Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

Μπ΄ραβο βρε κορίτσια.. Καλά αποτελέσματα για όλες!!

Ερώτηση.. Έχετε κατά νου βιβλία για την εγκυμοσύνη, για τους πρώτους μήνες κ για θηλασμό?

Για πείτε μου εντυπώσεις εάν έχετα ήδη κάτι από αυτά..

  • Μου αρέσει 1

S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια! Είμαι και εγώ  εγκυος 11 εβδομάδων στο 2ο παιδάκι μου. Εχω ήδη μια κοράκλα 9 χρονών. Ξαναέμεινα έγκυος μετα απο αρκετές ατυχίες και προσπαθειες 6 χρόνων. Προς το παρόν σας γραφω με μια μόνιμη ναυτία και μια αίσθηση μπαλας στο στομάχι.. χαχα. Εύχομαι σε όλα τα κοριτσια μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη και υγιέστατα μωράκια!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

@Fotini82 καλώς όρισες στην παρεα μας!! Να χαίρεσαι την κορακλα, και με το καλό να πάρεις αγκαλίτσα γερό το νεο μωράκι!! :x

@Mikri Ollandeza βιβλιο για τον θηλασμό το "επιστροφή στο μητρικό θηλασμό" του Παπαβεντζη, είναι πολύ καλό! Επισης αν έχεις Facebook να μπεις σε κάποια ομαδα υποστήριξης μητρικού θηλασμού, έχει πολλες ομάδες για πολλές πόλεις της χώρας μας, και εκεί υπάρχει πολυ και καλο υλικό σχετικα με τον θηλασμό, από οπου μπορεις να ενημερωθεις!!

@butterfly1986 Εχω την εντύπωση ότι Αυχενική κάνουμε 12 με 14 εβδομάδα, αλλα αφού σου έκλεισε ο γιατρος για την επομενη μια χαρα!!! 

Εμείς αύριο έχουμε Αυχενική και ανυπομονώ να μας πει ο γιατρος ότι όλα είναι καλά!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Fotini82 Καλωσήρθες! Σου εύχομαι μια τελειόμηνη και χαρούμενη εγκυμοσύνη!

@myrina Σε ευχαριστώ κορίτσι μου.. Πιστεύω θα τα χρειαστούμε, και εγώ αλλά και ο σύντροφος μου.. Γιατί μετά θα πέσουμε κατευθείαν στα βαθιά!!

 


S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fotini82 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Είμαι και εγώ  εγκυος 11 εβδομάδων στο 2ο παιδάκι μου. Εχω ήδη μια κοράκλα 9 χρονών. Ξαναέμεινα έγκυος μετα απο αρκετές ατυχίες και προσπαθειες 6 χρόνων. Προς το παρόν σας γραφω με μια μόνιμη ναυτία και μια αίσθηση μπαλας στο στομάχι.. χαχα. Εύχομαι σε όλα τα κοριτσια μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη και υγιέστατα μωράκια!

Καλώς ήρθες στην παρέα μας και με το καλό το μωράκι σου.κι εγώ ακόμη έχω αναγουλες αλλά καλύτερα από την αρχή..

Just now, myrina είπε:

@Fotini82

@Mikri Ollandeza----------------Ollandeza---------------

@butterfly1986 Εχω την εντύπωση ότι Αυχενική κάνουμε 12 με 14 εβδομάδα, αλλα αφού σου έκλεισε ο γιατρος για την επομενη μια χαρα!!! 

Εμείς αύριο έχουμε Αυχενική και ανυπομονώ να μας πει ο γιατρος ότι όλα είναι καλά!!

Μα 11+5 είναι η 12 βδομάδα :-p ! Έχεις κλείσει τις 11 κι έχεις παρει και 5 μέρες από τη 12. Καλά αποτεέσματα σου εύχομαι!!!!!!!!!!!!

  • Μου αρέσει 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, myrina είπε:

@Fotini82 καλώς όρισες στην παρεα μας!! Να χαίρεσαι την κορακλα, και με το καλό να πάρεις αγκαλίτσα γερό το νεο μωράκι!! :x

Σ´ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Και εσύ με το καλό το παιδάκι σου!

 

Just now, Mikri Ollandeza είπε:

@Fotini82 Καλωσήρθες! Σου εύχομαι μια τελειόμηνη και χαρούμενη εγκυμοσύνη!

 

 

Σ´ ευχαριστώ κ εσένα κορίτσι μου πολύ! Με το καλο κ εσύ! Από πού βγαίνει το ψευδώνυμο; Μένεις Ολλανδία;

 

Just now, butterfly1986 είπε:

Καλώς ήρθες στην παρέα μας και με το καλό το μωράκι σου.κι εγώ ακόμη έχω αναγουλες αλλά καλύτερα από την αρχή..

 

Εγώ είμαι καλύτερα όσον αφορά τις ναυτίες και χειροτερα όσον αφορά τους εμετούς. Περίεργο ε; Το πρωί δε μπορω να σηκωθώ απ τη λεκάνη, μου φαίνεται θα την παρω αγκαλίτσα...αύριο αυχενική ε;;; Εύχομαι τα καλύτερα αποτελέσματα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mikri Ollandeza είπε:

@Fotini82 Ναι μένω Ολλανδία, για αυτό κ το ψευδόνυμο.. Ούτε μικρή είμαι ούτε Ολλανδέζα :lol:

Ολλανδία ε;;;; Δεν πιστευω να πάρεις τιποτα εκεί κ να βγει ντάγκλα το παιδί;;;;:D μαύρο χιουμοράκι... όσο για την ηλικία μεχρι τα 90 είμαστε μπέμπες και μετα γινόμαστε βρέφη... κ εμένα πιπίνι δε με λες... προς το πουρό πηγαίνω... :-D

Link to comment
Share on other sites

On 7/7/2020 at 12:21 ΜΜ, butterfly1986 είπε:

 

Καλησπέρα κορίτσια έκανα την αυχενική όλα τέλεια!!!!! Εύχομαι και σε εσάς το ίδιο.. Καλώς ήρθες κοπέλα μου να χαίρεσαι την κορακλα σου και να σου πάνε όλα καλά! Αχ καλό κουράγιο για τους εμετούς!!!! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Fotini82 είπε:

Σ´ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Και εσύ με το καλό το παιδάκι σου!

 

Σ´ ευχαριστώ κ εσένα κορίτσι μου πολύ! Με το καλο κ εσύ! Από πού βγαίνει το ψευδώνυμο; Μένεις Ολλανδία;

 

Εγώ είμαι καλύτερα όσον αφορά τις ναυτίες και χειροτερα όσον αφορά τους εμετούς. Περίεργο ε; Το πρωί δε μπορω να σηκωθώ απ τη λεκάνη, μου φαίνεται θα την παρω αγκαλίτσα...αύριο αυχενική ε;;; Εύχομαι τα καλύτερα αποτελέσματα!!!!

Κι εγώ το ίδιο . Ναυτίες έχω σπάνια πια. Αλλά δεν υπάρχει σχεδόν καμία μέρα που να μην κάνω εμετό. υπομονή. νομίζω είμαστε κοντά στο τέλος αυτών των συμπτωμάτων.

Just now, Dhmh4 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια έκανα την αυχενική όλα τέλεια!!!!! Εύχομαι και σε εσάς το ίδιο.. Καλώς ήρθες κοπέλα μου να χαίρεσαι την κορακλα σου και να σου πάνε όλα καλά! Αχ καλό κουράγιο για τους εμετούς!!!! 

Τι ωραία νέα!!!!!σου έκανε και πρόβλεψη για φύλο?


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Dhmh4 είπε:

 

Μπράβο! Αυτό είναι υπέροχο!!!εύχομαι τώρα μια υπεροχη εγκυμοσύνη χωρίς άγχος!!! Αχ κοριτσια! Πείτε ότι δεν είμαι η μόνη που υποφέρω απο εμετούς! Καθε φορα που παω τουαλέτα, φαπ και ένας! Τα χω παίξει!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Fotini82 Μπορεί να ταλαιπωρείσαι απίστευτα τώρα με τους εμετούς αλλά είναι ένα σημάδι ότι όλα πάνε καλά!! Τουλάχιστον μπορείς να σκέφτεσαι αυτό για να μην σε παίρνει από κάτω.. Καλή δύναμη κορίτσι μου, αλλά όπου να ναι θα σταματήσουν κ αυτά..

  • Μου αρέσει 2

S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mikri Ollandeza είπε:

@Fotini82 Μπορεί να ταλαιπωρείσαι απίστευτα τώρα με τους εμετούς αλλά είναι ένα σημάδι ότι όλα πάνε καλά!! Τουλάχιστον μπορείς να σκέφτεσαι αυτό για να μην σε παίρνει από κάτω.. Καλή δύναμη κορίτσι μου, αλλά όπου να ναι θα σταματήσουν κ αυτά..

Αχ σ´ευχαριστώ πάρα πολύ! Μου δίνεις πολύ κουραγιο! Είμαι κομμάτια! Κοιμαμαι όλη μερα, ξυπναω κανω εμετό και ξανακοιμαμαι! Φφφφ ελπίΖω εσείς να το περνατε πιο ανωδυνα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...