Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

21 ώρες πρίν, ΚατεριναΣκ είπε:

Κατάλαβα .. άσε έχουν και περίπου την ίδια διαφορα εμάς επομένως μπορούμε να καταλάβουμε η μία την αλλη.. 

Εμένα είχε λίγο θέμα με τα τσίσα το βράδυ της έφευγαν στον ύπνο τής όταν γεννήθηκε το μικρός βξεκινησε. Τώρα συμβαινει σπάνια. Πάντως του δείχνεις πολύ αγάπη και τον φροντιζει δεν έχει βγάλει ζήλια σε αυτόν μόνο σε μένα που σας είχα πει.. αλλά έχει και κάτι ξεσπάσματα και περίεργες συμπεριφορές αλλά αυτό πιστεύω είναι στον χαρακτήρα τής. Εσένα πως τα πάνε??  Αλλά πραγματικά βλέπω ότι το δεύτερο μωρό μεγαλώνει λίγο στον αυτόματο... Δεν καταλαβαίνω ποτέ παίρνανε οι μήνες και δεν τον χαίρομαι όσο θέλω φαντάσου.  

Σε ευχαριστώ. Είπα να  ξεκινήσω κάτι από το σπίτι θα δω αν θα πετύχει.. φτιάχνω σκουφάκια πλεκτά για μωράκια και για μαμά κόρη.. τέτοια διαφορά. Έχω κάνει και σελίδα στο Facebook και Instagram και προσπαθώ να την  αναπτύξω παράλληλα..

Εμείς το Σάββατο θα γίνουμε 5 μηνών. Τόσο είχα ξεκινήσει και στην μικρή.. ανυπομονώ την Πέμπτη να ξεκινήσουμε φρουτακια...

Εσύ πως τα πάς? Το μωράκι σού???

 

Κορίτσι μου πολύ ωραία τα είδα!!!μόνη σου τα φτιάχνεις???αν ναι πως προλαβαίνεις καλέ?????θα προσκαλέσω κ όσες μαμάδες έχω με παιδάκια!!!!καλή αρχή!!!μπράβο με το καλό να ξεκινήσετε....εμείς καλά....ζωηρός πολύ ο μικρός μου βγήκε ζωή να χει...ακόμα αϋπνία πολλή κ γκρινια!!!!όσο ζω ελπίζω!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 27 λεπτά , Thaliamp είπε:

Κορίτσι μου πολύ ωραία τα είδα!!!μόνη σου τα φτιάχνεις???αν ναι πως προλαβαίνεις καλέ?????θα προσκαλέσω κ όσες μαμάδες έχω με παιδάκια!!!!καλή αρχή!!!μπράβο με το καλό να ξεκινήσετε....εμείς καλά....ζωηρός πολύ ο μικρός μου βγήκε ζωή να χει...ακόμα αϋπνία πολλή κ γκρινια!!!!όσο ζω ελπίζω!!!!

Ναι μόνη μου. Σε ευχαριστώ πολύ:wub:ασε ούτε εγώ ξέρω πως προλαβαίνω:grin: ξενυχτάω αρκετά. Δουλεύω βράδυ που κοιμούνται τα παιδιά και την ημέρα οπότε βρω ευκαιρία. Αλλά μου αρέσει πολύ αυτό που κάνω και το κάνω με αγάπη. 

Είναι ζωηρουλης ο μικρος ε ? Θύμισε μου θηλάζεις?  Πόσες ώρες δηλαδή σου κοιμάται σερί τα βράδυα??

  • Μου αρέσει 2

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, ΚατεριναΣκ είπε:

Ναι μόνη μου. Σε ευχαριστώ πολύ:wub:ασε ούτε εγώ ξέρω πως προλαβαίνω:grin: ξενυχτάω αρκετά. Δουλεύω βράδυ που κοιμούνται τα παιδιά και την ημέρα οπότε βρω ευκαιρία. Αλλά μου αρέσει πολύ αυτό που κάνω και το κάνω με αγάπη. 

Είναι ζωηρουλης ο μικρος ε ? Θύμισε μου θηλάζεις?  Πόσες ώρες δηλαδή σου κοιμάται σερί τα βράδυα??

Κατερινα μου τελεια ειναι....εγω θα την κανω την παραγγελια μου...ποσες μερες κανεις?προλαβαινουμε για φετος τον χειμωνα??

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα τι κανετε??εμας ηρθε ο παιδιατρος μια χαρα η μικρουλα μου...ξεκιναμε την αλλη βδομαδα με βανιλια ρυζαλευρο μετα απο μια βδομαδα φρουτοκρεμα και μετα παλι απο μια βδομαδα χορτοσουπα....ειμαι ενθουσιασμενη που ξεκιναμε φαγητο....εσεις τι κανετε?

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Κοριτσια καλημερα τι κανετε??εμας ηρθε ο παιδιατρος μια χαρα η μικρουλα μου...ξεκιναμε την αλλη βδομαδα με βανιλια ρυζαλευρο μετα απο μια βδομαδα φρουτοκρεμα και μετα παλι απο μια βδομαδα χορτοσουπα....ειμαι ενθουσιασμενη που ξεκιναμε φαγητο....εσεις τι κανετε?

Τέλεια, καλή σας αρχή!!! Εμείς σε καμία 10αριά μέρες κ τότε θα συζητήσουμε τις εισαγωγές! Κ εγώ περιμένω πως κ πως! Γιατί σου είπε με ρυζαλευρο;;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, LidaK είπε:

Τέλεια, καλή σας αρχή!!! Εμείς σε καμία 10αριά μέρες κ τότε θα συζητήσουμε τις εισαγωγές! Κ εγώ περιμένω πως κ πως! Γιατί σου είπε με ρυζαλευρο;;

Προετοιμασια για το στομαχακι πριν τα φρουτα....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 21/1/2021 at 2:34 ΠΜ, ΚατεριναΣκ είπε:

Ναι μόνη μου. Σε ευχαριστώ πολύ:wub:ασε ούτε εγώ ξέρω πως προλαβαίνω:grin: ξενυχτάω αρκετά. Δουλεύω βράδυ που κοιμούνται τα παιδιά και την ημέρα οπότε βρω ευκαιρία. Αλλά μου αρέσει πολύ αυτό που κάνω και το κάνω με αγάπη. 

Είναι ζωηρουλης ο μικρος ε ? Θύμισε μου θηλάζεις?  Πόσες ώρες δηλαδή σου κοιμάται σερί τα βράδυα??

Όχι κορίτσι μου δεν θηλαζω....το πολύ 4!!!!!κ ξυπνάει κ που νωρίς....όποτε ζω ένα δράμα ακόμα!!!χαχα

8 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Προετοιμασια για το στομαχακι πριν τα φρουτα....

Καλή αρχηηηηη πες μας εντυπώσεις....εμείς αργούμε λίγο ακόμα!!!!

Κοριτσια πως είστε????βρε κορίτσια ποτέ μπουσουλανε τα μωρά???ο δικός μου ήδη έχει ξεκινήσει με το που τον βάλω κάτω γυρνάει κ προσπαθεί...κ χτες έκανε δύο τρία βήματακια μπουσουλωντας

  • Μου αρέσει 2
  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Thaliamp είπε:

Όχι κορίτσι μου δεν θηλαζω....το πολύ 4!!!!!κ ξυπνάει κ που νωρίς....όποτε ζω ένα δράμα ακόμα!!!χαχα

Καλή αρχηηηηη πες μας εντυπώσεις....εμείς αργούμε λίγο ακόμα!!!!

Κοριτσια πως είστε????βρε κορίτσια ποτέ μπουσουλανε τα μωρά???ο δικός μου ήδη έχει ξεκινήσει με το που τον βάλω κάτω γυρνάει κ προσπαθεί...κ χτες έκανε δύο τρία βήματακια μπουσουλωντας

Ο μεγάλος μου μόλις έκλεισε τον 6ο μπουσουλησε.Σερνοταν δηλ.αλλα πήγαινε.Και 10 μηνών περπατουσε.Ο μπέμπης τώρα ξεκινάει να μπουσουλαει.

Καλημέρα σε όλες!

  • Μου αρέσει 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 21/1/2021 at 9:04 ΠΜ, Fofi! είπε:

Κατερινα μου τελεια ειναι....εγω θα την κανω την παραγγελια μου...ποσες μερες κανεις?προλαβαινουμε για φετος τον χειμωνα??

Σε ευχαριστώ κορίτσι.. ναι αμέ προλαβαίνω.ο χρόνος είναι  ανάλογα τις παραγγελίες. Που έχω. Αλλά δεν αργούν. 

On 21/1/2021 at 10:51 ΠΜ, Fofi! είπε:

Κοριτσια καλημερα τι κανετε??εμας ηρθε ο παιδιατρος μια χαρα η μικρουλα μου...ξεκιναμε την αλλη βδομαδα με βανιλια ρυζαλευρο μετα απο μια βδομαδα φρουτοκρεμα και μετα παλι απο μια βδομαδα χορτοσουπα....ειμαι ενθουσιασμενη που ξεκιναμε φαγητο....εσεις τι κανετε?

Τέλεια!!!! Α σας τα βάζει όλα τον ίδιο μήνα ε? Εμείς πήγαμε την Πέμπτη στον παιδίατρο και ξεκινήσαμε απευθείας με φρουτοκρεμα και σε μια βδομαδα θα προσθέσω και χορτοσουπα. Είχε πλάκα ο μικρός όταν δοκίμασε.. την βγάζει με την γλώσσα του έξω την φρουτοκρεμα:lol: άντε καλή αρχή και σε εσάς

18 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Όχι κορίτσι μου δεν θηλαζω....το πολύ 4!!!!!κ ξυπνάει κ που νωρίς....όποτε ζω ένα δράμα ακόμα!!!χαχα

Καλή αρχηηηηη πες μας εντυπώσεις....εμείς αργούμε λίγο ακόμα!!!!

Κοριτσια πως είστε????βρε κορίτσια ποτέ μπουσουλανε τα μωρά???ο δικός μου ήδη έχει ξεκινήσει με το που τον βάλω κάτω γυρνάει κ προσπαθεί...κ χτες έκανε δύο τρία βήματακια μπουσουλωντας

Εμένα η μεγάλη άργησε να μπουσουλισει. Ήταν κάπου 8 -9 μηνών αλλά περπάτησε μετά σχετικά γρηορα 11,5 

  • Μου αρέσει 1

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

On 17/1/2021 at 8:34 ΜΜ, LidaK είπε:
On 21/1/2021 at 10:51 ΠΜ, Fofi! είπε:

Κοριτσια καλημερα τι κανετε??εμας ηρθε ο παιδιατρος μια χαρα η μικρουλα μου...ξεκιναμε την αλλη βδομαδα με βανιλια ρυζαλευρο μετα απο μια βδομαδα φρουτοκρεμα και μετα παλι απο μια βδομαδα χορτοσουπα....ειμαι ενθουσιασμενη που ξεκιναμε φαγητο....εσεις τι κανετε?

Καλημερα @Fofi! εμεις 5 του μηνα κάνουμε το εμβόλιο και θα ξεκινήσουμε!αλλα δυστυχώς τον πείραξε το αγελαδινό γαλα εχει αλλεργια!ειχε μερες που είχε στο προσωπο του ξηροδερμια αλλα οχι πολυ είπαμε μήπως ήταν επειδή τον φιλούσαμε!τελικά έχει αλλεργια μίλησα με τον γιατρό και μου ειπε για υποαλλεργικο γαλα!το θέμα είναι πως εμενα επινε και δεν του αρεσε και το σταματήσαμε!να του δώσω παλι;δεν θα το πιει με τπτ αυτό που πίνει του αρέσει πολύ και φτάνει να πινει και 200 ml σε ενα γευμα!με το άλλο θα γυρίσουμε παλι στα 60 και στα 90ml!δεν ξερω τι να κάνω πραγματικά!σε ενάμιση μήνα θα αλλάξουμε γαλα για να παμε στο δεύτερης βρεφικής ηλικίας!κ σε 10 μερες σχεδόν ξεκιναμε τροφες!μου ειπε να του βάλω λιγες μερες κορτιζόνη να υποχωρήσει και θα το δει και αυτος απο κοντά στις 5 του μηνα!πάνω που είχαμε βρει το γαλα τελικά τον πειραξε!

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 51 λεπτά , Thaliamp είπε:

Αχ βρε κορίτσι μου το τραβάς κ εσύ!!!αν δοκιμάσεις άλλο υποαλλεργικο???μήπως το πίνει καλυτερα??

Του πηρα ένα για να έχω στο σπίτι της εταιρίας που πινει τώρα!αλλα και ο παιδίατρος μου ειπε πως δύσκολα θα πιει το αλλο υποαλλεργικο τώρα αφού πινει το αντιαναγωγικο!κορτιζονη αλοιφή του βάζω τώρα για να φυγει η κοκκινίλα!η οποία εμφανίζεται μόλις τρωει!

Κοριτσια οποίο μωράκι σας πινει humana 1 έχω δυο κουτιά καινουργια!τα στέλνω!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Angelina87 είπε:

 

Μηπως ειναι τα μαγουλακια κοκκινα ή ξηρα λογο δοντιων ή ατοπικης δερματιτιδας?εμεις που εχουμε ατοπικη ενα και ενα ειναι ο καθαρισμος με χαμομηλι και μετα η ενυδατικη...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Fofi! είπε:

Μηπως ειναι τα μαγουλακια κοκκινα ή ξηρα λογο δοντιων ή ατοπικης δερματιτιδας?εμεις που εχουμε ατοπικη ενα και ενα ειναι ο καθαρισμος με χαμομηλι και μετα η ενυδατικη...

Τα μαγουλα του ειναι κοκκινα και ξερα!φαίνεται σαν έκζεμα!όταν του βάζω κορτιζόνη αλοιφή ξεκοκιννιζουν αμέσως!μόνο στο προσωπο εχει πουθενά αλλού!του πηρα μια avène xeracalm και του βάζω και την κορτιζόνη!αλλα για να δεχτεί αλλο γαλα τώρα πολυ δυσκολα!του δοκίμασα λιγο και το έφτυνε!η αληθεια ειναι πως τον ζύγισα και δεν πολυ βάρος μόνο 300 γραμμάρια από τις αρχές του μήνα!περιμένω πως και πως να ξεκινήσουν οι τροφές αρχές του μήνα!δεν ξερω κατά πόσο θα τρωει αλλα θέλω να ελπίζω πως κάτι θα τρωει!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...