Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

@marianna1986 περιπου στο ιδιο μοτιβο κινούμαστε! Ο μπαμπας το μεγαλο κ η μαμα το μικρό κ τα τα σουκου αναποδα! Αχαχα

@eleniozνομιζω πως ουτως η άλλως δεν το γλιτωνει κανεις το ολοι μαζι σρο κρεβάτι αλλα μην το καθιερωνεις,καποια στιγμη θα κουράσει! Μobileεχω της Φίσερ αυτο με το παπαγαλακι κ τα ζωάκια( απο τον γιο που του ειχα θεμα ζωακια). Δεν ταιριαζει με τα ροζ κ ελεγα να μν το βαλω γτ το αγορακι μ δν ασχοληθηκε μ αυτο αλλα η μικρη το λατρεύει! Ολο γελαει κ του μιλάει. Οταν θελω να κανω καμμια δουλεια τη βαζω εκει κ ξεχναει ακομα κ τη πεινα της! Κατι με χρωμα θα πρότεινα για να της τραβάει τη προσοχή!

  • Μου αρέσει 4

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

9 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Κάναμε κι εμείς πρώτο εμβόλιο! Ένα ουά έκανε κ τέλος!

Ελπίζω να μην τον ενοχλήσει κ να κοιμηθεί καλά!

Φτάσαμε 5 κιλά,παρόλο που είχε μείνει λίγο πίσω στην αρχή,παίρνει τα πάνω του. Έχουμε βρει τους ρυθμούς μας με το φαγητό κ τον ύπνο. Τουλάχιστον δεν αγχώνομαι πια για το βάρος!!

Υπάρχει κάποια κοπέλα που πήρε την άδεια ανατροφής όλη μαζι? 3,5 μήνες που είναι ή μία ώρα για τρία χρόνια ή 2 ώρες για ένα χρόνο κ μια για μισό. Κάπως έτσι τελοσπαντων. 

Και γω τώρα θα την πάρω μετά τις  24/12

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλες κορίτσια!

Σας διαβάζω οπότε προλαβαίνω αλλά μου λείπει η όλη διαδικασία του φόρουμ που όταν ήμουν έγκυος είχα πιο πολύ χρόνο κ ήμουν πιο συνεπής!:P

Εμείς κάναμε εχθές το εμβόλιο και κόψαμε κ το χαλινο μας!μας βρήκε επίσης ερεθισμένα λαιμα...ίσως πέρασε κρυωματακι κ δεν το πήραμε χαμπάρι.

Είμαστε 7+ κιλά!σωστές γυναίκες πια!

Έχουμε ατομικό δερματακι και πολλεςςςς δίπλες και κυτταρίτιδα! Σωστό τσουρέκι!

Πλέον τα βράδια κοιμόμαστε ένα 5 Ώρο σερί...

Αυτό που μας παιδεύει ακόμα είναι ο θηλασμός μιας και ακόμα δεν έχει συγχρονιστεί παιδι-στηθος!

Το στήθος μου ακόμη παράγει για μια στρατιά βρεφών!το παλεύω πολυ όμως και τις πιο πολλές φορές το απολαμβάνω!

Γελάμε συνειδητά κ κάνουμε λιώμα τη μάμα κ τον μπαμπά,βάζουμε ττα χερια στο στόμα,πιπιλαμε το δαχτυλακια,λατρεύουμε το γυμναστήριο,τα αγκου κ τα τραγούδια...

Πολλά σαλάκια επίσης έχουμε,που κ που κάνουμε κακακία πράσινα αλλά ο γιατρός είπε πως είναι νορμαλ (όπως ανέφερε κ μια άλλη κοπέλα)

Αχχχχ αποθηκεύσαμε πολλά φορμακια μιας κ σε δύο μήνες βάλαμε 12 πόντους όμως να ναι καλά τα ιντερνετικά μαγαζιά κ οι κούριερ!!!:razz:

3 ώρες πρίν, elenioz είπε:

Καλημέρα! 

@Anastasia05 Μια χαρά είναι στα κοιλάκια του ο μπόμπιρας. Μπράβο μπράβο! Και εγώ μετά από της λοιχειας καπάκι θα την πάρω.

@marianna1986 Και εμείς την κούνια στο δωμάτιο μας την έχουμε. Κοιμάται συχνά εκεί. Ειδικά μέσα στην μέρα. Κάποιες φορές με την φωλίτσα που της έχω κάνει κάποιες σκέτο έτσι. Αλλά τα βραδιά τα περισσότερα την έχουμε μαζί μας στο κρεβάτι μας. Η αλήθεια είναι πως δεν βλέπω να γλυτώνουμε την συγκοίμηση στο κοντινό μέλλον. Γτ αρχικά ο μπαμπάς της την θέλει μαζί μας (όλο το βράδυ πιάνονται χεράκι χεράκι έχω να σας πω) κ αυτήν είναι πιο ήρεμη, κ εγώ επειδή θηλάζω βγάζω το στήθος και προσφέρω κατευθείαν χωρίς να σηκώνομαι κ να κάνω πολλά πολλά. Οπότε μας έχει βολεψει αρκετά έτσι για την ώρα. 

Για πείτε γνώμες! Τι mobile να πάρω για πάνω από το κρεβάτι; Της fisher price δεν μου αρέσουν για κάποιο λόγο...

Εμείς έχουμε το μαμάς εν παπας με τα λευκά λαγουδάκια με τις φουντωτες ουριτσες!δε βγάζει φώτα κ λοιπά αλλά είναι πολύ κιουτ κ βγάζει την κλασική μωρουδιστικη γλυκιά μουσικουλα

On 6/12/2020 at 1:59 ΠΜ, LadyP είπε:

Πέρα από δουλειά καριέρα κούραση κτλ εγώ πραγματικά σκέφτομαι ότι δεν θέλω να μοιράσω τη προσοχή μου και την αγάπη μου σε άλλο παιδάκι που και αυτό επειδή θα είναι δεύτερο δεν θα έχει τα ίδια με τη μικρή και ξενερώνω ακόμα πιο πολύ... Δεν ξέρω εμένα μου έχει βγει το αντίθετο.πολλοι μου λένε να έχει ένα αδερφάκι ώστε αργότερα να έχει έναν άνθρωπο στο κόσμο όταν θα γεράσουμε κτλ και αυτό όντως το σκέφτομαι αλλά από την άλλη αν τα αδέρφια τα δικά μου και του άντρα μου κάνουν παιδιά και σχετικά σε έναν βάθος χρόνου 5-6 χρόνια σκέφτομαι να μεγαλώσουν σαν αδέρφια. Αχ δεν ξέρω προβληματίζομαι πολύ ήδη!

Α και κάτι ακόμα το οικονομικό και η περιουσία εμένα οι γονείς μου μου άφησαν σπίτι και πήραν αμάξι κτλ και είχαν λεφτά να με σπουδάσουν να με στηρίξουν κτλ αν έχω 2 μάλλον θα είμαστε λίγο σφιχτά και θέλω πολύ να τους αφήσω κάτι για αργότερα το έχω μεγάλο άγχος γιατί ξέρω από εμένα πόσο σημαντικό είναι αν και δεν είναι λόγος αυτός να μη μεγαλώσει ένα παιδί σωστά ξέρω ότι αν έχει 5 έξτρα πράγματα θα βοηθηθεί πολύ και θα του καλυτερεύσει τη ζωή!  Σόρρυ για το σεντόνι απλά οι καιροί είναι δύσκολοι και εμείς δεν μπορούμε να αγοράσουμε σπίτια και οικόπεδα όπως έκαναν οι γονείς μας και πραγματικά αυτό με αγχωνει. Σόρρυ για την ερώτηση απλά ενημερωτικά ρωτάω εσείς έχετε κάτι που θα αφήσετε ή θέλετε να αφήσετε στα παιδιά σας ή δεν υπάρχει κάτι που είναι και λογικό στις μέρες μας

Σε καταλαβαίνω απόλυτα μιας κ δε σκέφτομαι στο κοντινό μέλλον για δεύτερο...θέλω να χαρώ τη μπουμπού στο έπακρο κ νιώθω πως θέλω το χρόνο μου..

Όμως από την άλλη σίγουρα ,αν το θέλει κι ο Θεός,σε 3-4 χρονακια θα ήθελα να κάνω κι ένα δεύτερο πρώτα γτ είμαι σίγουρη πως θα θέλω να νιώσω πάλι τη μωρουδιλαααα στο πετσί μου κ έπειτα για να της προσφέρουμε  ένα αδερφάκι

  • Μου αρέσει 8

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Marti είπε:

Και γω τώρα θα την πάρω μετά τις  24/12

Τελικά θα κάνω μειωμένο ωράριο κατά μία ώρα! 

Είναι δύσκολα τα πράγματα στο νοσοκομείο.

Just now, Hliolousti είπε:

Γεια σε όλες κορίτσια!

Σας διαβάζω οπότε προλαβαίνω αλλά μου λείπει η όλη διαδικασία του φόρουμ που όταν ήμουν έγκυος είχα πιο πολύ χρόνο κ ήμουν πιο συνεπής!:P

Εμείς κάναμε εχθές το εμβόλιο και κόψαμε κ το χαλινο μας!μας βρήκε επίσης ερεθισμένα λαιμα...ίσως πέρασε κρυωματακι κ δεν το πήραμε χαμπάρι.

Είμαστε 7+ κιλά!σωστές γυναίκες πια!

Έχουμε ατομικό δερματακι και πολλεςςςς δίπλες και κυτταρίτιδα! Σωστό τσουρέκι!

Πλέον τα βράδια κοιμόμαστε ένα 5 Ώρο σερί...

Αυτό που μας παιδεύει ακόμα είναι ο θηλασμός μιας και ακόμα δεν έχει συγχρονιστεί παιδι-στηθος!

Το στήθος μου ακόμη παράγει για μια στρατιά βρεφών!το παλεύω πολυ όμως και τις πιο πολλές φορές το απολαμβάνω!

Γελάμε συνειδητά κ κάνουμε λιώμα τη μάμα κ τον μπαμπά,βάζουμε ττα χερια στο στόμα,πιπιλαμε το δαχτυλακια,λατρεύουμε το γυμναστήριο,τα αγκου κ τα τραγούδια...

Πολλά σαλάκια επίσης έχουμε,που κ που κάνουμε κακακία πράσινα αλλά ο γιατρός είπε πως είναι νορμαλ (όπως ανέφερε κ μια άλλη κοπέλα)

Αχχχχ αποθηκεύσαμε πολλά φορμακια μιας κ σε δύο μήνες βάλαμε 12 πόντους όμως να ναι καλά τα ιντερνετικά μαγαζιά κ οι κούριερ!!!:razz:

Εμείς έχουμε το μαμάς εν παπας με τα λευκά λαγουδάκια με τις φουντωτες ουριτσες!δε βγάζει φώτα κ λοιπά αλλά είναι πολύ κιουτ κ βγάζει την κλασική μωρουδιστικη γλυκιά μουσικουλα

Σε καταλαβαίνω απόλυτα μιας κ δε σκέφτομαι στο κοντινό μέλλον για δεύτερο...θέλω να χαρώ τη μπουμπού στο έπακρο κ νιώθω πως θέλω το χρόνο μου..

Όμως από την άλλη σίγουρα ,αν το θέλει κι ο Θεός,σε 3-4 χρονακια θα ήθελα να κάνω κι ένα δεύτερο πρώτα γτ είμαι σίγουρη πως θα θέλω να νιώσω πάλι τη μωρουδιλαααα στο πετσί μου κ έπειτα για να της προσφέρουμε  ένα αδερφάκι

Καλέ τι γυναικάρα είναι αυτή??? :wub:

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, elenioz είπε:

Καλημέρα! 

@Anastasia05 Μια χαρά είναι στα κοιλάκια του ο μπόμπιρας. Μπράβο μπράβο! Και εγώ μετά από της λοιχειας καπάκι θα την πάρω.

@marianna1986 Και εμείς την κούνια στο δωμάτιο μας την έχουμε. Κοιμάται συχνά εκεί. Ειδικά μέσα στην μέρα. Κάποιες φορές με την φωλίτσα που της έχω κάνει κάποιες σκέτο έτσι. Αλλά τα βραδιά τα περισσότερα την έχουμε μαζί μας στο κρεβάτι μας. Η αλήθεια είναι πως δεν βλέπω να γλυτώνουμε την συγκοίμηση στο κοντινό μέλλον. Γτ αρχικά ο μπαμπάς της την θέλει μαζί μας (όλο το βράδυ πιάνονται χεράκι χεράκι έχω να σας πω) κ αυτήν είναι πιο ήρεμη, κ εγώ επειδή θηλάζω βγάζω το στήθος και προσφέρω κατευθείαν χωρίς να σηκώνομαι κ να κάνω πολλά πολλά. Οπότε μας έχει βολεψει αρκετά έτσι για την ώρα. 

Για πείτε γνώμες! Τι mobile να πάρω για πάνω από το κρεβάτι; Της fisher price δεν μου αρέσουν για κάποιο λόγο...

Αφού δε κοιμάται εκεί μαρή τρελή τι να το κάνεις????:P

Just now, Hliolousti είπε:

Γεια σε όλες κορίτσια!

Σας διαβάζω οπότε προλαβαίνω αλλά μου λείπει η όλη διαδικασία του φόρουμ που όταν ήμουν έγκυος είχα πιο πολύ χρόνο κ ήμουν πιο συνεπής!:P

Εμείς κάναμε εχθές το εμβόλιο και κόψαμε κ το χαλινο μας!μας βρήκε επίσης ερεθισμένα λαιμα...ίσως πέρασε κρυωματακι κ δεν το πήραμε χαμπάρι.

Είμαστε 7+ κιλά!σωστές γυναίκες πια!

Έχουμε ατομικό δερματακι και πολλεςςςς δίπλες και κυτταρίτιδα! Σωστό τσουρέκι!

Πλέον τα βράδια κοιμόμαστε ένα 5 Ώρο σερί...

Αυτό που μας παιδεύει ακόμα είναι ο θηλασμός μιας και ακόμα δεν έχει συγχρονιστεί παιδι-στηθος!

Το στήθος μου ακόμη παράγει για μια στρατιά βρεφών!το παλεύω πολυ όμως και τις πιο πολλές φορές το απολαμβάνω!

Γελάμε συνειδητά κ κάνουμε λιώμα τη μάμα κ τον μπαμπά,βάζουμε ττα χερια στο στόμα,πιπιλαμε το δαχτυλακια,λατρεύουμε το γυμναστήριο,τα αγκου κ τα τραγούδια...

Πολλά σαλάκια επίσης έχουμε,που κ που κάνουμε κακακία πράσινα αλλά ο γιατρός είπε πως είναι νορμαλ (όπως ανέφερε κ μια άλλη κοπέλα)

Αχχχχ αποθηκεύσαμε πολλά φορμακια μιας κ σε δύο μήνες βάλαμε 12 πόντους όμως να ναι καλά τα ιντερνετικά μαγαζιά κ οι κούριερ!!!:razz:

Εμείς έχουμε το μαμάς εν παπας με τα λευκά λαγουδάκια με τις φουντωτες ουριτσες!δε βγάζει φώτα κ λοιπά αλλά είναι πολύ κιουτ κ βγάζει την κλασική μωρουδιστικη γλυκιά μουσικουλα

Σε καταλαβαίνω απόλυτα μιας κ δε σκέφτομαι στο κοντινό μέλλον για δεύτερο...θέλω να χαρώ τη μπουμπού στο έπακρο κ νιώθω πως θέλω το χρόνο μου..

Όμως από την άλλη σίγουρα ,αν το θέλει κι ο Θεός,σε 3-4 χρονακια θα ήθελα να κάνω κι ένα δεύτερο πρώτα γτ είμαι σίγουρη πως θα θέλω να νιώσω πάλι τη μωρουδιλαααα στο πετσί μου κ έπειτα για να της προσφέρουμε  ένα αδερφάκι

7 κιλά?? Απαπαααα ολόκληρη κοπέλα καλεεε!! Πόσα κιλά γεννήθηκε??.φτου σου το μαναρακι μας το ζουμπουρλουδικο!!

Για τη κούνια δε θυμάμαι ποια ρώτησε εμενα κοιμάται πάντα στο λίκνο του που το έχω βέβαια κολλημένο με το κρεβάτι μας αλλά του αρέσει εκεί κ είμαι κ εγώ ήσυχη να μην έχω άγχος ότι θα τον πλακώσουμε εμείς ή τα σκεπάσματα τώρα το χειμώνα..μόνο όταν μου ξυπνάει τα χαράματα κατά τις 5:30-6 κ έχει φύγει ο άντρας μου μπορεί αν είμαι κομμάτια να τον σύρω στο κρεβάτι μου ώστε να τον θηλάσω ξαπλωμένη κ να ξεραθουμε επιτόπου μαζί..

Ευελπιστώ επειδή έχει μάθει στο λίκνο μόνος του να είναι κ εύκολη η μετάβαση σε δικό του δωματίο ΑΛΛΑ σίγουρα μετά τους 6 μήνες...δε θέλω να τον αποχωριστωωωωω:x:rolleyes:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Anastasia05 είπε:

Τελικά θα κάνω μειωμένο ωράριο κατά μία ώρα! 

Είναι δύσκολα τα πράγματα στο νοσοκομείο.

Καλέ τι γυναικάρα είναι αυτή??? :wub:

Άσε!!!!κορίτσαρος!Μπουτού!:lol:

Just now, Renez είπε:

Αφού δε κοιμάται εκεί μαρή τρελή τι να το κάνεις????:P

7 κιλά?? Απαπαααα ολόκληρη κοπέλα καλεεε!! Πόσα κιλά γεννήθηκε??.φτου σου το μαναρακι μας το ζουμπουρλουδικο!!

Για τη κούνια δε θυμάμαι ποια ρώτησε εμενα κοιμάται πάντα στο λίκνο του που το έχω βέβαια κολλημένο με το κρεβάτι μας αλλά του αρέσει εκεί κ είμαι κ εγώ ήσυχη να μην έχω άγχος ότι θα τον πλακώσουμε εμείς ή τα σκεπάσματα τώρα το χειμώνα..μόνο όταν μου ξυπνάει τα χαράματα κατά τις 5:30-6 κ έχει φύγει ο άντρας μου μπορεί αν είμαι κομμάτια να τον σύρω στο κρεβάτι μου ώστε να τον θηλάσω ξαπλωμένη κ να ξεραθουμε επιτόπου μαζί..

Ευελπιστώ επειδή έχει μάθει στο λίκνο μόνος του να είναι κ εύκολη η μετάβαση σε δικό του δωματίο ΑΛΛΑ σίγουρα μετά τους 6 μήνες...δε θέλω να τον αποχωριστωωωωω:x:rolleyes:

Για την ακρίβεια 7.150!!!Γεννήθηκε 3.900 η ζουμπουρλού μου!!!Αλλά συνεχίζει ακάθεκτη!;)

Ο γιατρός μου είπε ότι στην πορεία κάπως προνοεί πάντα η φύση και εξισορροπούν τα κιλά!Δε θα πάψει ποτέ βεβαια να είναι μεγαλοσωμη!

 

  • Μου αρέσει 1

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

@Renez ΧΑΧΑΧΑΧΑ ρε για να την βάζω μέσα στην μέρα κ να χαζεύει, κάθεται λίγο πάρα πάνω εκεί κ να κάνω καμιά δουλειά η δόλια η μάνα. Και ποιος ξέρει αν της αρέσει ίσως κ να κοιμάται κ πάρα πάνω εκεί :tongue: 

@Hliolousti Ευχαριστωω! Θα το κοιτάξω! 7 κιλά; Πωπω Μπραβοο! Κ εγώ χαιρομουν με το 1 :lol: Να ζουμπιξεις τα αφράτα μπουτάκια της κ από εμάς! 

@Christinα Και εμένα οπτικά κυρίως δεν μου αρέσει τόσο για την μικρή αυτό. Αλλά το θέλω ακριβώς για αυτόν τον λόγο. Ήδη βλέπω ότι κάθεται κ χαζεύει κ ειδικά αν ακούσει μουσική από γύρω κτλπ. Οποτε πιστεύω θα της αρέσει πολύ. Πως πάνε τα μαθήματα με την τηλεκπαίδευση; 

@marianna1986 Και εμάς πάνω κάτω έτσι είναι το ωράριο της. Κοιμάται κατά τις 9+ ξυπνάει στις 5:30 κ μετά ξανά κατά τις 8:30 και πάει μετά 10 κ από εκεί κ πέρα κυρίως μένει ξύπνια. Μόνο νωρίς το απόγευμα ίσως την ξανά πάρει λίγο πάρα πάνω ο ύπνος. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, elenioz είπε:

@Renez ΧΑΧΑΧΑΧΑ ρε για να την βάζω μέσα στην μέρα κ να χαζεύει, κάθεται λίγο πάρα πάνω εκεί κ να κάνω καμιά δουλειά η δόλια η μάνα. Και ποιος ξέρει αν της αρέσει ίσως κ να κοιμάται κ πάρα πάνω εκεί :tongue: 

@Hliolousti Ευχαριστωω! Θα το κοιτάξω! 7 κιλά; Πωπω Μπραβοο! Κ εγώ χαιρομουν με το 1 :lol: Να ζουμπιξεις τα αφράτα μπουτάκια της κ από εμάς! 

@Christinα Και εμένα οπτικά κυρίως δεν μου αρέσει τόσο για την μικρή αυτό. Αλλά το θέλω ακριβώς για αυτόν τον λόγο. Ήδη βλέπω ότι κάθεται κ χαζεύει κ ειδικά αν ακούσει μουσική από γύρω κτλπ. Οποτε πιστεύω θα της αρέσει πολύ. Πως πάνε τα μαθήματα με την τηλεκπαίδευση; 

@marianna1986 Και εμάς πάνω κάτω έτσι είναι το ωράριο της. Κοιμάται κατά τις 9+ ξυπνάει στις 5:30 κ μετά ξανά κατά τις 8:30 και πάει μετά 10 κ από εκεί κ πέρα κυρίως μένει ξύπνια. Μόνο νωρίς το απόγευμα ίσως την ξανά πάρει λίγο πάρα πάνω ο ύπνος. 

Ακριβώς ίδιο πρόγραμμα έχουν εμάς φίλη!! Κ εμένα κοιμάται γύρω στις 10 μέχρι 5:30 περίπου κ μετά ξυπνάει κατά τις 9+ ..μένει ξύπνιος με κάτι χαζό τέταρτα ύπνου κ μετά έναν καλό 2ωρο περίπου κατά τις 4..μετά ξύπνιος μέχρι το βράδυ..

Καλαααα καλααα αν είναι για καμιά δουλειά σου επιτρέπουμε!!:mrgreen:

Ριλαξ εχετε? Εκεί κάθεται? Πάντως γενικώς κ ο δικός μου θέλει ότι έχει χρώματα διάφορα κ έντονα!! Πχ στο ριλαξ κρέμονται δύο ασπρόμαυρα αρκουδάκια κ δε δίνει σημασία..ενώ στο γυμναστήριο που είναι όλα πολύχρωμα τρελαιιινεται!! 

ΥΓ: κ εγώ για το ένα κιλό τον μήνα χαίρομαι..α! Κ τους 6 πόντους που έχει παρει....:rolleyes:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Ακριβώς ίδιο πρόγραμμα έχουν εμάς φίλη!! Κ εμένα κοιμάται γύρω στις 10 μέχρι 5:30 περίπου κ μετά ξυπνάει κατά τις 9+ ..μένει ξύπνιος με κάτι χαζό τέταρτα ύπνου κ μετά έναν καλό 2ωρο περίπου κατά τις 4..μετά ξύπνιος μέχρι το βράδυ..

Καλαααα καλααα αν είναι για καμιά δουλειά σου επιτρέπουμε!!:mrgreen:

Ριλαξ εχετε? Εκεί κάθεται? Πάντως γενικώς κ ο δικός μου θέλει ότι έχει χρώματα διάφορα κ έντονα!! Πχ στο ριλαξ κρέμονται δύο ασπρόμαυρα αρκουδάκια κ δε δίνει σημασία..ενώ στο γυμναστήριο που είναι όλα πολύχρωμα τρελαιιινεται!! 

ΥΓ: κ εγώ για το ένα κιλό τον μήνα χαίρομαι..α! Κ τους 6 πόντους που έχει παρει....:rolleyes:

6 πόντους??? Δηλαδή πόσο έχει φτάσει??

Εμάς η παιδιατρος είναι λίγο άδικη με το ύψος κι όλο μας κοβει:lol: με το ζοοοορι μας τον έβγαλε χθες 58 πόντους! Για να τον έβγαλε τόσο,μαλλον είναι 60+:P

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

6 πόντους??? Δηλαδή πόσο έχει φτάσει??

Εμάς η παιδιατρος είναι λίγο άδικη με το ύψος κι όλο μας κοβει:lol: με το ζοοοορι μας τον έβγαλε χθες 58 πόντους! Για να τον έβγαλε τόσο,μαλλον είναι 60+:P

Κοίτα πριν 2 εβδομαδες περίπου που έκανε το εμβόλιο ήταν 58.5..στο μαιευτήριο τον είχαν βγάλει 50..ο γιατρός τον είδε μια εβδομάδα μετά κ τον έβγαλε 53 κ είπε ότι μπορεί να είχε πάρει 1 πόντο περίπου από τη γέννηση αλλά όχι 3 και ότι συνήθως κάνουν λάθος στα μαιευτήρια γτ τα μετράνε μόλις γεννιούνται που αυτά κλαίνε κτλ..

58.5 είναι σίγουρα όμως γτ τον είχα μετρήσει κ με τον άντρα μου..κ τώρα που το συζητάμε θα τον πάρω τηλ να φέρει ξανά το μέτρο από το μαγαζί..:mrgreen:

Μωρέ γερά να ναι..εξάλλου το ποσό ψήλωσε το βλέπω από τα ρούχα ρε κορίτσια..ήδη 4-5 φορμακια τα έχω μαζέψει κ τα υπόλοιπα που είναι μέχρι 3ων μηνών ή 62εκ που λένε του είναι τώρα ίσα ίσα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχ κορίτσια μου τι ύπνους κάνουν τα μωρά σας? Εμείς δεν είμαστε τόσο τυχεροί ούτε συνέπεις. Συνήθως κοιμάται 11-12 και ξυπνάει κατά τις 3μιση-4 μετά πάλι στις 6μιση και πάλι στις 8 μισή με αποκλείσεις μισαωρου! Βέβαια μου κοιμάται και την μέρα ένα 4 ωραίο συνολικά... Δεν βλέπω να κατακτούμε το επίτευγμα του ύπνου σύντομα! @Hliolousti καλέ τι κοριτσαρος είναι αυτός? Φτου φτου!εμείς μάλλον περνάμε το άλμα της 8ης εβδομάδας και έχουμε αρκετή γκρίνια! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Hliolousti είπε:

Άσε!!!!κορίτσαρος!Μπουτού!:lol:

Για την ακρίβεια 7.150!!!Γεννήθηκε 3.900 η ζουμπουρλού μου!!!Αλλά συνεχίζει ακάθεκτη!;)

Ο γιατρός μου είπε ότι στην πορεία κάπως προνοεί πάντα η φύση και εξισορροπούν τα κιλά!Δε θα πάψει ποτέ βεβαια να είναι μεγαλοσωμη!

 

Μπράβο η κοριτσάρα σου! Για gntm μας βλεπω...αχαχαχα! Κι εγω τη λεω παχουλοκομψη! Αχαχα

Αυριο παμε κι εμεις για εμβόλιο κ θα σας εχω νεα!

@Anastasia05 @Renez καλε τ αντρακια ας μη μετρανε απο τωρα ποντους...χιχι:tongue:

4 ώρες πρίν, elenioz είπε:

@Renez ΧΑΧΑΧΑΧΑ ρε για να την βάζω μέσα στην μέρα κ να χαζεύει, κάθεται λίγο πάρα πάνω εκεί κ να κάνω καμιά δουλειά η δόλια η μάνα. Και ποιος ξέρει αν της αρέσει ίσως κ να κοιμάται κ πάρα πάνω εκεί :tongue: 

@Hliolousti Ευχαριστωω! Θα το κοιτάξω! 7 κιλά; Πωπω Μπραβοο! Κ εγώ χαιρομουν με το 1 :lol: Να ζουμπιξεις τα αφράτα μπουτάκια της κ από εμάς! 

@Christinα Και εμένα οπτικά κυρίως δεν μου αρέσει τόσο για την μικρή αυτό. Αλλά το θέλω ακριβώς για αυτόν τον λόγο. Ήδη βλέπω ότι κάθεται κ χαζεύει κ ειδικά αν ακούσει μουσική από γύρω κτλπ. Οποτε πιστεύω θα της αρέσει πολύ. Πως πάνε τα μαθήματα με την τηλεκπαίδευση; 

@marianna1986 Και εμάς πάνω κάτω έτσι είναι το ωράριο της. Κοιμάται κατά τις 9+ ξυπνάει στις 5:30 κ μετά ξανά κατά τις 8:30 και πάει μετά 10 κ από εκεί κ πέρα κυρίως μένει ξύπνια. Μόνο νωρίς το απόγευμα ίσως την ξανά πάρει λίγο πάρα πάνω ο ύπνος. 

Χρωμα Ελένη μ θελουν τα παιδάκια κ τσιρκολικι! 

Τα μαθήματα καλα πανε,εχω βαρεθει όμως τη κλεισουρα! 

  • Χαχα 5

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 κιλά μωρό???? Πωωωω ζωή να χει! Τόσο είναι της κολλητής μου που είναι 4 μηνών και κάτι! Εγώ θα τα έβρισκα σκούρα αν ήταν τόσο γιατί όπως σας έχω πει κοιμάται πάνω μου το βράδυ! Ναι! Ακόμα και τώρα που είναι 5150 σε κιλά και 60 ολόκληρα εκατοστά (γεννήθηκε 50)! Ψήλωσε το πουλάκι μου! Δεν ξέρω τι θα κάνω κορίτσια μου με τον ύπνο. Μου κάνει και κάτι σερί 11.00 το βράδυ με 8 το πρωί και ξυπνάω σκεβρωμένη! Ακούνητη ανάσκελα τόσες ώρες! Που θα μας πάει θα ανεξαρτητοποιηθεί το γλυκάκι!

  • Μου αρέσει 1

OAi0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Μπράβο η κοριτσάρα σου! Για gntm μας βλεπω...αχαχαχα! Κι εγω τη λεω παχουλοκομψη! Αχαχα

Αυριο παμε κι εμεις για εμβόλιο κ θα σας εχω νεα!

@Anastasia05 @Renez καλε τ αντρακια ας μη μετρανε απο τωρα ποντους...χιχι:tongue:

Χρωμα Ελένη μ θελουν τα παιδάκια κ τσιρκολικι! 

Τα μαθήματα καλα πανε,εχω βαρεθει όμως τη κλεισουρα! 

Τα υπόλοιπα δεν χρειάζονται μέτρημα κυρία μου!!:lol:

  • Χαχα 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμείς κορίτσια σήμερα πήγαμε στον παιδίατρο για το check-up των 2 μηνών. Κάναμε τρία εμβόλια (διφθερίτιδα-τέτανο-κοκκίτη, haemophilus influenzae b, πολιομυελίτιδας), την δεύτερη δόση ηπατίτιδας Β, και ένα πόσιμο (ροταϊό). Ο μικρούλης άρχισε να δυσανασχετεί και να ψιλοκλαίει όταν του πάτησαν τα ποδαράκια κάτω για να τον ακινητοποιήσουν. Τον τρύπησαν 3 φορές τον καημενούλη, αλλά έγινε γρήγορα και μετά από το τρύπημα τον πήρα αγκαλίτσα και σταμάτησε να κλαίει αμέσως... η κοπέλα που μας έκανε τα εμβόλια είπε ότι είναι πολύ δυνατό και σκληρό το αντράκι μας!:P Εν τω μεταξύ, όταν τον έπαιρνα αγκαλιά, μέσα από τα κλάματα είπε ένα "μαμα"... το ξέρω ότι το έκανε ασυναίσθητα και ήταν απλά ένας ήχος που έβγαλε εκείνη την ώρα, αλλά συγκινήθηκα και όλοι το προσέξαμε, δεν ήταν ιδέα μου! Ε, μας έπιασαν τα γέλια, αφού έλεγα "το παιδί μου είναι ιδιοφυϊα", να μιλάει από τόσο νωρίς... χαχα! Κατά τα άλλα, όλα καλά, έχουμε φτάσει 5,7 κιλά και είμαστε λίγο πάνω από τη μέση σε όλες τις καμπύλες ανάπτυξης! 

 

20 hours ago, elenioz said:

Καλημέρα! 

@Anastasia05 Μια χαρά είναι στα κοιλάκια του ο μπόμπιρας. Μπράβο μπράβο! Και εγώ μετά από της λοιχειας καπάκι θα την πάρω.

@marianna1986 Και εμείς την κούνια στο δωμάτιο μας την έχουμε. Κοιμάται συχνά εκεί. Ειδικά μέσα στην μέρα. Κάποιες φορές με την φωλίτσα που της έχω κάνει κάποιες σκέτο έτσι. Αλλά τα βραδιά τα περισσότερα την έχουμε μαζί μας στο κρεβάτι μας. Η αλήθεια είναι πως δεν βλέπω να γλυτώνουμε την συγκοίμηση στο κοντινό μέλλον. Γτ αρχικά ο μπαμπάς της την θέλει μαζί μας (όλο το βράδυ πιάνονται χεράκι χεράκι έχω να σας πω) κ αυτήν είναι πιο ήρεμη, κ εγώ επειδή θηλάζω βγάζω το στήθος και προσφέρω κατευθείαν χωρίς να σηκώνομαι κ να κάνω πολλά πολλά. Οπότε μας έχει βολεψει αρκετά έτσι για την ώρα. 

Για πείτε γνώμες! Τι mobile να πάρω για πάνω από το κρεβάτι; Της fisher price δεν μου αρέσουν για κάποιο λόγο...

Τί ωραία εικόνα ο μπαμπάς με την κόρη να κοιμούνται πιασμένοι χέρι-χέρι!:wub: Η συγκοίμηση σίγουρα βολεύει όταν θηλάζεις αποκλειστικά, αρκεί να βρεις τον τρόπο να το κάνεις με ασφάλεια και φυσικά να μπορέσεις να το κόψεις αργότερα όταν έρθει η ώρα. Κι εμείς αγκαλίτσα με τον μικρό κοιμηθήκαμε χθες βράδυ γιατί είχε πολύ γκρίνια... γενικά τις τελευταίες μέρες συχνά σφίγγεται, τεντώνεται και κλαίει ο καημενούλης.

 

18 hours ago, marianna1986 said:

Καλή φάση! Τον καλύτερο ύπνο υποθέτω θα τον κάνεις μετά τις 6 που κοιμάσαι με τα παιδάκια σου!

Χτες αποφάσισα στους υπνους της μέρας να τον βάλω στην κούνια! Εντάξει μισαωρα κοιμήθηκε αλλά να συνηθίζει σιγά σιγά... Εμάς το μοτίβο μας είναι ο άντρας μου με την κόρη στο διπλό και εγω σε άλλο δωμάτιο με τον μπέμπη στην καλαθουνα κ εκεί είναι κ η κούνια. Καμιά φορά κοιμάμαι εγώ με την κόρη και ο άντρας με τον μπέμπη (τα σκ συνήθως)

Έλιωσα με τον μπαμπά σας!!! Συγκοιμηση είναι πολύ ωραία και ξεκουράζονται όλοι! Κ στο θηλασμό είναι το καλύτερο γιατι δεν σηκώνεσαι καν! Είναι πολύ βάναυσο τώρα το χειμώνα να πρέπει να σηκωθείς!

Ρε κορίτσια εσας κοιμούνται σερί ή ακόμα; Εμένα ακόμα ξυπναει. Με τελευταίο γεύμα στις 10 θα ξυπνήσει 3-4 και μετά 7-8 κ θα συνεχίσει μέχρι 10-11...

 

12 hours ago, elenioz said:

@Renez ΧΑΧΑΧΑΧΑ ρε για να την βάζω μέσα στην μέρα κ να χαζεύει, κάθεται λίγο πάρα πάνω εκεί κ να κάνω καμιά δουλειά η δόλια η μάνα. Και ποιος ξέρει αν της αρέσει ίσως κ να κοιμάται κ πάρα πάνω εκεί :tongue: 

@Hliolousti Ευχαριστωω! Θα το κοιτάξω! 7 κιλά; Πωπω Μπραβοο! Κ εγώ χαιρομουν με το 1 :lol: Να ζουμπιξεις τα αφράτα μπουτάκια της κ από εμάς! 

@Christinα Και εμένα οπτικά κυρίως δεν μου αρέσει τόσο για την μικρή αυτό. Αλλά το θέλω ακριβώς για αυτόν τον λόγο. Ήδη βλέπω ότι κάθεται κ χαζεύει κ ειδικά αν ακούσει μουσική από γύρω κτλπ. Οποτε πιστεύω θα της αρέσει πολύ. Πως πάνε τα μαθήματα με την τηλεκπαίδευση; 

@marianna1986 Και εμάς πάνω κάτω έτσι είναι το ωράριο της. Κοιμάται κατά τις 9+ ξυπνάει στις 5:30 κ μετά ξανά κατά τις 8:30 και πάει μετά 10 κ από εκεί κ πέρα κυρίως μένει ξύπνια. Μόνο νωρίς το απόγευμα ίσως την ξανά πάρει λίγο πάρα πάνω ο ύπνος. 

Βρε κορίτσια, πολλές ώρες κοιμούνται τα μικρά σας, φτου φτου! Εμείς κατά τις 12 που πάμε για ύπνο τον ταϊζω τελευταία φορά και εκεί γύρω στις 12-1 κοιμάται συνήθως. Μετά βέβαια το πάει πολύ καλά, 5-6 ώρες σερί ύπνο και μετά αφού τον αλλάξω/ταϊσω συνήθως μιάμιση-δυο ώρες ύπνου ακόμα. Αλλά πέρα από αυτές τις ~7 ώρες ύπνου, μέσα στη μέρα κοιμάται πολύ λίγο. Ίσως θα πρέπει να τον βάζω κι εγώ νωρίτερα για ύπνο, αλλά με βολεύει να τον ταϊζω την ώρα που ξαπλώνουμε κι εμείς για να το παίρνει μετά σερί.

  • Μου αρέσει 1

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...