Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Πράγματα που θα χρειαστούμε για το Μωρο μας ❤️


Blonde

Recommended Posts

16 ώρες πρίν, Athinaa είπε:

Τα mothercare, τόσο κορμάκια όσο και φορμάκια, ήταν τα μόνα που χρησιμοποίησα στην κόρη μου, πριν πολλά πολλά χρόνια βέβαια... είναι εξαιρετική η ποιότητα τους... εγγλέζικα υφάσματα, ούτε ξεχείλωναν, ούτε ξεθώριαζε το χρώμα και ήταν πλύνε βάλε... και το κυριότερο οι κόπιτσες άθικτες... ούτε θυμάμαι μέχρι πότε της τα φορούσε... ωστόσο αυτή τη φορά θέλω να δοκιμάσω και από τα jumbo μια και έχουν και ποιότητα και τιμή και ίσως πάρω και από τα orchestra...

μια συμβουλή κορίτσια... ψάχνω καλό καρότσι με αναρτήσεις και στους 4 τροχούς ώστε να αντέχουν... όσα κοιτάζω είναι ή 2 σε 1 ή 3 σε 1 αλλά όχι στον συνδυασμό που χρειάζομαι... π.χ. θέλω καρότσι από νεογέννητο και αυγό αλλά όχι πορτ μπεμπε... δεν μου αρέσουν... έχετε να προτείνετε κάτι, γιατί δεν βρίσκω τον συνδυασμό που θέλω... ή έστω ένα καλό καρότσι κι ένα καλό αυγό που να μπορεί να κουμπώσει πάνω του... δυστυχώς είμαι ακόμα κλινήρης και δεν μπορώ να πάω βόλτα στα μαγαζιά να ψάξω...

Κοίταξε το joie literax 4. Δεν έχει αυγό, αλλά το αυγό της joie gemmi νομίζω το λένε κουμπώνει πάνω του. Αν και τα έχω χρησιμοποίησει λίγο είμαι ευχαριστημένη.

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 787
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Κοίταξε το joie literax 4. Δεν έχει αυγό, αλλά το αυγό της joie gemmi νομίζω το λένε κουμπώνει πάνω του. Αν και τα έχω χρησιμοποίησει λίγο είμαι ευχαριστημένη.

σ ευχαριστώ πάρα πολύ... θα τα τσεκάρω και τα δύο άμεσα... :grin:


cZfsp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!!

Να σας ρωτησω...αλλαξιερα πηρατε;(οχι συρταριερα) την θεωρειτε απαραιτητη;δλδ θα ναι δυσκολο να αλλαζω το μωρο πανω σε σελτεδακι στο κρεβατι ας πουμε;;θα ειναι κουραστικο για μενα;;

Σας ρωταω γιατι εχω συρταριερα αλλα το πλατος της δεν χωραει αλλαξιερα...ρωτησα κ ξυλουργο να μου κανει μια επεκταση κ μου ειπε δεν αξιζει τον κοπο..καλυτερα να παρω αλλη.

  • Μου αρέσει 1

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

Γεια σας κοριτσια!!

Να σας ρωτησω...αλλαξιερα πηρατε;(οχι συρταριερα) την θεωρειτε απαραιτητη;δλδ θα ναι δυσκολο να αλλαζω το μωρο πανω σε σελτεδακι στο κρεβατι ας πουμε;;θα ειναι κουραστικο για μενα;;

Σας ρωταω γιατι εχω συρταριερα αλλα το πλατος της δεν χωραει αλλαξιερα...ρωτησα κ ξυλουργο να μου κανει μια επεκταση κ μου ειπε δεν αξιζει τον κοπο..καλυτερα να παρω αλλη.

Εγώ στο κρεβάτι...Δεν πήρα αλλαξιερα...την θεωρώ περιττή κατά την γνώμη ετσι??? πήρε η νύφη μ πάντως κ μ.πε τζάμπα την πήρα....βολεύεται κ αυτή αλλού....

Άλλες κοπέλες εινια οκ....πάντως αν θες την γνώμη μ μην πάρεις...δηλ θα εισια καναπε κ θα χεζεται η μικρή λ θα πηγαίνεις μέσα πάνω στην αλλαξιερα κ ξανα πίσω??? καλε στρώσε σελτε όπου θες επιτόπου κ εισια οκ

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , dinaki23 είπε:

Γεια σας κοριτσια!!

Να σας ρωτησω...αλλαξιερα πηρατε;(οχι συρταριερα) την θεωρειτε απαραιτητη;δλδ θα ναι δυσκολο να αλλαζω το μωρο πανω σε σελτεδακι στο κρεβατι ας πουμε;;θα ειναι κουραστικο για μενα;;

Σας ρωταω γιατι εχω συρταριερα αλλα το πλατος της δεν χωραει αλλαξιερα...ρωτησα κ ξυλουργο να μου κανει μια επεκταση κ μου ειπε δεν αξιζει τον κοπο..καλυτερα να παρω αλλη.

Πολύ κουραστικό το άλλαγμα στο κρεβάτι φίλη μου. Αλλαξιερα δαγκωτό. Σου λύνει τα χέρια . 

Εγω στην αρχή τον άλλαζα κρεβάτι κ δίπλωνε η μέση μου καθότι οι αλλαγές πάνας είναι πολύ συχνές ειδικά στην αρχή .

εγω είχα μπανάκι που πάνω είχε αλλαξιερα 2 σε1 δηλαδή.

  • Μου αρέσει 2

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η γνώμη μου για την αλλαξιερα είναι κάτι τελείως άχρηστο.... παρόλο που είμαι 1.80 δε με βολεύει. Με βόλευε και στα 2 παιδιά να τα αλλάζω κρεβατι καναπέ όπου βρισκομασταν. Επίσης είναι νο1 στα βρεφικά ατυχήματα Γιατί πολλά μωρά γυρνάνε ακόμη και 2 μηνών. Σέβομαι όσες γυναίκες τις βολεύει Αλλά να είστε πολλή πολλή πολλή προσεκτικές Ούτε δευτερόλεπτο χωρίς τα χέρια να άκουμπανε στο παιδί.

  • Μου αρέσει 2

PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, dinaki23 είπε:

Γεια σας κοριτσια!!

Να σας ρωτησω...αλλαξιερα πηρατε;(οχι συρταριερα) την θεωρειτε απαραιτητη;δλδ θα ναι δυσκολο να αλλαζω το μωρο πανω σε σελτεδακι στο κρεβατι ας πουμε;;θα ειναι κουραστικο για μενα;;

Σας ρωταω γιατι εχω συρταριερα αλλα το πλατος της δεν χωραει αλλαξιερα...ρωτησα κ ξυλουργο να μου κανει μια επεκταση κ μου ειπε δεν αξιζει τον κοπο..καλυτερα να παρω αλλη.

Ντινακι μου είναι τελείως υποκειμενικό το θέμα "βολευει?" Κάποιες κοπέλες τις βολεύει και κάποιες όχι. 

Εμένα προσωπικά με βόλεψε 100% χωρίς καμία απολύτως αμφιβολία. Δεν είναι μόνο η αλλαξιερα το θέμα μου είναι ότι εκεί που είναι η αλλαξιερα εχω τα μωρομαντηλα , τα πανακιαάμα βγάλει ακόμη την ώρα γουλιτσες κ σαλακια,  τις κρέμες, μια αλλαξια ζιπουνακι κ φορμακι αν το λερώσει τελευταία στιγμή, τις πανες κλπ. Οπότε έχει ένα συγκεκριμένο σημείο που την αλλάζω και είναι όλα γύρω γύρω κοντά μου.

Αν την άλλαζα μέσα στο σπίτι σε άλλο σημείο κάθε φορά όλα αυτά θα έτρεχα να τα βρω?! Ούτε καν δεν θα με βόλευε. Άλλες κοπέλες ίσως έχουν δυτικά άλλη άποψη. Είναι υποκειμενικό! 

Απλά μεγάλη προσοχή το παιδί να μην το αφήνεις από τα μάτια σου Ούτε στιγμή. 

 

  • Μου αρέσει 1

lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, BabyGirl_A είπε:

Ντινακι μου είναι τελείως υποκειμενικό το θέμα "βολευει?" Κάποιες κοπέλες τις βολεύει και κάποιες όχι. 

Εμένα προσωπικά με βόλεψε 100% χωρίς καμία απολύτως αμφιβολία. Δεν είναι μόνο η αλλαξιερα το θέμα μου είναι ότι εκεί που είναι η αλλαξιερα εχω τα μωρομαντηλα , τα πανακιαάμα βγάλει ακόμη την ώρα γουλιτσες κ σαλακια,  τις κρέμες, μια αλλαξια ζιπουνακι κ φορμακι αν το λερώσει τελευταία στιγμή, τις πανες κλπ. Οπότε έχει ένα συγκεκριμένο σημείο που την αλλάζω και είναι όλα γύρω γύρω κοντά μου.

Αν την άλλαζα μέσα στο σπίτι σε άλλο σημείο κάθε φορά όλα αυτά θα έτρεχα να τα βρω?! Ούτε καν δεν θα με βόλευε. Άλλες κοπέλες ίσως έχουν δυτικά άλλη άποψη. Είναι υποκειμενικό! 

Απλά μεγάλη προσοχή το παιδί να μην το αφήνεις από τα μάτια σου Ούτε στιγμή. 

 

Ναι συμφωνω κ κλινω προς το να παρω...αλλα εχω ενα επιπλο που ειναι 35εκ.πλατος ενω οι αλλαξιερες ειναι 50 συνηθως κ αναρωτιεμαι αν θα ειναι προβλημα να ξεπεχει τοσο...γιατι συρταριερα δεν θα παρω...θα παρω ντουλαπα λιγο αργοτερα...


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 said:

Ναι συμφωνω κ κλινω προς το να παρω...αλλα εχω ενα επιπλο που ειναι 35εκ.πλατος ενω οι αλλαξιερες ειναι 50 συνηθως κ αναρωτιεμαι αν θα ειναι προβλημα να ξεπεχει τοσο...γιατι συρταριερα δεν θα παρω...θα παρω ντουλαπα λιγο αργοτερα...

Εχει στο ικεα αλλαξιερα σκετη χωρις συρταρια σε πολυ οικονομικη τιμη. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 12/3/2020 at 9:43 ΠΜ, νικηαντωνια81 είπε:

Τα μωρά πέφτουν και από το κρεβάτι καλή μου αν δεν τα προσέχουμε. Και από τον καναπέ επίσης. Όχι μόνο από την αλλαξιερα.

Δεν είπα το αντίθετο. Και με βάση λογικής δεν αφήνεις πουθενά εκτεθειμένο ένα μωρό. Γνωρίζω όμως παιδί που έπεσε εν μέσω δευτερολέπτων από αλλαξιερα με ύψος τουλάχιστον 1.05 και 13 μηνών έσπασε χέρι πόδι κλπ.

  • Λυπημένη/-ος 1

PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, playbunny είπε:

Εχει στο ικεα αλλαξιερα σκετη χωρις συρταρια σε πολυ οικονομικη τιμη. 

Ευχαριστω,την πηρα!!Και εχει κ ενα σετ ωραιες θηκες που τις κρεμας στο πλαι και βαζεις μεσα τα απαραιτητα!!!!

  • Μου αρέσει 1

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

Ευχαριστω,την πηρα!!Και εχει κ ενα σετ ωραιες θηκες που τις κρεμας στο πλαι και βαζεις μεσα τα απαραιτητα!!!!

Ναι την χαρείτε. Θα σου λύσει τα χέρια . Με το καλό το μωράκι σας.

  • Ευχαριστώ 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...