες πρίν, Christine. S είπε:

Καλημερα κορίτσια

Τι κάνετε;;

Εχω καιρό να μπω γιατί είμαστε σε φάση που ψάχνουμε για μετακόμιση... 

Ήθελα να σας ρωτησω ποσο συχνά καθαριζετε τον βραστήρα σας;

Τον καθαρίζω μια με δυο φορες την εβδομάδα με ξυδι.. 

Αν πχ τον καθαρίσω σήμερα(ανοξείδωτος βραστήρας) μέχρι το απόγευμα βλέπω στο νερό του μπιμπερό, αν το σηκώσω στο φως μικρά μικρά άλατα.... 

Εσείς τον καθαριζετε καθε μερα με βετεξ πχ;

Γεια σου κορίτσι μου!!!μια φορά την εβδομάδα τον κάνω εγώ με ξύδι!!!δεν έχω δει άλατα να σου πω την αλήθεια!!

4 ώρες πρίν, Angelina87 είπε:

Καλησπέρα έχω παραγγείλει δυο φορες!!έχει ωραία ρούχα!έρχονται σε 20 μέρες!απλά στα μεγέθη εγω για τον δικό μου παιρνω 9-12 που ειναι 7500 κιλα!καλό ειναι ένα νούμερο μεγαλύτερο!

Αχ ναι ε???δηλαδή ο δικός μου που είναι 9 κιλά θ του κάνει λες το 9-12 η να τα πάρω μεγαλύτερα?????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Thaliamp είπε:

Γεια σου κορίτσι μου!!!μια φορά την εβδομάδα τον κάνω εγώ με ξύδι!!!δεν έχω δει άλατα να σου πω την αλήθεια!!

Αχ ναι ε???δηλαδή ο δικός μου που είναι 9 κιλά θ του κάνει λες το 9-12 η να τα πάρω μεγαλύτερα?????

Πιστευω μεγαλύτερα!!εγώ καταλαθος πηρα ένα μεγάλο 9-12 κ του έρχεται λιγο μεγάλο αλλα σε κανένα μήνα θα του κάνει κανονικά!σε αυτές τις σελίδες να προτιμάς μεγαλύτερα έχουν στενές γραμμές!καλυτερα μεγαλύτερα παρα μικρότερα αλλαγές δεν γίνονται!

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Αυτές οι μαμάδες!!!

Καλημέρα κορίτσια....πως είστε πως τα πάτε???εγώ έχω βρει τον μπελά μου....ο άντρας μου δουλευει 5 κ 30 με 10 το βράδυ....όποτε κάθε πρωί πριν πάει για δουλειά κάνει μπάνιο γύρω στς 4 κ 30...κ ο μπέμπης κατευθείαν ξυπνάει....τα νεύρα μου κρόσια.αλλα τι να κάνει κ αυτός ο χριστιανός να μείνει άπλυτος??πφφφφ

Πω πω μεγάλη ταλαιπωρία έχεις κ εσύ.. αν έκανε μπάνιο το βράδυ που γυρνάει ?  Πώς τν παλεύεις μόνη σου τόσες ώρες? Έχεις βοήθεια καθόλου?


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κορίτσια! Κ εμείς στο μπρίκι το βράζουμε για 5 λεπτά δε χρησιμοποιώ βραστήρα! 
ξεκινησαμε με λιωμένη ώριμη μπανάνα σήμερα και φάγαμε 2 κουταλιές κ με το ζόρι..
επισης πολύ γκρίνια μετά το χθεσινό εμβολιο, δεν κοιμήθηκε σχεδόν καθόλου!

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Πω πω μεγάλη ταλαιπωρία έχεις κ εσύ.. αν έκανε μπάνιο το βράδυ που γυρνάει ?  Πώς τν παλεύεις μόνη σου τόσες ώρες? Έχεις βοήθεια καθόλου?

Το βράδυ που έρχεται κοιμάται όρθιος ο άντρας μου ...αλλά κ πάλι ο μπέμπης έχει ήδη κοιμηθεί....όποτε όσες φορές γίνεται πάλι τον ξυπναει κ θέλω κάνα δυωρο να τον ξανακοιμησω από τα νεύρα του πφφφφφφ.....όποτε όπως κ να έχει δεν έχω σωτηρία με αυτό το πράγμα!!!!!δεν την παλεύω καθόλου να σου πω την αλήθεια....κ έχουμε κ ένα μεταφορικό όποτε λείπει κ το αμάξι όλη μέρα για να πω ότι πήγαινα εγώ κάπου.....!!!!περιμένω την μάνα μου η την αδερφή του για να κάνω κανένα μπανιο κ καμιά δουλειά όταν ερθουν!!!!από ξεκούραση τίποτα!!!!

 

 

Just now, LidaK είπε:

καλημερα κορίτσια! Κ εμείς στο μπρίκι το βράζουμε για 5 λεπτά δε χρησιμοποιώ βραστήρα! 
ξεκινησαμε με λιωμένη ώριμη μπανάνα σήμερα και φάγαμε 2 κουταλιές κ με το ζόρι..
επισης πολύ γκρίνια μετά το χθεσινό εμβολιο, δεν κοιμήθηκε σχεδόν καθόλου!

Εμένα είχε τρομερή γκρίνια από την Τετάρτη μετά το εμβόλιο....ακόμα κ όρθιο που τον είχα που του αρέσει τσιριζε!!!!τώρα έφτιαξε λίγο πάλι!!!!ανυπομονώ κ εγώ να ξεκινήσουμε!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια!!Πηγαμε κ εμεις παιδιατρο χθες!!7330 κ. Η μπουμπου!!Ξεκιναμε φρουτα κ νερακι κ σε μια εβδομαδα λαχανοσουπα!!

Να σας ρωτησω,εσας τα μικρα σας γυρνανε απο ανασκελα μπρουμυτα;Εμενα οχι ακομα..γυρναγε απο μπρουμυτα ανασκελα με ευκολια αλλα τωρα το σταματησε κ αυτο λες κ ξεχασε πως γινεται!!!!!

  • Μου αρέσει 1

C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dinakim είπε:

Καλημερα κοριτσια!!Πηγαμε κ εμεις παιδιατρο χθες!!7330 κ. Η μπουμπου!!Ξεκιναμε φρουτα κ νερακι κ σε μια εβδομαδα λαχανοσουπα!!

Να σας ρωτησω,εσας τα μικρα σας γυρνανε απο ανασκελα μπρουμυτα;Εμενα οχι ακομα..γυρναγε απο μπρουμυτα ανασκελα με ευκολια αλλα τωρα το σταματησε κ αυτο λες κ ξεχασε πως γινεται!!!!!

Καλημέρα κορίτσι μου!!!καλή αρχή!!!εμένα γυρνάει από ανάσκελα μπρούμυτα....από μπρούμυτα ανάσκελα γυρνάγε δεύτερο τρίτο μήνα...τώρα έχει σταματήσει...δεν ξέρω ίσως επειδή βάρυνε κ του είναι πιο δύσκολο!!!!

Κορίτσια έπεσε ο μικρός μου!!!τον άφησα με τον άντρα μου να τον αλλάξει για να δω το φαγητό....κ ενώ του έχω πει το μωρό γυρνάει δεν το αφήνουμε μόνο του....τον βλέπω ξαφνικά να έρχεται στη κουζίνα...κ εκεί που πάω να πω που είναι το μωρό κ να πάω μέσα ακούω τσιριδα...γύρισε ο καημενος κ έπεσε από το κρεβάτι...είμαι να σκάσω!!!!

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!!!καλή αρχή!!!εμένα γυρνάει από ανάσκελα μπρούμυτα....από μπρούμυτα ανάσκελα γυρνάγε δεύτερο τρίτο μήνα...τώρα έχει σταματήσει...δεν ξέρω ίσως επειδή βάρυνε κ του είναι πιο δύσκολο!!!!

Κορίτσια έπεσε ο μικρός μου!!!τον άφησα με τον άντρα μου να τον αλλάξει για να δω το φαγητό....κ ενώ του έχω πει το μωρό γυρνάει δεν το αφήνουμε μόνο του....τον βλέπω ξαφνικά να έρχεται στη κουζίνα...κ εκεί που πάω να πω που είναι το μωρό κ να πάω μέσα ακούω τσιριδα...γύρισε ο καημενος κ έπεσε από το κρεβάτι...είμαι να σκάσω!!!!

Αμαν βρε πως είναι το μικρουλι σου;;;

4 ώρες πρίν, Dinakim είπε:

Καλημερα κοριτσια!!Πηγαμε κ εμεις παιδιατρο χθες!!7330 κ. Η μπουμπου!!Ξεκιναμε φρουτα κ νερακι κ σε μια εβδομαδα λαχανοσουπα!!

Να σας ρωτησω,εσας τα μικρα σας γυρνανε απο ανασκελα μπρουμυτα;Εμενα οχι ακομα..γυρναγε απο μπρουμυτα ανασκελα με ευκολια αλλα τωρα το σταματησε κ αυτο λες κ ξεχασε πως γινεται!!!!!

Έχει γυρίσει 2-3 φορές από ανάσκελα μπρούμυτα όταν την είχα στο βρεφικό γυμναστηριο που έχει κίνητρο να πιάσει τα παιχνιδάκια της.

Κοριτσια πάλι σήμερα δεν της άρεσε η μπανάνα... με το ζόρι δυο κουταλιτσες μικρες! Εντωμεταξύ υποτίθεται καθε 4η ημέρα θα βάζουμε κ ένα νέο φρούτο, να προσθέσω καινούργιο ή να περιμένω να φάει λίγο παραπάνω μπανανα;; 

Link to comment
Share on other sites

On 4/2/2021 at 12:38 ΠΜ, Thaliamp είπε:

Γεια σου κορίτσι μου!!!μια φορά την εβδομάδα τον κάνω εγώ με ξύδι!!!δεν έχω δει άλατα να σου πω την αλήθεια!!

Αχ ναι ε???δηλαδή ο δικός μου που είναι 9 κιλά θ του κάνει λες το 9-12 η να τα πάρω μεγαλύτερα?????

Κατάλαβα @Thaliamp.Σε ευχαριστώ! Κ εγώ τα είδα επειδή γεμιζω τα μπιμπερό στο πασο της κουζινας κ φαίνεται στο φως μόνο... Θα το κάνω πιο συχνά μάλλον! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, LidaK είπε:

Αμαν βρε πως είναι το μικρουλι σου;;;

Έχει γυρίσει 2-3 φορές από ανάσκελα μπρούμυτα όταν την είχα στο βρεφικό γυμναστηριο που έχει κίνητρο να πιάσει τα παιχνιδάκια της.

Κοριτσια πάλι σήμερα δεν της άρεσε η μπανάνα... με το ζόρι δυο κουταλιτσες μικρες! Εντωμεταξύ υποτίθεται καθε 4η ημέρα θα βάζουμε κ ένα νέο φρούτο, να προσθέσω καινούργιο ή να περιμένω να φάει λίγο παραπάνω μπανανα;; 

Καλησπέρα.Να προσθέσεις το καινούργιο κι ας μην τρώει το προηγούμενο.Εμενα ο δικός μου δεν άρεσε το μήλο.Του δωσα ίσα 3-4 κουταλιές τις 3 μέρες και μετά πρόσθεσα το αχλάδι,έτσι έφαγε παραπάνω(του άρεσε το αχλάδι) και όταν πρόσθεσα τη μπανάνα έκοψα το μήλο και έτρωγε αχλάδι μπανάνα.

  • Μου αρέσει 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 23/1/2021 at 11:04 ΠΜ, Angelina87 είπε:

 

Έτσι ξαφνικά εμφάνισε αλεργια;Πριν δεν είχε τίποτα δηλαδή στα μαγουλα;Τώρα ειναι καλυτερα;;

5 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!!!καλή αρχή!!!εμένα γυρνάει από ανάσκελα μπρούμυτα....από μπρούμυτα ανάσκελα γυρνάγε δεύτερο τρίτο μήνα...τώρα έχει σταματήσει...δεν ξέρω ίσως επειδή βάρυνε κ του είναι πιο δύσκολο!!!!

Κορίτσια έπεσε ο μικρός μου!!!τον άφησα με τον άντρα μου να τον αλλάξει για να δω το φαγητό....κ ενώ του έχω πει το μωρό γυρνάει δεν το αφήνουμε μόνο του....τον βλέπω ξαφνικά να έρχεται στη κουζίνα...κ εκεί που πάω να πω που είναι το μωρό κ να πάω μέσα ακούω τσιριδα...γύρισε ο καημενος κ έπεσε από το κρεβάτι...είμαι να σκάσω!!!!

Εντάξει είναι τώρα ο μπεμπακος;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Christine. S είπε:

Έτσι ξαφνικά εμφάνισε αλεργια;Πριν δεν είχε τίποτα δηλαδή στα μαγουλα;Τώρα ειναι καλυτερα;;

Εντάξει είναι τώρα ο μπεμπακος;

Σήμερα πήγαμε στον παιδιατρο μου ειπε είναι μια χαρά και στο προσωπο του δεν έχει τπτ πλέον!τουλάχιστον δεν είναι το γαλα μου ειπε!του βαζω ενυδατικη καθε μερα και ειναι απαλό το προσωπο του!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!!!καλή αρχή!!!εμένα γυρνάει από ανάσκελα μπρούμυτα....από μπρούμυτα ανάσκελα γυρνάγε δεύτερο τρίτο μήνα...τώρα έχει σταματήσει...δεν ξέρω ίσως επειδή βάρυνε κ του είναι πιο δύσκολο!!!!

Κορίτσια έπεσε ο μικρός μου!!!τον άφησα με τον άντρα μου να τον αλλάξει για να δω το φαγητό....κ ενώ του έχω πει το μωρό γυρνάει δεν το αφήνουμε μόνο του....τον βλέπω ξαφνικά να έρχεται στη κουζίνα...κ εκεί που πάω να πω που είναι το μωρό κ να πάω μέσα ακούω τσιριδα...γύρισε ο καημενος κ έπεσε από το κρεβάτι...είμαι να σκάσω!!!!

Θαλεια μου πως ειναι το παιδι??το ειδα τωρα και τρελαθηκα...το λεω συνεχεια στον αντρα μου προσεχε και προσεχε..

3 ώρες πρίν, LidaK είπε:

Αμαν βρε πως είναι το μικρουλι σου;;;

Έχει γυρίσει 2-3 φορές από ανάσκελα μπρούμυτα όταν την είχα στο βρεφικό γυμναστηριο που έχει κίνητρο να πιάσει τα παιχνιδάκια της.

Κοριτσια πάλι σήμερα δεν της άρεσε η μπανάνα... με το ζόρι δυο κουταλιτσες μικρες! Εντωμεταξύ υποτίθεται καθε 4η ημέρα θα βάζουμε κ ένα νέο φρούτο, να προσθέσω καινούργιο ή να περιμένω να φάει λίγο παραπάνω μπανανα;; 

Λιντα μου εγω το εκανα λιγο διαφορετικα απο οτι μου ειπε ο γιατρος..εμενα μου ειχε πει ολα μαζι τα φρουτα μηλο μπανανα αχλαδι..της αρεσε αλλα επαθε δυσκοιλιοτητα και ετσι τηςπροσθεσα λιγο ακτινιδιο..και καθε μερα κανω διαφορες παραλλαγες για να δω ποια φρουτα προτιμαει ..αχλαδι με μπανανα το τσακιζει..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Dinakim είπε:

Καλημερα κοριτσια!!Πηγαμε κ εμεις παιδιατρο χθες!!7330 κ. Η μπουμπου!!Ξεκιναμε φρουτα κ νερακι κ σε μια εβδομαδα λαχανοσουπα!!

Να σας ρωτησω,εσας τα μικρα σας γυρνανε απο ανασκελα μπρουμυτα;Εμενα οχι ακομα..γυρναγε απο μπρουμυτα ανασκελα με ευκολια αλλα τωρα το σταματησε κ αυτο λες κ ξεχασε πως γινεται!!!!!

Εμενα δεν έχει γυρίσει ακομη αλλα κανει προσπαθειες ο καημενος!ίσως φταίω και εγω γιατι τον εχω στο ρηλαξ!εμείς σήμερα πήγαμε παιδιατρο είναι 7600 και 70 ποντους και σήμερα ξεκινήσαμε ρυζαλευρο και την αλλη ενδομαδα φρουτο!για πρώτη μέρα πήγαμε καλά!αλλα ξέχασα να ρωτήσω για νερό η αληθεια ειναι!εσας σας είπε πως μπορειτε;

Link to comment
Share on other sites

@Thaliamp πω πω πως είναι το μωρό???? Πήρε τον παιδίατρο??? Σου είπε συμβουλές. Κι εμένα είχε πέσει η μικρή από το κρεβάτι κάπου 4 μηνών θυμάμαι και τον είχα πάρει με είχε ρωτήσει από τι ύψος είχε πέσει γιατί από ένα ύψος και μετά καλό ει άι έστω προληπτικά να πάει να το δει στο νοσοκομείο. Αλλά εμένα ήταν πιο κάτω από το όριο.. δεν θυμάμαι πόσο και απλά μου είπε να τον παρακολουθώ για λίγες ώρες και να τον τσιγκλαω άμα κοιμάται να δω αν αντιδρά ή αν κάνει εμετό. 

Just now, Fofi! είπε:

Θαλεια μου πως ειναι το παιδι??το ειδα τωρα και τρελαθηκα...το λεω συνεχεια στον αντρα μου προσεχε και προσεχε..

Λιντα μου εγω το εκανα λιγο διαφορετικα απο οτι μου ειπε ο γιατρος..εμενα μου ειχε πει ολα μαζι τα φρουτα μηλο μπανανα αχλαδι..της αρεσε αλλα επαθε δυσκοιλιοτητα και ετσι τηςπροσθεσα λιγο ακτινιδιο..και καθε μερα κανω διαφορες παραλλαγες για να δω ποια φρουτα προτιμαει ..αχλαδι με μπανανα το τσακιζει..

Fofi μου και εμείς ξεκινήσαμε και τα 3 μαζί και τα κακά του κάποιες φορές είναι πολύ σκληρά μπαλιτσες. Αλλά μου είπε αυτόν τον μήνα να μην προσθέσω άλλο φρούτο ακόμα.. με τα λαχανικά πως τα πήγατε?? Εμένα σήμερα τσιριζε σαν τέλος στο φαγητό. Πολύ κλάμα. 

  • Μου αρέσει 2

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...