Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

Just now, Mikri Ollandeza είπε:

@butterfly1986 Εγώ δεν είχα κ ιδιαίτερα συμπτώματα η αλήθεια είναι, σε σχέση με άλλες κοπέλες που ταλαιπωρουνται, λίγο καζούρα, λίγο ανακατωσουρα κ μερικές φορές εμετό αλλά τις περισσότερες φορές δεν καταλαβαίνω ότι είμαι έγκυος.. Τόσο λίγα συμπτώματα.. Βέβαια υπάρχει πείνα, επειδή έχω κόψει το τσιγάρο, πεινάω όλη την ώρα.. Αλλά πάλι καλά μέχρι στιγμής είμαι στα 2 κιλά πάνω.. Βέβαια προς το τέλος μπορεί να έχω γίνει μια μικρή μπετονιεριτσα αλλά δεν πειράζει.. 

Ομοιοπαθουσα....έκοψα και εγώ το τσιγάρο...αλλά είμαι στα 4 κιλά  επανω... ευτυχώς δε έχω πάθει κανένα σύνδρομο στερητικό νικοτίνης..ακόμα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια εύχομαι όλα Καλά να σας πάνε και να κρατήσετε αγκαλίτσα τα πλασματακια σας. Εγώ είμαι 11 εβδομάδων και 5 ημερών και είναι το 3  έχω 2 αγόρια θηριακια 7 και 8μιση ετών. Είπα να μπω και εγώ στην παρέα σας!! Εμένα μου δίνουν πητ 19/1 αλλά λόγο καισαρικής θα γεννήσω 2 εβδομάδες νωρίτερα! Από όσο ξερω εξωτερικό το σύστημα υγείας είναι πολυ διαφορετικό έχω της αδερφές μ Ολλανδία και η μία γέννησε εκεί πέρσι. Έχω κόψει και εγώ το τσιγάρο και λίγο τα νεύρα μ τα νιώθω κάπως!! Όρεξη στο φουλ και έχει κάνα 2 μέρες πονάει η μέση μου απίστευτα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 4/7/2020 at 5:12 ΜΜ, Angelvas είπε:

Αχ τέλεια τα παιδάκια μας είναι ζωηρουλια!!γερά να είναι προπάντων και να κυλήσουν όλα κατ'ευχην μέχρι τέλους σε όλες εδώ μέσα τις μέλλουσες μανούλες.:x

Όλα καλά θα είναι να μην ανησυχείς θα το επαναλάβεις με το καλό μετά τη γέννα και θα δείξει πιο ακριβές,τώρα νομίζω ο τράχηλος λόγω πάχυνσης θα χει πάθει Μπλάκ αουτ:grin:

Εσύ πότε θα ξαναπάς για υπέρηχο;

@butterfly1986

Από συμπτώματα καλύτερα μπορώ να πω.Δεν είναι όπως πριν 3 βδομάδες λες και ειχε φουρτούνα και κουναγε σα ψαροκάικο χιχι.Απο φαγητό είσαι τυχερη που δε τρως πολύ,εγώ από όρεξη και λιγούρες άλλο τίποτα νομίζω ότι μέχρι τον ένατο θα βάλω καμιά 30αρια κιλά και άντε να δω πως θα χωρέσω στο νυφικό μετά....

 Ααα θα γίνεις κ νυφουλα μετά ?με το καλο!!!!!μπα μην νομίζετε και η έλλειψη όρεξης είναι ωραία.μεχρι τώρα είμαι στα -4 κιλά.βεβαια κ στην πρώτη εγκυμοσύνη έτσι ήμουν κ από τον 4 μήνα μέχρι αρχές 8ου που γέννησα είχα πάρει γύρω στα 14 κιλά!!!

  • Ευχαριστώ 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Dhmh4 Καλωσήρθες!! Είμαστε ίδιες μέρες!Σου εύχομαι να έχει μία τελειόμηνη εγκυμοσύνη κ να χαίρεσαι τα αντράκια σου!!

Κ εγώ Ολλανδία σαν την αδερφούλα σου.. Ναι όντως πολύ διαφορετική αντιμετώπιση αλλά δεν νιώθω ανασφάλεια.. Εύχομαι για όλες τα καλύτερα!

  • Μου αρέσει 1

S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα!!! Σε ευχαριστώ πολύ!  Αυτό είναι ότι καλύτερο να μη νιώθεις ανασφάλεια! Εγώ η αληθεια είναι ότι νιώθω ανασφάλεια εδώ που μένω λόγο ότι είναι ο σύντροφος μου στρατιωτικός είμαστε σε ένα χωριό του Έβρου και εδώ είναι λίγο κάπως τα πράγματα με τους γιατρούς και λόγο του ότι είναι 3 καισαρική και είναι κάπως δύσκολη περίπτωση σκέφτομαι αν όλα πάνε καλά να πάω γεννήσω η Θεσσαλονίκη ή εδεσσα που έχω τον γιατρό μου. Τετάρτη πάω και για αυχενική διαφάνεια εσεις ποτέ θα κάνετε;; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@butterfly1986 εμένα έχει καπως ηρεμήσει το στομάχι αλλα όχι εντελώς, εξαρτάται και απο το τι θα φαω,  πχ γλυκα και τηγανητά  με ξεσκίζουν οποτε τα εχω περιορίσει πολυ, και σίγουρα δεν τρωω οπως έτρωγα.

@Dhmh4 καλώς όρισες στην ομαδα, να χαίρεσαι τα αγόρια σου και με το καλό το καινουργιο μωράκι! Είμαστε σε παρομοια φάση, εχω κι εγω 2 κοριτσάκια με 1μιση χρονο διαφορα (8 και 6μιση), και έχω ΠΗΤ 18/1, αυχενικη αυτήν την Πέμπτη!! 

Εμεις είχαμε ενα περιστατικό χθες, στο σκούπισμα ειδα ροζ υγρά, ανησύχησα, πήρα τηλ τον γιατρό και μου ειπε να παω, ετυχε και ήτανε στο νοσοκομείο για γέννα και μου έκανε υπέρηχο, δεν ειδε κάτι ανησυχητικό, το μωρό είναι μια χαρα, μέγεθος στην ηλικια του σωστό, καρδούλα καλα, δεν φάνηκε καποια αποκόλληση, οποτε μπορεί να ητανε και τυχαίο. Ωστόσο ξεκίνησα ουτρογκεσταν παλι, και να προσέχω μου ειπε, γιατί αν ξαναδώ αίμα θα πρέπει να μείνω εντελως ξαπλα. Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα αποκόλληση πλακούντα και ειχα αίμα (κανονικό κόκκινο όχι ροζ οπως χθες) για 5 μηνες κι εμεινα ξαπλα ως μετα τη Β' Επιπέδου. Τοτε όμως ήμουν εγώ κι ο αντρας μου, τωρα εχω και άλλα δύο παιδιά, και δεν εχουμε καμία βοήθεια, ποτε δεν ειχαμε εκτος αν πληρώσουμε.. Μακάρι να μην χρειαστεί Θεούλη μου γιατί δεν ξερω τι θα κάνουμε αυτή τη φορά.. Ξαπλώνω όσο μπορώ και κάνω τα απολύτως απαραίτητα, αλλα φαι πιατα και ρούχα δεν γίνεται να μην κανεις.. Κι όταν λέω ρούχα εννοείται δεν εννοώ σιδερο, αυτό το έχουμε καταργησει καιρό, να έχουμε βρακιά να φορέσουμε εννοώ... :roll:

  • Μου αρέσει 1

s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

@butterfly1986

Σ' ευχαριστώ πολύ!ναι πρώτα ο Θεός έχουμε κλείσει για του χρόνου τον Ιούνιο και θα έχουμε και το παιδάκι μας μαζί αν όλα πάνε καλά.:grin: Μη μου λες τέτοια για τα κιλά!γτ με τους ρυθμούς που πάω θα περπατάω σα πιγκουίνος..σε λίγους μηνες:smile:

@Dhmh4 καλωσήρθες στη παρέα μας εύχομαι να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη και ένα εύκολο τοκετό και να χαίρεσαι τα αγόρια σου.Εγω είμαι 11w2d η αυχενική σε 10 μέρες μου είπε ο γιατρός.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια εύχομαι και σε εσάς ότι καλύτερο με το καλό να ρθουνε τα μωράκια μας είμαστε πολύ κοντα στις μέρες! Να χαίρεσαι και εσύ τα κορίτσια σου αχ είναι δύσκολο όταν είσαι μόνη και δεν έχεις βοήθεια και εγώ μόνη είμαι και καταλαβαίνω απόλυτα! Να προσέχεις όσο μπορείς και όσο γίνεται ξάπλα γιατί με 2 παιδιά δύσκολα να μην κάνεις τίποτα! Αχ αυτά τα κιλά εμένα δεν με χωράει τίποτα πλέον και είναι ακόμα η αρχή έχω πρηστεί από τώρα! Εγώ εδώ με το ζόρι βρήκα να κλείσω ραντεβού για αυχενική δεν με ενημέρωσε και η γιατρός ότι πρέπει να κλείσω πολύ νωρίτερα αλλά πάλι καλά βρήκα το κακό είναι ότι πρέπει να πάω Αλεξανδρούπολη 3 το μεσημέρι μέσα στον καύσωνα με τα παιδιά μαζί αλλά τι να κάνεις!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, butterfly1986 είπε:

Καλημέρα! εμείς έχουμε σήμερα ραντεβού αλλά δεν έχω ρωτήσει καθόλου ακόμη για αυχενική.ποτέ γίνεται ρε κορίτσια.έχω κολλήσει.στις 12 η στις 13 βδομάδες;;

Μεταξύ 11ης και 12ης βδομάδας.Εγω θα την κάνω όταν θα είμαι 12+5ημερων.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, butterfly1986 είπε:

 

Κορίτσια εμένα εδώ με άγχωσαν πολύ με την αυχενική γιατί με είπαν πρέπει να γίνει 12 εβδομάδων ακριβώς και επειδή είναι όλα κλεισμένα τα ραντεβού έπρεπε να πάρω πολύ πιο νωρίς. αλλά ευτυχώς βρήκα και αύριο που θα έιμαι 12 και 1 μέρα θα παω να την κάνω. Εύχομαι καλά αποτελέσματα σε όλες!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...