Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Κοριτσια τι κανετε??χαθηκαμε ολες...εμεις σημερα ξεκιναμε νερο και ρυζαλευρο....πολυ γκρινια κοριτσια και αυπνοια...μαλλον βγαζουμε και δευτερο δοντακι..

Γεια σου Φωφη! Κ εμείς από βδομάδα κ ανυπομονώ!!! Πως πήγατε σήμερα πρώτη μέρα; Κ εμένα είναι λίγο γκρινιάρα τις τελευταίες μέρες, μόνο με αγκαλιά κ βόλτα ηρεμεί! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, LidaK είπε:

Γεια σου Φωφη! Κ εμείς από βδομάδα κ ανυπομονώ!!! Πως πήγατε σήμερα πρώτη μέρα; Κ εμένα είναι λίγο γκρινιάρα τις τελευταίες μέρες, μόνο με αγκαλιά κ βόλτα ηρεμεί! 

Κοριτσι μου καλησπερα...την κρεμα την εφαγε με ευχαριστηση..αφου πηρε και το κουταλι και το εγλυφε...το νερο ετσι και ετσι...και εμεις εχουμε γκρινια τι να πω..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια , τι κάνετε? Ελπίζω να είστε καλά.. 

Εμείς Όχι κ τόσο .. το μωρό δεν δέχεται καθόλου μπιμπερό κ δεν μπορώ να της δώσω συμπλήρωμα. Αυτόν τον μήνα πήρε 300 γρ σε 25 μέρες, 6160 γρ 4 μηνων( αν κ εγώ που την ζυγισα σήμερα έδειξε 6500γρ).τι να πω...Εντωμεταξύ θήλαζει όσο θέλει αλλά το βράδυ κοιμάται σερί 7 ώρες κ ξανά 4 ώρες.. 

@Fofi!Πόσο  ηταν η δικιά σου 4 μηνων? 

@Angelina87ποσό είναι ο δικός σου μπέμπης κ έβαλε 300 γρ ? Θήλαζει? Υποαλλεργικο ποιο δίνεις? Έχει αλλεργια τελικά στην πρωτεΐνη γάλακτος? Σκέφτομαι μήπως κ η δική μου έχει τελικά κ δεν παίρνει βάρος..


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Κοριτσια τι κανετε??χαθηκαμε ολες...εμεις σημερα ξεκιναμε νερο και ρυζαλευρο....πολυ γκρινια κοριτσια και αυπνοια...μαλλον βγαζουμε και δευτερο δοντακι..

Καλη αρχη!!θα μας πεις πως πήγε η πρώτη φορά!εμενα ξεκινάει στις 5 του μηνα με το εμβόλιο!γκρινια και εμένα έχει αλλα ευτυχως έφυγαν οι κοκκινίλες στο προσωπο με την κρέμα που του βαζω!αλλα βάρος δεν πηρε σχεδόν καθόλου!θα περιμένω να παω στον παιδιατρο να δω τι θα μου πει!η αληθεια ειναι πως περιμένω να δω πως θα τρωει με τις κρέμες!!

Just now, ada32 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια , τι κάνετε? Ελπίζω να είστε καλά.. 

Εμείς Όχι κ τόσο .. το μωρό δεν δέχεται καθόλου μπιμπερό κ δεν μπορώ να της δώσω συμπλήρωμα. Αυτόν τον μήνα πήρε 300 γρ σε 25 μέρες, 6160 γρ 4 μηνων( αν κ εγώ που την ζυγισα σήμερα έδειξε 6500γρ).τι να πω...Εντωμεταξύ θήλαζει όσο θέλει αλλά το βράδυ κοιμάται σερί 7 ώρες κ ξανά 4 ώρες.. 

@Fofi!Πόσο  ηταν η δικιά σου 4 μηνων? 

@Angelina87ποσό είναι ο δικός σου μπέμπης κ έβαλε 300 γρ ? Θήλαζει? Υποαλλεργικο ποιο δίνεις? Έχει αλλεργια τελικά στην πρωτεΐνη γάλακτος? Σκέφτομαι μήπως κ η δική μου έχει τελικά κ δεν παίρνει βάρος..

Εμενα είναι 4.5 μηνων 1 του μηνα γίνεται 5!έφυγαν οι κοκκινίλες που είχε στο προσωπο με την κρέμα!περιμένω να παω στον παιδιατρο να δω τι θα μου πει!μια παιδιατρος σύναδελφος του συζύγου στο νοσοκομείο μου ειπε πως πηρε αρκετά ικανοποιητικό βάρος για το ποσο γεννηθηκε κ αν είναι απλά να κανω μια εξέταση για ουρολοιμωξη!βέβαια θα περιμένω να παω και στον γιατρό που τον παρακολουθεί έξω γιατί με τόσα που ακούγονται στα νοσοκομεία δεν τον παω εκεί!ποιο γαλα δινεις;εγω humana ar αντιαναγωγικο!πόσα κιλά γεννηθηκε; εμενα γεννηθηκε 3090 και τωρα είναι 7550!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια , τι κάνετε? Ελπίζω να είστε καλά.. 

Εμείς Όχι κ τόσο .. το μωρό δεν δέχεται καθόλου μπιμπερό κ δεν μπορώ να της δώσω συμπλήρωμα. Αυτόν τον μήνα πήρε 300 γρ σε 25 μέρες, 6160 γρ 4 μηνων( αν κ εγώ που την ζυγισα σήμερα έδειξε 6500γρ).τι να πω...Εντωμεταξύ θήλαζει όσο θέλει αλλά το βράδυ κοιμάται σερί 7 ώρες κ ξανά 4 ώρες.. 

@Fofi!Πόσο  ηταν η δικιά σου 4 μηνων? 

@Angelina87ποσό είναι ο δικός σου μπέμπης κ έβαλε 300 γρ ? Θήλαζει? Υποαλλεργικο ποιο δίνεις? Έχει αλλεργια τελικά στην πρωτεΐνη γάλακτος? Σκέφτομαι μήπως κ η δική μου έχει τελικά κ δεν παίρνει βάρος..

Μια χαρα δεν ειναι 300γρ σε 25 μερες;;;


C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ada32 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια , τι κάνετε? Ελπίζω να είστε καλά.. 

Εμείς Όχι κ τόσο .. το μωρό δεν δέχεται καθόλου μπιμπερό κ δεν μπορώ να της δώσω συμπλήρωμα. Αυτόν τον μήνα πήρε 300 γρ σε 25 μέρες, 6160 γρ 4 μηνων( αν κ εγώ που την ζυγισα σήμερα έδειξε 6500γρ).τι να πω...Εντωμεταξύ θήλαζει όσο θέλει αλλά το βράδυ κοιμάται σερί 7 ώρες κ ξανά 4 ώρες.. 

@Fofi!Πόσο  ηταν η δικιά σου 4 μηνων? 

@Angelina87ποσό είναι ο δικός σου μπέμπης κ έβαλε 300 γρ ? Θήλαζει? Υποαλλεργικο ποιο δίνεις? Έχει αλλεργια τελικά στην πρωτεΐνη γάλακτος? Σκέφτομαι μήπως κ η δική μου έχει τελικά κ δεν παίρνει βάρος..

Εμενα ηταν 6900 4 μηνων....εγω που πλεον κανω μικτη διατροφη δινω ξενο και βραδυ στηθος δεν εχω κανενα προβλημα και αυτο το χρωσταω στον παιδιατρο με το μπιμπερο διοτι απο την αρχη μου ειχε πει 1 γευμα να της βγαζω δικο μου γαλα και να της το δινω με το μπιμπερο...ουτε συγχηση θηλων επαθε ουτε τιποτα..και κατευθειαν το δεχτηκε το μπιμπερο..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dinakim είπε:

Μια χαρα δεν ειναι 300γρ σε 25 μερες;;;

Δεν ξέρω , νομίζω ότι είναι πολύ λίγο γτ είναι κ 65 εκ κ φαίνεται αδύνατη αλλά έπεσε κ στην καμπύλη βαρους.να μην συγκρίνω με τον γιο μου που έβαζε πάνω από κιλό κ μετά από 800 γρ..

Just now, Fofi! είπε:

Εμενα ηταν 6900 4 μηνων....εγω που πλεον κανω μικτη διατροφη δινω ξενο και βραδυ στηθος δεν εχω κανενα προβλημα και αυτο το χρωσταω στον παιδιατρο με το μπιμπερο διοτι απο την αρχη μου ειχε πει 1 γευμα να της βγαζω δικο μου γαλα και να της το δινω με το μπιμπερο...ουτε συγχηση θηλων επαθε ουτε τιποτα..και κατευθειαν το δεχτηκε το μπιμπερο..

Άρα εσένα έβαλε 1 κιλό με μεικτή διατροφή τον τελευταίο μήνα! Κ εγώ αυτό ήθελα να κάνω οπως κ Στον γιο μου αλλά δεν λέει να δεχτεί κανένα..  ενω στο νοσοκομείο έπινε μόνο από μπιμπερό για 6 μέρες!!

Καλα άστο αυτό με τη σύγχυση θηλων εγώ δεν το πολύ πιστεύω! Θα βγάζω δικό μου  μήπως κ ξεκινήσει ξανά μπιμπερό..

Just now, Angelina87 είπε:

Καλη αρχη!!θα μας πεις πως πήγε η πρώτη φορά!εμενα ξεκινάει στις 5 του μηνα με το εμβόλιο!γκρινια και εμένα έχει αλλα ευτυχως έφυγαν οι κοκκινίλες στο προσωπο με την κρέμα που του βαζω!αλλα βάρος δεν πηρε σχεδόν καθόλου!θα περιμένω να παω στον παιδιατρο να δω τι θα μου πει!η αληθεια ειναι πως περιμένω να δω πως θα τρωει με τις κρέμες!!

Εμενα είναι 4.5 μηνων 1 του μηνα γίνεται 5!έφυγαν οι κοκκινίλες που είχε στο προσωπο με την κρέμα!περιμένω να παω στον παιδιατρο να δω τι θα μου πει!μια παιδιατρος σύναδελφος του συζύγου στο νοσοκομείο μου ειπε πως πηρε αρκετά ικανοποιητικό βάρος για το ποσο γεννηθηκε κ αν είναι απλά να κανω μια εξέταση για ουρολοιμωξη!βέβαια θα περιμένω να παω και στον γιατρό που τον παρακολουθεί έξω γιατί με τόσα που ακούγονται στα νοσοκομεία δεν τον παω εκεί!ποιο γαλα δινεις;εγω humana ar αντιαναγωγικο!πόσα κιλά γεννηθηκε; εμενα γεννηθηκε 3090 και τωρα είναι 7550!

Ναι μια χαρά είστε από βάρος εσείς. Εμένα γεννήθηκε 3500 , την πήρα 3340 κ τώρα είναι 6160. Είναι λίγο το βάρος της.. θηλάζει μόνο κ δεν πίνει ξένο Δυστυχώς ακόμα.  Τώρα της πήρα το humana 1 , Το πίνει με κουτάλι  αλλά όχι με μπιμπερό.. εσένα διπλασίασε το βαρος ήδη οπότε είστε πολύ καλα


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

Δεν ξέρω , νομίζω ότι είναι πολύ λίγο γτ είναι κ 65 εκ κ φαίνεται αδύνατη αλλά έπεσε κ στην καμπύλη βαρους.να μην συγκρίνω με τον γιο μου που έβαζε πάνω από κιλό κ μετά από 800 γρ..

Άρα εσένα έβαλε 1 κιλό με μεικτή διατροφή τον τελευταίο μήνα! Κ εγώ αυτό ήθελα να κάνω οπως κ Στον γιο μου αλλά δεν λέει να δεχτεί κανένα..  ενω στο νοσοκομείο έπινε μόνο από μπιμπερό για 6 μέρες!!

Καλα άστο αυτό με τη σύγχυση θηλων εγώ δεν το πολύ πιστεύω! Θα βγάζω δικό μου  μήπως κ ξεκινήσει ξανά μπιμπερό..

Ναι μια χαρά είστε από βάρος εσείς. Εμένα γεννήθηκε 3500 , την πήρα 3340 κ τώρα είναι 6160. Είναι λίγο το βάρος της.. θηλάζει μόνο κ δεν πίνει ξένο Δυστυχώς ακόμα.  Τώρα της πήρα το humana 1 , Το πίνει με κουτάλι  αλλά όχι με μπιμπερό.. εσένα διπλασίασε το βαρος ήδη οπότε είστε πολύ καλα

Επειδή εμένα επινε humana 1εχω δυο κλειστά κουτιά μπορώ αν τα θέλει να στα στείλω!!εμένα πινει αντιαναγωγικο πλέον!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Angelina87 είπε:

Επειδή εμένα επινε humana 1εχω δυο κλειστά κουτιά μπορώ αν τα θέλει να στα στείλω!!εμένα πινει αντιαναγωγικο πλέον!

Αν δεν στα ζητήσει κάποια άλλη κοπέλα, τότε θα σου πω. Γτ μέχρι στιγμής έχω πεταξει 5 κουτιά γάλατα που δν τα πίνει κ λήγουν κ είναι κρίμα γτ δεν έχω καμία μανούλα να της τα δώσω.. Αθήνα είσαι εσυ? 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

Αν δεν στα ζητήσει κάποια άλλη κοπέλα, τότε θα σου πω. Γτ μέχρι στιγμής έχω πεταξει 5 κουτιά γάλατα που δν τα πίνει κ λήγουν κ είναι κρίμα γτ δεν έχω καμία μανούλα να της τα δώσω.. Αθήνα είσαι εσυ? 

Οχι Δραμα είμαι στα στέλνω αν τα θέλεις δεν με εχω πρόβλημα είναι κρίμα να τα έχω στο ντουλαπι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Angelina87 είπε:

Οχι Δραμα είμαι στα στέλνω αν τα θέλεις δεν με εχω πρόβλημα είναι κρίμα να τα έχω στο ντουλαπι!

Αν δω ότι το πίνει, θα σου πω ! Σήμερα ήπιε 20μλ με το ζόρι..να δω αύριο. Ευχαριστώ πάντως!

  • Μου αρέσει 2

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Δεν ξέρω , νομίζω ότι είναι πολύ λίγο γτ είναι κ 65 εκ κ φαίνεται αδύνατη αλλά έπεσε κ στην καμπύλη βαρους.να μην συγκρίνω με τον γιο μου που έβαζε πάνω από κιλό κ μετά από 800 γρ..

Άρα εσένα έβαλε 1 κιλό με μεικτή διατροφή τον τελευταίο μήνα! Κ εγώ αυτό ήθελα να κάνω οπως κ Στον γιο μου αλλά δεν λέει να δεχτεί κανένα..  ενω στο νοσοκομείο έπινε μόνο από μπιμπερό για 6 μέρες!!

Καλα άστο αυτό με τη σύγχυση θηλων εγώ δεν το πολύ πιστεύω! Θα βγάζω δικό μου  μήπως κ ξεκινήσει ξανά μπιμπερό..

Ναι μια χαρά είστε από βάρος εσείς. Εμένα γεννήθηκε 3500 , την πήρα 3340 κ τώρα είναι 6160. Είναι λίγο το βάρος της.. θηλάζει μόνο κ δεν πίνει ξένο Δυστυχώς ακόμα.  Τώρα της πήρα το humana 1 , Το πίνει με κουτάλι  αλλά όχι με μπιμπερό.. εσένα διπλασίασε το βαρος ήδη οπότε είστε πολύ καλα

Ξενο τωρα ξεκινησα δεν εχω πολλες μερες...εγω αυτο λεω βγαλε λιγο δικο σου μηπως συνηθισει...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!ποσες ώρες κοιμούνται τα μωρα σας το βράδυ χωρίς να ξυπνησουν;εμενα την τελευταίες μέρες κλείνει 12ωρο χωρίς να ξυπνήσει!κοιμαται 8:30 κ ξυπναει είτε 8 είτε 8:30 είτε 9!μήπως πρέπει να τον ξυπνάω για να φαει;κ επίσης το πρωί όταν ξυπνήσει δεν θελει να φαει μέχρι να παίξουμε λιγο μαζί του!του δίνω μπιμπερο με κοιτάει γελαει κ κανει αγκου!

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/23/2021 at 3:45 PM, Angelina87 said:

Του πηρα ένα για να έχω στο σπίτι της εταιρίας που πινει τώρα!αλλα και ο παιδίατρος μου ειπε πως δύσκολα θα πιει το αλλο υποαλλεργικο τώρα αφού πινει το αντιαναγωγικο!κορτιζονη αλοιφή του βάζω τώρα για να φυγει η κοκκινίλα!η οποία εμφανίζεται μόλις τρωει!

Κοριτσια οποίο μωράκι σας πινει humana 1 έχω δυο κουτιά καινουργια!τα στέλνω!

Γεια σας, συγγνώμη που γράφω στα ξαφνικά. διάβαζα εδω για να δω τι εμπειρίες έχετε,Γιατί εγώ είμαι μανούλα Οκτωβρίου. Εγώ δίνω humana 1. Αν τα έχετε ακόμα και δεν τα θέλει καμία άλλη θα τα ήθελα εγω.

Να'στε καλά με το αγγελούδι σας

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου πως είστε??/εμείς κάναμε εμβόλιο σήμερα...έκλαψε λίγο αλλά το ξέχασε γρήγορα ο μικρούλης μου!!!επίσης μεγαλώσαμε είμαστε 9 κιλά κ 70 εκατοστά!!!τέλος Φεβρουαρίου που θα ξαναπαω θα μιλήσουμε για στέρεες!!!!από γκρίνια κ εμείς έχουμε!!!!όλο κάνει καινούργια πράγματα από μέρα σε μέρα κ έχει πλάκα...τώρα την έχει βρει με το τηλέφωνο στο ντουζ....προσπαθεί να πιάσει το νερό λυσσαει!!!

5 ώρες πρίν, Angelina87 είπε:

Καλημερα κοριτσια!!ποσες ώρες κοιμούνται τα μωρα σας το βράδυ χωρίς να ξυπνησουν;εμενα την τελευταίες μέρες κλείνει 12ωρο χωρίς να ξυπνήσει!κοιμαται 8:30 κ ξυπναει είτε 8 είτε 8:30 είτε 9!μήπως πρέπει να τον ξυπνάω για να φαει;κ επίσης το πρωί όταν ξυπνήσει δεν θελει να φαει μέχρι να παίξουμε λιγο μαζί του!του δίνω μπιμπερο με κοιτάει γελαει κ κανει αγκου!

Πω πωωωω...12???????μην τα λες έτσι αυτά θα πεθάνω..... χαχαχαχα...εγώ κάνω Αμαν να κλείσει 4ωρο!!!!!κ προχτές μου ξύπνησε από τς 3 κ 30 για πρωι!!!!!στο βάρος πως είστε???ξέρω ότι δεν τα ξυπνάμε πλέον για να φάνε....εκτός κ αν έχει θέμα με το βάρος του....από την άλλη είναι κ πολλές οι ώρες που κοιμάται!!!πόσο γάλα πίνει σύνολο μέσα στη μέρα?????αν πίνει ικανοποιητικά κ παίρνει βάρος νομίζω πες ευχαριστω στο θεό που μπορείς να κοιμηθείς!!!!:-D

15 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Δεν ξέρω , νομίζω ότι είναι πολύ λίγο γτ είναι κ 65 εκ κ φαίνεται αδύνατη αλλά έπεσε κ στην καμπύλη βαρους.να μην συγκρίνω με τον γιο μου που έβαζε πάνω από κιλό κ μετά από 800 γρ..

Άρα εσένα έβαλε 1 κιλό με μεικτή διατροφή τον τελευταίο μήνα! Κ εγώ αυτό ήθελα να κάνω οπως κ Στον γιο μου αλλά δεν λέει να δεχτεί κανένα..  ενω στο νοσοκομείο έπινε μόνο από μπιμπερό για 6 μέρες!!

Καλα άστο αυτό με τη σύγχυση θηλων εγώ δεν το πολύ πιστεύω! Θα βγάζω δικό μου  μήπως κ ξεκινήσει ξανά μπιμπερό..

Ναι μια χαρά είστε από βάρος εσείς. Εμένα γεννήθηκε 3500 , την πήρα 3340 κ τώρα είναι 6160. Είναι λίγο το βάρος της.. θηλάζει μόνο κ δεν πίνει ξένο Δυστυχώς ακόμα.  Τώρα της πήρα το humana 1 , Το πίνει με κουτάλι  αλλά όχι με μπιμπερό.. εσένα διπλασίασε το βαρος ήδη οπότε είστε πολύ καλα

Ακόμα σε ταλαιπωρεί με το μπιμπερο ε????νομίζω όντως είναι λίγο το βάρος της...μπορεί να είναι ολιγοφαγο παιδάκι!!!συνέχισε να προσπαθείς κάποια στιγμή θα βρείτε άκρη!!!!

15 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Εμενα ηταν 6900 4 μηνων....εγω που πλεον κανω μικτη διατροφη δινω ξενο και βραδυ στηθος δεν εχω κανενα προβλημα και αυτο το χρωσταω στον παιδιατρο με το μπιμπερο διοτι απο την αρχη μου ειχε πει 1 γευμα να της βγαζω δικο μου γαλα και να της το δινω με το μπιμπερο...ουτε συγχηση θηλων επαθε ουτε τιποτα..και κατευθειαν το δεχτηκε το μπιμπερο..

Πως τα πάτε με τις κρεμουλες??????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...