Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Marian91 είπε:

Αν έχεις κάνει καισαρική είναι αυτονόητο ότι θα στο πάρουν στις 38 εβδομάδες; γτ κι εγώ το πρώτο με καισαρική το γέννησα. Θεσσαλονίκη σε πιάνουν τον κ@ στα ιδιωτικά. 

Εμένα δεν μου είπε τίποτα τέτοιο ο γιατρός μου πάντως.κι εγώ με καισαρική γέννησα πρόωρα αλλά αν όλα πάνε καλά αυτή τι φορά και φτάσουμε μέχρι τέλος θα το δοκιμάσουμε για φυσιολογική γέννα.


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι το παίρνουμε στις 38. και το δεύτερο στις 38 το γέννησα και τώρα το 3 πάλι το ίδιο και όσες κοπέλες ξέρω με 2 3 καισαρικες και αυτές το ίδιο.. Ναι το ξέρω το πρώτο τον γέννησα γενική κλινική και  εγώ πρόωρα 35 εβδομάδων Εμένα πάντως με είπαν εδώ στην Ελλάδα δύσκολα για φυσιολογικό μετά από καισαρική εκτός αν έχει καλό γιατρό εξειδικευμένο! Οπότε δεν θα πάρω το ρίσκο αν και έχουν περάσει 7 χρόνια δεν εμπιστεύομαι να πω την αλήθεια!  Μακάρι κοπέλα μου να σου πάνε όλα καλά και να γέννησεις φυσιολογικα!! 

Link to comment
Share on other sites

Καλά ναι δεν κάνουν πολλοί γιατροί στην Ελλάδα vbac . Eμένα κάνει αλλά εννοειται θα το συζητήσω μαζί του και ότι είναι καλύτερο.δεν με πειράζει να ξανακάνω καισαρική αλλά αν γίνεται φυσιολογικά με ασφάλεια δεν θα πω όχι.αυτό που με νοιάζει είναι να γεννηθεί το μωράκι υγιές και τελειομηνο. Γιατί με έχει πιάσει ένας φόβος μην γεννήσω πάλι πρόωρα.


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι κοπέλα μου έτσι είναι!! Να μην αγχώνεσαι κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική!!!! Αν νιώθεις ασφάλεια φυσικά και να το κάνεις!! Πόσο πρόωρα γέννησες το πρώτο; εγώ  στις 35 εβδομάδες που γέννησα δόξα των Θεό δεν είχε κανένα θέμα ούτε θερμοκοιτίδα τον βάλανε αλλά γεννήθηκε μια σταλιτσα 2 κιλά και τώρα είναι ολόκληρο θηρίο χαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια μου! Αχ! Αυτό με την προωρότητα ειναι μεγάλος εφιάλτης! Και εγώ το κορίτσι μου προωρα το γέννησα 34+5 λόγω γερασμενου πλακουντα και συσπάσεων απο τον 5ο μήνα και ήταν μολις 1800γρ. (24 μερες θερμοκοιτίδα) ασχέτως αν εχει γίνει ολοκληρη γυναικάρα! Τώρα πάλι φοβάμαι λίγο, αλλά λεω οτι ειναι καλυτερο για το παιδί να γίνει! Οι εμετοί μου υποχώρησαν εδώ και 2-3 μέρες :-D εχω μόνο καουρες, αλλά δόξα το Θεό μπορώ και τρωω κανονικά. Παρουσίασα και υπερθυρεοειδισμό που επιβαρυνε λεει την κατασταση. Μου εδωσε χαπακι ο ενδοκρινολογος να μπλοκαρει το θυρεοειδή και απο τοτε που το πήρα συνήλθα κοριτσια!!! Ελπίζω να είστε όλες τελεια! Αλήθεια κοιλίτσα εχει φανει καθόλου; Εμενα τιιιιιποτα! Καθε βραδυ πετιεται λιγο και το πρωί εχει μπει μεσα χαχα. Αφου του μιλάω και του λεω που κρύβεσαι βρε;; Χαχαχα θα με παρουν και για τρελη που μιλαω μονη μου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά την κοιλίτσα (γιατί για τα υπόλοιπα δεν έχω εμπειρία, είναι το πρώτο μου) εάν δεν ξέρεις ότι είμαι δεν το καταλαβαίνεις.. Μόνο αφού φάω πρήζεται και βλέπεις ένα καρουμπαλάκι αλλά κατά τα άλλα δεν φαίνεται ιδιαίτερα κάτι.. Βέβαια δεν έχω σταματήσει κ να τρώω καθόλου..

Εσείς οι υπόλοιπες??

  • Μου αρέσει 2

S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites

Όλα θα περάσουν κορίτσια μου υπομονή και καλή δύναμη!!!!! Εγώ δεν ξέρω βρε κορίτσια από ανέκαθεν έχω κοιλίτσα!!!! Αν και λόγο 3 εγκυμοσύνης φαίνεται πιο γρήγορα δεν μπορώ να καταλάβω ακόμα αν είναι από την εγκυμοσύνη η από τα κιλά μου χάχα ευτυχώς έχω πάρει 1μιση κιλο  μόνο λέω μόνο γιατί στους άλλους από την αρχή αρχή τα έπαιρνα τα κιλακια μου... αλλά και πάλι τα ρούχα μου δεν μου κάνουν με τίποτα κολάν παντελόνια κτλ τα έχω και στέκονται έτσι στην ντουλάπα πάντως ένα πρήξιμο το έχω ανυπομονώ να έρθει η ώρα που θα το νιώσω να κλωτσάει!! 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου εγώ δεν εχω ιδεα αν μου κανουν τα ρουχακια μου γιατί είμαι σε ακινησία λογω αιμορραγιών που ειχα στις πρωτες εβδομάδες, οπότε τη βγαζω με νυχτικάκια. Πριν λίγες μερες που βγήκα για να πάω στον ενδοκρινολόγο, είδα κόσμο και μου φανηκε πολύ περίεργο! Σαν να αναστήθηκε ο Λάζαρος ένα πραγμα :grin: Πάντως με στενεύει το εσώρουχο σήμερα, δεν ξέρω αν πιάνεται...:D

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μικρή ολλανδεζα τυχερουλα χάχα α!!!! Ωχ κοπέλα μου είναι πολύ δύσκολο να είσαι ξαπλαα καλό κουράγιο σου εύχομαι!!!!! Και εμένα όλα με ενοχλούν εσώρουχα ρούχα έχει και ζέστη και με φταίνε όλα 

Link to comment
Share on other sites

@Fotini82 Είναι πολύ δύσκολο να είσαι μονίμως στο κρεβάτι.. Αλλά από την άλλη άραξε τώρα που μπορείς γιατί μετά δεν παίζει..

@Dhmh4 Βασικά μου είπε μία φίλη μου ότι ξεκίνησε όπως κ εγώ και ξαφνικά ένα πρωί δεν της έκανε τίποτα.. Οπότε δεν νομίζω να είμαι τυχερή για πολύ ακόμα :D

  • Μου αρέσει 1

S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites

Χααχαχα ναι σίγουρα κάποια κιλά θα πάρεις όπως όλες μας!!!! Εγώ και στους 2 ειχα πάρει πολλά κιλά αλλά τα έχασα και σε κάποια φάση ήμουν και πιο αδύνατη...  Ας ελπίσουμε να Πάρουμε όσο λιγότερα γίνεται χάχα μια φίλη μου πάντως πριν λίγο καιρο που γέννησε την βλέπω και λέω νταξει δεν παίζει αυτό μιλάμε τέρμα αδύνατη ούτε κοιλιά ούτε τίποτα η τυχερουλα!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

 

Just now, Dhmh4 είπε:

 

Έτσι ήμουν στην 1η εγκυμοσύνη , πήρα 16 κιλά και επεστρεψα μετα απο ένα χρονο στη δουλειά, πιό αδύνατη απ όσο είχα φύγει. Σαν τον όσιο Πατάπιο είχα γίνει! Βέβαια πολυυυυ ξενύχτι! Ζωή να χει η κορούλα μου και ήσυχο μωρό δεν την έλεγες...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ 25 κιλά πηρααα... Αλλά ευτυχώς δεν δύσκολευτικα να τα χάσω!! Αχχχ σε καταλαβαίνω εμένα και τα 2 όλοι νύχτα με άλλαζαν τα φώτα στα χαμένα ήμουν τους πρώτους μήνες από τα ξενύχτια 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...