Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Eflenew είπε:

      Εγώ νόμιζα το εξωμητριο δίνει πολύ υψηλές τιμές στη χοριακη. Αλλά ο γιατρός ξερει καλύτερα. Μακάρι να μηδενιστεί άμεσα...

      Εγώ πάλι δεν έχω ιδέα από εξωμητρια κύηση και λόγω του ότι έχω κλειστές σάλπιγγες, πιστευα πως είναι αδύνατον να μου συμβεί.Ο γιατρός είπε πως το έμβρυο κινείται και προσπαθεί να κολλήσει κάπου,οπότε υπάρχει πιθανότητα να πάει στη σάλπιγγα..Αν συμβαίνει κάτι τέτοιο,μιλάμε για την υπέρτατη γκαντεμια

Πράγματα που θα χρειαστούμε για το Μωρο μας ❤️


Blonde

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 787
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, playbunny είπε:

Πολυ χρήσιμο το ποστ!! Ευχαριστούμε! Τετοια πανακια απο που μπορούμε να πάρουμε?

Έχει στα jumbo και στο motherbaby στο περιστέρι είτε online είτε στο φυσικό κατάστημα. Είναι must have.

  • Ευχαριστώ 1

PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Στα mothercare online που ειδα τα λεει μουσελινες με διαστάσεις 60x60, αυτα ειναι μαλλον?

60Χ60 μάλλον εννοεί πάνες αγκαλιάς αυτά τα πετσετακια για να ρευτει το μωρό είναι 15Χ15 https://www.motherbaby.gr/el/products/392-λαβέτες-ώμου---πετσετάκια/832-λαβέτες-ώμου-4τμχ-σιελ

  • Μου αρέσει 1

PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ele@n είπε:

Δυστυχώς δεν γίνεται να τραβάς.εγω τουλάχιστον δεν έχω βρει τέτοιο κόλπο. Το έχω κολλητά, αλλά και πάλι πρέπει να σηκωθώ και για να τον πάρω και για να τον βάλω πίσω. Εκείνο που με βολεύει είναι όταν κάνει ήχους που απλά ανοίγω το μάτι να δω τι θέλει, του δίνω πιπίλα χωρίς να κουνήσω και τον χαϊδεύω όταν μουρμουριζει. Το ίδιο μπορείτε να κάνετε και με κούνια. Βγάζεις το κάγκελο μπροστά και την κόλλας στο κρεβάτι. Απλά λόγω μήκους αν το έχεις αγκαλιά πρέπει να σερνεσαι με το μωρό μέχρι να φτάσεις στην άκρη της να σηκωθείς. Κι εγώ χρειάζομαι να το κάνω γιατί είναι μεγάλα αυτά τα λίκνο. Μειωτηρα χώρου κούνιας μην πάρεις από τώρα. Μπορεί να μην έχει πρόβλημα με τον χώρο. Εγώ τον βάζω σε παρκοκρεβατο το πρωί και κοιμάται που είναι τεράστιο και μια χαρά βολεύεται

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Ελπίζω να βρούμε την άκρη μας... Ίσως πάρω μεταχειρισμένο λίκνο(για να μην πληρώσουμε τα μαλλιά της κεφαλής μας) και βλέπω αν βολέψει...  Να σας ζήσει ο μικρούλης σας, να είναι γερός και ευλογημένος!

  • Ευχαριστώ 1

ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!πραγματικα πολύ χρήσιμες πληροφορίες σε αυτό το θέμα ειδικά από τις έμπειρες..ευχαριστουμε.να ρωτήσω μας έδωσαν ένα μπανακι με ειδικο μαξιλαράκι για να μην γλιστράνε τα μωρά πολύ βολικό φαίνεται αλλά είναι χωρίς βάση..θα χρειαστεί βάση για μπανακι;αλλιώς πως βολεύει να κάνουμε μπάνιο τα μωρά χωρίς να σκύβουμε;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!πραγματικα πολύ χρήσιμες πληροφορίες σε αυτό το θέμα ειδικά από τις έμπειρες..ευχαριστουμε.να ρωτήσω μας έδωσαν ένα μπανακι με ειδικο μαξιλαράκι για να μην γλιστράνε τα μωρά πολύ βολικό φαίνεται αλλά είναι χωρίς βάση..θα χρειαστεί βάση για μπανακι;αλλιώς πως βολεύει να κάνουμε μπάνιο τα μωρά χωρίς να σκύβουμε;;

Για το μπανάκι νομίζω πως είτε ντουζιερα είτε μπανιέρα ότι και αν έχεις χρειάζεται μια απλή βαση για να μη σκύβεις.εχει απλες βασουλες με 15 ευρώ. 

  • Ευχαριστώ 1

PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!πραγματικα πολύ χρήσιμες πληροφορίες σε αυτό το θέμα ειδικά από τις έμπειρες..ευχαριστουμε.να ρωτήσω μας έδωσαν ένα μπανακι με ειδικο μαξιλαράκι για να μην γλιστράνε τα μωρά πολύ βολικό φαίνεται αλλά είναι χωρίς βάση..θα χρειαστεί βάση για μπανακι;αλλιώς πως βολεύει να κάνουμε μπάνιο τα μωρά χωρίς να σκύβουμε;;

Νανσυ μου τα διδυμάκια που είναι πιο μικρά τα κανείς μπάνιο στον νιπτήρα αν θες.

ειναι μια σταλιτσα και χωράνε δηλαδή.

ο γιος μου γεννήθηκε 2 κιλά όποτε δεν χρησιμοποιήσα το μπανάκι τον πρώτο καιρό. Βέβαια δεν είχα και χώρο γιατί το μεγάλο μας μπάνιο το φτιάξαμε πολύ αργότερα. Και στο μικρό δεν χωρούσε. 

Όποτε για αρχή δεν χρειάζεται μπανάκι.

αργοτερα σίγουρα θες βάση όπως και για την αλλαξιερα φυσικά γιατί η μέση σου θα γίνει κομμάτια από το σκύψιμο.

  • Ευχαριστώ 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, BabyGirl_A είπε:

Καλημέρα Ραφαελακι μου! Τι κάνεις εσύ και η ζουζούνα σου????? 31βδ ε?? Ποποποπο λίγο έμεινε!!!!! Πώς είστε ? 

Εμείς καλά είμαστε. Προσπαθώ να μην πέσω κάτω από την αϋπνία. Τελικα τρωει φιλη μου  ♡ ανα 1ω την ημέρα και ανα 3ω το βράδυ Ξυπνάει λες κι έχει ενσωματωμένο ξυπνητήρι για να φάει!!!!! Το εχει κάνει το στηθος λάστιχο η τσουπρα

Καλημέρα αγάπη...ναι πήγα τόσο...παβαγια μ ποτέ??? δεν το πιστεύω....να σκάσω εγω το κοριτσάκι μας....τρώει....μπράβο τ....εγω πάντως θα ετοιμάσω κ πισίνα για μας ....αχχαχαχχα αχαχαχχαα το πολύ πολύ αν δεν χρειαστεί να έρθετε να πλατσπυρισουμε παρέα....Φιλάκια στα πατουνια της .κ σε εσενα φυσικά...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, playbunny είπε:

Στα mothercare online που ειδα τα λεει μουσελινες με διαστάσεις 60x60, αυτα ειναι μαλλον?

οχι αυτα ειναι πανες αγκαλιας!!Τα πανακια ειναι πολυ μικρα...δεν θυμαμαι ακριβως διαστασεις..μπες jumbo να δεις...βαμβακερα ειναι

  • Ευχαριστώ 1

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 said:

οχι αυτα ειναι πανες αγκαλιας!!Τα πανακια ειναι πολυ μικρα...δεν θυμαμαι ακριβως διαστασεις..μπες jumbo να δεις...βαμβακερα ειναι

Τα βρηκα μολις! Ευχαριστώ πολύ!! :wub:

100 τυποι για πανακια.. χαχα :mrgreen:

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Nansy29 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!πραγματικα πολύ χρήσιμες πληροφορίες σε αυτό το θέμα ειδικά από τις έμπειρες..ευχαριστουμε.να ρωτήσω μας έδωσαν ένα μπανακι με ειδικο μαξιλαράκι για να μην γλιστράνε τα μωρά πολύ βολικό φαίνεται αλλά είναι χωρίς βάση..θα χρειαστεί βάση για μπανακι;αλλιώς πως βολεύει να κάνουμε μπάνιο τα μωρά χωρίς να σκύβουμε;;

Επιχείρηση μπάνιο...εγώ δύο εβδομάδες τον έπλενα τοπικά στην πάνα κάτω από τρεχούμενο νερό και στο υπόλοιπο σώμα με λεκανίτσα και πανάκι στην αλλαξιέρα. Δεν βολεύει. Κάνεις τον τόπο χάλια και δεν ευχαριστιέται ούτε το μωρό. Μετά πήγαμε παιδίατρο και μου την είπε που δεν τον έβαζα στο μπανάκι μετά που έπεσε ο αφαλός. Οπότε αναγκάστηκα να αλλάξω τακτική. Το μπανακί στερεώνεται ή πάνω στον πάγκο του μπάνιου (αν έχετε, εγώ έχω και με βόλεψε γιατί δνε έχω μπανιέρα) ή με ειδικές βάσεις που πιάνονται στην μπανιέρα (έχει στα λητώ να δεις). Κάποιοι το βάζουν και πάνω στο τραπέζι πχ του σαλονιού αν δεν χωράει στο μπάνιο. Βάση για το μπάνιο αν έχετε μεγάλο σπίτι βολεύει, γιατί διαφορετικά πρέπει να φύγεις εσύ για να χωρέσει όλο αυτό στο μπάνιο.  Επίσης, κάποιοι βολεύονται με τον νιπτήρα βάζοντας ένα μαξιλαράκι, αλλά πρώτον το θεωρώ ανθυγιεινό, δεύτερον πρέπει να είναι μεγάλος ο νιπτήρας και ψηλή η βρύση γιατί αλλιώς βρίσκει το μωρό. Μπάνιο στο χέρι από φόβο δεν τον κάνω.

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Vila είπε:

Αν μπει η κούνια κολλητά στο κρεβάτι μας δεν βολεύει όπως το λίκνο κορίτσια?

Αν γυρνούσα τον χρονο πίσω αυτό θα εκανα. Αρκεί να βολεύει το ύψος της κουνιας με το κρεβάτι μας

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...