Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Πράγματα που θα χρειαστούμε για το Μωρο μας ❤️


Blonde

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 787
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Είναι τι θα βολέψει το μωρό . Πάντως μια χαρά πιπίλες είναι κ αυτες 

Εμείς είχαμε avent

Πρεπει η πιπιλα να ειναι ιδιας μαρκας με το μπιμπερο;;για να μην μπερδευεται το μωρο;;ισχυει αυτο;;;


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Rafaelatarzan είπε:

Καλημέρα αγάπη...ναι πήγα τόσο...παβαγια μ ποτέ??? δεν το πιστεύω....να σκάσω εγω το κοριτσάκι μας....τρώει....μπράβο τ....εγω πάντως θα ετοιμάσω κ πισίνα για μας ....αχχαχαχχα αχαχαχχαα το πολύ πολύ αν δεν χρειαστεί να έρθετε να πλατσπυρισουμε παρέα....Φιλάκια στα πατουνια της .κ σε εσενα φυσικά...

Καλησπέρα Ραφαελιτσα μου !!!!! Χαχαχααχαχ τρώει τρώει το θαυματακι!!!!! Χαχαχανα ετοιμάσεις την πισινουλα έχει ανοίξει κ ο καιρός κι αν βγείτε φαγανα κοριτσάκια θα την έχουμε για πλατσα πλούτσα ♡ 

Θα δώσω πολλά πολλά φιλάκια σε όλο της το κορμάκι!!!! 

@Nansy29 μου εμείς από την 1η μέρα βολευτήκαμε στο χέρι πλύσιμο. Στην αλλαγή πάνας στον Νιπτήρα και στο κανονικό βραδινό μπανάκι στην μπανιέρα κάτω από την βρύση. Την έχει καταβρει κ η μικρή κ εμείς. 

(Στην μπανιέρα μου φεύγει λίγο η μέση βέβαια αλλά σε λίγο που θα χωράει στο μπανάκι της θα ελευθερωθούν τα χέρια της μανούλας, οπότε κάνω υπομονή) 

  • Μου αρέσει 1

lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, dinaki23 είπε:

Και απο μπιμπερο;;Πρεπει να εχω ενα απ ολες τις μαρκες για να δω ποιο θα ταιριαξει στο μωρο;;;:blink::P

Όχι βρε....αν και δεν έχω παιδί, δεν νομίζω ότι χρειάζεται να πάρεις απ όλα...Μπορεί να Θηλασεις και τον πρώτο καιρό να μην χρειαστεί καθόλου μπιμπερό...πάρε όμως δύο να έχεις....Εγώ πήρα της avent,  αυτά είχα δει από συγγενείς και μου είχαν κάνει το κλιπ, υπάρχουν όμως άπειρες εταιρείες..αν δεις ότι δεν αρέσει στο μωρό αυτό που έχεις πάρει τότε αλλάζεις..

Αν δεις σε κάποια μπιμπερό οι πιπιλες τους είναι σαν τις θηλές μας,  ενώ κάποια άλλα είναι πιο πλακουτσωτα που λέμε και στο χωριό μου...πήγαινε με βάση την πιπίλα του μπουκαλιού...

Δες λίγο τα chicco, τα avent,  τα dr brown (χάλια μπιμπερό, Χωρίς το καλαμάκι μέσα στάζει από παντού) , έχουν σχεδόν ίδια πιπίλα...

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

Και απο μπιμπερο;;Πρεπει να εχω ενα απ ολες τις μαρκες για να δω ποιο θα ταιριαξει στο μωρο;;;:blink::P

Θα δεις στην κλινική πως το ταΐζουν κ τι μπιμπερό χρησιμοποιούν αν κ εφόσον δεν θηλασεις.

τα μωρά μαθαίνουν αμέσως άμα πεινάνε ειδικά καταβροχθίζουν 

  • Ευχαριστώ 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Όχι βρε....αν και δεν έχω παιδί, δεν νομίζω ότι χρειάζεται να πάρεις απ όλα...Μπορεί να Θηλασεις και τον πρώτο καιρό να μην χρειαστεί καθόλου μπιμπερό...πάρε όμως δύο να έχεις....Εγώ πήρα της avent,  αυτά είχα δει από συγγενείς και μου είχαν κάνει το κλιπ, υπάρχουν όμως άπειρες εταιρείες..αν δεις ότι δεν αρέσει στο μωρό αυτό που έχεις πάρει τότε αλλάζεις..

Αν δεις σε κάποια μπιμπερό οι πιπιλες τους είναι σαν τις θηλές μας,  ενώ κάποια άλλα είναι πιο πλακουτσωτα που λέμε και στο χωριό μου...πήγαινε με βάση την πιπίλα του μπουκαλιού...

Ναι κ εγω θελω να θηλασω αλλα ειπα να εχω 2-3 για παν ενδεχομενο!!!Μου εχουν προτεινει τα nuk ..εχω ενα και της Avent για τους κολικους!Και μου ειπανα να μην παρω τα εντελως μικρουλικα...


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, dinaki23 είπε:

Ναι κ εγω θελω να θηλασω αλλα ειπα να εχω 2-3 για παν ενδεχομενο!!!Μου εχουν προτεινει τα nuk ..εχω ενα και της Avent για τους κολικους!Και μου ειπανα να μην παρω τα εντελως μικρουλικα...

Τα μικρά είναι μόνο για τον πρώτο μήνα , άντε και δεύτερο....εμένα παρόλο που μου άρεσαν τα μπουκάλια της avent,  πήγα είδα για αποστειρωτη και δεν μου άρεσε καθόλου της ίδιας εταιρείας...Μου άρεσε της chicco 3σε 1, αν τον έχεις δει...Δεν πήρα, όταν γεννηθεί το μωρό, βλέπουμε,  πετάγεται ο άντρας μου και τον παίρνει. 

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Τα μικρά είναι μόνο για τον πρώτο μήνα , άντε και δεύτερο....εμένα παρόλο που μου άρεσαν τα μπουκάλια της avent,  πήγα είδα για αποστειρωτη και δεν μου άρεσε καθόλου της ίδιας εταιρείας...Μου άρεσε της chicco 3σε 1, αν τον έχεις δει...Δεν πήρα, όταν γεννηθεί το μωρό, βλέπουμε,  πετάγεται ο άντρας μου και τον παίρνει. 

Αποστειρωτη θα μου δωσουν...αλλα δεν ξερω τι μαρκα ειναι...χωρανε μονο μπουκαλια ιδιας μαρκας ;;


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

Αποστειρωτη θα μου δωσουν...αλλα δεν ξερω τι μαρκα ειναι...χωρανε μονο μπουκαλια ιδιας μαρκας ;;

Εγώ που ρώτησα εκεί στο μαγαζί μου είπαν πως όχι,  τα μπουκάλια της avent χαρανε στις chicco τον αποστειρωτη...

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 8/2/2020 at 9:19 ΜΜ, dinaki23 είπε:

γιατι ηθελε να του το δινει κρυο;;;;:blink:

φαντασου να πρεπει να εισαι εξω κ να θες μπιμπερο,γαλα,θερμο...ααααν εχει κρυωσει απ τον θερμο να πρεπει να βρεις ζεστο νερο κ παει λεγοντας χαχαχα...παει ο ξεγνοιαστος καφες που επαιρνες μαζι σου κινητο κ κλειδια :P

χαχαχα καπως ετσι ειναι ! απλα το θερμο κραταει το νερο ζεστο γι απαρα πολλες ωρες!!!! ειχα κ εγω την ιδια απορια! αλλα ο ξεγνοιαστος καφες εννοειται οτι παει ...


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...