Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

On 3/12/2020 at 2:28 ΜΜ, Pagotoula είπε:

Καλημερα κοριτσια. Ακομα δεν εχω αποθηλασει και δεν το σκεφτομαι καθολου αμεσα, να πω την αληθεια. Η μικρη μου ειναι 8μιση μηνων, θηλαζει αποκλειστικα και δεν εχει παρει ποτε αλλη θηλη, πιπιλα η μπιμπερο με αντλημενο, ειναι απαιτητικο μωρακι. Κοιτα, θα σου πω οσα εχω μαθει σε κουβεντες με τη συμβουλο μου και διαφορα σεμιναρια της, που παρακολουθω, στη φαση που ειστε κι εαν το μωρο δεχεται μπιμπερο, ισως ειναι πιο ευκολο να αποθηλασετε απ οτι αργοτερα. Αλλα παιζει ρολο και ο αριθμος των θηλασμων κι ο χρονος. Η μικρη μου στην ηλικια των 2 η 3 μηνων θηλαζε ανα 40λεπτα με μαξ μιαμιση ωρα. Δηλαδη μιλαμε για γυρω στις 15 και βαλε φορες το 24ωρο και σε ακαταστατο προγραμμα αποκλειστικα κατ απαιτηση του βρεφους, αρα εκ των πραγματων σε τετοια συνθηκη ειναι καπως ανεφικτο. Αν οι φορες ειναι κατω απο 10 κι ειναι σταθερες, μπορει να συμβει. Επισης παιζει ρολο αν γενικα παιρνει ξενο. Συμφωνα με τους συμβουλους μωρακια που σε αυτη την ηλικια παιρνουν 3 και πανω γευματα ξενου ή γενικα πανω απο το 1/3 των ημερησιων γευματων ειναι ξενο, οδηγουνται σταδιακα σε πληρη αποθηλασμο μεσα στους προσεχεις μηνες. Η αντικατασταση γευματων προκειμενου να γλιτωσεις κι η ιδια την υπερπαραγαγωγη, πρεπει να γινεται ανα 3 με 7 μερες αναλογα και τις αναγκες του μωρου και του στηθους σου. Ξεκινας με αντικατασταση του βραδυνου προ υπνου γευματος και των υπολοιπων νυκτερινων θηλασμων και καταληγεις στους ημερησιους. Επειδη ομως ο θηλασμος δεν ειναι απλα μεσο τροφης, αλλα κι ανατροφης, εγω @Marti θα σε επικεντρωνα κυριως στο αν το παιδι κοιμαται, ηρεμει, παρηγοριεται με αλλο τροπο. Πιθανον πρωτα να χρειαστει να καλυψεις αυτες τις παραμετρους, γιατι ακομα ειναι πολυ πολυ μικρο.

Κατά απαιτηση του μωρού θηλαζω γύρω στις 12 φορές, πίνει ένα μπιμπερό φορμουλα το βράδυ κατά τις 12 αλλά όταν ξυπνάει δίνω στήθος. Σημερα πάντως στις 5 που ξύπνησα δεν είχε πρηστεί το στήθος μου και ούτε έτρεξε.. Λες να εδραιώθηκε ο θηλασμός, θήλασε και δε δειχνει πεινασμένο και κοιμήθηκε καλά.. 41ημερων σήμερα.. 

Just now, Marti είπε:

Κατά απαιτηση του μωρού θηλαζω γύρω στις 12 φορές, πίνει ένα μπιμπερό φορμουλα το βράδυ κατά τις 12 αλλά όταν ξυπνάει δίνω στήθος. Σημερα πάντως στις 5 που ξύπνησα δεν είχε πρηστεί το στήθος μου και ούτε έτρεξε.. Λες να εδραιώθηκε ο θηλασμός, θήλασε και δε δειχνει πεινασμένο και κοιμήθηκε καλά.. 41ημερων σήμερα.. 

Σε ευχαριστω πολυ για τις συμβουλές! Σκοπεύω να το κάνω όσο πιο σταδιακά γίνεται και για το μωρό και για μένα

On 3/12/2020 at 3:24 ΜΜ, Christinα είπε:

Εχω περασει ακριβως αυτο στο 1ο μ παιδάκι κ στους 2 μήνες αρχισα σιγα σιγα να το κόβω! Δεν ειχα συμβουλο θηλασμού κ σίγουρα η παγωτουλα τα ειπε καλύτερα. Εγω εκανα οτι διάβασα στο Φόρουμ κ κοπηκε σε λιγοτερο απο μηνα χωρις να εχω υπολείμματα.  Μειωνα θηλασμους κ στο τελος εβγαζα μονο λιγο με το θήλαστρο. Τωρα λεω να παρω χαπι γτ φοβάμαι μην δν το κανω σωστά λογω μειωμένου χρονου κ υπομονής! Κανε οτι σε κανει να νιώθεις καλά χωρις ενδοιασμούς!

Κι εγω κλείνω τη κάμερα κ κανω άντληση για δωσω να ταισουν κ να μν παθω μαστιτιδα,δν εχω διάλειμμα. Παρ ολα αυτα Θα σου ελεγα να κανεις υπομονή μέχρι καο τις διακοπές των Χριστουγέννων κ μετα να το κοψεις. Το θηλαστρο θα σε διευκολύνει πολυ. Εγω αυτο θα κανω για να εχει παει 3ων μηνων.

Οσο για τις βολτες κ την ελευθερια αστο φιλη σε νιωθω! Εγω ειμαι 2-8   σε ενα δωματιοκ εχω βγει απο το σπιτι συνολο 4 φορες κ αυτες για γιατρο κ δουλειές. Οταν εχω χρόνο ή εχει νυχτώνει  ή παιζω με τν μικρο ηκανω δουλειές. Εχω φρικάρει, περιμένω να περάσουν οι μερες μεχρι τις γιορτές. 

Ναι πηρα θήλαστρο, και έτσι και αλλιώς μέσα στις γιορτες το είχα στο μυαλό μου.. Τι θα αλλάξει μεσα στις γιορτές... Πφφφ με τα λοκνταουν.. Σήμερα ήρθε η κουμπάρα μ να δει το μωρό που πέρασε κορονοιο και είναι πια ακίνδυνη.. Που φτάσαμε! 

On 3/12/2020 at 4:04 ΜΜ, elenioz είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! 

@Renez Αχ έτσι είναι! Όσο και να με παιδεύει κάποιες μέρες μόλις μου κάνει τις τσαχπινιές της και μου γελάει τα ξεχνάω όλα. Νομίζω τα έχετε χωρίσει πολύ ωραία! Έτσι θα έχει κ ο μπαμπάς χρόνο με τον μικρό και εσύ θα ξεσκάς και θα είσαι ενεργεί. 

Εμένα δυστυχώς δεν μπορεί να κάτσει πολλές ώρες με κανέναν άλλον. Δεν θέλει καθόλου μπουκάλι - ούτε για αντλημένο. Έδινα στις αρχές της γεννήσεις της κάποιες φορές το βράδυ όταν ήμουν κουρασμένη. Αλλά κατέληγα να κουράζομαι περισσότερο γτ δεν το ήθελε. Μέχρι να το συνηθίσει στο στόμα της μας έπαιρνε μια ώρα... Και το σταμάτησα! Όποτε πλέον απλά δεν το πίνει με τίποτα από εκεί. Και ξέρεις κάθε μία ώρα τρώμε. Δεν πειράζει το κορίτσι μου θέλει μόνο ζυζί :lol: 

Εγώ πρώτα ο Θεός θα γυρίσω μετά τον χρόνο στην δουλειά. Για να την πάρω κ μαζί μου. 

@Eva137 Τι καλά που δεν κράτησε πολλές μέρες. Και εγώ σήμερα την βλέπω ελαφρώς καλύτερα. Να δούμε. 

@Marti Αν έχεις fb μπες στην ομάδα: Θεσσαλονίκη Πανελλήνιο δίκτυο εθελοντικών ομάδων υποστήριξης θηλασμού. Πάνε στα αρχεία κ ψάξε απογαλακτισμος. Πιστεύω θα σε βοηθήσει!

Σε ευχαριστω! Μπήκα και τα διάβασα και κει! Απλά μπαίνω στο πείρασμο και διαβάζω τα σχόλιά και τσιτωνω 

:ph34r:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

2 ώρες πρίν, marianna1986 είπε:

Καλημερα!!!

Κάτι ασχετο! Όσες έχετε παραγγείλει από hnm σε πόσο καιρό σας ήρθαν;

Εγώ παρηγγειλα 27 Νοέμβρη κ σήμερα μου ήρθε email ότι είναι στη θεσνικη δλδ ήρθαν Ελλάδα. Συνηθως 10 μερες κάνουν περίπου... βέβαια τώρα που οι μεταφορικές τα έχουν κάνει μουτι θα αργήσουν παραπάνω! Με την acs δεν έχω παράπονο αλλά στη γενική ταχυδρομική της περιοχής μου θέλω να βάλω βόμβα!

  • Χαχα 3

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Anastasia05 είπε:

Θα ξεκινήσουν κ οι στέρεες τότε οπότε ίσως να είναι κ πιο εύκολο.

Θα εδραιωθεί ο θηλασμός. Κ για τον αποθηλασμο μπορείς να το πετύχεις κ στους 6 μήνες(δεν ξέρω βέβαια πως, αλλά το κατάφερε φίλη μου που το ήθελε)

Χμμμμ Ελπίζω να είναι εύκολο όσο το σκέφτομαι! Να μειώνω δηλαδή θηλασμους και να βάζω ξένο και να πίνω και τα τσαγακια μου με φασκόμηλο που είναι σίγουρο ότι μειώνει την παραγωγή! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Marti είπε:

Κατά απαιτηση του μωρού θηλαζω γύρω στις 12 φορές, πίνει ένα μπιμπερό φορμουλα το βράδυ κατά τις 12 αλλά όταν ξυπνάει δίνω στήθος. Σημερα πάντως στις 5 που ξύπνησα δεν είχε πρηστεί το στήθος μου και ούτε έτρεξε.. Λες να εδραιώθηκε ο θηλασμός, θήλασε και δε δειχνει πεινασμένο και κοιμήθηκε καλά.. 41ημερων σήμερα.. 

Σε ευχαριστω πολυ για τις συμβουλές! Σκοπεύω να το κάνω όσο πιο σταδιακά γίνεται και για το μωρό και για μένα

Ναι πηρα θήλαστρο, και έτσι και αλλιώς μέσα στις γιορτες το είχα στο μυαλό μου.. Τι θα αλλάξει μεσα στις γιορτές... Πφφφ με τα λοκνταουν.. Σήμερα ήρθε η κουμπάρα μ να δει το μωρό που πέρασε κορονοιο και είναι πια ακίνδυνη.. Που φτάσαμε! 

Σε ευχαριστω! Μπήκα και τα διάβασα και κει! Απλά μπαίνω στο πείρασμο και διαβάζω τα σχόλιά και τσιτωνω 

:ph34r:

μαλλον ναι, εδραιωθηκε πλεον. κι εμενα θυμαμαι στις 35μερες σταματησαν τα πρηξιματα. καλη επιτυχια στον αποθηλασμο σου ευχομαι.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Γλυκια Παρασκευουλα και καλο σουκου!  Σήμερα η μπουμπουκα μ μου χαμογελουσε συνειδητά νομίζω οταν ξυπνήσαμε κ τη φιλουσα! Λατρευω τρελαίνομαι για φαφουτικα γελάκια!:wub:

  • Μου αρέσει 8

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπόν, διεκδικώ επάξια τον τίτλο της χειρότερης μαμάς έβερ...

Πήγα να της κόψω τα νυχάκια κι εκοψα και λίγη ακρούλα δάχτυλου.... Έκλαψε για λίγο και μετά το ξέχασε (πάλι καλά: νεογέννητα με μνήμη χρυσόψαρου!) αλλα βγήκε αίμα κι αισθάνθηκα απαίσια... Της έβαλα οινόπνευμα, λευκοπλαστ και της ζήτησα χιλιες φορές συγνωμη, το ιντερνετ έβγαλε πολλους γονεις που έχουν πάθει το ίδιο αλλά... :(:(:(

Είναι η στιγμή να μου διηγηθείτε παρόμοιες ιστορίες για να νιώσω τουλάχιστον οτι υπάρχουν κι άλλοι που διαγωνίζονται για τον τίτλο... Εκτός απ τον σύζυγο που του χε πεσει το μωρό (ευτυχώς με τα πόδια) επειδή αποκοιμήθηκε! Τί άλλο θα τραβήξει απο μας το παιδί...

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 10

JeY7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, OctoberMom είπε:

Λοιπόν, διεκδικώ επάξια τον τίτλο της χειρότερης μαμάς έβερ...

Πήγα να της κόψω τα νυχάκια κι εκοψα και λίγη ακρούλα δάχτυλου.... Έκλαψε για λίγο και μετά το ξέχασε (πάλι καλά: νεογέννητα με μνήμη χρυσόψαρου!) αλλα βγήκε αίμα κι αισθάνθηκα απαίσια... Της έβαλα οινόπνευμα, λευκοπλαστ και της ζήτησα χιλιες φορές συγνωμη, το ιντερνετ έβγαλε πολλους γονεις που έχουν πάθει το ίδιο αλλά... :(:(:(

Είναι η στιγμή να μου διηγηθείτε παρόμοιες ιστορίες για να νιώσω τουλάχιστον οτι υπάρχουν κι άλλοι που διαγωνίζονται για τον τίτλο... Εκτός απ τον σύζυγο που του χε πεσει το μωρό (ευτυχώς με τα πόδια) επειδή αποκοιμήθηκε! Τί άλλο θα τραβήξει απο μας το παιδί...

Κόλλησα το παιδί μου κορονοιο.. τι να μας πείτε γατάκια;

@marianna1986 δέκα μέρες έχουν κάνει και σε μένα όσες φορές έχω παραγγείλει. Υποθέτω πως τώρα θα αργήσουν κι άλλο.. Δείτε και το next direct. Έχει πολύ ωραία ρούχα και έρχονται πολύ πιο άμεσα με DHL που κατ εμένα είναι η καλύτερη μεταφορική. Πριν κάποιες μέρες, παρηγγειλα Σάββατο και ήρθαν από Αγγλία την Τρίτη.

@Marti μιας και το ανέφερες, έχω μπει κι εγώ σε αυτά τα γκρουπ θηλασμού, εγκυμοσύνης κλπ για να ενημερώνομαι κι εγώ συνήθως εκνευρίζομαι πολύ με τα διαφορα που διαβάζω αλλά κυρίως με την απαξίωση προς τους γιατρούς. 

  • Χαχα 9

OAi0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, OctoberMom είπε:

Λοιπόν, διεκδικώ επάξια τον τίτλο της χειρότερης μαμάς έβερ...

Πήγα να της κόψω τα νυχάκια κι εκοψα και λίγη ακρούλα δάχτυλου.... Έκλαψε για λίγο και μετά το ξέχασε (πάλι καλά: νεογέννητα με μνήμη χρυσόψαρου!) αλλα βγήκε αίμα κι αισθάνθηκα απαίσια... Της έβαλα οινόπνευμα, λευκοπλαστ και της ζήτησα χιλιες φορές συγνωμη, το ιντερνετ έβγαλε πολλους γονεις που έχουν πάθει το ίδιο αλλά... :(:(:(

Είναι η στιγμή να μου διηγηθείτε παρόμοιες ιστορίες για να νιώσω τουλάχιστον οτι υπάρχουν κι άλλοι που διαγωνίζονται για τον τίτλο... Εκτός απ τον σύζυγο που του χε πεσει το μωρό (ευτυχώς με τα πόδια) επειδή αποκοιμήθηκε! Τί άλλο θα τραβήξει απο μας το παιδί...

Γι αυτό δεν θυμούνται από τόσο μικρά! Υπάρχει λόγος!!!:lol:

 

  • Χαχα 4

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, OctoberMom είπε:

Λοιπόν, διεκδικώ επάξια τον τίτλο της χειρότερης μαμάς έβερ...

Πήγα να της κόψω τα νυχάκια κι εκοψα και λίγη ακρούλα δάχτυλου.... Έκλαψε για λίγο και μετά το ξέχασε (πάλι καλά: νεογέννητα με μνήμη χρυσόψαρου!) αλλα βγήκε αίμα κι αισθάνθηκα απαίσια... Της έβαλα οινόπνευμα, λευκοπλαστ και της ζήτησα χιλιες φορές συγνωμη, το ιντερνετ έβγαλε πολλους γονεις που έχουν πάθει το ίδιο αλλά... :(:(:(

Είναι η στιγμή να μου διηγηθείτε παρόμοιες ιστορίες για να νιώσω τουλάχιστον οτι υπάρχουν κι άλλοι που διαγωνίζονται για τον τίτλο... Εκτός απ τον σύζυγο που του χε πεσει το μωρό (ευτυχώς με τα πόδια) επειδή αποκοιμήθηκε! Τί άλλο θα τραβήξει απο μας το παιδί...

Κουρεψα το παιδί μου μονη μ γτ δν ηθελα να ερθει η κομμώτρια σπίτι...γυρισε κ μου ειπε " μαμα με εκανες σαν καραγκιόζη " θα ρθει η κομμώτρια στη γιαγια τη Τετάρτη να διορθώσει τα αδιορθωτα...ντρέπομαι...κι αύριο θελω να παμε και βόλτα κ δν κανει τοσο κρύο για να το κυκλοφορησω με σκουφι!

  • Χαχα 8

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, OctoberMom είπε:

Λοιπόν, διεκδικώ επάξια τον τίτλο της χειρότερης μαμάς έβερ...

Πήγα να της κόψω τα νυχάκια κι εκοψα και λίγη ακρούλα δάχτυλου.... Έκλαψε για λίγο και μετά το ξέχασε (πάλι καλά: νεογέννητα με μνήμη χρυσόψαρου!) αλλα βγήκε αίμα κι αισθάνθηκα απαίσια... Της έβαλα οινόπνευμα, λευκοπλαστ και της ζήτησα χιλιες φορές συγνωμη, το ιντερνετ έβγαλε πολλους γονεις που έχουν πάθει το ίδιο αλλά... :(:(:(

Είναι η στιγμή να μου διηγηθείτε παρόμοιες ιστορίες για να νιώσω τουλάχιστον οτι υπάρχουν κι άλλοι που διαγωνίζονται για τον τίτλο... Εκτός απ τον σύζυγο που του χε πεσει το μωρό (ευτυχώς με τα πόδια) επειδή αποκοιμήθηκε! Τί άλλο θα τραβήξει απο μας το παιδί...

Το κάνε και η γιαγιά του μικρόυ.. Χαχχαχα

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Vivi8 είπε:

Κόλλησα το παιδί μου κορονοιο.. τι να μας πείτε γατάκια;

@marianna1986 δέκα μέρες έχουν κάνει και σε μένα όσες φορές έχω παραγγείλει. Υποθέτω πως τώρα θα αργήσουν κι άλλο.. Δείτε και το next direct. Έχει πολύ ωραία ρούχα και έρχονται πολύ πιο άμεσα με DHL που κατ εμένα είναι η καλύτερη μεταφορική. Πριν κάποιες μέρες, παρηγγειλα Σάββατο και ήρθαν από Αγγλία την Τρίτη.

@Marti μιας και το ανέφερες, έχω μπει κι εγώ σε αυτά τα γκρουπ θηλασμού, εγκυμοσύνης κλπ για να ενημερώνομαι κι εγώ συνήθως εκνευρίζομαι πολύ με τα διαφορα που διαβάζω αλλά κυρίως με την απαξίωση προς τους γιατρούς. 

Ναι τα είδα.. Με ευκολία πίσω από ένα πληκτρολόγιο κρίνουν, κατακρίνουν , βρίζονται είτε είναι μαμαδογκρουπ είτε οτιδήποτε στο διαδίκτυο και αναρωτιεμαι πολλές φορές αν αυτό ειναι το επίπεδο μας.. Έχει πολύ ενδιαφέρον απο κοινωνιολογικη/ ψυχολογίκη σκοπιά για διευρευνηση..

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, LadyP said:

Κορίτσι μου μπορεί να σε βοηθήσουν οι ψευδοθηλες και συνέχεια το μωρό στο στήθος! Οι ψευδοθηλες λειτουργούν ως κυματοθραύστης από τα συντριβάνια. Αυτά μου τα είπε η σύμβουλος. Βέβαια κινδυνεύεις μετά να της παντρευτείς αλλά τουλάχιστον δνε θα σου κοπεί το γάλα! Αν βάζεις το μικρό συνέχεια στήθος πιστεύω σε μια εβδομάδα θα αρχίσει να αυξάνεται! Με το θηλαστρο μπορείς να το ερεθίζει κάθε κάποια ώρα ναι!

Σευχαριστισω πάρα πολυ

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Marti είπε:

Ναι τα είδα.. Με ευκολία πίσω από ένα πληκτρολόγιο κρίνουν, κατακρίνουν , βρίζονται είτε είναι μαμαδογκρουπ είτε οτιδήποτε στο διαδίκτυο και αναρωτιεμαι πολλές φορές αν αυτό ειναι το επίπεδο μας.. Έχει πολύ ενδιαφέρον απο κοινωνιολογικη/ ψυχολογίκη σκοπιά για διευρευνηση..

Φυσικά κ αυτό είναι ! Δυστυχώς!

Δν έχεις δει επίσης πόση τηλεθέαση έχουν ριάλιτι τύπου big brother που όλοι μεταξύ μας κ καλά το κράζουμε κ αυτό κατά έναν μαγικό τρόπο κάνει τρελά νούμερα!

Όλοι στα λόγια υπέρμαχοι της συζήτησης,της αγάπης κ της συγχώρεσης  κ στη πράξη ψοφαμε για ίντριγκα,τσακωμους κ δράματα..

Δυστυχώς ήξεραν πολύ καλά τι έκαναν οι Ρωμαίοι με τις αρένες..έδιναν στον κόσμο το θέαμα ακριβώς που ήθελε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση κυρίως προς τις πρωτομανουλες αλλά και τις δεύτερο μανούλες. Σκέφτεστε ήδη για το δεύτερο παιδάκι? Ή όσες είστε στο δεύτερο το σκεφτόσασταν από όταν κάνετε το πρώτο στις αρχές? Εγώ πέρα ότι έλεγα από πριν ότι δεν θέλω δεύτερο για την βολεψη μου κτλ αλλά και τώρα που έχω τη μικρή δεν μπορώ να σκεφτώ να κάνω και άλλο και να μην δίνω το 100% σε αυτήν ή να μοιράσω την αγάπη μου και την προσοχή μου! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, LadyP είπε:

Ερώτηση κυρίως προς τις πρωτομανουλες αλλά και τις δεύτερο μανούλες. Σκέφτεστε ήδη για το δεύτερο παιδάκι? Ή όσες είστε στο δεύτερο το σκεφτόσασταν από όταν κάνετε το πρώτο στις αρχές? Εγώ πέρα ότι έλεγα από πριν ότι δεν θέλω δεύτερο για την βολεψη μου κτλ αλλά και τώρα που έχω τη μικρή δεν μπορώ να σκεφτώ να κάνω και άλλο και να μην δίνω το 100% σε αυτήν ή να μοιράσω την αγάπη μου και την προσοχή μου! 

Χμμμ ωραία ερώτηση..

Η δική μου βέβαια απάντηση είναι ακριβώς η αντίθετη από τη δική σου:rolleyes:

Πάντα ήθελα τουλάχιστον 2 παιδάκια κ τώρα που νιώθω κ παίρνω αυτή την απεριόριστη κ πρωτόγνωρη ανιδιοτελή αγάπη για τον γιο μου βεβαιώθηκα πως θέλω τόσο πολύ να τη δώσω κ να την λάβω κ από το/τα επόμενο/α παιδι/ά μου!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...